המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

ת'רד נבחרות ישראל V2

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: ת'רד נבחרות ישראל V2 - בק טו בק! ישראל אלופת אירופה U20

הודעהעל ידי cifkcv » 26 יולי 2019, 14:04

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340, ... 86,00.html
'אין ישראלים? תירו למאמן בראש!'
cifkcv

הודעהעל ידי סומבץ » 26 יולי 2019, 14:31

אחדשיודע כתב:

לא פעיל כרגע אבל יש פה:
https://he-il.facebook.com/IsraelBasket ... 318138918/
סומבץ

הודעהעל ידי felix_r » 26 יולי 2019, 14:48

ישראל מובילה 20 במחצית. משום מה גלעד לוי לא שותף
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי צ'שר » 26 יולי 2019, 15:00

felix_r כתב:ישראל מובילה 20 במחצית. משום מה גלעד לוי לא שותף

זה לא משום מה, הוא כמעט לא שיחק גם בהכנה.

כמו שכתבתי כאן בתרד אחר, אני לא ראיתי אותו משחק אבל מההיילייסט שלו הוא לא נראה מרשים במיוחד - איטי, לא אתלט ובלי קליעה. אני יכול להגיד שהדיבור סביבו בקרב המאמנים במחלקות הנוער בארץ הוא שלא מדובר באיזה עילוי, רובם מדברים עליו בתור שחקן די חלש.
תמונה
צ'שר

הודעהעל ידי felix_r » 26 יולי 2019, 15:05

צ'שר כתב:

כמו שכתבתי כאן בתרד אחר, אני לא ראיתי אותו משחק אבל מההיילייסט שלו הוא לא נראה מרשים במיוחד - איטי, לא אתלט ובלי קליעה. אני יכול להגיד שהדיבור סביבו בקרב המאמנים במחלקות הנוער בארץ הוא שלא מדובר באיזה עילוי, רובם מדברים עליו בתור שחקן די חלש.

אתה לא ראית, אבל ממשיך לכתוב עליו. קצת לא הגיוני. אתה לא חושב?

אני ראיתי משחק מלא שלו נגד הנוער של ריאל מדריד, והוא נראה מעולה, למרות שהקבוצה שלו חלשה ביחס לריאל
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי צ'שר » 26 יולי 2019, 15:07

felix_r כתב:
צ'שר כתב:

אני ראיתי משחק מלא שלו נגד הנוער של ריאל מדריד, והוא נראה מעולה, למרות שהקבוצה שלו חלשה ביחס לריאל

לא לא נראה לי מוזר, אני אומר את דעתי וידיעותיי.

בוא ספר ותפרה אותנו, מה הוא עושה ככ טוב?
תמונה
צ'שר

הודעהעל ידי felix_r » 26 יולי 2019, 15:14

צ'שר כתב:
felix_r כתב:
צ'שר כתב:

אם אין לך מי שיפרה אותך, תשתמש בהפריה מלאכותית.

בעמוד הראשון של האשכול הזה יש לינק לאותו משחק מלא של גלעד לוי נגד הנוער של ריאל. תראה אותו, ואז תאמר את דעתך שתהיה לפחות מבוססת על משהו, לא משנה בעד או נגד.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי אחדשיודע » 26 יולי 2019, 15:43

הנוער ניצחו 46:93 את נורבגיה. דוברת הוביל עם 24 נק' ו-5 אס'.
שני "הלגיונרים" של הנבחרת, גלעד לוי (אסטודיאנטס) ונועם אקריש (הכוכב האדום), שיחקו רק 6 ו-10 דקות בהתאמה (כולן במחצית השנייה). https://www.fiba.basketball/europe/u18b ... b=boxscore

בישראל פשוט לא יודעים לעבוד עם גבוהים. אומנם גלעד לוי צעיר מרוב השחקנים בנבחרת, אבל לא מובן למה במשחק של 40+ הפרש לא יכלו לשתף אותו ליותר דקות.
אחדשיודע

הודעהעל ידי felix_r » 26 יולי 2019, 15:52

אחדשיודע כתב:הנוער ניצחו 46:93 את נורבגיה. דוברת הוביל עם 24 נק' ו-5 אס'.
שני "הלגיונרים" של הנבחרת, גלעד לוי (אסטודיאנטס) ונועם אקריש (הכוכב האדום), שיחקו רק 6 ו-10 דקות בהתאמה (כולן במחצית השנייה). https://www.fiba.basketball/europe/u18b ... b=boxscore

בישראל פשוט לא יודעים לעבוד עם גבוהים. אומנם גלעד לוי צעיר מרוב השחקנים בנבחרת, אבל לא מובן למה במשחק של 40+ הפרש לא יכלו לשתף אותו ליותר דקות.

בעיקרון אני מסכים איתך, אבל אולי הוא לא בריא במאת האחוזים. אנחנו לא יודעים.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי אחדשיודע » 26 יולי 2019, 15:57

לא חושב שזאת הסיבה. מתחילת ההכנה הוא משותף לדקות מועטות, ואם היה פצוע, כנראה שבכלל לא היה משחק.
אחדשיודע

הודעהעל ידי felix_r » 26 יולי 2019, 16:10

אחדשיודע כתב:לא חושב שזאת הסיבה. מתחילת ההכנה הוא משותף לדקות מועטות, ואם היה פצוע, כנראה שבכלל לא היה משחק.

לפעמים כששחקן חוזר מפציעה, מחזירים אותו לאט-לאט.

אבל אם ללמוד מנסיון העבר, המאמנים בנבחרות הצעירות באמת לא אוהבים לשחק עם סנטרים גדולים וכבדים
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי אחדשיודע » 26 יולי 2019, 16:22

לפעמים כששחקן חוזר מפציעה, מחזירים אותו לאט-לאט.

כן, אבל ההכנה התחילה לפני יותר מחודש. אם לאורך כל ההכנה וגם עכשיו (כאמור, במשחק של 40+ הפרש) הוא לא משותף לדקות משמעותיות, אפשר להבין את המגמה. אגב, גם בקדטים בקיץ שעבר הוא לא שותף ליותר מידי דקות (16 דק' בממוצע), אבל בכל זאת סיים עם מדד היעילות הממוצע הגבוה ביותר בנבחרת (15.7), כמו גם במדד הפלוס/מינוס (1.9).
אחדשיודע

הודעהעל ידי צ'שר » 26 יולי 2019, 18:03

felix_r כתב:
צ'שר כתב:
felix_r כתב:
צ'שר כתב:

בעמוד הראשון של האשכול הזה יש לינק לאותו משחק מלא של גלעד לוי נגד הנוער של ריאל. תראה אותו, ואז תאמר את דעתך שתהיה לפחות מבוססת על משהו, לא משנה בעד או נגד.

קיבלתי את ההערה והלכתי לראות את הלינק שדיברת עליו, מסכים איתך שפחות רציני לנהל על זה דיון כשלא באמת ראיתי.

קודם כל, אולי פספסתי שם משהו, אבל אם לא אז 30 נקודות הוא לא קלע שם (אלא אם כן מדובר במשחק אחר ואני מתבלבל), פחות או יותר חצי מזה.
בכל מקרה נתחיל מהחיובי - אז מצד אחד אין ספק שלילד הזה יש סייז מרשים מאוד שהופך אותו לכזה שמשפיע על המשחק ברמות נוער גם בלי לעשות יותר מידי. מאוד אהבתי את ההחלטיות שלו כשהוא עולה לסל, ראו את זה גם היום במשחק של הנבחרת בפעמיים שהוא ניסה ללכת לסל אחרי הפיק נ רול. גם לריבאונד הוא מנסה ללכת ככה, בכלל יש בו משהו אקטיבי שלא מפחד ממגע וזה לא מובן מאליו לשחקן בסגנון שלו. במשחק שדיברת עליו הוא קלע 2 שלשות אבל קשה להגיד אם זה באמת חלק מהמשחק שלו, בכל מקרה הוא מסוגל לקלוע וזה מעודד בעייני. אני חושב שבתור מתקיף יש לו משחק בין 2 טוב בפיק נ רול , איכשהו בגלל הנוכחות וזה שיש בו משהו אסרטיבי בדרך לסל ההגנה חייבת להגיב וזה מייצר יתרונות. הוא גם חוסם לא רע בהתקפה.

מצד שני, חייב להודות שאני ממש מתקשה לראות אותו הופך לשחקן כדורסל משמעותי, לפחות כרגע, ואני בהחלט יכול להבין למה הוא לא משחק בנבחרת. הוא איטי בקטע קיצוני. הגנתית הוא לא מסוגל לשמור שום דבר אחר חוץ מפלאט מאוד מאוד פסיבי, גם על שחקנים מתחת לסל הוא פשוט לא מסוגל להזיז את הרגליים, ככה שנוצר מצב שכל אחד עם טיפה טכניקה על הרגל ציר פשוט מגיע לזריקה פנויה לגמרי נגדו. אפילו בריבאונד הגנה זה משפיע, כי ברגע שהמסלול הוא מעבר לריץ' שלו הוא ממש לא מצליח לעשות אליו עוד צעד אם יש עוד מישהו שמתחרה איתו.

התקפית זה משפיע על דברים בסייסים מאוד לדעתי. בגלל שהוא ככ מתקשה להזיז את הרגליים והוא נורא גדול, הוא ממש מקשה על הריווח. כל תגובה שלו לכדור לוקחת חצי שנה ומאוד קשה לשחק איתו בסט אופנס. זה שאין לו שום פוסט אפ פליי (לפחות ב-2 המשחקים שראיתי) לא עוזר לו להשתפר בזה. אני כן חושב שהוא לא מספיק טכני בהתקפה, מתקשה מאוד להיות יעיל עם יד שמאל ומתקשה מאוד להוריד כדור לרצפה או בכלל לשחק עם הכדור מתחת לגובה כתפיים.

בקיצור, שחקן בן 17 שהוא 2.15 זה לא משהו שאפשר פשוט למסמס, אבל לדעתי המגבלות האתלטיות שלו וחוסר הכישרון היחסי שלו זה פשוט יותר מידי כדי לשחק כדורסל, בטח הכדורסל שמתפתח אצל המקצוענים בשנים האחרונות.
תמונה
צ'שר

הודעהעל ידי אחדשיודע » 26 יולי 2019, 18:49

צ'שר כתב:מצד שני, חייב להודות שאני ממש מתקשה לראות אותו הופך לשחקן כדורסל משמעותי, לפחות כרגע, ואני בהחלט יכול להבין למה הוא לא משחק בנבחרת.

אני לא יכול להבין את זה. הייתי יכול להבין את זה אם זו הייתה הנבחרת הבוגרת והיה מדובר במוצר המוגמר של השחקן. אנחנו מדברים על שחקנים צעירים ועל הפוטנציאל שלהם. גם אם הסיכוי הוא 1%, אתה צריך להשקיע בו ולתת לו את ההזדמנות. כן, יש לו חסרונות מובהקים, בטח עם הכיוון שהכדורסל הולך אליו. אבל בוא... לא צריך להסביר את היתרונות של שחקן בגובה הזה. צריך פשוט לדעת להשתמש באותן יתרונות (גם אם זה יתורגם לדקות קצובות בבוגרים) ולמקסם את הפוטנציאל. בישראל, זה לא קורה ולא יקרה (לצערי הרב). וטוב עשה שבחר לצאת לספרד כדי להתפתח.

ואגב, בדקות שנתנו לו, בטח בקדטים, הוא הוכיח שהוא יכול להיות מאוד יעיל עבור הקבוצה (על אף הקושי, חוסר הבשלות והחסרונות). ככה שגם אם יגידו שהמטרה היא "לנצח" (למרות שזו לא צריכה להיות המטרה הראשית בנבחרות הצעירים לדעתי) ולעלות דרג, אז לא יוכלו להשתמש בכך כדי לתרץ את אי שיתופו. בטח לא במשחק של 40+ הפרש.
אחדשיודע

הודעהעל ידי שופי שוף » 26 יולי 2019, 19:18

הסיבה היחידה שלוי לא משחק היא ששומרים עליו בצמר גפן למשחקים החשובים.
זאת נבחרת ששייכת ברמה לדרג א'. לכן, ההעפלה השנה היא חובה, וזה למה יש אולי שני משחקים באמת חשובים נגד נבחרות שדומות ברמתן לישראל.
את לוי שומרים בתור ה"אס" לקראת אותם משחקים על ההעפלה.
שיטה מטומטת לשמירה על שחקן, אבל ככה זה עם ביגמנים בכדורסל הישראלי.
סמל אישי של המשתמש
שופי שוף

הודעהעל ידי אחדשיודע » 26 יולי 2019, 19:28

שופי שוף כתב:הסיבה היחידה שלוי לא משחק היא ששומרים עליו בצמר גפן למשחקים החשובים.
זאת נבחרת ששייכת ברמה לדרג א'. לכן, ההעפלה השנה היא חובה, וזה למה יש אולי שני משחקים באמת חשובים נגד נבחרות שדומות ברמתן לישראל.
את לוי שומרים בתור ה"אס" לקראת אותם משחקים על ההעפלה.
שיטה מטומטת לשמירה על שחקן, אבל ככה זה עם ביגמנים בכדורסל הישראלי.

זה היה יכול להיות הסבר הגיוני אם היו פותחים איתו לפחות בחמישייה ומורידים אותו לאחר 5 דקות, או לחילופין משתפים אותו יותר בהכנה. אבל גם בהכנה הוא מיעט לקבל דקות. אם אתה רוצה לשמור אותו מפציעות, אז קודם כל תכניס אותו לכושר.

לא הייתי תולה תקוות באורן אהרוני בעניין הזה.
אחדשיודע

הודעהעל ידי felix_r » 26 יולי 2019, 19:47

צ'שר כתב:
felix_r כתב:
צ'שר כתב:
felix_r כתב:
צ'שר כתב:

קיבלתי את ההערה והלכתי לראות את הלינק שדיברת עליו, מסכים איתך שפחות רציני לנהל על זה דיון כשלא באמת ראיתי.

קודם כל, אולי פספסתי שם משהו, אבל אם לא אז 30 נקודות הוא לא קלע שם (אלא אם כן מדובר במשחק אחר ואני מתבלבל), פחות או יותר חצי מזה.
בכל מקרה נתחיל מהחיובי - אז מצד אחד אין ספק שלילד הזה יש סייז מרשים מאוד שהופך אותו לכזה שמשפיע על המשחק ברמות נוער גם בלי לעשות יותר מידי. מאוד אהבתי את ההחלטיות שלו כשהוא עולה לסל, ראו את זה גם היום במשחק של הנבחרת בפעמיים שהוא ניסה ללכת לסל אחרי הפיק נ רול. גם לריבאונד הוא מנסה ללכת ככה, בכלל יש בו משהו אקטיבי שלא מפחד ממגע וזה לא מובן מאליו לשחקן בסגנון שלו. במשחק שדיברת עליו הוא קלע 2 שלשות אבל קשה להגיד אם זה באמת חלק מהמשחק שלו, בכל מקרה הוא מסוגל לקלוע וזה מעודד בעייני. אני חושב שבתור מתקיף יש לו משחק בין 2 טוב בפיק נ רול , איכשהו בגלל הנוכחות וזה שיש בו משהו אסרטיבי בדרך לסל ההגנה חייבת להגיב וזה מייצר יתרונות. הוא גם חוסם לא רע בהתקפה.

מצד שני, חייב להודות שאני ממש מתקשה לראות אותו הופך לשחקן כדורסל משמעותי, לפחות כרגע, ואני בהחלט יכול להבין למה הוא לא משחק בנבחרת. הוא איטי בקטע קיצוני. הגנתית הוא לא מסוגל לשמור שום דבר אחר חוץ מפלאט מאוד מאוד פסיבי, גם על שחקנים מתחת לסל הוא פשוט לא מסוגל להזיז את הרגליים, ככה שנוצר מצב שכל אחד עם טיפה טכניקה על הרגל ציר פשוט מגיע לזריקה פנויה לגמרי נגדו. אפילו בריבאונד הגנה זה משפיע, כי ברגע שהמסלול הוא מעבר לריץ' שלו הוא ממש לא מצליח לעשות אליו עוד צעד אם יש עוד מישהו שמתחרה איתו.

התקפית זה משפיע על דברים בסייסים מאוד לדעתי. בגלל שהוא ככ מתקשה להזיז את הרגליים והוא נורא גדול, הוא ממש מקשה על הריווח. כל תגובה שלו לכדור לוקחת חצי שנה ומאוד קשה לשחק איתו בסט אופנס. זה שאין לו שום פוסט אפ פליי (לפחות ב-2 המשחקים שראיתי) לא עוזר לו להשתפר בזה. אני כן חושב שהוא לא מספיק טכני בהתקפה, מתקשה מאוד להיות יעיל עם יד שמאל ומתקשה מאוד להוריד כדור לרצפה או בכלל לשחק עם הכדור מתחת לגובה כתפיים.

בקיצור, שחקן בן 17 שהוא 2.15 זה לא משהו שאפשר פשוט למסמס, אבל לדעתי המגבלות האתלטיות שלו וחוסר הכישרון היחסי שלו זה פשוט יותר מידי כדי לשחק כדורסל, בטח הכדורסל שמתפתח אצל המקצוענים בשנים האחרונות.

לגבי 30 נקודות, זה היה כתוב בכתבה עליו, וציטטתי את הכתבה לפני שראיתי את המשחק בעצמי.

לגבי הקליעה לשלוש. דווקא את זה לטעמי הוא לא צריך לדעת. הוא לא סטראץ'-פור. הוא סנטר אמיתי גדול וכבד. הוא צריך לשחק בצבע לא לעמוד על קו השלוש כמו ג'ייק כהן.

בגלל שהוא סנטר אמיתי הוא אמור גם לדעת להגן על הצבע, לא לצאת החוצה ולעשות חילופים. כן, צריך לדעת להתאים את ההגנה כשאתה משחק עם סנטר אמיתי. מה לעשות? גם הסנטר של ריאל טבארס לא קל רגלים ולא זז מהר בהגנה, ובגלל זה בחלק מהמשחקים יריבות שיש להן גבוהים שקולעים טוב מבחוץ מנצלים את זה.

בישראל בכלל וגם במכבי בפרט לא אוהבים להתאים את ההגנה לסנטר. רוצים מצד אחד לנצל את הגודל בהתקפה, ומצד שני לא לסבול מהכבדות בהגנה. אין כזה דבר! בגלל זה מכבי לא משחקת עם סנטרים גדולים באמת, אלא עם אנדר-סייזים. בגלל זה שחקנים כמו פרחובסקי לא מצליחים פה.

אני מסכים איתך שיש לו עוד הרבה לעבוד על הסקילס שלו, להשחיז את יכולות הפוסט. ללמוד לנצל את הגודל. נכון. ובגלל זה אני שמח שהוא לא משחק עכשיו במדינת הקומבינה, אלא בספרד. מקווה שישאר שם בשנים הקרובות, כי בישראל לאף אחד אין סבלנות לפתח סנטר.

אני לא מסכים איתך שאין לו הרבה כישרון.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי צ'שר » 26 יולי 2019, 21:23

felix_r כתב:
צ'שר כתב:
felix_r כתב:
צ'שר כתב:
felix_r כתב:

הוא סנטר אמיתי כי אין לו ברירה, הוא לא מסוגל לשחק שום עמדה אחרת. אני חושב שאם הוא יפתח יכולת קליעה טובה זה יאפשר לו להיות טיפה מגוון יותר בדרך שבה הוא משחק בפיק נ רול וזה פחות או יותר כרגע הדבר ההתקפי היחידי שיש לו, גם לעתיד קשה לי להאמין שהוא יכול לפתח משהו לגמרי אחר כמו איזה יכולת פוסט אפ או 1*1 עם הפנים לסל.

מה שאתה כותב על ההגנה שצריכה להיות מותאמת - זה נכון, בתנאי שהשינוי הטקטי נותן פתרון הגנתי אלטרנטיבי או לוקח להתקפה יתרון אחר. עם טבארז נניח אתה נותן קצת קליעה לגארדים, אבל לוקח לגמרי את היכולת להעניש מתחת לסל וכתוצאה מכך מנטרל את היכולת של ההתקפה להעניש על הקלווז אווטים שנוצרים. ללוי יש לו נוכחות הגנתית נחמדה מאוד מול שחקני נוער, מן הסתם, והוא כן מצליח להפריע לזריקות, אבל התרשמת שהוא שאט בלאקר? אני לא. הוא חסם בעיקר זריקות על ספייסינג פחות טוב. ההגנת 1*1 שלו מתחת לסל מאוד לא טובה, אולי חוץ מפוזשן אחד כל מי שיקבל עליו שם כדור עשה סל או יצר יתרון מספרי. קשה מאוד להשתמש בשחקן כזה שלמעשה לא נותן לך כמעט שום יתרון הגנתי עקבי (ברמת נוער, שוב, הוא כן מצליח להיות יותר משמעותי).

לגבי החלק האחרון אני ממש לא מסכים. אני לא מכיר מחלקת נוער אחת בארץ שלא הייתה עושה הכל בשביל שחקן 2.15 ,לא רק ברמה התחרותית אלא גם ברמת המשאבים שהיא הייתה מקצה לטיפוח שלו. נכון שיש הרבה חברה שאין להם מושג שמתעסקים במחלקות נוער, אבל גם הרבה שכן ובהחלט יכול להיות שהוא היה מוצא דרך להתקדם יפה גם כאן.

אני חושב, וזה בהקשר גם לתגובות הקודמות כאן, שיש בלבול עם מה שהנבחרות הלאומיות הצעירות עושות בפועל. נפח העבודה של השחקנים הצעירים עם הנבחרות לעומת המסגרות האחרות שלהם הוא ממש זניח, במקרה הטוב הם עובדים חודש, חודש וחצי עם סגל ארוך יחסית שמתקצר לקראת האליפות, והם צריכים בעיקר להתכונן כדי לשחק בטורניר. אין כאן באמת עבודה אישית עם השחקנים, אין ברוב המקרים המשכיות לעבודה השנתית שלהם או אפילו איזה שהו תקשורת עם מאמנים אחרים. השחקנים בנבחרות מגיעים , כמו שכתבתי, לחודש חודש וחצי של עבודה וחוזרים לקבוצות שלהם.

לכן, בגלל שהסיטואציה היא כזו, וההשפעה על ההתקדמות של השחקן מבחינת הדרך בה הוא משחק היא קטנה , אין לנבחרת שום ערך אחר חוץ מלננסות לנצח ולשחק בשביל לנצח. אם זה טוב או לא שזה ככה זו שאלה אחרת...
תמונה
צ'שר

הודעהעל ידי felix_r » 26 יולי 2019, 22:05

זכותך לא להסכים איתי ולחשוב מה שאתה רוצה, אבל בוא רגע נבדוק את העובדות.

העובדות אומרות, שמאז נבחרת העתודה 2000 , בה שיחק יניב גרין, כמעט 20 שנה לא צמח לנו אף סנטר נורמאלי. פאקינג 20 שנה! אז נכון, אנחנו לא אומה גבוהה כמו הסרבים, או הקרואטים, ואין לנו כל מיני אפריקאים כמו לצרפת, אבל 20 שנה!

מבחינתי זה מוכיח במפורש שבישראל או שלא יודעים או שלא רוצים לעבוד עם סנטרים. למה בכלל להתאמץ? למה לעבוד קשה ולהתאים את סגנון המשחק לאיטי ומסודר אם אפשר לשחק ראן-אנד-בלגאן?

ככה בדיוק שיחקנו גם בעתודה הזאת וזכינו באליפות! לחצנו והתרדנו שחקנים גבוהים אך לא הכי טכניים (בינתיים) של היריבות, חטפנו מהם כדורים ורצנו למתפרצת! אבל בכל פעם שהיינו צריכים לשחק התקפה מסודרת, נתקענו ולא ידענו מה לעשות. ראית מה שווה הסנטר של הנבחרת תומר לווינסון? אפס! מבחינתי הוא יכול היה להיות גם בנבחרת הצעירה של שחיה צורנית. היכולת שלו בשני ענפי הספורט היא שווה.

הגבוהים האלה של היריבות, גדולים ואתלטים אך לא הכי טכניים בגיל הזה ימשיכו לעבוד קשה עוד מספר שנים ויתפתחו לאט-לאט לאחלה סנטרים בנבחרות הבוגרות. ואם מה אנחנו נשאר? עם כלום! שוב נצטרך להביא מתאזרח גבוה.

אתה יכול להגיד שאין חומר גלם, אין גבוהים אתלטיים בישראל. אבל אתה יודע מה עשה בשנתים האחרונות אותו קופרברג שדפק אליי-הופים בעתודה של תמיר בלאט? כלום! אפס! אז יש גבוהים אתלטיים, אבל אף אחד לא עובד איתם.

אז מצידי אתה יכול להמשיך להגן על המאמנים הישראלים כמה שאתה רוצה. אני מצידי נשאר לשמוח שגלעד לוי לא נמצא כאן, אלא בספרד.

דרך אגב, המשחק הזה שראית אותו נגד הנוער של ריאל מדריד, זה אותה הקבוצה, שפירקה פירוק לגו את הנוער של מכבי כולל דני אבדיה ביורוליג לנוער. למה? כי בנוער של ריאל מדריד יש איזה 8 זרים. גבוהים ממדינות אקס-יורוסלביה ומאפריקה. לכן אני מעדיף שנמרוד לוי ישחק שם נגד גבוהים טובים, ולא בליגה לנוער בישראל נגד ילדים 190 ס"מ.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי אחדשיודע » 26 יולי 2019, 22:38

צ'שר כתב:אני חושב, וזה בהקשר גם לתגובות הקודמות כאן, שיש בלבול עם מה שהנבחרות הלאומיות הצעירות עושות בפועל. נפח העבודה של השחקנים הצעירים עם הנבחרות לעומת המסגרות האחרות שלהם הוא ממש זניח, במקרה הטוב הם עובדים חודש, חודש וחצי עם סגל ארוך יחסית שמתקצר לקראת האליפות, והם צריכים בעיקר להתכונן כדי לשחק בטורניר. אין כאן באמת עבודה אישית עם השחקנים, אין ברוב המקרים המשכיות לעבודה השנתית שלהם או אפילו איזה שהו תקשורת עם מאמנים אחרים. השחקנים בנבחרות מגיעים , כמו שכתבתי, לחודש חודש וחצי של עבודה וחוזרים לקבוצות שלהם.

לכן, בגלל שהסיטואציה היא כזו, וההשפעה על ההתקדמות של השחקן מבחינת הדרך בה הוא משחק היא קטנה , אין לנבחרת שום ערך אחר חוץ מלננסות לנצח ולשחק בשביל לנצח. אם זה טוב או לא שזה ככה זו שאלה אחרת...

לחלוטין לא מסכים עם זה. אם היית מתייחס למפגשי הנבחרת הבוגרת, שבפורמט הנוכחי מתראים לשבוע אחד ונפרדים לשלום, היה בזה מן האמת. בעבור הנבחרות הצעירות והצעירים שמשחקים בהן, אני חושב שכל אליפות כזו וההכנה שנלווית אליה, יכולה להיות משמעותית מאוד להמשך הקריירות שלהם. זה יכול לבנות להם את הביטחון, לאפשר להם לשחק מול/עם שחקנים מהרמה הגבוהה ביותר לגילם ולתת להם מושג לגבי היכולות שלהם. הם יכולים להשתפר מקצועית תוך כדי תנועה. החודשיים האלה הם תקופת זמן לא מבוטלת. אף אחד לא ביקש שיצמידו מאמן אישי לכל שחקן (הלוואי שהיינו שם), אלא שייתנו להם את ההזדמנות הראויה ויאתגרו אותם מקצועית על המגרש. בלי קומבינות ישראליות ופתרונות קסם (או שמא נקרא לזה "הקניית הרגלים רעים") שיחזיקו עד הבוגרים. ולמסתכל מהצד, הצבת הניצחון כמטרה העילאית באליפויות הצעירים האלה נראית לי פשוט מגוכחת (מעבר לזה שהיא לא הובילה לאותו "ניצחון" מיוחל). מסמל את כל מה שרע במערכת הזאת בעיניי.
אחדשיודע

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: A.Parker, Avi1508, Cobra, Google [Bot], Google Adsense [Bot], יוסי22, עידן ו־40 אורחים