המשחק הקרוב: ENG נגד 134589121415161718192021243245502 ביונינגד31 במאינגד28 במאינגד26 במאינגד24 במאינגד22 במאינגד19 במאינגד16 במאינגד10 במאינגד7 במאינגד4 במאינגד2 במאינגד30 באפרילנגד25 באפרילנגד23 באפרילנגד20 באפרילנגד18 באפרילנגד16 באפרילנגד13 באפרילנגד11 באפרילנגד9 באפרילנגד7 באפרילנגד4 באפרילנגד1 באפרילנגד30 במרץנגד27 במרץנגד24 במרץנגד22 במרץנגד19 במרץנגד16 במרץנגד14 במרץנגד10 במרץנגד7 במרץנגד4 במרץנגד29 בפברוארנגד27 בפברוארנגד18 בפברוארנגד16 בפברוארנגד13 בפברוארנגד11 בפברוארנגד8 בפברוארנגד5 בפברוארנגד3 בפברוארנגד1 בפברוארנגד30 בינוארנגד27 בינוארנגד25 בינוארנגד22 בינוארנגד20 בינוארנגד18 בינוארנגד15 בינוארנגד12 בינוארנגד10 בינוארנגד4 בינוארנגד2 בינוארנגד28 בדצמברנגד25 בדצמברנגד23 בדצמברנגד21 בדצמברנגד19 בדצמברנגד14 בדצמברנגד11 בדצמברנגד8 בדצמברנגד6 בדצמברנגד30 בנובמברנגד28 בנובמברנגד23 בנובמברנגד16 בנובמברנגד14 בנובמברנגד9 בנובמברנגד31 באוקטוברנגד26 באוקטוברנגד20 באוקטוברנגד18 באוקטוברנגד5 באוקטוברנגד1 באוקטוברנגד28 בספטמברנגד26 בספטמברנגד23 בספטמברנגד22 בספטמברנגד17 בספטמברנגד15 בספטמברנגד7 בספטמברנגדArt-Up,

קופליג: ראשל"צ נגד מכבי - רביעי, 18:45, 5+ LIVE

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: קופליג: ראשל"צ נגד מכבי - רביעי, 18:45, 5+ LIVE

הודעהעל ידי jol9 » 13 אפריל 2012, 06:20

שמואל1 כתב:
jol9 כתב:
שמואל1 כתב:דיוויד בלו דווקא שיפר את ההגנה שלו בשנים האחרונות. הוא אומנם עדיין לא שומר גדול אבל לדעתי זה עוול להשוות אותו לליאור אליהו שהוא אחד השומרים הגרועים ביותר שראיתי.

OK, אז אני לא מסכים עם זה.
בלו עושה הרבה קולות של מאמץ, אבל אם הPF המוביל שלך שמשחק 25 דק' למשחק, לוקח 2.5 רב' למשחק, זה די lame

ושוב, כל מה שליאור השיג, או יותר נכון לא השיג השנה, זה באשמתו בלבד. הוא כבר היה צריך להגיע למצב שבו הוא לפחות משחק סולידי בהגנה.
הוא צריך להפנים שלשחקן כמו ג'מצ'י היה יותר קל לזייף בהגנה, גם כי הוא היה עילוי התקפי גדול מליאור, ובעיקר משום שהוא גארד, וגארד קל יותר להחביא בהגנה
מאשר PF.

אני אישית מצפה מליאור שיעשה מאמץ גדול הקיץ וישתפר בהגנה, ואם לא, אז זה משהו שדי קשה לקבל (או יותר נכון לא לקבל) משחקן מקצוען

סטטיסטיקה זה לא הכל. זה שבלו לוקח מעט ריבאונדים, לא אומר שהוא שחקן הגנה לא טוב.
בלו יודע לשים גוף, הוא נלחם , מרביץ ולא משאיר כלום על הפרקט.
אני זוכר לו משחקי הגנה נהדרים בנבחרת ישראל לפני שנתיים, בנבחרת שהעפילה לאליפות אירופה מבית קשה עם איטליה ומונטנגרו.

אני חושב שריבאונד הוא סוג של מדד הגנתי. במיוחד ריבאונד הגנה.
נכון שזה לא מדד ישיר כמו חסימות או חטיפות, אבל עדיין, זהו מדד כללי חשוב מאוד בכדורסל, וחלק ממנו בהחלט מיוחס להגנה.
בלו יודע לשים גוף, זה נכון, אבל ברגע שמולו משחק פאוור גבוה שקולע מבחוץ ומשחק יותר בחוץ, אז באמת שעדיף לשים עליו אותך או אותי, מאשר את בלו (זה יוצא זול יותר
והתוצאה תהיה זהה).
משום מה משחקי השיא של הפאוורים מול מכבי תמיד מיוחסים לליאור, אבל כמו שאסף ציין, בחלק גדול מהמקרים זה בהחלט צריך להיות מקושר לבלו.

כתבת "נלחם" וזה בדיוק מה שכיניתי בשם "עושה קולות של הגנה". זה לא באמת הגנה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 13 אפריל 2012, 06:24

EulGam05 כתב:ריבאונד זה לא מדד להגנה, אני אזכיר שוב את הדוגמא של קרלוס בוזר - שחקן של 10+ ריב' למשחק ביוטה ועדיין הוא היה אחד משחקני ההגנה הגרועים ב-NBA ובפער די ניכר מהמתחרים.
וכן, להיות פיזי, לדחוף ולמנוע משחקנים להגיע בקלילות לסל זה חלק מאד חשוב בהגנה, אם ליאור היה עושה חצי מזה אז לא היו באים אליו בטענות, אבל כששחקנים פשוט דוחפים את ליאור לסל כאילו שהוא בכלל לא נמצא שם וקולעים ליי-אפים קלילים אין פלא שהמאמן מעדיף דווקא את השחקן שדוחף ונותן הגנה פיזית.

בחיי שזה מרגיש כאילו שאני עומד על חוף באמצע יום שרבי ולוהט ומנהל דיון על האם קיימת שמש או לא. ליאור הוא אחד משחקני ההגנה הגרועים ביותר שיצא לי לראות בעשור האחרון, מלבד משחק בודד פה ושם (פעם מול טלטוביץ', פעם מול צסק"א לפני כמה שנים) אני לא מצליח להיזכר במשחקים שבהם ליאור עשה יותר מדי בהגנה. לפחות מבלו אתה יודע שתקבל פיזיות, מאליהו יותר סביר שתקבל שטיח אדום בדרך לסל.

זה שיש יוצא מן הכלל אחד, לא אומר עדיין שהכלל לא נכון.

בוא נסכים על זה שליאור שחקן הגנה גרוע - אין על זה ויכוח.
אני רק טוען שבלו לא בהרבה (אם בכלל) טוב ממנו בתחום הזה. ואני גם טוען, שהאפסייד של ליאור בהתקפה הוא חשוב מאוד.
בסופו של דבר בלאט לא צריך ללכת הרבה לקראת ליאור הוא דורש הגנה, והוא יקבל את זה מכל שחקן שרוצה לשחק (והשחקנים המרכזיים של מכבי העונה
הם באמת כאלה שמשחקים הגנה), אבל ליאור חייב לעבוד הרבה יותר קשה ולהשתפר בעניין הזה בשביל לחזור ולהיות שחקן של 25 דקות לפחות. זה רק יהיה טוב לקבוצה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי EulGam05 » 13 אפריל 2012, 07:28

jol9 כתב:
EulGam05 כתב:ריבאונד זה לא מדד להגנה, אני אזכיר שוב את הדוגמא של קרלוס בוזר - שחקן של 10+ ריב' למשחק ביוטה ועדיין הוא היה אחד משחקני ההגנה הגרועים ב-NBA ובפער די ניכר מהמתחרים.
וכן, להיות פיזי, לדחוף ולמנוע משחקנים להגיע בקלילות לסל זה חלק מאד חשוב בהגנה, אם ליאור היה עושה חצי מזה אז לא היו באים אליו בטענות, אבל כששחקנים פשוט דוחפים את ליאור לסל כאילו שהוא בכלל לא נמצא שם וקולעים ליי-אפים קלילים אין פלא שהמאמן מעדיף דווקא את השחקן שדוחף ונותן הגנה פיזית.

בחיי שזה מרגיש כאילו שאני עומד על חוף באמצע יום שרבי ולוהט ומנהל דיון על האם קיימת שמש או לא. ליאור הוא אחד משחקני ההגנה הגרועים ביותר שיצא לי לראות בעשור האחרון, מלבד משחק בודד פה ושם (פעם מול טלטוביץ', פעם מול צסק"א לפני כמה שנים) אני לא מצליח להיזכר במשחקים שבהם ליאור עשה יותר מדי בהגנה. לפחות מבלו אתה יודע שתקבל פיזיות, מאליהו יותר סביר שתקבל שטיח אדום בדרך לסל.

זה שיש יוצא מן הכלל אחד, לא אומר עדיין שהכלל לא נכון.

בוא נסכים על זה שליאור שחקן הגנה גרוע - אין על זה ויכוח.
אני רק טוען שבלו לא בהרבה (אם בכלל) טוב ממנו בתחום הזה. ואני גם טוען, שהאפסייד של ליאור בהתקפה הוא חשוב מאוד.
בסופו של דבר בלאט לא צריך ללכת הרבה לקראת ליאור הוא דורש הגנה, והוא יקבל את זה מכל שחקן שרוצה לשחק (והשחקנים המרכזיים של מכבי העונה
הם באמת כאלה שמשחקים הגנה), אבל ליאור חייב לעבוד הרבה יותר קשה ולהשתפר בעניין הזה בשביל לחזור ולהיות שחקן של 25 דקות לפחות. זה רק יהיה טוב לקבוצה.

רק שזה לא יוצא מן הכלל אחד. נתתי את בוזר כדוגמא אבל באותה מידה הייתי יכול גם לתת את דיוויד לי, קווין לאב, ונילה ת'אנדר, מרקו קילינסוורת' או דרו גודן שהם שחקני הגנה מאד חלשים (האחרון יותר גרוע אפילו מבוזר של יוטה באספקט הזה) אבל ריבאונדרים טובים. אני לא רואה קשר יותר חזק בין כמות הריבאונד להגנה מאשר בין כמות החטיפות להגנה - שניהם לא אומרים לי יותר מדי על היכולת ההגנתית של השחקן.
EulGam05

הודעהעל ידי MTA2311 » 13 אפריל 2012, 08:02

גם יכולת חסימה לא בהכרח מעידה על הגנה טובה( פישר,הנדריקס), אבל הפרמטרים האלה, נכללים בתוך משחק הגנה.
לליאור יש את כל הנתונים להפוך לריבאונדר מצויין ואפילו לחוסם טוב, הוא לא משתמש בהם, וזה מעצבן אותי.
כמו שכבר אמרתי לא פעם העונה, ליאור צריך לעשות עם עצמו משהו הקיץ, אפילו על חשבון הנבחרת. אז לעלות מסת שריר בחודשיים זה קשה, אבל אפשר להתחזק גם בלי לעשות את זה.
לא יזיק גם אם הוא ייקח מאמן אישי שיעבוד איתו על הקליעה. חבל שכל כך הרבה כישרון ייזרק לפח בגלל עצלנות.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 13 אפריל 2012, 08:30

MTA2311 כתב:גם יכולת חסימה לא בהכרח מעידה על הגנה טובה( פישר,הנדריקס), אבל הפרמטרים האלה, נכללים בתוך משחק הגנה.
לליאור יש את כל הנתונים להפוך לריבאונדר מצויין ואפילו לחוסם טוב, הוא לא משתמש בהם, וזה מעצבן אותי.
כמו שכבר אמרתי לא פעם העונה, ליאור צריך לעשות עם עצמו משהו הקיץ, אפילו על חשבון הנבחרת. אז לעלות מסת שריר בחודשיים זה קשה, אבל אפשר להתחזק גם בלי לעשות את זה.
לא יזיק גם אם הוא ייקח מאמן אישי שיעבוד איתו על הקליעה. חבל שכל כך הרבה כישרון ייזרק לפח בגלל עצלנות.

זה בדיוק מה שגם אני אומר. נראה לי שמצאנו את הקומון גראונד... :bigsmile3

גם אני חושב שלא נורא אם הנבחרת תיפגע קצת... סה"כ מישהו צריך להגיד את זה לליאור, ולהכריח אותו לעבוד קצת יותר קשה בקיץ הזה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 13 אפריל 2012, 09:05

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:גם יכולת חסימה לא בהכרח מעידה על הגנה טובה( פישר,הנדריקס), אבל הפרמטרים האלה, נכללים בתוך משחק הגנה.

זה בדיוק מה שגם אני אומר. נראה לי שמצאנו את הקומון גראונד... :bigsmile3

גם אני חושב שלא נורא אם הנבחרת תיפגע קצת... סה"כ מישהו צריך להגיד את זה לליאור, ולהכריח אותו לעבוד קצת יותר קשה בקיץ הזה.

הגיע הזמן :)
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי asafb96 » 13 אפריל 2012, 10:23

ריבאונד זה לא מדד להגנה, אבל זה חלק מהגנה. שבלו עומד ומסתכל כמו עציץ על שחקנים לוקחים מעל הראש שלו ריבאונד התקפה, אז כן, זה הגנה לא טובה. לא שליאור ריבאונדר גדול, אבל הוא טוב באספקט הזה מבלו.
מקשר לפיזיות, נכון, ליאור לא פיזי, ובלו כן, אבל זה לא משנה מהעובדה הפשוטה שכמו שדוחפים את ליאור בדרך לסל, גם בלו, למרות מסת השריר שלו, לא מצליח להתמודד מבחינה פיזית עם גבוהים ביורוליג. גם אותו המון פעמים דוחפים עד הסל, ושם עם הגובה שלו הוא ממש לא יכול לעשות כלום.
לגבי החלק השני, אתה שוב ממשיך עם זה ולא מנסה להבין מה אני אומר. אני לא אומר שליאור שחקן הגנה טוב! הוא שחקן הגנה גרוע,ואמרתי את זה שוב ושוב. אבל זהלא אומר שבלו כן שחקן הגנה טוב. ממש לא. הוא שחקן הגנה רע מאוד.
asafb96

הודעהעל ידי yzafrir » 13 אפריל 2012, 11:40

הבעיה של ליאור היא לא רק בהגנה אלא בגישה שלו באופן כללי . ליאור שחקן עצלן שתמיד מחפש את הדרך הקלה גם בהגנה וגם בהתקפה .
בלו שחקן שעובד הרבה יותר קשה וגם אם בסופו של דבר קולעים עליו סלים , הוא לפחות לא שומר את העברות שלו הביתה ומוריד פצצות לשחקנים . אליהו לעומתו מנסה להמנע ממגע אפילו כששחקו זורק עליו את השלשה פשוט רואים שליאור מעדיף לא לחסום והוא אפילו לא מותח את הידיים שלו ...ליאור לא אוהב מגע ולכן גם פיתח את זריקות הגוייבה שלו (והוא אמר את זה בעצמו .)
בקיצור אני מעדיף שחקן שלפחות מנסה מאשר אחד עצלן שלא אוהב לעבוד קשה...
סגל לעונה הבאה
1-2 : ג'קסון , קול , קיין , דיברת' , רול
3. : תומאס , משעור , זוסמן
4-5 ארט , טיוס , שגב , כהן , בולדן
מאמן : ספאחיה
בכיס של פדרמן : 3 מיליון דולר.
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי asafb96 » 13 אפריל 2012, 12:34

yzafrir כתב:הבעיה של ליאור היא לא רק בהגנה אלא בגישה שלו באופן כללי . ליאור שחקן עצלן שתמיד מחפש את הדרך הקלה גם בהגנה וגם בהתקפה .
בלו שחקן שעובד הרבה יותר קשה וגם אם בסופו של דבר קולעים עליו סלים , הוא לפחות לא שומר את העברות שלו הביתה ומוריד פצצות לשחקנים . אליהו לעומתו מנסה להמנע ממגע אפילו כששחקו זורק עליו את השלשה פשוט רואים שליאור מעדיף לא לחסום והוא אפילו לא מותח את הידיים שלו ...ליאור לא אוהב מגע ולכן גם פיתח את זריקות הגוייבה שלו (והוא אמר את זה בעצמו .)

זה בהחלט נכון. אבל שוב, אני לא חושב שזאת סיבה להעדיף את בלו, כי סך הכל ליאור שחקן טוב יותר. גם אם הוא עצלן. כי ברור לכולנו איפה הוא היה היום אם הוא לא היה עצלן
asafb96

הודעהעל ידי yzafrir » 13 אפריל 2012, 12:51

asafb96 כתב:
yzafrir כתב:הבעיה של ליאור היא לא רק בהגנה אלא בגישה שלו באופן כללי . ליאור שחקן עצלן שתמיד מחפש את הדרך הקלה גם בהגנה וגם בהתקפה .

זה בהחלט נכון. אבל שוב, אני לא חושב שזאת סיבה להעדיף את בלו, כי סך הכל ליאור שחקן טוב יותר. גם אם הוא עצלן. כי ברור לכולנו איפה הוא היה היום אם הוא לא היה עצלן

תשמע , גם בלו אם היה לו עוד 5 סמ' היה היום ב NBA....אין מה לעשות זה האופי של ליאור ואם זה ניחיה .
אם הוא לא היה ישראלי הוא לא היה מגיע לפה בחיים אבל בגלל שהוא ישראלי הוא חייב להיות במכבי ואני כבר השלמתי עם זה .
לגבי בלו , כל עוד אין לנו את השחקן הזה שיודע לתת לך שלשות ברמה שבלו עושה , אני לא רואה לו תחליף וזה לא משנה באיזה עמדה כי לפניו עשה את שארפ...
אני אישית קיוויתי שפניני יתברר כשחקן כזה אבל העונה הוא איכזב אותי ...ולכן בנתיים עדיף לנו שבלו ימשיך .
מה שכן , אם מילאן חוזר אפשר לחלק את הדקות של בלו יותר לעמדה 3 ( באופן כללי הוא צריך לרדת בדקות כי הוא גם לא כלכך צעיר וקצת ראו את זה עליו בחוסר יציבות שלו העונה והעומס משלוש ליגות וגם מהלידה כנראה.....)
סגל לעונה הבאה
1-2 : ג'קסון , קול , קיין , דיברת' , רול
3. : תומאס , משעור , זוסמן
4-5 ארט , טיוס , שגב , כהן , בולדן
מאמן : ספאחיה
בכיס של פדרמן : 3 מיליון דולר.
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי asafb96 » 13 אפריל 2012, 13:10

yzafrir כתב:
asafb96 כתב:

תשמע , גם בלו אם היה לו עוד 5 סמ' היה היום ב NBA....אין מה לעשות זה האופי של ליאור ואם זה ניחיה .
אם הוא לא היה ישראלי הוא לא היה מגיע לפה בחיים אבל בגלל שהוא ישראלי הוא חייב להיות במכבי ואני כבר השלמתי עם זה .
לגבי בלו , כל עוד אין לנו את השחקן הזה שיודע לתת לך שלשות ברמה שבלו עושה , אני לא רואה לו תחליף וזה לא משנה באיזה עמדה כי לפניו עשה את שארפ...
אני אישית קיוויתי שפניני יתברר כשחקן כזה אבל העונה הוא איכזב אותי ...ולכן בנתיים עדיף לנו שבלו ימשיך .
מה שכן , אם מילאן חוזר אפשר לחלק את הדקות של בלו יותר לעמדה 3 ( באופן כללי הוא צריך לרדת בדקות כי הוא גם לא כלכך צעיר וקצת ראו את זה עליו בחוסר יציבות שלו העונה והעומס משלוש ליגות וגם מהלידה כנראה.....)

אני לא חושב שבלו היום היה בNBA עם עוד 5 ס"מ, אבל זה לא משנה. כמו שאמרת, זה מה יש ועם זה נחיה...
אני מסכים שהקליעה של מכבי היא בעיה. אבל סמית' בדרך כלל בקריירה שלו קלע באחוזים טובים יותר, וגם השנה אחרי השלב הראשון הוא שיפר את האספקט הזה. גם פניני בדרך כלל קלעי אמין, ואם שניהם יחזרו לעצמם אז אפשר להסתדר עם זה יופי. גם הלפרין צפוי לחזור, וגם הוא קלעי שלשות די טוב, כנ"ל מאצ'בן. ואפילו הטשמייר שמדברים עליו פה, ונכתב שהוצע לו חוזה, הוא קולע שלשות באחוזים טובים
asafb96

הודעהעל ידי EulGam05 » 13 אפריל 2012, 13:20

asafb96 כתב:

ריבאונד זה לא מדד להגנה, אבל זה חלק מהגנה. שבלו עומד ומסתכל כמו עציץ על שחקנים לוקחים מעל הראש שלו ריבאונד התקפה, אז כן, זה הגנה לא טובה. לא שליאור ריבאונדר גדול, אבל הוא טוב באספקט הזה מבלו.
מקשר לפיזיות, נכון, ליאור לא פיזי, ובלו כן, אבל זה לא משנה מהעובדה הפשוטה שכמו שדוחפים את ליאור בדרך לסל, גם בלו, למרות מסת השריר שלו, לא מצליח להתמודד מבחינה פיזית עם גבוהים ביורוליג. גם אותו המון פעמים דוחפים עד הסל, ושם עם הגובה שלו הוא ממש לא יכול לעשות כלום.
לגבי החלק השני, אתה שוב ממשיך עם זה ולא מנסה להבין מה אני אומר. אני לא אומר שליאור שחקן הגנה טוב! הוא שחקן הגנה גרוע,ואמרתי את זה שוב ושוב. אבל זהלא אומר שבלו כן שחקן הגנה טוב. ממש לא. הוא שחקן הגנה רע מאוד.

בלו לא מצליח להתמודד פיזית עם גבוהים ביורוליג... אליהו לא מצליח להתמודד פיזית אפילו עם גבוהים בליגת קופל, אני כבר לא מדבר על גבוהי יורוליג... אם לטענתך אין הבדל כזה גדול במבחן התוצאה בין הפיזיות של בלו לבין זו של אליהו אז למה נתנו לבלו בנבחרת לשמור על פקוביץ' במוקדמות לפני כמה שנים ולא לאליהו? הרי אליהו היה מטריד את פקוביץ' עם הגובה שלו...

בקשר לחלק השני, לא מבין ממה בדיוק הסקת שטענתי שאתה אומר שליאור שחקן הגנה טוב. אני אחזור - היתרון בבלו הוא שיש לו משהו שהוא נותן כל משחק בהגנה - פיזיות. לפעמים זה מצליח ולפעמים זה לא אבל זה משהו שאפשר לסמוך עליו שתקבל. עם אליהו אתה לא יודע מה אתה מקבל, פעם בעשרה משחקים הוא ילחם בהגנה ויראה טוב, בשאר הזמן הוא יפתח מסדרון בדרך לסל ויקבל 1-2 שלשות על הראש.
EulGam05

הודעהעל ידי EulGam05 » 13 אפריל 2012, 13:27

גם אני חושב שבלו היה יכול למצוא מקום ב-NBA אם היה לו עוד 5 ס"מ, במה למשל סטיב נובאק מהניקס יותר טוב ממנו?
EulGam05

הודעהעל ידי asafb96 » 13 אפריל 2012, 13:34

EulGam05 כתב:
asafb96 כתב:

בלו לא מצליח להתמודד פיזית עם גבוהים ביורוליג... אליהו לא מצליח להתמודד פיזית אפילו עם גבוהים בליגת קופל, אני כבר לא מדבר על גבוהי יורוליג... אם לטענתך אין הבדל כזה גדול במבחן התוצאה בין הפיזיות של בלו לבין זו של אליהו אז למה נתנו לבלו בנבחרת לשמור על פקוביץ' במוקדמות לפני כמה שנים ולא לאליהו? הרי אליהו היה מטריד את פקוביץ' עם הגובה שלו...

בקשר לחלק השני, לא מבין ממה בדיוק הסקת שטענתי שאתה אומר שליאור שחקן הגנה טוב. אני אחזור - היתרון בבלו הוא שיש לו משהו שהוא נותן כל משחק בהגנה - פיזיות. לפעמים זה מצליח ולפעמים זה לא אבל זה משהו שאפשר לסמוך עליו שתקבל. עם אליהו אתה לא יודע מה אתה מקבל, פעם בעשרה משחקים הוא ילחם בהגנה ויראה טוב, בשאר הזמן הוא יפתח מסדרון בדרך לסל ויקבל 1-2 שלשות על הראש.

נתנו לבלו לשמור על פקוביץ', כי הוא הכי פיזי. אתה פשוט לא מבין מה אני אומר כל הודעה. שוב, אמרתי, בלו יותר פיזי מליאור. אבל עובדתית, גם עליו גוברים כמעט כל פעם בפיזיות, ובטח ובטח בגלל חוסר הסנטימטרים שלו.

שוב, בלו מביא פיזיות, אבל גם זה לא משהו יציב ויעיל ברמה גבוה . כי עדיין גוברים עליו, ועדיין לוקחים לו ריבאונדים מעל הראש, ועדיין קולעים מעליו שלשות. אז נכון, גם ליאור לא שחקן הגנה טוב בכלל. אבל בלו פשוט לא טוב יותר בהגנה. פשוט לא. תסתכל במשחקים האחרונים כמה פעמים הגבוהים של פאו קלעו מעליו שלשות. כמו שהוא עזב את צרצריס ונתן לו שלשות חופשיות, או פרפוגלו וקיאמקוגולו שעשו מה שרצו.
asafb96

הודעהעל ידי EulGam05 » 13 אפריל 2012, 14:03

אני לא ראיתי אף משחק מהסדרה מול פאו אבל כן ראיתי את הרוב המוחלט של המשחקים של מכבי ב-6 השנים האחרונות, ראיתי בהם גם את ליאור וגם את בלו ואני עדיין לא מבין איך אפשר לטעון ברצינות שליאור הוא שחקן הגנה טוב יותר. עכשיו מילא אני שטוען את זה, אני בסך הכל אוהד, לא זוכר שקראתי איזשהו איש מקצוע (מאמן) שטוען שהוא היה מעדיף את היכולת ההגנתית של אליהו על פני זו של בלו.

אולי אנחנו מסתכלים על הגנה בצורה שונה כי אני נותן משקל גבוהה לתפקיד של השחקן בשיטת המשחק של המאמן בהגנה, הרוטציות ששחקנים צריכים לעשות בשיטת המשחק הזאת ויסודות הגנתיים כמו עבודת רגליים, לשים יד על הפנים, ירידה להגנה בהתקפת מעבר, ביצוע אייסינג, ביצוע הדג'ינג בחסימות וכו'...בכל הדברים האלה (בנוסף לפיזיות) בלו עושה עבודה טובה יותר מאליהו וחלק מהדברים פה אפילו לא קשורים לנתונים פיזיים של שחקן אלא פשוט הרצון שלו לעבוד בצד הזה של המגרש.
EulGam05

הודעהעל ידי asafb96 » 13 אפריל 2012, 14:05

EulGam05 כתב:אני לא ראיתי אף משחק מהסדרה מול פאו אבל כן ראיתי את הרוב המוחלט של המשחקים של מכבי ב-6 השנים האחרונות, ראיתי בהם גם את ליאור וגם את בלו ואני עדיין לא מבין איך אפשר לטעון ברצינות שליאור הוא שחקן הגנה טוב יותר. עכשיו מילא אני שטוען את זה, אני בסך הכל אוהד, לא זוכר שקראתי איזשהו איש מקצוע (מאמן) שטוען שהוא היה מעדיף את היכולת ההגנתית של אליהו על פני זו של בלו.

אולי אנחנו מסתכלים על הגנה בצורה שונה כי אני נותן משקל גבוהה לתפקיד של השחקן בשיטת המשחק של המאמן בהגנה, הרוטציות ששחקנים צריכים לעשות בשיטת המשחק הזאת ויסודות הגנתיים כמו עבודת רגליים, לשים יד על הפנים, ירידה להגנה בהתקפת מעבר, ביצוע אייסינג, ביצוע הדג'ינג בחסימות וכו'...בכל הדברים האלה (בנוסף לפיזיות) בלו עושה עבודה טובה יותר מאליהו וחלק מהדברים פה אפילו לא קשורים לנתונים פיזיים של שחקן אלא פשוט הרצון שלו לעבוד בצד הזה של המגרש.

אבל כל מה שרשמת עכשיו, זה על הנייר. שמגיעים למשחק לא מסתכלים על זה, אלא מי עושה הגנה טוב יותר. אני לא יכול להגיד ב100% שליאור שחקן הגנה טוב יותר, בטח לא משמעותית מבלו, אבל כנ"ל בלו. לדעתי אי אפשר לומר שהוא שחקן הגנה טוב יותר מליאור. אם לא ראית את הסדרה, אני ממליץ לך לראות. כן פיזי לא פיזי, כן עצלן לא עצלן, שבלו עוזב את השחקן שללו ופשוט נותן לו שלשה, כאילו הוא שכח אותו, אז כל הנתונים על הנייר לא שווים כלום.
asafb96

הודעהעל ידי LIAV10 » 13 אפריל 2012, 15:16

למה אתם ממשיכים בדיון?
הוא אומר X ואתם אומרים Y, אחרי זה הוא שוב אומר X ואתם שוב אומרים Y..
הרי ברור לכם שלא תשכנעו אחד את השני..
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי Euro_Basket » 14 אפריל 2012, 08:30

EulGam05 כתב:גם אני חושב שבלו היה יכול למצוא מקום ב-NBA אם היה לו עוד 5 ס"מ, במה למשל סטיב נובאק מהניקס יותר טוב ממנו?

נובאק זה בלו + 7 ס"מ.
סמל אישי של המשתמש
Euro_Basket

הודעהעל ידי asafb96 » 14 אפריל 2012, 11:26

Euro_Basket כתב:
EulGam05 כתב:גם אני חושב שבלו היה יכול למצוא מקום ב-NBA אם היה לו עוד 5 ס"מ, במה למשל סטיב נובאק מהניקס יותר טוב ממנו?

נובאק זה בלו + 7 ס"מ.

גם שנובאק עושה ממוצעים טובים יותר פר דקה, וקולע באחוזים טובים יותר ל3, כשNBA קשת ה3 יותר רחוקה
אגב, EulGam05, איך אתה אומר שבלו מספק פיזיות, וזה גורם לו להיות טוב בהגנה, ולעומת זאת, אתה טוען ששחקן כמו בוזר, שהוא חתיכת סוס, הוא שחקן הגנה גרוע? הרי גם בוזר מביא פיזיות ברמה הגבוה ביותר. אבל זה לא תמיד עוזר. כי אם אתה שחקן הגנה לא טוב, אז לא משנה כמה חזק אתה. וזה תקף לגבי בוזר, אבל גם לגבי בלו.

בכל מקרה, כמה משחקי ליגה עוד נשארו עד לפיינל פורים?
asafb96

הודעהעל ידי felix_r » 14 אפריל 2012, 16:16

למה אתם כל פעם מקפיצים את האשכול הזה? אין לכם אשכול מלפפונים? די כבר.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הקודם

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Gevaudan, Google [Bot] ו־20 אורחים