המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

נבן ספאחיה

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: נבן ספאחיה

הודעהעל ידי קובי » 02 מאי 2018, 01:24

MTA2311 כתב:
jol9 כתב:
MTA2311 כתב:כמובן שאף קונספט לא נשבר. מה שקורה במכבי מנותק לחלוטין מהליכי ניהול תקינים ולא משליך בשום צורה על העולם שבחוץ.

תשקיע כסף, תבנה מערכת מקצועית חזקה ואיכותית, תפריד אותה מהדרג הניהולי, תן למערכת שקט ואתה תצליח בטווח הארוך.

מכבי משקיעה כסף. אי אפשר להגיד שלא.
אין חוקים לדבר הזה, אחרת כולם היו מצליחים.

בסופו של דבר זה הכל פרסונלי. עם אותה המערכת בדיוק בלאט לקח גביע אירופה + גמר.

לכן אני לא ממש קונה מתכוני קסם. מכבי צריכה למצוא את האיש הנכון שיוביל אותה מקצועית ואז לעשות את מה שאמרת. להביא לכאן את דרוקר ולתת לו כסף ושקט לא יביא לך תוצאות ככל הנראה.

תקציב השחקנים של מכבי הוא לא בטופ 8 באירופה. אני בספק אם גם בטופ 10, זה לא נחשב להשקיע.

אבל שוב, בגלל שמכבי מתנהלת כל כך רע, אי אפשר להשליך על סמך מה שעובד או לא עובד אצלה על עקרונות כלליים.

בכל מקרה, גם דיברתי על מערכת מקצועית חזקה. דרוקר מן הסתם לא עונה להגדרה הזאת.

שמע אור, אני הייתי בדעה דומה לשלך לגבי ספאחיה לאורך זמן, אבל הקרדיט שלו מבחינתי long gone...

קשה מאוד להתעלם מכך שהקבוצה לא מתפקדת מאז ינואר (פאקין 4 חודשים), בדגש על הגנה.
ספאחיה לא מצליח לייצב את הקבוצה, להרים אותה, להביא אותה למומנטום חיובי.
הקבוצה נראית מתה, וקל לראות כמה הוא מנוכר ומנותק מהשחקנים.

האם הסגל הזה טוב? בהחלט לא. האם הסגל הזה צריך להיראות ככה נגד קבוצות ליגת הפח? גם לא.
אז אני שם בצד את המפלה של הסיבוב השני ביורוליג, למרות שגם שם קשה לי לקבל את ההגנה הרופסת שהקבוצה הציגה שם שבוע אחר שבוע.
אבל מה עם הליגה המקומית? שם כבר התירוצים לגבי הסגל שנבנה, מרגישים קצת פחות תופסים, לאור התקציב הפחות של העכברושים, אשדוד ושות׳.

ונכון, אפשר להיצמד לתאוריה שאין אלורנטיבות וספאחיה זה הכי טוב שנראה כאן.
אז אולי ספאחיה זה השם הכי טוב שמכבי מסוגלים להביא במסגרת התקציב - so what? האם זה מזכה מראש את הנ״ל מכל אשמה מקצועית בעונת הנפל שאנו חוזים בה?

אני אסכים עם כל מילה שתגיד לגבי ההנהלה, אבל בוא נשים את זה בצד לרגע וננסה לחדד מקצועית את הנעשה עד כה - מה ספאחיה נתן השנה? איזו added value הוא הביא לסגל (הבינוני) הזה? למה הוא לא מצליח לייצב את הגנת הקבוצה כבר 4 חודשים? למה הקבוצה בשלבי גסיסה קשים? למה הקבוצה הזו מפסידה כ״כ הרבה בליגה לקבוצות בעלות תקציב נחות משמעותית ממנה?
הסגל שלי:
PG-שארונאס יאסיקביצ'יוס
SG-מיקי ברקוביץ'
SF-אנטוני פארקר
PF-ארל וויליאמס
C-ניקולה וויצ'יץ'
מחליפים:דרק שארפ, קווין מגי, נייט האפמן, אריאל מקדונלד, ג'ים בוטרייט, עודד קטש, דורון ג'מצ'י, מייסאו באסטון
מאמן:פיני גרשון
עוזרים:רלף קליין ודיוויד בלאט
סמל אישי של המשתמש
קובי

הודעהעל ידי MTA2311 » 02 מאי 2018, 01:37

קובי כתב:
MTA2311 כתב:
jol9 כתב:
MTA2311 כתב:כמובן שאף קונספט לא נשבר. מה שקורה במכבי מנותק לחלוטין מהליכי ניהול תקינים ולא משליך בשום צורה על העולם שבחוץ.

תשקיע כסף, תבנה מערכת מקצועית חזקה ואיכותית, תפריד אותה מהדרג הניהולי, תן למערכת שקט ואתה תצליח בטווח הארוך.

מכבי משקיעה כסף. אי אפשר להגיד שלא.
אין חוקים לדבר הזה, אחרת כולם היו מצליחים.

בסופו של דבר זה הכל פרסונלי. עם אותה המערכת בדיוק בלאט לקח גביע אירופה + גמר.

לכן אני לא ממש קונה מתכוני קסם. מכבי צריכה למצוא את האיש הנכון שיוביל אותה מקצועית ואז לעשות את מה שאמרת. להביא לכאן את דרוקר ולתת לו כסף ושקט לא יביא לך תוצאות ככל הנראה.

תקציב השחקנים של מכבי הוא לא בטופ 8 באירופה. אני בספק אם גם בטופ 10, זה לא נחשב להשקיע.

אבל שוב, בגלל שמכבי מתנהלת כל כך רע, אי אפשר להשליך על סמך מה שעובד או לא עובד אצלה על עקרונות כלליים.

בכל מקרה, גם דיברתי על מערכת מקצועית חזקה. דרוקר מן הסתם לא עונה להגדרה הזאת.

שמע אור, אני הייתי בדעה דומה לשלך לגבי ספאחיה לאורך זמן, אבל הקרדיט שלו מבחינתי long gone...

קשה מאוד להתעלם מכך שהקבוצה לא מתפקדת מאז ינואר (פאקין 4 חודשים), בדגש על הגנה.
ספאחיה לא מצליח לייצב את הקבוצה, להרים אותה, להביא אותה למומנטום חיובי.
הקבוצה נראית מתה, וקל לראות כמה הוא מנוכר ומנותק מהשחקנים.

האם הסגל הזה טוב? בהחלט לא. האם הסגל הזה צריך להיראות ככה נגד קבוצות ליגת הפח? גם לא.
אז אני שם בצד את המפלה של הסיבוב השני ביורוליג, למרות שגם שם קשה לי לקבל את ההגנה הרופסת שהקבוצה הציגה שם שבוע אחר שבוע.
אבל מה עם הליגה המקומית? שם כבר התירוצים לגבי הסגל שנבנה, מרגישים קצת פחות תופסים, לאור התקציב הפחות של העכברושים, אשדוד ושות׳.

ונכון, אפשר להיצמד לתאוריה שאין אלורנטיבות וספאחיה זה הכי טוב שנראה כאן.
אז אולי ספאחיה זה השם הכי טוב שמכבי מסוגלים להביא במסגרת התקציב - so what? האם זה מזכה מראש את הנ״ל מכל אשמה מקצועית בעונת הנפל שאנו חוזים בה?

אני אסכים עם כל מילה שתגיד לגבי ההנהלה, אבל בוא נשים את זה בצד לרגע וננסה לחדד מקצועית את הנעשה עד כה - מה ספאחיה נתן השנה? איזו added value הוא הביא לסגל (הבינוני) הזה? למה הוא לא מצליח לייצב את הגנת הקבוצה כבר 4 חודשים? למה הקבוצה בשלבי גסיסה קשים? למה הקבוצה הזו מפסידה כ״כ הרבה בליגה לקבוצות בעלות תקציב נחות משמעותית ממנה?

מסכים עם כל מילה קובי.. גם כתבתי דברים דומים לא פעם.

האשמה היא על ההנהלה, וזה לא סותר את זה שספאחיה תפקד מזעזע העונה. זה הכל.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jay » 02 מאי 2018, 03:03

שמח שמיישרים איתי קו.. אחרי כמה חודשים.

וטוז'ה צודק - ההפסד הכספי הוא עלות המאמן הבא. אבל גרינברג לא ראוי להיות המאמן הבא. מישהו כמו טרינקיירי - אולי. אבל הוא יעלה בין גרינברג לספאחיה, וזה כבר סכום מוגזם למועדון דל שכמותנו.

אם לבחון על פי התקציב - לא נכשלנו, עשינו עונה בהתאם למה שהשקענו. אבל מאחורי גרף הירידה החזק הזה - מנצחונות על ריאל ופנר להפסדים אחד אחרי השני לקבוצות מקומיות - נראה שבעיקר עומדות סיבות כמו חוסר מוטיבציה, יחסים אישיים בעייתיים, חוסר יכולת להבליט את יתרונות הסגל ולהסתיר חולשות, ניהול משחק לוקה בחסר (לא שוק גדול כשאתה נותן לגודס לנהל לך את ההרכבים). כולם קשורים בצוות המקצועי. אם היינו קצרים בגלל פציעות, או שהייתה הוראה מלמעלה לתת דקות של ישראלים כמו שגב וזוסמן בכל מחיר (לא קורה - מיובשים) וכו', היה בהחלט ניתן להפנות אצבע מאשימה להנהלה.

עדיין מקווה שהדיווחים לא מדויקים בלשון המעטה, ושספאחיה יתעשת ועוד יהיו לו את הכוחות להוציא מהסגל הזה כדורסל חיובי ברמת הליגה הישראלית. יש לו הרבה זמן.
סמל אישי של המשתמש
jay

הודעהעל ידי MM3 » 02 מאי 2018, 10:04

ספאחיה עשה טעות והימר על הסוס הלא נכון .. הוא הלך חזק עם ג׳קסון , זה עבד סבבה חצי עונה ומשם אנחנו בנפילה חופשית . הבעיה שעל הדרך הוא איבד את השחקנים האחרים שהיו יכולים להוביל אותו. ונניח שהפילו לו את קול על הראש והוא רצה 2-3 , במשך חצי עונה קול היה אחת הסיבות המרכזיות לאיך שמכבי נראתה , לא הייתה שום סיבה הגיונית להתיחס אליו כמו שהוא התיחס ומבחינתי הוא נכשל בענק בניהול הסגל.

הבעיה של מכבי זה הצד הכלכלי, אנשים יכולים לדבר על כמות המאמנים שהתחלפו פה ולספר סיפורים על אמפריות שנפלו והתנהלות לא תקינה. בסופו של יום אם יציעו להם הצעה מספיק טובה הם יגידו יאללה מכבי בראיונות לטלוויזיה . הכל זה כסף ובזה כרגע מכבי לא יכול להתחרות. זאת הסיבה היחידה שנבן ספאחיה כרגע צריך להשאר בעיני, במצב הנוכחי של מכבי אין לה את האפשרות לזרוק 750 אלף דולר לפח. ושיחזיקו אצבעות שעונה הבאה יהיה יותר טוב.
נבן בעיקר אכזב אותי בהתנהלות שלו מול השחקנים , הוא איבד לגמרי את הסגל והוא לא מפסיק לטחון להם את הביטחון בכל ראיון טלוויזיה שהוא נותן.
MM3

הודעהעל ידי קובי » 02 מאי 2018, 11:34

אני בהחלט לא בעד ההתנהלות של הנהלת הקבוצה בשנים האחרונות, בלשון המעטה. בטח שלא כלפי הפרדת הקבוצות והשקעה מיותרת בשתי קבוצות - אחת חלשה לליגה ואחת חלשה ליורוליג.

יחד עם זאת, צריך להיות הוגנים במקרה של ההנהלה מול ספאחיה:
ספאחיה קיבל חירות (לפחות מבחינת מה שאנחנו יודעים) לגבי בניית סגל הקבוצה. כמובן, שהכל במסגרת התקציב המוגבל שניתן לו. הוא קיבל חירות גם מבחינת בחירת הצוות המקצועי שלצידו והתעקש להביא את גיא גודס - אחד מהנפלים הגדולים ממאמניה של מכבי בהסטוריית המועדון.
אף אחד גם לא כיוון לו אקדח לרכה, כדי להגיע למועדון. הוא ידע לאן הוא נכנס בכל המובנים. הוא גם הכיר את המועדון מהקדנציה הקודמת.

בנוסף, הוא קיבל מרווח נשימה מההנהלה, שאף מאמן קודם לא זכה לה - שמעון ביציע וכו'.
אז אפשר לומר, שכל הדברים הנ"ל הם בייסיק במועדוני כדורסל אחרים, אבל let's face it - זו הייתה מכבי לטוב ולרע במשך עשרות שנים. המועדון פרש כנפיו והפך למועדון פאר, גם כששמעון היה צורח בתוך האוזן של צביקה שרף, או פיני גרשון.
וכן, הזמנים השתנו, הכסף מדבר... בלה בלה בלה. bottom line - היה פה בחור בשם דיוויד בלאט שנתן added value לסגלים בינוניים ולא איבד את עשתונותיו בכל שני וחמישי. שהקבוצה שלו לא גססה בשיא העונה ולא הייתה נראית כמו עוד קבוצת ליגה עם מדים צהובים כחולים.
הסגל שלי:
PG-שארונאס יאסיקביצ'יוס
SG-מיקי ברקוביץ'
SF-אנטוני פארקר
PF-ארל וויליאמס
C-ניקולה וויצ'יץ'
מחליפים:דרק שארפ, קווין מגי, נייט האפמן, אריאל מקדונלד, ג'ים בוטרייט, עודד קטש, דורון ג'מצ'י, מייסאו באסטון
מאמן:פיני גרשון
עוזרים:רלף קליין ודיוויד בלאט
סמל אישי של המשתמש
קובי

הודעהעל ידי jol9 » 02 מאי 2018, 11:38

MM3 כתב:ספאחיה עשה טעות והימר על הסוס הלא נכון .. הוא הלך חזק עם ג׳קסון , זה עבד סבבה חצי עונה ומשם אנחנו בנפילה חופשית . הבעיה שעל הדרך הוא איבד את השחקנים האחרים שהיו יכולים להוביל אותו. ונניח שהפילו לו את קול על הראש והוא רצה 2-3 , במשך חצי עונה קול היה אחת הסיבות המרכזיות לאיך שמכבי נראתה , לא הייתה שום סיבה הגיונית להתיחס אליו כמו שהוא התיחס ומבחינתי הוא נכשל בענק בניהול הסגל.

הבעיה של מכבי זה הצד הכלכלי, אנשים יכולים לדבר על כמות המאמנים שהתחלפו פה ולספר סיפורים על אמפריות שנפלו והתנהלות לא תקינה. בסופו של יום אם יציעו להם הצעה מספיק טובה הם יגידו יאללה מכבי בראיונות לטלוויזיה . הכל זה כסף ובזה כרגע מכבי לא יכול להתחרות. זאת הסיבה היחידה שנבן ספאחיה כרגע צריך להשאר בעיני, במצב הנוכחי של מכבי אין לה את האפשרות לזרוק 750 אלף דולר לפח. ושיחזיקו אצבעות שעונה הבאה יהיה יותר טוב.
נבן בעיקר אכזב אותי בהתנהלות שלו מול השחקנים , הוא איבד לגמרי את הסגל והוא לא מפסיק לטחון להם את הביטחון בכל ראיון טלוויזיה שהוא נותן.

אני לא חושב שהבעיה של מכבי בשנים האחרונות היא כסף.
אם זה היה נכון, אז לפחות בליגה מכבי היתה עדיין ראש מעל כולם.

הקבוצה הזאת חולה וכל משבר מפרק אותה. זה חוזר על עצמו כבר 3-4 שנים עם שחקנים שונים ומאמנים שונים.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 02 מאי 2018, 11:43

קובי כתב:אני בהחלט לא בעד ההתנהלות של הנהלת הקבוצה בשנים האחרונות, בלשון המעטה. בטח שלא כלפי הפרדת הקבוצות והשקעה מיותרת בשתי קבוצות - אחת חלשה לליגה ואחת חלשה ליורוליג.

ספאחיה קיבל חירות (לפחות מבחינת מה שאנחנו יודעים) לגבי בניית סגל הקבוצה. כמובן, שהכל במסגרת התקציב המוגבל שניתן לו. הוא קיבל חירות גם מבחינת בחירת הצוות המקצועי שלצידו והתעקש להביא את גיא גודס - אחד מהנפלים הגדולים ממאמניה של מכבי בהסטוריית המועדון.
אף אחד גם לא כיוון לו אקדח לרכה, כדי להגיע למועדון. הוא ידע לאן הוא נכנס בכל המובנים. הוא גם הכיר את המועדון מהקדנציה הקודמת.

בנוסף, הוא קיבל מרווח נשימה מההנהלה, שאף מאמן קודם לא זכה לה - שמעון ביציע וכו'.
אז אפשר לומר, שכל הדברים הנ"ל הם בייסיק במועדוני כדורסל אחרים, אבל let's face it - זו הייתה מכבי לטוב ולרע במשך עשרות שנים. המועדון פרש כנפיו והפך למועדון פאר, גם כששמעון היה צורח בתוך האוזן של צביקה שרף, או פיני גרשון.
וכן, הזמנים השתנו, הכסף מדבר... בלה בלה בלה. bottom line - היה פה בחור בשם דיוויד בלאט שנתן added value לסגלים בינוניים ולא איבד את עשתונותיו בכל שני וחמישי. שהקבוצה שלו לא גססה בשיא העונה ולא הייתה נראית כמו עוד קבוצת ליגה עם מדים צהובים כחולים.

אני גם חושב שהדוגמא עם בלאט שהצליח בדיוק באותה המערכת במשך ארבע שנים רצופות, מוכיחה
שהכישלון העיקרי (מבין רבים) של ההנהלה הזאת הוא בבחירת איש המקצוע הבכיר בקבוצה, ולא דברים אחרים כמו כסף, מעורבות יתר וכד׳.

לפני שמגיעים למצב התקין, כמו שמתואר למשל בפוסט של אור, אני מקווה שהמערכת תעיף את כל הכשלונות האלה מתוכה, תקווה שבלאט לא יילך לnba, ותביא אותו ברגע שיסיים את העונה בטורקיה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 02 מאי 2018, 12:12

קובי כתב:אני בהחלט לא בעד ההתנהלות של הנהלת הקבוצה בשנים האחרונות, בלשון המעטה. בטח שלא כלפי הפרדת הקבוצות והשקעה מיותרת בשתי קבוצות - אחת חלשה לליגה ואחת חלשה ליורוליג.

אין שום סיבה להאמין שהוא בנה את הקבוצה, שהוא הביא את העוזרים ושהוא קיבל מרחב נשימה מההנהלה.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 02 מאי 2018, 13:02

MTA2311 כתב:

אין שום סיבה להאמין שהוא בנה את הקבוצה, שהוא הביא את העוזרים ושהוא קיבל מרחב נשימה מההנהלה.

אני חושב שהעונה ברור שמי שהיה דומיננטי בבניית הסגל זה שני הקרואטים (ואולי גודס).
אנחנו כמובן לא יכולים לדעת בוודאות, אבל זה נשמע די הגיוני כאליבי של הבעלים לעשות דבר כזה ולהגיד לכולנו - הנה, שיחררנו,
נתנו, וזה מה שקרה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שועל » 02 מאי 2018, 13:09

אני דווקא חושב שההחלטה להחתים את קול (בניגוד לדעתו של ספאחיה) היא סופר קריטית. זה היה ברור שהוא לא סוג השחקן שמכבי צריכה אחרי שכבר הביאו את ג'קסון, וזה נכתב כאן כשהוא חתם. כתוצאה מזה נותרנו עם עמדות 2-3 בעייתיות ברמת יורוליג. אבל אין תירוץ למה שקורה בליגה.
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי אחדשיודע » 02 מאי 2018, 13:13

jol9 כתב:אני לא חושב שהבעיה של מכבי בשנים האחרונות היא כסף.
אם זה היה נכון, אז לפחות בליגה מכבי היתה עדיין ראש מעל כולם.

הבעיה של מכבי בשנים האחרונות היא גם השקעה כספית, ממש אי אפשר להוציא את זה מהמשוואה. צריך כסף וצריך לדעת להשתמש בו (משמע, ניהול תקין). אם למכבי היה תקציב של צסק"א/ריאל/פנרבחצ'ה בכל שנה ולאורך זמן, כנראה שהיה לה יותר קל למשוך אנשי מקצועי ושחקנים מהדרג הראשון של אירופה. כסף לא מבטיח שום דבר, אבל לא במקרה הקבוצות הבכירות באירופה כרגע הן גם העשירות ביותר. ואין טעם להתייחס להבלחה כזאת אחרת של קבוצה שמגיעה למעמד הפיינל פור פעם ב-20 שנה.

תקציב השחקנים של מכבי השנה היה בתחתית היורוליג (אני חושב שרק לכוכב האדום, ז'לגיריס ובאמברג היה תקציב נמוך יותר העונה). ומהבחינה הזאת, אין שום סיבה לבוא בתלונות לצוות המקצועי על התוצאה הסופית. לגבי הליגה - כמו שטענו במכבי (בצדק לשם שינוי), קבוצת היורוליג (שהתקציב מתייחס אליה בסופו של דבר) היא לא קבוצת הליגה. החוקים בליגת הפח לא מאפשרים למכבי להציב את הסגל והחמישייה הבכירים ממשחקי היורוליג. מה עוד שמכבי נבנית מידי קיץ בהסתכלות על היורוליג (סגל רחב), ולא על הליגה. אם הדגש היה ניתן דווקא לליגה המקומית, היו לה 5 זרים (ורסטילים ויקרים יותר מהנוכחיים) בסגל, ולא 7 חדגוניים שאמורים להשלים אחד את השני וליצור שלם הגדול מסכום חלקיו (מה שאומר שאם אתה מוציא שניים מהם, כפי שקורה במשחקי הליגה, התמונה לגמרי משתנה והחורים שקיימים בסגל מתעצמים אף יותר). כך שגם לא מדויק להגיד שמכבי עם תקציב שחקנים של 8 מיליון דולר והשנייה עם תקציב של 2-4 מיליון דולר למשל (או יותר במקרה של ירושלים) ולהתעלם מכל אלו. חוקי המנהלת נועדו לצמצם בדיוק את פערי התקציב הללו (באופן שפוגע באיכות הליגה ובקבוצות הבכירות שלה - ע"ע הישגי הקבוצות באירופה). אומנם אם מכבי הייתה מתנהלת נכון, היא הייתה אמורה לעקוף גם את זה, אבל כך או כך - אני משער שלא בפער גדול (וגם אם כן, במנהלת היו עוברים לשיטת הכרעה בהטלת מטבע).
אחדשיודע

הודעהעל ידי jol9 » 02 מאי 2018, 13:15

שועל כתב:אני דווקא חושב שההחלטה להחתים את קול (בניגוד לדעתו של ספאחיה) היא סופר קריטית. זה היה ברור שהוא לא סוג השחקן שמכבי צריכה אחרי שכבר הביאו את ג'קסון, וזה נכתב כאן כשהוא חתם. כתוצאה מזה נותרנו עם עמדות 2-3 בעייתיות ברמת יורוליג. אבל אין תירוץ למה שקורה בליגה.

אתה חושב שמכבי לא היתה צריכה עוד גארד?

אם ניקח את כל השחקנים בבסט קייס שלהם, אז יש לך ארבעה שחקנים על עמדות 1-3 שהם ברמת יורוליג (מי יותר ומי פחות) + דיברתולומיאו.
זה לא מספיק לרמה הזאת לא בכמות ולא באיכות. לכן גם קול היה נחוץ (או כל שחקן אחר ל1-2) וגם שחקן ברמה יותר גבוהה ל2-3.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שועל » 02 מאי 2018, 13:18

jol9 כתב:
שועל כתב:אני דווקא חושב שההחלטה להחתים את קול (בניגוד לדעתו של ספאחיה) היא סופר קריטית. זה היה ברור שהוא לא סוג השחקן שמכבי צריכה אחרי שכבר הביאו את ג'קסון, וזה נכתב כאן כשהוא חתם. כתוצאה מזה נותרנו עם עמדות 2-3 בעייתיות ברמת יורוליג. אבל אין תירוץ למה שקורה בליגה.

אתה חושב שמכבי לא היתה צריכה עוד גארד?

אם ניקח את כל השחקנים בבסט קייס שלהם, אז יש לך ארבעה שחקנים על עמדות 1-3 שהם ברמת יורוליג (מי יותר ומי פחות) + דיברתולומיאו.
זה לא מספיק לרמה הזאת לא בכמות ולא באיכות. לכן גם קול היה נחוץ (או כל שחקן אחר ל1-2) וגם שחקן ברמה יותר גבוהה ל2-3.

מכבי הייתה צריכה שחקן שצריך פחות את הכדור ביד, ועם קליעה מעולה. כן שחקן שיכול להוביל כדור פה ושם ולקבל החלטות. כשיש לך כמות מוגבלת של זרים, אין לך ברירה אלא לפזר אותם יותר בין העמדות.
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי אחדשיודע » 02 מאי 2018, 13:18

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:

אני חושב שהעונה ברור שמי שהיה דומיננטי בבניית הסגל זה שני הקרואטים (ואולי גודס).
אנחנו כמובן לא יכולים לדעת בוודאות, אבל זה נשמע די הגיוני כאליבי של הבעלים לעשות דבר כזה ולהגיד לכולנו - הנה, שיחררנו,
נתנו, וזה מה שקרה.

מה זה בניית סגל? בניית סגל זה גם תקציב. יכול להיות שספאחיה רצה שחקן X, אבל אמרו לו "אין כסף". כמו במקרה מקריי, שעליו שמענו בתקשורת (לא מעט אודות ציוצי השחקן בטוויטר). אז ברור שצריך לעמוד בתקציב מסוים, אבל צריך שיהיה תקציב שאפשר לעשות איתו משהו ברמת היורוליג. חוץ מזה, נאמר כמעט בכל מקום שהמילה האחרונה בבניית הסגל היא של ניקולה - אותו ניקולה שעבד פה בשנים האחרונות והיה לנציג ההנהלה בצוות המקצועי.
אחדשיודע

הודעהעל ידי MM3 » 02 מאי 2018, 13:47

אחדשיודע כתב:
jol9 כתב:
MTA2311 כתב:

נתנו, וזה מה שקרה.

מה זה בניית סגל? בניית סגל זה גם תקציב. יכול להיות שספאחיה רצה שחקן X, אבל אמרו לו "אין כסף". כמו במקרה מקריי, שעליו שמענו בתקשורת (לא מעט אודות ציוצי השחקן בטוויטר). אז ברור שצריך לעמוד בתקציב מסוים, אבל צריך שיהיה תקציב שאפשר לעשות איתו משהו ברמת היורוליג. חוץ מזה, נאמר כמעט בכל מקום שהמילה האחרונה בבניית הסגל היא של ניקולה - אותו ניקולה שעבד פה בשנים האחרונות והיה לנציג ההנהלה בצוות המקצועי.

עם כל הרצון הטוב של ספאחיה וניקולה והם לא נקיים מטעויות , כשנותנים לך תקרה לכמה שאתה יכול להציע לשחקן ותקציב סופר נמוך ביחס ליריבות שלך צריך הרבה מזל , אז לפעמים זה עובד ורוב הזמן לא. כאילו זה נחמד לחשוב ששחקן לא שווה יותר ממליון דולר הבעיה היחידה שהשוק אומר אחרת . ויכול להיות שג׳קסון למשל הוא שחקן שספאחיה בחר אבל מבחינת השחקנים שהוא היה רוצה לראות בעמדה הזאת אני מאמין שהיו לו 4-5 אופציות לפניו, ולא פנטזיות ברמה של סטף קארי אלא אשכרה שחקנים שהיה אפשר להביא אבל זה היה מעליב אפילו לתת להם הצעה עם כמה שמכבי יכולה לשלם.

בקשר לליגה , עצם זה שרמת השחקן הישראלי ירדה מאוד ואין באמת איזה מישהו שהוא כוכב בכמה רמות מעל האחרים ואתה חייב לפחות 6 ישראלים זה דיי מזיין אותך. וההרכבים המתחלפים גם לא מוסיפים.
MM3

הודעהעל ידי MTA2311 » 02 מאי 2018, 14:01

זה הופך להיות מעגל אינסופי.

מבקרים את ספאחיה- "רק ההנהלה אשמה"
מבקרים את ההנהלה-"ספאחיה לא חף מטעויות"

בסדר. הבנו. לא סותר.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jay » 02 מאי 2018, 15:34

בדיוק.

לא העבודה השקטה שאני עושה פה זה משהו.
סמל אישי של המשתמש
jay

הודעהעל ידי MTA2311 » 02 מאי 2018, 15:40

זונת קרדיט
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jay » 02 מאי 2018, 16:07

אם לא אני איפה היית היום
סמל אישי של המשתמש
jay

הודעהעל ידי toja27 » 02 מאי 2018, 16:53

jay כתב:אם לא אני איפה היית היום

צודק.