המשחק הקרוב: הפועל תל אביב נגד מכבי Playtika ת"א, 15 ביוני, שבת, 21:15

רשמי: שון ג'יימס חתם במכבי לשנתיים

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: רשמי: שון ג'יימס חתם במכבי לשנתיים

הודעהעל ידי שמואל1 » 30 מאי 2011, 20:01

jol9 כתב:
שמואל1 כתב:
jol9 כתב:ברכות חמות לשון ולמכבי. שון ג'יימס מגיע במצב יחסית נוח. הוא מגיע לקבוצה מצויינת ומצליחה, כשלפניו ברוטציה משחק סנטר מוביל.
יהיה לו את הזמן להיכנס לעניינים לאט ובלי לחץ.

מעניין מה יהיה עם ריצ'רד. לדעתי יש סיכוי לא רע שהקו הקדמי של מכבי בעונה הבאה יכלול 6 שחקנים - סופו, ליאור, מילאן, ריצ', בלו וג'יימס.
לשלוש מסגרות, זה לא רע בכלל.

זה קו קדמי עמוק אבל עמוס מידי. אי אפשר לחלק את הרוטציה באופן ראוי בין כל השחקנים האלו. אני אישית הייתי מוותר על הנדריקס. אני לא רואה איזה ערך מוסף הוא מביא לקבוצה ששון ג'יימס שחתם עכשיו לא מביא. מילאן מצ'באן אומנם עדיין לא מלוטש , אבל לדעתי בעונה הבאה נראה שיפור רציני ממנו ולכן אני מעדיף אותו על הנדריקס.

עמוס מדי לשתי מסגרות. בשלוש מסגרות, ובהנחה שבליגה לא יישחקו עם ההרכב החזק ביותר, זה לא כזה עמוס.

אני אישית חושב שהנדריקס נתן עונה טובה ושמגיע לו להמשיך. הוא גם צעיר ואמור להשתפר עוד בעונה הבאה.

מה הנדריקס עושה ששון ג'יימס לא?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי חנו'ש » 30 מאי 2011, 20:02

jol9 כתב:
חנו'ש כתב:
jol9 כתב:ברכות חמות לשון ולמכבי. שון ג'יימס מגיע במצב יחסית נוח. הוא מגיע לקבוצה מצויינת ומצליחה, כשלפניו ברוטציה משחק סנטר מוביל.
יהיה לו את הזמן להיכנס לעניינים לאט ובלי לחץ.

מעניין מה יהיה עם ריצ'רד. לדעתי יש סיכוי לא רע שהקו הקדמי של מכבי בעונה הבאה יכלול 6 שחקנים - סופו, ליאור, מילאן, ריצ', בלו וג'יימס.
לשלוש מסגרות, זה לא רע בכלל.

זה בהחלט קו קידמי עמוק ומגוון שיוכל להתמודד עם 3 מסגרות.
נשאלה היא איך מאצ'בן יתמודד עם זה? מדובר בשחקן צעיר שזקוק לדקות כדי להתקדם, וכבר השנה הוא היה די אחרון ברוטציית הגבוהים, אז אם מוסיפים לו עוד גבוה זה עלול לפגוע בהתקדמות שלו.
אולי בכל זאת עדיף לחשוב על להשאיל אותו??

חבל להשאיל אותו. שלוש מסגרות זה די הרבה דקות. משהו כמו 240 דקות בשבוע שצריך לחלק לשישה שחקנים, שזה בערך 40 דקות לשחקן בשבוע.
אני מאמין שמילאן יהיה הגבוה המוביל של מכבי בליגה או באדריאטית.

זה רק בהנחה שההיררכיות לא יהיו זהות ב-3 המפעלים (וכולי תקווה שאכן כך יהיה)ץ
אני רק מקווה שזה לא יזיק לסדר ולמשמעת של הקבוצה.
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי ביבו » 30 מאי 2011, 20:07

ההיררכיות לא יהיו זהות כי בכל מקרה סופו
לא ישחק שלושה משחקים בשבוע וינוח או בליגה או באדריאטית.
ביבו

הודעהעל ידי jol9 » 30 מאי 2011, 20:25

שמואל1 כתב:מה הנדריקס עושה ששון ג'יימס לא?

הנדריקס ניצח למכבי כמה משחקים ביורוליג העונה, מה שג'יימס עוד לא עשה.

יכול להיות שתהיה כאן כפילות, אבל מצד שני זה יאפשר לדייויד לשחק עם ג'יימס ועם הנדריקס ביחד, מה שייתן לו הרכב הגנתי מאוד חזק.

בכל מקרה, עדיף שהסגל יהיה סגור כבר בקיץ, מאשר שנראה פתאום אחרי חודשיים, שהקו הקדמי שופך מנוע מ-3 מסגרות. אם ייראו שיש עומס לא סביר,
תמיד אפשר להשאיל שחקן מסויים, כמו שעשו עם פוט וכדיר.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 30 מאי 2011, 20:26

ביבו כתב:ההיררכיות לא יהיו זהות כי בכל מקרה סופו
לא ישחק שלושה משחקים בשבוע וינוח או בליגה או באדריאטית.

נכון. לא יודע אם הוא לגמרי לא יישחק, אבל בטוח שהוא לא יישחק 25 דקות 3 פעמים בשבוע.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי משה » 30 מאי 2011, 21:20

השאלה שצריכה להישאל היא מה שון ג'ימס עשה שהנדריקס לא? והתשובה היא שום דבר. גם לפני הגעתו של הנדריקס הוא היה נחשב לשחקן מוכח (תגלית העונה בליגה הספרדית).
משה

הודעהעל ידי מה מכבי » 30 מאי 2011, 21:51

מה כל כך מוכח בליגה הספרדית? להזכירך בורשטיין (העגלה) ולימונד (הנעל) כיכבו שם גם כן בשנתיים האחרונות. שון ג'יימס שנתן הצגות מול מכבי כבר שנתיים הוא לא פחות שחקן מוכח מהנדריקס. מדהים שמהליגה שלנו בשנים האחרונות הגיעו כמה מהזרים שהפכו להיות הטובים באירופה בתפקיד שלהם ועדיין מזלזלים בליגה שלנו כאילו כל קבוצות מרכז טבלה בליגה הספרדית זה איזה עילוי ומוכח וכל שחקן מהליגה שלנו זה פח.
מה מכבי

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 30 מאי 2011, 22:30

משה כתב:השאלה שצריכה להישאל היא מה שון ג'ימס עשה שהנדריקס לא? והתשובה היא שום דבר. גם לפני הגעתו של הנדריקס הוא היה נחשב לשחקן מוכח (תגלית העונה בליגה הספרדית).

אני מתקשה להאמין שהססמא ש"מה השחקן הזה עשה שהאחר לא?" עדיין מושמעת כאן, בטח לאחר עונה כמו זו.
הרי רק בקיץ נאמרו אותם הדברים על שחקן כמו ג'רמי פארגו, כאשר בד בבד פומפמו פה שחקנים כמו פלניניץ', שזכה לכינוי "רכז טהור ומוכח", ושאראס, שעליו נאמר ש"הוא כבר שכח את מה שפארגו עוד לא למד".
מה עלה בגורל השניים? הראשון התגלה כנגר בעלת יכולת ניהול משחק חלשה ולא הצליח אפילו לעבור שלב אחד ביורוליג (ועוד עם קבוצה עשירה מאוד). השני היה נראה כמו כלום ושום דבר בשלב הטופ 16 ובמשחק החשוב ביותר של קבוצתו (בו הוא גם זכה למספר רב של דקות), הוא היה פשוט נוראי והיה גורם מרכזי לתובסת קבוצותו שגם הובילה להדחתה עוד לפני שלב ההצלבה.
מה עשה השחקן ה"לא מוכח" פארגו? העפיל לגמר היורוליג, זכה בתואר השחקן המצטיין של שלב ההצלבה (שלב אליו השניים הקודמים בכלל לא העפילו) ובדרך, זכה בדאבל בליגה המקומית.

גם האמירה ששון ג'יימס לא עשה שום דבר שהנדריקס כבר עשה, היא לא נכונה ואולי אפילו שקרית.
ג'יימס היה שחקן מכללות הרבה יותר טוב ומשמעותי מהנדריקס ומהבודדים בתולדות הNCAA שעשו חמש פעמים טריפל דאבל (דבר שהנדריקס לעולם לא עשה) וכמו כן, מחזיק בממוצע העונתי של חסימות למשחק הגבוה ביותר בתולדות הNCAA.
ג'יימס הוא גם בעל נסיון עשיר יותר בכדורסל מקצועני ובשנים שהוא שיחק הוא הצליח להגיע לכמה השגים אישיים מרשימים (אמנם בליגה די חלשה).

לסיכום, הנדריקס אולי שחקן טוב יותר מג'יימס או מתאים יותר למכבי מאשר ג'יימס (למרות שאני לא חושב כך), אבל העובדה שג'יימס הוא פחות "מנוסה" או פחות "מוכח" מהנדרקיס (עובדה שהיא גם לא בדיוק מוצקה) בכלל לא רלונטית לויכוח.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי ניר » 31 מאי 2011, 02:50

החתמה נהדרת. אין דרך אחרת לתאר אותה.
המחיר הוגן, החוזה נשמע טוב.
הוא רק צריך להיכנס במיידי לחדר הכושר ולהוכיח שההשקעה בו עשוייה להשתלם.
עם ההגנה של מכבי, שכופה על היריבה שלה יותר זריקות לשלוש, מטרייה כמותו יכולה בדקות מסוימות גם ליצור מורא מלהיכנס בכלל לצבע.
אבל שוב, הוא חייב להתחיל להתחזק פיזית, חופשה קצרה - וישר לחדר הכושר, תוך בליסת חלבונים באופן יומי.
ניר

הודעהעל ידי Mta_atic » 31 מאי 2011, 05:29

חביב אורנג'ד כתב:
משה כתב:השאלה שצריכה להישאל היא מה שון ג'ימס עשה שהנדריקס לא? והתשובה היא שום דבר. גם לפני הגעתו של הנדריקס הוא היה נחשב לשחקן מוכח (תגלית העונה בליגה הספרדית).

אני מתקשה להאמין שהססמא ש"מה השחקן הזה עשה שהאחר לא?" עדיין מושמעת כאן, בטח לאחר עונה כמו זו.
הרי רק בקיץ נאמרו אותם הדברים על שחקן כמו ג'רמי פארגו, כאשר בד בבד פומפמו פה שחקנים כמו פלניניץ', שזכה לכינוי "רכז טהור ומוכח", ושאראס, שעליו נאמר ש"הוא כבר שכח את מה שפארגו עוד לא למד".
מה עלה בגורל השניים? הראשון התגלה כנגר בעלת יכולת ניהול משחק חלשה ולא הצליח אפילו לעבור שלב אחד ביורוליג (ועוד עם קבוצה עשירה מאוד). השני היה נראה כמו כלום ושום דבר בשלב הטופ 16 ובמשחק החשוב ביותר של קבוצתו (בו הוא גם זכה למספר רב של דקות), הוא היה פשוט נוראי והיה גורם מרכזי לתובסת קבוצותו שגם הובילה להדחתה עוד לפני שלב ההצלבה.
מה עשה השחקן ה"לא מוכח" פארגו? העפיל לגמר היורוליג, זכה בתואר השחקן המצטיין של שלב ההצלבה (שלב אליו השניים הקודמים בכלל לא העפילו) ובדרך, זכה בדאבל בליגה המקומית.

גם האמירה ששון ג'יימס לא עשה שום דבר שהנדריקס כבר עשה, היא לא נכונה ואולי אפילו שקרית.
ג'יימס היה שחקן מכללות הרבה יותר טוב ומשמעותי מהנדריקס ומהבודדים בתולדות הNCAA שעשו חמש פעמים טריפל דאבל (דבר שהנדריקס לעולם לא עשה) וכמו כן, מחזיק בממוצע העונתי של חסימות למשחק הגבוה ביותר בתולדות הNCAA.
ג'יימס הוא גם בעל נסיון עשיר יותר בכדורסל מקצועני ובשנים שהוא שיחק הוא הצליח להגיע לכמה השגים אישיים מרשימים (אמנם בליגה די חלשה).

לסיכום, הנדריקס אולי שחקן טוב יותר מג'יימס או מתאים יותר למכבי מאשר ג'יימס (למרות שאני לא חושב כך), אבל העובדה שג'יימס הוא פחות "מנוסה" או פחות "מוכח" מהנדרקיס (עובדה שהיא גם לא בדיוק מוצקה) בכלל לא רלונטית לויכוח.

מסכים עם רוב הדברים שכתבת,
ועדיין לא הצלחתי להבין את המשפט:
גרנדה הספרדית ומכבי ת"א נחשבות מסגרות שמקנות ניסיון פחות עשיר בכדורסל מקצועני ממכללת נורת'איסטרן ובני השרון?

הישגים אישיים זה יפה, זה יכול לפתוח דלתות אבל לא להכניס אותך פנימה.
מה שיקבע בסופו של דבר הוא היכולת שלו בליגה, באדריאטית וביורוליג.

לא יודע עד כמה אני אוביקטיבי כי אני באופן אישי אוהב מאד את הנדריקס.
אמרתי את זה לא פעם, שאם מכבי תשאיר אותו ותשכיל להשתמש בו ולפתח אותו
היא יכולה לקבל שחקן מעולה בגנה ובהתקפה.
סמל אישי של המשתמש
Mta_atic
חבר כבוד

הודעהעל ידי refael » 31 מאי 2011, 07:50

מה בכלל הגובה שלו ? הוא נראה יותר 2.05 מאשר 2.08 .
עוד פעם אין לנו סנטר רציני מעל 2.10 .
תמונה
refael

הודעהעל ידי שמואל1 » 31 מאי 2011, 07:54

6 לב צהוב כתב:מה בכלל הגובה שלו ? הוא נראה יותר 2.05 מאשר 2.08 .

מסכים, עדיין למכבי תהיה סוג של בעיה בצבע בשמירה על סנטרים גבוהים בגובה 2.10 ומעלה. שון ג'יימס גם לא מספיק פיזי כדי להתמודד עם חיות הצבע של אירופה. בגלל זה עדיף שישחק 4 ואולי הנדריקס ימשיך ב 5.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי refael » 31 מאי 2011, 09:25

שמואל1 כתב:

מסכים, עדיין למכבי תהיה סוג של בעיה בצבע בשמירה על סנטרים גבוהים בגובה 2.10 ומעלה. שון ג'יימס גם לא מספיק פיזי כדי להתמודד עם חיות הצבע של אירופה. בגלל זה עדיף שישחק 4 ואולי הנדריקס ימשיך ב 5.

אז מה בעצם עזרה לך ההחתמה הזאת אם הנדריקס ימשיך ב 5 ?עדיין נחשב כאחת הקבוצות הנמוכות ביורוליג בנתיים ההחתמה הזאת נראית לי לא חכמה .
נערך לאחרונה על ידי refael בתאריך 31 מאי 2011, 09:26, נערך פעם אחת בסך הכל.
תמונה
refael

הודעהעל ידי שמואל1 » 31 מאי 2011, 09:26

6 לב צהוב כתב:
שמואל1 כתב:

אז מה בעצם עזרה לך ההחתמה הזאת אם הנדריקס ימשיך ב 5 ? בנתיים ההחתמה הזאת נראית לי חכמה .

היא עוזרת למכבי בתחומים שהיו חסרים לה בעונה שעברה כמו מטריה אווירית, ריבאונד.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי er79 » 31 מאי 2011, 09:28

שטויות, הגובה שלו לא פקטור, יש לו ווינג ספאן עצום. הוא יכול לתת שוט בלוק לכל סנטר באירופה, גם אם הוא 2.10 ומעלה.
er79

הודעהעל ידי rc4991 » 31 מאי 2011, 09:48

עכשיו גם ערן סלע(שאני מאוד מעריך)מהלל את ההחתמה:
http://one.co.il/Article/180660.html
למרות שהוא נסחף כשהשווה את הסטטיסטיקה שתיהיה לכזאת כמו של ואסקז או מאריץ'
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 31 מאי 2011, 10:04

מסכים עם רוב הדברים שכתבת,
ועדיין לא הצלחתי להבין את המשפט:
גרנדה הספרדית ומכבי ת"א נחשבות מסגרות שמקנות ניסיון פחות עשיר בכדורסל מקצועני ממכללת נורת'איסטרן ובני השרון?

נסיון עשיר - הכוונה יותר זמן. ג'יימס שיחק כבר שלוש עונות באירופה (לרבות עונה ביורוקאפ) כשברובן הוא תופקד כשחקן מוביל ובכולן הוא הצטיין בדברים אשר היו חסרים למכבי העונה.
נכון, הנסיון של ריצ'רד הנדריקס הוא יותר מרשים והוא בהחלט שחקן מוכח יותר, אבל הפערים בין שני השחקנים האילו בכל מה שקשור לנסיון, הוא לא כל-כך גדול כמו שמנסים לצייר כאן.
נוסף על כך, כמו שכתבתי בפוסט הקודם, לנסיון אין פה באמת חשיבות. זה גם לא שמדובר בשחקן שנוסה ברמות הגבוהות ונכשל. כל ה"חסרון" שלו מתסתכם בכך שהוא היה שחקן מצויין בליגה לא מי יודע כמה חזקה (למרות שנתן כמה משחקים מצויינים מול קבוצה כמו מכבי) ופשוט עוד לא קיבל הזדמנות ברמות הגבוהות.
אני שוב אזכיר את ג'רמי פארגו, הדברים שנאמרו עליו בקיץ והשחקנים ה"מוכחים" שהועדפו כאן על-פניו. ג'יימס אולי לא יצליח כמו פארגו אבל על פניו, הוא בהחלט בחירה מושכלת של מכבי.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי jol9 » 31 מאי 2011, 16:17

אנחנו הגענו השנה לגמר היורוליג עם הקו הקדמי הזה, ועל הדרך ניצחנו את קאחה שהיא בעלת אחד הגבוהים הטובים באירופה.
סנטימטר לפה או לשם זה פחות משמעותי לדעתי.

לגבי מה ששמואל אמר,
אז הוא בהחלט יכול לשפר את יכולת החסימה, אבל הוא לא ריבאונדר טוב יותר מהנדריקס.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 31 מאי 2011, 17:19

אם מישהו יכול להסביר לי משהו אחד-למה כולם אומרים שמכבי ''גנבו עוד שחקן''? אוקיי,לבני השרון אין את היכולת להתמודד עם השכר שמכבי מציעה לשחקנים,אבל זה לא כאילו שון ג'יימס היה נשאר בליגה שלנו אם הוא לא היה מגיע למכבי..
מה מכבי כבר עשו? החתימו שחקן שהיה פרי-אייג'נט? איך זה שוב עושה למכבי תדמית רעה? אם שון ג'יימס לא היה חותם במכבי הוא היה חותם בקבוצה אחרת באירופה..אז מה? מכבי היו צריכים להגיד ''אתם יודעים מה? מכבוד לבני השרון,אנחנו נוותר על שחקן שיכול לעזור לנו,רק בשביל שלא יגידו שלקחנו עוד שחקן מהליגה''? איזה שטויות..למה אנשים לא מסוגלים להיות אובייקטיבים? קטש לא לקח שני שחקנים מרכזיים מהגליל ועוד שחקן מרכזי מחיפה? למה עליו לא אמרו שהוא מחליש את הליגה?
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי Mta_atic » 31 מאי 2011, 17:28

Holiday_Armadillo כתב:אם מישהו יכול להסביר לי משהו אחד-למה כולם אומרים שמכבי ''גנבו עוד שחקן''? אוקיי,לבני השרון אין את היכולת להתמודד עם השכר שמכבי מציעה לשחקנים,אבל זה לא כאילו שון ג'יימס היה נשאר בליגה שלנו אם הוא לא היה מגיע למכבי..
מה מכבי כבר עשו? החתימו שחקן שהיה פרי-אייג'נט? איך זה שוב עושה למכבי תדמית רעה? אם שון ג'יימס לא היה חותם במכבי הוא היה חותם בקבוצה אחרת באירופה..אז מה? מכבי היו צריכים להגיד ''אתם יודעים מה? מכבוד לבני השרון,אנחנו נוותר על שחקן שיכול לעזור לנו,רק בשביל שלא יגידו שלקחנו עוד שחקן מהליגה''? איזה שטויות..למה אנשים לא מסוגלים להיות אובייקטיבים? קטש לא לקח שני שחקנים מרכזיים מהגליל ועוד שחקן מרכזי מחיפה? למה עליו לא אמרו שהוא מחליש את הליגה?

בעגת הכדורסל גניבה = מציאה. החתמה של שחקן איכותי במחיר נמוך.

למרות שאני איתך.
מילים מעצבות תודעה, והקטע של "מכבי גנבה" ממשיך לחלחל לתודעה הציבורית כאילו מדובר בשודדי ים ולא בקבוצה שמביאה הרבה כבוד למדינה.
סמל אישי של המשתמש
Mta_atic
חבר כבוד

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], Google Adsense [Bot], מקאדו 3 ו־52 אורחים