המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד הפועל ירושלים, 5 ביוני, רביעי, 21:00

האלטרנטיבה הירושלמית

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: האלטרנטיבה הירושלמית

הודעהעל ידי התנין » 02 אפריל 2014, 23:19

יש כמה אי דיוקים שצריך לסדר פה:
1. בשושלת הראשונה הקבוצה שיצאה עם מקדולנד והאפמן, היתה פוקס של החיים. זו לא היתה אמורה להיות עונה שונה משאר שנות ה-90, וההצלחה ממש לא נבעה מהשקעה מוגברת של מכבי, אלא להפך - התקציב ירד במעט. ההצלחה הזו דומה יותר להצלחה של הקבוצה עם פארגו וסופו, וההבדל היחידי הוא שבתקופה ההיא הקבוצה הצליחה לשמור על שחקנים מובילים, בין היתר בגלל שהכסף באירופה בימים האלה היה קטן מאוד בהשוואה להיום.

2. בשושלת השניה, מכבי הצליחה לנצל כמה הזדמנויות נדירות בשוק של אז, למשל ההחתמה של שאראס, שלא המשיך בברצלונה למרות תקופה נהדרת שם (ללא ספק היה בין הרכזים המובילים ביורוליג והגיע לכאן על תקן כוכב), בעיקר בגלל סכסוך עם המאמן פסיץ'. בנוסף, הוא היה על סף חתימה בולנסיה, ורק שינוי בחוקי הזרים בליגה הספרדית ברגע האחרון הביא לכך ששאראס נשאר ללא קבוצה (כיוון שולנסיה החתימה מבעוד מועד את פופוביץ'), והסוכן שלו נאלץ בלית ברירה לשדך אותו למכבי במחיר נפילה יחסית לערכו (600 אלף דולר). בכל אופן, מכבי החתימה אותו לפני אליפות אירופה בשוודיה - ולא אליפות עולם כמו שנכתב פה -בה זכתה ליטא בהנהגתו. לגביי ההצגה שלו נגד האמריקאים - היא היתה באליפות העולם שנערכה בקיץ 2004, לאחר העונה הראשונה שלו בצהוב. וכן, בגלל האליפות המדהימה של שאראס, היו דיבורים על כך שמזל שמכבי סגרה איתו בטרם סיפק את ההצגות הנ"ל ואלמלא היתה עושה זאת הסיכוי להחתימו בנסיבות העניין היו יורדות פלאים, ואף היו שמועות על התעניינות של סן אנטוניו בו.
התנין

הודעהעל ידי חנו'ש » 02 אפריל 2014, 23:52

התנין כתב:היא היתה באליפות העולם שנערכה בקיץ 2004, לאחר העונה הראשונה שלו בצהוב

תיקון פצפון, זו לא היתה אליפות עולם, זו היתה אולימפיאדת אתונה
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי התנין » 03 אפריל 2014, 00:22

צודקת.
התנין

הודעהעל ידי שמואל1 » 03 אפריל 2014, 00:33

חנו'ש כתב:אני חייבת לציין שבנוגע לטיעון של שמואל כאילו ההיכל הריק והירידה בהכנסות של שנות ה-90 הביא לשינוי ולפריחה של שנות האלפיים - אני לא מסכימה.
אני לא חושבת שבקיץ 99' מכבי פתאום החליטה להקפיץ את התקציב ולשנות קבעונות כי נמאס לה מהדשדוש.
היה לה פשוט מזל גדול באותה עונה.
המאמן, שלא היה ממנו ציפיות גבוהות ולא באמת היה נראה כמו משהו שונה משאר המאמנים שעברו כאן לפניו, היה בול פגיעה.
הזרים, שלא היו יקרים ולא היו כוכבים גדולים, היו גם הם בול פגיעה.
אבל לא היה באותו קיץ שום דבר מיוחד שההנהלה עשתה כי היא רצתה לשנות ולצאת מהשנים הקשות - זה פשוט קרה להם די בפוקס.

כמובן שאח"כ, על גלי ההצלחה של עונת 99-00, ועם החזרה של הקהל, היה קל יותר להגדיל את התקציב ולהיכנס לעידן טוב יותר.
ואין ספק שאחרי זה הניהול וההחלטות שנעשו עד לעונת 2006, היו מצוינים וברמות גבוהות מאוד - החל ממציאת השחקנים הנכונים דרך השארתם של מי שהגיעו משום מקום והצליחו בגדול ועד אפילו המזל שהיה לטובתינו.
למשל הגניבה של שאראס - אין ספק שהיה למכבי לא מעט מזל במקרה שלו, אבל מכבי גם ידעה לנצל את זה בדיוק בזמן ולא התמהמה עם שטויות (כמו שסביר להניח שאם זה היה קורה היום כבר היו מושכים אותו באף עם מו"מ מפרך על 30,000 דולר עד שבסוף היה חותם בצסקא או משהו כזה)

בכל מקרה רמת הניהול צנח מאז 2006 ועד היום צניחה חופשית, אבל אני בספק עם חזרה לשנות ה-90 זה מה שיביא לשינוי המיוחל בהנהלה.

למכבי היה הרבה מזל ב- 99, אבל לא רק זה.
היה שם שינוי, יציאה מהקופסא, והושקעה המון מחשבה. הביאו את פיני גרשון, מאמן שכבר אז נחשב למצויין (לקח גביע עם ירושלים). יחד עם דיוויד בלאט הם הנחילו שיטה חדשה שקרעה את אירופה, ובנו קבוצה מצויינת.
תגידו שהיה מזל, אני חושב שהייתה בנייה. מקדונלד הגיע למכבי מלובליאנה לאחר שהובילה לפיינל פור. אני רוצה לראות את מכבי מביאה כיום שחקן פיינל פור.
נייט האפמן היה אחד השחקנים הטובים בליגה הספרדית.

מכבי בשנים האחרונות לא משנה דבר בשיטה, למרות שאין הצלחות. כל שנה בונים מחדש קבוצה גרועה, מפרקים בקיץ ובונים מחדש. אותו סרט חוזר על עצמו מתום השושלת.
הגיע הזמן אחת ולתמיד, לבנות קבוצה. מה שקורה במכבי בשנים האחרונות, זאת לא בנייה אלא החתמת אוסף של שחקנים לא קשורים לענף. אין שום טיפה של יצירתיות וכישרון.
כל בר דעת בפורום הזה יכול לבנות קבוצות טובות יותר בתקציב של מכבי, וזאת עובדה. 90% מהפורום טען שהקבוצה הזאת על הפנים עוד לפני ששיחקה את המשחק הראשון שלה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי LIAV10 » 03 אפריל 2014, 00:37

אינגלס?
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי felix_r » 03 אפריל 2014, 00:47

שמואל1 כתב:
חנו'ש כתב:אני חייבת לציין שבנוגע לטיעון של שמואל כאילו ההיכל הריק והירידה בהכנסות של שנות ה-90 הביא לשינוי ולפריחה של שנות האלפיים - אני לא מסכימה.
אני לא חושבת שבקיץ 99' מכבי פתאום החליטה להקפיץ את התקציב ולשנות קבעונות כי נמאס לה מהדשדוש.
היה לה פשוט מזל גדול באותה עונה.
המאמן, שלא היה ממנו ציפיות גבוהות ולא באמת היה נראה כמו משהו שונה משאר המאמנים שעברו כאן לפניו, היה בול פגיעה.
הזרים, שלא היו יקרים ולא היו כוכבים גדולים, היו גם הם בול פגיעה.
אבל לא היה באותו קיץ שום דבר מיוחד שההנהלה עשתה כי היא רצתה לשנות ולצאת מהשנים הקשות - זה פשוט קרה להם די בפוקס.

כמובן שאח"כ, על גלי ההצלחה של עונת 99-00, ועם החזרה של הקהל, היה קל יותר להגדיל את התקציב ולהיכנס לעידן טוב יותר.
ואין ספק שאחרי זה הניהול וההחלטות שנעשו עד לעונת 2006, היו מצוינים וברמות גבוהות מאוד - החל ממציאת השחקנים הנכונים דרך השארתם של מי שהגיעו משום מקום והצליחו בגדול ועד אפילו המזל שהיה לטובתינו.
למשל הגניבה של שאראס - אין ספק שהיה למכבי לא מעט מזל במקרה שלו, אבל מכבי גם ידעה לנצל את זה בדיוק בזמן ולא התמהמה עם שטויות (כמו שסביר להניח שאם זה היה קורה היום כבר היו מושכים אותו באף עם מו"מ מפרך על 30,000 דולר עד שבסוף היה חותם בצסקא או משהו כזה)

בכל מקרה רמת הניהול צנח מאז 2006 ועד היום צניחה חופשית, אבל אני בספק עם חזרה לשנות ה-90 זה מה שיביא לשינוי המיוחל בהנהלה.

למכבי היה הרבה מזל ב- 99, אבל לא רק זה.
היה שם שינוי, יציאה מהקופסא, והושקעה המון מחשבה. הביאו את פיני גרשון, מאמן שכבר אז נחשב למצויין (לקח גביע עם ירושלים)...

שמואל, עכשיו נפלת באופן סופי! :taunt

רק אוהד של ירושלים יכול להגיד על פני גרשון "לקח גביע עם ירושלים" ולא "לקח אליפות עם גליל".
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי התנין » 03 אפריל 2014, 01:20

שמואל1 כתב:למכבי היה הרבה מזל ב- 99, אבל לא רק זה.
היה שם שינוי, יציאה מהקופסא, והושקעה המון מחשבה. הביאו את פיני גרשון, מאמן שכבר אז נחשב למצויין (לקח גביע עם ירושלים). יחד עם דיוויד בלאט הם הנחילו שיטה חדשה שקרעה את אירופה, ובנו קבוצה מצויינת.
תגידו שהיה מזל, אני חושב שהייתה בנייה. מקדונלד הגיע למכבי מלובליאנה לאחר שהובילה לפיינל פור. אני רוצה לראות את מכבי מביאה כיום שחקן פיינל פור.

מכבי בשנים האחרונות לא משנה דבר בשיטה, למרות שאין הצלחות. כל שנה בונים מחדש קבוצה גרועה, מפרקים בקיץ ובונים מחדש. אותו סרט חוזר על עצמו מתום השושלת.
הגיע הזמן אחת ולתמיד, לבנות קבוצה. מה שקורה במכבי בשנים האחרונות, זאת לא בנייה אלא החתמת אוסף של שחקנים לא קשורים לענף. אין שום טיפה של יצירתיות וכישרון.
כל בר דעת בפורום הזה יכול לבנות קבוצות טובות יותר בתקציב של מכבי, וזאת עובדה. 90% מהפורום טען שהקבוצה הזאת על הפנים עוד לפני ששיחקה את המשחק הראשון שלה.

להנהלה באותה שנה היה המון מזל וזהו בעיקר. כלומר, כמובן שפיני גרשון ודייויד בלאט אחראיים לכך שנבנתה קבוצה מעולה, אבל איש לא דמיין שהתוצאות יהיו כפי שהיו, ולא היתה סיבה אחרת לחשוב שמכבי תהיה אחת הקבוצות הטובות באירופה ובטח לא כזו שתגיע לגמר. מקדונלד היה ''שחקן פיינל פור'' בקבוצה של 3 מיליון דולר שנחשבה לסנסציה באותה עונה, והאפמן הגיע על תקן שחקן חביב בלבד מהליגה הספרדית שאיש לא צפה את ההתפוצצות שלו על אירופה באותה עונה. לפני כן מכבי הביאה שחקנים הרבה יותר מרשימים על הנייר וביותר כסף, כגון רנדי וויט, רשאד גריפית, ווילי אנדרסון ו-ויקטור אלכסנדר - השניים האחרונים הגיעו למכבי מסגנית אלופת אירופה, אאק אתונה. האחד היה כישלון והשני למרות שלא ענה על הציפיות, הוא עדיין סנטר שאני לוקח לפני 99% מהסנטרים באירופה כיום. תוסיף לכך שבאותה עונה איבדה מכבי את עודד קטש, ותקבל עונה פיננסית למדי.

שוב, הגדולה של ההנהלה בימים ההם היתה היכולת לשמור על השחקנים המובילים לאחר העונה הגדולה הזאת. בכל הקשור ל''חשיבה שונה'' או ''תכנון אחר'' בנוגע לבניית הקבוצה, הרי שמדובר בפוקס - הבלחה חד פעמית ותו לא. לפני 3 שנים מכבי גם הצליחה בפוקס לבנות קבוצת גמר יורוליג בכסף קטן מאוד, רק שההבדל הוא שהיא איבדה את השחקן הכי טוב שלה עונה לאחר מכן, שלא באשמתה יש לומר.
התנין

הודעהעל ידי roy1000 » 03 אפריל 2014, 10:06

התנין כתב:להנהלה באותה שנה היה המון מזל וזהו בעיקר. כלומר, כמובן שפיני גרשון ודייויד בלאט אחראיים לכך שנבנתה קבוצה מעולה, אבל איש לא דמיין שהתוצאות יהיו כפי שהיו, ולא היתה סיבה אחרת לחשוב שמכבי תהיה אחת הקבוצות הטובות באירופה ובטח לא כזו שתגיע לגמר. מקדונלד היה ''שחקן פיינל פור'' בקבוצה של 3 מיליון דולר שנחשבה לסנסציה באותה עונה, והאפמן הגיע על תקן שחקן חביב בלבד מהליגה הספרדית שאיש לא צפה את ההתפוצצות שלו על אירופה באותה עונה. לפני כן מכבי הביאה שחקנים הרבה יותר מרשימים על הנייר וביותר כסף, כגון רנדי וויט, רשאד גריפית, ווילי אנדרסון ו-ויקטור אלכסנדר - השניים האחרונים הגיעו למכבי מסגנית אלופת אירופה, אאק אתונה. האחד היה כישלון והשני למרות שלא ענה על הציפיות, הוא עדיין סנטר שאני לוקח לפני 99% מהסנטרים באירופה כיום. תוסיף לכך שבאותה עונה איבדה מכבי את עודד קטש, ותקבל עונה פיננסית למדי.

שוב, הגדולה של ההנהלה בימים ההם היתה היכולת לשמור על השחקנים המובילים לאחר העונה הגדולה הזאת. בכל הקשור ל''חשיבה שונה'' או ''תכנון אחר'' בנוגע לבניית הקבוצה, הרי שמדובר בפוקס - הבלחה חד פעמית ותו לא. לפני 3 שנים מכבי גם הצליחה בפוקס לבנות קבוצת גמר יורוליג בכסף קטן מאוד, רק שההבדל הוא שהיא איבדה את השחקן הכי טוב שלה עונה לאחר מכן, שלא באשמתה יש לומר.

רנדי ווייט לא ליכול להכלל בקטגוריה של גריפית ואלכסנדר ושחקנים מוכחים אחרים. הוא היה פלופ NBA והיו לו בעיות שונות של אלימות וסמים. הכישלון שלו במכבי לא היה כזה מפתיע.
לגבי עונת 1999/2000 מול המצב הנוכחי - אז ההבדל העיקרי מבחינתי זה בסגל ישראלי. היה לך אז את הנפלד, שפר, בריסקר, שארפ (בשיאו), שלף, ואפילו ג'מצ'י. היום יש לך את פניני, אוחיון, בלו, לנדסברג וטיוס. כל אחד מהשחקנים האלה נופל מהמקבילה שלו בשנת 2000.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 03 אפריל 2014, 12:23

התנין כתב:

להנהלה באותה שנה היה המון מזל וזהו בעיקר. כלומר, כמובן שפיני גרשון ודייויד בלאט אחראיים לכך שנבנתה קבוצה מעולה, אבל איש לא דמיין שהתוצאות יהיו כפי שהיו, ולא היתה סיבה אחרת לחשוב שמכבי תהיה אחת הקבוצות הטובות באירופה ובטח לא כזו שתגיע לגמר. מקדונלד היה ''שחקן פיינל פור'' בקבוצה של 3 מיליון דולר שנחשבה לסנסציה באותה עונה, והאפמן הגיע על תקן שחקן חביב בלבד מהליגה הספרדית שאיש לא צפה את ההתפוצצות שלו על אירופה באותה עונה. לפני כן מכבי הביאה שחקנים הרבה יותר מרשימים על הנייר וביותר כסף, כגון רנדי וויט, רשאד גריפית, ווילי אנדרסון ו-ויקטור אלכסנדר - השניים האחרונים הגיעו למכבי מסגנית אלופת אירופה, אאק אתונה. האחד היה כישלון והשני למרות שלא ענה על הציפיות, הוא עדיין סנטר שאני לוקח לפני 99% מהסנטרים באירופה כיום. תוסיף לכך שבאותה עונה איבדה מכבי את עודד קטש, ותקבל עונה פיננסית למדי.

מסכים לחלוטין.. לא היתה שם שום דרך ומחשבה מחודשת, אלא פוקס מטורף
פיני ד"א הגיע לפני אותה העונה המפורסמת (החליף את חרוש נדמה לי) ואז גם קטש הלך לNBA וחזר בגלל השביתה (אני מקווה שהדברים לא מתבלבלים לי).
בכל אופן, בעונתו המלאה הראשונה, פיני החתים 2 זרים, ואז סמוך לתחילת העונה, החליף את שניהם בהאפמן וקומג'יס.

אני עד היום אומר, שכבודם של פיני, מקדונלד, שארפ, בלאט ואחרים הוא במקומם, אבל הרנסנס האמיתי של מכבי בשנות ה-2000, והסיבה לכך שהיום אנחנו
לא מוכנים להסתפק בפחות, הוא אך ורק נייט האפמן. הוא היה שחקן אדיר. אחד הסנטרים המופלאים שראיתי, וכשיש לך שחקן כזה בקו הקדמי, הכל פתאום מתחבר.
פיני ודייויד הפכו את הקבוצה הזאת לקבוצה רוצחת בהגנה, כשכל ההתקפה נישאה על כתפיו של נייט וכמובן בהובלה של מקדונלד שהיה רכז אדיר, אבל ללא האפמן,
זה לא היה עובד.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 03 אפריל 2014, 12:43

jol9 כתב:
התנין כתב:

מסכים לחלוטין.. לא היתה שם שום דרך ומחשבה מחודשת, אלא פוקס מטורף
פיני ד"א הגיע לפני אותה העונה המפורסמת (החליף את חרוש נדמה לי) ואז גם קטש הלך לNBA וחזר בגלל השביתה (אני מקווה שהדברים לא מתבלבלים לי).
בכל אופן, בעונתו המלאה הראשונה, פיני החתים 2 זרים, ואז סמוך לתחילת העונה, החליף את שניהם בהאפמן וקומג'יס.

אני עד היום אומר, שכבודם של פיני, מקדונלד, שארפ, בלאט ואחרים הוא במקומם, אבל הרנסנס האמיתי של מכבי בשנות ה-2000, והסיבה לכך שהיום אנחנו
לא מוכנים להסתפק בפחות, הוא אך ורק נייט האפמן. הוא היה שחקן אדיר. אחד הסנטרים המופלאים שראיתי, וכשיש לך שחקן כזה בקו הקדמי, הכל פתאום מתחבר.
פיני ודייויד הפכו את הקבוצה הזאת לקבוצה רוצחת בהגנה, כשכל ההתקפה נישאה על כתפיו של נייט וכמובן בהובלה של מקדונלד שהיה רכז אדיר, אבל ללא האפמן,
זה לא היה עובד.

אני חושב שקצת התבלבלת. פיני גרשון הגיע למכבי בפעם הראשונה במהלך עונת 98/99 לאחר שיורם חרוש פוטר. באותה עונה קטש חזר למכבי בעקבות השביתה.
עונה לאחר מכן קטש עזב לפאו, מכבי החתימה את האפמן ומקדונלד והשאר היסטוריה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי התנין » 03 אפריל 2014, 13:02

כמדומני, זה מה שהוא אמר.
התנין

הקודם

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot] ו־28 אורחים