המשחק הקרוב: הפועל תל אביב נגד מכבי Playtika ת"א, 15 ביוני, שבת, 21:15

מכבי ת"א נגד הפועל ירושלים - ראשון, 21:00, ספורט5

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: מכבי ת"א נגד הפועל ירושלים - ראשון, 21:00, ספורט5

הודעהעל ידי קובי » 20 נובמבר 2011, 23:30

קובי כתב:אני שם :dance2

אבל אני קצת מודאג :? מוזר לי ההרכבה הזו של בלאט, שהולך עם סמית' וגם לאנגפורד. ציפיתי שאם פארמר לא יתלבש, יהיה זה פאפאס שיורכב עם אחד מהשניים.
בנוסף, בנוגע לשחקני הפנים, כמובן שאני שמח שסופו הורכב, אבל לא ברור לי שאם הוחלט על כך, מדוע הוא שיחק אתמול הרבה דקות יחסית, בעוד ג'יימס לא שיחק ולו דקה.
בכלל, יותר מדיי משחקי הרכבים בימים האחרונים.
האדריאטית וההגבלות בקופליג עושות למכבי לא טוב.

אבל מה זה חשוב. יד אליהו. טירוף ! :frightened

למרות האופטימיות שעליה ניסיתי לשמור לאורך כל היום, לקראת בואי למשחק, הייתה לי תחושה מאוד רעה. בעיקר לנוכח הרכבתם של שני הגארדים המאכזבים עד כה, לאנגפורד את סמית', למרות אי הרכבתו של פארמר (ולמי לא קדחתי על זה בעבודה אתמול...).

אני אומר דבר כזה: יש 3 מסגרות לשחק בהן, אחת יותר מדיי ואחת שבה כל כמה שנים מנסים לקחת בה את הספורטיביות, כנגד קבוצה אחת בלבד.

אבל וזה אבל גדול - כל חישובי הדקות, הפציעות והמחלות צריכות להיות מנותבות וממוקדות למטרה הנעלה - הצלחה ביורוליג, אליפות וגביע בארץ.
לגבי הצלחה ביורוליג - כפי שרשמתי, לא יכול להיות שמשחק יורוליג, שהפסד בו יכול להתברר כקריטי בהמשך, ישוחק ע"י שני שחקני חמישייה, שאחד הגיע לכאן לא מזמן ולא מחובר לקבוצה והשני שלא השתלב בקבוצה כראוי, מאז בואו.
לגבי הצלחה בליגה - עקב שלוש המסגרות והגבלות הזרים המקשות, אני בהחלט מקבל על הדעת הורדה של מכבי מהדוושה במספר משחקים, מלבד הפיינל פור, משחקי הגביע בכל שלב שהוא ו... כן, כן - שימו לב - כל משחק נגד הפועל ירושלים. משחק נגד הפועל ירושלים זה דרבי לכל דבר ועניין. מי שמזלזל במהות של היריבות בין המועדונים וטוען שמשחק נגד ירושלים זה "עוד משחק" כנראה לא חש מספיק את רוח המועדון, את עצם היותו אוהד מכבי ואת הרצון העז לנצח, יותר מכל קבוצה אחרת, דווקא את הפועל ירושלים ובכל מסגרת, גם אם במשחק ידידות למען השלום במזרח התיכון.

יכולים לדבר איתי על פציעות ומחלות עד מחר. בכל משחק יורוליג ובדרבי נגד ירושלים כולם חייבים להיות בריאים. נגד שרלרואה ראינו כשסופו משחק יפה מאוד וסמית' נותן דקות נכבדות, כשהיו צריכים. אז מי אמר שנגד ירושלים מכבי לא תצטרך את פארמר? זה היה סיכון גדול, שגובל ביהירות, או לחלופין בחוסר איכפתיות, לא לרשום אותו לדרבי הזה.

לגבי המצב מקצועית, אני חושב שמכבי נמצאת בכושר רע מאוד והיא בבעייה קשה מאוד בעמדות 1-3, כאשר יוגב (עם כל הסימפטיה ללחימה והקשיחות) ובורשטיין הם א-פקטורים בהתקפה. לאנגפורד נראה איטי, לא מחובר וגם כשהוא מנסה, זה נראה ללא קשר לשטף הקבוצתי בהתקפה. סמית' פשוט לא פוגע וכל קשר בינו לבין פרופסור נראה מקרי בהחלט. פניני עם בטחון ברצפה ופשוט לא פוגע מתחילת העונה.
מהעמדות הללו, כרגע, נותר לבנות על משחק אקטיבי של פארמר, שלעיתים נוטה להיעלם ומפאפאס שמצליח לתת מספר דקות טופ-יורוליג איכותיות.

יחד עם כל זאת, אני חושב שלצוות המקצועי, בראשות בלאט, חלק גדול ברצף 3 המשחקים הרעים של מכבי, שתחילתם בהרכבת 2 שחקנים לא מחוברים לקבוצה כנגד קבוצת יורוליג חלשה וסופם, בהשבתתו של פארמר, השחקן הכי חשוב בחלק האחורי ומנגד הרכבתם של לאנגפורד וסמית' המאכזבים מאוד עד כה במשחק נגד ירושלים.
בעיניי, הקבוצה הזאת של הפועל ירושלים, היא מהחלשות יותר בעשור האחרון במועדון וגם היום לא נתנה משחק גדול, אבל משחק שהיה מנצח את מכבי גם ביום חמישי וגם ביום שבת באותו הרכב שהועלה ע"י הצוות המקצועי היום.

מאכזב מאוד ואני מקווה שנשכח משבוע הכדורסל הרע של מכבי מהר ככל שניתן. יצאנו בו במזל עם שני נצחונות ואולי דווקא ההפסד המביש הזה, נגד היריבה השנואה, יעיר את השחקנים לשיפור כבר בחמישי הקרוב.
הסגל שלי:
PG-שארונאס יאסיקביצ'יוס
SG-מיקי ברקוביץ'
SF-אנטוני פארקר
PF-ארל וויליאמס
C-ניקולה וויצ'יץ'
מחליפים:דרק שארפ, קווין מגי, נייט האפמן, אריאל מקדונלד, ג'ים בוטרייט, עודד קטש, דורון ג'מצ'י, מייסאו באסטון
מאמן:פיני גרשון
עוזרים:רלף קליין ודיוויד בלאט
סמל אישי של המשתמש
קובי

הודעהעל ידי jol9 » 20 נובמבר 2011, 23:36

קודי כתב:ההפסד ממש לא נורא ולא מעניין אותי, אבל הוא צריך להדליק למכבי כמה נורות אדומות שהיו צריכות להידלק כבר לפני כמה משחקים:
1. בלי פרמאר אין למכבי מה לחפש ברמות הגבוהות, אפילו לא קרוב לזה. לכן אולי כדאי שכבר יגיע גיבוי נורמלי, כדי שלא נאבד את כל עונת היורוליג כשהוא יעזוב.
2. אוחיון לא יכול להיות רכז ראשון במכבי וגם לא גארד שלישי-רביעי. אני גם מניח שבקרוב מאוד כל אירופה תדע שצריך לתת לו מטר-שניים והוא יאבד מהאפקטיביות שלו. מדהים שהיום הוא היה השחקן שזרק הכי הרבה זריקות לסל במכבי. פאקינג קבוצה של 20 מיליון דולר והשחקן שזורק לסל הכי הרבה הוא אחד השחקנים עם אחוזי הקליעה הגרועים ביורוליג ושחקן שמעולם לא ידע לקלוע משהו שהוא מעבר לליי אפ.
3. ההשתלבות כל כך איטית של לנגפורד באמת מתחילה להדאיג. אולי באמת יש משהו שאנחנו לא יודעים בנוגע לפציעה שלו?
4. סמית הוא כשלון קולוסאלי ולאור החד גונית המדהימה שלו (לא יודע למסור, לא לוקח ריבאונדים ולא מסוגל להוביל כדור) והפיקציה כאילו הוא שומר טוב (שלא עומדת במבחן המציאות) לא ברור לי למה בלאט נותן לו כל כך הרבה דקות.
5. פניני בכושר מחריד - גם בקליעה, גם בקבלת ההחלטות וגם בהגנה.
6. היכולת ההתקפית של מכבי במשחקים האחרונים היא מחרידה. לא רק בקליעות אלא בכלל בהגעה למצבים, במיוחד בהתקפה העומדת שלא ממש קיימת.
7. אני גם ממש לא מתלהב מהיכולת ההגנתית של הקבוצה, שבלטה בעיקר מול שתיים מקבוצות היורוליג החלשות ביותר. למרבית הקו האחורי של מכבי פשוט אין רגליים לשמור.
8. העייפות מסדרת משחקים כל כך אינטנסיבית עלולה להשפיע גם ביום חמישי הקרוב. אני לא בטוח שיש לשחקנים, שכבר ביום שלישי חוזרים להתאמן במלוא המרץ, מספיק זמן כדי להתאושש מבחינה פיזית ומנטלית.
9. אחוזי הקליעה המחרידים מבחוץ פוגעים קשות בתפוקה של סופו, שקבוצות לא חוששות לעשות עליו דאבל וטריפל טים מאחר שהסיכוי שיחטפו על זה שלשה אפסי. בלי חזרה לאחוזי קליעה נורמליים מבחוץ ההתקפה של מכבי תישאר תקועה וההפסד היום הוא רק סיפתח לעוד כמה שיהיו. הבעיה היא שעם דקות המשחק הרבות של שחקנים כמו אוחיון ובורשטיין ובכושר הקליעה מהזוויע של סמית, פניני ולנגפורד אין הרבה תקווה בתחום הזה.

כן - סיכום מעודד, אין מה לומר. :crybaby

האמת שאני די מסכים עם כל מה שכתבת. מכבי שיחקה שלושה משחקים מאוד מאוד דומים. היא פתחה איזשהו פער, ואז קרסה. מול קבוצה שרצתה מאוד לנצח,
ובצירוף פקטור העייפות, זה נגמר בתבוסה. מול השתיים האחרות, זה נגמר בניצחונות די דחוקים.

סה"כ מותר שלשחקנים ולכל הקבוצה יהיו תקופות פחות טובות, וצריך להתמודד עם זה.
לדייויד יש עבודה קשה מאוד, וסה"כ בחלק מהעניין אפשר גם להאשים אותו. למשל - שייר. הבחור אמנם עציץ, אבל הוא יכול לתת 15-20 דקות במשחק אדריאטית זניח.
גם הסיפור עם פאפאס הוא כרגע על הראש של דייויד.

לדעתי הפתרון לבעיות טמון בקצת שינויים פנימיים של היררכיות והרכבים, ובחזרה לבסיס.
1 - הבסיס הבסיסי ביותר הוא סופו. כרגע זה לא עובד, אבל פרט למסירות החוצה לקלעים, סופו יודע לעשות עוד דברים. צריך להשתמש בזה יותר.
2 - ליאור צריך לצאת מהמוד של תחנה אחרונה. הוא מוסר מצויין, וצריך לידו שחקנים שאוהבים לנוע. צריך גם לעבוד על הדברים הלה באימונים, כי הכדור
נמצא הרבה בידיים של ליאור.
3 - אני עדיין מחזיק בדעה, שצריך קצת לארגן מחדש את ההרכבים, ולהתאים את השחקנים אחד ליד השני, לפי הכושר שלהם.
גם לא הייתי מתבייש, להוציא את סמית' מחוץ לרוטציה לאיזה משחק, שקצת יתאפס על עצמו.
4 - הרבה הרבה עבודה מנטלית. השחקנים עובדים קשה, טסים הרבה, משחקים ב-3 ליגות שונות, עם סגנונות שונים, שיפוט שונה ואפילו כדורים שונים.
זה הזמן לעשות פריוריטיזציה ולא לדרוש מהם 100% בכל משחק ומשחק.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 20 נובמבר 2011, 23:37

jol9 כתב:
יוסי22 כתב:
jol9 כתב:אני דווקא כן יוצא עם משהו מעודד מהמשחק הזה.
בגלל שיש לנו את צה"ל, יש לנו גם הגנה מהערבים וגם הגנה משמואל. ביום כזה, לא מדובר על משהו שאפשר לזלזל בו.

:laugh3

דרך אגב , לאיפה נעלמת .... למשחק של נדאל?

עזוב, זה לא היום שלי היום... :sorry

טוב נו, לפחות רפא ניצח, למרות שזה נראה לי כמו ניצחון שכולו הפסד... מחרתיים הוא יחטוף בראש מפדרר, ויתמודד מול טסונגה על העליה לחצי גמר.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 20 נובמבר 2011, 23:44

jol9 כתב:
jol9 כתב:
יוסי22 כתב:
בגלל שיש לנו את צה"ל, יש לנו גם הגנה מהערבים וגם הגנה משמואל. ביום כזה, לא מדובר על משהו שאפשר לזלזל בו.

טוב נו, לפחות רפא ניצח, למרות שזה נראה לי כמו ניצחון שכולו הפסד... מחרתיים הוא יחטוף בראש מפדרר, ויתמודד מול טסונגה על העליה לחצי גמר.

לצערי פדרר שוב יפסיד לנדאל.. הכושר של רפא בכלל לא פקטור במשחקים מול פדרר, פשוט אין לו תשובה לפורהנד טופ ספין של נדאל שבא ישר לבקהנד שלו.
שחקנים עם בקהנד יד אחת לא יכולים להתמודד עם נדאל.. אפילו לא הגדול מכולם
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 20 נובמבר 2011, 23:46

MTA2311 כתב:
jol9 כתב:
jol9 כתב:
יוסי22 כתב:

לצערי פדרר שוב יפסיד לנדאל.. הכושר של רפא בכלל לא פקטור במשחקים מול פדרר, פשוט אין לו תשובה לפורהנד טופ ספין של נדאל שבא ישר לבקהנד שלו.
שחקנים עם בקהנד יד אחת לא יכולים להתמודד עם נדאל.. אפילו לא הגדול מכולם

ראשית אתה מוזמן להצטרף לקבוצה הדלה שמנהלת דיונים על טניס בפורום שכונה.
שנית, בטורניר הזה החוקים האלה לא עובדים. פדרר נמצא בכושר מצויין ורפא לא ממש עצמו בחודשים האחרונים, וגם נראה שהוא חולה או משהו.
לא משנה, לחצי הגמר שניהם צריכים לעלות, כך או אחרת.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 21 נובמבר 2011, 00:33

jol9 כתב:
חביב אורנג'ד כתב:אני לא חושב שצריכים להתרגש יותר מדי מההפסד הזה.
מכבי נתנה למגדל פור מאוד משמעותי ולמעשה, הגישה לה את המשחק על מגש, ומגדל ידעה לנצל את זה.

אם יש דברים שצריכים להדאיג (והם אינם נובעים רק מהמשחק הזה) הם היכולת החלשה מאוד של סמית' שמסתמן כשחקן מאוד חד-גוני, כאשר הוא אינו מצליח לקלוע הוא פשוט אינו מסוגל לתרום באספקטים נוספים, והיכולת של לנגפורד שאחרי כל הרעש מסביבו הוא אינו מסוגל להתשלב במשחק הקבוצתי ולא מראה יכולת יוצאת דופן.
אפשר גם לציין את הספסל של מכבי, שלמרות שהוא עמוק, הוא עני מאוד בקלעים. המצב בו טל בורשטיין הוא הגארד הבכיר ביותר בספסל, צריכה להדאיג מאוד את בלאט.

בכל מקרה, למשחק הבא מול מגדל פארמר כנראה ישחק (וייתכן שאף ירשם כשיראלי) ולצדו גם כספי.
עדיין יש מקום לאופטימיות.

אני גם מרגיש ככה. אנחנו בעצם נמצאים בואקום עצום בעמדות 2-3. אוחיון הוא באמת בחור חביב מאוד, ושחקן לא רע. הוא יכול להיות האנרג'ייזר שעולה מהספסל ונותן לפארמר
דקות מנוחה, או משחק לצידו של פארמר. אבל הוא לא יכול להיות שחקן מוביל במכבי, ובטח לא רכז מוביל.

סמית' מאכזב מאוד. הוא ממש ממש מזכיר את קאמינגס. בכאילו אינטלגנציה שלו, בכאילו הגנה טובה, בכאילו משחק התקפה שקול וחכם. אבל אפילו כל זה, לא הבעיה.
הבעיה איתו דומה מאוד לזו שהיתה עם קאמינגס. הוא נכנס לסוג של בור מנטלי, ופשוט משחק יותר ויותר רע ממשחק למשחק. אני חושש שהוא יתקבע באיזשהו סוג של סטטוס קוו
כזה, שבו הוא פשוט משחק רע, וכולם מקבלים את זה, כמו שהיה עם קאמינגס.

לאנגפורד גם מאוד מאכזב. גם אם הוא יחזור פתאום ליכולת אישית טובה, הוא לא מראה שום סימני השתלבות. פה ושם איזה מהלך מקרי נחמד, אבל לא יותר מזה.
איטי מאוד (גם בתנועה וגם במחשבה), לא יוצר לעצמו, לא יוצר לאחרים, לא קולע, לא סוחט עבירות - כלום. בהגנה הוא דווקא בסדר, אבל לא יותר מזה.

זה פחות או יותר מה שיש לנו בעמדות 2-3 יחד עם טל ויחד עם הכושר המזוויע של פניני, וזה פשוט לא מספיק.

שמע יוני, בגדול אתה צדקת מאוד עם התמיכה בהלפרין.
צמד כמו הלפרין - אוחיון היה מועיל מאוד למכבי ועדיף בהרבה על הצוות בורשטיין - שאייר, ולצערי, אפשר גם להוסיף אליהם את פאפאס (למרות שפאפס הוא יותר קרבן של הגבלת הזרים מאשר שחקן מאכזב).
אז אומרים שהלפרין לא יציב? אני מעדיף שחקן לא יציב כמו הלפרין על-פני שחקן שהיציבות היחידה שהוא מגלה היא בלהיות חלש או בלהיות לא קיים (ע"ע בורשטיין ושאייר).

שוב, אני חושב שהמצב שיש בסגל ששה גארדים ואף אחד מהם הוא אינו קלעי, הוא פשוט מצב אבסורדי, במיוחד לאחר העונה שעברה בה הבעיה הזאת זעקה.
לגבי פניני, אני דוקא אופטימי. אנחנו מכירים את גיא מספיק טוב בכדי לאמוד את היכולות שלו, אנחנו רואים שהוא פשוט בתקופה לא טובה ואני בטוח שהוא יצא ממנה.
לגבי לנגפורד, מה אומר.... אולי בכל זאת צריך לתת לו עוד זמן ולהיות סבלניים. כרגע הוא לא נראה כמו השחקן שבאמת משלים את הפאזל ובטח לא כמו אותו שחקן שגרף כאן כ"כ הרבה מחמאות.

קצת מטריד שכל נושא הקליעה מתנקז רק בשחקן אחד (דיויד בלו) שרוב הזמן בכלל משחק בעמדה מס' 4.
כמו שזה נראה, הקו האחורי יצריך חריש עמוק בקיץ.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי קודי » 21 נובמבר 2011, 06:53

מה שמאוד צריך להטריד את בלאט הוא שירושלים ניצחה בקלות למרות שממש לא היתה ביום גדול - היא קלעה באחוזים סבירים בלבד (52% ל-2 ו-36% ל-3), לא שלטה בריבאונד (11 ריבאונדים בהתקפה לעומת 20 של מכבי), חטפה מעט (5) ואיבדה לא מעט (14). כלומר, יום סביר מינוס של ירושלים הספיק לה בכדי לנצח את מכבי בקלילות בהיכל וזה מטריד הרבה יותר מעצם ההפסד.
13.7- בלאט: "רוט אינו בעדיפות מבחינת ההשקפה של הצוות המקצועי". 14.7- מכבי מודיעה על החתמתו של רוט.
20.6- בלאט: "אישית חשבתי שהנדריקס זה שחקן שצריך להיות במכבי הרבה שנים". 20.7- רקנאטי: "כולם טועים לגבי ריצ'י. לא רצינו אותו."
קודי

הודעהעל ידי jol9 » 21 נובמבר 2011, 08:22

קודי כתב:מה שמאוד צריך להטריד את בלאט הוא שירושלים ניצחה בקלות למרות שממש לא היתה ביום גדול - היא קלעה באחוזים סבירים בלבד (52% ל-2 ו-36% ל-3), לא שלטה בריבאונד (11 ריבאונדים בהתקפה לעומת 20 של מכבי), חטפה מעט (5) ואיבדה לא מעט (14). כלומר, יום סביר מינוס של ירושלים הספיק לה בכדי לנצח את מכבי בקלילות בהיכל וזה מטריד הרבה יותר מעצם ההפסד.

לא הייתי מתייחס לזה יותר מדי. אני מסכים שהם לא שיחקו טוב, אבל מצד שני, מכבי שיחקה איום ונורא. אני בטוח שבמשחקים החשובים יותר
מול מגדל העונה, מכבי תשחק טוב יותר.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 21 נובמבר 2011, 08:25

חביב אורנג'ד כתב:
jol9 כתב:
מכבי נתנה למגדל פור מאוד משמעותי ולמעשה, הגישה לה את המשחק על מגש, ומגדל ידעה לנצל את זה.

אם יש דברים שצריכים להדאיג (והם אינם נובעים רק מהמשחק הזה) הם היכולת החלשה מאוד של סמית' שמסתמן כשחקן מאוד חד-גוני, כאשר הוא אינו מצליח לקלוע הוא פשוט אינו מסוגל לתרום באספקטים נוספים, והיכולת של לנגפורד שאחרי כל הרעש מסביבו הוא אינו מסוגל להתשלב במשחק הקבוצתי ולא מראה יכולת יוצאת דופן.
אפשר גם לציין את הספסל של מכבי, שלמרות שהוא עמוק, הוא עני מאוד בקלעים. המצב בו טל בורשטיין הוא הגארד הבכיר ביותר בספסל, צריכה להדאיג מאוד את בלאט.

בכל מקרה, למשחק הבא מול מגדל פארמר כנראה ישחק (וייתכן שאף ירשם כשיראלי) ולצדו גם כספי.

אני גם מרגיש ככה. אנחנו בעצם נמצאים בואקום עצום בעמדות 2-3. אוחיון הוא באמת בחור חביב מאוד, ושחקן לא רע. הוא יכול להיות האנרג'ייזר שעולה מהספסל ונותן לפארמר
דקות מנוחה, או משחק לצידו של פארמר. אבל הוא לא יכול להיות שחקן מוביל במכבי, ובטח לא רכז מוביל.

סמית' מאכזב מאוד. הוא ממש ממש מזכיר את קאמינגס. בכאילו אינטלגנציה שלו, בכאילו הגנה טובה, בכאילו משחק התקפה שקול וחכם. אבל אפילו כל זה, לא הבעיה.
הבעיה איתו דומה מאוד לזו שהיתה עם קאמינגס. הוא נכנס לסוג של בור מנטלי, ופשוט משחק יותר ויותר רע ממשחק למשחק. אני חושש שהוא יתקבע באיזשהו סוג של סטטוס קוו

לאנגפורד גם מאוד מאכזב. גם אם הוא יחזור פתאום ליכולת אישית טובה, הוא לא מראה שום סימני השתלבות. פה ושם איזה מהלך מקרי נחמד, אבל לא יותר מזה.
איטי מאוד (גם בתנועה וגם במחשבה), לא יוצר לעצמו, לא יוצר לאחרים, לא קולע, לא סוחט עבירות - כלום. בהגנה הוא דווקא בסדר, אבל לא יותר מזה.

זה פחות או יותר מה שיש לנו בעמדות 2-3 יחד עם טל ויחד עם הכושר המזוויע של פניני, וזה פשוט לא מספיק.

צמד כמו הלפרין - אוחיון היה מועיל מאוד למכבי ועדיף בהרבה על הצוות בורשטיין - שאייר, ולצערי, אפשר גם להוסיף אליהם את פאפאס (למרות שפאפס הוא יותר קרבן של הגבלת הזרים מאשר שחקן מאכזב).
אז אומרים שהלפרין לא יציב? אני מעדיף שחקן לא יציב כמו הלפרין על-פני שחקן שהיציבות היחידה שהוא מגלה היא בלהיות חלש או בלהיות לא קיים (ע"ע בורשטיין ושאייר).

שוב, אני חושב שהמצב שיש בסגל ששה גארדים ואף אחד מהם הוא אינו קלעי, הוא פשוט מצב אבסורדי, במיוחד לאחר העונה שעברה בה הבעיה הזאת זעקה.
לגבי פניני, אני דוקא אופטימי. אנחנו מכירים את גיא מספיק טוב בכדי לאמוד את היכולות שלו, אנחנו רואים שהוא פשוט בתקופה לא טובה ואני בטוח שהוא יצא ממנה.
לגבי לנגפורד, מה אומר.... אולי בכל זאת צריך לתת לו עוד זמן ולהיות סבלניים. כרגע הוא לא נראה כמו השחקן שבאמת משלים את הפאזל ובטח לא כמו אותו שחקן שגרף כאן כ"כ הרבה מחמאות.

קצת מטריד שכל נושא הקליעה מתנקז רק בשחקן אחד (דיויד בלו) שרוב הזמן בכלל משחק בעמדה מס' 4.

תראה, לכל אחד וגם לי יש את הביקורת על יותם. הוא לא מיצה את כל הכשרון שלו, הוא לא שחקן אסרטיבי, ואין לו אופי של לוחם.
אבל הוא כשרון גדול, קלעי מצויין, שחקן חכם וקבוצתי, וגם יודע להיות סקורר.
הוא מתאים מאוד למאמן כמו דייויד בלאט, וליד שחקן כמו פארמר.

אבל אם מכבי מתכוונת להביא אותו, היא צריכה לקחת בחשבון שהיא חייבת רכז דומיננטי לידו (כמו טפירו בנבחרת, בברלי בספרטק או ביינום בזמנו במכבי).
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי asafb96 » 21 נובמבר 2011, 09:02

jol9 כתב:
חביב אורנג'ד כתב:
jol9 כתב:

תראה, לכל אחד וגם לי יש את הביקורת על יותם. הוא לא מיצה את כל הכשרון שלו, הוא לא שחקן אסרטיבי, ואין לו אופי של לוחם.
אבל הוא כשרון גדול, קלעי מצויין, שחקן חכם וקבוצתי, וגם יודע להיות סקורר.
הוא מתאים מאוד למאמן כמו דייויד בלאט, וליד שחקן כמו פארמר.

אבל אם מכבי מתכוונת להביא אותו, היא צריכה לקחת בחשבון שהיא חייבת רכז דומיננטי לידו (כמו טפירו בנבחרת, בברלי בספרטק או ביינום בזמנו במכבי).

אני לא יודע אם התיאור זה רכז דומיננטי, לדעתי יותר צריך גארד-אתלטי סוקרר דומיננטי. בוורלי וביינום, רחוקים שנות אור מליהיות רכזים. הם גארדים נמוכים, שיודעים לשים כדור על הרצפה טוב, ולייצר, לעצמם, ולאחרים. לא מנהלי משחק. דווקא הלפרין בעונה עם ביינום, מסר משהו כמו 4 אסיסטים למשחק, שביינום לא התקרב לזה. צמד של הלפרין-לאגנפורד יכול ליהיות יוצא מהכלל. יחד עם אוחיון, שאייר (שיקבל דקות וכמה כדורים ביד, כמו בגביע צ'אנס, כולם פה יתהפכו בדיעה שלהם, אבל זה לא יקרה בתקופה הקרוב, צריך לתת לו זמן, כמו קלאטאס מפאו), בורשטיין, לאנדסברג (שחקן אדיר, בהחלט יכול ליהיות "הפארגו הבא". עוד לא בן 22, ונותן סטטיסטיקה מפלצתית. יכול ליהיות שחקן חמישיה בקבוצת יורוליג לדעתי) ופניני, יש למכבי קוו אחורי של זר אחד בלבד. לא הכי מבריק ונוצץ, אבל אולי זה הכיוון אם יעזבו את האדריאטית, וזה יאפשר למכבי לשחק עם כל הזרים גם בליגה.
נערך לאחרונה על ידי asafb96 בתאריך 21 נובמבר 2011, 09:08, נערך פעם אחת בסך הכל.
asafb96

הודעהעל ידי קודי » 21 נובמבר 2011, 09:07

jol9 כתב:
קודי כתב:מה שמאוד צריך להטריד את בלאט הוא שירושלים ניצחה בקלות למרות שממש לא היתה ביום גדול - היא קלעה באחוזים סבירים בלבד (52% ל-2 ו-36% ל-3), לא שלטה בריבאונד (11 ריבאונדים בהתקפה לעומת 20 של מכבי), חטפה מעט (5) ואיבדה לא מעט (14). כלומר, יום סביר מינוס של ירושלים הספיק לה בכדי לנצח את מכבי בקלילות בהיכל וזה מטריד הרבה יותר מעצם ההפסד.

לא הייתי מתייחס לזה יותר מדי. אני מסכים שהם לא שיחקו טוב, אבל מצד שני, מכבי שיחקה איום ונורא. אני בטוח שבמשחקים החשובים יותר

גם ירושלים ישחקו טוב יותר. הבעיה היא שאם לא יהיה לנו את פרמאר אני לא בטוח שיכולת טובה יותר תספיק. מעבר לכך, ירושלים לא ממש מטרידים אותי אלא היורוליג, שם ביכולת כזו, ובוודאי בלי פרמאר, נראה שיהיה לנו קשה לנצח משהו בטופ 16.
13.7- בלאט: "רוט אינו בעדיפות מבחינת ההשקפה של הצוות המקצועי". 14.7- מכבי מודיעה על החתמתו של רוט.
20.6- בלאט: "אישית חשבתי שהנדריקס זה שחקן שצריך להיות במכבי הרבה שנים". 20.7- רקנאטי: "כולם טועים לגבי ריצ'י. לא רצינו אותו."
קודי

הודעהעל ידי docariel » 21 נובמבר 2011, 09:12

נכון שתמיד נוח להגיד שמי שלא שיחק הוא זה שהיה עושה את ההבדל, אבל בכל זאת...
לדעתי אתמול מכבי היתה משחקת טוב יותר עם פאפלוקאס ושון ג'יימס, לא הגיוני ששחקן כמו שון, שהיה מהדומיננטים בליגה, לא ישחק...
ובשביל לוודא שעמדת הרכז מאוישת כראוי , בכל משחק צריכים לשחק פארמר או פאפאלוקאס, כרגע לא ניתן לסמוך ב100% על אוחיון.
בנוסף, מכבי בהחלט צריכה להשתמש יותר בסופו מבחינת זריקות לשלוש, ברגע שהכדור נכנס אליו מיד מתפנה שחקן מחוץ לקשת ולכן צריך לנצל את בלו לכך (כרגע הקלעי היציב ביותר).
סמל אישי של המשתמש
docariel

הודעהעל ידי jol9 » 21 נובמבר 2011, 09:13

קודי כתב:
jol9 כתב:

גם ירושלים ישחקו טוב יותר. הבעיה היא שאם לא יהיה לנו את פרמאר אני לא בטוח שיכולת טובה יותר תספיק. מעבר לכך, ירושלים לא ממש מטרידים אותי אלא היורוליג, שם ביכולת כזו, ובוודאי בלי פרמאר, נראה שיהיה לנו קשה לנצח משהו בטופ 16.

איך שזה נראה כרגע, אנחנו לא צריכים לחשוב על היום שאחרי פארמר.
אם העונה שם לא תתבטל, אז מכבי תהיה במצב קשה בכל מקרה, אבל אין מה לדבר על זה עכשיו, כי זה לא שיש איזשהו פתרון קסם למצב.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי קודי » 21 נובמבר 2011, 09:17

jol9 כתב:
קודי כתב:
jol9 כתב:

איך שזה נראה כרגע, אנחנו לא צריכים לחשוב על היום שאחרי פארמר.
אם העונה שם לא תתבטל, אז מכבי תהיה במצב קשה בכל מקרה, אבל אין מה לדבר על זה עכשיו, כי זה לא שיש איזשהו פתרון קסם למצב.

צודק, היה צריך לחשוב על זה עוד בקיץ...
קודי

הודעהעל ידי jol9 » 21 נובמבר 2011, 09:18

asafb96 כתב:אני לא יודע אם התיאור זה רכז דומיננטי, לדעתי יותר צריך גארד-אתלטי סוקרר דומיננטי. בוורלי וביינום, רחוקים שנות אור מליהיות רכזים. הם גארדים נמוכים, שיודעים לשים כדור על הרצפה טוב, ולייצר, לעצמם, ולאחרים. לא מנהלי משחק. דווקא הלפרין בעונה עם ביינום, מסר משהו כמו 4 אסיסטים למשחק, שביינום לא התקרב לזה. צמד של הלפרין-לאגנפורד יכול ליהיות יוצא מהכלל. יחד עם אוחיון, שאייר (שיקבל דקות וכמה כדורים ביד, כמו בגביע צ'אנס, כולם פה יתהפכו בדיעה שלהם, אבל זה לא יקרה בתקופה הקרוב, צריך לתת לו זמן, כמו קלאטאס מפאו), בורשטיין, לאנדסברג (שחקן אדיר, בהחלט יכול ליהיות "הפארגו הבא". עוד לא בן 22, ונותן סטטיסטיקה מפלצתית. יכול ליהיות שחקן חמישיה בקבוצת יורוליג לדעתי) ופניני, יש למכבי קוו אחורי של זר אחד בלבד. לא הכי מבריק ונוצץ, אבל אולי זה הכיוון אם יעזבו את האדריאטית, וזה יאפשר למכבי לשחק עם כל הזרים גם בליגה.

הבנת את הכוונה. רכז, גארד - לא משנה. העיקר שלא כל הנטל ייפול על יותם, כי זה לא הצד החזק שלו, להיות מנהיג על המגרש ולקחת את הקבוצה על הגב.

לגבי שייר - אתה מתעקש להשאר אופטימי לגביו, אבל אני לא. קלאטיס זה קלאטיס. היו גם דוגמאות לשחקנים אחרים שלקח להם זמן להיכנס לעניינים, אבל
שייר לא רק שלא מראה שום שיפור (בניגוד ללאנגפורד למשל), הוא רק מראה שהוא גרוע יותר ויותר בכל דקה שהוא מקבל.

הוא לא זורק לסל, לא נע לאיזורים פנויים לקבל את הכדור, עושה עבירות מטומטמות בהגנה, וממש לא נראה כמו שחקן כדורסל.
אני לא מאמין שזה פתאום יכול להתהפך במכה. זה לא עובד ככה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי yarinsaky » 21 נובמבר 2011, 09:24

נו, באמת. הלפרין ולאנגפורד בשנה הבאה כגארדים מובילים, בגיבוי של פאקינג שאייר, בורשטיין ולאנדסברג יהיו טובים יותר מהשנה הזאת ?

לדעתי הלפריו ולאנגפורד פשוט יבטלו אחד את השני לסכום אפס.
הסגל של מכבי ת"א :

רכזיות - בר רפאלי, אליזבת הארלי
קלעיות - מורן אטיאס, ליב טיילור
סמוליות - ג'יזל, קים קרדישיאן
פאווריות- מייגן פוקס, אולגה קורילנקו
סנטריות - פנלופה קרוז, קייט ווינסלט

מאמנות- שרון סטון, - מישל פייפר, ברוק שילדס
yarinsaky

הודעהעל ידי jol9 » 21 נובמבר 2011, 09:26

yarinsaky כתב:נו, באמת. הלפרין ולאנגפורד בשנה הבאה כגארדים מובילים, בגיבוי של פאקינג שאייר, בורשטיין ולאנדסברג יהיו טובים יותר מהשנה הזאת ?

לדעתי הלפריו ולאנגפורד פשוט יבטלו אחד את השני לסכום אפס.

הקו האחורי ייראה שונה בשנה הבאה. אני מקווה שזה יהיה עם יותם. לגבי לאנגפורד - זה פחות אכפת לי כרגע.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי yarinsaky » 21 נובמבר 2011, 09:27

בסדר, לא איכפת לי יותם.
אבל מכבי צריכה שידוד בקו האחורי, לא תיקונים קוסמטיים.
הסגל של מכבי ת"א :

yarinsaky

הודעהעל ידי asafb96 » 21 נובמבר 2011, 09:31

jol9 כתב:
asafb96 כתב:אני לא יודע אם התיאור זה רכז דומיננטי, לדעתי יותר צריך גארד-אתלטי סוקרר דומיננטי. בוורלי וביינום, רחוקים שנות אור מליהיות רכזים. הם גארדים נמוכים, שיודעים לשים כדור על הרצפה טוב, ולייצר, לעצמם, ולאחרים. לא מנהלי משחק. דווקא הלפרין בעונה עם ביינום, מסר משהו כמו 4 אסיסטים למשחק, שביינום לא התקרב לזה. צמד של הלפרין-לאגנפורד יכול ליהיות יוצא מהכלל. יחד עם אוחיון, שאייר (שיקבל דקות וכמה כדורים ביד, כמו בגביע צ'אנס, כולם פה יתהפכו בדיעה שלהם, אבל זה לא יקרה בתקופה הקרוב, צריך לתת לו זמן, כמו קלאטאס מפאו), בורשטיין, לאנדסברג (שחקן אדיר, בהחלט יכול ליהיות "הפארגו הבא". עוד לא בן 22, ונותן סטטיסטיקה מפלצתית. יכול ליהיות שחקן חמישיה בקבוצת יורוליג לדעתי) ופניני, יש למכבי קוו אחורי של זר אחד בלבד. לא הכי מבריק ונוצץ, אבל אולי זה הכיוון אם יעזבו את האדריאטית, וזה יאפשר למכבי לשחק עם כל הזרים גם בליגה.

הבנת את הכוונה. רכז, גארד - לא משנה. העיקר שלא כל הנטל ייפול על יותם, כי זה לא הצד החזק שלו, להיות מנהיג על המגרש ולקחת את הקבוצה על הגב.

לגבי שייר - אתה מתעקש להשאר אופטימי לגביו, אבל אני לא. קלאטיס זה קלאטיס. היו גם דוגמאות לשחקנים אחרים שלקח להם זמן להיכנס לעניינים, אבל
שייר לא רק שלא מראה שום שיפור (בניגוד ללאנגפורד למשל), הוא רק מראה שהוא גרוע יותר ויותר בכל דקה שהוא מקבל.

הוא לא זורק לסל, לא נע לאיזורים פנויים לקבל את הכדור, עושה עבירות מטומטמות בהגנה, וממש לא נראה כמו שחקן כדורסל.
אני לא מאמין שזה פתאום יכול להתהפך במכה. זה לא עובד ככה.

כן, אני נשאר אופטימי לגבי שאייר. מה לעשות...
אחד השחקנים המוכשרים בקבוצה הנכחית. הגיעה לקבוצה עם עומק בגארדים (עם כי עומק לרוחב, ולא 2-3 גארדים מהטופ), נראה קצת מבוהל, לא יודע עוד מה זה ליהיות שחקן משלים, ולא מקבל דקות. אני מאמין ששנה הבאה, הוא יוכל להשתלב כגארד 3-4 ברוטציה.
קלאטאס, שאני חוזר עליו, זה אותו סיפור. היה זוועה גם הוא בהתחלה, ונראה ההפיך הגמור משחקן כדורסל. ועוד בפאו... אממה מה, אוברדוביץ' המשיך איתו, ואחרי לא מעט זמן, הוא נתן פרציה גדולה בסוף העונה שעברה, והיה אחד האחריים על האליפות ביוון מול אולי' בסדרה.
מתחילת השנה הוא כבר קיבל מעמד של שחקן חמישיה, ולדעתי הוא אחד הגארדים הטובים ביבשת. לא מספרים הכי מפוצצים (אם כי סטטיסטיקה יפה מאוד), אבל שחקן קלאסה.
שאייר מבחינתי זה אותו סיפור. צריך לתת לו זמן וביטחון, ובסופו של דבר אני מאמין שיפרוץ. מבחינת כישרון, הוא לא פחות מוכשר מקאלטאס, ומהרבה גארדים בקבוצות טופ יורוליג. היה מדהים במכללות, ואני לא פוסל אותו. מכבי לא תלויה בו, וכל ההתעסקות בו כרגע היא סתמית
asafb96

הודעהעל ידי yarinsaky » 21 נובמבר 2011, 09:32

היא סתמית ,אבל אתה מדבר עליו כבר חודשים. ;) כאילו שהוא באמת פונקציה ששווה דיסקוס.
הסגל של מכבי ת"א :

yarinsaky

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: omerk ו־29 אורחים