המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

NBA Europe?

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: NBA Europe?

הודעהעל ידי מילוס » 24 אוקטובר 2021, 21:28

רעיונית זה אולי נכון, אבל יש פה עניין של תרבויות ובמקומות מסויימים זה תהליך של דורות (אם בכלל), לא של איזה מהלך שיווקי.
אנחנו לא מדברים פה על דרך לגרום לאוהדי מכבי המיואשים לחזור להתעניין במכבי, אלא לגרום למיליוני אנשים מאומה שמבחינתה כדורסל פחות מעניין משבץ-נא - להפוך לאוהדים נלהבים ששמים כסף על כדורסל.

אם תשלח להודו את קבוצת הנבא הכי גרועה בהיסטוריה (תבחר), יגיעו בקלות 20 אלף הודים לצ'אי-צ'ילום-צ'פאטי ארנה. אבל בתכלס, זה ספורט שגם בעוד חמישים שנה לא יהיה שם משמעותי ולא יתפוס על אמת ברמה המקומית.
מילוס

הודעהעל ידי התנין 2 » 24 אוקטובר 2021, 21:46

אחדשיודע כתב:כן. כמו שנכנס למדינה X באירופה לפני כך וכך שנים, בסוף זה יגיע לכל מקום. השאלה מתי, כמה ואיך. במשחקי ה-NBA שמשוחקים בלונדון (ובדר"כ זה הפחות אטרקטיביים שבהם) האולם תמיד מלא עד אפס מקום. אז בסוף זה עניין של שיווק.

אני זוכר שגם באחד ממשחקי הליגה שם (אם אני לא טועה משחק האליפות או גמר גביע) הגיעו 20,000 צופים או קרוב לזה. לא מופרך להניח שמתוך כמעט 70 מיליון תושבים תמצא 20,000 איש שימצאו עניין במשחק של קבוצת NBA שמתקיים בארצם. זה עדיין לא יגדיל את העניין של הענף שם.
לא אומר שלא שווה לנסות, אבל הסיכויים לכך שהכדורסל שם יהפוך לענף משמעותי בעשרות השנים הבאות הוא כמעט ולא קיים.
התנין 2

הודעהעל ידי אחדשיודע » 24 אוקטובר 2021, 22:16

מילוס כתב:רעיונית זה אולי נכון, אבל יש פה עניין של תרבויות ובמקומות מסויימים זה תהליך של דורות (אם בכלל), לא של איזה מהלך שיווקי.
אנחנו לא מדברים פה על דרך לגרום לאוהדי מכבי המיואשים לחזור להתעניין במכבי, אלא לגרום למיליוני אנשים מאומה שמבחינתה כדורסל פחות מעניין משבץ-נא - להפוך לאוהדים נלהבים ששמים כסף על כדורסל.

אם תשלח להודו את קבוצת הנבא הכי גרועה בהיסטוריה (תבחר), יגיעו בקלות 20 אלף הודים לצ'אי-צ'ילום-צ'פאטי ארנה. אבל בתכלס, זה ספורט שגם בעוד חמישים שנה לא יהיה שם משמעותי ולא יתפוס על אמת ברמה המקומית.

לא מדובר על "מהלך שיווקי". זה יצריך הרבה יותר מזה, אבל צריך להתחיל מאיפשהו. ומתישהו יתחילו. לאט לאט אנשים יתחילו להתעניין. כמו שהתחילו ביוון עם גאליס, וכמו שהענף התחיל לצבור תאוצה בשנים האחרונות בגרמניה.

ועדיף לעשות זאת באמצעות מערכת משומנת (ודוברת אנגלית כשפת אם) כמו של ה-NBA ולא של הארגון בשקל וחצי של היורוליג. אין מה לעשות. אפשר להתווכח עד מחר, אבל האמריקאים יודעים את העבודה קצת יותר מהאירופאים.
אחדשיודע

הודעהעל ידי אחדשיודע » 24 אוקטובר 2021, 22:29

התנין 2 כתב:
אחדשיודע כתב:כן. כמו שנכנס למדינה X באירופה לפני כך וכך שנים, בסוף זה יגיע לכל מקום. השאלה מתי, כמה ואיך. במשחקי ה-NBA שמשוחקים בלונדון (ובדר"כ זה הפחות אטרקטיביים שבהם) האולם תמיד מלא עד אפס מקום. אז בסוף זה עניין של שיווק.

אני זוכר שגם באחד ממשחקי הליגה שם (אם אני לא טועה משחק האליפות או גמר גביע) הגיעו 20,000 צופים או קרוב לזה. לא מופרך להניח שמתוך כמעט 70 מיליון תושבים תמצא 20,000 איש שימצאו עניין במשחק של קבוצת NBA שמתקיים בארצם. זה עדיין לא יגדיל את העניין של הענף שם.
לא אומר שלא שווה לנסות, אבל הסיכויים לכך שהכדורסל שם יהפוך לענף משמעותי בעשרות השנים הבאות הוא כמעט ולא קיים.

לא הבנתי. אתה מכיר עוד מקומות באירופה שמושכים 20 אלף איש לראות כדורסל סתם ככה? אם זה יקרה על בסיס שבועי ביורוליג עם 10 אלף איש, כבר יש לך את אחד מבסיסי הצופים (ביציעים) הגדולים באירופה. ומשם מן הסתם זה יתפתח (וגם אם נניח שלא, זה כבר משהו).

במקרה של אנגליה, אם יצליחו למשוך את אחד מבעלי קבוצות הפריימר-ליג להקים קבוצת כדורסל, כבר עשו חצי דרך. למשל האמריקאים ששולטים ביונייטד, ליברפול וארסנל (שנשאל מה הקשר של אמריקאים לכדורגל?) - כאשר האחרונים גם בעלי השליטה בדנבר נאגטס. או הסעודים (ניוקאסל) / אמריתים (סיטי) שכסף הוא לא הבעיה שלהם. אני מניח שאם ב-NBA ילכו למהלך כזה, הם ינסו לרתום חלק מאותן קבוצות.
אחדשיודע

הודעהעל ידי התנין 2 » 24 אוקטובר 2021, 23:03

אני חושב שכמעט בכל מדינה בעולם תוכל למלא פעם בכמה חודשים אולם ב 20,000 איש במשחק של קבוצת NBA רנדומלית.
התנין 2

הודעהעל ידי אחדשיודע » 24 אוקטובר 2021, 23:24

אבל הרגע אמרת שהגיעו לשם 20 אלף למשחק גמר בזירה המקומית (שכוללת בתוכה קבוצות עם שמות מומצאים ושיווק אפסי). תחשוב על זה רגע. אם תצרף ליורוליג (או ל-NBA Europe) קבוצה בריטית, נניח מלונדון או מנצ'סטר, אולי כזאת שכבר יש לה בסיס אוהדים מהפריימרליג - חצי עבודה עשית. מה שמושך 20 אלף בריטים למלא אולם כדורסל במשחק NBA רנדומלי, שלא בטוח שהיה מתמלא בארה"ב, הוא המותג. קח את המותג הזה לאירופה, ותצרף לו קבוצה בריטית עם בסיס אוהדים כלשהו. זה מתכון לא רע לטעמי. לא משהו שיקרה מעצמו ובטח לא משהו פשוט לביצוע, אבל יש מה לעשות.
נערך לאחרונה על ידי אחדשיודע בתאריך 25 אוקטובר 2021, 01:36, נערך פעם אחת בסך הכל.
אחדשיודע

הודעהעל ידי אחדשיודע » 24 אוקטובר 2021, 23:32

ממליץ לקרוא את הכתבה הבאה על מידת הפופולריות של כדורסל בבריטניה. אולי יפקח את העיניים שלכם לגבי הפוטנציאל. https://www.independent.co.uk/sport/us- ... 25787.html
אחדשיודע

הודעהעל ידי Shay_uzan » 25 אוקטובר 2021, 00:27

Runner30 כתב:מעטפת שיווקית של nba? מה זה אומר?
לעניין קהל אמריקאי בכדורסל אירופאי?
למה שזה יקרה?
אולי g-league europe זה שם הולם יותר.
יודע שעשו כזה באפריקה, מנסים לפתוח סניף נוסף
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי Shay_uzan » 25 אוקטובר 2021, 00:35

אגב רק לי זה נשמע מטומטם השם? NBA Europe/Africa? National Basketball League Europe
מה רע בEBA? יותר הגיוני... אולי יביאו את ebay כחסות
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי Shay_uzan » 25 אוקטובר 2021, 00:36

התנין 2 כתב:

O2 לונדון זה האולם כדורסל הכי מבוזבז שיש
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי עידן » 25 אוקטובר 2021, 00:41

Shay_uzan כתב:אגב רק לי זה נשמע מטומטם השם? NBA Europe/Africa? National Basketball League Europe

בדיוק ההיפך, זה חלק מהמותג. EBA לא יעניין. NBA Europe יעניין דווקא מאוד.
עידן

הודעהעל ידי סומבץ » 25 אוקטובר 2021, 01:28

Shay_uzan כתב:
התנין 2 כתב:

O2 לונדון זה האולם כדורסל הכי מבוזבז שיש

יש שם המון אירועים מעבר לכדורסל. לצפייה בכדורסל הוא לא הכי מתאים
סומבץ

הודעהעל ידי Shay_uzan » 25 אוקטובר 2021, 07:43

עידן כתב:
Shay_uzan כתב:אגב רק לי זה נשמע מטומטם השם? NBA Europe/Africa? National Basketball League Europe

גם הg ליג חלק מהמותג, שיעתיקו את הסמל וישמו את שאראס ברקע או משהו
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי עידן » 25 אוקטובר 2021, 10:15

Shay_uzan כתב:
עידן כתב:

גם הg ליג חלק מהמותג, שיעתיקו את הסמל וישמו את שאראס ברקע או משהו

איפה הסתירה פה? השם המלא של הג'י ליג הוא NBA G League. אותו עיקרון כמו NBA Europe.
עידן

הודעהעל ידי A.Parker » 25 אוקטובר 2021, 20:07

זה תמיד היה באוויר, אבל המלחמה של הספרדיות נגד הדחתו של ברתומיאו מעלה לא מעט תהיות בקשר לכך.
נערך לאחרונה על ידי A.Parker בתאריך 25 אוקטובר 2021, 20:59, נערך פעם אחת בסך הכל.
A.Parker

הודעהעל ידי my man » 25 אוקטובר 2021, 20:38

A.Parker כתב:זה תמיד היה באוויר, אבל המלחמה של הספרדיות נגד הדחתו של ברתומיאו מעלות לא מעט תהיות בקשר לכך.
בול
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי מילוס » 25 אוקטובר 2021, 21:18

דווקא די ברור מה האינטרס של הספרדיות.
יותר מעניין זה שאם מוציאים אותן זה 9 קבוצות נגד פנר אחת. אם הדברים כ"כ ברורים, מי הבטיח לפנר מה?
מילוס

הודעהעל ידי toja27 » 25 אוקטובר 2021, 22:32

לא מכיר את כל הפרטים, אבל לא הייתי רוצה שהNBA ינהל את הקבוצות באירופה. לאמרקאים יש כישרון מיוחד להפוך דברים לבומבסטיים ויפים למראה על פני החוץ וריקים וחלולים מבפנים. עוד 5 שנים מהיום ואיזה ליצן דוחף את אוברדוביץ' במשחק ומתלונן לGM שאו שהמאמן עוזב או שהוא והקבוצה מעיפה את אוברדוביץ' לכל הרוחות כי השחקן שווה להם יותר כסף. לא תודה.
גם לא מאמין באמת שהאנשים באירופה יעזבו את הספורט הפופלרי ביבשת -כדורגל , רק כי המותג יותר נוצץ.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי אחדשיודע » 25 אוקטובר 2021, 23:06

toja27 כתב:לא מכיר את כל הפרטים, אבל לא הייתי רוצה שהNBA ינהל את הקבוצות באירופה. לאמרקאים יש כישרון מיוחד להפוך דברים לבומבסטיים ויפים למראה על פני החוץ וריקים וחלולים מבפנים. עוד 5 שנים מהיום ואיזה ליצן דוחף את אוברדוביץ' במשחק ומתלונן לGM שאו שהמאמן עוזב או שהוא והקבוצה מעיפה את אוברדוביץ' לכל הרוחות כי השחקן שווה להם יותר כסף. לא תודה.

אתה לא מכיר את הפרטים כי אין באמת פרטים. מדובר בכותרת, ולא הרבה מעבר לכך כרגע. כל השאר זה ספקולציות ודיון על הדיווח/האפשרות.
לאמריקאים, וספציפית לארגון ה-NBA, יש כישרון מיוחד להביא כסף באמצעות שיווק ומיתוג. וזה מה שהקבוצות באירופה צריכות כדי לקדם עצמן ואת הכדורסל באירופה. זה עסק לכל דבר ועניין. לרצות להישאר באותה פוזיציה ולא להתקדם - די מוזר בעיניי.

toja27 כתב:גם לא מאמין באמת שהאנשים באירופה יעזבו את הספורט הפופלרי ביבשת -כדורגל , רק כי המותג יותר נוצץ.

לעזוב? למה שיעזבו? יהיו גם פה וגם שם. כמו שיש מכבי-רגל ומכבי-סל. זה לא שחור או לבן.
אחדשיודע

הודעהעל ידי אחדשיודע » 25 אוקטובר 2021, 23:09

A.Parker כתב:זה תמיד היה באוויר, אבל המלחמה של הספרדיות נגד הדחתו של ברתומיאו מעלה לא מעט תהיות בקשר לכך.

הנהלת היורוליג ממוקמת בברצלונה והמנכ״ל שלה ספרדי (או שיש לומר קטלוני). אז כן, האינטרסים ברורים.
אחדשיודע

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־30 אורחים