המשחק הקרוב: הפועל חיפה נגד מכבי Playtika ת"א, 18 באפריל, חמישי, 20:45

מחשבות לעונת 2019/20 V2

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: מחשבות לעונת 2019/20 V2

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 16 יוני 2019, 10:33

Rampel כתב:
החציל האצטקי כתב:
Rampel כתב:כולם פה בונים קווים קדמיים שיאנסו על ידי ה-8 הראשונות? מצטער, אנחנו לא נתקדם לשום מקום ככה.. וחבל כי הסגל הזה דורש בסה"כ 3 שדרוגים רציניים.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

מה אתה מציע?
אני רשמתי כבר כמה פעמים מה שאני מציע. בקו הקדמי, המחליף של אובראיינט צריך להשלים את בלאק ולכן זה צריך להיות או 7 פוטר הגנתי או הכי קרוב לזה שאפשר עם יד רכה.

אי אפשר לזרוק את צסקא כדוגמא, זה פוטו מורגנה. כשיש קו אחורי שלם ברמת NBA, כולל השחקן השישי, אפשר להשתין על הקו הקדמי. בטח כשיש בו את היינס שהוא תופעת טבע שאין שנייה לה.

עובדתית, כל הקווים הקדמיים שהתבססו רק על המיקים, הבלאקים, הוויליאמסים והבוקרים למיניהם נשארו בבית. זה לא מספיק.

הדעה שלי לא פופולרית כאן בנוגע לקו הקדמי, אז אני אוסיף לה. טאריק בלאק לא שווה 1.4 מיליון. מעבר לזה שזה לא מחיר ששופכים על סנטר נמוך ומוגבל (ואני אומר את זה עם המון אהבה לטאריק. אהבתי אותו מאוד עוד בתקופה בלייקרס), אם לא קרה משהו לחלוטין בלתי סביר והכניסו את היד מאוד עמוק לכיס, אז זה מהלך שיפגע בבנייה בשאר הקיץ כמעט בודאות. מצד שני, לא הגיוני ששחקן כמו פוייטמן למשל פנוי ונותנים לבאיירן לקחת אותו (אגב, אני עוד לא מצאתי את המקור שעליו התבססו ביורופיד).

אחלה.
אני איתך בעולם האוטופי, אבל אני לא רואה איזה סבן פוטר עם סקילס, אתלטיות והגנה מחכה לנו בחוץ.

קודם כל, טאריק 5 איכותי.
אני הייתי שם לאורך העונה וביקרתי אותו בצורה חריפה, והטלתי הרבה ספקות ביכולת שלו להפוך לסנטר שאפשר להשען עליו באירופה.
בפועל- הבן אדם השתפר תוך כדי תנועה, הפך ליציב ואמין מאוד התקפית, שיפר את הקליעה מהעונשין ורמת ההגנה שלו על הטבעת, ולמד להמנע מעבירות.
יש קייס להמשיך איתו- גם במחיר הזה (מחיר סביר לחלוטין. ה800,000$ שהיה חתום עליהם היו אנדר למה שהוא שווה), אבל אני מסכים שצריך להכיר במגבלות שלו.

טאריק אפקטיבי בהגנה כשהוא צריך לכסות שטח ולשמור על הפיק אנד רול ופחות יעיל בהגנת פוסט אחד-על-אחד או חסימה בגובה מול סבן פוטרס.
ביורוליג, כמו שהיטבנו לראות, לא חסרים סבן פוטרס. זה לא אומר שהפתרון צריך לבוא בדמות סבן פוטר בעמדה 4.

למה?
כי בעמדה 4, מסתובבים הרבה יותר חבר׳ה שאוהבים לערבב את המשחק מבחוץ, מאשר סוסים שטוחנים פנימה.
אתה צריך כאן פיזיות, אבל גם יכולת להזיז רגליים ולרדוף אחרי חדירה או קליעה מבחוץ, וגם יכולת לעשות סוויצ׳ על גארד, כשבלאק מסוגל לבוא לעזור ולהגן על הטבעת.
פויטמן, לתחושתי, לא מספק מענה מושלם כאן. הוא לא מספיק פיזי כדי להתמודד עם ביגמנים גדולים וחזקים, ולא מספיק זריז כדי להסתדר בחילופים או אפילו מול מספרי 4 ״קלאסיים״ ביורוליג.

את הקרבות הפיזיים יצטרכו להלחם בלאק ועוד 5 שיגיע מהספסל.
זו אגב סיבה טובה לא להמשיך עם טיוס- שעם כל הסימפטיה והאהבה אליו- לא מספק כלום חוץ מרים פרוטקשן.
אלכס לא פיזי, לא גבוה ולא מספק את המענה הנדרש מול הביגמנים הגדולים שבלאק מתקשה מולם.
את הכוח והגודל, בהנחה ובלאק ממשיך, הייתי מביא מהספסל.

בעמדה 4 הייתי מחפש יותר אתלטיות, יכולת להכיל שחקני חוץ, ובהתקפה הייתי מחפש שחקן שייתן לי ריווח.
כספי יכול לסחוב יפה בעמדה הזאת, אבל גם הוא יזדקק לעוד חיזוק מהספסל, שיוכל לתת ליאניס גמישות שתאפשר לו להזיז אותו ל3 במידת הצורך.

אני חושב שבסה״כ, ההגנה הקבוצתית יכולה לעבוד גם עם ביגמן נמוך כמו טאריק.
לבלאק יש את היתרונות שלו בהגנה הקבוצתית, הוא צריך להראות יותר יציבות כרים-פרוטקטור אבל גם את זה יש לו, והוא בסה״כ יידע למקסם את ה25 דקות שלו על הפרקט.
עכשיו צריך לראות איך מתמודדים מול קו קדמי חזק ופיזי, כמו טאבארס ורנדולף, כמו וסלי ומלי, כמו פוארייה ושנגליה.
מכבי תצטרך לעשות את זה במוח ופחות בכוח, אבל צריכים להיות כאן עוד שחקני פנים הגנתיים שיתנו לקבוצה פתרונות.
זה יכול לבוא גם מהספסל.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי yellowaura » 16 יוני 2019, 13:50

מסכים לגבי הרוב
השמירה צריכה להיות חכמה. ראש בראש לא ננצח.
צריך סנטר מחליף מסיבי.
צריך גארדים וסווינגמנים שיכולים לעצור כניסה של הכדור לגבוהים ולייצר לחץ וצריך משחק ריצה שיגרום בעיות לטאבארס ושות

בשביל זה צריך קודם כל פוינט גארד הגנתי, חכם ומנהל משחק איכותי.

עוד סמול עם ידים טובות (כספי לכאורה מתאים לתפקיד אבל יקר לדעתי מאוד ופציע)

וסנטר מחליף כמו לאסור.

עמדת הפאור פורוורד לדעתי ויגטמן אתלטי מספיק ויכול לרווח עם יכולת קליעה אבל מבחינתי כל מי שהמאמן מביא זה בסדר כי הכי חשוב עמדת הפוינט גארד לאחר מכן הסנטר המחליף ורק אחרי זה ה 3 וה 4
סגל (שנה הבאה):
C- בלאק*, האנטר*
PF- אנתוני גיל*, כספי, כהן
SF- קאליניץ'*, בראיינט*, זוסמן
SG- ווילבקין*, דורסי*
PG- וולטרס*, גוני די
yellowaura

הודעהעל ידי felix_r » 16 יוני 2019, 14:37

לדעתי, אין טעם להביא סנטר מחליף 7-פוטר למכבי.

לשחקן בגודל כזה יש יתרונות וחסרונות טבעים בגלל המימדים. כדי לנצל את היתרונות ולהחביא את החסרונות שלו צריך להתאים אליו את הקבוצה ולא לדרוש ממנו להתאים את עצמו לקבוצה.

מכבי לא נוהגת להתאים את המשחק של הקבוצה לשחקנים כאלה. לא פרחובסקי, לא שרמדיני לא הצליחו פה. הכי טוב שיצא מזה - קולטון אייברסון, וגם הוא לא ממש פרח פה, למרות שהיה הסנטר הפותח.

הקיצר, להביא 7-פוטר לספסל זה מיותר. עדיף מישהו רבגוני ונייד 4-5 שיכול להחליף בשתי העמדות.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי גל גל » 16 יוני 2019, 14:53

אולי באמת דובליוביץ זה שם טוב
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי Blondjam » 16 יוני 2019, 14:56

גל גל כתב:אולי באמת דובליוביץ זה שם טוב
הוא בחתונה קתולית עם ולנסיה

Sent from my Redmi 6A using Tapatalk
Blondjam

הודעהעל ידי גל גל » 16 יוני 2019, 14:58

Blondjam כתב:

זה נכון..
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי Blondjam » 16 יוני 2019, 15:00

גל גל כתב:
Blondjam כתב:

זה נכון..
ככל שאני חושב על זה סראפין זה שחקן שבמידה וכשיר הוא אופציה מעולה כנראה במחיר לא אסטרונומי

Blondjam

הודעהעל ידי Adam » 16 יוני 2019, 15:03

עוד שחקן שבמגמת ירידה (קיצונית יש לציין).
עשה טעות אדירה לדעתי שלא עזב את ולנסיה לפני 2-3 שנים כשהיה בשיאו.
תמונה
מכבי תל אביב 23/24:
PG: בראון, בלאט
SG: בולדווין, דיברתולומאו, קליבלנד
SF: קולסון, מנקו, פניני
PF: ווב, סורקין, כהן
C: ניבו, ריברו
Adam

הודעהעל ידי Jack55 » 16 יוני 2019, 16:03

לסור לדעתי הוא אופציה חזקה, הוא יכול להשלים את בלאק מצוין, הוא חוסם נהדר ובהתקפה יש לו לא מעט לתרום, יכול להסתדר מול הסנטרים של היורוליג, זה הרגע שהוא צריך להתחיל לפרוח בקריירה שלו .
מכבי צריכה לקפוץ על ההזדמנות, אם כבר טיוס עוזב, אז הוא יכול להיות סוג של יורש שלו, אבל אם כבר מחתימים אותו אני הייתי רוצה שזה יהיה לחוזה ארוך טווח ולא לשנה או שנה + אופציה .
ואם מסתכלים מעבר ליכולות - הוא צעיר ורעב להצליח (שמבחינתי זאת מאוד חשוב) ויש לו ניסיון ביורוליג .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 16 יוני 2019, 16:47

yellowaura כתב:מסכים לגבי הרוב
השמירה צריכה להיות חכמה. ראש בראש לא ננצח.
צריך סנטר מחליף מסיבי.
צריך גארדים וסווינגמנים שיכולים לעצור כניסה של הכדור לגבוהים ולייצר לחץ וצריך משחק ריצה שיגרום בעיות לטאבארס ושות

בשביל זה צריך קודם כל פוינט גארד הגנתי, חכם ומנהל משחק איכותי.

עוד סמול עם ידים טובות (כספי לכאורה מתאים לתפקיד אבל יקר לדעתי מאוד ופציע)

וסנטר מחליף כמו לאסור.

עמדת הפאור פורוורד לדעתי ויגטמן אתלטי מספיק ויכול לרווח עם יכולת קליעה אבל מבחינתי כל מי שהמאמן מביא זה בסדר כי הכי חשוב עמדת הפוינט גארד לאחר מכן הסנטר המחליף ורק אחרי זה ה 3 וה 4

זו בהחלט שורה תחתונה שצריך להפנים. בהגנת אחד-על-אחד סטנדרטית, אנחנו ניפול מול הגדולות.
חייבים להתחכם ולבנות קבוצה שיכולה להתחכם. יאניס עשה את זה בצורה מעוררת הערכה באולימפיאקוס עם כלים מוגבלים מאוד, וזה לא מובן מאליו.

באולימפיאקוס ההגנה נשענה מאוד על סנטרים אתלטיים שמחפים על הטבעת ומסוגלים להזיז מהר את הרגליים (בירץ׳, דנסטון, האנטר), על פורוורדים ניידים וקשוחים פיזית (לאו דווקא גדולים מאוד, אבל בהחלט לא שבריריים- פרינטזיס, פפאניקולאו, פאפאפטרו היו עוגנים חזקים), ועל גארדים זריזים-אגרסיביים (מנצאריס, אריק גרין, האקט).
היו בפנים גם שחקנים מוגבלים הגנתית כמו ספאנוליס ולוג׳סקי ועדיין הצליחו לבנות שם קבוצות הגנה קטלניות כל שנה.

בסופו של דבר התשתית של הגנה קבוצתית וקשיחות היא תשתית נכונה לקבוצה עם תקציב מוגבל.
״מודל אולימפיאקוס״? הנה, זה מודל אולימפיאקוס, במלוא הדרו. סביר להניח שהכיוונים המקצועיים עם יאניס ילכו לשם.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי A.Parker » 16 יוני 2019, 17:52

ככל שהזמן עובר גוסטבו איון נראה לי כמו פיט טוב לבלאק. אמנם מבוגר, אבל כנראה לא יעלה הרבה ומדובר בשחקן מגוון התקפית ובעל נוכחות הגנתית שגם יודע לשים גוף.
סראפין אופציה מאוד מעניינת. אכזב אותי בברצלונה, אבל גם יכול להפוך לגבוה איכותי מאוד. השאלה מה תהיה העלות שלו.
A.Parker

הודעהעל ידי Jack55 » 16 יוני 2019, 20:03

1. וונאמייקר, וולטרס .
2. ווילבקין, קיין, דיבה .
3. כספי, זוסמן, אבדיה .
4. פויטמן, קומבו פוורוד(3-4), כהן .
5. בלאק, לסור, אמארה .

לא יודע עד כמה זה אפשרי, אבל זה הסגל שאני רוצה לראות פה, זה המתבקש מבחינתי וזה יכול להביא אותנו רחוק .
ספסל שבקושי עובר את ה500K לשחקן במקרה הקיצוני + השקעת רוב התקציב בחמישייה .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 16 יוני 2019, 20:04

Rampel כתב:
החציל האצטקי כתב:
Rampel כתב:הרוב המוחלט של השמות שעולים פה לא טובים, אז מה זה משנה?

לכלכת.
לא משהו אישי נגדך נשמה. אתה יודע טוב מאוד שכמו כולם אני מעריך (בלשון המעטה) את הדעה שלך, כמו גם את של גל ושאר כוכבי האשכול. אני פשוט רואה את הדברים אחרת. אני חושב שהשחקן שישלים את בלאק צריך להיות 4/5 שיהיה ה-4 הפותח שלנו והוא צריך להיות כמה שיותר שלם. השמות שעולים פה לקו הקדמי לא מספקים את זה.. רבאק, השם החם פה הוא של לסור.. אנשים רוצים פה סגל של 8 זרים וצפונה ואני חושב שזה יהיה בעייתי מבחינת תקציב ורוטציה בין שני המפעלים. מאיך שזה נשמע בתקשורת, גם במכבי חושבים שזה יהיה בעייתי.

נמשיך פה, כי זה לא באמת קשור לסקאוטינג.
אני מבין ללבך כשאתה טרוד מענייני רוטציה בין הזרים והישראלים, ורוצה לראות רוטציה אחידה בשתי המסגרות.
אני בטוח שגם במכבי היו מאוד רוצים להחזיק רוטציה כזאת, אבל זה מצריך מהמועדון לבצע החלטות אסטרטגיות מורכבות. לקחת סיכונים.

כשדיברתי עם ניקולה בקיץ שעבר, הוא אמר לי ״Non of Israely players are capable to be productive in EL״.

אני חושב ששני הדברים העיקריים ששונים הקיץ הם: (1) עומרי כספי נמצא בשוק כשהמניה שלו בשפל נמוך מתמיד, (2) יובל זוסמן מתחיל להראות כמו שחקן.

נתחיל מ(2), ברשותך. היום שמחתי לקרוא ציוץ בטוויטר של מכבי שמספר ש״זוסמן בן ה21, האלוף בק-טו-בק, הוביל את מכבי העונה בדקות משחק, והחזיק במדד הפלוס-מינוס השני בטיבו בפלייאוף (+66). ממוצעי הפלייאוף שלו: 10 נקודות, 50% משלוש, 3.6 ריבאונדים ו2.8 אסיסטים״.

כולנו אוהבים לבקר ולהיות ציניים, אבל יש פה ילד ישראלי, צנוע שעובד מאוד קשה, ומרוויח את הכבוד שלו כמו גדול.
אנשים כאן נכנסים בזוסמן על ימין ועל שמאל אבל שורה תחתונה, הילד פקטור.
הוא לא במקרה לקח אליפות אירופה לעתודה. הוא לא במקרה נבחר לMVP. הוא לא במקרה הפך לאחד השחקנים החשובים בנבחרת ישראל. הוא שחקן טוב!
נכון, לא יציב. נכון, פסיבי מדי. נכון, יכול לשפר את הקליעה והסיומת. אבל בשורה תחתונה- כשהוא על הפרקט, קורים דברים טובים, בכל מסגרת שבה שיחק.

כולנו אוהבים לדבר על כספי, אבל בתכל׳ס- זוסמן הוא הישראלי המוביל כרגע.
זוסמן הצליח לסגור עונה עם סטטיסטיקות משופרות, מדדי פלוס-מינוס חיוביים (גם ביורוליג) והרוויח קרדיט מהמאמן שלו במאני טיים.
הוא היה שם ליד ווילבקין ובלאק והיה משמעותי בקרב על האליפות בליגה. הוא היה עוגן הגנתי והראה שאפשר להשען עליו.

חלקכם משבצים אותו כמחליף עשירי ברוטציה, אבל זה מגוחך.
ליובל, אם בכלל יהיה במכבי ולא יילך לאן בי איי בנסיבות-לא-נסיבות, יש חלק משמעותי בקבוצה בשנה הבאה.
דחפו אותו השנה ונתנו לו להרגיש עם מה הוא צריך להתמודד, ובשנה הבאה הוא כבר יבוא מוכן יותר.

אני חושב שהסייז שלו (2 מ׳, ידיים 2.16) זה סייז של 3 לכל דבר ועניין בכל רמה, ובעמדה הזו גם הובלת הכדור הקצת גמלונית שלו פחות קריטית.
ֿאני חושב שהוא ריבאונדר סולידי, והיכולת ההגנתית שלו היא ברמה גבוהה- גם ביורוליג.
אני חושב שה״פסיביות״ שלו היא גם חלק מהדרך שלו לשחק כדורסל יעיל ונקי מטעויות. גם בעתודה הבן אדם היה פאסיבי לפרקים. בפועל, הוא MVP ואלוף.
בקיצור, אני לא רואה סיבה שלא יקבל את הבמה שלו גם ביורוליג.

עכשיו, נחזור ל(1).
כספי זה סיפור שכולנו מבינים שבכלל לא תלוי במכבי. הוא תלוי בעיקר באלי המזל.
ההיערכות המקצועית הנכונה היא לבנות את הקבוצה בהתאם לתרחיש שהוא לא מגיע ולקבל אותו באהבה אם מתמזל מזלנו.
אפשר להמתין קצת עם החתמה של עוד פורוורד (אלא אם מתגלה פתאום גניבה רצינית), ובלאו הכי כדאי להמתין כדי לוודא שבלאק לא בורח ומשבש את כל בניית הסגל.
עוד שבועיים יתבהרו העניינים לגבי שניהם ומכבי תוכל להתקדם.

בתרחיש הטוב- שניהם במכבי, ויש לנו 5 ישראלים שלכולם יש מקום ברוטציה בשתי המסגרות- כיף גדול.
בתרחיש הרע- יש לנו 3 ישראלים ששווים 10 דקות ביורוליג במקרה הטוב, וזה כבר מסוכן מאוד.

עכשיו, בוא נדבר על (3)- הפקטור שלא ממש מדברים עליו, אבל נמצא שם ברקע: דני אבדיה.
הילד מסתמן כרגע כקונצנזוס לסיבוב ראשון בעוד שנה מהיום. נגמר הבולשיט של התיכונים, ועוד חודש הוא על הפרקט בהיכל מוביל את אלופת אירופה לעתודה- תרשה לי לנבא: הוא לא יסריח את הפרקט.
הסיכויים שהוא לא ייכנס ברוטציה של 12 שחקנים ביורוליג לדעתי- הוא אפסי. רוצה לומר: גם לדני אבדיה יש מקום ברוטציה של מכבי בשנה הבאה.

מפה- בוא נתגלגל.
יש לך ישראלים נוספים שיכולים להכנס לרוטציה של 12 שחקנים ביורוליג והם "capable" (כדברי הקרואטי) אפילו לדקות ספורות?
יש את טיוס- שאנחנו מבינים שהסיפור איתו בעייתי מאוד מבחינה כלכלית. גם אם יישאר- מקצועית- קשה לבנות עליו ועל בלאק ״לבד״.
יש את האוול, לנדסברג, אלכסנדר ורוצ׳סטי שהם סבבה והכל אבל לא זולים, לא שומרים ולא ממש מתאימים לשיטה של יאניס.
יש את קולשוב ודוסון שיושבים על הבלטות של זוס ואבדיה ויש להם חוזים. יש את תומר גינת שיושב על הבלטה של ג׳ייק.
יש לך חבר׳ה בינוניים כמו זיו או שוכמן או בר טימור שהם ״שריפת כסף״ נטו, למלא בלטה של ישראלי בסגל, ובזבוז כסף של ממש.
יש לך ילדים כמו גיל בני או בריסקר שאני לא יודע כמה מעניין אותם להתלבש רק למשחקים בליגה. זו אופציה יותר טובה מהאחרות בעיניי, אבל מצריכה כישורי שכנוע מדהימים של וויצ׳יץ׳, כנראה.

בקיצור... אין המון אופציות לשחק איתן.
יש לך מקומות פנויים בעמדה 5 ומוכנים להשקיע סכומים צנועים. יתאים לטיוס ו/או לאמארה- מצויין.
לא יתאים- כנראה שילכו על האוול בלית ברירה ויביאו סנטר זר נוסף (אני הייתי מביא כזה בכל מקרה).

כל הבלאגן הזה עם הסגל הישראלי משפיע ישירות על החתמת הזרים, כמובן. אם כספי וזוסמן ישחקו כאן, הם *ישחקו* כאן. לא יבואו לחמם את הספסל. וזה הולך להשפיע מאוד על ההחתמות האחרות.
המקום הפנוי המרכזי שלך הוא בעמדת הרכז- ושם זה לא תלוי בתנודות של בלאק והישראלים. פשוט תביא את הכי טוב שאתה יכול.
אחר כך, כשנבין מה קורה, נוכל להתפנות לעמדות 3 עד 5, ולאזן אותן בהתאם לישראלים שישחקו או לא ישחקו בקבוצה.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי Jack55 » 16 יוני 2019, 20:12

הודעה נהדרת חציל!
כיף לקרוא .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי TAYO » 16 יוני 2019, 20:24

רואה אלבא נגד באיירן - יוביץ׳ פח אשפה.

Sent from my iPhone using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
TAYO

הודעהעל ידי שמואל1 » 16 יוני 2019, 20:27

החציל האצטקי כתב:
Rampel כתב:
החציל האצטקי כתב:

לכלכת.
לא משהו אישי נגדך נשמה. אתה יודע טוב מאוד שכמו כולם אני מעריך (בלשון המעטה) את הדעה שלך, כמו גם את של גל ושאר כוכבי האשכול. אני פשוט רואה את הדברים אחרת. אני חושב שהשחקן שישלים את בלאק צריך להיות 4/5 שיהיה ה-4 הפותח שלנו והוא צריך להיות כמה שיותר שלם. השמות שעולים פה לקו הקדמי לא מספקים את זה.. רבאק, השם החם פה הוא של לסור.. אנשים רוצים פה סגל של 8 זרים וצפונה ואני חושב שזה יהיה בעייתי מבחינת תקציב ורוטציה בין שני המפעלים. מאיך שזה נשמע בתקשורת, גם במכבי חושבים שזה יהיה בעייתי.

אני מבין ללבך כשאתה טרוד מענייני רוטציה בין הזרים והישראלים, ורוצה לראות רוטציה אחידה בשתי המסגרות.
אני בטוח שגם במכבי היו מאוד רוצים להחזיק רוטציה כזאת, אבל זה מצריך מהמועדון לבצע החלטות אסטרטגיות מורכבות. לקחת סיכונים.

כשדיברתי עם ניקולה בקיץ שעבר, הוא אמר לי ״Non of Israely players are capable to be productive in EL״.

אני חושב ששני הדברים העיקריים ששונים הקיץ הם: (1) עומרי כספי נמצא בשוק כשהמניה שלו בשפל נמוך מתמיד, (2) יובל זוסמן מתחיל להראות כמו שחקן.

נתחיל מ(2), ברשותך. היום שמחתי לקרוא ציוץ בטוויטר של מכבי שמספר ש״זוסמן בן ה21, האלוף בק-טו-בק, הוביל את מכבי העונה בדקות משחק, והחזיק במדד הפלוס-מינוס השני בטיבו בפלייאוף (+66). ממוצעי הפלייאוף שלו: 10 נקודות, 50% משלוש, 3.6 ריבאונדים ו2.8 אסיסטים״.

כולנו אוהבים לבקר ולהיות ציניים, אבל יש פה ילד ישראלי, צנוע שעובד מאוד קשה, ומרוויח את הכבוד שלו כמו גדול.
הוא לא במקרה לקח אליפות אירופה לעתודה. הוא לא במקרה נבחר לMVP. הוא לא במקרה הפך לאחד השחקנים החשובים בנבחרת ישראל. הוא שחקן טוב!
נכון, לא יציב. נכון, פסיבי מדי. נכון, יכול לשפר את הקליעה והסיומת. אבל בשורה תחתונה- כשהוא על הפרקט, קורים דברים טובים, בכל מסגרת שבה שיחק.

זוסמן הצליח לסגור עונה עם סטטיסטיקות משופרות, מדדי פלוס-מינוס חיוביים (גם ביורוליג) והרוויח קרדיט מהמאמן שלו במאני טיים.
הוא היה שם ליד ווילבקין ובלאק והיה משמעותי בקרב על האליפות בליגה. הוא היה עוגן הגנתי והראה שאפשר להשען עליו.

ליובל, אם בכלל יהיה במכבי ולא יילך לאן בי איי בנסיבות-לא-נסיבות, יש חלק משמעותי בקבוצה בשנה הבאה.
דחפו אותו השנה ונתנו לו להרגיש עם מה הוא צריך להתמודד, ובשנה הבאה הוא כבר יבוא מוכן יותר.

אני חושב שהסייז שלו (2 מ׳, ידיים 2.16) זה סייז של 3 לכל דבר ועניין בכל רמה, ובעמדה הזו גם הובלת הכדור הקצת גמלונית שלו פחות קריטית.
ֿאני חושב שהוא ריבאונדר סולידי, והיכולת ההגנתית שלו היא ברמה גבוהה- גם ביורוליג.
אני חושב שה״פסיביות״ שלו היא גם חלק מהדרך שלו לשחק כדורסל יעיל ונקי מטעויות. גם בעתודה הבן אדם היה פאסיבי לפרקים. בפועל, הוא MVP ואלוף.

עכשיו, נחזור ל(1).
ההיערכות המקצועית הנכונה היא לבנות את הקבוצה בהתאם לתרחיש שהוא לא מגיע ולקבל אותו באהבה אם מתמזל מזלנו.
אפשר להמתין קצת עם החתמה של עוד פורוורד (אלא אם מתגלה פתאום גניבה רצינית), ובלאו הכי כדאי להמתין כדי לוודא שבלאק לא בורח ומשבש את כל בניית הסגל.

בתרחיש הטוב- שניהם במכבי, ויש לנו 5 ישראלים שלכולם יש מקום ברוטציה בשתי המסגרות- כיף גדול.
בתרחיש הרע- יש לנו 3 ישראלים ששווים 10 דקות ביורוליג במקרה הטוב, וזה כבר מסוכן מאוד.

עכשיו, בוא נדבר על (3)- הפקטור שלא ממש מדברים עליו, אבל נמצא שם ברקע: דני אבדיה.
הילד מסתמן כרגע כקונצנזוס לסיבוב ראשון בעוד שנה מהיום. נגמר הבולשיט של התיכונים, ועוד חודש הוא על הפרקט בהיכל מוביל את אלופת אירופה לעתודה- תרשה לי לנבא: הוא לא יסריח את הפרקט.
הסיכויים שהוא לא ייכנס ברוטציה של 12 שחקנים ביורוליג לדעתי- הוא אפסי. רוצה לומר: גם לדני אבדיה יש מקום ברוטציה של מכבי בשנה הבאה.

מפה- בוא נתגלגל.
יש לך ישראלים נוספים שיכולים להכנס לרוטציה של 12 שחקנים ביורוליג והם "capable" (כדברי הקרואטי) אפילו לדקות ספורות?
יש את טיוס- שאנחנו מבינים שהסיפור איתו בעייתי מאוד מבחינה כלכלית. גם אם יישאר- מקצועית- קשה לבנות עליו ועל בלאק ״לבד״.
יש את האוול, לנדסברג, אלכסנדר ורוצ׳סטי שהם סבבה והכל אבל לא זולים, לא שומרים ולא ממש מתאימים לשיטה של יאניס.
יש את קולשוב ודוסון שיושבים על הבלטות של זוס ואבדיה ויש להם חוזים. יש את תומר גינת שיושב על הבלטה של ג׳ייק.
יש לך חבר׳ה בינוניים כמו זיו או שוכמן או בר טימור שהם ״שריפת כסף״ נטו, למלא בלטה של ישראלי בסגל, ובזבוז כסף של ממש.
יש לך ילדים כמו גיל בני או בריסקר שאני לא יודע כמה מעניין אותם להתלבש רק למשחקים בליגה. זו אופציה יותר טובה מהאחרות בעיניי, אבל מצריכה כישורי שכנוע מדהימים של וויצ׳יץ׳, כנראה.

יש לך מקומות פנויים בעמדה 5 ומוכנים להשקיע סכומים צנועים. יתאים לטיוס ו/או לאמארה- מצויין.
לא יתאים- כנראה שילכו על האוול בלית ברירה ויביאו סנטר זר נוסף (אני הייתי מביא כזה בכל מקרה).

כל הבלאגן הזה עם הסגל הישראלי משפיע ישירות על החתמת הזרים, כמובן. אם כספי וזוסמן ישחקו כאן, הם *ישחקו* כאן. לא יבואו לחמם את הספסל. וזה הולך להשפיע מאוד על ההחתמות האחרות.
המקום הפנוי המרכזי שלך הוא בעמדת הרכז- ושם זה לא תלוי בתנודות של בלאק והישראלים. פשוט תביא את הכי טוב שאתה יכול.
אחר כך, כשנבין מה קורה, נוכל להתפנות לעמדות 3 עד 5, ולאזן אותן בהתאם לישראלים שישחקו או לא ישחקו בקבוצה.
פוסט מעולה. נהניתי לקרוא
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי arie85 » 16 יוני 2019, 20:30

זה ברור לכם שאם מכבי מביאה גארד נוסף במליון פלוס אז זה אומר שלא יגיע מחליף גם לרול ואז האמת זה הגיוני שאת הזר במקום רול היא תרשום כמחליף של טיוס ואז נשאר עם שבע זרים (בליגה שאפשר לרשום חמש בוא זמנית, זה הגיוני.)
arie85

הודעהעל ידי yellowaura » 16 יוני 2019, 20:33

בקיצור ההחלטה הכי חשובה האם מכבי ישימו את הכסף איפה שהפה שלהם.
מכבי לאורך השנים אמרה שהשחקנים הטובים ביותר ישחקו ובסוף הם נשברו מול הנהלת הליגה והתאימו עצמם לחוקים של הליגה הפרצוף חמוץ.

מכבי צריכה להפסיק להילחם. הבעיה היא לא בליגה, הבעיה היא שמכבי מתמודדת בזירה שהיום הסיכוי להתמודד בה בכבוד היא רק עם שמים דגש באופן מוחלט על שחקנים עם ערך גבוה (יעילות מול עלות) ולא מגבילים עצמנו לתעודת זהות. זהו נגמר לזגזג.

מבחינתי זוסמן, אבדיה היחידים ששווים רוטציה של 12. גם ישראלים, גם מוכשרים וגם זולים.
אולי גם דיברתלומאו שמראה אנרגיות ויכולת.

טיוס- כנראה יקר מדי עם המיסוי הישראלי ולא משלים טבעי לבלאק.

כספי- יקר ופציע וכבר מעבר לשיא. אם פוקס מממנת חצי מהשכר ועד 700k על חשבון מכבי זה בסדר.
סגל (שנה הבאה):
C- בלאק*, האנטר*
PF- אנתוני גיל*, כספי, כהן
SF- קאליניץ'*, בראיינט*, זוסמן
SG- ווילבקין*, דורסי*
PG- וולטרס*, גוני די
yellowaura

הודעהעל ידי cifkcv » 16 יוני 2019, 21:02

מבחינתי, הייתי רוצה שהסגל יראה ככה:
זר\וונאמייקר וולטרס
סקוטי דיבה קיין
כספי זוסמן אבדיה
אובריינט\4 אחר כהן 4.5
בלאק טיוס\אמארה

שבעה זרים סה''כ - בהמשך העונה בהתאם למה שיקרה יהיה אפשר לצרף שוטינג גארד במידת הצורך.

במידה וכספי לא מגיע
זר\וונאמייקר וולטרס
סקוטי דיבה קיין
פאפא\קוז\3 זר זוס אבדיה
ג'וני\4 כהן 4.5
בלאק טיוס\אמארה

לדעתי במקרה כזה לא יהיה מנוס להתחיל עם 8 זרים או לוותר על 4.5 ולראות עם הקו הקדמי הזה יספיק (כנראה שלא).
אם זה ריאלי או לא? נחכה ונראה..
cifkcv

הודעהעל ידי Rampel » 16 יוני 2019, 22:31

החציל האצטקי כתב:
Rampel כתב:
החציל האצטקי כתב:

לכלכת.

עכשיו, נחזור ל(1).

מפה- בוא נתגלגל.

אז בגדול כיוון החשיבה שלנו הוא דומה.. רק שלא הצלחתי להבין האם 5 ישראלים זה מספיק לדעתך, כי לדעתי לסגל שאמור לשחק גם בליגה זה קצר מדי.

ברור שיש מה לעשות וצריך לעשות דברים בצורה חכמה. עכשיו כשאני חושב על זה, אם קלויארו לא נשאר וכספי מגיע אז למעשה עדיין יש מקום לשני גבוהים זרים בנוסף לבלאק. כי מנעד הזרים הוא וולטרס, רכז זר, ווילבקין, קיין, בלאק. אם כספי פה הוא נכנס בחמישיה לעמדות 3-4 ומפנה למכבי אפשרות לחפש זר 4/5 בנוסף לסנטר מחליף.

כלומר:
רכז זר, וולטרס, ג'ונדי
ווילבקין, קיין, זוסמן
כספי, אבדיה
פאוור פורוורד זר, כהן
בלאק, סנטר זר

זה ייתן למכבי יותר גמישות בחיפוש גבוהים, אבל היא תצטרך להמר עם הישראלי השישי. האם זה תומר גינת? מרגיש לי שמתחיל להיות קצת עמוס מדי בבינוניות בעמדות הפורוורד ואין מספיק קלעים (קיין הנגר וזוס האנמי, שעם כל הכבוד לפסקה המרגשת שהקדשת לו, נתן את המספרים המדוברים מול פאקינג בת ים וראשון, כן? אגב, בסגל של 7 זרים + כספי, לגמרי נכון, ריאלי וראוי שזוס ואבדיה יהיו במקום 9-10 ברוטציה).
אז אולי להמר על קולשוב? שיראה יציבות בליגה ויקבל דקות ביורוליג?.. לא יודע. יש פה יותר מדי הימורי יורוליג בסגל שיכולים להצליח וליצור תמונה אוטופית או להיכשל..
בדיוק בגלל זה, הדבר הכי קורץ שמרגיש הכי נכון הוא ללכת על טיוס, ישראלי ראוי ליורוליג ופשוט להביא את ה-4/5 שמשלים את בלאק בצורה המיטבית. ווייטמן בשוק והוא במסגרת התקציב.

האידאל בקיץ הזה מאיך שאני רואה אותו:
רכז זר, וולטרס, ג'ונדי
ווילבקין, קיין, זוסמן
כספי, אבדיה
ווייטמן, כהן
בלאק, טיוס

עכשיו לעמדת הזר השביעי נראה לי שנכון לחפש את הפורוורד שישלים את התמונה - קומבו פורוורד אתלטי וזה כבר סגל לא רע בכלל ליורוליג.

בכל אופן, שתי האופציות ריאליות ואפשר לחיות איתן ולהצליח איתן.
כבר אמרתי שלדעתי הסגל הקיים דורש רק 3 שינויים קריטיים לדעתי להמשך הקיץ. אז בשורה התחתונה הדברים הם:
1. כמו שכולנו מסכימים, צריך להביא לפה את הרכז הנכון במסגרת האפשר. מניח שעוד שמות יקפצו ושאלו ממש לא יהיו וונאמייקר וסלוקאס.
אם במקרה זה יהיה אחד מהם, זה מטורף, אבל לא על חשבון הנקודות האחרות.
2. כספי הוא מאסט פה. כי אחרת זה הימור בבניית ההיררכיה. ואם אני כבר צריך להמר על ישראלי ולהגיד "יאללה, בוא נזרוק אותו לחמישיה", אז זה לגמרי אבדיה. מצטער, זוס שחקן משלים לא רע כישראלי, אבל הוא לא שחקן חמישיה, כרגע הוא לא שם, לא משנה כמה ננסה ליפות את זה.
3. חייב להיות פה גבוה מאסיבי שישלים את בלאק במסה מול מפלצות המפעל. לדעתי רצוי שהוא ידע לשחק לצידו.

סמל אישי של המשתמש
Rampel

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־20 אורחים