המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

מה שהיה-נצחונות על ויטוריה והפציעה של פרקינס

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: מה שהיה-נצחונות על ויטוריה והפציעה של פרקינס

הודעהעל ידי חנו'ש » 07 אפריל 2011, 18:04

חביב אורנג'ד כתב:לגבי זה שמכבי התקשתה מול מכבי חיפה בגלל חסרונו של פרקינס, זאת באמת טענה הזויה. אני לא באמת מאמין שאתה חושב שרק בבגלל שמכבי שיחקה בלי פרקינס, מכבי נראתה כמו שהיא נראתה.

מי ראית שטען את זה?

אגב, הטענה שלך לא בדיוק מתיישבת עם העובדה שהנפלד למשל הוא אחד השחקנים האהובים והמוערכים ששיחקו במכבי, לפחות בעיני רוב האוהדים.
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי asafb96 » 07 אפריל 2011, 18:09

חביב אורנג'ד כתב:להגיד שכדורסל הוא משחק שיש בו הרבה אספקטים זאת קלישאה שחוקה שקל לקנות אותה.
זה אולי נשמע לא בוגר לומר זאת, אבל האספקט החשוב ביותר במשחק הוא הקליעה.
בסופו של דבר, הקבוצה שמנצחת את המשחקת זאת הקבוצה שקולעת יותר ולאו דוקא זאת שמורידה יותר רבאונדים או חוטפת יותר.
אתה מוזמן לבדוק בהפסדיה של מכבי העונה ולראות שברובם היא הובילה בריבאונד ובחטיפות ובחלקם גם באסיסטים ובחיסמות וכאמור, בכל זאת הפסידה.

יתרה מזאת, השחקנים הגודלים ביותר בכל הזמנים (הן באירופה והן באנ.בי.אי) היו שחקנים התקפה טובים.
קח לדוגמא את הוד קדושתו שאראס. אחד משחקני ההגנה הגרועים ביותר שהיו פה, התקשה לשמור, נחן בתנועת רגליים כבדה ואפילו שחקנים איטיים גברו (ועדיין גוברים) עליו בכדרור.
אני בטוח שאם תבקש מאנשים מביני עניין לבחור את חמישיית השחקנים הגדולים ביותר שאי-פעם שיחקו באירופה, אתה תראה ששמו של שאראס מופיע שם הרבה יותר פעמים מאשר שמם של שחקנים כמו דיאמנטידיס או פרקינס (ובצדק).
זאת גם הסיבה מדוע שחקנים כמו אליהו וסופו הם שחקנים כה חשובים למכבי של העונה. בעונה שעברה היו כאן שחקנים שענו לשם לאמזה ופישר שלדעת רבים היו שחקני הגנה טובים, ותראה לאן הם הובילו את מכבי.
כנראה שבורות בהגנה, עדיפים על נגרים וההבדל הוא אפילו די מהותי.

לגבי זה שמכבי התקשתה מול מכבי חיפה בגלל חסרונו של פרקינס, זאת באמת טענה הזויה. אני לא באמת מאמין שאתה חושב שרק בבגלל שמכבי שיחקה בלי פרקינס, מכבי נראתה כמו שהיא נראתה.

נכון שמשחק ההתקפה הוא האספקט הכי חשוב, אבל מה לעשות, כדורסל משחקים עם כדור 1, ואי אפשר להחזיק 10 סקוררים בקבוצה. קבוצה גדולה זה קבוצה מגוונת, תמיד צריך את הפועלים השחורים, את שחקני ההגנה. גם בקבוצות הגדולות של מכבי תמיד היו שחקנים שנתנו הגנה אדירה, כמו הנפלד, האפמן, מקדונלד, פארקר שהיה גם שחקן התקפה ענק, באסטון וכו...
אם נלך לNBA, גם לג'ורדן היה את רודמן וכל הלהקה, גם בלייקרס יש את ארטסט, בארנס, אודום, ביינום וכו...
אין מה לעשות כדורסל זה משחק של 2 צדדים, לא צריך יותר מדי סקוררים, צריך גם את אלה שיתנו את העבודה בהגנה, פארגו, סופו ואליהו נותנים את ההתקפה, בלו ופניני נותנים את הריווח והשלשות, ומה לעשות, צריך גם את השחקנים שיעשו את העבודה השחורה, שיתנו תחת בהגנה, ואידסון ופרקינס עושים את העבודה מעולה, גם אם הם לא קולעים 15 נקדות כל ערב
asafb96

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 07 אפריל 2011, 18:18

חנו'ש כתב:
חביב אורנג'ד כתב:לגבי זה שמכבי התקשתה מול מכבי חיפה בגלל חסרונו של פרקינס, זאת באמת טענה הזויה. אני לא באמת מאמין שאתה חושב שרק בבגלל שמכבי שיחקה בלי פרקינס, מכבי נראתה כמו שהיא נראתה.

מי ראית שטען את זה?

אגב, הטענה שלך לא בדיוק מתיישבת עם העובדה שהנפלד למשל הוא אחד השחקנים האהובים והמוערכים ששיחקו במכבי, לפחות בעיני רוב האוהדים.

דבר ראשון, לא דיברתי על השחקנים הגודלים ביותר במכבי, אלא השחקנים הגדולים באירופה או באנ.בי.אי בכל הזמנים.
דבר שני, הנפלד היה שחקן התקפה נפלא שלצערי, לא זכה לקרדיט על האספקט הזה. הנפלד נחן בראיית משחק יוצאת דופן ויכולת מסירה מהטובות ביותר שיצא לי לראות (שני רק לשאראס). אני לא בטוח שבלי אותה יכולת התקפית וקבוצתית שהיתה לנדב, הוא היה מגיע לאותם השגים אליהם הגיע.
דבר שלישי, הנפלד הוא דוגמא מאוד מאוד חריגה. רוב כמעט אבסולוטי מהשחקנים הגודלים ביותר באירופה (ובאנ.בי.אי), היו בראש ובראשונה שחקני התקפה מצויינים.

איפה ראיתי שהחולשה במשחק הליגה נבעה מחסרונו של פרקינס? פוסט מעל הפוסט הקודם שלי.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי yzafrir » 07 אפריל 2011, 18:27

חביב , הבעיה היחידה שלך לגבי איידסון היא שאתה צריך לשנות את התפיסה שלך לגביו כשחקן המוביל של הקבוצה .
זה נכון שכשהוחתם כולם חשבו ( כולל פיני ) שהוא השחקן שיוביל את הקבוצה בכל הפרמטרים וינהיג את הקבוצה גם בהגנה וגם בהתקפה . מהר מאוד פיני הבין שהוא לא סופרסטאר אלא שחקן שקט ויעיל שנותן לו הרבה דברים אחרים וטובים במקום דברים אחרים שחשבו שיתן .
איידסון תופס היום במכבי את אותה נישה שתפס הנפלד בזמנו במכבי . המנהיג השקט שעושה את העבודה השחורה ונותן לשחקנים האחרים לבלוט ולככב .
וכך במקום לקבל סופרסטאר בעמדה 3 אנחנו מקבלים אותו בעמדה 2 (פארגו) , אבל החלק של איידסון חשוב מאוד להצלחת הקבוצה.
ברגע שתבין את מה שפיני ודיויד הבינו לגביו , שבאמני טיים אם הכדור ילך אליו זה לא בשביל שיקלע אלא יסדר מצב למישהו אחר ושהוא לא השחקן המוביל של הקבוצה אלא שחקן שעושה עבודה שחורה .
הבעיה של איידסון היא שהוא חתם במכבי בשנה שהיא זרקה הרבה כספים על חוזים כמו וויז , לאמפה , אנדרסון...ולכן יוצא שהיום השכר שלו הוא יותר גבוהה מהכוכבים .
אם מכבי תשכיל להשאיר אותו באותו חוזה או אפילו פחות אם אין לו ביקוש ולחוזה ארוך טווח היא רק תרוויח .

לגבי פרקינס , אני בכלל לא אוהב את ההגדרה הזאת השחקן הכי חשוב בקבוצה ( לגבי כל שחקן ובמיוחד העונה...) .
כל שחקן העונה יש לו חלק חשוב וביחד הם יוצרים קבוצה קרובה למושלמת . פרקינס נותן את ההגנה המטורפת ורוח הלחימה של הקבוצה וגם את הריבאונדים . ( בעצם האופי של הקבוצה השנה בא ממנו ונדבק בשחקנים...) פארגו נותן את הוירטואוזיות ההתקפית , סופו את משחק החפירות....בקיצור כל אחד הוא חלק של פאזל מושלם....
סגל לעונה הבאה
1-2 : ג'קסון , קול , קיין , דיברת' , רול
3. : תומאס , משעור , זוסמן
4-5 ארט , טיוס , שגב , כהן , בולדן
מאמן : ספאחיה
בכיס של פדרמן : 3 מיליון דולר.
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי חנו'ש » 07 אפריל 2011, 18:29

חביב אורנג'ד כתב:
חנו'ש כתב:

מי ראית שטען את זה?

דבר ראשון, לא דיברתי על השחקנים הגודלים ביותר במכבי, אלא השחקנים הגדולים באירופה או באנ.בי.אי בכל הזמנים.
דבר שני, הנפלד היה שחקן התקפה נפלא שלצערי, לא זכה לקרדיט על האספקט הזה. הנפלד נחן בראיית משחק יוצאת דופן ויכולת מסירה מהטובות ביותר שיצא לי לראות (שני רק לשאראס). אני לא בטוח שבלי אותה יכולת התקפית וקבוצתית שהיתה לנדב, הוא היה מגיע לאותם השגים אליהם הגיע.
דבר שלישי, הנפלד הוא דוגמא מאוד מאוד חריגה. רוב כמעט אבסולוטי מהשחקנים הגודלים ביותר באירופה (ובאנ.בי.אי), היו בראש ובראשונה שחקני התקפה מצויינים.

איפה ראיתי שהחולשה במשחק הליגה נבעה מחסרונו של פרקינס? פוסט מעל הפוסט הקודם שלי.

אז ברשותו של אותו משתמש אני אצטט אותו:
לגבי משחק הליגה - אין אפילו מה לדבר...

איפה הוא טען שהחולשה במשחק נבעה מחסרונו של פרקינס?

ולגבי פרקינס עצמו, אני לא מנסה חלילה להשוות אותו להנפלד בעיקר כי אין דבר שאני יותר שונאת מהשוואות בין שחקנים שונים מתקופות שונות, אבל גם פרקינס הוא לא בדיוק נגר והוא בהחלט יודע לייצר נקודות.
זה לא משנה במכבי מי יותר חשוב ומי פחות, כל אחד תורם את שלו וכל אחד הוא גלגל במכונה הזו שעשתה לנו כל כך טוב על הלב העונה.
זה קצת מוזר להתלונן על פרקינס שהוא כזה ועל איידסון שהוא כזה וכ'ו וכ'ו כשהקבוצה שלך בפיינל פור.
תמונה
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי asafb96 » 07 אפריל 2011, 18:31

חביב אורנג'ד כתב:
חנו'ש כתב:

מי ראית שטען את זה?

אבל תמיד לצד השחקנים הגדולים האלו, היו את השחקנים שעשו את העבודה השחורה.
אין מה לעשות, סקוררים זה חשוב, אבל צריך איזון בקבוצה, לא זכורה לי קבוצה גדולה באירופה ובNBA שלא היו בא את הסוסי הגנה והשחקנים האפורים, ככה זה עובד
asafb96

הודעהעל ידי Mta_atic » 07 אפריל 2011, 18:54

חביב אורנג'ד כתב:להגיד שכדורסל הוא משחק שיש בו הרבה אספקטים זאת קלישאה שחוקה שקל לקנות אותה.
בסופו של דבר, הקבוצה שמנצחת את המשחקת זאת הקבוצה שקולעת יותר ולאו דוקא זאת שמורידה יותר רבאונדים או חוטפת יותר.
אתה מוזמן לבדוק בהפסדיה של מכבי העונה ולראות שברובם היא הובילה בריבאונד ובחטיפות ובחלקם גם באסיסטים ובחיסמות וכאמור, בכל זאת הפסידה.

יתרה מזאת, השחקנים הגודלים ביותר בכל הזמנים (הן באירופה והן באנ.בי.אי) היו שחקנים התקפה טובים.
קח לדוגמא את הוד קדושתו שאראס. אחד משחקני ההגנה הגרועים ביותר שהיו פה, התקשה לשמור, נחן בתנועת רגליים כבדה ואפילו שחקנים איטיים גברו (ועדיין גוברים) עליו בכדרור.
אני בטוח שאם תבקש מאנשים מביני עניין לבחור את חמישיית השחקנים הגדולים ביותר שאי-פעם שיחקו באירופה, אתה תראה ששמו של שאראס מופיע שם הרבה יותר פעמים מאשר שמם של שחקנים כמו דיאמנטידיס או פרקינס (ובצדק).
זאת גם הסיבה מדוע שחקנים כמו אליהו וסופו הם שחקנים כה חשובים למכבי של העונה. בעונה שעברה היו כאן שחקנים שענו לשם לאמזה ופישר שלדעת רבים היו שחקני הגנה טובים, ותראה לאן הם הובילו את מכבי.

לגבי זה שמכבי התקשתה מול מכבי חיפה בגלל חסרונו של פרקינס, זאת באמת טענה הזויה. אני לא באמת מאמין שאתה חושב שרק בבגלל שמכבי שיחקה בלי פרקינס, מכבי נראתה כמו שהיא נראתה.

אתחיל דווקא מהסוף - אני חושב שלא הבנת אותי נכון.
הטענה שלי הייתה הפוכה - דווקא משום שמכבי חיפה היא בקושי קבוצה אמרתי שאי אפשר להסיק מכך משהו על חסרונו של פרקינס (על אף שהמשחק אכן היה צמוד).

לגבי גוף הטענות - מכבי של השנה מוכיחה בדיוק את מה שאמרתי.
הפילוסופיה של בלאט מתמקדת בהגנה לא פחות מהתקפה בשונה מהרבה קבוצות מאירופה.
ההבנה שהנקודות מיוצרות מהגנה טובה גורמת לקבוצה לנצחק בהפרשים גבוהיים.

מכבי של העונות הקודמות למשל התמקדה יותר בקליעה (זו הפילוסופיה של פיני גרשון) והרבה פחות בהגנה, וזו גם הסיבה שראינו משחקים שנגמרו בסקור גבוהה אבל בהפסדים למכבי.

ודאי שקליעה היא האספקט הכי חשוב אבל האמירה הזו ריקה מתוכן כשלא מתלווה אליה החשיבות של הגורמים שמייצרים את הקליעה: אסיסטים, ריבאונדים, תרגילים וכו'.
המציאות הדי חדשה שרכזים צריכים להיות סוליסטיים עם יכולת אישית מפוצצת לא בהכרח נכונה.
הרכזים הוותיקים יותר הצטיינו מאד דווקא בנושא ניהול משחק, מסירות ואסיסטים וגרמו לשחקנים סביבם לייצר נקודות בכמויות.

ושוב רק כדי להדגיש - אין עורר וחולק על כך שרכז חייב להיות בעל יכולת קליעה.
מה שאני אומר הוא שבהתחשב בקולקצית הרכזים שעברה בנוקיה (כולל ארויו שמאד הערכתי אותו ועדיין) פרקינס הוא רכז ששווה להשאיר גם אם הוא קולע פחות.
סמל אישי של המשתמש
Mta_atic
חבר כבוד

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 07 אפריל 2011, 18:56

yzafrir כתב:חביב , הבעיה היחידה שלך לגבי איידסון היא שאתה צריך לשנות את התפיסה שלך לגביו כשחקן המוביל של הקבוצה .
זה נכון שכשהוחתם כולם חשבו ( כולל פיני ) שהוא השחקן שיוביל את הקבוצה בכל הפרמטרים וינהיג את הקבוצה גם בהגנה וגם בהתקפה . מהר מאוד פיני הבין שהוא לא סופרסטאר אלא שחקן שקט ויעיל שנותן לו הרבה דברים אחרים וטובים במקום דברים אחרים שחשבו שיתן .
איידסון תופס היום במכבי את אותה נישה שתפס הנפלד בזמנו במכבי . המנהיג השקט שעושה את העבודה השחורה ונותן לשחקנים האחרים לבלוט ולככב .
וכך במקום לקבל סופרסטאר בעמדה 3 אנחנו מקבלים אותו בעמדה 2 (פארגו) , אבל החלק של איידסון חשוב מאוד להצלחת הקבוצה.
ברגע שתבין את מה שפיני ודיויד הבינו לגביו , שבאמני טיים אם הכדור ילך אליו זה לא בשביל שיקלע אלא יסדר מצב למישהו אחר ושהוא לא השחקן המוביל של הקבוצה אלא שחקן שעושה עבודה שחורה .
הבעיה של איידסון היא שהוא חתם במכבי בשנה שהיא זרקה הרבה כספים על חוזים כמו וויז , לאמפה , אנדרסון...ולכן יוצא שהיום השכר שלו הוא יותר גבוהה מהכוכבים .
אם מכבי תשכיל להשאיר אותו באותו חוזה או אפילו פחות אם אין לו ביקוש ולחוזה ארוך טווח היא רק תרוויח .

לגבי פרקינס , אני בכלל לא אוהב את ההגדרה הזאת השחקן הכי חשוב בקבוצה ( לגבי כל שחקן ובמיוחד העונה...) .
כל שחקן העונה יש לו חלק חשוב וביחד הם יוצרים קבוצה קרובה למושלמת . פרקינס נותן את ההגנה המטורפת ורוח הלחימה של הקבוצה וגם את הריבאונדים . ( בעצם האופי של הקבוצה השנה בא ממנו ונדבק בשחקנים...) פארגו נותן את הוירטואוזיות ההתקפית , סופו את משחק החפירות....בקיצור כל אחד הוא חלק של פאזל מושלם....

מסכים עם הפיסקה השניה ופחות עם הראשונה.
אני מסכים עם כך שפיני הביא את אידסון בכדי להיות סקורר ושחקן חשוב בהתקפה (והוא גם סיים את העונה שעברה כקלעי השני בטיבו של מכבי) ובסוף קיבלנו שחקן שקט שעושה את המוטל עליו.
אבל להשוות את אידסון להנפלד ולהתכסות מאחורי הססמאות שאידסון הוא שחקן "חכם" ועושה עבודה שלא כולם רואים, זאת פשוט בריחה מהמיצאות.
אני לא מצפה מאידסון להיות גו-טו-גאי או מכונת ירייה שמטווחת מכל פינה. אני מצפה ממנו לקחת אחריות כשצריך ושיהווה איום ממשי במשחק התקפה.
תראה את גיא פניני, גם הוא לא גו-טו-גאי (או כאמור, גו-טו-גיא), אבל כשמכבי נזקקה לו, הוא הגיע ואפילו תרם בתחומים שאידסון אמור להצטיין.
יתרה מזאת, גם בתחומים בהם אידסון אמור להצטיין הוא נחלש מאוד (חוץ מחטיפות) לאורך העונה ובסדרה מול ויטוריה הוא היה רחוק מלהצטיין בריבאונד ובאסיסטים.

אני הייתי נוטה להשוות את אידסון דוקא לשחקן כמו מרכוס גורי.
גורי (שהובא לכאן על-ידי דיויד בלאט), היה רחוק מלהיות שחקן מרכזי בהתקפה של מכבי, אבל תרם הרבה בהגנה וברבאונד ועשה את העבודה שלו באופן טוב ובשקט.
בתום העונה, היה נראה שיש קונצנזוס רחב להשאירו לעוד עונה, אבל פיני גרשון (שחזר לעמדת המאמן הראשי) חשב אחרת.
במקומו של גורי, הוחתם מיסיאו בסטון, שאמנם היה שחקן הגנה ורבאונדר פחות טוב מגורי, אבל מפלצת התקפית יוצאת מן הכלל. איך נגמרה אותה עונה? כולנו זוכרים.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 07 אפריל 2011, 19:10

Mta_atic כתב:

אתחיל דווקא מהסוף - אני חושב שלא הבנת אותי נכון.
הטענה שלי הייתה הפוכה - דווקא משום שמכבי חיפה היא בקושי קבוצה אמרתי שאי אפשר להסיק מכך משהו על חסרונו של פרקינס (על אף שהמשחק אכן היה צמוד).

לגבי גוף הטענות - מכבי של השנה מוכיחה בדיוק את מה שאמרתי.
הפילוסופיה של בלאט מתמקדת בהגנה לא פחות מהתקפה בשונה מהרבה קבוצות מאירופה.
ההבנה שהנקודות מיוצרות מהגנה טובה גורמת לקבוצה לנצחק בהפרשים גבוהיים.

מכבי של העונות הקודמות למשל התמקדה יותר בקליעה (זו הפילוסופיה של פיני גרשון) והרבה פחות בהגנה, וזו גם הסיבה שראינו משחקים שנגמרו בסקור גבוהה אבל בהפסדים למכבי.

ודאי שקליעה היא האספקט הכי חשוב אבל האמירה הזו ריקה מתוכן כשלא מתלווה אליה החשיבות של הגורמים שמייצרים את הקליעה: אסיסטים, ריבאונדים, תרגילים וכו'.
המציאות הדי חדשה שרכזים צריכים להיות סוליסטיים עם יכולת אישית מפוצצת לא בהכרח נכונה.
הרכזים הוותיקים יותר הצטיינו מאד דווקא בנושא ניהול משחק, מסירות ואסיסטים וגרמו לשחקנים סביבם לייצר נקודות בכמויות.

ושוב רק כדי להדגיש - אין עורר וחולק על כך שרכז חייב להיות בעל יכולת קליעה.
מה שאני אומר הוא שבהתחשב בקולקצית הרכזים שעברה בנוקיה (כולל ארויו שמאד הערכתי אותו ועדיין) פרקינס הוא רכז ששווה להשאיר גם אם הוא קולע פחות.

ראשית, אני מצטער על אי ההבנה. כנראה שבאמת לא ירדתי לסוף דעתך.

עם זאת, אני ממש לא חושב שהקבוצה של פיני בעונה שעברה התבססה על קליעה. זה נכון שעל פניו מכבי לקחה לא מעט זריקות מרחוק, אבל זה נבע מהעובדה שלמכבי פשוט לא היה ולו שחקן אחד שידע לייצר נקודות בצבע (וזאת היא אנטי-טזה לכדורסל של פיני שתמיד העדיף 2 בטוחות מתחת לסל).

מכבי של שנה שעברה היתה יודעה כקבוצה הגנה טובה, אולי אפילו טובה יותר מזאת של השנה.
הבעיה העיקרית היתה משחק ההתקפה השבלוני והחד-גוני של אותה קבוצה; למכבי לא היה אף שחקן גבוה בעל משחק פסוט אפ (בניגוד ל2-3 שחקנים כאלו העונה), לא גבוה שיודע לנוע היטב ללא כדור (כמו אליהו), לא רכז כשרוני ולא שחקן שיודע לייצר לעצמו מצבים.

מכבי של העונה הביאה את אליהו וסופו שהם לא ממש שחקני הגנה גדולים, אבל יכולים לייצר נקודות כמעט בכל פעם שהם מקבלים כדור. יחד עם פארגו שמתגלה כשחקן שיודע ליצור גם לעצמו וגם לאחרים מצבים, מכבי שידרגה פלאים את משחק ההתקפה שלה שהפך ממשחק שבלוני ומשעמם למשחק מגוון ומרהיב.
זה מה שעושה את ההבדל הגדול ביותר בין מכבי של העונה הקודמת לזאת הנוכחית.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי חנו'ש » 07 אפריל 2011, 19:46

חביב אורנג'ד כתב:עם זאת, אני ממש לא חושב שהקבוצה של פיני בעונה שעברה התבססה על קליעה. זה נכון שעל פניו מכבי לקחה לא מעט זריקות מרחוק, אבל זה נבע מהעובדה שלמכבי פשוט לא היה ולו שחקן אחד שידע לייצר נקודות בצבע (וזאת היא אנטי-טזה לכדורסל של פיני שתמיד העדיף 2 בטוחות מתחת לסל).

אתה יודע שמכבי של שנה שעברה היתה לוקחת בממוצע קצת פחות מ-20 שלשות למשחק, והיתה בעצם מקום 18 ביורוליג בכמות שלשות למשחק.
כך שלא הייתי אומרת שמכבי היתה שנה שעברה קבוצה שלוקחת הרבה זריקות מבחוץ
תמונה
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 07 אפריל 2011, 20:17

חנו'ש כתב:
חביב אורנג'ד כתב:עם זאת, אני ממש לא חושב שהקבוצה של פיני בעונה שעברה התבססה על קליעה. זה נכון שעל פניו מכבי לקחה לא מעט זריקות מרחוק, אבל זה נבע מהעובדה שלמכבי פשוט לא היה ולו שחקן אחד שידע לייצר נקודות בצבע (וזאת היא אנטי-טזה לכדורסל של פיני שתמיד העדיף 2 בטוחות מתחת לסל).

אתה יודע שמכבי של שנה שעברה היתה לוקחת בממוצע קצת פחות מ-20 שלשות למשחק, והיתה בעצם מקום 18 ביורוליג בכמות שלשות למשחק.
כך שלא הייתי אומרת שמכבי היתה שנה שעברה קבוצה שלוקחת הרבה זריקות מבחוץ

לא התכוונתי זריקות מחוץ לקשת, אלא מחוץ לאיזור הצבע.
בכל מקרה, להגיד שהקבוצות של פיני מבוססות על קליעה זה ממש לא נכון. פיני תמיד העדיף שהקבוצה תקח זריקות מאיזור הצבע ולא תפציץ מרחוק.
אגב, לא מודדים את האספקט הזה בכמות אבסולטית, אלא בכמות יחסית. בודקים מאיזה איזור של המגרש הקבוצה לקחה הכי הרבה זריקות ביחס לסך כל הזריקות שהיא לקחה.
מכבי של העונה למשל, לוקחת יותר מ60% מהזריקות שלה מאיזור הצבע וזה אגב, דומה מאוד למה שהיה כאן בשושלת פיני האחרונה.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי jol9 » 07 אפריל 2011, 20:28

חביב,
אנחנו חוזרים לויכוח הישן שלנו לגבי החשיבות של שחקני הגנה והתקפה (והפעם נעזוב את לאזמה בחוץ :D ).

כמו שהחבר'ה כאן אמרו, קבוצה היא קבוצה, שצריכה שחקנים כאלה וכאלה, ואי אפשר להפריד.
אבל אני דווקא יותר רוצה להתייחס לעניין פרקינס עצמו. לדעתי (ולמרות שצפריר לא אוהב הגדרות כאלה) פרקינס היה השחקן מספר 1 של מכבי העונה. הוא ניצח לה הרבה יותר משחקים
מכל שחקן אחר בקבוצה, שחט רכזים וסקוררים יריבים יותר מכל שחקן אחר בקבוצה, נתן את הלב יותר מכל שחקן אחר בקבוצה ובסופו של דבר הוא היה המנהיג של הקבוצה הזאת על המגרש.

הוא גם לא שחקן התקפי רע, בכלל בכלל לא. אל תיתן להצגה של פארגו מול קאחה לסנוור אותך לגמרי. הוא היה ענק ואני מת עליו, אבל היו לו לא מעט עליות וירידות לאורך כל העונה, ובמקרה הוא יצא גדול
בסדרה מול קאחה.

ד"א, מי שאחראי יותר מכולם על הניצחון של מכבי במשחק הרביעי הוא ריצ'רד הנדריקס, שפשוט שינה לחלוטין את המשחק של מכבי ברבע השלישי, והוא שחקן הגנה קודם
כל ולפני הכל.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 07 אפריל 2011, 20:56

jol9 כתב:חביב,
אנחנו חוזרים לויכוח הישן שלנו לגבי החשיבות של שחקני הגנה והתקפה (והפעם נעזוב את לאזמה בחוץ :D ).

כמו שהחבר'ה כאן אמרו, קבוצה היא קבוצה, שצריכה שחקנים כאלה וכאלה, ואי אפשר להפריד.
אבל אני דווקא יותר רוצה להתייחס לעניין פרקינס עצמו. לדעתי (ולמרות שצפריר לא אוהב הגדרות כאלה) פרקינס היה השחקן מספר 1 של מכבי העונה. הוא ניצח לה הרבה יותר משחקים
מכל שחקן אחר בקבוצה, שחט רכזים וסקוררים יריבים יותר מכל שחקן אחר בקבוצה, נתן את הלב יותר מכל שחקן אחר בקבוצה ובסופו של דבר הוא היה המנהיג של הקבוצה הזאת על המגרש.

הוא גם לא שחקן התקפי רע, בכלל בכלל לא. אל תיתן להצגה של פארגו מול קאחה לסנוור אותך לגמרי. הוא היה ענק ואני מת עליו, אבל היו לו לא מעט עליות וירידות לאורך כל העונה, ובמקרה הוא יצא גדול
בסדרה מול קאחה.

ד"א, מי שאחראי יותר מכולם על הניצחון של מכבי במשחק הרביעי הוא ריצ'רד הנדריקס, שפשוט שינה לחלוטין את המשחק של מכבי ברבע השלישי, והוא שחקן הגנה קודם
כל ולפני הכל.

לא מסכים. אבל לא משנה :mrgreen:
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי yzafrir » 08 אפריל 2011, 12:11

חביב , הבעיה היא לא איידסון אלא התפיסה שלך לגביו והציפיות שלך. הם נשארו כמו לפני שנתיים ואתה עדיין מצפה שהוא יהיה זה שיקח את האחריות בדקות האחרונות .
העניין הוא שההגדרה שלך ללקחת אחריות מתאימה יותר למה שפארגו עושה ( הולך לסל ) , וזה לא מה שדיויד מצפה מאיידסון כשהוא אומר לקחת אחריות .
מה שאיידסון עשה במשחק השני נגד ויטוריה זה בדיוק מה שדיויד מצפה ממנו . ( תראה שוב את הדקות האחרונות ותבין...) .
אתה פשוט צריך להפסיק לצפות ממנו להיות מה שהוא לא . אבל מה שהוא כן , הוא כן בגדול , ולא סתם גם פיני וגם דיויד משארים אותו על המגרש למרות שהרבה חושבים שהוא אנמי ולא עושה כלום . אגב , חוכמת משחק לא תמיד באה לידי ביטוי רק במאססיטים אלא גם בבחירת זריקות ואיידסון למרות שמחטיא הוא זורק כמעט תמיד ממצבים טובים וגם החדירות שלו טובות למרות שהוא מחטיא ( מה שמדגיש את עניין חוסר הביטחון ) , דבר נוסף שמעיד על חוכמה הוא עניין החטיפות שמראה על קריאת מצבים , בדברים האלו הוא מזכיר את הנפלד ...
כמו שאומרים "god is in the details" ....
לגבי פרקינס , אחת הסיבות שלא דאגתי לגבי המשך הסדרה נגד קאחאה זה בגלל שההשפעה העיקרית של פרקינס על הקבוצה היא ברוח שלו . רוח הלחימה , התשוקה למשחק , ההגנה המטורפת , זה שלא מוותרים אף פעם....זה בעצם קבע את האופי של כל הקבוצה .
אחרי שהוא נפצע , היה אפשר לראות אצל השחקנים "את הפרקינס" בתוכם , זה פשוט מדבק וגם כשהוא לא יכול לשחק הם חיים את הרוח שלו ומביאים את זה למגרש .
זה עיקר החשיבות שלו לקבוצה .
ויוני , אני לא מרשה לך להשתמש בביטוי חשיבות מספר 1....סתם !!! :D
סגל לעונה הבאה
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 08 אפריל 2011, 15:32

yzafrir כתב:חביב , הבעיה היא לא איידסון אלא התפיסה שלך לגביו והציפיות שלך. הם נשארו כמו לפני שנתיים ואתה עדיין מצפה שהוא יהיה זה שיקח את האחריות בדקות האחרונות .
העניין הוא שההגדרה שלך ללקחת אחריות מתאימה יותר למה שפארגו עושה ( הולך לסל ) , וזה לא מה שדיויד מצפה מאיידסון כשהוא אומר לקחת אחריות .
מה שאיידסון עשה במשחק השני נגד ויטוריה זה בדיוק מה שדיויד מצפה ממנו . ( תראה שוב את הדקות האחרונות ותבין...) .
אתה פשוט צריך להפסיק לצפות ממנו להיות מה שהוא לא . אבל מה שהוא כן , הוא כן בגדול , ולא סתם גם פיני וגם דיויד משארים אותו על המגרש למרות שהרבה חושבים שהוא אנמי ולא עושה כלום . אגב , חוכמת משחק לא תמיד באה לידי ביטוי רק במאססיטים אלא גם בבחירת זריקות ואיידסון למרות שמחטיא הוא זורק כמעט תמיד ממצבים טובים וגם החדירות שלו טובות למרות שהוא מחטיא ( מה שמדגיש את עניין חוסר הביטחון ) , דבר נוסף שמעיד על חוכמה הוא עניין החטיפות שמראה על קריאת מצבים , בדברים האלו הוא מזכיר את הנפלד ...
לגבי פרקינס , אחת הסיבות שלא דאגתי לגבי המשך הסדרה נגד קאחאה זה בגלל שההשפעה העיקרית של פרקינס על הקבוצה היא ברוח שלו . רוח הלחימה , התשוקה למשחק , ההגנה המטורפת , זה שלא מוותרים אף פעם....זה בעצם קבע את האופי של כל הקבוצה .
אחרי שהוא נפצע , היה אפשר לראות אצל השחקנים "את הפרקינס" בתוכם , זה פשוט מדבק וגם כשהוא לא יכול לשחק הם חיים את הרוח שלו ומביאים את זה למגרש .

אני ממש לא מסכים.
כשנוצר מצב בו הקבוצה משחקת ללא שחקן מוביל, טבעי מאוד ששחקן כמו אידסון יקח את מקומו.
שוב, אני לא מצפה מאידסון שידע לקחת אחריות ברגעים המכריעים או יהיה איזה גו-טו-גאי, אבל אני בהחלט מצפה ממנו שבמשחקים החשובים הוא יתן תפוקה שתתאים לשחקן מוביל ויראה מסירות.
שוב אני אתן את הדוגמה של גיא פניני, שגם הוא לא שחקן מוביל במכבי ואף אחד לא מצפה ממנו להיות הגו-טו-גאי בשניות האחרונות, אבל במשחקים הגודלים הוא מופיע ולא רק בגלל שהוא קולע הרבה (וכאמור, פניני חילק יותר אסיסטים מאידסון בסדרה מול ויטוריה, עליו על אידסון ברנקינג וגם מבחינת הגנה ורבאונד, הוא לא ירד ממנו בהרבה).
בנתיים, התפוקה של אידסון רק הולכת ויורדת ככל שהשלבים מתקדמים וזה קורה גם באספקטים בהם הוא אמור להצטיין.
לגבי הזריקות של אידסון, חכם ככל שיהיה, האחוזים שלו פשוט נוראיים וממש לא מעידים על בחירת זריקות נכונה. אידסון קולע הכי מעט נקודות מבין החמישיה של מכבי ועושה זאת גם באחוזים הגרועים ביותר.

שים לב לשחקן כמו ג'רמי פארגו. אתה יודע שהוא לא רק מוביל את מכבי בנקודות? פארגו גם מוביל את מכבי באסיסטים, מדורג שני או שלישי בחטיפות, הוא אחד משלושת השחקנים עם אחוזי הקליעה הטובים ביותר מחוץ לקשת וגם ברבאונד מצבו די טוב.
בפועל, פארגו הוא הדבק של מכבי ומסתמן כשחקן יותר מגוון אפילו מאידסון (וזה עוד מבלי להזכיר את ההגנה שפארגו מספק).
כנראה שלא אוהבים להחמיא כאן לשחקני התקפה טובים והעובדה שפארגו הוא הטופ סקורר של מכבי מסתירה עוד המון תכונות שיש לו שאותן דוקא מיחסים לשחקנים אחרים.
כל המחמאות שמקבל כאן אידסון כנראה באות להסתיר את העובדה שמדובר בשחקן טוב ותו לא.

לסיכום, לי יש שלוש בעיות מרכזיות עם אידסון.
הראשונה, היא הנטיה שלו להעלמות במשחקים חשובים (ואני לא מתכוון רק לרגעים המכריעים).
השניה, היא מגמת הירידה הדי חריפה שלו. המספרים והיכולת הולכים ויורדים ואפילו בפרמטרים שאמורים להיות לחם חוקו הוא הולך ונחלש.
השלישית, שאידסון פשוט לא שחקן כזה גדול. כבר ראינו באירופה סווינגמנים טובים יותר ממנו וכרגע, אידסון די נהנה מהחולשה בשוק השחקנים בעמדה מס' 3. הוא לא תותח, או איזה שחקן פנומן, הוא בסה"כ שחקן טוב ולא יותר מזה. אני מאמין שבשנים הקרובות נראה באירופה סווינגמנים טובים ממנו בהרבה.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי yzafrir » 09 אפריל 2011, 15:52

חביב אורנג'ד כתב:
yzafrir כתב:חביב , הבעיה היא לא איידסון אלא התפיסה שלך לגביו והציפיות שלך. הם נשארו כמו לפני שנתיים ואתה עדיין מצפה שהוא יהיה זה שיקח את האחריות בדקות האחרונות .

אני ממש לא מסכים.
כשנוצר מצב בו הקבוצה משחקת ללא שחקן מוביל, טבעי מאוד ששחקן כמו אידסון יקח את מקומו.
שוב, אני לא מצפה מאידסון שידע לקחת אחריות ברגעים המכריעים או יהיה איזה גו-טו-גאי, אבל אני בהחלט מצפה ממנו שבמשחקים החשובים הוא יתן תפוקה שתתאים לשחקן מוביל ויראה מסירות.
שוב אני אתן את הדוגמה של גיא פניני, שגם הוא לא שחקן מוביל במכבי ואף אחד לא מצפה ממנו להיות הגו-טו-גאי בשניות האחרונות, אבל במשחקים הגודלים הוא מופיע ולא רק בגלל שהוא קולע הרבה (וכאמור, פניני חילק יותר אסיסטים מאידסון בסדרה מול ויטוריה, עליו על אידסון ברנקינג וגם מבחינת הגנה ורבאונד, הוא לא ירד ממנו בהרבה).
בנתיים, התפוקה של אידסון רק הולכת ויורדת ככל שהשלבים מתקדמים וזה קורה גם באספקטים בהם הוא אמור להצטיין.
לגבי הזריקות של אידסון, חכם ככל שיהיה, האחוזים שלו פשוט נוראיים וממש לא מעידים על בחירת זריקות נכונה. אידסון קולע הכי מעט נקודות מבין החמישיה של מכבי ועושה זאת גם באחוזים הגרועים ביותר.

שים לב לשחקן כמו ג'רמי פארגו. אתה יודע שהוא לא רק מוביל את מכבי בנקודות? פארגו גם מוביל את מכבי באסיסטים, מדורג שני או שלישי בחטיפות, הוא אחד משלושת השחקנים עם אחוזי הקליעה הטובים ביותר מחוץ לקשת וגם ברבאונד מצבו די טוב.
בפועל, פארגו הוא הדבק של מכבי ומסתמן כשחקן יותר מגוון אפילו מאידסון (וזה עוד מבלי להזכיר את ההגנה שפארגו מספק).
כנראה שלא אוהבים להחמיא כאן לשחקני התקפה טובים והעובדה שפארגו הוא הטופ סקורר של מכבי מסתירה עוד המון תכונות שיש לו שאותן דוקא מיחסים לשחקנים אחרים.
כל המחמאות שמקבל כאן אידסון כנראה באות להסתיר את העובדה שמדובר בשחקן טוב ותו לא.

לסיכום, לי יש שלוש בעיות מרכזיות עם אידסון.
הראשונה, היא הנטיה שלו להעלמות במשחקים חשובים (ואני לא מתכוון רק לרגעים המכריעים).
השניה, היא מגמת הירידה הדי חריפה שלו. המספרים והיכולת הולכים ויורדים ואפילו בפרמטרים שאמורים להיות לחם חוקו הוא הולך ונחלש.
השלישית, שאידסון פשוט לא שחקן כזה גדול. כבר ראינו באירופה סווינגמנים טובים יותר ממנו וכרגע, אידסון די נהנה מהחולשה בשוק השחקנים בעמדה מס' 3. הוא לא תותח, או איזה שחקן פנומן, הוא בסה"כ שחקן טוב ולא יותר מזה. אני מאמין שבשנים הקרובות נראה באירופה סווינגמנים טובים ממנו בהרבה.

או שאתה לא קורא את מה שכתבתי או שאתה לא מבין מה כתבתי....אני אנסה להסביר בהתייחס למה שאתה כתבת .
אתה אומר שנוצר מצב שאין לקבוצה שחקן מוביל אז אתה מצפה ממנו להיות המוביל , זה בדיוק מה שאני מנסה להסביר לך שהוא לא כזה . המובילים שלך בקבוצה הם פרקינס ופארגו . הם אלו שיקחו את הכדור בדקות המכריעות . איידסון באותם דקות עושה את העבודה השחורה (ושוב , תסתכל על החמש דקות האחרונות של המשחק השני...).

גיא פניני הוא לא דוגמא טובה , אתה מתייחס על הסטט' הכללית שלו בטופ שמונה אבל בלי המשחק האחרון הוא בכלל לא היה בסדרה הזאת . המדד שלו ללא המשחק האחרון הוא 4 ושל איידסון 7....פניני כיאה לשחקן משלים יודע להתעלות במשחקים מסויימים אבל אין לו את הייציבות שצריכה להיות לשחקן מוביל כולל בסידרה האחרונה . אידסון לעומת זאת אין יותר מידי קפיצות ביכולת . הוא לא מציג יכולת של סופרסטאר כי הוא לא כזה אבל הוא בהחלט יחסית שחקן יציב .
שורה תחתונה אני חוזר לשחקן שהזכרתי קודם . נדב הנפלד . לא סופרסטאר ולא שחקן מבריק או פנומאן אבל מאוד יעיל ועושה עבודה שחורה ושקטה .
אני ממש לא מאלו שחושבים שאיידסון הוא מהמספרי 3 הטובים באירופה אבל אני חושב שהתוספת שלו לקבוצה היא הרבה יותר מכרעת ממה שחושבים.

לגבי פארגו , הוא השחקן המוביל כרגע (בדרך כלל זה גם פרקינס ) נקודה . הוא הובא כדי להיו כזה והוא בדיוק כזה . איידסון לא השחקן המוביל , לא היה ולא יהיה . ולכן אני לא מבין את רמת האכזבה ממנו . הוא נותן בדיוק את מה שהוא מסוגל לתת ובדיוק מה שהמאמנים מצפים ממנו לתת ולכן הוא גם נמצא הכי הרבה זמן על הפרקט .
אתה כל הזמן עורך פה השוואות בין איידסון לשחקנים אחרים שלא קשורים אחד לשני . איידסון עושה את העבודה שלו (כפי שהמאמנים מצפים ממנו) בצורה טובה וגם פארגו עושה את העבודה שלו בצורה טובה. אם אתה מצפה שאיידסון יתן סטט' כמו פארגו אז זה לא יקרה וגם צריך להבין שזה בא אחד על חשבון השני , אי אפשר שכל השחקנים בקבוצה יקלעו 15 נק' למשחק ממוצע . ואגב אם תראה שוב משחקים של מכבי אז תראה שבחירת הזריקות שלו היא כן טובה רק שבגלל הביטחון העצמי שלו הוא מחטיא ( מה שיותר מרגיז...) אבל אלו לא זריקות שהוא כופה את עצמו על המשחק כמו שאנדרסון עשה בזמנו . והוא גם ממעט לזרוק בגלל זה וחבל כי ככה לא יחזור לו הביטחון בקליעה (כמו שבלו עשה בסדרה האחרונה...)
שים לב שאת עיקר המחמאות איידסון מקבל מאנשים שיודעים להעריך שחקנים מסוגו (נדב הנפלד ) . אבל זה לא בא על חשבון הערכה הגדולה לפארגו או פרקינס שמקבלים הכי הרבה מחמאות בקבוצה. (אני לא יודע מאיפה הבאת את זה שאנשים לא אוהבים להחמיא לקלעים מובילים...) , כמו שאמרתי זה לא משנה מי יותר מגוון פארגו או איידסון כי הם בתפקיד אחר ושניהם חלק מהפאזל של הקבוצה ולכן ההשוואה מיותרת מלחתחילה .

איידסון לא נעלם ברגעים המכריעים , הוא פשוט מבטא את עצמו בצורה אחרת מפארגו . הוא מעדיף להפעיל את האחרים לחטוף ולקחת ריבאונדים בעוד שהשאר מתרכזים בלשים את הכדור בסל . זה השחקן שהוא וזהו.
כמו שאמרתי , אתה פשוט צריך לשנות את התפיסה שלך לגביו ולהוריד ציפיות . ככה יהיה לך הרבה יותר קל לקבל אותו כמו שהוא באמת ולהבין שהכוכב של הקבוצה לא נמצא בעמדה 3 אלא יותר בעמדה 1-2 ותפנה את הציפיות יותר לכיוון הזה .

ולסיכום , כמו שאמרת איידסון לא שחקן גדול ולא פנומאן ואף אחד פה לא אומר שהוא כזה הוא שחקן טוב נקודה . אבל בקבוצה אי אפשר שיהיו חמישה פנומאנים ומספיק יש לך שניים או שלושה כאלו בקבוצה . יש סווינגמאנים טובים ממנו באירופה אבל לא ברמת המחיר שלו ובטח לא בטווח המחירים של מכבי.
הנקודה היחידה מבחינתי שאני רואה לא להחתים אותו לחוזה ארוך טווח היא הגיל . הוא כבר בן 31 (עונה הבאה 32 ) ולכן יש לו עוד שנתיים גג לתת ברמות הגבוהות באמנת עד שניראה ירידה באמת חדה ביכולת .
אגב מחליפים פוטנציאלים שאני רואה לאיידסון מבחינת מחיר וגם מבחינת ורסאטיליות הם קייל וויבר (שחתם זמנית ביוטה ונתן אחלה משחק נגד סקרמנטו...) שמשחק ממש טוב בדי ליג ואולי גם מאט וולש שהוא גם שחקן התקפה טוב יותר מאיידסון . שניהם לא יקרים וצעירים ממנו .
סגל לעונה הבאה
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 09 אפריל 2011, 16:44

צפריר, אני מסכים עם רוב דבריך.
עם זאת, אני חושב שיש כאן איזושהי התכווננות לבינוניות בכל הקשור להשארתו של אידסון.
אני לא מבין למה אנשים מקבלים בכזאת קלות את העובדה שיש למכבי שחקן בחמישיה שלא קולע, אינו נחן ביכולת אישית טובה ונמצא במגמת ירידה ברורה, כל זאת שברור שלא מדובר כאן בשחקן-על. למה לצאת מנוקדת הנחה שבחמישיה הראשונה צריכים רק שחקן או שניים שהם באמת "תותחים" ולהסתפק בכך ששאר השחקנים יהיו טובים ותו לא?
צריכים לשאוף ליותר ולדעתי הדבר גם אפשרי.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי yzafrir » 10 אפריל 2011, 09:42

חביב אורנג'ד כתב:צפריר, אני מסכים עם רוב דבריך.
עם זאת, אני חושב שיש כאן איזושהי התכווננות לבינוניות בכל הקשור להשארתו של אידסון.
אני לא מבין למה אנשים מקבלים בכזאת קלות את העובדה שיש למכבי שחקן בחמישיה שלא קולע, אינו נחן ביכולת אישית טובה ונמצא במגמת ירידה ברורה, כל זאת שברור שלא מדובר כאן בשחקן-על. למה לצאת מנוקדת הנחה שבחמישיה הראשונה צריכים רק שחקן או שניים שהם באמת "תותחים" ולהסתפק בכך ששאר השחקנים יהיו טובים ותו לא?

אתה שואל למה צריך להסתפק ברק 3 שחקנים תותחים בחמישייה והשאר פועלים שחורים ? פשוט כי זה עובד .
זה עבד ככה בתקופה של השושלת בתקופה של מקדונאלד , האפמן וגם אחרכך בתקופה של שאראס וכמובן גם היום . תמיד יש שחקן אחד או שניים בחמישייה שהוא לא סופרסטאר ויותר עושה עבודה שחורה . העונה אנחנו מקבלים את זה בעמדות 3-4.....
לגבי יכולת אישית , לא תמיד היא צריכה לבוא לידי ביטוי רק בנקודות אלא בהרבה דברים אחרים ששחקן עושה . זה להתכוונן על בינוניות זה פשוט לשמור על פחות משחקי אגו ובלאגן כמו בכל מיני פרוייקטי גאלאקטיקוס בעבר...
סגל לעונה הבאה
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 10 אפריל 2011, 14:11

yzafrir כתב:
חביב אורנג'ד כתב:צפריר, אני מסכים עם רוב דבריך.

אתה שואל למה צריך להסתפק ברק 3 שחקנים תותחים בחמישייה והשאר פועלים שחורים ? פשוט כי זה עובד .
זה עבד ככה בתקופה של השושלת בתקופה של מקדונאלד , האפמן וגם אחרכך בתקופה של שאראס וכמובן גם היום . תמיד יש שחקן אחד או שניים בחמישייה שהוא לא סופרסטאר ויותר עושה עבודה שחורה . העונה אנחנו מקבלים את זה בעמדות 3-4.....
לגבי יכולת אישית , לא תמיד היא צריכה לבוא לידי ביטוי רק בנקודות אלא בהרבה דברים אחרים ששחקן עושה . זה להתכוונן על בינוניות זה פשוט לשמור על פחות משחקי אגו ובלאגן כמו בכל מיני פרוייקטי גאלאקטיקוס בעבר...

אני לא חושב שזה נכון.
בשושלת שאראס כל החמישיה של מכבי היו שחקנים תותחים בעלי יכולת מצויינת שבכל יום נתון יכלו להפציץ 20 נקודות או יותר.
אפילו בורשטיין שהיה על תקן הפועל השחור היה שחקן בעל יכולות התקפיות מצוינות (וראינו זאת גם בנבחרת באותן שנים), למרות שלא תמיד מכבי הזדקקה ליכולות אילו שלו (למרות שהיו משחקים בהם גם הוא הפציץ).
גם ברצלונה של שנה שעברה היתה קבוצה שאיישה כל עמדה בשחקן תותח, כאשר רק רוביו היה על תקן ה"דבק" וגם לו היו יכולות התקפיות טובות (וגם הוא נתן משחקים גדולים בהתקפה בעונה שעברה).
אגב, גם בשושלת האפמן היו לך שחקנים כשרוניים וקלעים טובים בדמותם של מארק בריסקר, טל בורשטיין (כשהיה בשיאו), דורון שפר (בעונתו היחידה בשושלת), דריק שארפ וכמובן, אנתוני פארקר.
תוסיף לקבוצה הזאת שחקן פנומן כמו נדב הנפלד ותקבל חמישיה בה היו לפחות ארבעה שחקנים תותחים.

בכלל, במצב שנוצר, החמישיה של מכבי היא די חלשה מבחינת קליעה. סופו ואליהו הם לא באמת פקטור לזריקות מבחוץ, היד של פרקינס היא מאוד בינונית ואידסון כאמור, פשוט לא פוגע. השחקן היחידי עם יד טובה בחמישיה של מכבי הוא פארגו והוא בפירוש זקוק לעוד קלעי טוב לידו (ולא רק לאחד שעולה מהספסל).
יש בפירוש עוד דברים שלדעתי מכבי צריכה ויכולה לשפר בקו האחורי.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי jol9 » 10 אפריל 2011, 21:17

חביב,
אני דווקא חושב שאתה קצת מגזים בשביל להוכיח את הנקודה שלך.

עם כל הכבוד לטל, אידסון שחקן הרבה יותר טוב ממנו בוודאי היום, וגם לפני 5 שנים. כלומר, צ'אק של היום, שחקן טוב יותר מבורשטיין של לפני 5-6 שנים (שהיה
שחקן טוב מאוד - כאן אני מסכים).
טל נכנס מצויין לנישה שהיתה פנויה בהרכב הכוכבים של פיני, ובגלל מוסר העבודה הגבוה, הוא גם הצליח, אבל מבחינת כשרון הוא לא עומד ליד אידסון.

גם לצסקא הגדולה של מסינה היו נגרים בסגל ובחמישייה, גם לבארסה יש והיו כאלה, גם לאול' וגם לפאו.
אידסון הוא שחקן קצת מוזר - אני מסכים עם זה. חסר לו הרבה דברים שמונעים ממנו להיות שחקן של הקבוצות העשירות, אבל זה לא אומר באופן אוטומטי,
שאתה יכול להביא שחקן לעמדה שלו, שגם יהיה מוכשר יותר התקפית, גם יתחבר מהר וטוב עם הקבוצה, וגם ייתן את מה שצ'אק נותן בהגנה, ריב', ניהול משחק ומסירה.

אולי כן ואולי לא. אם אפשר להשאיר את צ'אק בשכר סביר, אז הייתי עושה את זה בלי לחשוב פעמיים.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־35 אורחים