המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 23 באפריל, שלישי, 20:30

רשמית: פייר ג'קסון חתם במכבי

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: רשמית: פייר ג'קסון חתם במכבי

הודעהעל ידי Jack55 » 30 מאי 2018, 10:51

סוכניו של ג'קסון מנסים למצוא לו קבוצה בסין
הגארד, שלא שיחק ב-62:94 על נס ציונה, צפוי לעזוב את מכבי ת"א ועשוי לנחות בבייג'ין
http://m.one.co.il/Mobile/Article/314020.html

Sent from my iPhone using Tapatalk
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי TAYO » 30 מאי 2018, 11:05

ואולי כל העונה של מכבי הייתה נראית אחרת עם שני גארדים אחרים במקום ג׳קסון וקול?

סמל אישי של המשתמש
TAYO

הודעהעל ידי אחדשיודע » 30 מאי 2018, 11:24

תגדיר "אחרים". ברור שאם היו לך שחקנים טובים יותר (וזה נכון לגבי כל עמדה על המגרש) היית יכול לעשות דברים גדולים יותר, לא צריך בכלל להרחיב על זה את הדיון. ג'קסון וקול התחילו יחסית טוב והסריחו עם הזמן, חלק באשמתם וחלק בגלל המערכת (אי התאמה בין השחקנים, האווירה השלילית שיש במועדון בשנים האחרונות בחסות הבעלים). לא חושב שמכבי יכולה להתגאות באף עמדה.
אחדשיודע

הודעהעל ידי TAYO » 30 מאי 2018, 23:37

אחדשיודע כתב:תגדיר "אחרים". ברור שאם היו לך שחקנים טובים יותר (וזה נכון לגבי כל עמדה על המגרש) היית יכול לעשות דברים גדולים יותר, לא צריך בכלל להרחיב על זה את הדיון. ג'קסון וקול התחילו יחסית טוב והסריחו עם הזמן, חלק באשמתם וחלק בגלל המערכת (אי התאמה בין השחקנים, האווירה השלילית שיש במועדון בשנים האחרונות בחסות הבעלים). לא חושב שמכבי יכולה להתגאות באף עמדה.

אני חושב שרול וקיין הם הצלחה.
אני חושב שעם פארגו ורכז נוסף ברמה גבוהה מכבי הייתה טופ 8 ואולי אפילו פיינל פור אם לשפוט איך אולימפיאקוס ופנא היו השנה.

סמל אישי של המשתמש
TAYO

הודעהעל ידי אחדשיודע » 31 מאי 2018, 06:11

קיין ורול רחוקים מלהיות סיפור הצלחה. מחליפים סבירים ותו לא.
למעט אולי ג׳קסון וקול של תחילת העונה (וגם על זה יש שיחלקו), אף שחקן במכבי לא הוכיח שהוא שחקן חמישייה לגיטימי בקבוצה ששואפת גבוה ביורוליג. מכבי נבנתה מהמשלימים, וכך זה בדיוק נראה השנה.
אחדשיודע

הודעהעל ידי TAYO » 31 מאי 2018, 08:56

אחדשיודע כתב:קיין ורול רחוקים מלהיות סיפור הצלחה. מחליפים סבירים ותו לא.
למעט אולי ג׳קסון וקול של תחילת העונה (וגם על זה יש שיחלקו), אף שחקן במכבי לא הוכיח שהוא שחקן חמישייה לגיטימי בקבוצה ששואפת גבוה ביורוליג. מכבי נבנתה מהמשלימים, וכך זה בדיוק נראה השנה.

לא אמרתי שרול וקיין צריכים לפתוח בחמישיה או לשחק 30 דקות בערב. הם הובאו כשחקנים משלימים ובזה הם מצוינים. צריך לנצל את העובדה שהם השתלבו ואפילו סחבו קבוצה בסדר גודל של מכבי בחלקים חשובים של העונה למרות שקיבלו יותר ממה שהם כביכול אמורים להיות מסוגלים לשאת. כל טענתי היא שכשמסתכלים קדימה לעונה הבאה, צריך להיזהר מלשפוך את התינוק עם המים. נעשתה התקדמות השנה במכבי, אני מאמין שלשחקנים כמו רול וקיין יש חלק בזה. עכשיו צריך לעשות תיקונים בעמדת מובילי הכדור (ולהבין שדיבה אינו כזה) ואז נראה אולי איך מרבית הסגל הקיים משדרג את עצמו. הערב זה המבחן הגדול של פארגו לדעתי... כי נס ציונה יבואו להרביץ, להלחיץ ולהילחם על מעט הכבוד שעוד נותר להם. האם ימשיך לייצר לחברים שלו זריקות נוחות? להוריד לחץ מרול ודיבה בניהול ההתקפה? לפתוח את ההגנה בקליעות מרחוק? לשמור קצת על מובילי הכדור של נס ציונה? כל אלו ג׳קסון לא רצה וקול לא יכול...

סמל אישי של המשתמש
TAYO

הודעהעל ידי אחדשיודע » 31 מאי 2018, 09:37

רק שלפחות אחד מהם לא הובא כשחקן משלים, אלא כשחקן מוביל (ושניהם אגב הוחתמו לפני קול). החמישייה של מכבי לא שווה כלום השנה. ועם כל הכבוד לרול וקיין הבינוניים, הם פרט שולי בדרך להצלחה עתידית. מכבי קודם כל תצטרך לבנות חמישייה טובה כדי להצליח. מי יהיו המחליפים שלה? פחות אכפת לי אם אלו יהיו רול וקיין. לגבי הטענה שהם "סחבו" את הקבוצה בחלקים מסוימים - לא ראיתי את מכבי יותר מידי מנצחת ביורוליג מאז שקיין העלה את הרמה שלו. וזה רק מראה כמה הכל מתחיל בסופו של דבר בשחקנים המובילים, וקיין פשוט לא אחד מהם. כמה שיהיה טוב בנישה של שחקן משלים / פועל שחור (והוא היה לא רע בחצי השני של העונה), זה בסה"כ שחקן משלים.
אחדשיודע

הודעהעל ידי TAYO » 31 מאי 2018, 13:11

אחדשיודע כתב:רק שלפחות אחד מהם לא הובא כשחקן משלים, אלא כשחקן מוביל (ושניהם אגב הוחתמו לפני קול). החמישייה של מכבי לא שווה כלום השנה. ועם כל הכבוד לרול וקיין הבינוניים, הם פרט שולי בדרך להצלחה עתידית. מכבי קודם כל תצטרך לבנות חמישייה טובה כדי להצליח. מי יהיו המחליפים שלה? פחות אכפת לי אם אלו יהיו רול וקיין. לגבי הטענה שהם "סחבו" את הקבוצה בחלקים מסוימים - לא ראיתי את מכבי יותר מידי מנצחת ביורוליג מאז שקיין העלה את הרמה שלו. וזה רק מראה כמה הכל מתחיל בסופו של דבר בשחקנים המובילים, וקיין פשוט לא אחד מהם. כמה שיהיה טוב בנישה של שחקן משלים / פועל שחור (והוא היה לא רע בחצי השני של העונה), זה בסה"כ שחקן משלים.

זה מרגיש כאילו אתה מנסה להתווכח עם עצמך קצת... לא כתבתי שצריך להשאיר את החמישיה. אני לא חושב שיש לנו כרגע אף שחקן חמישיה ליורוליג, אבל אני כן חושב שיש לנו אחלה בסיס לסגל (בהנחה שיש קבוצה אחת בשנה הבאה) בכפוף למגבלות הזרים והחוק הרוסי. אני חושב שבדיוק אותו סגל אבל עם פארגו במקום ג'קסון ואחד כמו היגינס מצסקא ומכבי הייתה בטופ 8 ואולי אפילו בפיינל 4. הדעיכה ככל שהתקדמה העונה הייתה דעיכת הקו האחורי כאשר רול וקיין היו צריכים לעשות דברים שהם לא אמורים לעשות ולאורך דקות רבות מדי. אנחנו העלינו את ניהול המשחק של ספאחיה על המוקד, את הישראלים, את שחקני הפנים... אבל בסוף אנחנו רואים שלפעמים שינוי של שחקן אחד חושף את עומק ההשפעה השלילית של השחקן המוחלף. בניית קבוצה זה כנראה לא מדע מדויק ולפעמים התמהיל וההתאמה שווים פי אלף יותר מאשר רוסטר מרשים. אז כן, רול וקיין בעיניי הם שחקנים מספיק נוחים ומגוונים כדי שאפשר יהיה לצוות להם שחקני על מסוגים שונים ועדיין להצליח בתמהיל הכללי.
סמל אישי של המשתמש
TAYO

הודעהעל ידי jol9 » 31 מאי 2018, 13:34

Tayo , באופן כללי, בסיס זה דווקא החלק החשוב והמרכזי בסגל. כזה יש לנו רק אחד וגם הוא לא אמור להיות יותר מאשר סנטר מחליף (טיוס כמובן).
כל השאר הם שחקנים משלימים במקרה הטוב.

מה שהמצב הזה יוצר הוא שבפעם המליון בערך בשנים האחרונות, הבנייה של הקבוצה נעשית הפוך - קודם המחליפים ואחר כך המובילים.
זה יכול להצליח פה ושם, אבל זאת לא הדרך הנכונה לבנות סגל יציב ומאוזן.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 31 מאי 2018, 13:48

למעט טיוס, אין אף שחקן בסגל הזה שאם משוחרר מחר במכבי מוצא ב100% או קרוב לזה חוזה בקבוצת יורוליג אחרת.

זה המדד בעיני.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Mmm » 31 מאי 2018, 14:03

רול וקיין ולטעמי גם בולדן..צריכים להישאר כמחליפים. בנוסף לזוס. דיבה טיוס ואבדיה. ..השאר להחליף וכמה שיותר מהר...
Mmm

הודעהעל ידי אחדשיודע » 31 מאי 2018, 14:19

TAYO כתב:
אחדשיודע כתב:רק שלפחות אחד מהם לא הובא כשחקן משלים, אלא כשחקן מוביל (ושניהם אגב הוחתמו לפני קול). החמישייה של מכבי לא שווה כלום השנה. ועם כל הכבוד לרול וקיין הבינוניים, הם פרט שולי בדרך להצלחה עתידית. מכבי קודם כל תצטרך לבנות חמישייה טובה כדי להצליח. מי יהיו המחליפים שלה? פחות אכפת לי אם אלו יהיו רול וקיין. לגבי הטענה שהם "סחבו" את הקבוצה בחלקים מסוימים - לא ראיתי את מכבי יותר מידי מנצחת ביורוליג מאז שקיין העלה את הרמה שלו. וזה רק מראה כמה הכל מתחיל בסופו של דבר בשחקנים המובילים, וקיין פשוט לא אחד מהם. כמה שיהיה טוב בנישה של שחקן משלים / פועל שחור (והוא היה לא רע בחצי השני של העונה), זה בסה"כ שחקן משלים.

זה מרגיש כאילו אתה מנסה להתווכח עם עצמך קצת... לא כתבתי שצריך להשאיר את החמישיה. אני לא חושב שיש לנו כרגע אף שחקן חמישיה ליורוליג, אבל אני כן חושב שיש לנו אחלה בסיס לסגל (בהנחה שיש קבוצה אחת בשנה הבאה) בכפוף למגבלות הזרים והחוק הרוסי. אני חושב שבדיוק אותו סגל אבל עם פארגו במקום ג'קסון ואחד כמו היגינס מצסקא ומכבי הייתה בטופ 8 ואולי אפילו בפיינל 4. הדעיכה ככל שהתקדמה העונה הייתה דעיכת הקו האחורי כאשר רול וקיין היו צריכים לעשות דברים שהם לא אמורים לעשות ולאורך דקות רבות מדי. אנחנו העלינו את ניהול המשחק של ספאחיה על המוקד, את הישראלים, את שחקני הפנים... אבל בסוף אנחנו רואים שלפעמים שינוי של שחקן אחד חושף את עומק ההשפעה השלילית של השחקן המוחלף. בניית קבוצה זה כנראה לא מדע מדויק ולפעמים התמהיל וההתאמה שווים פי אלף יותר מאשר רוסטר מרשים. אז כן, רול וקיין בעיניי הם שחקנים מספיק נוחים ומגוונים כדי שאפשר יהיה לצוות להם שחקני על מסוגים שונים ועדיין להצליח בתמהיל הכללי.

רול פתח ב-28 מתוך 29 משחקים ששותף בהם השנה ביורוליג. הוא יועד מלכתחילה לחמישייה, קרוב לוודאי.
קיין פתח ב-18 מתוך 30 משחקים, כשכבר במשחק הראשון ביורוליג הוא היה בחמישייה (עקב חוסר התאמה בין קול לג'קסון).
קול (שהוחתם כאמור אחרי שניהם) פתח רק ב-3 משחקים ושימש רוב העונה כמחליף בעמדות הגארד.

לא להשאיר את החמישייה = לא להשאיר את רול וקיין... אבל שיהיה.

בכל מקרה, אין לך בסיס. יש לך שחקנים משלימים, שאותם אפשר להחליף מבחינתי כל שנה. בסיס לבניית קבוצה בעיניי זה שחקנים מובילים, ואת זה אין לך. הדבר האחרון שמעניין אותי זה אם קיין או רול יישארו פה כמחליפים. ועם כל הכבוד לפארגו, שמראה עליונות בליגת הפח ואני די מחבב אותו, הוא עוד שחקן מחליף היום ברמת יורוליג.

מכבי אומנם דעכה ככל שהתקדמה העונה מבחינת הקו האחורי (לדעתי בעיקר בגלל חוסר התאמה בין קול לג'קסון ולשאר השחקנים), אבל העניין הוא ששאר החמישייה הייתה בינונית מההתחלה ועד הסוף. זאת אומרת שגם אם היית מביא שחקן ברמה גבוהה לאחת מהמעמדות האחרות, סביר להניח שהיית רואה קפיצת מדרגה. אני חושב שאפילו קפיצת מדרגה גדולה יותר.
אחדשיודע

הודעהעל ידי TAYO » 31 מאי 2018, 15:21

אחדשיודע כתב:
TAYO כתב:

רול פתח ב-28 מתוך 29 משחקים ששותף בהם השנה ביורוליג. הוא יועד מלכתחילה לחמישייה, קרוב לוודאי.
קיין פתח ב-18 מתוך 30 משחקים, כשכבר במשחק הראשון ביורוליג הוא היה בחמישייה (עקב חוסר התאמה בין קול לג'קסון).
קול (שהוחתם כאמור אחרי שניהם) פתח רק ב-3 משחקים ושימש רוב העונה כמחליף בעמדות הגארד.

לא להשאיר את החמישייה = לא להשאיר את רול וקיין... אבל שיהיה.

בכל מקרה, אין לך בסיס. יש לך שחקנים משלימים, שאותם אפשר להחליף מבחינתי כל שנה. בסיס לבניית קבוצה בעיניי זה שחקנים מובילים, ואת זה אין לך. הדבר האחרון שמעניין אותי זה אם קיין או רול יישארו פה כמחליפים. ועם כל הכבוד לפארגו, שמראה עליונות בליגת הפח ואני די מחבב אותו, הוא עוד שחקן מחליף היום ברמת יורוליג.

מכבי אומנם דעכה ככל שהתקדמה העונה מבחינת הקו האחורי (לדעתי בעיקר בגלל חוסר התאמה בין קול לג'קסון ולשאר השחקנים), אבל העניין הוא ששאר החמישייה הייתה בינונית מההתחלה ועד הסוף. זאת אומרת שגם אם היית מביא שחקן ברמה גבוהה לאחת מהמעמדות האחרות, סביר להניח שהיית רואה קפיצת מדרגה. אני חושב שאפילו קפיצת מדרגה גדולה יותר.

גם אם היית מביא את אקפה אודו למכבי של השנה היית קורא לו פלופ, כי לא היה לך מנוע בקו האחורי וכשהיה לך, הוא לא טרח לשמור בהגנה אפילו בכאילו. לגבי ״ לא להשאיר את החמישייה = לא להשאיר את רול וקיין..״ - זה בדיוק מה שאני אומר, תשאיר אותם רק לא בהכרח בחמישיה המובילה. שחקן 6-7 זה תפקיד קריטי בכדורסל.

סמל אישי של המשתמש
TAYO

הודעהעל ידי אחדשיודע » 31 מאי 2018, 16:03

ממש לא, הפוך. בעיניי מכבי הייתה חייבת שחקן פנים דומיננטי מבחינה הגנתית, ואם היה לה אחד כזה - זה היה עושה לה רק טוב (בטח בשלב של תחילת-אמצע העונה, כשכולם עדיין היו במוד הנכון). הקבוצה הזאת רצתה לשחק מהר בלי לעשות עצירות בהגנה, וזה... בדר"כ לא מביא את התוצאות הרצויות. מהרגע שנבנתה הקבוצה הזאת, היה לי (ולאחרים) ברור שזה לא מתכון להצלחה.

עצם זה שקיין ורול פתחו את העונה כשחקני חמישייה במכבי (כמו גם בולדן ופרחובסקי) - פה הבעיה. אני מעדיף שדברים יתקלקלו במהלך העונה מאשר שיגיעו מקולקלים בקיץ.
אחדשיודע

הודעהעל ידי jol9 » 31 מאי 2018, 20:03

MTA2311 כתב:למעט טיוס, אין אף שחקן בסגל הזה שאם משוחרר מחר במכבי מוצא ב100% או קרוב לזה חוזה בקבוצת יורוליג אחרת.

זה המדד בעיני.

זה מדד לרמתו הכללית של הסגל אבל לא למבנה שלו.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 31 מאי 2018, 20:17

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:למעט טיוס, אין אף שחקן בסגל הזה שאם משוחרר מחר במכבי מוצא ב100% או קרוב לזה חוזה בקבוצת יורוליג אחרת.

זה המדד בעיני.

זה מדד לרמתו הכללית של הסגל אבל לא למבנה שלו.

הרמה קשורה באופן ישיר למבנה
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי toja27 » 01 יוני 2018, 11:10

MTA2311 כתב:תמונה

מייד שולחים לך את היממ כפרה עליך, תחזיק מעמד.
מותק של בחור הג'קסון הזה.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי toja27 » 01 יוני 2018, 11:32

TAYO כתב:ואולי כל העונה של מכבי הייתה נראית אחרת עם שני גארדים אחרים במקום ג׳קסון וקול?

אני באותו דעה. אני חושב ששני אלו אכזבו יותר מכולם ביחס לתפקיד שהועד להם. לא רק שלא באמת תרמו גם הרסו את הקבוצה עם האגו של שניהם. נתנו פה ושם כל מיני הבלחות אבל ההבלחות ההאלו לא תרמו לקבוצה להשתפר בטווך הארוך ורואים את זה עכשיו.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי גל גל » 01 יוני 2018, 12:10

חצי עונה ראשונה נתן עונה די טובה ביורוליג
מאז לא יודע מה קרה לו , אם הוא היה בסדר בראש ולא חושב כל היום על לעוף מפה אולי עוד היה בסדר
בסיטואציה שנוצרה אני לא רוצה אותו בקבוצה שלי בשום מצב
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי jol9 » 01 יוני 2018, 12:19

כשהוא טוב, הוא אחד השחקנים שהכי כיף לראות.
אבל מכבי צריכה לכוון פחות לflair ויותר לסוס עבודה מהסוג של וואנאמייקר
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־65 אורחים