המשחק הקרוב: הפועל תל אביב נגד מכבי Playtika ת"א, 15 ביוני, שבת, 21:15

פארמר

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: פארמר

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 13 נובמבר 2011, 00:25

זה קצת לא הוגן לשאול מדוע לא צומחים עוד שחקנים כמו קטש, שהרי קטש היה עילוי שצומח פעם ב...
אגב, קטש הוא מקרה מאוד נדיר ודוגמא מצויינת לכך שכשרון אמיתי גובר על מערכת החינוך הקשוחה; בניגוד להרבה שחקנים שהעבירו את התיכון בכיתות ספורט ועשו בגרות מינמלית של 21 יח"ל, קטש היה תלמיד מצטיין ובוגר המגמה הראלית של תיכון קלעי גבעתיים (כיום אגב, קטש מחזיק בתואר ראשון במתטמיקה וסטטיסטקה).

עם זאת, אפשר לתהות מדוע לא צומחים עוד שחקנים כמו שפר, דניאל, ג'מצ'י ואפילו בורשטיין.
כנראה שהסיבה לכך הוא במחסור במאמנים טובים ו/או מחסור במגלי כשרונות כמו שהיו רלף קליין ויהושוע רוזין ז"ל.
אולי כדאי לשלב מאמנים ותיקים כמו צביקה ופיני גרשון בעבודה עם צעירים.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי yarinsaky » 13 נובמבר 2011, 06:32

ד"א, פארמר עד עכשיו הוא השחקן הכי חשוב של מכבי ביורוליג ורואים את זה בססטיסטיקה ( וגם לא בסטטיסטיקה ) :
נקודות למשחק - 15.5
ריבאונדים : 4
אסיסטים: 4.8
חטיפות: 1.8

בכל התחומים האלו -קליעה, ריבאונד, אסיסטים וחטיפות הוא מוביל את מכבי, בעיקר מעניין תחום הריבאונד. ( חולשה של סופו ואליהו באופן מסורתי ).

בקיצור - שחקן שאין לו תחליף כנראה. מכבי לא רצתה שחקן נ.ב.א כשחקן מרכזי, אבל הוא כנראה שחקן הנ.ב.א הכי מרכזי באירופה היום. בטח בקבוצות עם שאיפות .
להתפלל שהשביתה לא תיגמר לעולם.
הסגל של מכבי ת"א :

רכזיות - בר רפאלי, אליזבת הארלי
קלעיות - מורן אטיאס, ליב טיילור
סמוליות - ג'יזל, קים קרדישיאן
פאווריות- מייגן פוקס, אולגה קורילנקו
סנטריות - פנלופה קרוז, קייט ווינסלט

מאמנות- שרון סטון, - מישל פייפר, ברוק שילדס
yarinsaky

הודעהעל ידי יוסי22 » 13 נובמבר 2011, 08:00

שוב עושים את המצב יותר שחור ממה שהוא כמו שעשו בתחילת העונה ... פארמר מוביל את מכבי כי הוא מקבל הרבה דקות על חשבון פאפלוקאס ולאנגפורד עוד לא נכנס לעניינים , תן לפאפס יותר דקות על חשבונו + כניסה של לאנגפורד לעניינים ותקבל תלות נמוכה בהרבה , בנוסף מכבי אמרו תחת כל עץ רענן שיבוא מחליף לפארמר כשיעזוב .

אז נכון שמכבי תיפגע אבל היריבות תיפגענה יותר , אגב איפה התחזיות ההיסטריות (של צפריר נדמה לי) על מלחמה בין מכבי לפרטיזן על המקום הרביעי אם השביתה תימשך ורק סיום השביתה יציל את מכבי... אז שוב חזרנו להיסטריה רק מהצד השני.
יוסי22

הודעהעל ידי yarinsaky » 13 נובמבר 2011, 08:04

טוב, אל תהיה דאווקני כזה, אני מדבר על המצב נכון להיום. אלו נתונים קיימים, אתה יכול לפרש אותם כרצונך.

אני לא טוען שהפגיעה תהיה אנושה, אבל זה בהחלט נתון שמראה על בעייתיות מסויימת אם השביתה נגמרת מחר. אם לאגפורד ואם פאפס ואם יגיע מחליף טוב, ואם ואם, אולי זה לא יהיה כזה גרוע. נראה.
הסגל של מכבי ת"א :

yarinsaky

הודעהעל ידי יוסי22 » 13 נובמבר 2011, 08:27

yarinsaky כתב:טוב, אל תהיה דאווקני כזה, אני מדבר על המצב נכון להיום. אלו נתונים קיימים, אתה יכול לפרש אותם כרצונך.

אני לא טוען שהפגיעה תהיה אנושה, אבל זה בהחלט נתון שמראה על בעייתיות מסויימת אם השביתה נגמרת מחר. אם לאגפורד ואם פאפס ואם יגיע מחליף טוב, ואם ואם, אולי זה לא יהיה כזה גרוע. נראה.

זו לא היתה הכוונה .

אני רק אומר שזה לא "אם ואם" אלא בוודאות פאפלוקאס יתפוס את מקומו של פארמר והוא הוכיח שהוא יכול לעשות את זה ולאנגפורד יכנס לעניינים בשלב כזה או אחר , יחד עם רכז מחליף בינוני ככל שיהיה מכבי תיפגע כמעט בוודאות פחות מהיריבות שלה בבית המוקדם ולכן מכבי לא צריכה לפחד מסיום השביתה כל עוד זה יקח שבוע שבועיים שלאנגפורד יספיק להתאקלם.

מכבי גם לא צריכה לפחד מהמשך השביתה כל עוד לא יבואו כוכבי על כי כבר ראינו שמכבי קבוצה חזקה מאוד והיא תהיה חזקה עוד יותר כשלאנגפורד יכנס לעניינים ויוסיף עוד כוח מהקו האחורי על חשבונם של יוגב וטל כשפאפס יוכל לחזור לעמדתו המקורית כמחליף של פארמר.
יוסי22

הודעהעל ידי yarinsaky » 13 נובמבר 2011, 08:31

שמע, מה שנכון זה שגם קבוצות אחרות יפגעו, בטח ריאל או מילאנו. פה אתה בהחלט צודק ולכן אני לא מתאר את זה כקטסטרופה בלתי הפיכה, בטח אם יגיע מחליף טוב.
באופן כללי, לשחקני על אין תחליף , גם לא עם שני שחקנים טובים במקומו.
הסגל של מכבי ת"א :

yarinsaky

הודעהעל ידי jol9 » 13 נובמבר 2011, 08:48

yarinsaky כתב:שמע, מה שנכון זה שגם קבוצות אחרות יפגעו, בטח ריאל או מילאנו. פה אתה בהחלט צודק ולכן אני לא מתאר את זה כקטסטרופה בלתי הפיכה, בטח אם יגיע מחליף טוב.
באופן כללי, לשחקני על אין תחליף , גם לא עם שני שחקנים טובים במקומו.

מסכים איתך. מכבי היא קבוצה קצת שונה מהאחרות, והאיזונים בה משפיעים מאוד חזק על האיכות של הכדורסל שהיא מציגה.
גם אם מבחינה אישית, לאנגפורד והמחליף של פארמר יוכלו להשלים את החסר, יכול להיות שמבחינה קבוצתית זה לא יהיה מספיק.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי קובי » 13 נובמבר 2011, 11:22

לפארמר יש איכויות של גארד שאין לאף שחקן אחר במכבי.
אומנם בכדורסל אין ואקום, אבל אין זה אומר ששחקן X + שחקן Y שיחליפו את שחקן Z ימלאו את מקומו כראוי בהכרח. זה לא מתמטיקה. גם אם שלושה שחקנים יבואו ע"ח שחקן אחד ומבחינה סטטיסטית ישלימו את הסטטיסטיקה שלו, אין זה אומר שהם יחפו על חסרונו. בכדורסל יש דינמיקה קבוצתית ולזה כל סטטיסטיקה, או משחק במנג'ר לא ישקפו את ראי המציאות.

להערכתי, עזיבה של פארמר תותיר חלל גדול בקבוצה והשחקן העיקרי שיוכל למלא משהו מהבור הזה באספקטים מסויימים (בעיקר בהתקפה) הוא לאנגפורד, שכרגע לא נמצא בכושר משחק טוב.
הסגל שלי:
PG-שארונאס יאסיקביצ'יוס
SG-מיקי ברקוביץ'
SF-אנטוני פארקר
PF-ארל וויליאמס
C-ניקולה וויצ'יץ'
מחליפים:דרק שארפ, קווין מגי, נייט האפמן, אריאל מקדונלד, ג'ים בוטרייט, עודד קטש, דורון ג'מצ'י, מייסאו באסטון
מאמן:פיני גרשון
עוזרים:רלף קליין ודיוויד בלאט
סמל אישי של המשתמש
קובי

הודעהעל ידי jol9 » 13 נובמבר 2011, 13:02

קובי כתב:לפארמר יש איכויות של גארד שאין לאף שחקן אחר במכבי.
אומנם בכדורסל אין ואקום, אבל אין זה אומר ששחקן X + שחקן Y שיחליפו את שחקן Z ימלאו את מקומו כראוי בהכרח. זה לא מתמטיקה. גם אם שלושה שחקנים יבואו ע"ח שחקן אחד ומבחינה סטטיסטית ישלימו את הסטטיסטיקה שלו, אין זה אומר שהם יחפו על חסרונו. בכדורסל יש דינמיקה קבוצתית ולזה כל סטטיסטיקה, או משחק במנג'ר לא ישקפו את ראי המציאות.

להערכתי, עזיבה של פארמר תותיר חלל גדול בקבוצה והשחקן העיקרי שיוכל למלא משהו מהבור הזה באספקטים מסויימים (בעיקר בהתקפה) הוא לאנגפורד, שכרגע לא נמצא בכושר משחק טוב.

גם במנג'ר זה לא עובד.
אין בעיה להביא 3 שחקנים שיקלעו יחד וימסרו יחד את מה שעושה פארמר, אבל שלושתם לא יכולים לשחק ביחד על המגרש...
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי פארוק » 13 נובמבר 2011, 13:06

חביב אורנג'ד כתב:זה קצת לא הוגן לשאול מדוע לא צומחים עוד שחקנים כמו קטש, שהרי קטש היה עילוי שצומח פעם ב...
אגב, קטש הוא מקרה מאוד נדיר ודוגמא מצויינת לכך שכשרון אמיתי גובר על מערכת החינוך הקשוחה; בניגוד להרבה שחקנים שהעבירו את התיכון בכיתות ספורט ועשו בגרות מינמלית של 21 יח"ל, קטש היה תלמיד מצטיין ובוגר המגמה הראלית של תיכון קלעי גבעתיים (כיום אגב, קטש מחזיק בתואר ראשון במתטמיקה וסטטיסטקה).

עם זאת, אפשר לתהות מדוע לא צומחים עוד שחקנים כמו שפר, דניאל, ג'מצ'י ואפילו בורשטיין.
כנראה שהסיבה לכך הוא במחסור במאמנים טובים ו/או מחסור במגלי כשרונות כמו שהיו רלף קליין ויהושוע רוזין ז"ל.

צריך פעם לומר את האמת קטש היה כלום אחד גדול בתור שחקן.
מישהו זוכר מה מכבי עשתה איתו? לאיזה פיינל פור הוא הוביל את מכבי?
צריך להבין מכבי בתקופתו הייתה קבוצה בינונית באירופה שלא הגיע לכלום.
מה שכן הוא מאמן עיוד יותר גרוע ממה שהוא היה בתור שחקן.
פארוק

הודעהעל ידי JasonWilliams12 » 13 נובמבר 2011, 13:14

למה אתה מזלזל בקטש? הוא לקחת "אליפות" עם גלבוע :laugh1
הוא היה שחקן מצוין וקטלני לא סתם הוא לקח לנו אליפות אירופה :crybaby
מאמן הוא לא בזה אתה צודק
הוא מצליח רק עם קבוצות ללא לחץ או ציפיות ושהוא לא בוחר את השחקנים :rolleyes
סגל לעונה הבאה:
מקאלב הלפרין
לאנגפורד לאנסברג
סאן אמטריו פניני
אליהו בלו מצ'באן
שחורצי בורוסיס הנדריקס

לשחרר את סמית' אוחיון בורשטיין ופאפס!!!
סמל אישי של המשתמש
JasonWilliams12

הודעהעל ידי פארוק » 13 נובמבר 2011, 13:32

JasonWilliams12 כתב:למה אתה מזלזל בקטש? הוא לקחת "אליפות" עם גלבוע :laugh1
הוא היה שחקן מצוין וקטלני לא סתם הוא לקח לנו אליפות אירופה :crybaby
מאמן הוא לא בזה אתה צודק
הוא מצליח רק עם קבוצות ללא לחץ או ציפיות ושהוא לא בוחר את השחקנים :rolleyes

איזה קטלני ואיזה נעליים????
לקח את גביע אירופה , בתור שחקן ספסל. זה נכון שבגמר הוא דפק משחק.
אבל אסור לשכוח זו הייתה הקבוצה של בודירוגה ורברצ'ה- קטש היה בסה"כ עוד שחקן.
דרך אגב ההתעלות שלו בגמר מאוד מזכירה את ההתעלות של קומאטוס בגמר במוסקבה.
פארוק

הודעהעל ידי JasonWilliams12 » 13 נובמבר 2011, 13:37

ממש לא הוא היה שחקן הרבה יותר משמעותי בפאו
סגל לעונה הבאה:
מקאלב הלפרין
לאנגפורד לאנסברג
סאן אמטריו פניני
אליהו בלו מצ'באן
שחורצי בורוסיס הנדריקס

סמל אישי של המשתמש
JasonWilliams12

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 13 נובמבר 2011, 14:19

אני לא חושב שצריכים להתבונן במספרים בכדי להבין שמכבי פיתחה תלות משמעותית בפארמר, וזה היה די ברור עוד מלפני תחילת העונה.
כאשר מכבי בחרה להביא את פאפאלוקאס כמחליף של פרקינס וכעת, את לנגפורד כמחליף של פארגו, היא די הפקירה את עמדת הרכז הראשון ולמעשה, בנתה את הקבוצה סביב פארמר.
נוסף על כך, למכבי של העונה אין מוביל כדור או שחקן המסוגל לרכז מן העמדה מס' 3.

עם זאת, אני לא חושב שהמצב כ"כ גרוע.
נקודות, ריבאונדים והגנה טובה, לנגפורד יכול לספק ובעמדת הרכז, למכבי יש את פאפאס וגם את אוחיון שהולך ומשתפר.
המצב הוא לא בדיוק אידיאלי, אבל גם לא רע.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי JasonWilliams12 » 13 נובמבר 2011, 14:27

חביב אורנג'ד כתב:אני לא חושב שצריכים להתבונן במספרים בכדי להבין שמכבי פיתחה תלות משמעותית בפארמר, וזה היה די ברור עוד מלפני תחילת העונה.
כאשר מכבי בחרה להביא את פאפאלוקאס כמחליף של פרקינס וכעת, את לנגפורד כמחליף של פארגו, היא די הפקירה את עמדת הרכז הראשון ולמעשה, בנתה את הקבוצה סביב פארמר.

נקודות, ריבאונדים והגנה טובה, לנגפורד יכול לספק ובעמדת הרכז, למכבי יש את פאפאס וגם את אוחיון שהולך ומשתפר.

לא רע שיש לך את אוחיון ומצד שני יש לך את דימאנטידיס,הוארטס,מקאלב... וכו?
סגל לעונה הבאה:
מקאלב הלפרין
לאנגפורד לאנסברג
סאן אמטריו פניני
אליהו בלו מצ'באן
שחורצי בורוסיס הנדריקס

סמל אישי של המשתמש
JasonWilliams12

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 13 נובמבר 2011, 14:35

JasonWilliams12 כתב:
חביב אורנג'ד כתב:אני לא חושב שצריכים להתבונן במספרים בכדי להבין שמכבי פיתחה תלות משמעותית בפארמר, וזה היה די ברור עוד מלפני תחילת העונה.

לא רע שיש לך את אוחיון ומצד שני יש לך את דימאנטידיס,הוארטס,מקאלב... וכו?

נכון, זה ממש לא רע ועם חסרון בעמדה אחת ניתן לחיות.
מזלינו שלמכבי יש יתרונות על רוב הקבוצות בעמדות 2,4, ו5.
מקווה שאם וכאשר פארמר יעזוב, מכבי ימצאו לו מחליף ראוי, דבר שעשוי לשפר את המצב בהרבה.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי JasonWilliams12 » 13 נובמבר 2011, 14:41

אני גם מקווה שהם יימצאו מחליף ראוי או את פארגו בתקווה
מול קבוצות טובות כמו סיינה ברצלונה צסקא ממש אין לנו יתרונות אולי רק בעמדה 4 ו 5
סגל לעונה הבאה:
מקאלב הלפרין
לאנגפורד לאנסברג
סאן אמטריו פניני
אליהו בלו מצ'באן
שחורצי בורוסיס הנדריקס

סמל אישי של המשתמש
JasonWilliams12

הודעהעל ידי jol9 » 13 נובמבר 2011, 14:43

פארוק כתב:
חביב אורנג'ד כתב:זה קצת לא הוגן לשאול מדוע לא צומחים עוד שחקנים כמו קטש, שהרי קטש היה עילוי שצומח פעם ב...

צריך פעם לומר את האמת קטש היה כלום אחד גדול בתור שחקן.

וואלה. אז האמת שלך היא האמת הקובעת? כי לדעתי קטש היה אחד השחקנים הטובים באירופה בתקופתו.
זה שמכבי לא הגיע איתו להישגים גדולים, זאת אשמה יותר גדולה של המערכת, שלא הצליחה להפנים את השינויים שחלו בכדורסל האירופאי במהלך שנות ה-90
ולהסתגל אליהם, וגם לא להביא מאמן אחד ראוי שיוכל להסתכל לכל אוברדוביץ' ומסינה בלבן של העיניים.

בחיים שלי לא הבנתי, איך אנשים שמעולם לא עשו שום דבר בתחום מסויים, יכולים להגיד על עילויים באותו תחום שהם "כלום אחד גדול", "בזיון", "בושה", "סמרטוט"
ומה לא.
אולי היית צריך להחליף את קטש ולשחק במקומו באותם השנים. אני בטוח שההישגים היו טובים בהרבה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי קובי » 13 נובמבר 2011, 16:02

פארוק כתב:צריך פעם לומר את האמת קטש היה כלום אחד גדול בתור שחקן.

אני מבין את התסכול שלך כאוהד ירושלים, אבל אל תשליך את האמת המעוותת שלך למציאות.
כדורסל איננו משחק טניס וזה שמכבי לא הגיעה בתקופתו של קטש לפיינל פור האירופי, לא גורעת מיכולותיו מאומה.
יותר מזה, בעיניי, אם לא הקאמבק שעשה ב-98, אחרי שכבר חתם בניקס, אני לא בטוח שקבוצת הנפל שהרכיב פה חרוש ובעקבותיה רכבת הזרים, הייתה מסתיימת בדאבל.
אני גם לא יודע איך מכבי הייתה מסתדרת בלעדיו בעונתו הראשונה ב-95', אחרי הפציעה של גודס מיד בפתיחת העונה (בפעם הקודמת שגודס נפצע ב-92, כולנו יודעים איך זה נגמר).
אתה כמובן ממהר להשכיח את הובלת הנבחרת בתקופתו שהגיעה עד למקום ה-7 באירופה ואת הובלת גליל הצעירה עד לגמר נגד מכבי ת"א בליגה כבר בגיל 20.

אבל עם מסונוורים דיי קשה להתווכח... ולתפיסתך, כל מי שלא לקח אליפות \ הצעיד את קבוצתו לפיינל פור הוא שום דבר ? מה בנוגע לבארקלי, סטוקטון, מלון ואפילו ארויו ? גם היו כלום אחד גדול בתור שחקנים, אני מניח...

פארוק כתב:איזה קטלני ואיזה נעליים????
לקח את גביע אירופה , בתור שחקן ספסל. זה נכון שבגמר הוא דפק משחק.
אבל אסור לשכוח זו הייתה הקבוצה של בודירוגה ורברצ'ה- קטש היה בסה"כ עוד שחקן.
דרך אגב ההתעלות שלו בגמר מאוד מזכירה את ההתעלות של קומאטוס בגמר במוסקבה.

ממש קומאטוס...
לא היה ממש קל להשתלב במכונה המשומנת שהייתה, דאז, תחת זליקו.
מה עוד, שקטש, בעונתו הראשונה תחת אובראדוביץ', עבר סדרות חינוך לא מעטות ונאלץ לעבוד קשה מאוד בהגנה, כדי להרוויח עוד דקות. בפאו, הוא גם התחזק גופנית בצורה בולטת לעין.
ככל שהעונה התקדמה, קטש הפך להיות בורג מרכזי בקבוצה ההיא של הירוקים, כאשר הפינאלה והמשחק הענק שלו נגד מכבי היה לשיא העונה מבחינתו ומבחינת הקבוצה והשלימה עקומת למידה והתקדמות מושלמת, כשהפיק הגיע בשיא העונה, גמר גביע אירופה לאלופות.
להבדיל, אך ניתן למצוא דמיון - פארקר היה כינור שלישי, לצידם של מקדונלד והאפמן. בלעדיו הם הגיעו 'רק' למקום השני באירופה.
הסגל שלי:
PG-שארונאס יאסיקביצ'יוס
SG-מיקי ברקוביץ'
SF-אנטוני פארקר
PF-ארל וויליאמס
C-ניקולה וויצ'יץ'
מחליפים:דרק שארפ, קווין מגי, נייט האפמן, אריאל מקדונלד, ג'ים בוטרייט, עודד קטש, דורון ג'מצ'י, מייסאו באסטון
מאמן:פיני גרשון
עוזרים:רלף קליין ודיוויד בלאט
סמל אישי של המשתמש
קובי

הודעהעל ידי צהובון » 13 נובמבר 2011, 16:26

אני חושב ששכחו כאן את הפרט הכי חשוב.
פארמר עולה למכבי כמו נער פוסטר. בגלל שכולם חשבו בתחילת השנה שסיום השביתה הוא עניין של זמן, פארמר ומכבי הגיעו לסיכום על חוזה סמלי עד מעליב לשחקן ברמתו (25 אלף דולר בחודש).
אם חס וחלילה הוא עוזב, למכבי לא מתפנה השכר שלו כדי לרכוש גארד במקומו, וזו הוצאה נוספת גדולה מאוד למכבי. שלא לדבר על זה שגם אם מגיע לכאן תותח יקר (שיפלט ממחנות ה-NBA), אי אפשר לדעת כמה זמן ייקח לו להתחבר לסגל, אם בכלל.
לאף אחד מאיתנו אין ספק שפאפלוקאס ויוגב לא יכולים להחזיק 40 דקות ביורוליג בעמדה הזו, גם אם משחק לידם לנגפורד בכושר.
בקיצור, סיום השביתה אם אכן תתרחש בסוף, היא אסון לעמדה 1 למכבי. אמנם קבוצות אחרות כמו ריאל גם כן יצטרכו להיפרד משחקנים איכותיים שיחילישו את הקבוצות, אבל לא בעמדה חשובה כל כך.
נקודת האור היחידה שלי היא שככל שעובר הזמן, הסיכוי שתהיה חפיפה מסויימת בין ההחלמה של פרקינס לעזיבה של פארמר, גודל. ואני מעדיף את פרקינס המחלים (שמכיר את השחקנים, המאמן, המערכת והתרגילים), על פני זר יקר שהוא חתול בשק.
צהובון

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־28 אורחים