המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 25 באפריל, חמישי, 21:15

איתי שגב

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: שגב הוא הקפטן החדש של מכבי - ביקש להשתחרר?

הודעהעל ידי אחדשיודע » 15 ינואר 2018, 15:59

felix_r כתב:העונה ארוכה וקשה. יש הרבה פציעות (בכל הקבוצות שמשחקות ביורוליג). זאת הסיבה שכל שחקן נחשב, גם אם כרגע הוא מזכיר יותר עמוד חשמל אחרי פגיעה של ברק ולא שחקן כדורסל. חייבים סגל רחב בצורה מקסימאלית.

אכן.
אחדשיודע

הודעהעל ידי er79 » 15 ינואר 2018, 17:16

אחדשיודע כתב:
er79 כתב:מבלי להתייחס לזה שתשכח שגקסון יהיה פה בעונה הבאה, בחוק הישראלי באופן מסורתי מכבי נוטה לשחק עם 2 סנטרים ישראלים בשנים האחרונות. זה לא הולך להשתנות. אני מעריך שבנוסף לטיוס ולזר (לא בטוח זה יהיה פרחוסקי), יהיה עוד שחקן לליגה. הישראלים לדעתי יהיו כהן, קולשוב, דיבא, זוסמן, וגבוה נוסף. אתה לא יכול תחת החוק הרוסי לשחק עם 4 ישראלים. את אבדיה אני כרגע לא מונה כי לא ברור לי עד כמה הוא יהיה רלוונטי

על איזה מסורת של שני סנטרים ישראלים מדובר? למעט עונה פה או עונה שם, אני לא זוכר דבר כזה (ותרשה לי להתעלם מכל מיני נערי פוסטר שדילגו פה). מכבי לא חייבת שני סנטרים ישראלים (והאמת שעם ג'ייק כהן, בהחלט יש לה שני שחקנים שיכולים לשחק בעמדה 5 בליגת הפח). השחקן הישראלי הנוסף, מעבר לבסיס שחתום לעונה הבאה (כולל בתוכו את משעור), יכול להיות כל שחקן ישראלי - העמדה פחות רלוונטית. כן עדיף שזה יהיה שחקן שיוכל לשחק במספר עמדות ולא מקובע לאחת.

שכחתי באמת את משעור. לך אחורה כמה שנים בסגל ותגיד לי מה אתה מוצא. לגבי כהן, סנטר הוא אולי כגימיק לכמה דקות. כל עוד החוק הישראלי מתקיים ומאחר ושיטת היורוליג הפכה לאינטנסיבית אין סרט שמכבי לא יביאו עוד שחקן. להגיד לך שאני רוצה את זה? אני לא, אבל זה יקרה. להערכתי אם שגב לא יהיה פה מכבי ינסו להביא מישהו שיסכים לפירורי דקות, כמו זלמנסון או קופרברג
er79

הודעהעל ידי אחדשיודע » 15 ינואר 2018, 17:25

הלכתי אחורה, ולא מצאתי שום מסורת של שני סנטרים ישראליים, כמו שכבר כתבתי. הייתה עונה פה, עונה שם, אבל שום דבר שמעיד על מסורת או אובססיה כלשהי על שני סנטרים ישראליים. ג'ייק כהן הוא לא גימיק כסנטר בליגת הפח, מבחינתי הוא משחק בעמדה הזאת אפילו טוב יותר מאשר בעמדה 4 (שם הוא על תקן סטרץ' 4 שקולע ב-20% לשלוש). אבל זה לא העניין בכלל, העניין שלמכבי יש כבר שחקן ישראלי בכל עמדה. היא לא צריכה להתקבע דווקא על סנטר, אלא יכולה להרשות לעצמה להחתים שחקן בכל עמדה אחרת. לא רואה סיבה להחתים שחקן כמו זלמנסון הקציצה (קופרברג בכלל לא אופציה, חתום על חוזה בחיפה). לא בשבילו ולא בשביל מכבי. אם אתה מחתים את קולשוב במקום שגב נניח, אז יש לך כבר 6 ישראלים "בכירים", שרובם יכולים לשחק במספר עמדות. מספיק ורסטילי ורחב. מה יקרה בפועל? לא יודע ולא מנסה לחזות עתידות, זה פחות הקטע שלי.
אחדשיודע

הודעהעל ידי er79 » 15 ינואר 2018, 17:54

אחדשיודע כתב:הלכתי אחורה, ולא מצאתי שום מסורת של שני סנטרים ישראליים, כמו שכבר כתבתי. הייתה עונה פה, עונה שם, אבל שום דבר שמעיד על מסורת או אובססיה כלשהי על שני סנטרים ישראליים. ג'ייק כהן הוא לא גימיק כסנטר בליגת הפח, מבחינתי הוא משחק בעמדה הזאת אפילו טוב יותר מאשר בעמדה 4 (שם הוא על תקן סטרץ' 4 שקולע ב-20% לשלוש). אבל זה לא העניין בכלל, העניין שלמכבי יש כבר שחקן ישראלי בכל עמדה. היא לא צריכה להתקבע דווקא על סנטר, אלא יכולה להרשות לעצמה להחתים שחקן בכל עמדה אחרת. לא רואה סיבה להחתים שחקן כמו זלמנסון הקציצה (קופרברג בכלל לא אופציה, חתום על חוזה בחיפה). לא בשבילו ולא בשביל מכבי. אם אתה מחתים את קולשוב במקום שגב נניח, אז יש לך כבר 6 ישראלים "בכירים", שרובם יכולים לשחק במספר עמדות. מספיק ורסטילי ורחב. מה יקרה בפועל? לא יודע ולא מנסה לחזות עתידות, זה פחות הקטע שלי.

אני זוכר שבשנים האחרונות היינו עם שניים, אולי הייתה לי סטיית תקן באיזו שנה. תראה, לא שאני לא מסכים אתך בגדול שלא חייב להתקבע על ישראלי גבוה, אבל אני לא חושב שהצוות המקצועי יחזיק בדעה שלנו. לגבי הקאדר, בהנחה וקולשוב יהיה פה בהחלט אין צורך בגבוה ישראלי מהסיבה שאין צורך ב-7 ישראלים, זה מוגזם. עם זאת, אם קולשוב לא פה אני לא רואה איזה ישראלי יכול לבוא בעמדה שהיא לא עמדת הגבוהים. לא רואה את כספי מן הסתם חוזר, גם לא רואה את סילבן או מקל חוזרים, לדעתי גם לא צריך אותם. בעמדות הגארד יש את דיבא, זוסמן ומשעור ב-3, כהן בעמדת הפורוורד וטיוס סנטר. אני מעריך שעמדות הגארד, ובצדק, יהיו גם בעונה הבאה מעובות בזרים, כי אני לא רואה "ישראלי" בכיר בפוטנציה כמו ריברס למשל בא לפה. הרציו אומר שהישראלי האחרון במידה וקולשוב לא יהיה פה וגם שגב יעזוב יבוא או מעמדת הפורווורדים (אולי שמחון, אולי בלייזר, אבל זו עמדה די עמוסה) או מעמדה 5. אני משער שהוא יבוא מעמדה 5.
er79

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 15 ינואר 2018, 18:13

שיהיה פאקינג אבדיה.
את מי זה מעניין?
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי אחדשיודע » 15 ינואר 2018, 18:17

Nah... שאבדיה ימצא לעצמו קבוצה בלאומית.
אחדשיודע

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 15 ינואר 2018, 18:32

את המעט ששגב נותן יכול להחליף גם נסטרנקו, בן אלטיט או רוברט רותברט.
אפשר גם לגמרי להסיט את כהן ל5 ולצרף עוד פורוורד.
זה דיון בקצה של הקצה.

מכבי צריכה להתרכז בלשמר נכסים (בעיקר אלו שפוזלים לNBA) ולחזק את הסגל בזרים טובים יותר בעמדות החלשות.
כשיעשו את זה, לאף אחד לא יהיה אכפת מהישראלי השישי בחשיבותו בסגל.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי אחדשיודע » 15 ינואר 2018, 18:43

נכון, אף אחד לא אמר שהדיון הזה מתעסק בדברים שברומו של עולם.
ובכל זאת, אם מחליפים שחקן, אפשר לדון בזה. אם מכבי לא מחתימה שחקן שיוכל לעזור לה ביורוליג או פוטנציאל עתידי שאפשר לפתח (קולשוב או אחר), עדיף שזה יהיה שחקן זול שיידע את מקומו ברוטציה ולא יבכה על הדקות שלו - לא משנה באיזו עמדה. אגב, ברשימת הגארדים הישראליים, אפשר לבדוק בקיץ את מצבו של פול דילייני (שלהבנתי מתאמן בנס ציונה כרגע ועשוי לחתום שם בשלב כלשהו העונה), על אף גילו והיסטוריית הפציעות שלו.
אחדשיודע

הודעהעל ידי er79 » 15 ינואר 2018, 21:20

הייתי מסתפק בדיבא. היחיד שמבחינתי בא בחשבון בנוסף זה ריברס אם יקבל אזרחות. כל השאר זה בזבוז תקן על חשבון גארד זר
er79

הודעהעל ידי Naor116 » 15 ינואר 2018, 22:07

הייתי מחתים את קולשוב ישר לעמדת ה2 הפותח
Naor116

הודעהעל ידי אחדשיודע » 15 ינואר 2018, 22:10

er79 כתב:הייתי מסתפק בדיבא. היחיד שמבחינתי בא בחשבון בנוסף זה ריברס אם יקבל אזרחות. כל השאר זה בזבוז תקן על חשבון גארד זר

אין קשר לתקן של גארד זר. הדיבור פה הוא נטו על המשבצת של הישראלי השישי בקבוצה, בלי קשר לשבעת הזרים.
אם דילייני מקבל אזרחות וחוזר כמו שצריך עד הקיץ, צריך להסתכל עליו כאופציה של ישראלי (בתנאי שהוא מגיע במחיר נמוך). לא אמרתי שאופציה ראשונה (אני לוטש עיניים יותר לאופציה של קולשוב), אבל הוא לבטח עדיף על קאמבקים מיותרים של זלמנסונים ואלטיטים לעמדה 5 או של כל שחקן צעיר בינוני אחר ששואף לדקות משחק משמעותיות שמכבי אינה יכולה לספק לו. דווקא בגלל גילו והעובדה שבילה לא מעט זמן מחוץ למגרש, אני מאמין שיידע לקבל תפקיד קטן בקבוצה גדולה ולא יפגע במרקם החברתי-מקצועי. ריברס לא אופציה.
אחדשיודע

הודעהעל ידי felix_r » 15 ינואר 2018, 22:45

Naor116 כתב:הייתי מחתים את קולשוב ישר לעמדת ה2 הפותח

הוא איטי בערך כמו תומאס. הוא לא יכול לשחק 2
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי Naor116 » 15 ינואר 2018, 23:30

felix_r כתב:

ורול מהיר כברק
Naor116

הודעהעל ידי felix_r » 15 ינואר 2018, 23:56

Naor116 כתב:
felix_r כתב:

ורול מהיר כברק

ופרחובסקי גבוה. מה זה קשור בכלל?
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי Rampel » 16 ינואר 2018, 00:55

felix_r כתב:
Naor116 כתב:
felix_r כתב:

ורול מהיר כברק

ופרחובסקי גבוה. מה זה קשור בכלל?

החלטת שקולשוב לא מתאים להיות 2 כי הוא "איטי כמו תומאס", אז נאור ציין שרול הוא לא גארד מהיר במיוחד..

קודם כל, קולשוב יודע לרוץ לא רע במגרש הפתוח והוא מאוד חכם במתפרצות - אז הוא אמנם לא גארד מהיר במיוחד, אבל הוא בטח מהיר יותר מתומאס. קולשוב באמת מתנהל כמו גארד סווינגמן, יש לו המון כלים התקפיים שמחפים על המהירות וראיית המשחק שלו טובה (יש לו כמה אסיסטים ומסירות מרשימות לעמדה 2 וזה כשהוא לא מזהה אופציית חדירה).

וכן, לא רק שהוא יכול, קולשוב משחק 2. זה שהוא משחק ב-NCAA גם 3 ולפעמים אפילו שומר 4, לא אומר שהוא "לא יכול לשחק 2" - הוא יותר גארד מפורוורד (196 ס"מ, עם כל הכבוד לפיזיות שהוא מפגין מול בני 18-20), למרות שהוא לגמרי יכול לשחק 3.

בכל זאת, גם אם הוא מגיע, נכון לאמן את זוס לשחק ב-3 - הנתונים הפיזיים שלו מתאימים יותר מאלו של קולשוב לעמדה 3.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי er79 » 16 ינואר 2018, 08:36

אחדשיודע כתב:
er79 כתב:הייתי מסתפק בדיבא. היחיד שמבחינתי בא בחשבון בנוסף זה ריברס אם יקבל אזרחות. כל השאר זה בזבוז תקן על חשבון גארד זר

אין קשר לתקן של גארד זר. הדיבור פה הוא נטו על המשבצת של הישראלי השישי בקבוצה, בלי קשר לשבעת הזרים.
אם דילייני מקבל אזרחות וחוזר כמו שצריך עד הקיץ, צריך להסתכל עליו כאופציה של ישראלי (בתנאי שהוא מגיע במחיר נמוך). לא אמרתי שאופציה ראשונה (אני לוטש עיניים יותר לאופציה של קולשוב), אבל הוא לבטח עדיף על קאמבקים מיותרים של זלמנסונים ואלטיטים לעמדה 5 או של כל שחקן צעיר בינוני אחר ששואף לדקות משחק משמעותיות שמכבי אינה יכולה לספק לו. דווקא בגלל גילו והעובדה שבילה לא מעט זמן מחוץ למגרש, אני מאמין שיידע לקבל תפקיד קטן בקבוצה גדולה ולא יפגע במרקם החברתי-מקצועי. ריברס לא אופציה.

ריברס סיכוי קלוש זה ברור. דילייני סתם שחקן. מיותר.
er79

הודעהעל ידי אחדשיודע » 16 ינואר 2018, 10:02

לא, ממש לא מסכים. אם דילייני חוזר לעצמו ומקבל אישור לשחק כישראלי עד הקיץ, אני לוקח אותו הרבה לפני כל השמות של "הצברים" הישראליים האפסיים שנזרקו פה (והאמת שגם לפני מספר שחקנים שכיום במכבי). בלי למצמץ בכלל. אין שום סיבה בעיניי לשלול אותו מראש בשלב הזה. בהתאם כמובן לכשירות הגופנית ולמחיר שלו (שני סימני שאלה), הוא בהחלט יכול להוות אופציה (לא הראשונה שלי כאמור, אבל אופציה). להבדיל, ריברס לא אופציה מבחינה כספית, חוזית (אם אכן סיכם על הארכת חוזהו בפאו כפי שדווח בקיץ) וחוקתית. גם אם היה מתחיל היום בהליך מדורג לקבלת אזרחות בישראל, לא היה צפוי לקבל ת"ז עד הקיץ.
אחדשיודע

הודעהעל ידי er79 » 16 ינואר 2018, 11:27

אחדשיודע כתב:לא, ממש לא מסכים. אם דילייני חוזר לעצמו ומקבל אישור לשחק כישראלי עד הקיץ, אני לוקח אותו הרבה לפני כל השמות של "הצברים" הישראליים האפסיים שנזרקו פה (והאמת שגם לפני מספר שחקנים שכיום במכבי). בלי למצמץ בכלל. אין שום סיבה בעיניי לשלול אותו מראש בשלב הזה. בהתאם כמובן לכשירות הגופנית ולמחיר שלו (שני סימני שאלה), הוא בהחלט יכול להוות אופציה (לא הראשונה שלי כאמור, אבל אופציה). להבדיל, ריברס לא אופציה מבחינה כספית, חוזית (אם אכן סיכם על הארכת חוזהו בפאו כפי שדווח בקיץ) וחוקתית. גם אם היה מתחיל היום בהליך מדורג לקבלת אזרחות בישראל, לא היה צפוי לקבל ת"ז עד הקיץ.

לגיטימי, הסכמנו שלא הסכמנו.
er79

הודעהעל ידי ankram » 16 ינואר 2018, 18:48

https://sports.walla.co.il/item/3127718

צומת הדרכים של איתי שגב

כרגיל , מכבי אשמה , בלה בלה בלה , אבל לשמוע מהמילייה של השחקנים שהוא שומר גרוע , לא קולע משום טווח אלא אם הוא לבד מול הסל להטבעה (וגם זה מבוא לפספוס), ובסך הכל שחקן גמלוני ורע , זה לא תשמעו.
לא מבין כמה רעש עושים משחקן עלוב כל כך. ואם קצורים חושב שלשים אותו בעמדה 3-2 זה מה שיעשה אותו שחקן , אז גם מאמן גדול הוא ממש לא.
טכניקה של זריקה קשורה בכלל לתפקוד שלך? לפוזיציה שלך? הבנת משחק שונה בין גארד לגבוה?

עוד ישראלי תחת. משעור קיבל רבע מההזדמנויות ששגב קיבל , וציוץ לא נשמע ממנו.
ד"א אמש ראיתי את הקציצה המכונה זלמנסון , תאמינו לי אני מעדיף את שגב.
סמל אישי של המשתמש
ankram

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 16 ינואר 2018, 19:04

אשמת מכבי סך הכל ששמה אותו קפטן

אם לא היה לו את הטייטל הזה הוא היה עוד נער פוסטר שלאף אחד לא אכפת ממנו
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Avi1508, Google [Bot], מרסר ו־127 אורחים