המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד הפועל ירושלים, 5 ביוני, רביעי, 21:00

פעם ראשונה שלנבחרת יהיה רכז טוב יותר מלמכבי

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: פעם ראשונה שלנבחרת יהיה רכז טוב יותר מלמכבי

הודעהעל ידי asafb96 » 04 אפריל 2012, 19:03

אני אמרתי לאזרח כל אחד? לא אמרתי ללכת להתחנן ללברון שיקבל אזרחות וישחק בנבחרת..אמרתי שאם כבר שחקן עושה תהליך גיור אז למה להערים קשיים? אני לא מבקשת שיעשו דברים שלא עשו מעולם בארץ אלא רק את מה שנעשה עד שאלי ישי נכנס לתפקיד..

לא מעניין אותי מה היה לפני ישי. לא מערימים קשיים בגיור, הגיור הוא קפדני, וטוב שכך. אם הוא היה כזה פשוט, כל אמריקאי היה בא לפה כדי לקבל אזרחות ויוצא לכסף הגדול בחו"ל.
כדי להתגייר צריך לעבור תהליך לא קצר. אם טיוס ממש רוצה את זה, אז שיעבור את זה. בטח שלא הוא זה שצריך לעגל פינות עבורו בשביל הנבחרת
asafb96

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 אפריל 2012, 19:08

asafb96 כתב:
אני אמרתי לאזרח כל אחד? לא אמרתי ללכת להתחנן ללברון שיקבל אזרחות וישחק בנבחרת..אמרתי שאם כבר שחקן עושה תהליך גיור אז למה להערים קשיים? אני לא מבקשת שיעשו דברים שלא עשו מעולם בארץ אלא רק את מה שנעשה עד שאלי ישי נכנס לתפקיד..

לא מעניין אותי מה היה לפני ישי. לא מערימים קשיים בגיור, הגיור הוא קפדני, וטוב שכך. אם הוא היה כזה פשוט, כל אמריקאי היה בא לפה כדי לקבל אזרחות ויוצא לכסף הגדול בחו"ל.
כדי להתגייר צריך לעבור תהליך לא קצר. אם טיוס ממש רוצה את זה, אז שיעבור את זה. בטח שלא הוא זה שצריך לעגל פינות עבורו בשביל הנבחרת

דבר ראשון, לא מסכימה עם החלק האחרון של המשפט שלך
דבר שני, אני לא מדברת רק על הגיור אלא על אנשים שלפי החוק מגיעה להם אזרחות ולא מקבלים אותה בגלל מי ש''מחלק'' את האזרחות..
לתת אזרחות למטפלת של התינוק מהרצח בבית חב''ד הוא יכול? סבבה, מעשה אנושי אבל לתת לבן אדם שלפי החוק מגיעה לו אזרחות אתה לא מסוגל? שכחתי שהוא לא בן אדם שהתחזק בכלא בגלל עבירות סמים..
ביום ששר הפנים יפסיק לחלק אזרחות למי שבא לו ויפסיק ''להתעלם'' מאלה שלא מתאימים לסטנדרטים שלו אולי גם אני אהיה בסדר עם הרעיון שיש חוקים..כל עוד השרים עצמם מחליטים שיש להם סטנדרטים פרטיים אז גם לי יש..
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי NY boy » 04 אפריל 2012, 19:30

asafb96 כתב:

בדיוק! זאת בדיוק הנקודה. התהליך של הגיור חב להיות קפדני וארוך, ככה שרק מי שבאמת רוצה ועושה את זה מטעמים של הגיור ולא שום דבר אחר יקבל אזרחות.

Holiday_Armadillo, אין אף שחקן בארץ שמגיע לו על פי חוק לקבל אזרחות ולא קיבל. החוק הוא חוק, מי שעומד בתנאים מקבל את האזרחות ולישי אין יותר מידי מה לומר בנידון. מה שכן יש זה שבחוק יש לשר הפנים סמכות לגעל פינות ולזרז תהליכים אם הוא רוצה, על פי החוק ישי יכול מחר לתת להנדריקס אזרחות רק כי הוא מחליט שהוא רוצה מתאזרח בנבחרת. למשל במקרה של ארנולד בזמנו פנו לשר הפנים (רוחמה אברהם בזמנו נראה לי?) שיקצר את התהליך, והיא הסכימה (ומיד תבע בבג"ץ ג'רון רוברטס אז קיצרו גם לו). יש לישי סמכות לקצר תהליכים, הוא בוחר שלא, אבל הוא מונע אזרחות ממי שמגיע לו על פי חוק.
NY boy

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 אפריל 2012, 19:32

NY boy כתב:
asafb96 כתב:

בדיוק! זאת בדיוק הנקודה. התהליך של הגיור חב להיות קפדני וארוך, ככה שרק מי שבאמת רוצה ועושה את זה מטעמים של הגיור ולא שום דבר אחר יקבל אזרחות.

Holiday_Armadillo, אין אף שחקן בארץ שמגיע לו על פי חוק לקבל אזרחות ולא קיבל. החוק הוא חוק, מי שעומד בתנאים מקבל את האזרחות ולישי אין יותר מידי מה לומר בנידון. מה שכן יש זה שבחוק יש לשר הפנים סמכות לגעל פינות ולזרז תהליכים אם הוא רוצה, על פי החוק ישי יכול מחר לתת להנדריקס אזרחות רק כי הוא מחליט שהוא רוצה מתאזרח בנבחרת. למשל במקרה של ארנולד בזמנו פנו לשר הפנים (רוחמה אברהם בזמנו נראה לי?) שיקצר את התהליך, והיא הסכימה (ומיד תבע בבג"ץ ג'רון רוברטס אז קיצרו גם לו). יש לישי סמכות לקצר תהליכים, הוא בוחר שלא, אבל הוא מונע אזרחות ממי שמגיע לו על פי חוק.

דגלאס דה סילבה היה זכאי לאזרחות וכשפנו לאלי ישי הוא הודיע קבל עם ועדה שהוא לדה סילבה לא ייתן אזרחות
http://www.one.co.il/Article/158000.html

ובכתבה הזאת עוד אין ציטוטים יותר ''קשוחים'' מכתבות אחרות שלא מצאתי..

כזכור, שחקן נוסף שבעבר ביקש לקבל אזרחות היה הזר הקרואטי ג'ובאני רוסו. גם אז היה אלי ישי שר הפנים והוא דחה את הבקשה. לאחר שנתקל בסירוב, החל לשחק רוסו בנבחרת קרואטיה, כאשר לפני כן לא עשה זאת, כדי להשאיר לעצמו סיכוי לשחק בנבחרת הישראלית.

גורם במשרד הפנים התייחס לסיכויו של הבלם לקבל את האזרחות: "מההיכרות שלי עם השר ישי, הוא לא נוהג לתת אזרחות לספורטאים
נערך לאחרונה על ידי Holiday_Armadillo בתאריך 04 אפריל 2012, 19:36, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי NY boy » 04 אפריל 2012, 19:35

Holiday_Armadillo כתב:אני אמרתי לאזרח כל אחד? לא אמרתי ללכת להתחנן ללברון שיקבל אזרחות וישחק בנבחרת..אמרתי שאם כבר שחקן עושה תהליך גיור אז למה להערים קשיים? אני לא מבקשת שיעשו דברים שלא עשו מעולם בארץ אלא רק את מה שנעשה עד שאלי ישי נכנס לתפקיד..

אבל אף אחד לא מערים קשיים. הוא עושה תהליך גיור, התהליך הזה ארוך מה לעשות. מה שהוא רוצה מן הסתם זה קיצורי דרך, פרוטקציה, שלחץ פוליטי כזה או אחר יקצר את התהליך שהוא יוכל לקבל את האזרחות מהר יותר. וזה לא בסדר, כי זה יוביל כמו שכבר נאמר לעשרות שחקנים שגם ירצו את זה וידרשו את אותו הקיצור אם זה קיבל כבר. יש סיבה שהתהליך של הגיור הוא ארוך ולוקח זמן עד שאפשר לקבל אזרחות, בשביל למנוע את זה.
NY boy

הודעהעל ידי NY boy » 04 אפריל 2012, 19:40

לגביי דה סילבה, אבל פה בדיוק את טועה. דה סילבה לא זכאי לקבלת אזרחות, הוא זכאי להגיש בקשה. על פי החוק לא מגיע לו אזרחות, מגיע לו לבקש לקבל אזרחות. מי שזכאי על פי חוק לקבל אזרחות מקבל אותה, שייר מקבל בדקה וחצי כי מגיע לו. ארנולד, קאר, רוברטס קיבלו כי מגיע להם, מי עם קיצור תהליך (ארלונד ורוברטס) ומי עם זה שהיה צריך לחכות כמו כלב עד שיגיע לו על פי חוק (קאר). לדה סיבלה לא מגיעה אזרחות על פי חוק כי אז הוא היה מקבל כזאת.

אני יגיד לך למה זה שקול, לזה שפישר למשל יתחתן מחר עם החברה הישראלית שלו, כשעל פי חוק הוא צריך להמתין 3-5 שנים מאז החתונה ועד שהוא זכאי לקבל אזרחות. ומכבי תפנה יום אחרי החתונה לאלי ישי ותבקש שהוא יקבל את האזרחות מיד. כשבמקרה של דה סיבלה זה יותר קשה, כי דה סילבה על פי חוק לא היה מקבל בעוד 3-5 שנים, הוא יכול לקבל אזרחות רק אם שר הפנים מחליט לתת לו.
NY boy

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 אפריל 2012, 19:47

NY boy כתב:לגביי דה סילבה, אבל פה בדיוק את טועה. דה סילבה לא זכאי לקבלת אזרחות, הוא זכאי להגיש בקשה. על פי החוק לא מגיע לו אזרחות, מגיע לו לבקש לקבל אזרחות. מי שזכאי על פי חוק לקבל אזרחות מקבל אותה, שייר מקבל בדקה וחצי כי מגיע לו. ארנולד, קאר, רוברטס קיבלו כי מגיע להם, מי עם קיצור תהליך (ארלונד ורוברטס) ומי עם זה שהיה צריך לחכות כמו כלב עד שיגיע לו על פי חוק (קאר). לדה סיבלה לא מגיעה אזרחות על פי חוק כי אז הוא היה מקבל כזאת.

אני יגיד לך למה זה שקול, לזה שפישר למשל יתחתן מחר עם החברה הישראלית שלו, כשעל פי חוק הוא צריך להמתין 3-5 שנים מאז החתונה ועד שהוא זכאי לקבל אזרחות. ומכבי תפנה יום אחרי החתונה לאלי ישי ותבקש שהוא יקבל את האזרחות מיד. כשבמקרה של דה סיבלה זה יותר קשה, כי דה סילבה על פי חוק לא היה מקבל בעוד 3-5 שנים, הוא יכול לקבל אזרחות רק אם שר הפנים מחליט לתת לו.

וכנראה שפה שוב אנחנו מתנגשים כי אתה חושב שזה לגיטימי ששר הפנים לא ייתן אזרחות ואני חושבת שזה בגלל שהוא אידיוט שתקוע בימי הביניים ולא הוא צריך להחליט בעניינים כאלה..
זה כנראה עניין של אידיאולוגיה שונה או לא יודעת מה אבל אתה חושב שהדברים האלה לגיטימיים ובעיניי המעשה לא לגיטימי..אני חושבת שזה הרבה מעבר ל''מותר'' או ''אסור''..בין השורות יש דברים הרבה יותר רציניים שגורמים לי לתלוש שיער מהראש מרוב עצבים אבל זה כבר לא דיון על פוליטיקאים וכמה אני שונאת את ש''ס..
עד שכבר יש בן אדם שהשלים 5-6 שנים בארץ ורוצה אזרחות לא יתנו לו? מתי ישראל תגדל שחקן כמו דה סילבה? לא בזמן הקרוב..למה לא לתת את היתרון הזה? זאת צרות המוחין שאני מדברת עליה..
נערך לאחרונה על ידי Holiday_Armadillo בתאריך 04 אפריל 2012, 19:49, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי yzafrir » 04 אפריל 2012, 19:49

תעשו הפרדה בין גיור לבין אזרחות...גיור זה מישהו שהמיר את דתו , לאזרחות יכול להיות זכאי גם מישהו שהוא מוסלמי או נוצרי שהתחתן עם ישראלית או שהה בישראל מעל מספר שנים מסויים .
במקרים אלו גם לאחר קבלת אזרחות אני מצדיק שלא יתנו להם לשחק בנבחרת אבל כשמדובר ביהודי שמוכן לעלות לארץ ולקבל אזרחות גם אם זה למטרת כדורסל , חייבים להכיר בו כאזרח יהודי לכל דבר כולל בכדורסל .
אחרי הכל אנחנו מדינה יהודית ואני מעדיף את היהודים האלו כמו פארמר מאשר אלו הצרפתים שבאים לפה לקנות דירות קיץ במחירים מופקעים וגורמים לכך שדירות להשכרה היום הם במחירים מופקעים....
לגבי קבלת אזרחות אני לא מסכים עם אלי ישי על זה שהוא מקשה על קבלת אזרחו לאלו שמגיע להם על פי חוק כמו דה סילבה או רוסו או קורי קאר בזמנו אבל אני כן מסכים להגביל אותם אחרי שכן קיבלו אזרחות לשחק בנבחרת ישראל (מתאזרח אחד בנבחרת...) אבל במקרה של יהודים זה צריך להות שונה , טל ברודי זוכרים ??
סגל לעונה הבאה
1-2 : ג'קסון , קול , קיין , דיברת' , רול
3. : תומאס , משעור , זוסמן
4-5 ארט , טיוס , שגב , כהן , בולדן
מאמן : ספאחיה
בכיס של פדרמן : 3 מיליון דולר.
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 אפריל 2012, 19:53

yzafrir כתב:תעשו הפרדה בין גיור לבין אזרחות...גיור זה מישהו שהמיר את דתו , לאזרחות יכול להיות זכאי גם מישהו שהוא מוסלמי או נוצרי שהתחתן עם ישראלית או שהה בישראל מעל מספר שנים מסויים .
במקרים אלו גם לאחר קבלת אזרחות אני מצדיק שלא יתנו להם לשחק בנבחרת אבל כשמדובר ביהודי שמוכן לעלות לארץ ולקבל אזרחות גם אם זה למטרת כדורסל , חייבים להכיר בו כאזרח יהודי לכל דבר כולל בכדורסל .
אחרי הכל אנחנו מדינה יהודית ואני מעדיף את היהודים האלו כמו פארמר מאשר אלו הצרפתים שבאים לפה לקנות דירות קיץ במחירים מופקעים וגורמים לכך שדירות להשכרה היום הם במחירים מופקעים....
לגבי קבלת אזרחות אני לא מסכים עם אלי ישי על זה שהוא מקשה על קבלת אזרחו לאלו שמגיע להם על פי חוק כמו דה סילבה או רוסו או קורי קאר בזמנו אבל אני כן מסכים להגביל אותם אחרי שכן קיבלו אזרחות לשחק בנבחרת ישראל (מתאזרח אחד בנבחרת...) אבל במקרה של יהודים זה צריך להות שונה , טל ברודי זוכרים ??

שוב, בעניין המתאזרחים\יהודים מלידה אתה נובח על העץ הלא נכון..לא מדינת ישראל ולא ההתאחדות לכדורגל\כדורסל החליטו שמתאזרחים יהודים לא יוכלו לשחק כולם ביחד בנבחרת..זה FIBA..במקדוניה יש חוק השבות? לא..זה לא דבר נפוץ ול-FIBA לא אכפת אם מקאלב התאזרח בשביל הדרכון או שפארמר התאזרח מהיותו יהודי..זה הכל אותו דבר בשבילם..הטענות צריכות להיות כלפיהם לא כלפי המדינה..להפך..המדינה דווקא נותנת המון הקלות למתאזרחים בין אם זה במס או במענקים שהם מקבלים..
אני גם מסכימה איתך בקשר לזה שצריך להגביל אותם לנבחרת אבל בעיקרון שחקנים שמגיעים הנה לא מספיק טובים בשביל לשחק בנבחרות שלהם..זה לא שדה סילבה יכול לשחק בנבחרת ברזיל אז מן הסתם שהוא ישחק בנבחרת ישראל..גם רוסו לפי הכתבה לא שיחק בנבחרת קרואטיה(מדינה שבה הוא נולד וגדל)עד שהוא לא קיבל סירוב סופי מישראל והרגיש שהוא רוצה ללבוש מדים של נבחרת..
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי yzafrir » 04 אפריל 2012, 19:59

אני חושב שבתוקף היותינו מדינה שהורכבה ממהגרים , מגיע לנו הקלות בנושא הזה . אפשר אולי לקבוע תקופת צינון של שנה שנתיים אבל בכל העולם צריכים להכיר שזו מהות המדינה שלנו ועל זה היא קמה ועל זה היא תתקיים (אני מרגיש כמו איזה ז'אבוטינסקי...)....
הבעיה כמו שאת אומרת שזה לא כך , ופה צריכה להיות המלחמה האמתית של האיגוד ולא באיזה מתאזרח כן ישחק ואיזה לא ....
סגל לעונה הבאה
1-2 : ג'קסון , קול , קיין , דיברת' , רול
3. : תומאס , משעור , זוסמן
4-5 ארט , טיוס , שגב , כהן , בולדן
מאמן : ספאחיה
בכיס של פדרמן : 3 מיליון דולר.
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 אפריל 2012, 20:04

yzafrir כתב:אני חושב שבתוקף היותינו מדינה שהורכבה ממהגרים , מגיע לנו הקלות בנושא הזה . אפשר אולי לקבוע תקופת צינון של שנה שנתיים אבל בכל העולם צריכים להכיר שזו מהות המדינה שלנו ועל זה היא קמה ועל זה היא תתקיים (אני מרגיש כמו איזה ז'אבוטינסקי...)....
הבעיה כמו שאת אומרת שזה לא כך , ופה צריכה להיות המלחמה האמתית של האיגוד ולא באיזה מתאזרח כן ישחק ואיזה לא ....

תשמע, לפני שנה נלחמתי באינטרבאסקט את מלחמת ההסברה למה יום הזיכרון כל כך חשוב בישראל ולמה מכבי לא רוצה לשחק ביום הזה..בין אם אני מסכימה עם העניין או לא זה לא משנה..העניין הוא שהסברתי והסברתי כמי שגדלה פה ומבינה את הלך הרוח של הציבור..זה לא עבד..
אני בספק אם FIBA יכולה להבין באמת את כל עניין השבות בקטע סנטימנטלי ולא בקטע טכני ואני בספק אם יהיה אכפת להם..אבל בהחלט צריך לנסות(למרות שאנחנו לא יודעים אם ניסו כבר או לא)..שוב פעם יגידו שאנחנו מנסים להשיג יתרון לא הוגן בגלל שאנחנו מתמסכנים או משהו..
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי NY boy » 04 אפריל 2012, 21:07

אני לא מצדיק את אלי ישי ואני חושב שמי שיכול לתרום למדינה ועל פי חוק אפשר (יש להבדיל בין מגיע לאפשר) לתת לו אזרחות אז הייתי נותן. אמרתי לך שאלי ישי אידיוט אין מה לעשות, לא תמצאי מישהו שיתווכח איתך.

אבל תבדילי בין מגיע לו על פי חוק (כי לא מגיע לדה סילבה) לבין יש אפשרות להעניק לו אזרחות. על פי חוק לא מגיע לו אלא יש אפשרות להעניק לו אחת אם שר הפנים מעוניין. זה שהוא אידיוט ולא מעוניין זה בעיה אחרת.

מישהו שמתגייר מגיע לו על פי חוק והוא גם ליקבל אזרחות בסופו של דבר. אבל יש תהליך שלוקח זמן, שהוא נועד לבדוק שהוא באמת מתגייר ולא עושה את זה ממניעים אחרים. אי אפשר לקצר את התהליך הזה רק בגלל שזה אולי מתאים לנבחרת, כי אז זה פותח פתח להרבה גיורים פקטיביים ושחקנים שיתגיירו סתם בשביל לקבל אזרחות. שיעבור את התהליך כמו שצריך על פי חוק עד שמגיע לו אזרחות ויקבל מתי שהיא תגיע.
NY boy

הודעהעל ידי Ido_Maccabi » 04 אפריל 2012, 21:25

קצת אוף-טופיק, אבל אני חייב להגיד שנראה לי בעייתי שהאזרחות פה היא על בסיס גזעי (הורים יהודים או לא), או על בסיס דתי (גיור). אין לי בראש פתרון אחר, אבל חייבים להבין שמדינה ודת אלה דברים שונים ודווקא כדתי אני חושב שחייבים להפריד. אם כבר אנחנו בתקופת פסח- חוק החמץ. אני לא מכיר הרבה דתיים שאכפת להם אם ימכרו חמץ בפסח. למה החוק הזה טוב?! סתם כפיה, וגם ככה מי שרוצה לקנות חמץ, הרי יקנה, והקושי שמערימים רק יגרום לו להיות אנטי! זה לא משרת אף אינטרס של אף צד.
Ido_Maccabi

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 אפריל 2012, 22:39

Ido_Maccabi כתב:קצת אוף-טופיק, אבל אני חייב להגיד שנראה לי בעייתי שהאזרחות פה היא על בסיס גזעי (הורים יהודים או לא), או על בסיס דתי (גיור). אין לי בראש פתרון אחר, אבל חייבים להבין שמדינה ודת אלה דברים שונים ודווקא כדתי אני חושב שחייבים להפריד. אם כבר אנחנו בתקופת פסח- חוק החמץ. אני לא מכיר הרבה דתיים שאכפת להם אם ימכרו חמץ בפסח. למה החוק הזה טוב?! סתם כפיה, וגם ככה מי שרוצה לקנות חמץ, הרי יקנה, והקושי שמערימים רק יגרום לו להיות אנטי! זה לא משרת אף אינטרס של אף צד.

לא רציתי להגיד את זה..אני אתאיסטית אז ממני זה היה נשמע מגעיל אבל בגלל שאתה דתי זה נשמע יותר טוב ממך חחחח אני מסכימה לחלוטין..
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 05 אפריל 2012, 00:21

Ido_Maccabi כתב:קצת אוף-טופיק, אבל אני חייב להגיד שנראה לי בעייתי שהאזרחות פה היא על בסיס גזעי (הורים יהודים או לא), או על בסיס דתי (גיור). אין לי בראש פתרון אחר, אבל חייבים להבין שמדינה ודת אלה דברים שונים ודווקא כדתי אני חושב שחייבים להפריד. אם כבר אנחנו בתקופת פסח- חוק החמץ. אני לא מכיר הרבה דתיים שאכפת להם אם ימכרו חמץ בפסח. למה החוק הזה טוב?! סתם כפיה, וגם ככה מי שרוצה לקנות חמץ, הרי יקנה, והקושי שמערימים רק יגרום לו להיות אנטי! זה לא משרת אף אינטרס של אף צד.

קבלת האזרחות פה היא ממש לא רק לפי עניין הלאום(לא גזע, אנחנו לא בגרמניה של 1938), או הדת. כמדומני יש גם סעיף התאזרחות שאין בו סממנים דתיים. אולי אתה לא יודע, אבל בלא מעט מדינות באירופה יש חוקי התאזרחות שמתבססים על לאום( גרמניה ויוון לדוגמה), אז ישראל ממש לא מדינה פרימיטיבית או חשוכה בנושא הזה, כמו שמנסים לצייר אותה באשכול הזה. לכל מדינה יש את חוקי האזרחות שלה, שמונעים מהאינטרסים שלה, לישראל יש אינטרס לשמור על רוב יהודי, אז היא חוקקה את חוק השבות, למקדוניה יש אינטרס אחר, אז היא מחלקת דרכונים לכל דורש.
בקשר לחוק החמץ, האיסור הוא לא על מכירת חמץ, הוא על הצגת חמץ בפומבי. אף אחד לא מונע ממך לקנות חמץ, אתה פשוט תיאלץ להרים את הסדין שמכסים איתו את החמץ בסופר, ולקנות מה שבא לך. זה גם מפגר, אבל שונה מאוד ממה שאמרת.
נערך לאחרונה על ידי MTA2311 בתאריך 05 אפריל 2012, 00:32, נערך פעם אחת בסך הכל.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 05 אפריל 2012, 00:25

MTA2311 כתב:

קבלת האזרחות פה היא ממש לא רק לפי עניין הלאום(לא גזע, אנחנו לא בגרמניה של 1938), או הדת. כמדומני יש גם סעיף התאזרחות שאין בו סממנים דתיים. אולי אתה לא יודע, אבל בלא מעט מדינות באירופה יש חוקי התאזרחות שמתבססים על לאום(כמו גרמניה ויוון לדוגמה), אז ישראל ממש לא מדינה פרימיטיבית או חשוכה בנושא הזה, כמו שמנסים לצייר אותה באשכול הזה. לכל מדינה יש את חוקי האזרחות שלה, שמונעים מהאינטרסים שלה, לישראל יש אינטרס לשמור על רוב יהודי, אז היא חוקקה את חוק השבות, למקדוניה יש אינטרס אחר, אז היא מחלקת דרכונים לכל דורש.
בקשר לחוק החמץ, האיסור הוא לא על מכירת חמץ, הוא על הצגת חמץ בפומבי. אף אחד לא מונע ממך לקנות חמץ, אתה פשוט תיאלץ להרים את הסדין שמכסים איתו את החמץ בסופר, ולקנות מה שבא לך. זה גם מפגר, אבל שונה מאוד ממה שאמרת.

החלק האחרון לא נכון..
אני יודעת בודאות שאם מוכרים משהו שמכיל חמץ הסופר יכול לקבל קנס..התחילו להשגיח על זה לפני שנה..
אין לי בעיה עם חוק השבות למשל אבל זה שאין נישואים אזרחיים זה פרימיטיבי,כנ''ל הליך הגירושים..
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 05 אפריל 2012, 00:31

Holiday_Armadillo כתב:
MTA2311 כתב:

קבלת האזרחות פה היא ממש לא רק לפי עניין הלאום(לא גזע, אנחנו לא בגרמניה של 1938), או הדת. כמדומני יש גם סעיף התאזרחות שאין בו סממנים דתיים. אולי אתה לא יודע, אבל בלא מעט מדינות באירופה יש חוקי התאזרחות שמתבססים על לאום( גרמניה ויוון לדוגמה), אז ישראל ממש לא מדינה פרימיטיבית או חשוכה בנושא הזה, כמו שמנסים לצייר אותה באשכול הזה. לכל מדינה יש את חוקי האזרחות שלה, שמונעים מהאינטרסים שלה, לישראל יש אינטרס לשמור על רוב יהודי, אז היא חוקקה את חוק השבות, למקדוניה יש אינטרס אחר, אז היא מחלקת דרכונים לכל דורש.

החלק האחרון לא נכון..
אני יודעת בודאות שאם מוכרים משהו שמכיל חמץ הסופר יכול לקבל קנס..התחילו להשגיח על זה לפני שנה..
אין לי בעיה עם חוק השבות למשל אבל זה שאין נישואים אזרחיים זה פרימיטיבי,כנ''ל הליך הגירושים..

חוק חג המצות (איסורי חמץ), התשמ"ו-1986, הידוע בשם חוק החמץ, הוא חוק שיזמו חברי הכנסת אבנר חי שאקי ואברהם יוסף שפירא ואושר בכנסת באוגוסט 1986, הקובע שבמהלך חג הפסח "לא יציג בעל עסק בפומבי מוצר חמץ למכירה או לצריכה". על-פי סעיף 1 לחוק, "מוצר חמץ" הוא: לחם, לחמנייה, פיתה, או כל מוצרי קמח חמץ אחרים.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 05 אפריל 2012, 00:42

MTA2311 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:
MTA2311 כתב:

החלק האחרון לא נכון..

חוק חג המצות (איסורי חמץ), התשמ"ו-1986, הידוע בשם חוק החמץ, הוא חוק שיזמו חברי הכנסת אבנר חי שאקי ואברהם יוסף שפירא ואושר בכנסת באוגוסט 1986, הקובע שבמהלך חג הפסח "לא יציג בעל עסק בפומבי מוצר חמץ למכירה או לצריכה". על-פי סעיף 1 לחוק, "מוצר חמץ" הוא: לחם, לחמנייה, פיתה, או כל מוצרי קמח חמץ אחרים.

בסדר אבל ידיד שלי היה סדרן מדפים בשופרסל והוא אמר לי שהם לא מוכרים בכלל חמץ..גם לא מה שמכוסה כי הם יכולים לקבל קנסות..
אולי זה ספציפית למקומות גדולים כמו מגה ושופרסל..לא יודעת..אולי כי יש להם משגיח כשרות ולטיב טעם אין..
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 05 אפריל 2012, 00:45

Holiday_Armadillo כתב:
MTA2311 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:
MTA2311 כתב:

החלק האחרון לא נכון..

בסדר אבל ידיד שלי היה סדרן מדפים בשופרסל והוא אמר לי שהם לא מוכרים בכלל חמץ..גם לא מה שמכוסה כי הם יכולים לקבל קנסות..

שס ניסו לאורך השנים להעביר תיקון לחוק הזה, בינתיים הם לא הצליחו. לא יודע מה היה הסיפור עם ידיד שלך, אבל הוא טעה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 05 אפריל 2012, 01:35

שס ניסו לאורך השנים להעביר תיקון לחוק הזה, בינתיים הם לא הצליחו. לא יודע מה היה הסיפור עם ידיד שלך, אבל הוא טעה.

כמו שאמרתי..אולי זה קשור למשגיח הכשרות ולזה שהם מתיימרים להיות מקום כשר..אני לא יודעת..אני כן יודעת שלא מוכרים שם חמץ :neutral
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הקודם

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], עידן ו־31 אורחים