המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

היעלמות של הסנטר האמיתי מאירופה

היעלמות של הסנטר האמיתי מאירופה

הודעהעל ידי שחף » 07 ינואר 2014, 23:12

היי שי,

מה דעתך על ההיעלמות ההדרגית של סנטרים דומיננטיים מאירופה? יותר ויותר קבוצות מתבססות על חרגולים כמו הנדריקס או קייל היינס, גבוהים ששואפים ל-2 מטר בלי פוסט אפ שהם זריזים ועושים הרבה נקודות מזבל, על חשבון סנטרים אמיתיים וכבדים שמשחקים בצבע. אני מניח שיש פה השפעה של ההיעלמות של הגבוהים האמיתיים כמו פקוביץ' וספליטר ל-NBA, אבל זו עדיין תופעה מעניינת בעיני.
שחף

Re: היעלמות של הסנטר האמיתי מאירופה

הודעהעל ידי האוזמן » 07 ינואר 2014, 23:15

כתבתי על זה מקודם.
אין כאן לדעתי מחשבה סדורה, אלא נסיון להתמודד עם קשיי השוק. כל גבוה נורמאלי נשאב מיידית ל NBA. במקביל, הכדורסל הולך לכיוונים של פיק אנד רולים ופחות פוסט אפים, בין היתר, כי ההגנות צפופות למדי (והגיע הזמן לאמץ את חוקי ההגנה מהליגה הטובה בעולם) כדי לפתוח קצת את הפקק.
קייל היינס הוא בובה של שחקן (וניסיתי גם להביא אותו לקבוצה שניהלתי לפני מספר שנים) ואפשר לראות שחקנים כמו טיוס או דנסטון שהם גבוהים ליגיטימיים לחלוטין ביורוליג. זה מה שיש, מונאמי.
האוזמן

הודעהעל ידי שחף » 07 ינואר 2014, 23:22

אתה חושב שמכבי צריכה לאמץ את המודל הזה? איך שאני רואה את זה השחקנים האלה אולי עושים התאמות מאצ' אפ יותר נוחות למאמנים, אבל אין להם שום יתרון על הגבוהים שקבוצות בליגה שלנו מביאות.
שחף

הודעהעל ידי האוזמן » 07 ינואר 2014, 23:27

אני לא בטוח שמכבי מחפשת מודלים בעניין הזה. השאלה היא אם יש ביג גאי, בתקציב שהיא מקצה, שמתאים.
האוזמן

הודעהעל ידי שחף » 07 ינואר 2014, 23:28

ואם אנחנו כאן, מה דעתך על עניין סופו? האיש נראה במכבי יותר טוב מאשר בכל קבוצה אחרת. מצד שני, בליגה שלנו הוא נראה כמו פיל בחנות חרסינה, ובסופו של דבר הוא שחקן די מוגבל(גם בכמות דקות שהוא יכול לשחק וגם בהגנה) שלא התמודד השנה מול קווים קדמיים מאסיביים עדיין. האם היית משאיר אותו בעונה הבאה?
שחף

הודעהעל ידי האוזמן » 07 ינואר 2014, 23:35

בניגוד לגרינוולד שטוען שסופו מפריע למכבי, אני חושב שאפילו ל-15 דקות, סופו נותן למכבי אופציה התקפית שמשנה לחלוטין את כמות האופציות ההתקפיות שלה. בנוסף, הדקות שהוא משחק תורמות, לעניות דעתי, גם בפרמטרים שלא נראים בסטטיסטיקה.
שאלה טובה. אין לי תשובה מוחלטת וברורה. בואו נמתין עם זה עוד קצת.
האוזמן

חזור אל שי האוזמן מתארח בצהבת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־5 אורחים