המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

הצלבה: המחזור החמישי - מי תעלה לפיינל פור

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: הצלבה: המחזור החמישי - מי תעלה לפיינל פור

הודעהעל ידי toja27 » 27 אפריל 2014, 11:15

התנין כתב:עם כל הכבוד (ואני אדם מסורתי ומאמין והכל), ליורוליג לא אמור להיות אכפת שישנם אוהדים דתיים בישראל שלא יוכלו לראות את המשחק, כיוון שהם שומרים שבת - בטח כל זמן ששמירת שבת היא לא נורמה לפיה נוהגים רוב אזרחיה של ישראל - כפי שלא היה אמור להיות לו אכפת לפני שלוש שנים שהגמר נופל על יום הזיכרון.

בגדול אני מסכים איתך, אבל ראינו שכשמכבי ביקשה לפני שלוש שנים היורוליג שינו ולא הייתה עם זה בעיה אז זה לא נורא לבקש ואם אפשר אפשר.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי Maccabikid » 27 אפריל 2014, 11:39

התנין כתב:עם כל הכבוד (ואני אדם מסורתי ומאמין והכל), ליורוליג לא אמור להיות אכפת שישנם אוהדים דתיים בישראל שלא יוכלו לראות את המשחק, כיוון שהם שומרים שבת - בטח כל זמן ששמירת שבת היא לא נורמה לפיה נוהגים רוב אזרחיה של ישראל - כפי שלא היה אמור להיות לו אכפת לפני שלוש שנים שהגמר נופל על יום הזיכרון.

לא יודע מה אמור להיות אכפת ליורוליג ומה לא, אני כן יודע שבתור אוהד דתי של מכבי אני מצפה ממכבי לעשות את המאמצים להעביר את המשחק לשעה מוקדמת יותר, כך שנוכל גם אני ושכמותי לראות אותו, יש לא מעט אוהדי מכבי דתיים, אני חושב שמחובתה של מכבי לדאוג גם להם, וגם אם לא, הרי שאני מניח שהאינטרס של הערוצים שמשדרים את מכבי הוא כזה (כדי להגדיל רייטינג), כך שאני מניח שהם ידאגו לכך.
Maccabikid

הודעהעל ידי MTA2311 » 27 אפריל 2014, 12:27

אני מניח שמכבי תמיד עושה הכל בשביל לא לשחק בשבת. לא תמיד זה מספיק.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי התנין » 27 אפריל 2014, 12:32

האינטרס הכללי של היורוליג עומד הרבה לפני האינטרס האישי של מכבי ואוהדיה, עם כל הכבוד. יש זכויות שידור שנמכרו, שעות קבועות ולא יתכן שבכל פעם שמכבי או כל קבוצה אחרת שתעלה לפיינל פור היו לה דרישות בשל נסיבות דתיות\לאומיות, בטח כאשר שמירת שבת היא בגדר המלצה בלבד עבור רוב צופי הספורט בישראל, ובטח כאשר כבר ישנו תקדים ישן מאוד לכך שמכבי משחקת ביום שבת.
גם לפני שלוש שנים, לא הבנתי מדוע הסכימו ביורוליג להקדים את שעת המשחק (מבחינתי אם משחקים ביום שבת או בחגים, אז אין מניעה לשחק ביום הזיכרון), ואני חושב שאם מכבי משחקת במסגרת אירופית, אז היא צריכה להתיישר עם הדרישות אלא אם יש מקום לבוא לקראתה ברמה כזו שלא תפגע כלל באינטרסים של יתר הגורמים המעורבים.
התנין

הודעהעל ידי Maccabikid » 27 אפריל 2014, 12:49

איזה אינטרס של היורוליג נפגע פה? יותר אוהדים שיצפו לא עלינו?
Maccabikid

הודעהעל ידי התנין » 27 אפריל 2014, 12:56

מי הם אותם אוהדים, די מעטים יש לומר, לעומת הגורמים הנוספים כגון ערוצי טלוויזיה שסגרו על שעה מסויימת, אוהדי קבוצות אחרות וכו'?
התנין

הודעהעל ידי Roni1 » 27 אפריל 2014, 12:58

אבל אם היורוליג בוחר להתחשב ולהזיז כמו לפני 3 שנים, כנראה שאף אחד מהגורמים האלה לא נפגע.
Roni1

הודעהעל ידי MTA2311 » 27 אפריל 2014, 13:01

Roni1 כתב:אבל אם היורוליג בוחר להתחשב ולהזיז כמו לפני 3 שנים, כנראה שאף אחד מהגורמים האלה לא נפגע.

או שמכבי הפעילה לחץ כבד במיוחד. כזה שאי אפשר להפעיל כל פעם שתאריך\שעת המשחק לא מתאימה לחלק מהאוהדים.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Maccabikid » 27 אפריל 2014, 13:07

התנין כתב:מי הם אותם אוהדים, די מעטים יש לומר, לעומת הגורמים הנוספים כגון ערוצי טלוויזיה שסגרו על שעה מסויימת, אוהדי קבוצות אחרות וכו'?

איזה ערוצי טלוויזיה נפגעו מכך שהמשחק היותר מעניין (בארסה-ריאל) עבר למשחק המרכזי?? כמה אוהדים של קבוצות אחרות נפגעו מכך? די לבלבל את המוח, אף אחד לא נפגע.
Maccabikid

הודעהעל ידי התנין » 27 אפריל 2014, 13:14

מכבי לא אמורה בכלל לשחק במשחק הראשון?
וגם אם לא, ליורוליג יש את השיקולים שלו, כמו למשל הרצון שהאולם יראה מלא במשחק המרכזי של הפיינל פור בשעת השיא. שוב, האינטרס של כמה אוהדים דתיים הוא זניח לעומת האינטרס של השאר, ומכבי כקבוצה שכבר שיחקה לא פעם ולא פעמיים בשבת, לא יכולה להלין על כך.

במידה ומכבי אכן אמורה לשחק במשחק הראשון, אז מה שאתה בעצם מבקש זה להקדים את שעת המשחק, שזה כבר כן כרוך במאמץ משותף של כל ערוצי הטלוויזיה ולזה אין הצדקה כלל, על אף העובדה שכנראה תיאלץ לפספס את המשחק.
התנין

הודעהעל ידי חנו'ש » 27 אפריל 2014, 13:18

לפני 3 שנים, היה לחץ מאוד כבד ומאסיבי ממכבי (ואפילו מגורמים ממשלתיים) להזיז את המשחק בגלל משהו שהיה חד פעמי והיה קריטי הרבה יותר לרוב האוהדים וראשי המועדון.

העניין של שבת קורה בכל פיינל פור שבו מכבי מעפילה (מלבד זה ששוחק בתל אביב) - לא מדובר על משהו חד פעמי, ולא יום אבל לאומי ולא שום דבר שצריך להיחשב בעיני מכבי וראשיה כ"ייהרג ובל יעבור" בניגוד למשחק ביום הזיכרון שאינו ראוי בו שיקוים משחק כדורסל מרכזי וחשוב של מועדון ספורט ישראלי.

לפני 3 שנים הרבה גורמים כן נפגעו מהזזת המשחק והיורוליג ממש לא אהב את הבקשה וממש לא שש להזיז את שעת המשחק, אבל מכבי כנראה לא השאירו להם הרבה ברירות, וכמו שכבר ציינתי, מדובר היה במקרה חד פעמי שלא כמו השבת שזה משהו שמתקיים כל שנה)
ואין מה לעשות, מבחינת מכבי העניין הלאומי שקריטי לכ-70% מאזרחי המדינה חשוב פי כמה יותר מהעניין הדתי שרלוונטי לפחות מחצי מאזרחיה שגם עושים את הבחירה שלהם וצריכים לחיות איתה גם כשהיא מעמידה בפניהם קשיים ולא לצפות שכולם ייתישרו לפי בחירתם.

ואגב, רק לשם הבהרה, אני בעצמי שומרת שבת ואלא אם כן אני אקבל החלטה ספונטנית לטוס למילאנו, גם אני לא אראה לצערי את החצי גמר - אבל אין לי שום דרישות ממכבי להתחיל להפעיל לחצים על היורוליג להזזת השעה. יש גבול לכל תעלול!
מעבר לבקשה לשחק את החצי גמר הראשון (מה שלא אמור להפריע יותר מידי לאף אחד), לא צריך לעשות שום דבר מעבר.
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי Roni1 » 27 אפריל 2014, 13:21

חנו׳ש אי אפשר לחבר טלוויזיה לשעון שבת כמו שאתם עושים עם האורות והמזגן?
Roni1

הודעהעל ידי התנין » 27 אפריל 2014, 13:23

יפה אמרת חנוש. אני אגב חושב שהיה מקום שהיורוליג יחייב את מכבי לשחק גם ביום הזיכרון. נמאס כבר מכל הפטריוטיזם המזויף הזה ובעיניי אין הבדל לעומת מועדים דתיים. אלא שבמקרה הדתי, מכבי כבר הראתה נכונות לשחק בימי חג ושבתות, ואילו ביום הזיכרון - לא (להוציא מקרה אחד בשנות ה-90 שגם אז הנסיבות היו קצת יותר מורכבות).
התנין

הודעהעל ידי חנו'ש » 27 אפריל 2014, 13:29

Roni1 כתב:חנו׳ש אי אפשר לחבר טלוויזיה לשעון שבת כמו שאתם עושים עם האורות והמזגן?

חחחח לא... :cool

התנין כתב:יפה אמרת חנוש. אני אגב חושב שהיה מקום שהיורוליג יחייב את מכבי לשחק גם ביום הזיכרון. נמאס כבר מכל הפטריוטיזם המזויף הזה ובעיניי אין הבדל לעומת מועדים דתיים. אלא שבמקרה הדתי, מכבי כבר הראתה נכונות לשחק בימי חג ושבתות, ואילו ביום הזיכרון - לא (להוציא מקרה אחד בשנות ה-90 שגם אז הנסיבות היו קצת יותר מורכבות).

פה אני לא מסכימה איתך.
דבר ראשון, בניגוד לשבת, יום הזיכרון הוא יום אבל, כך שאם המשחק היה נופל על יום העצמאות במקום, שהוא חג לאומי אבל שמח, זה לא היה מזיז לאף אחד.
ואם אתה רוצה להשוות לימי אבל דתיים, אז אולי היתה יכולה להיות בעיה עם ט' באב למשל.
אבל שבת אינו יום אבל, אז מה הבעיה לשחק בו כדורסל? הדתיים לא יכולים לצפות? מבאס, אבל עדיין לא משהו שאמור לפגוע ברגשות של מישהו.
בעוד שמשחק כדורסל כל כך מרכזי ברמה הלאומית כמו גמר גביע אירופה שבו משחקת קבוצה ישראלית שמסקרן מאות אלפי ישראלים, בהחלט יכול לפגוע ברגשות של לא מעט משפחות שכולות ולא רק.
תמונה
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי התנין » 27 אפריל 2014, 13:39

קודם כל יש אוכלוסיה שלמה שכן פוגע בהם שמכבי או כל קבוצה ישראלית תשחק בשבת. אין מה לעשות, בכל מה שנעשה יהיו אנשים שיפגעו.
שנית, זו בעיניי צביעות גדולה לדבר על כיבוד יום הזיכרון כערך ''לאומי'' עליון בזמן שאותם נאורים בוכים על כך שמחשיכים להם את ערוץ הבידור בתשעה באב והולכים לים ביום הזה, שהוא יום אבל לא פחות (ובעצם הרבה יותר) רק עם "מעטפת" דתית.
התנין

הודעהעל ידי מקובי » 27 אפריל 2014, 13:43

Maccabikid כתב:איזה אינטרס של היורוליג נפגע פה? יותר אוהדים שיצפו לא עלינו?

אני דתי (אבל טס...מצד שני) חוויתי לא מעט פיינל פור ששוחקו אחרי כניסת שבת (גם רצו לעשות עלי כתבה בנושא... חחח)

אתה בעצם מבקש שהמשחק הראשון ישוחק ב16:00 שעון מילאנו (ואירופה)... (17:00 שעון ישראל)
מקובי

הודעהעל ידי חנו'ש » 27 אפריל 2014, 13:47

התנין כתב:קודם כל יש אוכלוסיה שלמה שכן פוגע בהם שמכבי או כל קבוצה ישראלית תשחק בשבת. אין מה לעשות, בכל מה שנעשה יהיו אנשים שיפגעו.
שנית, זו בעיניי צביעות גדולה לדבר על כיבוד יום הזיכרון כערך ''לאומי'' עליון בזמן שאותם נאורים בוכים על כך שמחשיכים להם את ערוץ הבידור בתשעה באב והולכים לים ביום הזה, שהוא יום אבל לא פחות (ובעצם הרבה יותר) רק עם "מעטפת" דתית.

המשפט השני שלך זה כבר דיון אחר שלא קשור.

ולגבי הראשון, אני עדיין חושבת שמחינת אחוזים, יהיו הרבה יותר נפגעים רגשית ממשחק ביום הזיכרון מאשר בשבת. (אפילו אחותי שבכלל לא אוהדת כדורסל עד היום לא סלחה למכבי על זה שהם שיחקו בערב יום הזיכרון לפני 3 שנים למרות שהמשחק נגמר לפני הצפירה - זה לא היה מספיק בעיניה)
תמונה
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי MTA2311 » 27 אפריל 2014, 13:48

עוד 2000 שנה גם ביום הזיכרון לשואה יבכו שמחשיכים את ערוץ הבידור. זה טבעי לחלוטין.
יום הזיכרון לחללי צהל לעומת זאת, הוא יום אבל על הורים,אחים, חברים לכיתה וחברים ליחידה. בשום עולם אי אפשר להשוות את זה ליום אבל על אירוע שקרה לפני אלפיים שנה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי התנין » 27 אפריל 2014, 13:55

חנו'ש כתב:
התנין כתב:קודם כל יש אוכלוסיה שלמה שכן פוגע בהם שמכבי או כל קבוצה ישראלית תשחק בשבת. אין מה לעשות, בכל מה שנעשה יהיו אנשים שיפגעו.

המשפט השני שלך זה כבר דיון אחר שלא קשור.

ולגבי הראשון, אני עדיין חושבת שמחינת אחוזים, יהיו הרבה יותר נפגעים רגשית ממשחק ביום הזיכרון מאשר בשבת. (אפילו אחותי שבכלל לא אוהדת כדורסל עד היום לא סלחה למכבי על זה שהם שיחקו בערב יום הזיכרון לפני 3 שנים למרות שהמשחק נגמר לפני הצפירה - זה לא היה מספיק בעיניה)

קודם כל הוא כן קשור, כי אני מביא כאן ראייה לכך שאנשים עושים איפה ואיפה היכן שנוח להם. ולגביי "הנפגעים" - בחייאת עשו לי טובה. היחידים ש"יפגעו" הם אותם כלי תקשורת שאוהבים לצקצק כדי ליצור תהודה, ובנינו, המון המון אנשים מבלים את יום הזיכרון בסרטים בצפייה ישירה, משחקי מחשב, יוטיוב, פורנו וכו' (והיותר עתיקים - בצפייה בפוקר וסנוקר ביורוספורט), ולפחות לגביי אוכל להעיד שאני גם לא עומד בצפירה אלא אם אני נמצא בקרבתם של אנשים אחרים ואני לא מעוניין ליצור פרובוקציה לחינם.

איפה שכן ניתן להבין את הבעייתיות זה בכך שערוצי הטלוויזיה בישראל מנועים מלשדר ביום הזה, כך שרבים יפגעו אבל בנסיבות אובייקטיביות לחלוטין.
התנין

הודעהעל ידי toja27 » 27 אפריל 2014, 14:47

כמו שאמרתי מקודם, אני באופן כללי מבין לגמרי שמיעוט לא יכול להכתיב לרב את התנאים, היורוליג לא מחוייב וגם לא תמיד יכול להבטיח שכל הצדדים יהיו מרוצים. אני רק אומר שאם יש אפשרות להזיז את המשחק שעה(?) אחורה כדי שכל האוהדים יהיו מרוצים אז אולי בכל זאת שווה להתאמץ.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הקודם

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־174 אורחים