המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

תוכנית המאה של טראמפ

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: תוכנית המאה של טראמפ

הודעהעל ידי toja27 » 28 ינואר 2020, 20:55

המון תודות של ביבי לכל מיני אנשים כשחשבתי שידברו יותר לעומק על התכנית.
חזרה לשגרה.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי felix_r » 28 ינואר 2020, 20:56

toja27 כתב:לא הבנתי מה יכריח את הפלסטינים להסכים לתכנית אם לא הסכימו להצעות כמו של אולמרט?

היו לך פעם מניות? כשהמניות בעליה, אז האנשים רוצים להרוויח עוד ועוד ולא מכורים. אבל כשהמניות בירידה, יש אנשים שאומרים לעצמם, אני רק אחכה שזה יעלה חזרה לערך הקרן (הסכום שהושקע) בלי שום רווח ואני אמכור, העיקר לא להפסיד. אבל המניות יורדות עוד, ועוד, ועוד... והם אומרים לעצמם, מה? לא מכרתי ב 20 אלף, אז אני אמכור עכשיו ב 15 אלף?... לעיתים בסוף הם מפסידים את הכל.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי Jack55 » 28 ינואר 2020, 21:02

אז ביום ראשון אמורים להחיל את הריבונות על כל איזור הבקעה.
הפלסטינים לא יסכימו, ואנחנו נחיל ריבונות על השטחים. מה רע?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי toja27 » 28 ינואר 2020, 21:04

felix_r כתב:
toja27 כתב:לא הבנתי מה יכריח את הפלסטינים להסכים לתכנית אם לא הסכימו להצעות כמו של אולמרט?

היו לך פעם מניות? כשהמניות בעליה, אז האנשים רוצים להרוויח עוד ועוד ולא מכורים. אבל כשהמניות בירידה, יש אנשים שאומרים לעצמם, אני רק אחכה שזה יעלה חזרה לערך הקרן (הסכום שהושקע) בלי שום רווח ואני אמכור, העיקר לא להפסיד. אבל המניות יורדות עוד, ועוד, ועוד... והם אומרים לעצמם, מה? לא מכרתי ב 20 אלף, אז אני אמכור עכשיו ב 15 אלף?... לעיתים בסוף הם מפסידים את הכל.

אתה מדבר כאילו ההיגיון זה הדבר העיקרי שמנחה את הפליסטנאים, ואני חושש שכאן זה לא המקרה.
אולי בתכנית הזאת יש תמריץ כספי שלא היה בעבר עבורם, אבל עדיין יש לי ספק גדול.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי MTA2311 » 28 ינואר 2020, 21:04

toja27 כתב:
felix_r כתב:

אתה מדבר כאילו ההיגיון זה הדבר העיקרי שמנחה את הפליסטנאים, ואני חושש שכאן זה לא המקרה.

אף אחד לא חושב או מצפה שהפלסטינים יסכימו.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי toja27 » 28 ינואר 2020, 21:05

MTA2311 כתב:
toja27 כתב:
felix_r כתב:

אז מה הפואנטה?
זה יהיה מהלך חד צדדי?
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי Jack55 » 28 ינואר 2020, 21:08

תמונה

תמונה
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי bigi » 28 ינואר 2020, 21:11

בגדול מה שחשוב זה שישראל מקבלת הכרה על עוד שטחים , שוברים את הרעיון המומצא שלי קווי 67 , ה"פלסטינים" נתפסים כסרבני שלום ומקבלים תוכנית שבלי ביטול שאיפות צבאיות ושל הרעיון המומצא של זכות השיבה לפליטים הם לא יקבלו מדינה .
סקיצור תודה לך טרמפ היה נחמד,חזרה לשגרה
bigi

הודעהעל ידי MTA2311 » 28 ינואר 2020, 21:15

toja27 כתב:
MTA2311 כתב:
toja27 כתב:
felix_r כתב:

אז מה הפואנטה?
זה יהיה מהלך חד צדדי?

קשה לדעת כרגע, כי התכנית פורסמה רק בקווים כלליים. לא יודעים באמת האם האמריקאים תומכים בסיפוח חד צדדי של הבקעה+ ישובים יהודים ביוש כמהלך חד צדדי לחלוטין, לא יודעים האם הממשלה הנוכחית מעוניינת לעשות את זה בכלל וכמובן שזה שהבחירות עוד חודשיים רק מסבך הכל.

צריך להבין את כל ההשלכות לסיפוח שטחים לפני שעושים מהלך כזה, ובאופן כללי אלה לא מהלכים שעושים בדרך כלל במהירות כזאת. אבל אנחנו חיים במציאות פוליטית מטורפת בשנה האחרונה.

סתם שאלה שקופצת לי לראש בלי יותר מדי התעמקות- מספחים את הבקעה. בבקעה יש בערך 70 אלף פלסטינים. מה עושים איתם? מחילים את החוק רק על ישובים יהודים שם? מה קורה בשאר הישובים? המשך משטר צבאי? לחלופין, מחילים את החוק על כל הבקעה? נותנים זכות הצבעה לכל הפלסטיניים? אולי רק לרשויות מקומיות כמו במזרח ירושלים?

לא יודע, קשה באמת לדעת מה יהיה כרגע.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי felix_r » 28 ינואר 2020, 21:30

toja27 כתב:
felix_r כתב:

תשמע, התקשורת שלנו מעולם לא תגיד את זה, אבל בניגוד לההנהגה הפלסטינית, האנשים הרגילים שם כבר מזמן עייפים מהגנבים האלה שמחלקים ביניהם את כספי הסיוע, חיים בארמונות ונוסעים במרצדסים, כאשר האנשים הפשוטים אין להם כסף להאכיל את המשפחה. בתוך האכלוסיה יש המון אנשים שלא אכפת להם אם תהיה מדינה פלסטינית עצמאית או לא תהיה, העיקר שיהיה וספסוף שלום ושגשוג כלכלי.

כמובן שהאנשים הפשוטים האלה הם לא קובעים. ההנהגה מרוצה מהמצב היום ולא תרצה להסכים לכלום.

אבל מה, בדוגמא עם המניות אני סיפרתי על איך אפשר להפסיד את כל הכסף אם אתה מתעקש. אותו דבר גם כאן. אם הפלסטינים לא יסכימו (והם ב 99% סבירות לא יסכימו) לתכנית ה 100, מדינת ישראל מקבלת לגיטימציה לעשות צעדים חדצדדיים, צעדים של סיפוח. ואז אם ישראל מתחילה לבצע סיפוח חדצדדי, הפלסטינים יאבדו את הכל, כי לאט-לאט לא ישאר להם כלום.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי felix_r » 28 ינואר 2020, 21:51

יוני , העיר שלך על המפה של עסקת המאה! היא תשאר שלנו, הסר דאגה מליבך! :)

נראה לי טראמפ מסר את באר-שבע לפלסטינאים :cry3

תמונה
נערך לאחרונה על ידי felix_r בתאריך 28 ינואר 2020, 21:54, נערך 2 פעמים בסך הכל.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי שמואל1 » 28 ינואר 2020, 21:53

טראמפ גאון.
מה שהוא עשה ב 3 שנים, אף נשיא אמריקאי אחר לא עשה.
תוכנית מצויינת.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 28 ינואר 2020, 22:07

felix_r כתב:יוני , העיר שלך על המפה של עסקת המאה! היא תשאר שלנו, הסר דאגה מליבך! :)

נראה לי טראמפ מסר את באר-שבע לפלסטינאים :cry3

תמונה

אני עדיין כועס על זה שהכירו באשקלון כאיזור קו עימות ובנו לא. היה מתאים לי לחסוך כל חודש כמה גרושים על מס הכנסה...
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 28 ינואר 2020, 22:08

שמואל1 כתב:טראמפ גאון.
מה שהוא עשה ב 3 שנים, אף נשיא אמריקאי אחר לא עשה.
תוכנית מצויינת.

הקונטרסט בינו לבין אבאמה זה משהו כמעט בלתי נתפס
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 28 ינואר 2020, 22:12

MTA2311 כתב:
toja27 כתב:
MTA2311 כתב:
toja27 כתב:
felix_r כתב:

אז מה הפואנטה?
זה יהיה מהלך חד צדדי?

קשה לדעת כרגע, כי התכנית פורסמה רק בקווים כלליים. לא יודעים באמת האם האמריקאים תומכים בסיפוח חד צדדי של הבקעה+ ישובים יהודים ביוש כמהלך חד צדדי לחלוטין, לא יודעים האם הממשלה הנוכחית מעוניינת לעשות את זה בכלל וכמובן שזה שהבחירות עוד חודשיים רק מסבך הכל.

צריך להבין את כל ההשלכות לסיפוח שטחים לפני שעושים מהלך כזה, ובאופן כללי אלה לא מהלכים שעושים בדרך כלל במהירות כזאת. אבל אנחנו חיים במציאות פוליטית מטורפת בשנה האחרונה.

סתם שאלה שקופצת לי לראש בלי יותר מדי התעמקות- מספחים את הבקעה. בבקעה יש בערך 70 אלף פלסטינים. מה עושים איתם? מחילים את החוק רק על ישובים יהודים שם? מה קורה בשאר הישובים? המשך משטר צבאי? לחלופין, מחילים את החוק על כל הבקעה? נותנים זכות הצבעה לכל הפלסטיניים? אולי רק לרשויות מקומיות כמו במזרח ירושלים?

לא יודע, קשה באמת לדעת מה יהיה כרגע.

אני מאמין שביום ראשון נדע יותר פרטים. ימים משוגעים.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 28 ינואר 2020, 22:41

אבו מאזן: בני עמנו יזרקו את התוכנית לפח ההיסטוריה

הכרזת מלחמה?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי שועל » 28 ינואר 2020, 22:49

לא מבין למי ולמה זה טוב (חוץ מאולי לקמפיין הבחירות של ביבי)

היה שקט בנושא תקופה ארוכה, למה צריך לעורר אותו? מיותר לגמרי
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי Jack55 » 28 ינואר 2020, 22:50

שועל כתב:לא מבין למי ולמה זה טוב (חוץ מאולי לקמפיין הבחירות של ביבי)

היה שקט בנושא תקופה ארוכה, למה צריך לעורר אותו? מיותר לגמרי

סיפוח כל שטחי הבקעה זה לא משהו שחשוב לך ולביטחון שאר המדינה?
"קמפיין הבחירות של ביבי"
כמה שטויות וואו.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי jol9 » 28 ינואר 2020, 23:29

טקסט יפה של עמית סגל

השינוי ההיסטורי שחל הערב בבית הלבן ניתן לסיכום במשפט אחד: עד היום נתנה ישראל שטחים וקיבלה מילים, ומהיום היא מקבלת שטחים ונותנת מילים.
אף מדינה פלסטינית לא תקום כתוצאה מתכנית המאה. כיוון שזה לא אנחנו, זה הם: מי שסירב לועדת פיל ב-1937, לתכנית החלוקה ב-1947, שהעלה את אוסלו בדם ואש והגיב להצעה של ברק באוטובוסים מתפוצצים, מי שלא טרח להשיב להצעת אולמרט וסירס למתווה קרי - לא יסכים גם להצעה המדוללת שקיבל הערב.
ובכל זאת, מה שחוללו טראמפ ונתניהו הוא היסטוריה. לראשונה, מכירה ארצות הברית בזכות ההיסטורית של העם היהודי על מרחבי יהודה ושומרון, לא משיקולים בטחוניים אלא בגלל התנ״ך. לראשונה היא מאפשרת החלת ריבונות. לראשונה מקבל העולם את מה שכל ילד קטן מבין: שהדרך לשלום לא עוברת במראות של גירוש וחורבן, ושמי שחפץ במדינה משלו לעם הפלסטיני צריך להכיר במדינה של העם היהודי, על בירתו המאוחדת.

באין טיעונים סבירים נגד הדרישות הצודקות והמתבקשות להפסקת ההסתה, חיסול התשלומים לרוצחים מתועבים והכרה שגם ליהודים מותר להתיישב בכל מקום, נתלים מתנגדי המתווה משמאל בשני טיעונים. המוכר שבהם הוא התבהלה הבטחונית, שכנראה פחות הפריעה להם לסגת גם כאשר אלפיים יהודים שילמו בחייהם על נסיונות שלום עם כנופיית הרוצחים של ערפאת. שנית, והפוך מכך, הוא החגיגה המלאכותית מההסכמה הימנית למדינה פלסטינית.
תנוח דעתם: נתניהו לא הסכים למדינה הזו, אלא רק אמר שיסכים לשאת ולתת על בסיסה בעתיד. אף בירה לא תקופ בכפרים העלובים שמעבר לגדר בירושלים. ממשלת ישראל תקבל את הסחורה עכשיו במזומן ולעולם לא תצטרך לשלם. כאמור, בגללם ולא בגללנו.

ובעיקר, נקבע פה היום העיקרון שהזמן עובד נגד סרבני השלום. ככל שיתמידו הפלסטינים בהתנגדותם, שטח מדינתם העתידית יצטמצם עוד ועוד.

המנצחים הגדולים של הערב הזה הם 500,000 מתיישבים ביהודה ושומרון, שמפעל חייהם שעלה במחיר דמים כואב קיבל הערב הכרה נשיאותית וביום ראשון יהפכו חלק בלתי נפרד מישראל. הם זוכו הערב מעלילת דם ארוכת שנים שהאשימה אותם - ולא את כנופיות המרצחים שניסו לפגוע בהם - בהיותם מכשול לשלום.
והמנצח הנוסף הוא בנימין נתניהו. לעיני שגרירים ממדינות ערב הוא ביטל הערב את קווי 1967 כמעט בלי ציוץ מחאה בתצוגה דיפלומטית מרהיבה. למרבה הדרמה, שעת השיא שלו בכל שנותיו כראש הממשלה הייתה גם שעת השפל, עם הגשת כתב האישום. יום ששונו הוא יום אסונו, ויום אסונו הוא יום ששונו.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 28 ינואר 2020, 23:38

זה הזמן להגיד שאני עומד מאחורי ההבטחה שלי- אם תהיה החלת ריבונות בפועל על הבקעה\איוש\גם וגם, אבל החלת ריבונות אמיתית, לא הצהרתית, לא החלטת ממשלה. החלת ריבונות אמיתית. אצא בפעם הראשונה בחיי להצביע וזה יהיה לביבי.

סנסציה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־33 אורחים