המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

בעולם 3 - מלחמה באירופה

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בעולם 3

הודעהעל ידי MTA2311 » 11 ינואר 2020, 18:46

felix_r כתב:
MTA2311 כתב:
felix_r כתב:
MTA2311 כתב:טראמפ עשה יותר נזק לאיראן בשבוע ממה שנגרם לה ב20 שנה האחרונות.

יאללה עוד קדנציה

לדעתי, אתה מגזים.

דווקא האיראנים התמודדו בחוכמה עם הפלת המטוס האוקראיני. במקום להתעקש עד אינסוף על שקרים כמו שהרוסים עושים, ובכך לאבד את האמינות שלהם בעיני העולם, באיראנים פשוט הודו בטעות שלהם, והאשימו את ארה"ב באסקלציה שגרמה לטעות הזאת.

לא, הם עשו את זה אחרי שהם כבר שיקרו וחשפו את השקר שלהם. מעבר לפאשלה הבינלאומית, כל הרשתות החברתיות באיראן מלאות בביקורת על המשטר. מבחחנת העם המשטר איבד כל אמינות, וכבר יש ביקורות ישירות על חמינאי, שזה משהו נדיר מאוד בסטנדרטים של איראן.

סולימאני+ המטוס+ שקר בינלאומי+ איבוד אמינות בעיני הציבור

כל זה בשבוע.

שקרים של שבוע אחד זה כלום. זה לא כמו שהרוסים כבר שנים מכחישים את הפלת המטוס המלזי מעל אוקראינה

כן, רק שאיראן זה לא מעצמה בסטנדרטים של רוסיה
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי felix_r » 11 ינואר 2020, 20:44

MTA2311 כתב:
felix_r כתב:
MTA2311 כתב:
felix_r כתב:
MTA2311 כתב:טראמפ עשה יותר נזק לאיראן בשבוע ממה שנגרם לה ב20 שנה האחרונות.

יאללה עוד קדנציה

לדעתי, אתה מגזים.

דווקא האיראנים התמודדו בחוכמה עם הפלת המטוס האוקראיני. במקום להתעקש עד אינסוף על שקרים כמו שהרוסים עושים, ובכך לאבד את האמינות שלהם בעיני העולם, באיראנים פשוט הודו בטעות שלהם, והאשימו את ארה"ב באסקלציה שגרמה לטעות הזאת.

לא, הם עשו את זה אחרי שהם כבר שיקרו וחשפו את השקר שלהם. מעבר לפאשלה הבינלאומית, כל הרשתות החברתיות באיראן מלאות בביקורת על המשטר. מבחחנת העם המשטר איבד כל אמינות, וכבר יש ביקורות ישירות על חמינאי, שזה משהו נדיר מאוד בסטנדרטים של איראן.

כל זה בשבוע.

שקרים של שבוע אחד זה כלום. זה לא כמו שהרוסים כבר שנים מכחישים את הפלת המטוס המלזי מעל אוקראינה

איך זה משנה?
אני דיברתי על רושם אמין. עכשיו הם יכולים לשקר בדברים אחרים, והקהיליה הבינלאומית תאמין להם.

רק היום שוחחתי על הנושא עם בחור אחד מאוקראינה בפורום כדורסל, והוא אמר: כל הכבוד לאיראנים שהם הודו במעשה. הוא לא בא לקלל אותם, כי הוא יודע שהם הפילו את המטוס בטעות, ללא כוונת זדון, אלא שיבח אותם על כך שהודו בטעות.

זאת הסיבה בדיוק לכך שאמרתי כי הם נהגו בחוכמה במצב כל כך לא נוח, ממנו היה קשה לצאת בצורה יפה.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי MTA2311 » 11 ינואר 2020, 20:51

felix_r כתב:
MTA2311 כתב:
felix_r כתב:
MTA2311 כתב:
felix_r כתב:
לדעתי, אתה מגזים.

כל זה בשבוע.

איך זה משנה?
אני דיברתי על רושם אמין. עכשיו הם יכולים לשקר בדברים אחרים, והקהיליה הבינלאומית תאמין להם.

רק היום שוחחתי על הנושא עם בחור אחד מאוקראינה בפורום כדורסל, והוא אמר: כל הכבוד לאיראנים שהם הודו במעשה. הוא לא בא לקלל אותם, כי הוא יודע שהם הפילו את המטוס בטעות, ללא כוונת זדון, אלא שיבח אותם על כך שהודו בטעות.

זאת הסיבה בדיוק לכך שאמרתי כי הם נהגו בחוכמה במצב כל כך לא נוח, ממנו היה קשה לצאת בצורה יפה.

זה משנה כי פוטין יכול להגיד שהשמש זורחת במערב ואף אחד לא יגיד לו כלום. מרחב ההכחשה של איראן קטן בהרבה.

בוא, פליקס. מי פה עוקב באדיקות אחרי מה שקורה באיראן, אני או אתה? הם שיקרו במשך 3 ימים, הפיצו תיאוריות קונספירציה, טענו שחמינאי בכלל לא ידע על ההפלה והודו במעשה רק אחרי שחשפו את השקר שלהם בצורה פומבית. כל איראן סוערת, אך אחד לא מאמין למשטר, יש הפגנות אלימות, חיל האוויר שלהם שיש סביבו מיתוס איזורי חטף פצצה לפרצוף, הם במשבר מול קנדה ובאופן כללי זאת וואחד פאדיחה מבצעית.

עם כל הכבוד, לאף אחד לא אכפת מהאוקראיני הספציפי שדיברת איתו ומה הוא חושב. מדובר בשבוע מזעזע מכל הבחינות לאיראן. הכי גרוע שלהם שאני זוכר. אין פה שום הגזמה.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי felix_r » 11 ינואר 2020, 21:12

MTA2311 כתב:
felix_r כתב:
MTA2311 כתב:
felix_r כתב:
MTA2311 כתב:לא, הם עשו את זה אחרי שהם כבר שיקרו וחשפו את השקר שלהם. מעבר לפאשלה הבינלאומית, כל הרשתות החברתיות באיראן מלאות בביקורת על המשטר. מבחחנת העם המשטר איבד כל אמינות, וכבר יש ביקורות ישירות על חמינאי, שזה משהו נדיר מאוד בסטנדרטים של איראן.

כל זה בשבוע.

איך זה משנה?

זה משנה כי פוטין יכול להגיד שהשמש זורחת במערב ואף אחד לא יגיד לו כלום. מרחב ההכחשה של איראן קטן בהרבה.

בוא, פליקס. מי פה עוקב באדיקות אחרי מה שקורה באיראן, אני או אתה? הם שיקרו במשך 3 ימים, הפיצו תיאוריות קונספירציה, טענו שחמינאי בכלל לא ידע על ההפלה והודו במעשה רק אחרי שחשפו את השקר שלהם בצורה פומבית. כל איראן סוערת, אך אחד לא מאמין למשטר, יש הפגנות אלימות, חיל האוויר שלהם שיש סביבו מיתוס איזורי חטף פצצה לפרצוף, הם במשבר מול קנדה ובאופן כללי זאת וואחד פאדיחה מבצעית.

עם כל הכבוד, לאף אחד לא אכפת מהאוקראיני הספציפי שדיברת איתו ומה הוא חושב. מדובר בשבוע מזעזע מכל הבחינות לאיראן. הכי גרוע שלהם שאני זוכר. אין פה שום הגזמה.

אתה מסרב להבין את מה שאני אומר. האם אמרתי שהמצב שלהם טוב? לא. אז בשביל מה אתה כל הזמן חוזר על דברים שקרו לאיראן?

אני רק אמרתי שהם יצאו בחוכמה רבה ממצב מביש. אתה יכול להסכים או לא, אבל אילו היו ממשיכים להתעקש ולהכחיש, המצב שלהם היה הופך הרבה יותר גרוע.

אתה יכול לזלזל במה שהבחור האוקראיני הזה אמר, אבל זה דווקא חשוב. כי זה מראה מה חושבים על איראן במדינות אחרות, שלא קשורות באופן ישיר לאיום האיראני כפי שאנחנו מאוימים בישראל.

למרות שאתה טוען שאתה עוקב בעדיקות על המצב באיראן, אתה משום מה מתעלם מכך שמדינות אירופיות לא ממהרות להצטרף לחרם על איראן, וכבר שנים שמנסות להתחמק מזה.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי MTA2311 » 11 ינואר 2020, 21:18

איך הם יצאו מהמצב בחכמה אם הם שיקרו לאורך כל הדרך עד שחשפו את השקר ולא הייתה להם ברירה יותר? הם שיקרו אקטיבית במשך ימים. אפילו לא שתקו. הפיצו כל מני שקרים על תקיפות אמריקאיות ותקלות טכניות. רק אחרי שפרסמו בתקשורת העולמית שזה שקר הם הודו. לא הייתה החלטה אסטרטגית להודות, אלא משהו שנכפה עליהם.

באמת שאין לי מושג על מה אתה מדבר פה
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי felix_r » 11 ינואר 2020, 21:21

MTA2311 כתב:איך הם יצאו מהמצב בחכמה אם הם שיקרו לאורך כל הדרך עד שחשפו את השקר ולא הייתה להם ברירה יותר? הם שיקרו אקטיבית במשך ימים. אפילו לא שתקו. הפיצו כל מני שקרים על תקיפות אמריקאיות ותקלות טכניות. רק אחרי שפרסמו בתקשורת העולמית שזה שקר הם הודו. לא הייתה החלטה אסטרטגית להודות, אלא משהו שנכפה עליהם.

באמת שאין לי מושג על מה אתה מדבר פה

זאת בדיוק הבעיה.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי jol9 » 11 ינואר 2020, 23:18

רק לציין שמרבית הקורבנות של הפלת המטוס היו איראנים, או בעלי אזרחות כפולה שאחת מהן איראנית.

המון סטודנטים, ואנשי סגל אוניברסיטאות שונות, לפי מה שראיתי, וגם כמובן משפחות שלמות שנמחקו.

להפיל מטוס אזרחי זה עסק רע מאוד.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 12 ינואר 2020, 00:33

הפגנות החלו באיראן נגד המשטר. בעיקר סטודנטים כרגע.
יכול להיות שסוף סוף העם האיראני מתעורר.
צריך לציין שעד המהפכה האיסלאמית איראן הייתה מאוד ידידותית כלפי המערב. יש שם אנשים טובים, שנמצאים תחת משטר דיקטטורי חשוך.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי Shay_uzan » 12 ינואר 2020, 00:34

שמואל1 כתב:הפגנות החלו באיראן נגד המשטר. בעיקר סטודנטים כרגע.
צריך לציין שעד המהפכה האיסלאמית האיראנים היו מאוד ידידותיים למערב. יש שם אנשים טובים, שנמצאים תחת משטר דיקטטורי חשוך.
כמות הפעמים שהעם האירני התעורר ודוכה מוכיחה שהדיקטטורה שם קיצונית ברמה גבוהה וחזקה מאוד

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי Shay_uzan » 12 ינואר 2020, 00:35

Shay_uzan כתב:
צריך לציין שעד המהפכה האיסלאמית האיראנים היו מאוד ידידותיים למערב. יש שם אנשים טובים, שנמצאים תחת משטר דיקטטורי חשוך.
כמות הפעמים שהעם האירני התעורר ודוכה מוכיחה שהדיקטטורה שם קיצונית ברמה גבוהה וחזקה מאוד

מעניין איפה ימותו יותר סטונדנטים, בהפגנות או במטוס

תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי שמואל1 » 12 ינואר 2020, 00:37

Shay_uzan כתב:

ההיסטוריה מוכיחה שההמון יכול להפיל משטר דיקטטורי ככל שיהיה (ראה לוב וקדאפי).
האנשים צריכים לצאת בהמוניהם לרחובות, ויכול להיות שחיסול סולימאני והאירועים שהגיעו אחר כך הם למעשה יריית הפתיחה לתהליך שיקרום עור וגידים בתקופה הקרובה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 12 ינואר 2020, 00:55

שמואל1 כתב:
Shay_uzan כתב:

האנשים צריכים לצאת בהמוניהם לרחובות, ויכול להיות שחיסול סולימאני והאירועים שהגיעו אחר כך הם למעשה יריית הפתיחה לתהליך שיקרום עור וגידים בתקופה הקרובה.

לא יודע אם קדאפי הוא דוגמא טובה. כשזה קרה, קדאפי היה כבר זקן בן 69 אחרי ששלט במדינה 42 שנה ברציפות, וגם אז זה קרה רק בעזרת ההפצצות של כוחות נאטו שעזרו למורדים להשתלט על המדינה...

מהומות הסטודנטים כבר קרו באיראן בעבר, ואולי אפילו יכלו להוביל להפלת המשטר, אילו רק ברק אובאמה היה מחליט לתת להם תמיכה. אבל הוא סירב. בדיוק כמו שהוא סירב אחר כך לתמוך בנסיון ההפיכה בטורקיה.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי Shay_uzan » 12 ינואר 2020, 00:56

felix_r כתב:
שמואל1 כתב:
Shay_uzan כתב:

לא יודע אם קדאפי הוא דוגמא טובה. כשזה קרה, קדאפי היה כבר זקן בן 69 אחרי ששלט במדינה 42 שנה ברציפות, וגם אז זה קרה רק בעזרת כוחות נאטו שעזרו למורדים להשתלט על המדינה...

מהומות הסטודנטים כבר קרו באיראן בעבר, ואולי אפילו יכלו להוביל להפלת המשטר, אילו רק ברק אובאמה היה מחליט לתת להם תמיכה. אבל הוא סירב. בדיוק כמו שהוא סירב אחר כך לתמוך בנסיון ההפיכה בטורקיה.
קרה גם לפני חודש, איראן כיבתה את האינטרנט והסתירה מוות של מאות סטונדנטים ומפגינים איראנים

תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי A.Parker » 12 ינואר 2020, 01:08

צריך לציין שעד המהפכה האיסלאמית איראן הייתה מאוד ידידותית כלפי המערב. יש שם אנשים טובים, שנמצאים תחת משטר דיקטטורי חשוך.

מה הופך את ההפגנות האלה לשונות מהקודמות?
הדבר היחיד שאפשר לקחת מזה זה שתדירות ההפגנות עלתה לדעתי
A.Parker

הודעהעל ידי Shay_uzan » 12 ינואר 2020, 02:02

ד"א, שגריר בריטניה באיראן נעצר בגלל שצילם את ההפגנות
כל מדיהה ששולחת לשם שגרירים/מטוסים ודברים כאלה צריכה לחשוב פעמים

תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי MTA2311 » 12 ינואר 2020, 18:05

טראמפ ממשיך לנהל את העסק כמו תותח ומביע תמיכה במפגינים באיראן אחרי שממשלים התעלמו מהתופעה.

חבל שלאמריקאים לא ממש אכפת מענייני חוץ, כי הוא דופק פה הצגה גדולה מאוד ששווה לו עוד קדנציה
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי felix_r » 12 ינואר 2020, 18:49

MTA2311 כתב:טראמפ ממשיך לנהל את העסק כמו תותח ומביע תמיכה במפגינים באיראן אחרי שממשלים התעלמו מהתופעה.

חבל שלאמריקאים לא ממש אכפת מענייני חוץ, כי הוא דופק פה הצגה גדולה מאוד ששווה לו עוד קדנציה

אני מקווה שהוא ישכנע גם את המדינות המובילות של אירופה ליישר קן איתו בנוגע לאיראן. כי עד עכשיו הן פגעו ביעילות החרם של ארה"ב.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי jol9 » 12 ינואר 2020, 23:27

שמעתי את שמרית מאיר ברדיו היום. היא אמרה די אחד לאחד מה שאור אמר אתמול.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 12 ינואר 2020, 23:32

jol9 כתב:שמעתי את שמרית מאיר ברדיו היום. היא אמרה די אחד לאחד מה שאור אמר אתמול.
עכשיו נשאר רק להבין אם אור זה שמרית או אם שמרית זה אור
סורפרייז פינס או סורפרייז ואג'יינה, בקיצור
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 12 ינואר 2020, 23:44

Holiday_Armadillo כתב:
jol9 כתב:שמעתי את שמרית מאיר ברדיו היום. היא אמרה די אחד לאחד מה שאור אמר אתמול.
עכשיו נשאר רק להבין אם אור זה שמרית או אם שמרית זה אור
סורפרייז פינס או סורפרייז ואג'יינה, בקיצור

רק משלשמוע אותך מדברת על הפינס שלי הוא נשר

אז.... סורפרייז איי גס
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־24 אורחים