המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

בעולם

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בעולם

הודעהעל ידי yanay21 » 13 יוני 2016, 00:57

טבח מחריד. מקווה שינקטו פעולה.
יחד עם זאת, אני ממש מקווה שזה לא יעזור למועמדות של טראמפ. די לחיות בסרט שטראמפ טוב לישראל.
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי jol9 » 13 יוני 2016, 00:59

felix_r כתב:
jol9 כתב:מטורף...

למרות שאני תמיד אזכור את רצח הילדים בקונטיקט. זה היה השיא מבחינתי.

והפיגוע בדולפינריום בארץ?

אני מדבר על אירועי ירי כאלה שהיו בארה"ב...

ברור שהאירועים שהיו בארץ הם הכואבים ביותר. זה לא רק דולפינריום, זה גם הטווח באיתמר,
והפיגוע במלון פארק, והפיגוע בסבארו, ובבית ליד, ובקו 5 בדיזנגוף ועוד ועוד.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 13 יוני 2016, 00:59

yanay21 כתב:טבח מחריד. מקווה שינקטו פעולה.
יחד עם זאת, אני ממש מקווה שזה לא יעזור למועמדות של טראמפ. די לחיות בסרט שטראמפ טוב לישראל.

אתה לא יודע אם הוא יהיה טוב או לא. הילרי בטוח לא תהיה טובה, ככה שמבחינתנו עדיף את המועמד השני
בכל מקרה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי yanay21 » 13 יוני 2016, 01:06

jol9 כתב:
yanay21 כתב:טבח מחריד. מקווה שינקטו פעולה.

אתה לא יודע אם הוא יהיה טוב או לא. הילרי בטוח לא תהיה טובה, ככה שמבחינתנו עדיף את המועמד השני
בכל מקרה.

אני לא אכנס לעומק של העניין, כי אני מאמין שהסיכוי לשנות את דעתך דרך הפורום הוא נמוך, אבל בגדול, העניין הוא כזה:
הילארי קלינטון, תהיה דעתה על ישראל אשר תהיה, לא תתקוף את ישראל יותר מאובמה. ואפילו בזמנו של אובמה, גדל הסיוע הבטחוני לישראל, והווטו האמריקאי באו"ם נשאר, למרות ההסתייגות הקשה שלו(הוא כמעט ולא השתמש בו, מספר פעמים). הכוחות בארה"ב שפועלים לטובת ישראל חזקים יותר מנשיא או נשיאה, עם כל הכבוד לזה שהם מתווים מדיניות. שלא לדבר על זה שהיא הרבה יותר ערמומית ומנוסה ממנו מבחינה פוליטית, ולא תתכסח איתנו בצורה שתפגע בה יותר מדי (בעלה בזמנו "קיצץ" כעונש חלק מהסיוע בגלל הרחבת ההתנחלויות, אבל בפועל הוא נתן את הכסף דרך סעיף נסתר כלשהו, וכולם יצאו מרוצים). דבר שני, יש את המדיניות העקרונית: הילארי קלינטון, כמו רוב הפוליטיקאים, מאמינה במדיניות חוץ ניאו שמרנית. שבתכל'ס, זה אומר שארה"ב היא השוטר העולמי. טראמפ, לעומת זאת, אולי לא ינקוט בצעדים כנגד ישראל, אבל המדיניות שלו, בסופו של דבר, תהיה "קודם אמריקה". כלומר, הוא ילך לכיוון בדלני יותר, שבו ארה"ב צריכה לחזור ולהסתגר, לפחות מבחינה צבאית ובינלאומית, לא בהכרח כלכלית. זו השקפה שדווקא די נפוצה בקרב צעירים, ובקרב הימין והשמאל הקיצוניים יותר. אז אולי ספציפית ביחס לישראל, טראמפ יהיה יותר חבר מהילארי. אבל טראמפ מלכתחילה יהיה מעוניין בפחות יחס, נקודה. להיות פרו ישראלי זה לא רק הכסף, זה גם לרתום את הירדנים ,את המצרים, ואלוהים יודע את מי. טראמפ פשוט לא מעוניין בזה מלכתחילה, לא משנאת ישראל, אלא כי תפקיד השוטר הבינלאומי לא מעניין אותו. לא במקרה יש כל מיני רפובליקנים, ניאו שמרנים גם הם, שאשכרה הולכים לתמוך בהילארי, ולא מחיבה יתרה אליה. טראמפ רע לישראל, נקודה. כי טראמפ רע למדיניות חוץ רחבה. זה הכול.
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי jol9 » 13 יוני 2016, 01:44

מכיוון שלא הולך להיות כאן שלום בשני העשורים הקרובים כנראה, אז אני מחזיק בדעה שזה מיותר
לנסות.
אי אפשר לנהל שיחות שלום עם אנשים שלא מעוניינים בכך, וזה לרוב מוביל לסבבי אלימות.

ישראל צריכה להתרכז בעצמה, ולנסות לבנות ולחזק את היחסים עם המדינות שהיא כן יכולה.
כל נשיא שמגיע ומנסה להכריח אותנו למהלכים כלשהם, הוא רע לישראל לדעתי.

אני חושב שטראמפ לא הולך להכריח אותנו, וכמו שאמרת, אולי באופן כללי יוריד מאתנו קצת לחץ.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי yanay21 » 13 יוני 2016, 02:03

טראמפ לא הולך להכריח, אבל הוא הולך לעשות מעט נקודה. האם אנחנו מעדיפים נשיאים שמתערבים, אבל גם לטובתנו, או כאלו שבכלל לא? לא יודע. וזה לא בציניות ,באמת אין לי מושג. כי זה לא קשור רק להסכמי שלום, אלא גם לווטו באו"ם, לסיוע בטחוני, לשת"פ צבאי וכן הלאה. יש אנשי ציבור שנגד הסיוע הבטחוני מארה"ב, כי זה "קושר" אותנו אליהם. אני לא נגד הסיוע, אבל הם לא טועים שזה בא עם מחיר. אז השאלה האם עדיפה הילארי, שלא תהיה מעריצה גדולה, אבל תמשיך פחות או יותר את הקו המסורתי, או טראמפ, שיניח לנו לנפשנו, אבל גם לא בהכרח יגן עלינו באו"ם כשצריך. כך או כך, אני לא חושב שהוא יבחר בכל מקרה, ואם כן, זו הבחירה הכי משמעותית מאז רוזוולט.
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי MTA2311 » 13 יוני 2016, 02:22

טראמפ יעשה על הטבח הזה סיבוב, אבל זה לא פיגוע של דאעש.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי roy1000 » 13 יוני 2016, 07:03

MTA2311 כתב:טראמפ יעשה על הטבח הזה סיבוב, אבל זה לא פיגוע של דאעש.

מה זה משנה? זה פיגוע של מוסלמי. את מי זה מעניין אם הוא קורא לעצמו דעא"ש או אל-קאידה או גדודי מוחמד? להיפך, אם זה לא דעא"ש אז זו בעיה גדולה בהרבה. אם ארה"ב נכנסת למקום של פיגועי בודדים, אין להם סיכוי להתמודד עם זה.
roy1000

הודעהעל ידי roy1000 » 13 יוני 2016, 07:07

yanay21 כתב:טראמפ לא הולך להכריח, אבל הוא הולך לעשות מעט נקודה. האם אנחנו מעדיפים נשיאים שמתערבים, אבל גם לטובתנו, או כאלו שבכלל לא? לא יודע. וזה לא בציניות ,באמת אין לי מושג. כי זה לא קשור רק להסכמי שלום, אלא גם לווטו באו"ם, לסיוע בטחוני, לשת"פ צבאי וכן הלאה. יש אנשי ציבור שנגד הסיוע הבטחוני מארה"ב, כי זה "קושר" אותנו אליהם. אני לא נגד הסיוע, אבל הם לא טועים שזה בא עם מחיר. אז השאלה האם עדיפה הילארי, שלא תהיה מעריצה גדולה, אבל תמשיך פחות או יותר את הקו המסורתי, או טראמפ, שיניח לנו לנפשנו, אבל גם לא בהכרח יגן עלינו באו"ם כשצריך. כך או כך, אני לא חושב שהוא יבחר בכל מקרה, ואם כן, זו הבחירה הכי משמעותית מאז רוזוולט.

אין שום סיכוי שהוא לא יפעיל את הווטו באו"ם. טראמפ סולד מהאו"ם וסביר שהוטו יהיה אוטומטי לחלוטין כך שהצעות בכלל לא יעלו לדיון.
אני חושב שא םטראמפ יעלה, כל הנושא הפלשתיני ירד לחלוטין מסדר היום הבינלאומי. נחזור למצב שהיה בשנות ה- 80.
roy1000

הודעהעל ידי MTA2311 » 13 יוני 2016, 10:42

roy1000 כתב:

מה זה משנה? זה פיגוע של מוסלמי. את מי זה מעניין אם הוא קורא לעצמו דעא"ש או אל-קאידה או גדודי מוחמד? להיפך, אם זה לא דעא"ש אז זו בעיה גדולה בהרבה. אם ארה"ב נכנסת למקום של פיגועי בודדים, אין להם סיכוי להתמודד עם זה.

איך זה לא משנה אם זה פיגוע יחיד או תשתית של דאעש? צריך לעשות את ההפרדה בין דאעש כרעיון לבין דאעש כארגון עם תשתיות טרור.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי felix_r » 13 יוני 2016, 13:03

jol9 כתב:
felix_r כתב:
jol9 כתב:מטורף...

למרות שאני תמיד אזכור את רצח הילדים בקונטיקט. זה היה השיא מבחינתי.

והפיגוע בדולפינריום בארץ?

אני מדבר על אירועי ירי כאלה שהיו בארה"ב...

ברור שהאירועים שהיו בארץ הם הכואבים ביותר. זה לא רק דולפינריום, זה גם הטווח באיתמר,
והפיגוע במלון פארק, והפיגוע בסבארו, ובבית ליד, ובקו 5 בדיזנגוף ועוד ועוד.

אמרתי דולפינריום, כי גם כאן הייתה מסיבה של נוער
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי roy1000 » 13 יוני 2016, 14:23

MTA2311 כתב:
roy1000 כתב:

איך זה לא משנה אם זה פיגוע יחיד או תשתית של דאעש? צריך לעשות את ההפרדה בין דאעש כרעיון לבין דאעש כארגון עם תשתיות טרור.

התכוונתי ללא משנה מבחינת היח"צ של טראמפ, לא מבחינת ההשלכות הבטחוניות. בכל מקרה, אני חושב שכמו שלמדנו בארץ, הרבה יותר קל להתמודד עם תשתית טרור מאורגנת מאשר עם פיגועי בודדים ששואבים השראה מכל מיני רעיונות.
roy1000

הודעהעל ידי MTA2311 » 13 יוני 2016, 14:50

roy1000 כתב:
MTA2311 כתב:
roy1000 כתב:

התכוונתי ללא משנה מבחינת היח"צ של טראמפ, לא מבחינת ההשלכות הבטחוניות. בכל מקרה, אני חושב שכמו שלמדנו בארץ, הרבה יותר קל להתמודד עם תשתית טרור מאורגנת מאשר עם פיגועי בודדים ששואבים השראה מכל מיני רעיונות.

זה משנה מהבחינה שטראמפ ינצל את זה בשביל לקרוא לפעולה רחבה יותר נגד דאעש, ויבקר את הרפיסות של ההנהגה הנוכחית מול הארגון, למרות שאין שום קשר בין הארגון דאעש לפיגוע הזה.

וכן, ברור שהרבכ יותר קל להתמודד עם תשתית מסודרת. אין פתרון לפיגועי יחיד אידיאולוגיים.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי roy1000 » 13 יוני 2016, 18:00

MTA2311 כתב:זה משנה מהבחינה שטראמפ ינצל את זה בשביל לקרוא לפעולה רחבה יותר נגד דאעש, ויבקר את הרפיסות של ההנהגה הנוכחית מול הארגון, למרות שאין שום קשר בין הארגון דאעש לפיגוע הזה.

וכן, ברור שהרבכ יותר קל להתמודד עם תשתית מסודרת. אין פתרון לפיגועי יחיד אידיאולוגיים.

זה לא הכיוון של טראמפ. המסרים שלו כרגע יותר בעניין של לאסור כניסת מוסלמים לארה"ב. דווקא אובאמה וקלינטון מרגישים יותר בנוח להפיל את זה על דעא"ש, כי אם זה לא מאורגן וארה"ב נכנסת לכיוון של מפגעים בודדים, אז אין להם ממש תשובות לתת לציבור.
roy1000

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 17 יוני 2016, 18:21

אין רוסיה באולימפיאדה
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 17 יוני 2016, 20:50

Holiday_Armadillo כתב:אין רוסיה באולימפיאדה

לא מאמין שזה באמת יקרה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי מכביסט24 » 17 יוני 2016, 20:55

שמואל1 כתב:

לא מאמין שזה באמת יקרה.

ברור שזה לא יקרה.. יהיו המון רוסיות באולימפיאדה ;)
תמונה
סמל אישי של המשתמש
מכביסט24

הודעהעל ידי felix_r » 18 יוני 2016, 00:00

רק באתלטיקה קלה לא יהיו, לא כל הנבחרת
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 20 יוני 2016, 17:49

הודעה על מותה המיסתורי של גרושתו של פוטין בעוד 3..2..1..
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 23 יוני 2016, 17:36

מתרגשת
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הקודםהבא