המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

דשון תומאס

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: דשון תומאס חתם

הודעהעל ידי אחדשיודע » 10 נובמבר 2017, 15:51

אני פשוט לא חושב שמישהו במכבי כיוון לזה ברגע שהחתימו אותו, אלא שנוצרה סיטואציה שהתאימה לו וממנה הוא צמח. אם במקום בולדן היה שם שחקן משמעותי או קצת יותר בשל (ואני חושב שלילד הזה פיללו), אני בספק אם תומאס היה משחק כל כך הרבה בעמדה 4. אתה יכול לחשוב שזה היה מכוון, אבל בעיניי זה קצת נאיבי.
אחדשיודע

הודעהעל ידי felix_r » 10 נובמבר 2017, 15:58

לפי מה שאומרים חלק מהפרשנים, מי שרצה להביא את תומאס זו דווקא ירושלים, ומכבי פנתה אליו רק אחרי ששמעה כי ירושלים מעוניינת להחתים אותו.

לא בטוח שזאת האמת, אבל זה מה שאומרים
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 10 נובמבר 2017, 16:05

אחדשיודע כתב:אני פשוט לא חושב שמישהו במכבי כיוון לזה ברגע שהחתימו אותו, אלא שנוצרה סיטואציה שהתאימה לו וממנה הוא צמח. אם במקום בולדן היה שם שחקן משמעותי או קצת יותר בשל (ואני חושב שלילד הזה פיללו), אני בספק אם תומאס היה משחק כל כך הרבה בעמדה 4. אתה יכול לחשוב שזה היה מכוון, אבל בעיניי זה קצת נאיבי.

אני חושב שמכבי מרוויחה בגדול מהסיפור הזה. גם תומאס מתגלה כבאנקר התקפי, וגם בולדן מבין שהוא צריך לתת אקסטרות כדי להשאר על המגרש.
ברגע ששניהם ישחקו (וכבר משחקים, לדקות קצרות) טוב, יש למכבי צמד חמד בכנפיים, שמסוגל לעשות הרבה מאוד נזק, ומציג עליונות פיזית מאוד מרשימה כמעט מול כל מצ'-אפ.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי jay » 10 נובמבר 2017, 18:03

אחדשיודע כתב:אני פשוט לא חושב שמישהו במכבי כיוון לזה ברגע שהחתימו אותו, אלא שנוצרה סיטואציה שהתאימה לו וממנה הוא צמח. אם במקום בולדן היה שם שחקן משמעותי או קצת יותר בשל (ואני חושב שלילד הזה פיללו), אני בספק אם תומאס היה משחק כל כך הרבה בעמדה 4. אתה יכול לחשוב שזה היה מכוון, אבל בעיניי זה קצת נאיבי.

יכול להיות. אבל אנחנו לא יודעים. בסופו של יום, אי אפשר להטיל את האחריות במקרה של כשלון ולשלול את הקרדיט במקרה של הצלחה. להתעקש שבכשלונות הכתובת הייתה על הקיר, ואילו בהצלחות הדברים מקריים. זה לא עובד ככה.

אני חושב שפיללו לכך שבולדן ייתן הרבה מהרגע הראשון, אבל ריאלית ידעו שמישהו כ"כ צעיר, עם ניסיון כ"כ מועט באירופה, לא יביא את הסחורה, בטח לא מהרגע הראשון (להבדיל נגיד ממילר שגם היה מבוגר יותר וגם הוכיח את עצמו ברמות הרלוונטיות). ותומאס נבחר, ככל הנראה, גם בהתחשב בסנאריו הריאלי.

בתכלס עוד מוקדם, העונה עוד צעירה, והוא עוד יכול להיחלש. אבל משהו באופי של הקבוצה הזאת משדר יציבות של סלע, וגורם לתחושה שהיא תשאר בדיוק כמו שהיא עד סוף העונה, ווין אור לוז.
סמל אישי של המשתמש
jay

הודעהעל ידי MTA2311 » 10 נובמבר 2017, 18:13

jay כתב:

יכול להיות. אבל אנחנו לא יודעים. בסופו של יום, אי אפשר להטיל את האחריות במקרה של כשלון ולשלול את הקרדיט במקרה של הצלחה. להתעקש שבכשלונות הכתובת הייתה על הקיר, ואילו בהצלחות הדברים מקריים. זה לא עובד ככה.

אני חושב שפיללו לכך שבולדן ייתן הרבה מהרגע הראשון, אבל ריאלית ידעו שמישהו כ"כ צעיר, עם ניסיון כ"כ מועט באירופה, לא יביא את הסחורה, בטח לא מהרגע הראשון (להבדיל נגיד ממילר שגם היה מבוגר יותר וגם הוכיח את עצמו ברמות הרלוונטיות). ותומאס נבחר, ככל הנראה, גם בהתחשב בסנאריו הריאלי.

בתכלס עוד מוקדם, העונה עוד צעירה, והוא עוד יכול להיחלש. אבל משהו באופי של הקבוצה הזאת משדר יציבות של סלע, וגורם לתחושה שהיא תשאר בדיוק כמו שהיא עד סוף העונה, ווין אור לוז.

אי אפשר פשוט לתת את הקרדיט לספאחיה, שלקח שחקן שלפני שנתיים הלך מכות עם מאבטח בבר באילת, שחקן שנכשל בכל קבוצת יורוליג ששיחק בה, שחקן בן 30 שלא בלט באף מקום שהיה בו, שחקן די ליג קלאסי, שחקן עם עבר נבא מרשים שעד לפני חודשיים נראה כאילו השיא הרבה מאחוריו, ילד בן 20 בלי נסיון יורוליג וכו' והפך אותם לקבוצה סופר מאומנת וסופר מאוחדת?

אפשר גם להגיד שהבנייה לא הייתה מוצלחת וההצלחות הן למרות הבנייה. כבר ראינו פה עונות עם סגלים ממוצעים ומעלה שמאמן ברמה גבוהה הוציא מהן הרבה יותר ממה שהן שוות על הנייר.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jay » 10 נובמבר 2017, 18:28

מגיע קרדיט למי שהביא והרכיב, ומגיע קרדיט למי שמאמן. בכלל לא שולל שספאחיה עשה הכל מ-א' ועד ת', והוא גורם אחד שזכאי לקרדיט של שני הרכיבים. אם אתה שואל אותי מה היחס, בהנחה ואלה שני גורמים שונים שצריכים לקבל קרדיט, אני בהחלט חושב שלספאחיה מגיע יותר. הוא לא פחות מפנטסטי בינתיים, כולל באספקטים אחרים כמו עמידה מול התקשורת, וכבר אמרתי את זה.

זאת לא התוכנית הסודית שלי לתת קרדיט לאבי אבן. אני פשוט חושב שמעבר לעבודת האימון המצוינת של ספאחיה, כן מסתמן שהצליחו להביא לפה את השחקנים עם האופי והאיכויות הנכונות, גם כבודדים וגם כדי להשלים אחד את השני. וזה מפתיע, כי אף אחד פה לא ראה את זה בא (כולל אותי).
סמל אישי של המשתמש
jay

הודעהעל ידי אחדשיודע » 10 נובמבר 2017, 20:03

jay כתב:

אפשר, כי בא לשכונה בחור חדש, או שמא חדש-ישן. לא יודע מי "איתר" אותו (ולא באמת צריך צוות סקאוטינג בשביל לאתר שחקן ששיחק 3 שנים ברציפות ביורוליג), אבל הקרדיט על מה שאנחנו רואים ממנו עד כה שייך בעיניי אך ורק לצוות המאמנים. אם תומאס פחות הצליח במקומות הקודמים שעבר בהם, אז נדמה לי שלהצלחה שלו בפתיחת העונה הנוכחית יש קשר ישיר לאופן שהמאמנים בוחרים להשתמש בו על המגרש ולתפקיד שהוא מקבל מהם.

jay כתב:זאת לא התוכנית הסודית שלי לתת קרדיט לאבי אבן. אני פשוט חושב שמעבר לעבודת האימון המצוינת של ספאחיה, כן מסתמן שהצליחו להביא לפה את השחקנים עם האופי והאיכויות הנכונות, גם כבודדים וגם כדי להשלים אחד את השני. וזה מפתיע, כי אף אחד פה לא ראה את זה בא (כולל אותי).

מלבד אולי בהחתמה של קיין, שטפו טפו נראה כאילו השתלב טוב מבחינה חברתית, אני חושב שהיה ברור לכולם שמכבי מסתכלת קודם כל האופי של השחקנים, אחרי מאורעות העונה שעברה. ולמרות שהקבוצה נראית טוב באופן יחסי לתקופה הזאת, הפגמים המקצועיים שדיברנו עליהם בקיץ עדיין קיימים. אם זה פרחוסקי שלא מחובר לשום דבר, הבעייתיות בעמדה 4 (שבהתאם ליכולת של תומאס מתחלפת לבעייתיות בעמדה 3), או ההחתמה הלא ברורה של קיין (שהוחתם כמחליף עוד לפני שידעת מי שחקן החמישייה לעמדה 2). ג'קסון וקול אולי טובים כל אחד בנפרד, אבל השילוב ביניהם עדיין לא כל כך הוכיח עצמו לטעמי. אי אפשר שהכל יהיה מושלם, אבל כן היה ניתן לעשות עבודה טובה יותר בכל הקשור לבניית הקבוצה.
אחדשיודע

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 08 דצמבר 2017, 00:52

הבן אדם מכונה.
לפעמים (האמת? לא מעט פעמים) הוא מקבל מצ' אפים בהגנה, שאתה פשוט יודע שהוא מסוגל לפרק בכל רגע נתון, ואתה רגוע בהתקפה.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי felix_r » 08 דצמבר 2017, 02:25

החציל האצטקי כתב:הבן אדם מכונה.
לפעמים (האמת? לא מעט פעמים) הוא מקבל מצ' אפים בהגנה, שאתה פשוט יודע שהוא מסוגל לפרק בכל רגע נתון, ואתה רגוע בהתקפה.

דווקא היו לו 3-4 משחקי יורוליג חלשים ברצף.
http://www.euroleague.net/competition/p ... code=E2017

אני שמח שהוא חזר לעצמו היום.

אשמח עוד יותר אם הוא יפסיק לעשות פוסט-אפים על שחקנים בגובה 217. זאת לא הכוונה של המשורר...
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי jol9 » 08 דצמבר 2017, 09:03

אי אפשר שלא להתפעל מהעבודה שלו העונה.
אחת ההפתעות הטובות ביותר לא רק ביכולות אלא גם באופי ובמחויבות.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי גל גל » 08 דצמבר 2017, 11:21

לא ריבאונדר ושומר כזה גרוע כמו שעשו
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי felix_r » 08 דצמבר 2017, 16:30

גל גל כתב:לא ריבאונדר ושומר כזה גרוע כמו שעשו

לקח לך שבוע אחד בלבד לשכוח איך הוא שמר על מילקניס, הא ? :laugh2
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 08 דצמבר 2017, 16:42

felix_r כתב:

הוא לא אמור לרדוף אחרי קלעים.
הוא שם גוף ושומר פיזי, פשוט לא ממש זריז, בטח לא בשינויי כיוון.
יש מספיק מספרי 3-4 שהוא בנוי טוב להתמודד איתם הגנתית.

כל מהותו של דיאנדרה קיין בקבוצה כרגע היא התמודדות הגנתית עם שחקנים מהסוג שתומאס מתקשה מולו.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי felix_r » 08 דצמבר 2017, 17:15

החציל האצטקי כתב:
felix_r כתב:

הוא לא אמור לרדוף אחרי קלעים.
הוא שם גוף ושומר פיזי, פשוט לא ממש זריז, בטח לא בשינויי כיוון.
יש מספיק מספרי 3-4 שהוא בנוי טוב להתמודד איתם הגנתית.

כל מהותו של דיאנדרה קיין בקבוצה כרגע היא התמודדות הגנתית עם שחקנים מהסוג שתומאס מתקשה מולו.

הוא אמור לקחת את השחקן שבעמדה שלו. מה לעשות. אם הוא משחק 3, אז הוא צריך לקחת את ה 3 של היריבה. במקרה כזה יש לו יתרון של גודל בהתקפה, וחיסרון של איטיות בהגנה... במקרה של מילקניס, הוא אפילו לא היה צריך לרדוף אחריו, כי מילקניס הוא לא ג'ייסי קארול, הוא לא רץ על חסימות. תומאס פשוט לא עמד לידו.

דרך אגב, לעמוד ליד הקלעים ולא לרמות שני מטר לכיוון הצבע, זה בדיוק מה שספאחיה דרש מכל השחקנים לאורך המשחק אתמול מול ולנסיה, אבל קשה לשנות את ההרגלים. במיוחד כאשר מכבי לא ממש משחקת בסגנון שבנוי על שלשות. כשהשחקנים לא משחקים בסגנון שבנוי על שלשות, הם גם לא יודעים להגן טוב מול סגנון כזה.

נ.ב. גם פרחובסקי שם גוף ושמור פיזי, אבל משום מה אתה כן דורש ממנו את מה שאתה לא דורש מתומאס... למה? רק אתה יודע לענות :)
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 08 דצמבר 2017, 17:39

גם לפרחובסקי יש מצ' אפים שטובים לו. פשוט יש פחות כאלה... מול פלייס הוא היה צריך לחגוג, וטוב שעשה את זה.
הוא היה צריך לבוא לידי ביטוי משמעותי גם מול בהמות אמיתיות כמו סראפין וסטימאץ', אבל הוא בשונה מתומאס לא הצדיק את הדקות שלו.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי Jack55 » 21 דצמבר 2017, 16:55

ימי התומאס: השדרוג יוצא הדופן של תומאס
המגעים עם הפועל י-ם בקיץ, השיחות עם גאודלוק לפני החתימה במכבי ת"א והשדרוג המשמעותי במספרים. כך דשון תומאס הפך לאיש שעושה את ההבדל עבור נבן ספאחיה
http://www.sport5.co.il/HTML/Articles/A ... 60556.html
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי שועל » 21 דצמבר 2017, 17:37

חוזר לגודלו הטבעי אט אט
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי felix_r » 21 דצמבר 2017, 17:44

לדעתי, ספאחיה מגזים עם הדחיפה של תומאס לחפור עם הגב בצבע. באופן כללי תומאס עושה את זה לא רע, אבל הבעיה היא אחרת. תומאס הוא אחד הקלעים הטובים של מכבי לשלוש (ואין הרבה כאלה במכבי), אז עדיף שהוא ישאר על קשת השלוש ולא יסתום את הצבע לגארדים שלנו שטובים יותר בחדירות לטבעת.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי jol9 » 21 דצמבר 2017, 18:29

שועל כתב:חוזר לגודלו הטבעי אט אט

נותן מעל ומעבר למצופה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי yarin150 » 21 דצמבר 2017, 19:34

דשון השנה עושה מעל המצופה וגם מסוגל ליותר