המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד הפועל ירושלים, 5 ביוני, רביעי, 21:00

דווין סמית'

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: דווין סמית'

הודעהעל ידי ankram » 25 מרץ 2014, 12:07

אולי במקום ללכת לכיוון של אנשים נחמדים בחדר ההלבשה , רצוי שאנשי המקצוע בקבוצה הזאת , ילכו לכיוון של שחקנים יציבים שמעמידים שורה קבועה פחות או יותר
של נקודות , ריבאונדים ואסיסטים ולא מביאים חודש של מדד 20 וחודש לאחר מכן מדד של 2.
אם אני בוחר שחקנים לקבוצה שלי אני מסתכל על מספר דברים
1. יציבות , ממכבי של השנה אתה לא יכול לדעת מה תקבל במשחק , השחקן הכי יציב של הקבוצה הוא בכלל פניני....
2. נתוני ריבאונד - שחקנים שיש להם נתוני ריבאונד טובים לעמדה שלהם , הם שחקנים שרוצים את הכדור , שרוצים שהכדור יהיה בידיים שלהם , מבחינתי להעמיד חמשייה של שחקנים שביניהם מסתובבים 20-25 ריבאונדים.
3. נתונים סטאטיסטים של 5 הדקות האחרונות במשחק לאורך 3 השנים האחרונות של השחקן, אפשר בקלות להבין מתוך זה , מי מופיע בסוף משחק ומי לא. כנ"ל לגבי אחוזי עונשין ב 5 הדקות האחרונות.

אני מאמין שאלו הדברים הכי חשובים , והכי נכונים למדידה , לא סטסאטיסטיקה כוללת , לא התפרצויות של מדד מפלצתי , לא 70% מקו העונשין , יציבות , ריבאונד ויכולת ברגעי סיום.

את כל שאר הדברים , עמדה , סגנון , התאמה , המאמן צריך לטפל , אני בדיעה שאם יש לך שחקנים טובים ויציבים שמתפקדים טוב ברגעים אחרונים , כל החלקים האחרים יפלו בדיוק למקום בו הם צריכים להיות.
סמל אישי של המשתמש
ankram

הודעהעל ידי jol9 » 25 מרץ 2014, 12:56

ankram כתב:אולי במקום ללכת לכיוון של אנשים נחמדים בחדר ההלבשה , רצוי שאנשי המקצוע בקבוצה הזאת , ילכו לכיוון של שחקנים יציבים שמעמידים שורה קבועה פחות או יותר
של נקודות , ריבאונדים ואסיסטים ולא מביאים חודש של מדד 20 וחודש לאחר מכן מדד של 2.
אם אני בוחר שחקנים לקבוצה שלי אני מסתכל על מספר דברים
1. יציבות , ממכבי של השנה אתה לא יכול לדעת מה תקבל במשחק , השחקן הכי יציב של הקבוצה הוא בכלל פניני....
2. נתוני ריבאונד - שחקנים שיש להם נתוני ריבאונד טובים לעמדה שלהם , הם שחקנים שרוצים את הכדור , שרוצים שהכדור יהיה בידיים שלהם , מבחינתי להעמיד חמשייה של שחקנים שביניהם מסתובבים 20-25 ריבאונדים.
3. נתונים סטאטיסטים של 5 הדקות האחרונות במשחק לאורך 3 השנים האחרונות של השחקן, אפשר בקלות להבין מתוך זה , מי מופיע בסוף משחק ומי לא. כנ"ל לגבי אחוזי עונשין ב 5 הדקות האחרונות.

אני מאמין שאלו הדברים הכי חשובים , והכי נכונים למדידה , לא סטסאטיסטיקה כוללת , לא התפרצויות של מדד מפלצתי , לא 70% מקו העונשין , יציבות , ריבאונד ויכולת ברגעי סיום.

את כל שאר הדברים , עמדה , סגנון , התאמה , המאמן צריך לטפל , אני בדיעה שאם יש לך שחקנים טובים ויציבים שמתפקדים טוב ברגעים אחרונים , כל החלקים האחרים יפלו בדיוק למקום בו הם צריכים להיות.

האמת שזאת גישה מעניינת. מעניין אם זה נעשה באופן כזה או דומה באיזשהי קבוצה בעולם.
אני גם מאמין בסטטיסיקה, אבל סטטיסטיקה לפעמים נוטה לשקר.
אני חושב שע"פ שלושת הפרמטרים שהבאת, היקמן יצטייר כשחקן טוב יותר מספאנוליס אולי. כולנו יודעים אבל שכל סל וכל פעולה שלו יש סביבה מטרה אחת ויחידה - לשפר את הסטטיסטיקה
של היקמן.
אני אומר את זה בערך מהדקה הראשונה שראיתי אותו במכבי, והיום רוב הפורום מסכים. ולמרות שהיקמן מעמיד מספרים יפים, הרוב כאן לא היה רוצה לראות אותו ממשיך.

אני חושב שאנליזות מהסוג שהבאת אפשר וצריך לעשות, ואולי אפילו למקד אותן עוד יותר.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי ankram » 25 מרץ 2014, 13:07

דווקא לגבי היקמן , המדדים שהבאתי אמורים למנוע את הגעתו
http://www.euroleague.net/competition/p ... code=E2013
רואים פה את התנודות הקיצונות , יחס איבודים\אסיסטים (גם מדד חשוב) לא טוב ואחוזי עונשין שולכים ופוחתים עם העלייה ברמה.
ואני בטוח שב5 הדקות האחרונות ( אפשר לבדוק את זה בצורה הרבה יותר מחודדת ע"י PBP או צפייה בוידאו) ספאנוליס עושה הרבה יותר דברים חיוביים מאשר היקמן (ממש חוכמה).
נכון יש פה הרבה עבודה סזיפית של ניתוח תוך התמקדות בפילוח המשחק למגמות (שמירה על הפרש , תפקוד בפיגור וכו').

אבל לא בשביל זה לוקחים מהמנויים כסף?
סמל אישי של המשתמש
ankram

הודעהעל ידי jol9 » 25 מרץ 2014, 14:18

ankram כתב:דווקא לגבי היקמן , המדדים שהבאתי אמורים למנוע את הגעתו
http://www.euroleague.net/competition/p ... code=E2013
רואים פה את התנודות הקיצונות , יחס איבודים\אסיסטים (גם מדד חשוב) לא טוב ואחוזי עונשין שולכים ופוחתים עם העלייה ברמה.
ואני בטוח שב5 הדקות האחרונות ( אפשר לבדוק את זה בצורה הרבה יותר מחודדת ע"י PBP או צפייה בוידאו) ספאנוליס עושה הרבה יותר דברים חיוביים מאשר היקמן (ממש חוכמה).
נכון יש פה הרבה עבודה סזיפית של ניתוח תוך התמקדות בפילוח המשחק למגמות (שמירה על הפרש , תפקוד בפיגור וכו').

אבל לא בשביל זה לוקחים מהמנויים כסף?

לא, אין לי ויכוח שאלה דברים שצריך לעשות, ובשביל זה יש מחלקת סקאוטינג וכל מיני עוזרי מאמנים וכו'.
אנליזה סטטיסטית זה חשוב מאוד אבל לא די בה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 25 מרץ 2014, 14:29

אנליזה סטטיסטית בכדורסל זה משהו שמאוד מאוד קשה לעשות כי יש המון גורמים שצריך לבודד ושתלויים אחד בשני. להבדיל מבייסבול או טניס, שחקן לא תלוי רק בעצמו וכל שחקן יפיק מעצמו דברים שונים עם שחקנים אחרים לצידו. יש יותר מדי אינטרקציה חיצונית בשביל לנתח שחקן בודד בצורה טובה.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 25 מרץ 2014, 19:35

roy1000 כתב:אנליזה סטטיסטית בכדורסל זה משהו שמאוד מאוד קשה לעשות כי יש המון גורמים שצריך לבודד ושתלויים אחד בשני. להבדיל מבייסבול או טניס, שחקן לא תלוי רק בעצמו וכל שחקן יפיק מעצמו דברים שונים עם שחקנים אחרים לצידו. יש יותר מדי אינטרקציה חיצונית בשביל לנתח שחקן בודד בצורה טובה.

אני לא בטוח...
יש דברים שלא כ"כ תלויים באחרים - למשל ביצועים בדקות האחרונות, כמו שהציע אנקראם. אם נסתכל על מספיק משחקים, וננתח את האחוזים, כמות האיבודים, האסיסטים וכו'
בדקות המכריעות, בהחלט נוכל לקבל תמונה כלשהי על ביצועי השחקן בדקות המכריעות.

בכל אופן, סטטיסטיקה מתקדמת קיימת ונעשית בNBA, ויש כאן מישהו (ברח לי כרגע מי) שמביא משם נתונים מעניינים מאוד. אין שום סיבה שזה לא ייעשה באירופה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי toja27 » 25 מרץ 2014, 22:19

er79 כתב:דילייני זה עוד שכונה. חלאס כבר עם שחקנים כאלה. נמאס לי לשמוע מהם. עושה לי רק רע. מאז שרייס חתם יש לי אולקוס.

דלייני זה לא רייס. שחקן הרבה יותר מוכשר. בסגל הפנטזיה שלך מופיע פארגו, אתה יודע גם הוא לא בדיוק שאראס או רודריגז. אותו סוג של שחקן של דלייני, לא מנהל משחק גדול אבל מוכשר מאוד.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי toja27 » 25 מרץ 2014, 22:24

קודי כתב:
חנו'ש כתב:דילייני זה רייס נוסף אולי מעט משודרג.
לא עשינו בזה שום דבר

מסכים לגמרי. אולי מספיק עם שחקני השכונה האלה עם הבנדנה על הראש.

אז נבקש במיוחד בשבילך שהוא יוריד את הבנדאנה. אני מציע שחקנים על בסיס הטעם האישי שלי. אם יש לך שחקנים שאתה רוצה להציע אתה מוזמן. זה כולה פורום, ואנחנו לא באמת קובעים את ההחתמות אז כך את זה בקלות.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי חנו'ש » 25 מרץ 2014, 22:46

toja27 כתב:
er79 כתב:דילייני זה עוד שכונה. חלאס כבר עם שחקנים כאלה. נמאס לי לשמוע מהם. עושה לי רק רע. מאז שרייס חתם יש לי אולקוס.

דלייני זה לא רייס. שחקן הרבה יותר מוכשר. בסגל הפנטזיה שלך מופיע פארגו, אתה יודע גם הוא לא בדיוק שאראס או רודריגז. אותו סוג של שחקן של דלייני, לא מנהל משחק גדול אבל מוכשר מאוד.

העניין הוא שגם רייס היה מצוין שנה שעברה בבאיירן כמו שדילייני השנה.
את פארגו לעומת זאת ראינו במכבי, וראינו למה הוא מסוגל בצהוב, לא בבאיירן.
וזה לא רק שפארגו היה טוב במכבי, הוא גם היה חלק מרכזי בקבוצה טובה מאוד שהגיעה מאוד רחוק, כך שיכולת לא להרוס כבר אנחנו יודעים שיש לו.

בגדול אני ממש לא מתחברת לסוג השחקנים הזה בדיוק כמו er אבל פארגו מבחינתי הוא יוצא דופן בגלל שהוא הוכיח את עצמו במכבי.
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי toja27 » 25 מרץ 2014, 23:51

חנו'ש כתב:
toja27 כתב:

העניין הוא שגם רייס היה מצוין שנה שעברה בבאיירן כמו שדילייני השנה.
את פארגו לעומת זאת ראינו במכבי, וראינו למה הוא מסוגל בצהוב, לא בבאיירן.
וזה לא רק שפארגו היה טוב במכבי, הוא גם היה חלק מרכזי בקבוצה טובה מאוד שהגיעה מאוד רחוק, כך שיכולת לא להרוס כבר אנחנו יודעים שיש לו.

בגדול אני ממש לא מתחברת לסוג השחקנים הזה בדיוק כמו er אבל פארגו מבחינתי הוא יוצא דופן בגלל שהוא הוכיח את עצמו במכבי.

אני לא יודע עד כמה רייס היה מצויין, אבל אפשר בקלות לראות שמדובר בשחקנים באיכות שונה. דלייני הרבה יותר אתלטי, עוצמתי והוא עוד שיפר את הקליעה שלו מבחוץ מתחילת העונה. הוא שחקן צעיר שנמצא בפריחה. דרך אגב עוד תכונה חשובה אצלו היא שהוא לא סופר אף אחד. הוא לא ממצמץ לא נגד אולימפיקוס, ריאל ומכבי. זאת תכונה של שחקן עם המון ביטחון עצמי.
לשחק בקבוצה גדולה יותר כמו מכבי יש שני צדדים. מצד אחד, יש ממך הרבה יותר ציפיות ודרישה לנצח ולכן הלחץ עליך גדול יותר מאשר אם אתה משחק בבאיירן. מצד שני, יש מסביבך שחקנים כמו איידסון, פרקינס וסופו שהם שחקנים שהרבה יותר קל לשחק לצידם. אם לוקחים בחשבון שבסופו של דבר שתי הקבוצות משחקות באותו מפעל ונגד אותן קבוצות(שזה לא היה עם רייס דרך אגב) אז אפשר פחות או יותר להעריך שאת התצוגות שדלייני נותן עכשיו הוא יוכל לעשות במכבי.
שוב זה טעם אישי שלי, ומבחינתי זה בסדר גמור אם השחקן לא לטעמם של חלק מהאנשים. אני סך הכל נהנה מהשיתוף עם אוהדים אחרים באיך אני רוצה שהדברים יתנהלו ואת השחקנים שאני אוהב. אבל זה נראה לי מוזר, לשמוע תגובה כמו של er שנמאס לו מהשחקנים האלה ולראות בסגל הפנטזיה שלו את פארגו. אם נמאס לך מהשחקנים האלה אתה צריך לחלום על רכז קלאסי שמנהל משחק ולא פארגו.
ואני אוסיף, שלא אהבתי את התגובות התוקפניות משהו על משהו תמים כמו טעם אישי בשחקנים.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי er79 » 26 מרץ 2014, 00:39

Toja, קודם כל גם לרייס יש גם אובר ביטחון עצמי. לצערנו הרב. מעדיף שיהסס וימסור יותר לחבריו, זה בטוח יהיה טוב יותר. דבר שני, אל תעשה עוול לפארגו, שחקן הרבה יותר טוב. פארגו הוא השחקן היחיד בנישה הזאת של השחקנים שבלאט אוהב שאני מסוגל לראות משחק במכבי. הוא גם היחיד הטוב בנישה הזאת, הוא מנהל משחק די טוב ושחקן יוצר אדיר. אין בכלל מקום להשוות בינו לבין דילייני.
er79

הודעהעל ידי roy1000 » 26 מרץ 2014, 02:01

רייס והיקמן הם סוג של דייויד אנקראם מבחינתי. בכלל - הסגל הזה מזכיר מאוד את 1993 באיכות שלו. ההבדל היחידי הוא במאמן.
roy1000

הודעהעל ידי שמואל1 » 03 אפריל 2014, 16:00

כתבה מעניינת ואוהדת של גרינוולד על דווין סמית'. מפתיע.
http://sports.walla.co.il/?w=/151/2735074
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 03 אפריל 2014, 16:05

roy1000 כתב:רייס והיקמן הם סוג של דייויד אנקראם מבחינתי. בכלל - הסגל הזה מזכיר מאוד את 1993 באיכות שלו. ההבדל היחידי הוא במאמן.

הלוואי והייתה להם יכולת אישית של אנקראם
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי חנו'ש » 03 אפריל 2014, 16:16

שמואל1 כתב:כתבה מעניינת ואוהדת של גרינוולד על דווין סמית'. מפתיע.

זה אומר שהוא ייתן היום משחק גדול או שזה כבר לא עובד?
תמונה
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי LIAV10 » 03 אפריל 2014, 16:17

חנו'ש כתב:

ההפך, משחק אפסי.
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי חנו'ש » 03 אפריל 2014, 16:20

LIAV10 כתב:
חנו'ש כתב:

ההפך, משחק אפסי.

כי זו כתבה מפרגנת?
תמונה
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי LIAV10 » 03 אפריל 2014, 16:25

כן.
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי roy1000 » 03 אפריל 2014, 17:16

סמית' משחק משחק אחד טוב בשבוע. זה אמור להיות היום.
roy1000

הודעהעל ידי rc4991 » 03 אפריל 2014, 23:31

טוב,אז ככה
סמית' שחקן משלים די טוב אבל אני לא מסוגל יותר להתמודד עם חוסר היציבות שלו
פעם אחת הוא יקלע 21 נקודות במפגן שלשות והגנה חזקה ובפעם הבאה יהיה גרוע ויספק 2 נקודות
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־36 אורחים