המשחק הקרוב: עירוני רמת גן נגד מכבי Playtika ת"א, 24 במאי, שישי, 14:00

פעם ראשונה שלנבחרת יהיה רכז טוב יותר מלמכבי

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: פעם ראשונה שלנבחרת יהיה רכז טוב יותר מלמכבי

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 אפריל 2012, 14:19

NY boy כתב:מה זה עד שיש גבוה שמוכן להתגייר בשביל לקבל אזרחות? את יודעת כמה גבוהים בליגה יהיו מוכנים להתגייר בשביל לקבל אזרחות?

הימים האלה קצו מהעולם מזמן. אם יאפשרו לכל אחד שרוצה להתגייר לקבל אזרחות ככה סתם במהירות אנחנו נראה תופעה חדשה של עשרות שחקנים שרצים להתגייר בשביל לקבל אזרחות.

יש הבדל גדול מאד בין דה סילבה שנשוי לישראלית ומשחק פה במשחק שנים (וזה בושה שלא נתנו לו אזרחות) לבין שחקן שרק הגיע ופתח ב"תהליך גיור" מסתורי שאף אחד לא ממש יודע איפה זה עומד והאם הוא לא עשה את זה רק בשביל לקבל אזרחות. יש ובצדק תנאים ברורים מאד לגיור, תנאים שאי אפשר לקופף אותם סתם כי רוצים מתאזרח גבוה לנבחרת. ואם כבר רוצים לתת סתם אזרחות לזר גבוה אז אפשר למצוא שחקן יותר טוב מטיוס אם כל הכבוד. כשטיוס יתגייר, יראה שהוא עשה את הגיור לא רק בשביל לקבל אזרחות, ואז יקבל אזרחות.

דבר ראשון, לא נפתח את הסלידה שלי מדת פה כי אני לא רוצה לפגוע באף אחד אני פשוט אגיד שחייבים מבחינתי להפריד דת ממדינה
דבר שני, לפני שאלי ישי נכנס למשרד הפנים היה פי מליון יותר פשוט לקבל אזרחות ישראלית ולא במובן הרע..הוא פשוט מחליט על עוד ועוד קשיים בשביל שכאלה שלא עומדים בסטנדרטים שלו לא יקבלו אזרחות..כמו דה סילבה למשל שהוא אמר חד משמעית שהוא לא יקבל אזרחות..
החוק בישראל אומר שספורטאי ישראלי שחי בישראל 5 שנים ברציפות יכול לפתוח בהליכי קבלת אזרחות..אלי ישי הודיע חד משמעית שדה סילבה לא יקבל אחת..
דבר שלישי, אני לא מבקשת שנהפוך למקדוניה שנותנת לשחקנים דרכון על ימין ועל שמאל אבל אפשר לעשות את זה בצורה המינימלית..אם יש שחקן שר-ו-צ-ה לשחק בנבחרת והוא שחקן טוב אז אפשר לתת לו אזרחות לטובת שיפור הספורט..גם בכדורסל, גם בכדוריד, גם בכדורגל וגם בכל ספורט אחר..

והנה הסטנדרטים המעוותים של שר הפנים
יהודי טוב יליד דרום אפריקה בשם אלכסנדר קרבס יושב בכלא התאילנדי 16 שנים על עבירות סמים. קרבס, שצפוי להשתחרר בעוד כ - 8 שנים, התחזק בעת המאסר ופנה לשר אלי ישי במכתב רגשני. השר ישי החליט להעניק לו אזרחות ישראלית והמשך שהות בכלא הישראלי על חשבון משלמי המיסים, קרי אנחנו.

הוא עושה מה שבא לו וקובע לעצמו את הסטנדרטים אבל אני בטוחה שגם לא מעניין אותו ספורט ישראלי כי הוא לא משוחק בישיבה אז הוא גם לא ייתן לספורטאים זרים אזרחות בשביל שנוכל להשתפר..
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי Ido_Maccabi » 04 אפריל 2012, 14:22

Holiday_Armadillo כתב:
NY boy כתב:מה זה עד שיש גבוה שמוכן להתגייר בשביל לקבל אזרחות? את יודעת כמה גבוהים בליגה יהיו מוכנים להתגייר בשביל לקבל אזרחות?

הימים האלה קצו מהעולם מזמן. אם יאפשרו לכל אחד שרוצה להתגייר לקבל אזרחות ככה סתם במהירות אנחנו נראה תופעה חדשה של עשרות שחקנים שרצים להתגייר בשביל לקבל אזרחות.

יש הבדל גדול מאד בין דה סילבה שנשוי לישראלית ומשחק פה במשחק שנים (וזה בושה שלא נתנו לו אזרחות) לבין שחקן שרק הגיע ופתח ב"תהליך גיור" מסתורי שאף אחד לא ממש יודע איפה זה עומד והאם הוא לא עשה את זה רק בשביל לקבל אזרחות. יש ובצדק תנאים ברורים מאד לגיור, תנאים שאי אפשר לקופף אותם סתם כי רוצים מתאזרח גבוה לנבחרת. ואם כבר רוצים לתת סתם אזרחות לזר גבוה אז אפשר למצוא שחקן יותר טוב מטיוס אם כל הכבוד. כשטיוס יתגייר, יראה שהוא עשה את הגיור לא רק בשביל לקבל אזרחות, ואז יקבל אזרחות.

דבר ראשון, לא נפתח את הסלידה שלי מדת פה כי אני לא רוצה לפגוע באף אחד אני פשוט אגיד שחייבים מבחינתי להפריד דת ממדינה
דבר שני, לפני שאלי ישי נכנס למשרד הפנים היה פי מליון יותר פשוט לקבל אזרחות ישראלית ולא במובן הרע..הוא פשוט מחליט על עוד ועוד קשיים בשביל שכאלה שלא עומדים בסטנדרטים שלו לא יקבלו אזרחות..כמו דה סילבה למשל שהוא אמר חד משמעית שהוא לא יקבל אזרחות..
החוק בישראל אומר שספורטאי ישראלי שחי בישראל 5 שנים ברציפות יכול לפתוח בהליכי קבלת אזרחות..אלי ישי הודיע חד משמעית שדה סילבה לא יקבל אחת..
דבר שלישי, אני לא מבקשת שנהפוך למקדוניה שנותנת לשחקנים דרכון על ימין ועל שמאל אבל אפשר לעשות את זה בצורה המינימלית..אם יש שחקן שר-ו-צ-ה לשחק בנבחרת והוא שחקן טוב אז אפשר לתת לו אזרחות לטובת שיפור הספורט..גם בכדורסל, גם בכדוריד, גם בכדורגל וגם בכל ספורט אחר..

והנה הסטנדרטים המעוותים של שר הפנים
יהודי טוב יליד דרום אפריקה בשם אלכסנדר קרבס יושב בכלא התאילנדי 16 שנים על עבירות סמים. קרבס, שצפוי להשתחרר בעוד כ - 8 שנים, התחזק בעת המאסר ופנה לשר אלי ישי במכתב רגשני. השר ישי החליט להעניק לו אזרחות ישראלית והמשך שהות בכלא הישראלי על חשבון משלמי המיסים, קרי אנחנו.

הוא עושה מה שבא לו וקובע לעצמו את הסטנדרטים אבל אני בטוחה שגם לא מעניין אותו ספורט ישראלי כי הוא לא משוחק בישיבה אז הוא גם לא ייתן לספורטאים זרים אזרחות בשביל שנוכל להשתפר..

את זה שאלי ישי דפוק לא צריך לציין. זה ברור. אכפת לו רק ממה שחשוב לו והוא לא שם על כל השאר.
Ido_Maccabi

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 אפריל 2012, 14:38

את זה שאלי ישי דפוק לא צריך לציין. זה ברור. אכפת לו רק ממה שחשוב לו והוא לא שם על כל השאר.

ואני רק רוצה לציין לטובתי האישית שאתה דתי ועדיין אמרת את זה :laugh2

אם זה תלוי באלי ישי(ויש כמה דברים שתלויים בו)הוא לא ייתן לספורט הישראלי לקבל איזשהו יתרון..
זה כמו עם השריפה בכרמל שהוא חזר ואמר שהוא היחידי שנלחם בשביל תקציב לכבאים ואף אחד לא הקשיב לו ולא נתנו לו כסף..אבל אם זה היה בשביל הישיבות הוא היה שובר את הכלים נכון? היה מאיים לצאת מהממשלה נכון? הוא לא היה מתרפק על מסמכים שיראו ש''הוא ביקש ולא נתנו''..
כנ''ל על הספורט ועל אזרחות ישראלית..הוא ייתן את האזרחות למי שמתאים לסטנדרטים שלו ולא ייתן למי שלא בא לו טוב בעין..
הרי ג'יימי ארנולד נשוי לישראלית וקיבל אזרחות תוך כלום אז למה דה סילבה לא קיבל? כי הם נפגשו עם שרי פנים שונים זה למה..
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי Ido_Maccabi » 04 אפריל 2012, 15:09

Holiday_Armadillo כתב:

ואני רק רוצה לציין לטובתי האישית שאתה דתי ועדיין אמרת את זה :laugh2

אם זה תלוי באלי ישי(ויש כמה דברים שתלויים בו)הוא לא ייתן לספורט הישראלי לקבל איזשהו יתרון..
זה כמו עם השריפה בכרמל שהוא חזר ואמר שהוא היחידי שנלחם בשביל תקציב לכבאים ואף אחד לא הקשיב לו ולא נתנו לו כסף..אבל אם זה היה בשביל הישיבות הוא היה שובר את הכלים נכון? היה מאיים לצאת מהממשלה נכון? הוא לא היה מתרפק על מסמכים שיראו ש''הוא ביקש ולא נתנו''..
כנ''ל על הספורט ועל אזרחות ישראלית..הוא ייתן את האזרחות למי שמתאים לסטנדרטים שלו ולא ייתן למי שלא בא לו טוב בעין..
הרי ג'יימי ארנולד נשוי לישראלית וקיבל אזרחות תוך כלום אז למה דה סילבה לא קיבל? כי הם נפגשו עם שרי פנים שונים זה למה..

חח אלי ישי חרדי, לא קשור אלינו בכלל... שמיים וארץ.
אני מסתכל על כל נבחרת טובה באירופה- כמעט לכולם יש מתאזרחים שביניהם ובין המדינה אין שום קשר.
אבל אצלנו? מה פתאום.
Ido_Maccabi

הודעהעל ידי NY boy » 04 אפריל 2012, 16:30

אני מסכים איתך לגביי אלי ישי, לגביי דה סילבה, גם לעובדה ששחקנים כמו קורי קאר או ג'רמיין הול היו צריכים לקבל אזרחות מזמן אחרי שהם נשואים כבר כמה וכמה שנים לישראלית ומשחקים פה המון שנים (לדעתי הול עדיין לא קיבל אזרחות בכלל).

אבל את צריכה להביל בין זה לבין המקרה של טיוס. טיוס נמצא בארץ כמה חודשים, הוא בתהליך גיור שלא הסתיים בכלל עדיין, אין לו שום מחויבות ושום רצון לייצג את המדינה מן סתם (והוא לא היה מגיע לפה בחיים כנראה אם אשדוד לא מחתימה אותו) יש לו רצון לקבל דרכון ישראלי שיזכה אותו בהרבה יותר כסף וקריירה הרבה יותר טובה בארץ או באירופה. הוא התגייר, הוא יהיה יהודי כשיסיים, והוא יצטרך לחכות את הזמן שצריך לחכות בשביל לקבל את האזרחות על פי החוקים (אלי ישי לא כתב את החוקים) כי זה הגיוני לחלוטין. אם תתני לטיוס אזרחות אחרי גיור מחר בבוקר, אז מה מונע מהנדריקס, סופו או סמית להתגייר מחר וגם להפוך לישראלים? אותו דבר כל שחקן זר אחר בארץ. כלום. ברגע שתפתחי את הדלת לזה שקבלת אזרחות אחרי גיור היא קלה, פתחת את הדלת לשרשרת גיורים בלתי נגמרת. זה משהו שאסור שיקרה.

בין זה לבין הבושה של אלי ישי וזה שעושים את המוות לשחקנים ואנשים שאוהבים את הארץ, גרים פה שנים (5 את אמרת), מתחתנים והופכים את ישראל לבית שלהם אין קשר. טיוס לא שייך ולא באותה קטגוריה של האנשים האלה.
NY boy

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 אפריל 2012, 16:33

NY boy כתב:אני מסכים איתך לגביי אלי ישי, לגביי דה סילבה, גם לעובדה ששחקנים כמו קורי קאר או ג'רמיין הול היו צריכים לקבל אזרחות מזמן אחרי שהם נשואים כבר כמה וכמה שנים לישראלית ומשחקים פה המון שנים (לדעתי הול עדיין לא קיבל אזרחות בכלל).

אבל את צריכה להביל בין זה לבין המקרה של טיוס. טיוס נמצא בארץ כמה חודשים, הוא בתהליך גיור שלא הסתיים בכלל עדיין, אין לו שום מחויבות ושום רצון לייצג את המדינה מן סתם (והוא לא היה מגיע לפה בחיים כנראה אם אשדוד לא מחתימה אותו) יש לו רצון לקבל דרכון ישראלי שיזכה אותו בהרבה יותר כסף וקריירה הרבה יותר טובה בארץ או באירופה. הוא התגייר, הוא יהיה יהודי כשיסיים, והוא יצטרך לחכות את הזמן שצריך לחכות בשביל לקבל את האזרחות על פי החוקים (אלי ישי לא כתב את החוקים) כי זה הגיוני לחלוטין. אם תתני לטיוס אזרחות אחרי גיור מחר בבוקר, אז מה מונע מהנדריקס, סופו או סמית להתגייר מחר וגם להפוך לישראלים? אותו דבר כל שחקן זר אחר בארץ. כלום. ברגע שתפתחי את הדלת לזה שקבלת אזרחות אחרי גיור היא קלה, פתחת את הדלת לשרשרת גיורים בלתי נגמרת. זה משהו שאסור שיקרה.

בין זה לבין הבושה של אלי ישי וזה שעושים את המוות לשחקנים ואנשים שאוהבים את הארץ, גרים פה שנים (5 את אמרת), מתחתנים והופכים את ישראל לבית שלהם אין קשר. טיוס לא שייך ולא באותה קטגוריה של האנשים האלה.

אני לא מסכימה איתך מהסיבה הפשוטה ביותר..מדינות כמו בוסניה או מקדוניה מחלקות דרכונים אירופאים כאילו זה גרעינים..טיוס יכול ללכת לכל מדינה קקמייקה באירופה ולקבל דרכון בלי שום בעיות מיוחדות..למה שהוא ייקח את המסלול הקשה ביותר לקבלת אזרחות?
הוא התבטא כמה וכמה פעמים בנוגע ליהדות ולרצון שלו לייצג את המדינה עם הנבחרת..יש לו לפי דעתי יותר מחוייבות לזה מאשר לאנדסברג או שייר שקיבלו אזרחות על סמך היותם יהודים ותו לא..
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי NY boy » 04 אפריל 2012, 16:45

את מאד נאיבית...

הוא לא יכול לקבל אזרחות בכל מדינה סתם. 1) זה עולה הרבה מאד כסף, לא מחלקים סתם. 2) הוא לא מספיק טוב שמישהו ירצה אותו לנבחרת שלו (מעדיפים לתת אזרחות למקלב, לא לטיוס).

לגביי ההתבטאות שלו על היהדות שלו? איזה יהדות. הוא לא יהודי, הוא מתגייר. ותרשי לי לא להיות נאיבי, הוא לא ילד מפגר, יש לו סוכן, הוא יודע שעם דרכון ישראלי הוא שווה פי 3 או 4 ממה שהוא שווה בלי. עם דרכון הוא שווה חוזה במכבי ת"א, בלי הוא אפילו לא בטוח שחקן שאשדוד יחזירו בשנה הבאה. אז לגביי הרצון שלו? בטח שהוא ירצה, כי בניגוד לאנדסברג או שייר שקיבלו אזרחות מעצם חוק השבות, הוא צריך טובות של המדינה, של אנשים שיעשו לו פרוטקציה, וזה אומר שאם צריך לשרת את הנבחרת בשביל זה הוא בהחלט ישמח לעשות את זה.

אני מבטיח לך שגם הנדריקס ישמח לשרת את הנבחרת שנתיים-שלוש אם יתנו לו אזרחות מה שיהפוך אותו לשחקן של 2 מיליון דולר ולא מיליון...
NY boy

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 אפריל 2012, 16:53

NY boy כתב:את מאד נאיבית...

הוא לא יכול לקבל אזרחות בכל מדינה סתם. 1) זה עולה הרבה מאד כסף, לא מחלקים סתם. 2) הוא לא מספיק טוב שמישהו ירצה אותו לנבחרת שלו (מעדיפים לתת אזרחות למקלב, לא לטיוס).

לגביי ההתבטאות שלו על היהדות שלו? איזה יהדות. הוא לא יהודי, הוא מתגייר. ותרשי לי לא להיות נאיבי, הוא לא ילד מפגר, יש לו סוכן, הוא יודע שעם דרכון ישראלי הוא שווה פי 3 או 4 ממה שהוא שווה בלי. עם דרכון הוא שווה חוזה במכבי ת"א, בלי הוא אפילו לא בטוח שחקן שאשדוד יחזירו בשנה הבאה. אז לגביי הרצון שלו? בטח שהוא ירצה, כי בניגוד לאנדסברג או שייר שקיבלו אזרחות מעצם חוק השבות, הוא צריך טובות של המדינה, של אנשים שיעשו לו פרוטקציה, וזה אומר שאם צריך לשרת את הנבחרת בשביל זה הוא בהחלט ישמח לעשות את זה.

אני מבטיח לך שגם הנדריקס ישמח לשרת את הנבחרת שנתיים-שלוש אם יתנו לו אזרחות מה שיהפוך אותו לשחקן של 2 מיליון דולר ולא מיליון...

אני לא נאיבית..
יש מספיק שחקנים גרועים(כן,גרועים)שקיבלו דרכון אירופי מאיזשהי מדינה..
אני יודעת שזה עולה כסף אבל אם התמורה הכספית גדולה(והיא גדולה מאוד)אז אתה תעדיף לשלם את הכסף הזה ולהחזיר אותו אחר כך בלי שום בעיות..
בקשר למשפט ''הוא לא יהודי, הוא מתגייר'' אני דווקא חושבת שמישהו שמעדיף להמיר את דתו מאמין יותר ממי שנולד לתוך הדת..הוא בטח יותר יהודי ממני..אני נולדתי לדת אבל זה לא אומר שאני מאמינה באלוהים..לעומת זאת אם מישהו נולד בדת אחרת ובוחר מתוך אמונה להתגייר אז האמונה שלו בטח יותר חזקה משלי..
בישראל משלמים בדולרים ושחקן כמו פארגו קיבל פה 50K בגליל..אתה חושב שטיוס יקבל סכומים אדירים גם אם הוא יהיה ישראלי? הוא יקבל יותר זה בטוח אבל אם אתה לא במכבי הסכום הכי מופרך שאתה יכול לחשוב עליו הוא מקסימום 300K..הוא יכול לקבל באירופה גם דרכון בדרכים הרבה יותר פשוטות(כסף)וגם שישלמו לו ביורו..
לא אומרת שאין שחקנים שעושים את מה שאמרת, להפך..אני טענתי את זה פה לא מזמן אבל לעבור תהליך התגיירות כל כך ארוך וקשה בשביל לקבל אחרי זה סכום שלא בדיוק יסדר אותו לכל החיים? אני חושבת שיש מעבר לזה..
אני גם לא מסכימה איתך שבלי דרכון הוא לא שווה להיות באשדוד..הוא שחקן טוב מאוד(לא מצוין,טוב מאוד)שלא תהיה לו בעיה למצוא תחנה אחרת באירופה..
תהיה בטוח שהוא לא ישיג שום פרוטקציות מהמדינה האטומה הזאת..אנחנו לא מקדוניה שדרכון=שוחד למשחק בנבחרת..פה הם לא עושים את החישובים האלה והם לא ידרשו דברים כאלה..לא עם שר הפנים שיש כרגע..
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי חנו'ש » 04 אפריל 2012, 17:28

NY boy כתב:את מאד נאיבית...

לא ממש הבנתי איפה האינטרס הגדול של שחקנים אמריקאיים לעבוד כל כך הרבה בשביל אזרחות ישראלית?
מה זה כבר נותן להם?
המשכורות בכדורסל הישראלי עלובות, ולפי מה שידוע לי אזרחות ישראלית לא נחשבת כבוסמן במדינות באירופה בהם יש חוקי בוסמן.
מכבי תחתים שחקן כמו טיוס ברגע שיהיה לו אזרחות ישראלית?? לא נראה לי, הוא לא כזה טוב.
ולמה שהנדריקס יהפוך לשחקן של 2 מיליון אם יהיה לו אזרחות? מכבי בקושי מסוגלת לשלם לו מליון כיום, אז אתה חושב שבתור אזרח ישראלי עם כל המסים המשתמעים מכך מכבי תהיה מסוגלת לתת לו 2 מיליון??
אני אישית לא רואה יותר מידי אינטרסים כלכליים ומקצועיים לאזרחי אמרקאים לעשות מאמץ גדול לשם הוצאת אזרחות ישראלית, בטח כשזה עלול לקחת מהם את חופשות הקיץ שלהם (בשביל כמה גרושים).
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי NY boy » 04 אפריל 2012, 18:08

כי את טועה. בכל מדינות הכסף הגדול אזרחות ישראלית בהחלט נחשבת כבוסמן. הנדריקס עם אזרחות ישראלית יכול לשחק בריאל מדריד וברצלונה לא על חשבון זר, ככה שבמקום מיליון הוא יקבל 2 מיליון. המקום היחידי שאזרחות ישראלית לא נותן לך כלום היום זה איטליה, הם היחידים שחוק בוסמן א' עוד תופס שם משהו. בכל מקרה אחר באירופה כבר אין הבדל בין לבין, ובעיקר כמובן בספרד (וגם יוון, רק ששם עוד מעט אין הרבה כסף) שם הכסף הגדול נמצא.

מכבי תחתים את טיוס כישראלי? כן. בוודאות. יש גבוה ישראלי אחר להחתים? מזכיר לך שגרין הסתובב פה שנים ולא עשה כלום רק בגלל היותו ישראלי.

ואיזה עבודה קשה כל כך הוא עושה? להתגייר? נו באמת. תהליך ארוך וקשה? אם הוא יקבל אזרחות עכשיו זה כנראה לא תהליך ארוך וקשה כי הוא רק התחיל אותו לפני פחות משנה. זאת בדיוק הנקודה, תהליך הגיור וקבלת האזרחות בעקבותיו צריך להיות קשה, בררני, בשביל שלא כל אחד סתם יתגייר בשביל לקבל אזרחות. זאת המהות של זה, להפריד בין מי שרוצה ועושה את התהליך כי הוא מאמין בו, למי שעושה את זה מטעמים אחרים. אחרת אין הבדל בין זה ובין למכור דרכונים וזהו. אם טיוס יתמיד בגיור ויעשה מה שצריך, גם אם יקח לו כמה שנים לקבל את האזרחות, אז סימן שהוא עושה את זה בגלל סיבות אמיתיות.
NY boy

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 אפריל 2012, 18:15

אז פה אנחנו מתנגשים..אני לא חושבת שהמדינה שלנו הגיעה למאה ה-21 והייתי שמחה אם נעלה על הרכבת הראשונה לשם..מכיוון שזה לא הולך לקרות בזמן הקרוב(ובטח לא כשאלי ישי אחראי על העניין)אז אני חושבת שהדיון הזה די עקר..
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי asafb96 » 04 אפריל 2012, 18:29

טוב מאוד שלא נותנים לכל אחד אזרחות. כן, אז זה כנראה יכול היה לעזור לנבחרת אם היו מאזרחים כל אחד, אבל זה כבר לא יראה כמו נבחרת ישראל. אני מעדיף נבחרת ישראלית גאה, גם אם לא הכי טוב, מאשר איזה "נבחרת" כמו מקדוניה, שהביאו את מקאלב בלי קשר אמיתי למדינה.
נבחרת זה נבחרת, מי שמגיע לו אזרחות, בין אם נולד פה ובין אם הוא עשה גיור, או שהוא יהודי מחו"ל, אז שישחק בה. אבל אי אפשר להפוך את זה למסחרה, רק בשביל שה"נבחרת" תצליח יותר
asafb96

הודעהעל ידי חנו'ש » 04 אפריל 2012, 18:34

NY boy כתב:

מכבי תחתים את טיוס כישראלי? כן. בוודאות. יש גבוה ישראלי אחר להחתים? מזכיר לך שגרין הסתובב פה שנים ולא עשה כלום רק בגלל היותו ישראלי.

ופה אני מקווה לפחות שמכבי כבר למדה את הלקח והבינה שהיא לא חייבת ישראלי בכל עמדה, אלא מספיק לה כמות מינימלית של ישראלים בלי קשר לעמדה (בטח בעידן שאחרי החוק הרוסי) שיכולים להתמודד ברמות של מכבי.
מכבי, אני רוצה לקוות, כבר לא תחתים גבוה ישראלי רק בשביל שיהיה לה מישהו שיאייש את העמדה הזו של "גבוה ישראלי", ולראיה, היא לא עשתה זו מאז שנפטרה מיניב גרין.

ואני עדיין לא משוכנעת לגבי עניין הבוסמן כי פעם אחרונה שבדקתי, ישראל היא לא אירופה, אבל אני לא אתווכח כי אני באמת לא מכירה את העובדות.
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 אפריל 2012, 18:35

asafb96 כתב:טוב מאוד שלא נותנים לכל אחד אזרחות. כן, אז זה כנראה יכול היה לעזור לנבחרת אם היו מאזרחים כל אחד, אבל זה כבר לא יראה כמו נבחרת ישראל. אני מעדיף נבחרת ישראלית גאה, גם אם לא הכי טוב, מאשר איזה "נבחרת" כמו מקדוניה, שהביאו את מקאלב בלי קשר אמיתי למדינה.
נבחרת זה נבחרת, מי שמגיע לו אזרחות, בין אם נולד פה ובין אם הוא עשה גיור, או שהוא יהודי מחו"ל, אז שישחק בה. אבל אי אפשר להפוך את זה למסחרה, רק בשביל שה"נבחרת" תצליח יותר

בלתי אפשרי להפוך את זה למיני-נבחרת ארה''ב כי החוקים אומרים שרק מתאזרח אחד יכול לשחק בנבחרת ככה שלא ייצא לנו כלום מלאזרח 800 שחקנים זרים..כן אפשר לותר קצת על הפרימיטיביות שעוטפת את המדינה הזאת עם או בלי קשר לספורט..כי גם במקרים שמגיע לשחקנים על פי חוק אזרחות מעבירים אותם תלאות משהו שלא היה לפני שאלי ישי קיבל את משרד הפנים..
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי yzafrir » 04 אפריל 2012, 18:39

asafb96 כתב:טוב מאוד שלא נותנים לכל אחד אזרחות. כן, אז זה כנראה יכול היה לעזור לנבחרת אם היו מאזרחים כל אחד, אבל זה כבר לא יראה כמו נבחרת ישראל. אני מעדיף נבחרת ישראלית גאה, גם אם לא הכי טוב, מאשר איזה "נבחרת" כמו מקדוניה, שהביאו את מקאלב בלי קשר אמיתי למדינה.

כעיקרון אני מסכים איתך אבל אני מגדיר את זה קצת אחרת , יש הרבה כאלו שמגיע להם אזרחות אבל לא צריך להרשות ליותר ממתאזרח אחד להיות בנבחרת (מקסימום שניים אם להיות ממש נדיבים...) .
זה נכון לא רק בספורט אלא בהמון תחומים , שאזרח זר הגיע למדינה והתאהב בא והילדים שלו נולדו וגדלו פה כישראלים ותפאום המדינה מחליטה לגרש אותם לארץ שהם לא ממש מכירים או מרגישים שייכים אליה...אבל זה כבר נושא אחר...

נקודה חשובה שאני חייב לציין שבמקרה של עולה חדש יהודי כמו בלו שייר או כל אחד אחר , אני חושב שמגיע להם לשחק בנבחרת ולא שיחשיבו אותו כמתאזרח . אם אנחנו רואים במדינה "מדינה יהודית" אז מן הראוי שבן אדם שעשה עליה , ולא משנה אם זה למטרת משחק כדורסל , הוא זכאי להחשב 100% אזרח , ולכן גם זכאי לשחק בנבחרת כאזרח ישראלי רגיל .
מתאזרח הוא מי שאינו יהודי ובחר להשתקע בארץ....זו דעתי בכל אופן..
סגל לעונה הבאה
1-2 : ג'קסון , קול , קיין , דיברת' , רול
3. : תומאס , משעור , זוסמן
4-5 ארט , טיוס , שגב , כהן , בולדן
מאמן : ספאחיה
בכיס של פדרמן : 3 מיליון דולר.
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 אפריל 2012, 18:42

yzafrir כתב:

כעיקרון אני מסכים איתך אבל אני מגדיר את זה קצת אחרת , יש הרבה כאלו שמגיע להם אזרחות אבל לא צריך להרשות ליותר ממתאזרח אחד להיות בנבחרת (מקסימום שניים אם להיות ממש נדיבים...) .
זה נכון לא רק בספורט אלא בהמון תחומים , שאזרח זר הגיע למדינה והתאהב בא והילדים שלו נולדו וגדלו פה כישראלים ותפאום המדינה מחליטה לגרש אותם לארץ שהם לא ממש מכירים או מרגישים שייכים אליה...אבל זה כבר נושא אחר...

נקודה חשובה שאני חייב לציין שבמקרה של עולה חדש יהודי כמו בלו שייר או כל אחד אחר , אני חושב שמגיע להם לשחק בנבחרת ולא שיחשיבו אותו כמתאזרח . אם אנחנו רואים במדינה "מדינה יהודית" אז מן הראוי שבן אדם שעשה עליה , ולא משנה אם זה למטרת משחק כדורסל , הוא זכאי להחשב 100% אזרח , ולכן גם זכאי לשחק בנבחרת כאזרח ישראלי רגיל .

תאמין לי שהיו שמחים לעשות קבוצה עם לאנדסברג,טיוס,פארמר ובלו אבל החוקים לא מאפשרים את זה(של FIBA או ULEB לא זוכרת)
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי asafb96 » 04 אפריל 2012, 18:44

yzafrir כתב:

פה אני מסכים בהחלט. כמו שכתבתי, מי שמגיע לו אזרחות, בין אם הוא נולד פה, ובין אם הוא יהודי שנולד בחו"ל, אין בעיה בכלל שישחק. אבל לא צריך להפוך את הנבחרת למסחרה, עם כל הכבוד להצעות פה
asafb96

הודעהעל ידי asafb96 » 04 אפריל 2012, 18:50

Holiday_Armadillo כתב:

בלתי אפשרי להפוך את זה למיני-נבחרת ארה''ב כי החוקים אומרים שרק מתאזרח אחד יכול לשחק בנבחרת ככה שלא ייצא לנו כלום מלאזרח 800 שחקנים זרים..כן אפשר לותר קצת על הפרימיטיביות שעוטפת את המדינה הזאת עם או בלי קשר לספורט..כי גם במקרים שמגיע לשחקנים על פי חוק אזרחות מעבירים אותם תלאות משהו שלא היה לפני שאלי ישי קיבל את משרד הפנים..

לא משנה. מתאזרח אחד או 12 מתאזרחים, לא צריך לאזרח שחקן סתם ככה בלי קשר, רק כדי לחזק את הנבחרת. זה מגוחך.
מה הקשר לפרמטיביות? ממש ממש לא קשור. לתת אזרחות לשחקן שלא קשור לנבחרת, כדי שיחזק אותה, זה מסחרה, וזה פסול. וטוב מאוד שלא עושים את זה, וטוב מאוד שחוקי הגיור קפדניים (ואני לא סובל באופן כללי את אלי ישי). כן, אני יודע שעושים את זה בספרד או במקדונה, אבל זה לא הופך את זה לנכון, ולא הופך את מה שעושים בארץ לפרמיטיבי. שיבושם להם, מבחינתי, עדיף נבחרת ישראלית, ולא לאזרח פה איזה שחקן NBA סולידי תמורת כמה ג'ובות כל שנה, שיהפוך את הנברחת לאחת שיכולה להגיע לרבע-חצי גמר יורובסקט. אם יהיה בנבחרת שחקנים כמו פארמר, לנדסברג, פישר אחרי שיתחתן ויקבל אזחרות, וכו', זה בסדר. גם אם החוקים מאפשרים רק אחד מהם, ועל הנייר "עדיף" לאזרח איזה סנטר NBA נחמד שיחזק את הנבחרת פלאים
asafb96

הודעהעל ידי yzafrir » 04 אפריל 2012, 18:52

Holiday_Armadillo כתב:
yzafrir כתב:

תאמין לי שהיו שמחים לעשות קבוצה עם לאנדסברג,טיוס,פארמר ובלו אבל החוקים לא מאפשרים את זה(של FIBA או ULEB לא זוכרת)

פארמר יהודי אז אני מבין , לאנדסברג כנ"ל , וכך גם בלו...אבל מה קשור טיוס ? הוא יהודי ?
בכל מקרה , הרי ברור שאם פארמר היה סתם בחור יהודי נחמד שעלה לארץ ולא שחקן כדורסל , הוא היה מקבל על עצמו את אותם חובות בדיוק כמו שיבגני , דמיטרי או ברוך דגו או כל עולה חדש אחר , והיה יכול לעסוק בכל תחום כיהודי וכאזרח רגיל במדינה ויותר מיזה ף הוא אפילו היה מקבל הקלות בהמון תחומים .
רק בכדורסל מקשים עליו רק בשביל לא לפגוע בכדורסלן הישראלי ( מה עולה חדש הוא ישראלי סוג ב בכדורסל ?) , וכך בעצם הם מזלזלים בכל המושג הזה שנקרא עלייה ולהביא את היהודים מהתפוצות....מעניין אם לתמיר גודמן היו עושים את אותם בעיות ?
אגב , יש איזה תקופת צינון שבא הכדורסלן המתאזרח הופך מאזרח סוג ב לסוג א ? כי אם כן אז לדעתי בלו כבר יכול לשחק כישראלי סוג א מזמן....
סגל לעונה הבאה
1-2 : ג'קסון , קול , קיין , דיברת' , רול
3. : תומאס , משעור , זוסמן
4-5 ארט , טיוס , שגב , כהן , בולדן
מאמן : ספאחיה
בכיס של פדרמן : 3 מיליון דולר.
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 אפריל 2012, 18:55

asafb96 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:

לא משנה. מתאזרח אחד או 12 מתאזרחים, לא צריך לאזרח שחקן סתם ככה בלי קשר, רק כדי לחזק את הנבחרת. זה מגוחך.
מה הקשר לפרמטיביות? ממש ממש לא קשור. לתת אזרחות לשחקן שלא קשור לנבחרת, כדי שיחזק אותה, זה מסחרה, וזה פסול. וטוב מאוד שלא עושים את זה, וטוב מאוד שחוקי הגיור קפדניים (ואני לא סובל באופן כללי את אלי ישי). כן, אני יודע שעושים את זה בספרד או במקדונה, אבל זה לא הופך את זה לנכון, ולא הופך את מה שעושים בארץ לפרמיטיבי. שיבושם להם, מבחינתי, עדיף נבחרת ישראלית, ולא לאזרח פה איזה שחקן NBA סולידי תמורת כמה ג'ובות כל שנה, שיהפוך את הנברחת לאחת שיכולה להגיע לרבע-חצי גמר יורובסקט. אם יהיה בנבחרת שחקנים כמו פארמר, לנדסברג, פישר אחרי שיתחתן ויקבל אזחרות, וכו', זה בסדר. גם אם החוקים מאפשרים רק אחד מהם, ועל הנייר "עדיף" לאזרח איזה סנטר NBA נחמד שיחזק את הנבחרת פלאים

אני אמרתי לאזרח כל אחד? לא אמרתי ללכת להתחנן ללברון שיקבל אזרחות וישחק בנבחרת..אמרתי שאם כבר שחקן עושה תהליך גיור אז למה להערים קשיים? אני לא מבקשת שיעשו דברים שלא עשו מעולם בארץ אלא רק את מה שנעשה עד שאלי ישי נכנס לתפקיד..

yzafrir כתב:
Holiday_Armadillo כתב:
yzafrir כתב:

פארמר יהודי אז אני מבין , לאנדסברג כנ"ל , וכך גם בלו...אבל מה קשור טיוס ? הוא יהודי ?
בכל מקרה , הרי ברור שאם פארמר היה סתם בחור יהודי נחמד שעלה לארץ ולא שחקן כדורסל , הוא היה מקבל על עצמו את אותם חובות בדיוק כמו שיבגני , דמיטרי או ברוך דגו או כל עולה חדש אחר , והיה יכול לעסוק בכל תחום כיהודי וכאזרח רגיל במדינה ויותר מיזה ף הוא אפילו היה מקבל הקלות בהמון תחומים .
רק בכדורסל מקשים עליו רק בשביל לא לפגוע בכדורסלן הישראלי ( מה עולה חדש הוא ישראלי סוג ב בכדורסל ?) , וכך בעצם הם מזלזלים בכל המושג הזה שנקרא עלייה ולהביא את היהודים מהתפוצות....מעניין אם לתמיר גודמן היו עושים את אותם בעיות ?
אגב , יש איזה תקופת צינון שבא הכדורסלן המתאזרח הופך מאזרח סוג ב לסוג א ? כי אם כן אז לדעתי בלו כבר יכול לשחק כישראלי סוג א מזמן....

אני מסכימה איתך לגמרי..אני חושבת שיש הבדל בין מקאלב שקיבל אזרחות במקדוניה לבין יהודי שמקבל אזרחות בגלל חוק השבות אבל FIBA לא רואים את זה ככה..מבחינתם הכל אותו דבר ובגלל זה אי אפשר..זה לא קשור למה שהאנשים בארץ רוצים אלא אך ורק לחוק שקובע שמתאזרח אחד יכול לשחק בנבחרת..זה באמת באמת לא קשור לחוקים שנקבעו בארץ כי אין לנו שליטה על זה..
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot] ו־11 אורחים