המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד וילרבאן, 19 במרץ, שלישי, 21:05

יורובאסקט, שלב הבתים: ישראל נגד ליטא - שבת 21:30

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: יורובאסקט, שלב הבתים: ישראל נגד ליטא - שבת 21:30

הודעהעל ידי felix_r » 03 ספטמבר 2017, 14:44

אחדשיודע כתב:
felix_r כתב:
אחדשיודע כתב:
felix_r כתב:
אחדשיודע כתב:ע"ח הוואל כמובן.
אם היו שיקולים מקצועיים בלבד, הוא היה שם.

מה שכן, אילו ראשי האיגוד היו באמת רוצים, הם היו מוציאים מפיב"א אישור לשתף את ג'ייק כהן כישראלי (שלא נחשב מתאזרח). בחצי מהנבחרות יש כאלה.

אתה מדבר על עבאס אוודו ופול ביליגה מאיטליה (שנולדו באיטליה ויכלו לקבל אזרחות רשמית רק אחרי גיל 18), או שיש לך דוגמאות אחרות?
הם רצו, ספק אם יכלו במקרה של ג'ייק כהן. לא נולד/חי בארץ בצעירותו, לא קיבל אזרחות לפני גיל 16 ולא שיחק במחלקות הנוער של קבוצה ישראלית.

בסגל של פינלנד יש לפחות 4 שחקנים עם אזרחות כפולה אמריקאית/פינית

כן, אבל הם כולם היו לאזרחי פינלנד מלידה / לפני גיל 16 (למעט ווילסון כמובן, שהוא על תקן המתאזרח).

קודם כל זה לא נכון. Erik MURPHY בכלל נולד בצרפת.

חוץ מזה, גם אלה שנולדו במדינה לא מקבלים אזרחות באופן אוטומאטי. ליף הבן היה צריך להגיע לישראל ולהסדיר את האזרחות לפני שהוא הופיע בנוער

אתה חושב שכל הילדים של המהגרים הבלתי חוקיים שנולדים בארץ, ישר מקבלים אזרחות?
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 03 ספטמבר 2017, 14:47

לא יודע, על הנייר הוא נראה לי כמו ישראלי לכל דבר. לא מבין למה שלא יקבל אישור לשחק כמקומי.

בכל מקרה, התחלתי לחשוב על איך הנבחרת צריכה, או יכולה להראות עוד כמה שנים.
מה שהתחוור לי הוא שתמיר בלאט הוא פחות או יותר המועמד הבלעדי להיות הרכז של הנבחרת, ובכלל, כל הגרעין של נבחרת העתודה הזו יהיה מרכיב חשוב בעתיד.
בלאט, זוסמן, קופרברג ואולי גם ארצי בהחלט יכולים להיות חלק משמעותי מהיורובאסקט הבא.

אם הייתי מסמן עוד כמה שיהיו שם אלה איתי שגב, איגור קולשוב ויפתח זיו. שלושה אתלטים מצויינים, שאפשר לצרף אליהם גם את כארם משעור, בתקווה שימשיך להתקדם.

הנבחרת הנוכחית כל כך לוקה במרכיבים הקריטיים של כדורסל מנצח היום. אין אתלטיות, אין קליעה מבחוץ, אין הגנה. ככה אי אפשר לנצח.

הלו"ז של מוקדמות אליפות העולם כבר דופק על הדלת ואין הרבה זמן לבזבז. מתחילים כבר עוד חודשיים.
העובדה הזאת שלא מעט שחקנים פשוט לא יקבלו שחרור להתייצב למוקדמות הולכת להפוך את מלאכת זימון השחקנים הותיקים למורכבת יותר, אבל אפשר להסתכל על הצד החיובי ולראות את ההזדמנות לזמן דם חדש סוף סוף.
בכלל, זו פארסה ענקית. לא ברור מי יתייצב לשיט הזה בכלל.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי אחדשיודע » 03 ספטמבר 2017, 14:59

felix_r כתב:
אחדשיודע כתב:
felix_r כתב:
אחדשיודע כתב:
felix_r כתב:
מה שכן, אילו ראשי האיגוד היו באמת רוצים, הם היו מוציאים מפיב"א אישור לשתף את ג'ייק כהן כישראלי (שלא נחשב מתאזרח). בחצי מהנבחרות יש כאלה.

אתה מדבר על עבאס אוודו ופול ביליגה מאיטליה (שנולדו באיטליה ויכלו לקבל אזרחות רשמית רק אחרי גיל 18), או שיש לך דוגמאות אחרות?
הם רצו, ספק אם יכלו במקרה של ג'ייק כהן. לא נולד/חי בארץ בצעירותו, לא קיבל אזרחות לפני גיל 16 ולא שיחק במחלקות הנוער של קבוצה ישראלית.

בסגל של פינלנד יש לפחות 4 שחקנים עם אזרחות כפולה אמריקאית/פינית

כן, אבל הם כולם היו לאזרחי פינלנד מלידה / לפני גיל 16 (למעט ווילסון כמובן, שהוא על תקן המתאזרח).

קודם כל זה לא נכון. Erik MURPHY בכלל נולד בצרפת.

חוץ מזה, גם אלה שנולדו במדינה לא מקבלים אזרחות באופן אוטומאטי. ליף הבן היה צריך להגיע לישראל ולהסדיר את האזרחות לפני שהוא הופיע בנוער

אתה חושב שכל הילדים של המהגרים הבלתי חוקיים שנולדים בארץ, ישר מקבלים אזרחות?

פליקס, מה אתה רוצה? תקרא את מה שכתבתי לפני שאתה זורק דברים לא קשורים לאוויר.
לא אמרתי ש-X קיבל אזרחות כי הוא נולד בפינלנד, אלא שהם ספציפית היו לאזרחי פינלנד מלידה / לפני גיל 16 - ולכן לא אמורים להיחשב כמתאזרחים לפי חוקי פיב"א.

החציל האצטקי כתב:לא יודע, על הנייר הוא נראה לי כמו ישראלי לכל דבר. לא מבין למה שלא יקבל אישור לשחק כמקומי.

החוק איפשר לו לקבל אזרחות מלידה (בתור אחד שנולד לאב/אם ישראליים), אבל הוא הוציא את הניירת רק קצת לפני גיל 18. זאת הסיבה שהוא שיחק כמתאזרח בנבחרת הנוער. אבל כמו שאמרתי, להבנתי הוא עשוי לקבל אישור מפיב"א אם האיגוד יגיש בקשה מסודרת.
נערך לאחרונה על ידי אחדשיודע בתאריך 03 ספטמבר 2017, 15:02, נערך 3 פעמים בסך הכל.
אחדשיודע

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 03 ספטמבר 2017, 15:01

אני מקווה שזה בר טיפול, כי אחרת אנחנו בצרות. אין לנבחרת ישראל שני גבוהים ראויים, והיא תצטרך שניים מתאזרחים. ליף והאוול יהיו כוח משמעותי.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי felix_r » 03 ספטמבר 2017, 15:25

מה קרה לבן של עופר פליישר? היה לא רע בנבחרת הנערים, אבל נעלם איפשהו בשנים האחרונות?
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 03 ספטמבר 2017, 15:46

felix_r כתב:מה קרה לבן של עופר פליישר? היה לא רע בנבחרת הנערים, אבל נעלם איפשהו בשנים האחרונות?

http://www.hawaiiathletics.com/roster.aspx?rp_id=15488
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי אחדשיודע » 03 ספטמבר 2017, 15:52

החציל האצטקי כתב:הלו"ז של מוקדמות אליפות העולם כבר דופק על הדלת ואין הרבה זמן לבזבז. מתחילים כבר עוד חודשיים.
העובדה הזאת שלא מעט שחקנים פשוט לא יקבלו שחרור להתייצב למוקדמות הולכת להפוך את מלאכת זימון השחקנים הותיקים למורכבת יותר, אבל אפשר להסתכל על הצד החיובי ולראות את ההזדמנות לזמן דם חדש סוף סוף.
בכלל, זו פארסה ענקית. לא ברור מי יתייצב לשיט הזה בכלל.

פיספסתי את החלק הזה. באופן עקרוני, כל מי שלא ב-NBA (כספי/ליף) וביורוליג (משעור/שגב/זוסמן/טיוס/כהן) יוכל להתייצב למשחקי המוקדמות במהלך העונה. אבל גם קבוצות יורוליג עשויות לשחרר שחקנים מסוימים, כפי שהתבטא לא מזמן בנושא הזה נשיא מילאנו. בוא נגיד שלא אתפלא אם במכבי יאפשרו לשחקן כזה או אחר להשתתף במשחקי הנבחרת, אם הסגל לא יהיה קצר ופצוע. צריך לקחת גם אופציה שבפיב"א יאיימו בסנקציות (דרך האיגודים) על קבוצות יורוליג שלא ישחררו שחקנים.
אחדשיודע

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 03 ספטמבר 2017, 16:16

אני לא רואה איך אמורה להתנהל עונה במקביל למוקדמות. אבל אולי, נראה.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי אחדשיודע » 03 ספטמבר 2017, 16:19

מאיזו בחינה? מדובר בסה"כ על שבועיים בתוך העונה (שבוע בנובמבר ושבוע בפברואר). מלבד ליורוליג ול-NBA, יש פגרה.
אחדשיודע

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 03 ספטמבר 2017, 16:45

אני מניח שיהיו הרבה בעיות. אם בקיץ, כשהכל פנאן, לא מתייצבים כל כך הרבה שחקנים, אז בוודאי שבאמצע העונה המצב יהיה גרוע יותר.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי אחדשיודע » 03 ספטמבר 2017, 16:51

כמה כבר שחקני יורוקאפ מבריזים מהנבחרות (שלא כתוצאה מפציעות)? בקיץ אלו בדר"כ שחקני NBA שמתכוננים לעונה החדשה.
מעבר לבעיות הפנימיות בין פיב"א ליורוליג (שזה בעייתי כשלעצמו), לא רואה בעיות אחרות בנושא הזה. ההיפך, קשה יותר לתרץ אי הגעה באמצע העונה.
אחדשיודע

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 03 ספטמבר 2017, 16:58

אחדשיודע כתב:כמה כבר שחקני יורוקאפ מבריזים מהנבחרות (שלא כתוצאה מפציעות)? בקיץ אלו בדר"כ שחקני NBA שמתכוננים לעונה החדשה.
מעבר לבעיות הפנימיות בין פיב"א ליורוליג (שזה בעייתי כשלעצמו), לא רואה בעיות אחרות בנושא הזה. ההיפך, קשה יותר לתרץ אי הגעה באמצע העונה.

סיכון לפציעות באמצע מאבקי פלייאוף נראה לי כמו תירוץ הולם אחושרמוטה.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי אחדשיודע » 03 ספטמבר 2017, 17:04

מאבקי פלייאוף? בנובמבר/פברואר? כשיש פגרת נבחרות? לא יהיה שום תירוץ. זה לא משהו שגם לא קיים בענפים אחרים (כדורגל).
התירוץ היחידי יהיה עבור קבוצות היורוליג, שישחקו במקביל לפגרה.
אחדשיודע

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 03 ספטמבר 2017, 17:09

אחדשיודע כתב:מאבקי פלייאוף? בנובמבר/פברואר? כשיש פגרת נבחרות? לא יהיה שום תירוץ. זה לא משהו שגם לא קיים בענפים אחרים (כדורגל).
התירוץ היחידי יהיה עבור קבוצות היורוליג, שישחקו במקביל לפגרה.

אני מדבר בעיקר על קבוצות יורוליג. תחסיר גם את שחקני הNBA, וקיבלת סגלים די מביכים.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי אחדשיודע » 03 ספטמבר 2017, 17:15

ברור שיהיו סגלים מביכים, זאת לא שאלה בכלל. אבל כולה משחקי מוקדמות.

ושוב, לגבי היורוליג - יש קבוצות שעשויות לשחרר שחקנים מסוימים (אולי שחקני סגל משניים יותר). במכבי למשל, לא בטוח ששחקני הנבחרת הפוטנציאליים (שגב/זוסמן/משעור) יראו בכלל מקום קבוע בסגל של היורוליג. כך שיתאפשר מהבחינה הזאת לשחרר את חלקם, בטח אם הם יאלצו לפספס רק משחק אחד או שניים. אין ספק גם שאיומי סנקציות מהכיוון של פיב"א יעזרו פה.
אחדשיודע

הקודם

חזור אל יורובאסקט EuroBasket 2017

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד