המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

Euroleague Final Four 2013 - ריפיט מדהים של אולימפיאקוס

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: Euroleague Final Four 2013 - ריפיט מדהים של אולימפיאקוס

הודעהעל ידי התנין » 17 מאי 2013, 18:41

ועוד לחשוב שבתחילת הקיץ הקודם, היו דיבורים שבאולימפיאקוס עשויים לאבד את הכרטיס ליורוליג עקב ''עזיבת'' הבעלים.
התנין

הודעהעל ידי felix_r » 17 מאי 2013, 19:41

התנין כתב:ועוד לחשוב שבתחילת הקיץ הקודם, היו דיבורים שבאולימפיאקוס עשויים לאבד את הכרטיס ליורוליג עקב ''עזיבת'' הבעלים.

אל תאמין לכל קשקוש שאתה קורא ב"עיתונות" הישראלית
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי yellowaura » 18 מאי 2013, 14:17

מקובי כתב:
שחף כתב:
מקובי כתב:
התנין כתב:
מקובי כתב:אני אישית לא מבין את הזכות הזאת של אנשים כאן לבוא ולהגיד לאחרים לא לקנות מנוי.

זה כמו שאני אגיד לכם אל תלכו להופעה כזו או אחרת כי זה לא שווה את הכסף (למרות שאתם מאוד אוהבים את המופיעים).

שכל אחד יעשה את הבחירות שלו.

כמו שכבר אמרתי בהודעות קודמות, אני לא מביע ביקורת על עצם ההחלטה לקנות מנוי. אבל אם אתה ממשיך לקנות מנוי חזקה עליך שאתה מודע לכך שהמצב לא ישתנה(כי לבעלים אין שום סיבה לשנות אותו)ולמעשה אתה מקבל אותו בהסכמה ובשוויון נפש. באותה מידה אני יכול לטעון ש''אני לא מבין את הזכות של אנשים כמוך להעביר ביקורת על הבעלים שהם לא משקיעים כסף בקבוצה, שהרי אין להם כל סיבה לעשות זאת'' .

ומי אמר שהמצב לא ישתנה?
האם מנהלי מכבי רוצים לבנות כאן קבוצה חלשה?

היו טעויות השנה, אבל זה ספורט ובניית קבוצה בטח עם התקציב שיש למכבי (וכמו שרשמתי כמה פעמים- מעדיף תקציב מאוזן מאשר תקציב שבעלי הבית שופכים כסף ובסוף עוזבים אותנו מפורקים) זה אתגר לא קטן.

השנה היה נפילה, קורה מדי פעם, אבל אם מסתכלים על השלוש שנים האחרונות אנחנו תמיד נשארים בטופ 8 (ואם עושים ממוצע אז אנחנו במקום החמישי-שישי..)
אני לא חושב שאוהדי צסק"א יצאו על הבעלים שלהם אחרי שהם לא עברו את הבתים הראשוניים...

אני יוצא מנקודת הנחה שבמכבי יודעים שעונה נוספת כזו והמותג יפגע מאוד, ולכן ברור לי שהם ינסו לבנות את הקבוצה קצת אחרת.
אני גם שמח שדיוויד יהיה פה כל הקיץ ולא יהיה עסוק במשימות אחרות.
לפי הפירסומים נראה שהם מתכננים סגל נכון מבחינת הזרים (2 כוכבים ועוד מספר שחקנים משלימים)

תקראו לי אופטימיסט חסר תקנה אבל אני באמת לא חושב שיש צורך למחות.

בברכת הבאנו 4 עליכם.
לילה טוב

אני לא מבין, מאיפה זה בא? פעם שמעתי את הסיפורים של דני פדרמן על ה"יווניות" וחשבי שאולי יש מאחורי זה איזשהו היגיון. אז אולימפיאקוס שהתפרקה לקחה בשנתיים האחרונות את היורוליג ופאנאתנייקוס הגיעה למשחק חמישי נגד ברצלונה, הרבה יותר מהסוויפ המביש שקיבלנו השנה. איזה התפרקות ואיזה נעליים? קבוצת כדורסל לא אמור להיות עסק ריווחי, בטח לא כשזה על חשבון האוהדים וההצלחה.

תן לי לזכות שלוש פעמים ביורוליג ואז "להתפרק" כמו היווניות. כל זכייה כזאת תהיה שווה עשר עונות של בינוניות כמו העונה הנוכחית.

יוני, ברשותך אני אגיב לך מחר...
יש התפרקות כמו היווניות ויש התפרקות גם מסוגים אחרים.
היווניות עדיין מעמידות תקציב שחקנים גבוה ממכבי, הבעלים של היווניות עדיין לא עזבו לגמרי (בעיקר בגלל לחץ ציבורי), לעומת זאת תראה את בית"ר היום, תראה את האיטלקיות...

היתה עונה לא טובה, אבל עונה שעברה היתה עונה בסדר גמור ועונה לפני כן היינו בגמר (ולא היינו רחוקים מלקחת)- היו נפילות ענקיות (השחקן שהגיע לכאן כקונצנזוס היה פלופ, גם על שרמאדיני לא היה יותר מדי ביקורת...) אבל אני בטוח שהם למדו מזה.
בתור מאמן אני יכול להגיד שחיבור קבוצה והתאמה שלה לשיטה של המאמן זה משהו מאוד מורכב, השנה כבר בהתחלה ראינו שהקבוצה מורכבת טלאי על טלאי ואני מקווה שהולכים לשנות את זה (התחלה טובה היא שבלאט יהיה כאן כל הקיץ)

תבין שכולם כאן אוהדי מכבי.. ברור שכולם רוצים לראות אולם מלא. אבל בלי לחץ על ההנהלה הנוכחית וניעור כמו שצריך לא רק שלא נגיע לאף מקום אלא נלך אחורה. אפילו אם רואים את מכבי כעסק (ואני בדעה של יוני שהבעלים מקבלים יוקרה ויחסי ציבור ששווים המון כסף לכן זה לא עסק רגיל) הנטייה של הבעלים יהיה לקצץ בתקציב כל עוד הלקוח לא מקים סוג של מחאה. הרי מה איכפת לדני פדרמן אם מוציאים 25M או 15M כל עוד ההכנסות מגיעות מהמנויים. אם הייתי מסתכל על מכבי כעסק רגיל ורואה שמדובר בשוק עם עקומת ביקוש קשוחה אתה מבין שאתה יכול להוריד הוצאות/לעלות מחירי מנויים וכו' מבלי לשנות את הביקוש לכרטיסים אז אתה תעשה את זה בהדרגה. התפקיד של האוהדים למנוע את זה (מבט לעתיד לא רק על מה שהיה). שוב הכול עניין של איזון...האוהדים השפויים רוצים תקציב שלא מתקרב לסכומים של הקבוצות הגדולות באירופה אלא תקציב שפוי ולא קמצני. אגב היו בעבר למכבי הרבה קבוצות שהגיעו לתקציבים גבוהים בהרבה ממה שיש היום (השינוי החל מהעונה של אחרי ארויו). אני גם חושב שבעונה של אידסון, אנדרסון וכו' שהיה תקציב שפוי האוהדים לא התלוננו על בניית הקבוצה כי ראו שהגיעו שחקנים טובים.
אגב אני זוכר שהיו כמובן המון תלונות כבר בתחילת השנה על בניית הקבוצה שאנשים ביטלו על ידי זה שאמרו שצריך לתת הזדמנות כי עוד לא נכשלנו... עכשיו שנכשלנו אומרים שצריך לתת הזדמנות כי נכשלנו רק פעם אחת... אני חושב שיודעים שמשהו שגוי הקרדיט צריך להיפסק...לא צריך לחכות לכישלון שיבוא ויוכיח שצדקנו.
סגל (שנה הבאה):
C- בלאק*, האנטר*
PF- אנתוני גיל*, כספי, כהן
SF- קאליניץ'*, בראיינט*, זוסמן
SG- ווילבקין*, דורסי*
PG- וולטרס*, גוני די
yellowaura

הודעהעל ידי מקובי » 18 מאי 2013, 20:21

jol9 כתב:מקובי, אני חייב להגיד שאני מקבל את הדעה שלך אבל לא ממש מסכים לה.
ראשית, מועדון ספורט הוא לא עסק שאמור להיות רווחי. הרווח כאן מגולם בדרכים אחרות, כמו פרסום, שייכות לעולם תחרותי ומרתק והרבה הרבה עניין מסביב.

אם למשל דני פדרמן היה מנהל מכולת או מפעל קטן, אז הגישה צריכה להיות עיסקית נטו, אבל אז אף אחד לא היה מכיר אותו, ולא היה שומע עליו, את המשחקים של מכבי הוא היה יכול
לראות מהיציע ב-3000 ש"ח למנוי (או כמה שזה לא עולה). הוא לא היה מסתובב בעולם ויושב מאחורי הספסל, נמצא בחדר ההלבשה, מסכם וחותם חוזים עם שחקנים וכו'.

כך שניהול מאוזן, איננו ניהול ראוי לטעמי. אני לא מבקש כמובן שהבעלים ירוקנו את הכיסים שלהם בשביל להעמיד כאן תקציבים של 50 מליון יורו, אבל בשביל אותם האוהדים שבאים להיכל,
וקונים מנוי יקר, וגם בשביל מאות האלפים שיושבים בבית, הם צריכים לעשות עבודה טובה יותר.

דבר אחד זה להביא כמה שחקנים טובים ויקרים וליפול איתם, ודבר אחר זה להחתים שחקנים בשקל או לשחרר שחקן שחתם במליון ולהביא במקומו שחקן בפחות מחצי המחיר.
ההנהלה לא מראה שהיא מעוניינת בהצלחת הקבוצה יותר משהיא מעוניינת בשמירה על תקציב מאוזן.

לגבי מה יהיה בעונה הבאה - זה אחלה שדייויד יהיה כאן כל הקיץ, רק שלא בטוח שאותה ההנהלה שאתה כ"כ מגן עליה, בכלל רוצה אותו, ואיך שאני רואה את זה, סיכוי לא נמוך שבעונה הבאה
מישהו אחר ייאמן את מכבי (האם זה טוב או רע, כבר דיברו על זה כאן לא מעט).

אני אתחיל מזה שאני לא בטוח שמכבי רווחית.
אני חושב שהם מנסים לשמור על תקציב מאוזן עד כמה שניתן, כמובן שלפעמים יש נפילות מסוימות ואז צריך להכניס יד לכיס ולהוציא עוד סכום לא מתוכנן, אבל אני לא חושב שהם מרוויחים על הקבוצה.

מסכים שהקבוצה השנה לא היתה טובה כך שהמנהלים לא עשו עבודה מספיק טובה בהקשר הזה- מצד שני קל להגיד את זה אחרי מעשה. מדלי היה כאן קונצנזוס, שראמדיני היה שחקן מכובד באירופה מהסוג של לפני פריצה כמו שמכבי אוהבת, לוגאן והיקמן בסופו של דבר עשו את העבודה שלהם השנה (יחסית לעלות שלהם)
אז כן, הייתי שמח לראות כאן סופר סטאר שימשוך את הקבוצה למעלה, הייתי שמח לראות כאן קבוצה שתשחק כדורסל יותר טוב אבל ברור לכולם שזה לא שמכבי אמרה בתחילת העונה בואו ניכשל בכוונה!

אני חייב לומר שאני גם לא אתפלא אם דיוויד לא ישאר כאן, אבל אני די בטוח שהם למדו מהשנה הזו, ודי בטוח שהם יודעים שעוד שנה או שתיים כאלה וההיכל כבר לא יהיה סולד אאוט מבחינת מנויים.
מקובי

הקודם

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: מקאדו 3 ו־183 אורחים