המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

דווין סמית'

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

דווין סמית'

הודעהעל ידי שחף » 07 דצמבר 2013, 17:16

מסתבר שהשנה הוא השחקן היקר בקבוצה(800K לעונה), לפחות בשכר נטו שמשולם לו(יכול להיות שג'יימס עולה יותר).
גילוי נאות: מעולם לא התחברתי לסמית'. בשנה שעברה האמנתי בשלבים מסויימים שמכבי צריכה להיפרד ממנו. כן, הוא סולידי, יציב, שומר טוב, אבל בלי איזשהו ערך מוסף מעבר לזה.

אותו סמית' נחנק לחלוטין אשתקד בסדרת ההצלבה מול ריאל(סיים עם 4.7 נקודות למשחק ב-26.7% לשתיים, ו-8%!!!! לשלוש) ונעלם גם בגמר מול חיפה. בניגוד לשחקנים כמו לאנגפורד ופרקינס שהוזכר נניח, אין לאיש ערך מוסף אפילו ברמת הליגה הישראלית. הוא לא מושך דאבל טים, הוא רחוק מלהיות קלע אוטומאטי(ניגע בזה תכף) והוא לא סטופר שהורג את השחקן שהוא שומר עליו. הוא לא מנהיג, לא מכניס את השחקנים לטירוף, וגם בהפסדים הוא נראה אדיש. הוא מגיע, קולע כמה ג'אמפרים במשחק, מוסיף 2-3 חדירות(שמגיעות בדרך כלל אחרי תנועה של הכדור מול ההגנה ולא מתוך אחד על אחד)ו..זהו.

בדקתי סטטיסטיקות של סמית' מול מי שהוזכר כמועמד להחליף אותו, קוסטאס ואסילידיס. סמית' העונה עם 10.5 נקודות לערב,62.5% לשתיים, 34.6% לשלוש(שלשה וקצת למשחק), 4.9 ריבאונדים, 1.3 אסיסטים. ואסילדיס לעומתו עם 12.4 נקודות, 35.4% לשתיים(בקושי זורק משם), 43.4% לשלוש(כמעט שלוש שלשות לערב!!!), 3.1 ריבאונדים, 2.1 אסיסטים. על ואסילדיס כבר אמרתי בעבר שיש לו איכויות ג'ייסי קארוליות. הוא נע על חסימות, השיחרור כדור שלו בניגוד לסמית' סופר מהיר, והוא מחייב את ההגנה לפקוח עליו עין כל הזמן. סמית' לעומת זאת...לא. כלומר, מכבי יכלה להשיג שחקן טוב יותר מסמית', ב-200 או 300K פחות. כסף שיכל ללכת על רכז יותר טוב מרייס, או על פאוור פורוורד שהיה לוקח ריבאונד לשם שינוי. או שהיו לוקחים את הסכום הזה ואת הסכום ששולם על נעימי ורייס ומביאים רכז במיליון וקצת דולר שהיה תורם יותר משניהם והיקמן ביחד.

סתם נקודה למחשבה.
שחף

Re: דווין סמית'

הודעהעל ידי MTA2311 » 07 דצמבר 2013, 17:19

אתם לא רואים שהוא פצוע, או שסתם נוח להתעלם מזה?
הבן אדם בקושי זז.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי שחף » 07 דצמבר 2013, 17:20

אור, אבל מי מדבר על זה? הבאתי פה נתונים מהעונה שעברה בכלל, לא מזו הנוכחית. ובעונה שעברה אותו סמית' נראה זועה מול ריאל, ובגמר מול מכבי חיפה דונטה סמית' עשה לו בית ספר. נניח שהוא טיפה יותר טוב מואסילידיס. מה הופך אותו לכזה ששווה 800K, בזמן שבעמדות אחרות אנחנו נתקעים עם שחקני פח כמו רייס?
שחף

הודעהעל ידי MTA2311 » 07 דצמבר 2013, 17:24

בסדר, אז הוא נראה רע מאוד בסוף העונה, כמו כל הקבוצה. הוא עדיין שווה 800 אלף דולר לדעתי, ואני די בטוח שלא בגלל החוזה שלו רייס משחק היום בקבוצה ולא פארגו.
סמית', בניגוד להיקמן לדוגמה, הוא כן שחקן שהוכיח שהוא שווה חמישייה במכבי. נכון, לא כוכב גדול, אבל 800 אלף דולר זה גם לא חוזה של כוכב.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 07 דצמבר 2013, 17:38

עזוב, שחף- מה זה עוזר? סמית' פה, ביחד עם אינגלס, לעוד עונה לפחות.
גם אני לא מתחבר אליו יתר על המידה אבל הוא רחוק מלהיות שחקן רע. סה"כ בחור אלגנטי שעושה פעולות מאוד מוגדרות.
אינגלס חי איתו בשלום על עמדות 2-3. מי שצריכים לתמוך אותם- היקמן ורייס- הם הבעיה העיקרית.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי שמואל1 » 07 דצמבר 2013, 18:06

כמו שהחציל אמיר, סמית' הוא לא הבעיה של מכבי.
הוא שחקן איכותי שעושה רוב הזמן בעיקר פעולות חיוביות. אני אשמח לראות אותו ממשיך במכבי. אני סבור שעם צוות מסייע יותר טוב, הוא גם יראה בהתאם.
מי שהורסים את הקבוצה הם צמד הגארדים ה"רכזים" היקמן את רייס, שגאון מי שהחליט לתת להם את המפתחות ולהוביל את הקבוצה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 07 דצמבר 2013, 18:45

החציל האצטקי כתב:עזוב, שחף- מה זה עוזר? סמית' פה, ביחד עם אינגלס, לעוד עונה לפחות.
גם אני לא מתחבר אליו יתר על המידה אבל הוא רחוק מלהיות שחקן רע. סה"כ בחור אלגנטי שעושה פעולות מאוד מוגדרות.
אינגלס חי איתו בשלום על עמדות 2-3. מי שצריכים לתמוך אותם- היקמן ורייס- הם הבעיה העיקרית.

סמית' הוא אולי אלגנטי, אבל לא שחקן אינטלגנטי בכלל. יש לו יותר איבודים מאסיסטים. הוא שונא למסור, וכנראה יודע למה. כמעט בכל פעם שהוא מנסה למסור, הוא מאבד.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי שחף » 07 דצמבר 2013, 18:49

MTA2311 כתב:בסדר, אז הוא נראה רע מאוד בסוף העונה, כמו כל הקבוצה. הוא עדיין שווה 800 אלף דולר לדעתי, ואני די בטוח שלא בגלל החוזה שלו רייס משחק היום בקבוצה ולא פארגו.
סמית', בניגוד להיקמן לדוגמה, הוא כן שחקן שהוכיח שהוא שווה חמישייה במכבי. נכון, לא כוכב גדול, אבל 800 אלף דולר זה גם לא חוזה של כוכב.

אולי הוא שווה 800K, השאלה למי? למכבי? לצסק''א? לברצלונה? לקובאן? אני לא חושב שהוא שווה למכבי 800K. הבאתי פה דוגמא מעולה של שחקן שהיה מועמד להחליף אותו והיה נותן תרומה טובה יותר בפחות כסף, לפחות בצד ההתקפי.
שחף

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 07 דצמבר 2013, 18:59

felix_r כתב:
החציל האצטקי כתב:עזוב, שחף- מה זה עוזר? סמית' פה, ביחד עם אינגלס, לעוד עונה לפחות.

סמית' הוא אולי אלגנטי, אבל לא שחקן אינטלגנטי בכלל. יש לו יותר איבודים מאסיסטים. הוא שונא למסור, וכנראה יודע למה. כמעט בכל פעם שהוא מנסה למסור, הוא מאבד.

אתה צודק. אני לא חושב ש"מסירה" היא אחת הפונקציות שהוא באמת יודע למלא.
סמית' חזק ב: קליעה משלוש, תנועה ללא כדור, help-defense, עירנות לריבאונד. הוא הרבה פחות חזק ביצירת מצבים, הגנה אישית ובוקס-אאוט למשל.

הוא רחוק מלהיות שחקן טיפש כי הוא מאוד מודע ליתרונות שלו, וגם לחסרונות שלו. לא תראה אותו מרבה לטעות.
אינגלס נותן את היכולת לייצר מצבים לעצמו ולחברים לקבוצה, מייצר קצת יותר טוב מכדרור אבל גם הוא לא חיית אחד-על-אחד וגם לא מביא טירוף של הגנה אישית.
יחד הם בכלל לא רעים ב2-3 ויוצרים איום תמידי לשלוש, יכולת סולידית בהגנה ובריבאונד וIQ כדורסל גבוה.

מה שחסר במשוואה זה את הרכז שישבור קרסוליים עם קרוס אובר, יגיע לטבעת וישגר לאחד מהם מסירות בפינה, אחד שיביא גם התלהבות הגנתית וקשיחות.
יוגב עושה את זה בסדר. כמובן שצריך מישהו שיהיה כמה רמות מעליו כדי לדבר על קבוצה רצינית.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי rc4991 » 07 דצמבר 2013, 19:53

שחף כתב:מסתבר שהשנה הוא השחקן היקר בקבוצה(800K לעונה), לפחות בשכר נטו שמשולם לו(יכול להיות שג'יימס עולה יותר).
גילוי נאות: מעולם לא התחברתי לסמית'. בשנה שעברה האמנתי בשלבים מסויימים שמכבי צריכה להיפרד ממנו. כן, הוא סולידי, יציב, שומר טוב, אבל בלי איזשהו ערך מוסף מעבר לזה.

אותו סמית' נחנק לחלוטין אשתקד בסדרת ההצלבה מול ריאל(סיים עם 4.7 נקודות למשחק ב-26.7% לשתיים, ו-8%!!!! לשלוש) ונעלם גם בגמר מול חיפה. בניגוד לשחקנים כמו לאנגפורד ופרקינס שהוזכר נניח, אין לאיש ערך מוסף אפילו ברמת הליגה הישראלית. הוא לא מושך דאבל טים, הוא רחוק מלהיות קלע אוטומאטי(ניגע בזה תכף) והוא לא סטופר שהורג את השחקן שהוא שומר עליו. הוא לא מנהיג, לא מכניס את השחקנים לטירוף, וגם בהפסדים הוא נראה אדיש. הוא מגיע, קולע כמה ג'אמפרים במשחק, מוסיף 2-3 חדירות(שמגיעות בדרך כלל אחרי תנועה של הכדור מול ההגנה ולא מתוך אחד על אחד)ו..זהו.

בדקתי סטטיסטיקות של סמית' מול מי שהוזכר כמועמד להחליף אותו, קוסטאס ואסילידיס. סמית' העונה עם 10.5 נקודות לערב,62.5% לשתיים, 34.6% לשלוש(שלשה וקצת למשחק), 4.9 ריבאונדים, 1.3 אסיסטים. ואסילדיס לעומתו עם 12.4 נקודות, 35.4% לשתיים(בקושי זורק משם), 43.4% לשלוש(כמעט שלוש שלשות לערב!!!), 3.1 ריבאונדים, 2.1 אסיסטים. על ואסילדיס כבר אמרתי בעבר שיש לו איכויות ג'ייסי קארוליות. הוא נע על חסימות, השיחרור כדור שלו בניגוד לסמית' סופר מהיר, והוא מחייב את ההגנה לפקוח עליו עין כל הזמן. סמית' לעומת זאת...לא. כלומר, מכבי יכלה להשיג שחקן טוב יותר מסמית', ב-200 או 300K פחות. כסף שיכל ללכת על רכז יותר טוב מרייס, או על פאוור פורוורד שהיה לוקח ריבאונד לשם שינוי. או שהיו לוקחים את הסכום הזה ואת הסכום ששולם על נעימי ורייס ומביאים רכז במיליון וקצת דולר שהיה תורם יותר משניהם והיקמן ביחד.

סתם נקודה למחשבה.

מסכים לגמרי וכבר אמרתי את זה בעונה שעברה
סמית' שחקן סולידי ונחמד אבל ממש לא שחקן מיוחד והייתי מעדיף להשקיע את הכסף הזה במקום אחר,אני הצעתי לוותר עליו ולהביא את אינגלס במקומו.
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 07 דצמבר 2013, 19:56

אני לא חובב גדול של סמית', אבל לא הייתי לוקח את ואסיליאדיס למכבי. היווני הוא סוג של בלו רק עם SHIFT עמדה אחת אחורה.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי rc4991 » 07 דצמבר 2013, 19:59

אגב,משהו לא פחות חשוב זה מה עושים עם זה בשנה הבאה כשיש לנו גם את סמית' וגם את אינגלס?
האם הולכים עוד שנה אם סמית' ב-4? לדעתי אסור לעשות את זה וחייבים ארבע אמיתי וטוב
מצד שני,אם אתה משחק איתו ב-3 ,זה אומר שאינגלס ישחק 2 וגם זה משהו שאני פחות רוצה כי קשה לו (לאינגלס) הגנתית עם גארדים וכי אני מעדיף שיהיו לצידו שני גארדים טובים ע"פ אחד

(האמת שחשבתי לפתוח על זה ת'רד אבל נראה לי קצת מוזר לדבר כבר על העונה הבאה)
בקיצור,מצב די מעצבן וחבל שלא ויתרו עליו,מה גם שבינתיים אינגלס תורם יותר ממנו בפחות כסף
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי חנו'ש » 07 דצמבר 2013, 20:03

האמת שיצא לי לחשוב על זה לאחרונה שבתוקף רצון רובינו לצמצם את הסגל ולהפחית כפילויות ולנסות להחזיר שחקנים לעמדתם הטבעית בלי משחקים של סמול בול ושטויות אחרות, אולי כדאי לחשוב בעונה הבאה להיפרד לשלום מאחד מבין סמית'/אינגלס מכיוון שהם הכי טובים בעמדה 3, ו-2 זרים על עמדה זו זה מיותר (אפילו יותר עם פניני יתמיד בחזרתו לעניינים ויישאר איתנו גם שנה הבאה).
אם ניקח בחשבון שהמאמן בעונה הבאה לא יהיה בלאט, את מי מבין השניים הייתם משאירים?? (וקחו בחשבון שיש לשניהם חוזים לעונה הבאה כך שזה לא שיקול)
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי חנו'ש » 07 דצמבר 2013, 20:06

חחח רוני, הקדמת את מחשבותיי בשנייה....
תמונה
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי rc4991 » 07 דצמבר 2013, 20:09

חנו'ש כתב:האמת שיצא לי לחשוב על זה לאחרונה שבתוקף רצון רובינו לצמצם את הסגל ולהפחית כפילויות ולנסות להחזיר שחקנים לעמדתם הטבעית בלי משחקים של סמול בול ושטויות אחרות, אולי כדאי לחשוב בעונה הבאה להיפרד לשלום מאחד מבין סמית'/אינגלס מכיוון שהם הכי טובים בעמדה 3, ו-2 זרים על עמדה זו זה מיותר (אפילו יותר עם פניני יתמיד בחזרתו לעניינים ויישאר איתנו גם שנה הבאה).
אם ניקח בחשבון שהמאמן בעונה הבאה לא יהיה בלאט, את מי מבין השניים הייתם משאירים?? (וקחו בחשבון שיש לשניהם חוזים לעונה הבאה כך שזה לא שיקול)

מכבי לא תוותר על אף אחד מהם אבל אם כן אז הייתי הולך על סמית'
חנו'ש כתב:חחח רוני, הקדמת את מחשבותיי בשנייה....

אני חושב על זה כבר חודש וחצי
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 07 דצמבר 2013, 20:11

אני חושב שהעניין עם סמית' ב4 ירד מהפרק. נחל כשלון חרוץ.
סמית' הוא רק 3, לעומת אינגלס שהוא 3 עם גובה של סנטר ויכולת לשחק בכל העמדות בקו האחורי.

אתם זוכרים איך נראתה הקבוצה ששיחקה עם פארגו, אידסון, פניני, אליהו וסופו?
ההתקפה נראתה רצחנית.

אינגלס הוא תואם אידסון מבחינתי. הרבה פחות טוב הגנתית אבל מוכשר יותר התקפית.
סמית' יכול למלא את התפקיד הצנוע שהיה לפניני בהרכב הזה- קולע שלשות, שומר ומדביק.

זה הכיוון שצריך לקחת אליו את הסגל הזה.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי חנו'ש » 07 דצמבר 2013, 20:13

rc4991 כתב:
חנו'ש כתב:האמת שיצא לי לחשוב על זה לאחרונה שבתוקף רצון רובינו לצמצם את הסגל ולהפחית כפילויות ולנסות להחזיר שחקנים לעמדתם הטבעית בלי משחקים של סמול בול ושטויות אחרות, אולי כדאי לחשוב בעונה הבאה להיפרד לשלום מאחד מבין סמית'/אינגלס מכיוון שהם הכי טובים בעמדה 3, ו-2 זרים על עמדה זו זה מיותר (אפילו יותר עם פניני יתמיד בחזרתו לעניינים ויישאר איתנו גם שנה הבאה).

מכבי לא תוותר על אף אחד מהם אבל אם כן אז הייתי הולך על סמית'
חנו'ש כתב:חחח רוני, הקדמת את מחשבותיי בשנייה....

אני חושב על זה כבר חודש וחצי

אצלי המחשבה עלתה לפני מס' שבועות.... :beee

אבל ברצינות, אני לא חושבת שישחררו מי מהם, זה סתם תהיה מעניינת לשמוע גם מה חברי הפורום חושבים.

וגם אני הייתי נוטה לשחרור סמית', למרות שאני בהחלט מחבבת את שניהם.....
תמונה
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי MTA2311 » 07 דצמבר 2013, 20:52

אין בעיה לשחק עם שניהם ביחד. אינגלז נתן משחקים מעולים השנה לא מעמדה 3. הוא פשוט צריך לשמור על יציבות.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי rc4991 » 08 דצמבר 2013, 01:50

MTA2311 כתב:אין בעיה לשחק עם שניהם ביחד. אינגלז נתן משחקים מעולים השנה לא מעמדה 3. הוא פשוט צריך לשמור על יציבות.

אם אתה הולך על אינגלס כגארד אתה פוגע בעצמך בשני דברים:
1.אינגלס לא מסוגל לשמור על גארדים
2.זה אומר שאתה יכול להביא גארד אחד בלבד ולוותר על רכז/גו טו גאי (כי שחקן שיתן לך את שניהם כמו פארגו לא תקבל)
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 08 דצמבר 2013, 02:30

rc4991 כתב:
MTA2311 כתב:אין בעיה לשחק עם שניהם ביחד. אינגלז נתן משחקים מעולים השנה לא מעמדה 3. הוא פשוט צריך לשמור על יציבות.

אם אתה הולך על אינגלס כגארד אתה פוגע בעצמך בשני דברים:
1.אינגלס לא מסוגל לשמור על גארדים
2.זה אומר שאתה יכול להביא גארד אחד בלבד ולוותר על רכז/גו טו גאי (כי שחקן שיתן לך את שניהם כמו פארגו לא תקבל)

בגדול, לא צריך להביא יותר מאשר גארד איכותי אחד.
יש את אוחיון, את אינגלס וכמובן את לאנדסברג על הספסל. תביא גארד אחד איכותי, ותקבל אחלה סגל. בכסף של היקמן, נעימי ורייס, אפשר להביא בכיף גארד איכותי
שיהיה שחקן שמשחק בשני צידי המגרש, קולע, מוסר וכו'.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: עידן ו־164 אורחים