המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד באסקוניה, 16 באפריל, שלישי, 20:00

בחירות ספטמבר 2019 V2

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בחירות ספטמבר 2019 V2 - המנדט עבר לבני גנץ

הודעהעל ידי jol9 » 21 נובמבר 2019, 23:35

Holiday_Armadillo כתב:
jol9 כתב:
my man כתב:למען השם מה עשו מזה...ביבי צריך ללכת הביתה..
רודפים אותך? סבבה, תתמודד עם זה לבד ולא מכסא רהמ בתוך תקופה כזו משוגעת..

בניגוד לאולמרט, שלא היתה לו תמיכה ציבורית, לנתניהו יש תמיכה ציבורית, והרגשה בעם שנעשה לו עוול גדול.
לכן הוא צריך להילחם בזה עד הסוף, כמה שהוא מרגיש שהוא יכול.
אה, אם תמיכה זה מספיק של אנשים עיוורים שלא קראו את כתב האישום ו''מרגישים שנעשה עוול'' אז לא פלא שאנחנו מדינה שדמויות המפתח שלה זה אייל גולן ואריה דרעי

תמיכה ציבורית זה דבר חשוב. רוב האוכלוסיה משני הצדדים לא קראה את כתב האישום, זה לא אומר שאסור להם להביע דעה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 21 נובמבר 2019, 23:45

MTA2311 כתב:
jol9 כתב:
MTA2311 כתב:אח שלי לא זכור לי שנשארתי אי פעם עם היד על התחתונה בויכוח פוליטי או משפטי איתך. כן, כשכל הטיעונים זה כולם מושחתים אחי דיפשטייטעל אחי הכל מכור אחי מתנות מחברים אחי אז כן, מתסכל להיכנס לזה שוב. וכן, אלה כל הטיעונים. איך הוא לא חקר את המימד החמישי!!!!!!!! תראה איך לחצו על עדי המדינה!!!!!!!!

תקרא את כתב האישום

אני שומע את הדברים משני הצדדים. לא יכול להשקיע בזה את כל הזמן שלי, כש12-13 שעות ביום אני מתעסק בעבודה, אז אני משקיע שעה וחצי ביום בדר"כ במה שאני שומע בנסיעות, וזה לא מעט.
יש דברים שאני שומע, גם מאנשים שהם לא שפטל וסגל (אגב לא מבין את הזלזול שלך בשפטל... או בסג"ל).

למשל

קובי סודרי אמר שלכל הפחות מדובר בתיקים מאוד מסובכים, ולא חד משמעיים, וכל דבר יכול לקרות בבית משפט.
רות גביזון אמרה שנתניהו לא יכול לקבל משפט צדק בכל הסיטואציה שנוצרה.
הילה גרסטל אמרה ששי ניצן הוא שקרן שלא ראוי לתפקיד שלו (במילים מעודנות כמובן).
השופט הרן פיינשטיין אמר שיש ליקוי מאורות בתיקי נתניהו ושהשיקולים לא רק משפטיים

זה רק חלק מהדברים. יש עוד הרבה. אפשר כמובן לזלזל גם ברות גביזון, אבל אני מנסה לשמוע אנשים שמבינים בתחום הזה הרבה יותר ממני ולהגיע למסקנות שלי מהדברים שהם אומרים, ואני יודע שיש גם קולות הפוכים.

כל מה שאני אומר לך לאורך כל הדרך זה שכל בן שיש לו עמדה נחרצת על תיקי נתניהו הוא שקרן, טיפש או נטו מדבר מפוזיציה. אי אפשר לדעת מה יקרה כי אף אחד, אבל אף אחד לא נחשף לחומר הראיות בתיקים.

אתה לאורך כל הדרך טענת בנחרצות שהתיקים תפורים ומגוחכים. וזה לא ברור ולא מתאים לך בתור אדם אינטיליגנט ופרגמטי.

האם תיאורטית סיקור חיובי יכול להיות שוחד? בוודאי שכן. האם תיאורטית קבלת טובות הנאה יכולה להתקבל בתצורה של סיגרים ושמפניות? בוודאי שכן. האם זה אכן המקרה בסיטואציה הנוכחית? אף אחד לא יודע, כי אף אחד לא מכיר את הראיות.

מה שכן אני יודע, זה שמנדלבליט אדם ישר, ומשפטן מצויין. מעבר לזה, הוא מוקף בעשרות יועצים אישיים. אדם כזה לא נכנע לשום לחץ של שי ניצן. ובטח לא כשמדובר בהגשת כתב אישום נגד ראש ממשלה שמינה אותו, נמצא במחנה הפוליטי שלו ושהוא היה מזכיר הממשלה שלו.

אני מסכים עם רוב הדברים.

רק שתי הערות:
1. אם סיקור חיובי יכול להיות שוחד, אז איך זה שלא היה לזה תקדים בשום מקום, עד לתיקי נתניהו והתיק של איתמר שמעוני, שבדרך פלא הגיע להכרעה לפני שבוע (בזיכוי אגב).
2. אני לא יודע אם שי ניצן הוא זה שמפעיל את הלחץ, או שמדובר במשהו גדול ורחב יותר. יש למנדלבליט שאיפות, ובשביל לממש אותם, אולי היה צריך לפעול כך או אחרת. הוא עצמו אמר על שי ניצן, על הפרקליטות ועל היועמ"ש הקודם שהם תופרים לו תיק. אהרון ברק התבטא שהוא סומך על מנדלבליט שלא יבייש את הפירמה (או משהו בסגנון).

בשורה התחתונה, האמון הציבורי במערכת המשפט לא היה מעולם נמוך יותר. זה לא מקרי, ויש לזה משמעות גדולה.
הרבה מן העניין הוא בזכות כל מה שקורה בתיקי נתניהו בארבע השנים האחרונות.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 21 נובמבר 2019, 23:57

המחוקק קבע בעצמו שהתמורה בעבירת שוחד יכולה להיות כל דבר שהוא. אם זה לא מספיק אז פסיקה של בית משפט עליון לאורך עשרות שנים הרחיבה את זה עוד יותר. למה בפועל עוד לא ראינו משהו כזה? לא יודע, אולי כי אף פעם לא היה כאן ראש ממשלה שכל כך אובססיבי לתקשורת? אולי כי מעולם אשת ראש הממשלה והבן שלו לא היו פסיכופתים? באמת לא יודע. אבל משפטית אין שום מניעה להעמיד על זה לדין. רוצה לטעון שככה נראים יחסי פוליטיקה תקשורת מאז ומעולם? בהצלחה, זה לא אומר שסיקור חיובי עקבי תמורת הקלות רגולטוריות של מיליארדים, תוך הסתרת מידע, טשטוש עקבות וכו (תקרא את כתב האישום) זה לא שוחד. הכל תלוי ראיות.

ואגב אני ממש לא מזלזל בשפטל. להפך, אמרתי לא פעם שהוא אדם גאון ועורך דין מצויין. אני קצת מזלזל באנשים ששוכחים שהוא ודרשוביץ בנו את כל הקריירה שלהם על לשכנע אנשים שהשמש זורחת במערב, ולוקחים כל מילה שלהם על עיוור.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 21 נובמבר 2019, 23:57

כן, אם ביבי היה יורה במישהו בשידור חי והמשטרה הייתה עוצרת אותו אני בטוחה שתומכיו היו מאבדים אמון במשטרה גם אז
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי toja27 » 22 נובמבר 2019, 01:44

הרצון לכוח ושליטה משחית.
אתה יודע שכשיש לך בן אדם שכל כך נאחז בכיסא כדי להיות בשלטון, דווקא אחד כזה אסור לו להיות שם.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי jol9 » 22 נובמבר 2019, 09:04

MTA2311 כתב:המחוקק קבע בעצמו שהתמורה בעבירת שוחד יכולה להיות כל דבר שהוא. אם זה לא מספיק אז פסיקה של בית משפט עליון לאורך עשרות שנים הרחיבה את זה עוד יותר. למה בפועל עוד לא ראינו משהו כזה? לא יודע, אולי כי אף פעם לא היה כאן ראש ממשלה שכל כך אובססיבי לתקשורת? אולי כי מעולם אשת ראש הממשלה והבן שלו לא היו פסיכופתים? באמת לא יודע. אבל משפטית אין שום מניעה להעמיד על זה לדין. רוצה לטעון שככה נראים יחסי פוליטיקה תקשורת מאז ומעולם? בהצלחה, זה לא אומר שסיקור חיובי עקבי תמורת הקלות רגולטוריות של מיליארדים, תוך הסתרת מידע, טשטוש עקבות וכו (תקרא את כתב האישום) זה לא שוחד. הכל תלוי ראיות.

ואגב אני ממש לא מזלזל בשפטל. להפך, אמרתי לא פעם שהוא אדם גאון ועורך דין מצויין. אני קצת מזלזל באנשים ששוכחים שהוא ודרשוביץ בנו את כל הקריירה שלהם על לשכנע אנשים שהשמש זורחת במערב, ולוקחים כל מילה שלהם על עיוור.

אני שומע עכשיו את עו״ד אילן בומבך (יו״ר לשכת עו״ד לשעבר), שאומר שבהאשמה של שוחד בסיקור חיובי לא מתקיים עיקרון החוקיות, שבו הנאשם לא יודע בעצם שהוא עובר עבירה כי מעולם אף אחד לא הואשם בה.

אני בכוונה מביא פה דברים של אנשים שלא מדברים מפוזיציה קלאסית.

אגב לגבי עניינים רגולטוריים, אני באמת מציע לך לקרוא את אבי וייס ואת ציפורי. אחת הטענות המרכזיות שלהם היא שאנשי הפרקליטות לא מבינים כלום בעניינים רגולטוריים ושהחקירה (על פי כתב האישום) נוהלה באופן חובבני.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 22 נובמבר 2019, 09:06

Holiday_Armadillo כתב:כן, אם ביבי היה יורה במישהו בשידור חי והמשטרה הייתה עוצרת אותו אני בטוחה שתומכיו היו מאבדים אמון במשטרה גם אז

כרמל, את לוקחת את זה לאבסורד. העניינים הם ממש לא עד כדי כך פשוטים.
הם כן פשוטים כשמקשיבים רק לגיא פלג ואברמוביץ׳ אבל יש עוד קולות ודעות.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

Re: בחירות ספטמבר 2019 V2

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 22 נובמבר 2019, 09:08

לא, אתם לוקחים את זה לאבסורד ושוכחים שמדינת ישראל זה לא ביבי חביבי זה לא מדינת ישראל

קראתי את אבי וייס אגב, למרות שאתה בטוח שאני מחוברת באינפוזיה לפיד של מר''צ ובצל''ם
ואז קראתי את כל הכתבות והסעיפים בכתבי האישום שסותרים אותו
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 22 נובמבר 2019, 09:16

Holiday_Armadillo כתב:לא, אתם לוקחים את זה לאבסורד ושוכחים שמדינת ישראל זה לא ביבי חביבי זה לא מדינת ישראל

ממש לא נכון. יש מספיק הוכחות ודברים לדברים מאוד בעייתיים בתיקים ובחקירות האלה.
גם אצל אנשים שלא תומכים בנתניהו (בלשון המעטה) אבל תומכים בנקיון כפיים, כמו חיים רמון ואלדד יניב, עולים המון סימני שאלה לגבי כל התהליכים האלה.

את גם שוכחת שאשמה של אדם צריך להוכיח מעל כל ספק בבית משפט, והספקות פה זועקים לשמים.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 22 נובמבר 2019, 09:18

אתה כל הזמן לוקח את זה צעד קדימה

''קודם נראה מה יהיה בהמלצות'' ''המלצות זה של משטרה שונאת נתניהו, נראה אם בכלל יהיה שימוע'' ''שימוע זה לא אומר כלום, נראה אם בכלל היועמ''ש יסכים על כתב אישום'' ''כתב אישום של יועמ''ש שונא ימין שנגמר לחונטה, בוא נראה מה יהיה בבית המשפט''

יש לי תחושה שהצעד הבא יהיה ''בית משפט של שמאלנים שרוצים להרוס את המדינה, אנחנו כבר נראה מה יהיה בערעור''

בקיצןר, כל אחד שחושב שביבי לא זכאי הוא ישר טועה כי יש מישהו מהימין עם מקלדת שחושב שהוא כן
סבבה
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 22 נובמבר 2019, 09:26

כרמל יש דברים שאין עליהם מחלוקת כמו זה שהמהסדרים המרכזיים בעיסקה הזאת לא הוזמנו להעיד, חוץ ממהסדרת אחת שגם העידה שלא הופעלו לחצים מצד נתניהו לאשר את המיזוג. עוד דבר שאין עליו מחלוקת זה ששני העדים שכן טענו שהיו לחצים, עשו זאת בעל פה ולא היו שום מסמכים שתומכים בזה בזמן אמת.

כמעט איפה שלא נסתכל בתיקים האלה ובעובדות שמתפרסמות, עולים סימני שאלה, חלקם קטנים וחלקם גדולים.
לדעתי, בתיקים של ראש ממשלה מכהן, שאיננו פצצה מתקתקת, ושיש לו תמיכה ואהדה ציבורית, היו צריכים להיות הרבה יותר זהירים.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 22 נובמבר 2019, 09:42

Holiday_Armadillo כתב:אתה כל הזמן לוקח את זה צעד קדימה

''קודם נראה מה יהיה בהמלצות'' ''המלצות זה של משטרה שונאת נתניהו, נראה אם בכלל יהיה שימוע'' ''שימוע זה לא אומר כלום, נראה אם בכלל היועמ''ש יסכים על כתב אישום'' ''כתב אישום של יועמ''ש שונא ימין שנגמר לחונטה, בוא נראה מה יהיה בבית המשפט''

יש לי תחושה שהצעד הבא יהיה ''בית משפט של שמאלנים שרוצים להרוס את המדינה, אנחנו כבר נראה מה יהיה בערעור''

בקיצןר, כל אחד שחושב שביבי לא זכאי הוא ישר טועה כי יש מישהו מהימין עם מקלדת שחושב שהוא כן
סבבה

1. זה תהליך סטנדרטי של כל תהליך משפטי שבו הנאשם טוען שהוא חף מפשע ומקווה שהאינסטנציה הבאה תראה את האמת שלו ותקבל אותה.

2. אני לא הולך למקומות של ימין או שמאל בהקשר הזה. אני חושב שזה יותר מהותי מזה. בהקשר הזה דווקא נתניהו היה ראש הממשלה די ידידותי לממסד המשפטי.

3. לגבי המשפט האחרון. ביבי זכאי עד שיוכח אחרת. את האשמה שלו צריך להוכיח בבית משפט, ושם זה לא יהיה במעמד צד אחד כמו שהיה עד עכשיו, ואני כן צופה שכל הדברים הבעייתיים יעלו.

4. מכל התיקים, התיק היחיד שאני כן חושב שיש בו בעייתיות מסויימת מבחינת נתניהו זה תיק 1000. משפחת נתניהו היתה צריכה להתנהל יותר בחוכמה ולהבין שמתנות בסכומים כאלה, הגם שלא ניתנות הטבות תמורתן, זה משהו שלא נראה טוב.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 22 נובמבר 2019, 09:44

ניפגש בבית משפט
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 22 נובמבר 2019, 09:45

Holiday_Armadillo כתב:ניפגש בבית משפט

אין לנו ברירה אחרת
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 22 נובמבר 2019, 11:00

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:המחוקק קבע בעצמו שהתמורה בעבירת שוחד יכולה להיות כל דבר שהוא. אם זה לא מספיק אז פסיקה של בית משפט עליון לאורך עשרות שנים הרחיבה את זה עוד יותר. למה בפועל עוד לא ראינו משהו כזה? לא יודע, אולי כי אף פעם לא היה כאן ראש ממשלה שכל כך אובססיבי לתקשורת? אולי כי מעולם אשת ראש הממשלה והבן שלו לא היו פסיכופתים? באמת לא יודע. אבל משפטית אין שום מניעה להעמיד על זה לדין. רוצה לטעון שככה נראים יחסי פוליטיקה תקשורת מאז ומעולם? בהצלחה, זה לא אומר שסיקור חיובי עקבי תמורת הקלות רגולטוריות של מיליארדים, תוך הסתרת מידע, טשטוש עקבות וכו (תקרא את כתב האישום) זה לא שוחד. הכל תלוי ראיות.

אני שומע עכשיו את עו״ד אילן בומבך (יו״ר לשכת עו״ד לשעבר), שאומר שבהאשמה של שוחד בסיקור חיובי לא מתקיים עיקרון החוקיות, שבו הנאשם לא יודע בעצם שהוא עובר עבירה כי מעולם אף אחד לא הואשם בה.

אני בכוונה מביא פה דברים של אנשים שלא מדברים מפוזיציה קלאסית.

אגב לגבי עניינים רגולטוריים, אני באמת מציע לך לקרוא את אבי וייס ואת ציפורי. אחת הטענות המרכזיות שלהם היא שאנשי הפרקליטות לא מבינים כלום בעניינים רגולטוריים ושהחקירה (על פי כתב האישום) נוהלה באופן חובבני.

דוגמה מצויינת לשקר. עקרון החוקיות מתקיים כי בסעיף השוחד בחוק העונשין נקבע שהתמורה יכולה להיות כל דבר שהוא. באותו סעיף גם לא מצויין מפורשות "מעטפות של כסף", אז אולי גם שם עקרון החוקיות לא מתקיים?

צריך להבין משהו. סיקור חיובי הוא לא עבירה פלילית. גם מעטפות של כסף הן לא עבירה פלילית. הכל תלוי קונטקסט. כשמישהו נותן הטבות רגולטוריות שלא כדין, מודע לכך, מנסה לטשטש עקבות וכו אין שום חשיבות למה שהוא מקבל בתמורה. זה יכול להיות קליפות של גרעינים שחורים. זאת המהות שת עבירת השוחד.

עושים על כולם סיבוב. עקרון החוקיות עלק.

בעניינים רגולטוריים אני ממליץ לך לקרוא את דוח מבקר המדינה על ההתנהלות במשרד התקשורת, שזה מה שהוביל לחקירה. ציפורי בוודאי לא מבין ברגולציה יותר מכל אדם אחר.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי MTA2311 » 22 נובמבר 2019, 11:02

jol9 כתב:כרמל יש דברים שאין עליהם מחלוקת כמו זה שהמהסדרים המרכזיים בעיסקה הזאת לא הוזמנו להעיד, חוץ ממהסדרת אחת שגם העידה שלא הופעלו לחצים מצד נתניהו לאשר את המיזוג. עוד דבר שאין עליו מחלוקת זה ששני העדים שכן טענו שהיו לחצים, עשו זאת בעל פה ולא היו שום מסמכים שתומכים בזה בזמן אמת.

כמעט איפה שלא נסתכל בתיקים האלה ובעובדות שמתפרסמות, עולים סימני שאלה, חלקם קטנים וחלקם גדולים.
לדעתי, בתיקים של ראש ממשלה מכהן, שאיננו פצצה מתקתקת, ושיש לו תמיכה ואהדה ציבורית, היו צריכים להיות הרבה יותר זהירים.

מה?

הולכים להיות בתיק 4000 עשרות עדים. אולי יותר. חלקם הלא קטן מאסדרים ברמות שונות.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Shay_uzan » 22 נובמבר 2019, 12:30

עזוב את המחוקק, רשום בבירור שגם נתניהו וגם מוזס ידעו שהעסקה היא עסקת *שוחד* גם אם זה סיקור חיובי אוהד.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי MTA2311 » 22 נובמבר 2019, 12:48

Shay_uzan כתב:

עזוב את המחוקק, רשום בבירור שגם נתניהו וגם מוזס ידעו שהעסקה היא עסקת *שוחד* גם אם זה סיקור חיובי אוהד.

עזוב את מוזס, תיק 2000 זה משהו אחר לחלוטין (ובעיני הוא גם הכי חלש מבין השלושה).
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Shay_uzan » 22 נובמבר 2019, 13:28

MTA2311 כתב:
Shay_uzan כתב:

עזוב את מוזס, תיק 2000 זה משהו אחר לחלוטין (ובעיני הוא גם הכי חלש מבין השלושה).
אני לא מדבר על התיק כולו, אלא על ההוכחה בו ששניהם ידעו שזה שוחד.
אומנם זה התיק הכי חלש בצד של נתניהו, אבל בצד של מוזס זה תיק שיהיה לו מאוד קשה לצאת ממנו

תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי שמואל1 » 22 נובמבר 2019, 13:32

לפי מה שהבנתי יש אפשרות משפטית שלא תאפשר לנתניהו לקבל את המנדט להרכבת ממשלה תחת כתב אישום.
אם זה המצב, הליכוד יצטרך למצוא מחליף.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־15 אורחים