המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

נבן ספאחיה

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: נבן ספאחיה

הודעהעל ידי אחדשיודע » 23 אפריל 2018, 01:25

עוד פעם השטות הזאת? איך אפשר להגיד על מאמן שזכה בתארים כמעט בכל מקום שהיה בו שהוא "קורס כשהכסף על השולחן"? הוא לא קורס, המועדון קורס - תודות לבעליו ומנהליו. זו השנה הרביעית ברציפות שמכבי מסריחה את הפרקט, למי ששכח. לא זכור לי שספאחיה היה פה ב-3 העונות שקדמו לזאת הנוכחית. ולא, הסביבה העצבנית וקוצר הרוח שהנחילו פה הגאונים שמנהלים את המועדון הזה לא יוציאו את מכבי מהבוץ, אלא השקעה כספית וניהול חכם. פיטורי מאמנים נוספים רק ירחיקו מפה עוד קצת את השחקנים ואנשי המקצוע האיכותיים באמת.

לא חושב שיש כאן מישהו שלא נשבר לו. מהתירוצים הטיפשיים אחרי ולפני משחקים, מניהול הרוטציות והתרגילים, או מהמנטליות והתפקוד של השחקנים. ועדיין, די ברור לי שהבעיה של מכבי נמצאת במקום אחר, וזה רק עוד סימפטום של ניהול כושל. גם אם נתעלם מהבנייה העקומה של הסגל בקיץ, לא היה קשה להבחין בהידרדרות החדה בתוצאות החל מאמצע העונה פחות או יותר. ובזמן שכל קבוצה אחרת הייתה מנסה לשנות אווירה או חס וחלילה להתחזק (כמו שעשו 3/4 מהקבוצות בעולם בערך) - במכבי הסיקו שצריך לשמור על המרקם החברתי. אה, וגם לפצל את הקבוצה לשניים החל מהעונה הבאה.
אחדשיודע

הודעהעל ידי jol9 » 23 אפריל 2018, 07:43

אחדשיודע כתב:עוד פעם השטות הזאת? איך אפשר להגיד על מאמן שזכה בתארים כמעט בכל מקום שהיה בו שהוא "קורס כשהכסף על השולחן"? הוא לא קורס, המועדון קורס - תודות לבעליו ומנהליו. זו השנה הרביעית ברציפות שמכבי מסריחה את הפרקט, למי ששכח. לא זכור לי שספאחיה היה פה ב-3 העונות שקדמו לזאת הנוכחית. ולא, הסביבה העצבנית וקוצר הרוח שהנחילו פה הגאונים שמנהלים את המועדון הזה לא יוציאו את מכבי מהבוץ, אלא השקעה כספית וניהול חכם. פיטורי מאמנים נוספים רק ירחיקו מפה עוד קצת את השחקנים ואנשי המקצוע האיכותיים באמת.

לא חושב שיש כאן מישהו שלא נשבר לו. מהתירוצים הטיפשיים אחרי ולפני משחקים, מניהול הרוטציות והתרגילים, או מהמנטליות והתפקוד של השחקנים. ועדיין, די ברור לי שהבעיה של מכבי נמצאת במקום אחר, וזה רק עוד סימפטום של ניהול כושל. גם אם נתעלם מהבנייה העקומה של הסגל בקיץ, לא היה קשה להבחין בהידרדרות החדה בתוצאות החל מאמצע העונה פחות או יותר. ובזמן שכל קבוצה אחרת הייתה מנסה לשנות אווירה או חס וחלילה להתחזק (כמו שעשו 3/4 מהקבוצות בעולם בערך) - במכבי הסיקו שצריך לשמור על המרקם החברתי. אה, וגם לפצל את הקבוצה לשניים החל מהעונה הבאה.

הכל נכון, אבל באמת שיש לי אכזבה גדולה מספאחיה. הוא עשה רושם נהדר בחצי העונה הראשונה.
חזק, שקול, לא רואה ממטר, מנהיג... כל זה הלך לאיבוד.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי אחדשיודע » 23 אפריל 2018, 07:58

לי אין אכזבה גדולה כי מלכתחילה הציפיות שלי לא היו גבוהות. עצם זה שהקבוצה צועדת לאחור בהחלט אמור לאכזב, אבל השנים האחרונות היו כמעט זהות מהבחינה הזאת, כך שזה לא הפתיע אותי יותר מידי. בעיניי זה מלמד יותר על מצב המועדון מאשר על כל דבר אחר. כל משבר קטן הופך למדרון תלול. לא יודעים לנהל משברים ("חיזוק" זאת כבר מילה גסה), לא מצליחים להתמודד עם התקשורת/תשקורת, לא מסוגלים לספק שקט לצוות המקצועי והשחקנים (רעש דווקא כן). די, מיצינו.
אחדשיודע

הודעהעל ידי jol9 » 23 אפריל 2018, 09:29

אחדשיודע כתב:לי אין אכזבה גדולה כי מלכתחילה הציפיות שלי לא היו גבוהות. עצם זה שהקבוצה צועדת לאחור בהחלט אמור לאכזב, אבל השנים האחרונות היו כמעט זהות מהבחינה הזאת, כך שזה לא הפתיע אותי יותר מידי. בעיניי זה מלמד יותר על מצב המועדון מאשר על כל דבר אחר. כל משבר קטן הופך למדרון תלול. לא יודעים לנהל משברים ("חיזוק" זאת כבר מילה גסה), לא מצליחים להתמודד עם התקשורת/תשקורת, לא מסוגלים לספק שקט לצוות המקצועי והשחקנים (רעש דווקא כן). די, מיצינו.

אז לדעתך שינוי בעלות וניהול יכולים לפתור את המצב?
אני כבר באמת לא יודע. זאת תחושה שמכבי עוברת תהליך דומה למה שעברו ענקיות עבר כמו וארזה והקבוצות של בולוניה.
אמנם אין פשיטת רגל כלכלית, אבל מכבי זה מקום שאנשים נורמליים יתרחקו ממנו בזמן הקרוב.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שועל » 23 אפריל 2018, 10:41

אני לא חשבתי בעונה שעברה שהבעיה היא בעמדת המאמן, אבל השנה אני כן חושב שיש לו חלק בדבר, בעיקר בגלל העובדה שהשנה יש פה סגל מאוזן יותר.

מה שבטוח, גם בעונה שעברה וגם בעונה הזו, שאין למאמן שום אפקט חיובי על הקבוצה, לא מקצועית ולא אישיותית.
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי MTA2311 » 23 אפריל 2018, 11:59

אחדשיודע כתב:עוד פעם השטות הזאת? איך אפשר להגיד על מאמן שזכה בתארים כמעט בכל מקום שהיה בו שהוא "קורס כשהכסף על השולחן"? הוא לא קורס, המועדון קורס - תודות לבעליו ומנהליו. זו השנה הרביעית ברציפות שמכבי מסריחה את הפרקט, למי ששכח. לא זכור לי שספאחיה היה פה ב-3 העונות שקדמו לזאת הנוכחית. ולא, הסביבה העצבנית וקוצר הרוח שהנחילו פה הגאונים שמנהלים את המועדון הזה לא יוציאו את מכבי מהבוץ, אלא השקעה כספית וניהול חכם. פיטורי מאמנים נוספים רק ירחיקו מפה עוד קצת את השחקנים ואנשי המקצוע האיכותיים באמת.

כן, זה נכון מאוד.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי TAYO » 23 אפריל 2018, 12:07

שועל כתב:אני לא חשבתי בעונה שעברה שהבעיה היא בעמדת המאמן, אבל השנה אני כן חושב שיש לו חלק בדבר, בעיקר בגלל העובדה שהשנה יש פה סגל מאוזן יותר.

מה שבטוח, גם בעונה שעברה וגם בעונה הזו, שאין למאמן שום אפקט חיובי על הקבוצה, לא מקצועית ולא אישיותית.

אין כאן סגל מאוזן. ג'קסון לא רוצה להיות כאן כבר כמה חודשים (לפחות בשפת הגוף) וקול הוא לא מוביל כדור בשום צורה ואופן. השורה התחתונה היא שלמכבי אין מנהיג. זה אמנם יכול להספיק כדי לגנוב אליפות אם אשדוד או הפועל ת"א לא תגענה בשיאן לפיינל פור (כי גם לירושלים וגם לחולון כבר אין מנהיג) אבל אי אפשר לצפות מספאחיה לגרום לקבוצה להופיע לרבע אחרון בצורה יציבה ואחראית אם אין לו מבוגר אחראי שמוביל את הכדור בסיום. רול וקיין שחקנים טובים, הם לא מנהיגים ולא מובילי כדור.
סמל אישי של המשתמש
TAYO

הודעהעל ידי שועל » 23 אפריל 2018, 17:36

TAYO כתב:
שועל כתב:אני לא חשבתי בעונה שעברה שהבעיה היא בעמדת המאמן, אבל השנה אני כן חושב שיש לו חלק בדבר, בעיקר בגלל העובדה שהשנה יש פה סגל מאוזן יותר.

אין כאן סגל מאוזן. ג'קסון לא רוצה להיות כאן כבר כמה חודשים (לפחות בשפת הגוף) וקול הוא לא מוביל כדור בשום צורה ואופן. השורה התחתונה היא שלמכבי אין מנהיג. זה אמנם יכול להספיק כדי לגנוב אליפות אם אשדוד או הפועל ת"א לא תגענה בשיאן לפיינל פור (כי גם לירושלים וגם לחולון כבר אין מנהיג) אבל אי אפשר לצפות מספאחיה לגרום לקבוצה להופיע לרבע אחרון בצורה יציבה ואחראית אם אין לו מבוגר אחראי שמוביל את הכדור בסיום. רול וקיין שחקנים טובים, הם לא מנהיגים ולא מובילי כדור.

הסגל הזה מאוזן יותר וטוב יותר מהעונה הקודמת. ולא שהוא לא סגל רע ביחס ליורוליג.
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי קובי » 23 אפריל 2018, 22:40

הקבוצה נראית מזעזע קרוב ל-4 חודשים ברצף.
הסגל שלי:
PG-שארונאס יאסיקביצ'יוס
SG-מיקי ברקוביץ'
SF-אנטוני פארקר
PF-ארל וויליאמס
C-ניקולה וויצ'יץ'
מחליפים:דרק שארפ, קווין מגי, נייט האפמן, אריאל מקדונלד, ג'ים בוטרייט, עודד קטש, דורון ג'מצ'י, מייסאו באסטון
מאמן:פיני גרשון
עוזרים:רלף קליין ודיוויד בלאט
סמל אישי של המשתמש
קובי

הודעהעל ידי jay » 24 אפריל 2018, 01:43

ביץ' פליז.

מזרחי ושות' לא מפריעים לספאחיה וגודס כרגע לאמן ולקחת את הליגה בהליכה עם הסגל הכי טוב בארץ (עלוב ככל שיהיה), במקום להפסיד בצרורות.

אותו סגל אחד לאחד אצל נס ציונה / אשדוד / קרית תחת עם קטש / שמיר / גרינברג עושה אליפות "מפתיעה" ו"מרגשת". צריך להגיד את האמת: צוות האימון הוא זה שלא מוציא את המקסימום מהסגל. לא המועדון, לא החיזוק, לא המעודדות, לא מאמן הכושר.

אין צורך לחזור על זה שבקיץ נבנתה פה קבוצה לא מאוזנת, שהסגל לא מספיק טוב ליורוליג, ושמכבי מועדון עם לחץ כתירוץ להפסדים לקבוצות מקומיות. כל הדברים נכונים, והם מתקיימים במקביל.

בואו נקווה שעכשיו שיש יותר זמן אימון ספאחיה אכן יוכל להוציא את המקסימום מהסגל הזה, כשהמטרה היא בסה"כ אליפות בארץ, לא מערב האנביאיי. לעשות *פחות* מהתצוגות של תחילת השנה יספיק על מנת לנצח *בקלות* קבוצות אמצע טבלה ישראליות.
סמל אישי של המשתמש
jay

הודעהעל ידי אחדשיודע » 24 אפריל 2018, 03:08

jay כתב:אותו סגל אחד לאחד אצל נס ציונה / אשדוד / קרית תחת עם קטש / שמיר / גרינברג עושה אליפות "מפתיעה" ו"מרגשת". צריך להגיד את האמת: צוות האימון הוא זה שלא מוציא את המקסימום מהסגל. לא המועדון, לא החיזוק, לא המעודדות, לא מאמן הכושר.

קודם כל - עם השיטה שמשוחקת בארץ, אף מאמן לא עושה "אליפות" בוודאות. צריך לזכור שהסיפור הזה, על כל שלושת "הפרקים" המאיישים שלו, מוכרע בסוף על משחק אחד (הכי קרוב שחברי המנהלת הצליחו להגיע להטלת מטבע). אני מכיר קבוצות גדולות יותר מזאת הנוכחית שהפסידו תואר לקבוצה נחותה במשחק פיינל פור.

עכשיו, נגיד שקטש/שמיר/גרינברג היו עושים אליפות עם הסגל הזה בנס ציונה/אשדוד/קרית תחת. אתה יכול להגיד בביטחון שאותם מאמנים מהוללים, במכבי של השנה, היו מגיעים להישגים טובים מספאחיה ביורוליג למשל? אני בספק. על אף ההצלחות "הכבירות" של המאמנים הללו בליגת הפח, אני מרשה לעצמי להגיד בביטחון שספאחיה מאמן לא פחות טוב מהם. ונכון, כרגע הוא לא מספק את הסחורה עם הכלים שעומדים לרשותו - אין עוררין על כך. אבל שוב, בעיניי, זאת תוצאה ישירה של התנהלות הבעלים/מנהלים יותר מכל דבר אחר. אני חושב שה-3 שנים שקדמו לכך (עם 700 המאמנים שעברו פה) מדברות בעד עצמן. כמו שאני בטוח שהשחקנים שמשחקים כעת במכבי שווים יותר והתנאים לא נותנים להם לממש את הפוטנציאל ב-100%, כך גם לגבי המאמנים (ואפילו יותר מכך, כי הם במגע ישיר עם האנשים שאחראים למצב הביזיוני של מכבי). ההתעסקות החוזרת במאמן (הגם שמדובר באחד שהגיע להישגים ולא נחת מצוות הסקאוטינג), שנה אחר שנה, כאילו פה ייפתרו הבעיות של מכבי... לא מוצא בזה היגיון.
אחדשיודע

הודעהעל ידי jay » 26 אפריל 2018, 02:30

אני ככל הנראה אדע להתמודד עם הפסד (מכובד) בפיינל פור טוב מאחרים. כששרף הפסיד 3 גמרים חשבתי שהוא דווקא היה ראוי לעוד הזדמנות. זה היה יותר לשם המחשה.

איך שלא תסובב את זה, כל עוד הסביבה היא עובדת חיים, צריך פה מאמן שיודע להתמודד עם זה. ואני לא טוען שספאחיה לא אחד כזה. ואני לא טוען שאני רוצה את המאמנים הנ"ל במכבי. תחילת העונה (ויותר מכך) הוכיחה לנו שהשחקנים האלה והצוות המקצועי הזה יודעים להפיק מעצמם הרבה יותר תחת אותה סביבה. אני משווה אותם לעצמם, תפוחים לתפוחים. אגב, ניתן לטעון שהאבידה של ג'קסון (מנטלית) לא מאפשרת להשוות בין הסגלים של אז והיום, אבל ניתן גם לטעון שזו אחריות המאמן (והצוות שלו) לדאוג שהשחקן שלו יישאר מחויב.

ההתעסקות שנה אחרי שנה במאמן באה בעיקר מתוך המועדון - אני לא חשבתי שצריך להחליף את אדלשטיין, ולא חשבתי שהדר יציל אותנו או בגאצקיס וכו'. וכמוני גם אחרים.

את הסביבה צריך לבקר כשהיא מתערבת בבנייה לרעה, מפטרת מאמן אחרי 2 משחקים, לא מאפשרת תנאים נכונים, מלחיצה, מחליטה לפגוע בתקציב כדי להקים עוד קבוצה וכו'. ואנחנו עושים את זה יופי. זה לא אמור למנוע אותנו מלבקר את מהמאמן כשנראה שהקבוצה שלו לא מאומנת מספיק, כשהוא נכשל בניהול רוטציה, מהלכים אחרונים, מעלה הרכבים הזויים וכו'.

אם אתה גורס שהסביבה משפיעה כרגע על ביצוע עבירה / חילוף במהלך אחרון של משחק וכו', תהיה ספציפי איך זו בדיוק אשמת הסביבה ולא המאמן. האם מתערבים לו בלו"ז האימונים? האם מעבירים הוראות סותרות לשחקנים? האם לא דואגים לכדורים מנופחים באימון? כי זה שמזרחי זרק הערה, או שפדרמן האב ניגש להתייעץ עם הבן לכמה דקות (איך הם מעיזים), לא סיבות מספיק טובות בשביל ספאחיה להיראות כמו שהוא נראה, עם כל הביקורת שיש לי עליהם. ולא, גם התוצאות העגומות בשנים האחרונות לא חוסכות אוטומטית ביקורת מכל מאמן שדורך פה, יש לנו עוד קצת להדרדר עד שנגיע למכבי חיפה כדורגל.

אבל דחילקום, מה כל זה משנה, ג'רמי פארגו פה כדי לכדרר את עצמו לדעת 24 שניות ולזרוק באזר ביטינג לטרל פיידאוויי באחוזים של גבינה שווייצרית. ספאחיה ניצל.
סמל אישי של המשתמש
jay

הודעהעל ידי אחדשיודע » 26 אפריל 2018, 03:59

jay כתב:את הסביבה צריך לבקר כשהיא מתערבת בבנייה לרעה, מפטרת מאמן אחרי 2 משחקים, לא מאפשרת תנאים נכונים, מלחיצה, מחליטה לפגוע בתקציב כדי להקים עוד קבוצה וכו'. ואנחנו עושים את זה יופי. זה לא אמור למנוע אותנו מלבקר את מהמאמן כשנראה שהקבוצה שלו לא מאומנת מספיק, כשהוא נכשל בניהול רוטציה, מהלכים אחרונים, מעלה הרכבים הזויים וכו'.

אם אתה גורס שהסביבה משפיעה כרגע על ביצוע עבירה / חילוף במהלך אחרון של משחק וכו', תהיה ספציפי איך זו בדיוק אשמת הסביבה ולא המאמן. האם מתערבים לו בלו"ז האימונים? האם מעבירים הוראות סותרות לשחקנים? האם לא דואגים לכדורים מנופחים באימון? כי זה שמזרחי זרק הערה, או שפדרמן האב ניגש להתייעץ עם הבן לכמה דקות (איך הם מעיזים), לא סיבות מספיק טובות בשביל ספאחיה להיראות כמו שהוא נראה, עם כל הביקורת שיש לי עליהם. ולא, גם התוצאות העגומות בשנים האחרונות לא חוסכות אוטומטית ביקורת מכל מאמן שדורך פה, יש לנו עוד קצת להדרדר עד שנגיע למכבי חיפה כדורגל.

אף אחד לא אמר שלא צריך לבקר את המאמן, אני בעצמי עושה את זה. ספאחיה רחוק מלהיות מאמן מושלם ואידאלי לקבוצה הזאת. אני מתייחס לקולות שקוראים לפטר/להחליף מאמן בכל פעם שלא הולך, וזאת מבלי להסתכל על התמונה הכוללת ולהבין את המצב שהקבוצה נמצאת בו. מה זה לפטר את המאמן? זה אומר לזרוק לפח 750 אלף דולר נטו (או לפחות חלק נכבד מהסכום הזה), בשביל חלופה שספק אם תביא תוצאות טובות יותר. וכן, שוב, אין לי ספק שבסביבת עבודה נורמלית - היינו מקבלים תפוקה הרבה יותר גדולה מהמאמן ומהשחקנים כאחד. אני מצפה מהמועדון לבודד ככל שניתן את הקבוצה מהרעשים שבחוץ, ובמקום זה - הם מכניסים את הלכלוך פנימה. אמרת אדלשטיין? אז אומנם מדובר באדם שלוקח ללב יותר ממאמנים אחרים, אבל הנה דוגמה להתערבות שלא מועילה לאף אחד:
לפני המשחק נגד ריאל מדריד, מזרחי פנה לאדלשטיין ושאל אם קרא מה רשום בעיתונות? "לא. הבטחתי לאשתי שאני לא קורא", הגיב. "יש טור חריף. רשום שכשהיית פרשן העברת ביקורת על ז'אן טבק וגיא גודס, אבל עכשיו אתה סופג יותר נקודות מהם". במכבי אומרים שארז התרסק
כולם גם זוכרים את פדרמן עוקץ את אדלשטיין לעיניי כולם במסיבת העיתונאים של פתיחת העונה (בעקבות הפסד בגביע ווינר). אז לקחתם מאמן, ששמעתם והכרתם את המגרעות שלו (אוי ואבוי אם לא), ואתם לוחצים עליו בדיוק בנקודות החלשות שלו? כל הכבוד, הוכחתם את טיפשותכם. ואנחנו מדברים על מאמן שבקושי שרד שבועיים בקבוצה, כן? רק לדמיין מה עובר על מאמן בעונה שלמה עם הנפשות הפועלות במועדון הזה... כנראה שבלאט "ברווז צולע" יוכל להעיד על כך. הם לא צריכים להיות נוכחים באימונים והם לא צריכים לתת עצות מקצועיות למאמן (מה שהם עדיין עושים). וכשיש משבר מקצועי, הם צריכים להציע עזרה/פתרון (בדמות חיזוק למשל, בקצת יותר משקל תשעים) - להלחיץ עוד יותר את הנוגעים לדבר פחות תורם. בעיניי, הבעיה מתחילה ונגמרת באופן שהמועדון מתנהל. מה שמרחיק גם אנשי מקצוע איכותיים יותר לעבוד פה.
אחדשיודע

הודעהעל ידי jay » 27 אפריל 2018, 00:08

בפועל אתה רושם את כל מה שכבר כתבתי בכל מיני נקודות זמן שונות ושאני בסה"כ לגמרי מסכים איתו.

ובכל זאת, לא שמענו על שום דבר כזה שאתה מעלה מן האוב ספציפית עם ספאחיה (שמקניטים אותו, נכנסים לו לאימונים, מייעצים לו מקצועית וכו' וכו' וכו'), ולכן קשה לי להאשים מישהו מלבד ספאחיה כשהוא נקודתית מנהל משחק לא טוב. או 10 משחקים.
סמל אישי של המשתמש
jay

הודעהעל ידי אחדשיודע » 27 אפריל 2018, 00:17

אם הוא יפוטר, יכול להיות שתשמע.
על סמך השנים האחרונות, אני די בטוח ששום דבר לא השתנה. גם אם הם מנסים להציג אחרת.
אחדשיודע

הודעהעל ידי jol9 » 27 אפריל 2018, 00:18

אחדשיודע כתב:אם הוא יפוטר, יכול להיות שתשמע.
על סמך השנים האחרונות, אני די בטוח ששום דבר לא השתנה. גם אם הם מנסים להציג אחרת.

אני חושב שמקומו של ספאחיה לעונה הבאה די מובטח, בזכות החוזה שלו.
אני מניח שגם ניקולה כאן כדי להישאר... לפחות עוד כמה שנים בשביל וידוי הריגה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jay » 27 אפריל 2018, 00:25

מתי אדלשטיין פותח בריאיון?
סמל אישי של המשתמש
jay

הודעהעל ידי שמואל1 » 01 מאי 2018, 11:48

ספורט 5: ספאחיה וההנהלה על סף פיצוץ: "אתם מוזמנים לפטר אותי"
תמונה