המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד באסקוניה, 16 באפריל, שלישי, 20:00

מחשבות לעונת 2019/20 V2

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: מחשבות לעונת 2019/20 V2

הודעהעל ידי Jack55 » 18 אוגוסט 2019, 19:07

בדיוק, זה לא משנה אם השחקן משחק בעמדה 1, יש שחקנים בעמדה 3 שיודעים למסור יותר טוב משחקנים בעמדה 1 למיניהם.
מה שחשוב זה אם לשחקן יש חוש למסירה והאם הוא שחקן קבוצתי, קחו לדוגמה את קלויארו שהשנה גם סיים עם יחסית הרבע אסיסטים והיה מוסר יחסית טוב, והוא בכלל שיחק בעמדות 3-4.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי אחדשיודע » 18 אוגוסט 2019, 19:09

אחדשיודע כתב:ג'ו אינגלס מיודענו, Slow-Mo Joe, עם כמעט 6 אסיסטים למשחק בעונה שעברה ביוטה. שיחק 100% מהדקות שלו בעמדות 3-4.
יוקיץ'... מעל 7 אס' למשחק בעונה שעברה בדנבר. יאניס, גם, כמעט 6 אס' למשחק מעמדות 4-5.
דוראנט, מידלטון ואפילו ג'סטיס ווינסלו - פוורוורדים שמוסרים (4-6 אס' למשחק בעונה שעברה) ויודעים לנהל משחק כשצריך.
לא חסרות דוגמאות.

אגב, דונצ'יץ' שיחק מעל 70% מהדקות שלו בעונה שעברה דווקא בעמדה 2. רק 8% בעמדת הרכז. שתהיו בעניינים.
אחדשיודע

הודעהעל ידי er79 » 18 אוגוסט 2019, 19:13

אבדיה לא יהיה הרכז וטוב שכך.
er79

הודעהעל ידי Rampel » 18 אוגוסט 2019, 19:29

אחדשיודע כתב:ג'ו אינגלס מיודענו, Slow-Mo Joe, עם כמעט 6 אסיסטים למשחק בעונה שעברה ביוטה. שיחק 100% מהדקות שלו בעמדות 3-4.
יוקיץ'... מעל 7 אס' למשחק בעונה שעברה בדנבר. יאניס, גם, כמעט 6 אס' למשחק מעמדות 4-5.
דוראנט, מידלטון ואפילו ג'סטיס ווינסלו - פוורוורדים שמוסרים (4-6 אס' למשחק בעונה שעברה) ויודעים לנהל משחק כשצריך.
לא חסרות דוגמאות.

אינגלס ויוקיץ' הם לא מנהלי משחק ולא באמת מסוגלים להוביל כדור ולנהל משחק. מסכים עם הנקודה שמובילי כדור לא חייבים להיות השחקנים בעמדת הרכז וזה גם נכון שמסירות טובות לאסיסטים לאו דווקא מגיעים ממובילי הכדור, אבל צריך להפריד בין השניים.

אגב, אני בכלל לא בטוח שווילבקין הוא לא מוביל הכדור הטוב בסגל. בסופו של דבר זה עדיין לגמרי הוא ו-וולטרס. יהיה מעניין לראות את דורסי ובראיינט מנסים לעזור ברמת יורוליג ואני כן מאמין שלפחות בליגה נראה ניסיונות להשתמש באבדיה כ-Point Forward כי הוא לגמרי יכול.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי אחדשיודע » 18 אוגוסט 2019, 19:33

Rampel כתב:
לא חסרות דוגמאות.

אינגלס ויוקיץ' הם לא מנהלי משחק ולא באמת מסוגלים להוביל כדור ולנהל משחק. מסכים עם הנקודה שמובילי כדור לא חייבים להיות השחקנים בעמדת הרכז וזה גם נכון שמסירות טובות לאסיסטים לאו דווקא מגיעים ממובילי הכדור, אבל צריך להפריד בין השניים.

אגב, אני בכלל לא בטוח שווילבקין הוא לא מוביל הכדור הטוב בסגל. בסופו של דבר זה עדיין לגמרי הוא ו-וולטרס. יהיה מעניין לראות את דורסי ובראיינט מנסים לעזור ברמת יורוליג ואני כן מאמין שלפחות בליגה נראה ניסיונות להשתמש באבדיה כ-Point Forward כי הוא לגמרי יכול.

בטח שהם מנהלי משחק. ספציפית אינגלס גם מוביל כדור לא מעט מההתקפות של יוטה (יוקיץ' כמובן שלא). אומנם בצורה איטית משהו (ולכן הכינוי שלו), אבל הוא בהחלט מוביל כדור ומנהל משחק.

בכל אופן, החלוקה הטובה ביותר לעמדות בעיניי היא עפ"י ההגנה.
אחדשיודע

הודעהעל ידי cifkcv » 18 אוגוסט 2019, 19:41

גם במכבי אינגלס היה מנהל הרבה התקפות, והיה שחקן פיק אנד רול מעולה, אולי הכי יעיל יחיד עם טייריס באותה עונה.
cifkcv

הודעהעל ידי Rampel » 18 אוגוסט 2019, 20:01

אחדשיודע כתב:
Rampel כתב:
לא חסרות דוגמאות.

בטח שהם מנהלי משחק. ספציפית אינגלס גם מוביל כדור לא מעט מההתקפות של יוטה (יוקיץ' כמובן שלא). אומנם בצורה איטית משהו (ולכן הכינוי שלו), אבל הוא בהחלט מוביל כדור ומנהל משחק.

בכל אופן, החלוקה הטובה ביותר לעמדות בעיניי היא עפ"י ההגנה.

עם זה אני מסכים

סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי SirCharles » 18 אוגוסט 2019, 21:39

הכל נכון, אתה לא חייב להיות רכז בשביל שתהיה לך יכולת מסירה, אבל מי בסגל הזה חוץ מוולטרס באמת יודע למסור?
ווילבקין מדי פעם מוצא הזדמנויות כי הוא מחזיק את הכדור המון, בראיינט ודורסי יכולים לשחק משחק בין שניים, לאבדייה וזוסמן יכולת מסירה וגם כספי וקלויארו הם willing passers, אבל אף אחד מהם לא באמת יודע להריץ קבוצה אלא רובם (אולי למעט זוסמן וקלויארו) קודם כל חושבים על ההתקפה של עצמם.

מעבר ליכולת המסירה הבעייתית אני פשוט לא רואה איך הקו האחורי שלנו ישמור על קווים אחוריים רציניים. מי פה יכול לשמור על גארדים אתלטים כמו לארקין או ג'יימס? ומי מלבד זוסמן יכול להתמודד עם דה קולו, שבד, היגינס וכו'? (כאשר גם זוס לא ממש יכול להתמודד איתם לאורך זמן) שלא לדבר על סמולים אתלטים כמו קלייבורן.

עם איזה צמד גארדים הייתם פותחים את המשחק?
וולטרס וסקוטי שאף אחד מהם לא יכול לשמור על גארדים פיזיים? סקוטי ודורסי ששניהם בעיקר מחפשים את הזריקה של עצמם? בראיינט בעל הרגליים האיטיות?
SirCharles

הודעהעל ידי אחדשיודע » 18 אוגוסט 2019, 22:07

SirCharles כתב:הכל נכון, אתה לא חייב להיות רכז בשביל שתהיה לך יכולת מסירה, אבל מי בסגל הזה חוץ מוולטרס באמת יודע למסור?
ווילבקין מדי פעם מוצא הזדמנויות כי הוא מחזיק את הכדור המון, בראיינט ודורסי יכולים לשחק משחק בין שניים, לאבדייה וזוסמן יכולת מסירה וגם כספי וקלויארו הם willing passers, אבל אף אחד מהם לא באמת יודע להריץ קבוצה אלא רובם (אולי למעט זוסמן וקלויארו) קודם כל חושבים על ההתקפה של עצמם.

מעבר ליכולת המסירה הבעייתית אני פשוט לא רואה איך הקו האחורי שלנו ישמור על קווים אחוריים רציניים. מי פה יכול לשמור על גארדים אתלטים כמו לארקין או ג'יימס? ומי מלבד זוסמן יכול להתמודד עם דה קולו, שבד, היגינס וכו'? (כאשר גם זוס לא ממש יכול להתמודד איתם לאורך זמן) שלא לדבר על סמולים אתלטים כמו קלייבורן.

אתה צודק לחלוטין. יש בעייתיות ברורה באופן שבנו את הסגל הזה.
אחדשיודע

הודעהעל ידי Rampel » 18 אוגוסט 2019, 22:18

SirCharles כתב:הכל נכון, אתה לא חייב להיות רכז בשביל שתהיה לך יכולת מסירה, אבל מי בסגל הזה חוץ מוולטרס באמת יודע למסור?

עם איזה צמד גארדים הייתם פותחים את המשחק?
וולטרס וסקוטי שאף אחד מהם לא יכול לשמור על גארדים פיזיים? סקוטי ודורסי ששניהם בעיקר מחפשים את הזריקה של עצמם? בראיינט בעל הרגליים האיטיות?
אם יש משהו שהקיץ שעבר לימד אותי זה לא לקפוץ עם הקביעות לגבי מי צריך לשחק ומי יכול לעשות מה בשלב הזה.

אני עדיין זוכר איך קלויארו צוייר פה על ידי כלל עכברי הכדורסל כסטרץ' 4 ששומר גרוע וחור הגנתי. אני לא אומר שהם טועים ואני מכבד מאוד את הידע של ה"סקאוטים" בפורום, אבל לך תדע על מה שחקן עובד בקיץ או מה הסטטיסטיקה לא מראה, או כמה הדוחות/כתבות שאנחנו ניזונים מהם רלוונטיים. עם קלויארו בפועל קיבלנו פועל שחור, קופץ, נושך, שורט, שומר.. עם 30% סבירים מינוס מהשלוש.

סיימנו עם משחקי ה-GM, יש סגל.
היה כיף יותר וכיף פחות, יש בסגל הזה יתרונות מבניים וחסרונות מבניים על הנייר, אבל זה כל מה שזה - נתונים על הנייר.
אני לא אומר שלא יהיו בעיות, כי אני בטוח שיהיו. אבל אני גם בטוח שיהיו שחקנים שיפתיעו אותנו והשאלה בסופו של דבר היא איך העסק הזה מנגן ביחד ואנחנו לא נדע את התשובה לזה עד שלא נראה את זה בעיניים. אז אפשר להיות מרוצים או לא משחקן כזה או אחר, אבל לדעתי כדאי לחכות שבועיים ולראות איך החבורה הזאת משחקת ביחד ומי מסוגל לעשות מה ואחר כך להיכנס לשאלות על הרכבים.

סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי שמואל1 » 18 אוגוסט 2019, 22:18

החציל האצטקי כתב:זו קבוצה הרבה יותר טובה והרבה יותר מגוונת מבעונה שעברה.
סוגיית הרכז שנטחנת כאן מכל כיוון כל כך סתמית ומיותרת...

יש פה קבוצה עם איכויות אחרות לגמרי, ושחקנים עם סט כישורים הרבה יותר רחב ומגוון.
גם הגנתית, עם כל הכבוד לדיאנדרה קיין האימתני, אני מאמין שאנחנו אמורים להיות טובים יותר השנה.
מי שומר בקו האחורי חוץ מזוסמן? אין אף סטופר.
דאנדרה קיין שחקן התקפה אבל בהגנה הוא היה מחסל שחקנים.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי מקאדו 3 » 18 אוגוסט 2019, 22:21

שמואל1 כתב:

גם הגנתית, עם כל הכבוד לדיאנדרה קיין האימתני, אני מאמין שאנחנו אמורים להיות טובים יותר השנה.

ממש איזה מחסל שחקנים , סתם אגדה הוא גם בהגנה היה דיי בינוני .
תמונה
מקאדו 3

הודעהעל ידי שמואל1 » 18 אוגוסט 2019, 22:23

מקאדו 3 כתב:
שמואל1 כתב:

ממש לא אגדה.
אני זוכר כמה משחקים שקיין אימלל את השחקן שהוא שמר עליו, הרבה פעמים זה היה כוכב הקבוצה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי אחדשיודע » 18 אוגוסט 2019, 22:28

עפת עליו שמואל.
אחדשיודע

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 18 אוגוסט 2019, 23:46

כמה שחקנים יכלו לקחת כדור קוסט-טו-קוסט בשנה שעברה?
לכמה שחקנים יכולת בכלל לתת כדור ליד בתנועה בתוך החצי שלך בלי לחשוש?

אתם די מתעלמים מהאיכות האפסית שהייתה למכבי בעמדות הכנף, ושמים דגש מופרז על עמדת הרכז.

ווילבקין יותר מכשיר להעביר את החצי או לשחק פיק אנד רול. הוא לא היחיד שתוקע את הכדור.
מעבר לעניין שאובראיינט היה ביג-מן לכל דבר ועניין והיה מקורקע באופן כמעט מוחלט למשחק על חצי מגרש, כמות הכשרון בעמדות 2-3 הייתה פשוט אפסית.

במקום רול, קיין, קלויארו וזוסמן הטירון יש לנו את דורסי, בראיינט, דיברתולומאו (שבניגוד לווילבקין, בהחלט אפשר לשחרר אותו מעול הובלת הכדור), זוסמן אחרי קיץ של עבודה, אבדיה אחרי קיץ אדיר משל עצמו, קלויארו, וכספי. תוסיפו את סנדי כהן לקינוח (אתלט מצויין עם ידיים ארוכות- פוטנציאל 3&D מעניין- ותמיד צריכים כאלה).
תוסיפו לווילבקין גיבוי ״אמיתי״ במקום הגופה של פארגו בדמות וולטרס.

במקום להגביל את הקבוצה לכדורסל על חצי מגרש, שבו התלות בסקוטי מוחלטת (ואופציה ב׳ היא טאף-שאט של אובריינט או בידודים לפאקינג קיין/רול), יש פה הרבה ידיים ורגליים שיכולות לעבוד.

התלות בווילבקין שיקנה סל יורדת משמעותית. דורסי לא צריך רכז שייצר בשבילו- הוא פשוט לוקח כדור ועושה סל. סקורר יצירתי, כמו שקיוויתי לראות.
בראיינט לכאורה מוגבל יותר אבל גם הוא בהחלט יכול להוכיח את עצמו ככזה.
לכספי ולזוסמן (וגם לקלויארו) בלאו הכי נוח ששחקנים אחרים ייצרו מכדרור והם ינסו לייצר נקודות מספייסינג ותנועה ללא כדור. לכספי ולאבדיה יש את היכולת לקחת כדור לטבעת.

הגבוהים שלנו הם לא מפלצות התקפיות. הם פה בעיקר בשביל לתת ריבאונדים, הגנה ואגרסיביות ובתחומים האלה הם מצטיינים.
בלאק אמור למצוא את הדרך לקבל כדורים ולעשות נקודות בזכות ריווח טוב שיגיע מקלעים ושחקנים שמסוגלים לייצר. אייסי אמור לתת אופציה לגבוה שמסוגל לתת 3&D ולאפשר למכבי לשחק בהרכבים ״כבדים״ בלי לוותר על מהירות ואתלטיות...

סה״כ, יש פה כמה שינויים משמעותיים ומאוד חיוביים.
רכז זה לא הכל.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי SirCharles » 18 אוגוסט 2019, 23:55

חציל, אתה נהנית מיכולת ניהול המשחק של ווילבקין בעונה שעברה? כמה פעמים במשחק הוא היה מקבל חסימה מגבוה ואז מפספס את הרגע הנכון להכניס לו כדור ומבקש חסימה נוספת עד שלבסוף היה זורק בעצמו? כמה פעמים הוא היה מכדרר בהתקפת מעבר ותוקע את את המתפרצת כי הוא לא יודע לאן לנוע ומתי לשחרר כדור? מבחינתי אני לא נותן לו בכלל להעביר את החצי אלא נותן לו לקבל כדור רק אחרי חסימות שמשחררות אותו ומשם לנצל את הכישרון (שיש לו) לקלוע או לייצר לאחרים לאחר שההגנה collapses.
יש לנו בקבוצה כל כך הרבה שחקנים שנעים טוב בלי כדור (כספי, בראיינט, קלויארו, בלאק, האנטר, אבדייה, זוסמן) וצריך שיהיה מי שייתן להם את הכדור בזמן. ווילבקין ודיבה לא יודעים ואני בספק אם דורסי (שתמיד מחפש את העלייה לשלשה) יודע.
SirCharles

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 19 אוגוסט 2019, 00:09

קיין אחד משחקני ההגנה הכי אוברייטד שאני זוכרת אצלנו
אפילו לאוחיון היו תצוגות הגנתיות בירווליג שהיו ברמת טופ יורוליג, לקיין לא
הוא אפילו התעקש לשמור על גלן רייס כי הוא מכיר אותו והוא לא הזיז לרייס את הביצה
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי cifkcv » 19 אוגוסט 2019, 01:11

בגדול, יכול להיות לנו סגל ממש טוב ומאוזן בעיניי אם יביאו את אניס והוא יחזור לכושר.
במידה וכן, יהיה אפשר להשאיל את קלוירו ובראיינט. גם אם לא, הייתי שמח שיקחו את ההימור הזה עם אניס.
אם לא, אולי שווה להשאיר את סנדי כהן ולראות איך הוא רץ ואם יוכל לספק לנו דקות של הגנה על גארדים מובילים של היריבה, כנראה שהוא לא יקבל דקות ביורוליג בכלל, אבל לכו תדעו - אף אחד לא יודע להעריך את הרמה שלו באמת.. לטוב ולרע..
cifkcv

הודעהעל ידי Adam » 19 אוגוסט 2019, 01:32

שמואל1 כתב:
מקאדו 3 כתב:
שמואל1 כתב:

ממש לא אגדה.
אני זוכר כמה משחקים שקיין אימלל את השחקן שהוא שמר עליו, הרבה פעמים זה היה כוכב הקבוצה.

אתה מאוד מגזים.
קיין היה שחקן הגנה טוב, אפילו טוב מאוד, ואת זה אף אחד לא יכול לקחת ממנו. עם זאת, רוב הזמן הוא היה יותר מזיק מאשר מועיל ולכן טוב מאוד שהוא לא כאן.
דבר נוסף,
אם מסתכלים על הקבוצה שנבנתה הקיץ, ביחס לשנה שעברה, אין לנו אף שחקן שנחשב "חור בהגנה" סופסוף. כל השחקנים שהגיעו שחקני הגנה בינוניים+, וחלקם אף מאוד טובים.
קווינסי אייסי ואוטלו האנטר הם שחקני הגנה מהרמה הגבוהה ביותר. גם כספי היה נכנס לרשימה הזאת אם הוא היה צעיר בשנתיים.
מהשחקנים שנשארו שנה שעברה- בלאק, קלויארו ובעיקר זוסמן גם הם שחקני הגנה טובים.
דורסי ובראיינט אולי שחקני הגנה בינוניים, אך יש להם יתרון פיזי (שקיין השתמש בו רבות שנה שעברה) על פני שחקנים אחרים בעמדות שלהם.
וולטרס, ווילבקין, כהן ואבדיה (למרות שיש לו גם יתרון פיזי ברור על אחרים, החוסר ניסיון משפיע כאן) הם שחקני הגנה בינוניים, ואין מה להוסיף לגבם.
ואחרון חביב - ג'ונדי. שחקן הגנה נפלא לטעמי, אך נופל בפן הפיזי ביחס לגארדים ביורוליג ולכן הוא אפקטיבי הגנתית רק בליגה שלנו.

בשונה משנה שעברה, אין לך חורים בהגנה כמו פארגו, אובריינט (לפרקים מסוימים) והכוכב הגדול - רול.

בקיצור, בפן ההגנתי - כולנו צריכים להיות מרוצים מאיך שהסגל נבנה.
תמונה
מכבי תל אביב 23/24:
PG: בראון, בלאט
SG: בולדווין, דיברתולומאו, קליבלנד
SF: קולסון, מנקו, פניני
PF: ווב, סורקין, כהן
C: ניבו, ריברו
Adam

הודעהעל ידי SirCharles » 19 אוגוסט 2019, 10:07

Adam כתב:
שמואל1 כתב:
מקאדו 3 כתב:
שמואל1 כתב:

ממש לא אגדה.

אתה מאוד מגזים.
קיין היה שחקן הגנה טוב, אפילו טוב מאוד, ואת זה אף אחד לא יכול לקחת ממנו. עם זאת, רוב הזמן הוא היה יותר מזיק מאשר מועיל ולכן טוב מאוד שהוא לא כאן.
דבר נוסף,
אם מסתכלים על הקבוצה שנבנתה הקיץ, ביחס לשנה שעברה, אין לנו אף שחקן שנחשב "חור בהגנה" סופסוף. כל השחקנים שהגיעו שחקני הגנה בינוניים+, וחלקם אף מאוד טובים.
קווינסי אייסי ואוטלו האנטר הם שחקני הגנה מהרמה הגבוהה ביותר. גם כספי היה נכנס לרשימה הזאת אם הוא היה צעיר בשנתיים.
מהשחקנים שנשארו שנה שעברה- בלאק, קלויארו ובעיקר זוסמן גם הם שחקני הגנה טובים.
דורסי ובראיינט אולי שחקני הגנה בינוניים, אך יש להם יתרון פיזי (שקיין השתמש בו רבות שנה שעברה) על פני שחקנים אחרים בעמדות שלהם.
וולטרס, ווילבקין, כהן ואבדיה (למרות שיש לו גם יתרון פיזי ברור על אחרים, החוסר ניסיון משפיע כאן) הם שחקני הגנה בינוניים, ואין מה להוסיף לגבם.
ואחרון חביב - ג'ונדי. שחקן הגנה נפלא לטעמי, אך נופל בפן הפיזי ביחס לגארדים ביורוליג ולכן הוא אפקטיבי הגנתית רק בליגה שלנו.

בשונה משנה שעברה, אין לך חורים בהגנה כמו פארגו, אובריינט (לפרקים מסוימים) והכוכב הגדול - רול.

בקיצור, בפן ההגנתי - כולנו צריכים להיות מרוצים מאיך שהסגל נבנה.

אתה לא יכול להחליט מי מהשחקנים החדשים יתקשה בהגנה עד שלא תראה אותם משחקים. רק בשביל לדייק, כהן הוא שחקן הגנה מזעזע (בטח ברמת היורוליג), דורסי מגן חלש ולא מחויב (ולכן נפלט מהnba למרות הקליעה הטובה) וגם אין לו סייז מי יודע מה (גבוה אבל רזה ועם מוטת ידיים קצרה), ווילבקין, וולטרס, בראיינט, קלויארו, אבדייה וגם אפילו זוסמן לא מזיזים רגליים מספיק מהר ונותנים לשחקנים לעבור אותם בדרך לסל וגם אייסי אמנם מאוד אגרסיבי אבל אף פעם לא נחשב למגן אישי יוצא דופן ונוטה לעבירות. רק בעמדת הסנטר יש לנו שני מגנים ברמה גבוהה וגם הם קצרים בסנטימטרים.
בהחלט יכול להיות שספירופולוס שהוא מאמן הגנתי יצליח ליצור מהם יחידה לוחמת ומחויבת אבל זה לא יהיה פשוט עם כל כך הרבה שחקנים בעייתיים בצד הזה של המגרש.
SirCharles

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־15 אורחים