המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

האם זו קבוצת ההתקפה הגרועה בהסטוריה של מכבי?

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: האם זו קבוצת ההתקפה הגרועה בהסטוריה של מכבי?

הודעהעל ידי roy1000 » 14 דצמבר 2013, 16:25

MTA2311 כתב:תוצאות זה ביוני, לא בדצמבר.

צודק. אני בספק אם ביוני המצב יהיה מזהיר יותר. אין שום מגמת שיפור בקבוצה, ויש בעיית פציעות שרק תחמיר.
roy1000

הודעהעל ידי rc4991 » 14 דצמבר 2013, 19:25

jol9 כתב:דיברנו על זה כאן לא מעט, ובכל זאת אם כבר נפתח שרשור שדן בדיוק בזה, אז אני אשים את הסיבה העיקרית שלי להתקפה החלשה של מכבי:
היעדר משחק ריצה.

משחק ריצה יכול להיות חלק מפילוסופיה, ואז זה קורה גם אחרי שמקבלים סל, כמו שהיה במכבי הגדולה של אמצע העשור הקודם, אבל בשביל זה צריך הרבה שחקנים
אינטלגנטיים, וכשרמת האינטלגנציה הכוללת של כל הקבוצה הזאת, לא משתווה לשאראס אחד, אז זה לא בעל היתכנות.

משחק ריצה יכול להיות מהגנה רצחנית שמובילה להרבה חטיפות או זריקות לא נוחות בלחץ של זמן מה שגורם ליריבה להיכנס לבלבול ולא להספיק לחזור להגנה.

משחק ריצה יכול להיות גם כשיש שחקנים שיודעים לקחת ריבאונד ולהוריד מיד כדור לרצפה או למסור את הכדור לרכז מהיר שהתפנה, ואז כל החלקים מודעים שיש מתפרצת
ומשתתפים בה בתיאום. זה משהו שעובדים עליו באימונים, וזה דורש שחקנים שמתאימים למשחק ריצה, שחקנים שיודעים להוריד ריבאונד ושחקנים שיודעים לנהל מתפרצת.

אני חושב שהקבוצה הזאת של מכבי מצטיינת בכך שהיא כושלת בכל שלושת האלמנטים הנ"ל באופן מוחלט, ובעצם מוותרת מראש על הסיכוי להשיג נקודות קלות במתפרצות
או במשחק מעבר.
זה בעצם הגורם העיקרי לכך שמכבי היא קבוצת התקפה מחורבנת.

מסכים עם כל מילה וחבל שזה המצב
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי rc4991 » 14 דצמבר 2013, 19:27

MTA2311 כתב:במכבי יש מאמן שהוא קונטרול פריק ושמרן, שעוצר את השחקנים שלו

נו באמת אור
מה לעשות שהגארדים שלך הם היקמן,רייס ואוחיון?
ושאתה משחק עם אינגלס ב-2 ועם בלו ב-4?
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 14 דצמבר 2013, 19:38

rc4991 כתב:

נו באמת אור

הדבר היחיד שרייס יודע זה לרוץ. את זה הוא עושה ברמה גבוהה מאוד.
גם היקמן מסוגל לעשות את זה( כל עוד הוא מסיים לבד).
לא הבנתי מה הבעיה עם בלו ב4.

לא צריך איזו יכולת מיוחדת ונדירה בשביל לפתח משחק ריצה. אולי לא נוכל לעשות את זה ברמה מאוד גבוהה, אבל מה שאנחנו רואים עכשיו זאת תוצאה של החלטה של המאמן.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 14 דצמבר 2013, 20:12

MTA2311 כתב:רייס, היקמן, יוגב וסמית' הם שחקנים שיכולים ואוהבים לרוץ. אפילו סופו יכול לעשות דברים יפים בהתקפות מעבר.
השאלה מה המאמן אומר להם לעשות.

היקמן כבר משחק כאן שנה וחצי וחוץ משתי מתפרצות טובות שהוא היה שותף להן (שתיהן בשבועות האחרונים), מעולם לא ראיתי אותו מנהל מתפרצת כמו שצריך. מקסימום
לוקח את הכדור כל הדרך עד הטבעת.

רייס הוא באמת שחקן מהיר, והיחיד שיכול תאורתית להיות שותף למשחק מהיר. אלא שקבלת ההחלטות שלו לא כ"כ טובה במתפרצות, ולכן גם אצלו המהלך המועדף הוא שיילך עד הטבעת,
וגם זה כאמור לא בדיוק ניהול משחק מעבר.

אני חושב שזה גם וגם. גם דייויד משום מה לא עובד על זה באימונים וגם השחקנים שיש לו לא מספיק טובים בשביל זה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי LIAV10 » 14 דצמבר 2013, 20:15

רייס היה שלשום מעולה במתפרצות.
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי toja27 » 14 דצמבר 2013, 20:21

הסיבה היחידה שהקבוצה הזאת לא רצה היא דיוויד בלאט. אין סיבה אחרת. זה אחד הדברים שאני הכי לא אוהב במאמן הנוכחי, הוא פשוט עושה דברים שעוצרים מהקבוצה להשתחרר בכל מיני צורות.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי jol9 » 14 דצמבר 2013, 20:25

toja27 כתב:הסיבה היחידה שהקבוצה הזאת לא רצה היא דיוויד בלאט. אין סיבה אחרת. זה אחד הדברים שאני הכי לא אוהב במאמן הנוכחי, הוא פשוט עושה דברים שעוצרים מהקבוצה להשתחרר בכל מיני צורות.

כמו שנאמר כאן ע"י רוי, זאת לא העונה הראשונה של בלאט במכבי, וכל הקבוצות האחרות רצו יותר ויותר טוב מהקבוצה הזאת.

וכמו שאני אמרתי ממש בשרשור הזה, השחקנים של מכבי לא חוטפים מספיק ולא לוקחים מספיק טוב את הריבאונד בהגנה בשביל לרוץ, וזה עוד בלי קשר לזה שהשחקנים
פשוט לא מתאימים למשחק ריצה, חוץ מרייס כנראה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי LIAV10 » 14 דצמבר 2013, 20:26

זה מאוד מוזר, למה לו להביא שנה אחרי שנה שחקנים בסגנון הזה אם הוא לא רוצה לרוץ, זה בדיוק הסגנון שחקנים לריצה, מאוד מוזר.
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי MTA2311 » 14 דצמבר 2013, 20:29

jol9 כתב:
toja27 כתב:הסיבה היחידה שהקבוצה הזאת לא רצה היא דיוויד בלאט. אין סיבה אחרת. זה אחד הדברים שאני הכי לא אוהב במאמן הנוכחי, הוא פשוט עושה דברים שעוצרים מהקבוצה להשתחרר בכל מיני צורות.

כמו שנאמר כאן ע"י רוי, זאת לא העונה הראשונה של בלאט במכבי, וכל הקבוצות האחרות רצו יותר ויותר טוב מהקבוצה הזאת.

וכמו שאני אמרתי ממש בשרשור הזה, השחקנים של מכבי לא חוטפים מספיק ולא לוקחים מספיק טוב את הריבאונד בהגנה בשביל לרוץ, וזה עוד בלי קשר לזה שהשחקנים

לא חושב ששנה שעברה רצו יותר טוב.

הקטע הוא שגם כשכבר כן חוטפים\ לוקחים ריבאונד, אין משחק ריצה. זאת כבר החלטה של מאמן.
בסופו של דבר, משחק ריצה זה לא איזה משהו סוםר מסובך. התקפה עומדת דורשת הרבה יותר תיאום ומאמץ מהשחקנים.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי rc4991 » 14 דצמבר 2013, 20:35

MTA2311 כתב:
rc4991 כתב:

נו באמת אור

הדבר היחיד שרייס יודע זה לרוץ. את זה הוא עושה ברמה גבוהה מאוד.
גם היקמן מסוגל לעשות את זה( כל עוד הוא מסיים לבד).
לא הבנתי מה הבעיה עם בלו ב4.

לא צריך איזו יכולת מיוחדת ונדירה בשביל לפתח משחק ריצה. אולי לא נוכל לעשות את זה ברמה מאוד גבוהה, אבל מה שאנחנו רואים עכשיו זאת תוצאה של החלטה של המאמן.

רייס באמת עושה את זה טוב (זו הסיבה העיקרית שלא קטלתי אותו שהוא הגיע) אבל גם הוא וגם היקמן מקבלי החלטות רעים ונראה לי שבכל ההזמנויות שהיו לנו למתפרצת עדיין היו איזה שני שומרים בהגנה
הבעיה היא בלו שהוא לא רץ מהר כדי לקבל מסירה ללייאפ ומעדיף להגיע כטריילר כשכל ההגנה כבר חזרה
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי toja27 » 14 דצמבר 2013, 20:41

jol9 כתב:

אני לא זוכר לא בעונה שעברה ולא לפניה שמכבי התאפיינה במשחק ריצה. זאת לא השנה הראשונה שאנחנו רואים את זה. הוא אולי היה במידת מה יותר טוב אבל לא יותר מזה.

גם כשהשחקנים לוקחים את את הריבאונד הם ממעטים לרוץ, וכשהם רצים הם לרב עושים את זה בכדרור של שחקן אחד מה שמעט את ההתקפה המתפרצת. אם המשחק ריצה היה מספיק חשוב למאמן הוא היה מקדיש תשומת לב לפרטים האלה אבל את דיוויד בלאט מעניינים דברים אחרים אז כמעט ואין משחק ריצה.

לא ראיתי את תוכנית החמישיות שבה יוגב אוחיון התארח אבל שמעתי שהוא אמר שלשחק יפה במכבי כיום זה פריוולגיה וממה שהבנתי שעל טעות " לא הכרחית" ממשחק יפה אתה תקבל נזיפה וספסול. זה אותה הרוח של דיוויד בלאט, מאמן שתלטן שמביא לסגנון משעמם.
הייתי בקלות יכול להוסיף את בחירת השחקנים של בלאט לאותה הרוח שלו. סקוטי הופסון למשל לא תראה כאן.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי jol9 » 14 דצמבר 2013, 21:46

toja27 כתב:
jol9 כתב:

אני לא זוכר לא בעונה שעברה ולא לפניה שמכבי התאפיינה במשחק ריצה. זאת לא השנה הראשונה שאנחנו רואים את זה. הוא אולי היה במידת מה יותר טוב אבל לא יותר מזה.

גם כשהשחקנים לוקחים את את הריבאונד הם ממעטים לרוץ, וכשהם רצים הם לרב עושים את זה בכדרור של שחקן אחד מה שמעט את ההתקפה המתפרצת. אם המשחק ריצה היה מספיק חשוב למאמן הוא היה מקדיש תשומת לב לפרטים האלה אבל את דיוויד בלאט מעניינים דברים אחרים אז כמעט ואין משחק ריצה.

לא ראיתי את תוכנית החמישיות שבה יוגב אוחיון התארח אבל שמעתי שהוא אמר שלשחק יפה במכבי כיום זה פריוולגיה וממה שהבנתי שעל טעות " לא הכרחית" ממשחק יפה אתה תקבל נזיפה וספסול. זה אותה הרוח של דיוויד בלאט, מאמן שתלטן שמביא לסגנון משעמם.
הייתי בקלות יכול להוסיף את בחירת השחקנים של בלאט לאותה הרוח שלו. סקוטי הופסון למשל לא תראה כאן.

אני מסכים. זאת המציאות ואין טעם להתכחש לזה.

מה שאני רק אומר זה שיכול להיות שלבלאט יש שיקולים נוספים פרט לרצון לשלוט כמו שאתם אומרים כאן לא מעט.
הרי בהתקפה העומדת זה לא יכול לעבוד כל הזמן. מה יהיה מול קבוצות כמו ריאל? נגיע ל-50 נקודות?

לדעתי זה גם וגם. גם בלאט וגם הסגל שלו שפשוט לא מתאים למשחק ריצה. הרי אם אתה רואה איזו מתפרצת מוצלחת, אתה לא רואה את בלאט כועס ומחליף את השחקן ה"סורר".
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הקודם

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: יוסי22, מרסר ו־181 אורחים