המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

התפיסה של מכבי

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

התפיסה של מכבי

הודעהעל ידי צ'שר » 16 פברואר 2018, 10:20

לא יודע אם זה דורש נושא משלו, אבל אני חייב לפרוק אחרי אתמול.

אני חושב שהמועדון שלנו בבעיה עמוקה מאוד, שאני לא משוכנע שאנשיו מודעים אליו, בעיקר ברמת תפיסת הסיבות לכישלון.

במסיבת העיתונאים של תחילת העונה ספאחיה אמר שהוא לא רוצה ליצור שתי קבוצות - אחת לליגה ואחת ליורוליג. ממש אהבתי את הכיוון הזה כי הוא נכון מכל הבחינות בעייני - ברמת הפרקטיקה של האימון, ברמת המסר וברמת בניית הסגל. מסתבר שכמו הרבה דברים שאומרים במסיבת עיתונאים גם זה היה עורבא פרח , אבל זה לא העניין, העניין הוא משהו הרבה יותר קרדינלי.

מכבי הפסידה, מאז כניסת החוק הרוסי והפיינל-פור ב2006, יותר תארים במסגרת הגביע והאליפות מאשר היא הפסידה ב30 שנה שקדמו אליהם! זה נתון פסיכי לגמרי . אני חושב שהמועדון, למרות שעברו 12 שנה כבר, פשוט לא הסתגל כמו שצריך לחוקים האלה וחוסר ההסתגלות הזו מפרק את הדומיננטיות שלנו לאט לאט ובזהירות, שנה אחרי שנה...

מכבי בונה קבוצת יורוליג, שיכולה להתחפש לקבוצה שמשחקת בארץ. אז היא מבססת סגל של 7 זרים, שהם לב ליבה של הרוטציה, ועליו מוסיפים עוד ישראלי דומננטי ושניים שלושה ישראלים שהם על הגבול של הרמה הזו ומניחים הנחות: מניחים שחיתוך של שליש מהרוטציה לפחות בכל משחק לא יפגעו ברמה של הקבוצה במשחקים החשובים. מניחים שהישראלים שלא סופרים אותם במפעל החשוב יותר יתעוררו דווקא במשחקים עם משמעות, משל היו פונקציה ב2K. מניחים שאפשר לייצר היררכיה ותיאום בסגל נתון שמשתנה פאקינג כל משחק!... אלה הנחות שגם בלי הנתונים החד משמעיים שמצאתי , לא נשמעות כמו משהו שיש סיבה להניח אותו מלכתחילה.

מכבי בבעיה אמיתית בעייני. היא לא מצליחה למצוא את האיזון בין לייצר קבוצה שהמאסה הקריטית שלה משחקת בשני המפעלים. אני חושב שהפתרונות האפשריים הם או להשתגע על כל מי ומה שצריך ולגרום לזה שלא יהיה פה חוק רוסי ולא יהיה פה פיינל פור. או, אם כתבתי קודם שמכבי בונה קבוצת יורוליג שיכולה להתחפש לקבוצה שמשחקת בארץ, אולי שווה לעשות הפוך. לבנות קבוצה שמשחקת בארץ שיכולה להתחפש לקבוצת יורוליג. כלומר, להשקיע את כל תקציב הזרים על שני זרים פחות ולהביא זרים באמת סופר דומיננטים לשני המסגרות. נכון שברמת הכישרון נטו בסגל זה לא ישנה שום דבר לטובה, אם לא להפך, אבל זה ייצור מצב של מכבי יציבה בליגה. זה ייצור מצב של קבוצה שמשחקת בשני המפעלים עם אותם שחקנים, אותו סגל, אותם תיאומים ואותו שטף.

יכול להיות שאני לגמרי מפספס , אבל בעייני זה קריטי. הדומננטיות הנמוגה של מכבי תנתק אותנו מהיורוליג בסוף, וזה כבר יהיה מאור מידי.
תמונה
צ'שר

Re: התפיסה של מכבי

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 16 פברואר 2018, 10:34

כל הליגה הזאת בנויה נגד מכבי, למה שיהיה לנו אכפת?
מבטיחה לך שכל עוד מכבי תתפקד כמו שצריך ביורוליג ולא תבזה את עצמה כמו לפני שנה היא תהיה בסדר מבחינת המפעל הזה שעם קצת מזל ותושייה יהפוך לליגה פרטית עוד בימינו
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי צ'שר » 16 פברואר 2018, 10:49

Holiday_Armadillo כתב:כל הליגה הזאת בנויה נגד מכבי, למה שיהיה לנו אכפת?
מבטיחה לך שכל עוד מכבי תתפקד כמו שצריך ביורוליג ולא תבזה את עצמה כמו לפני שנה היא תהיה בסדר מבחינת המפעל הזה שעם קצת מזל ותושייה יהפוך לליגה פרטית עוד בימינו

כי אני חושב שלאורך זמן זה לא יעבוד לנו. מכבי לא יכולה לנתק את עצמה ממה שעובר עליה במסגרות המקומיות. אמנם יש המון משתנים מתערבים, אבל לאורך אותו ציר זמן גם ההישגים של מכבי ביורוליג הלכו אחורה, וגם אלו לא קרו באופן מובהק (יש אליפות יורוליג אחת ואיזה גמר או פיינל פור בעשור הזה), התחושה שהיא מכבי הרבה הרבה פחות דומיננטית גם שם. אז נכון שההיבט הזה שאני מדבר עליו הוא רק אחת הסיבות לכך, אבל אני בטוח שיש לזה קשר - לא חושב שזה אפשרי לשחק עם למעשה שתי קבוצות שונות לגמרי בשתי מסגרות שונות ולהיות טוב באמת. כמעט תמיד מה שמכבי עושה בליגה משפיע על איך שהיא משחקת ביורוליג ולהיפך.
תמונה
צ'שר

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 16 פברואר 2018, 10:52

צ'שר כתב:
Holiday_Armadillo כתב:כל הליגה הזאת בנויה נגד מכבי, למה שיהיה לנו אכפת?

כי אני חושב שלאורך זמן זה לא יעבוד לנו. מכבי לא יכולה לנתק את עצמה ממה שעובר עליה במסגרות המקומיות. אמנם יש אמנם משתנים מתערבים, אבל לאורך אותו ציר זמן גם ההישגים של מכבי ביורוליג הלכו אחורה, וגם אלו לא קרו באופן מובהק (יש אליפות יורוליג אחת ואיזה גמר או פיינל פור בעשור הזה), התחושה שהיא מכבי הרבה הרבה פחות דומיננטית גם שם. אז נכון שההיבט הזה שאני מדבר עליו הוא רק אחת הסיבות לכך, אבל אני בטוח שיש לזה קשר - לא חושב שזה אפשרי לשחק עם למעשה שתי קבוצות שונות לגמרי בתי מסגרות שונות ולהיות טוב באמת. כמעט תמיד מה שמכבי עושה בליגה משפיע על איך שהיא משחקת ביורוליג
מכבי הפסידה בליגה לפני ואחרי שעלתה לפיינל פור האחרון שזכינו בו
מכבי הפסידה את ''גביע'' הליגה באותה שנה שהגיעה לפיינל פור

מה שאנחנו עושים בליגה רוב הפעמים לא רלוונטי למה שקורה ביורוליג
בין אם בגלל מוטיבציה ובין אם בגלל שיפוט או פשוט יכולת לשחק בהרכבים הכי חזקים

אני ממש לא דואגת ש''בסוף זה לא יעבוד לנו'', מכבי נלחמת בטחנות רוח לא הוגנות שאם תמצא דרך לנצח אותן ימצאו עוד דרך להקל על עצמן ולהקשות עליך
הפעם האחרונה שמכבי הייתה באמת דומיננטית בליגה הייתה לפני כל החוקים המטופשים וההזויים של העידן הנוכחי
אני רק מקווה שתהיה לנו הנהלה עם מספיק תעוזה ופחות פופוליזם בשביל ללכת על מהלך של ליגה פרטית

עריכה:
אי אפשר להוריד אחריות גם מההנהלה של מכבי שנחלשה ולא יכולה להתמודד בתקציבים של אירופה, אבל זה לא קשור לליגה (קבלת החלטות ורפיסות זה כבר משהו אחר)
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 16 פברואר 2018, 11:12

צ'שר, אני חושב שהבעיה הכי גדולה של מכבי היא שפשוט אין ישראלים שאפשר לסמוך ולבנות עליהם.

לצורך העניין טיוס הוא היחיד מבין הישראלים שאם היה מגיע לקבוצה אחרת בליגה הייתי תוהה למה, כי הוא יכול
להיות שחקן רוטציה בכל קבוצת יורוליג, כולל צסקא, ריאל ופנר.
כהן, דיבה, ובמיוחד זוסמן, משעור ושגב הם שחקני ליגה חביבים (חלקם חביבים פלוס) אבל הם לא נותנים למכבי יתרון אמיתי בליגה.

בסופו של דבר אין מנוס מלבנות שתי קבוצות, וזה קשה. הליגה הזאת לאט ובהתמדה הרגה את מכבי, והפנאטיות של בעליה להמשיך
ולדבוק במקום שמנסה להרוס אותו היא צרה גדולה.

אני רק מקווה שהיורוליג ימשיך ויתרחב במתכונתו הנוכחית, ואז יהיה למכבי הרבה יותר קל לעזוב את הביצה הזאת.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי toja27 » 16 פברואר 2018, 11:19

אני בדעה שעם כל המכשולים שהליגה מנסה להציב למכבי כדי להפוך את הליגה ליותר תחרותית, אני לא רואה הצדקה למה שאנחנו רואים ממכבי בשנים האחרונות. כן, לא כל הזרים נרשמים, אבל אלו שכן שווים יותר מכל זר של קבוצה אחרת( למעט אולי השחקנים של הפועל ירושלים) והם כן רגילים לשחק ביחד. חלק הישראלים לא רואים הרבה דקות ביורוליג, אבל לרוב הישראלים בקבוצות האחרות בכלל אין מסגרת שניה לשחק בה ואם יש , הרמה הרבה יותר נמוכה מהיורוליג. מה מפריע למאמני מכבי לשלב את הישראלים בצורה אינטינסיבית יותר בליגה? מה מפריע למשל לספאחיה לתת יותר דקות למשעור בליגה?
לא יודע, אני לא מוצא תירוץ משכנע להפסדים האלו, לא שופטים ולא חוק רוסי.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי צ'שר » 16 פברואר 2018, 11:22

jol9 כתב:צ'שר, אני חושב שהבעיה הכי גדולה של מכבי היא שפשוט אין ישראלים שאפשר לסמוך ולבנות עליהם.

לצורך העניין טיוס הוא היחיד מבין הישראלים שאם היה מגיע לקבוצה אחרת בליגה הייתי תוהה למה, כי הוא יכול
כהן, דיבה, ובמיוחד זוסמן, משעור ושגב הם שחקני ליגה חביבים (חלקם חביבים פלוס) אבל הם לא נותנים למכבי יתרון אמיתי בליגה.

בסופו של דבר אין מנוס מלבנות שתי קבוצות, וזה קשה. הליגה הזאת לאט ובהתמדה הרגה את מכבי, והפנאטיות של בעליה להמשיך

אני רק מקווה שהיורוליג ימשיך ויתרחב במתכונתו הנוכחית, ואז יהיה למכבי הרבה יותר קל לעזוב את הביצה הזאת.

אני מסכים איתך לגמרי.

אבל אני כן חושב שאם מכבי תשחרר מהכבלים של מה יגידו ותבנה פה קבוצה של חמישה זרי על וחמישה מתאזרחים טובים יהיה לנו סגל טוב. הרי אם מכבי תשחט פה את הליגה שנה אחרי שנה, יש סיכוי הרבה יותר טוב שהחוקים הנאחסים האלה יפסקו. לצורך העניין חמישה זרים בתקציב של שבעה, כלומר חמישה זרים ברמה הכי גבוהה שיש, עם נניח טיוס, רוצ'סטי, הוואל, דיבו ואיזה אדריאן בנקס או זר גנרי אחר שהתחתן פה עם ישראלית זה סגל לגמרי סבבה גם ברמת יורוליג... זה לא שעכשיו אנחנו קבוצת יורוליג מדהימה. אני מאמין, וזה לגמרי מותנה בדעתי ולא בשום נקודה אובייקטיבית, שאם נחזור לפרק פה את הליגה לאורך זמן יהיה לנו יותר טוב גם ביורוליג.
תמונה
צ'שר

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 16 פברואר 2018, 11:36

צ'שר כתב:
jol9 כתב:צ'שר, אני חושב שהבעיה הכי גדולה של מכבי היא שפשוט אין ישראלים שאפשר לסמוך ולבנות עליהם.

אני מסכים איתך לגמרי.

אבל אני כן חושב שאם מכבי תשחרר מהכבלים של מה יגידו ותבנה פה קבוצה של חמישה זרי על וחמישה מתאזרחים טובים יהיה לנו סגל טוב. הרי אם מכבי תשחט פה את הליגה שנה אחרי שנה, יש סיכוי הרבה יותר טוב שהחוקים הנאחסים האלה יפסקו. לצורך העניין חמישה זרים בתקציב של שבעה, כלומר חמישה זרים ברמה הכי גבוהה שיש, עם נניח טיוס, רוצ'סטי, הוואל, דיבו ואיזה אדריאן בנקס או זר גנרי אחר שהתחתן פה עם ישראלית זה סגל לגמרי סבבה גם ברמת יורוליג... זה לא שעכשיו אנחנו קבוצת יורוליג מדהימה. אני מאמין, וזה לגמרי מותנה בדעתי ולא בשום נקודה אובייקטיבית, שאם נחזור לפרק פה את הליגה לאורך זמן יהיה לנו יותר טוב גם ביורוליג.
אם מכבי תשחט את הליגה שנה אחרי שנה רק ימציאו חוקים יותר הזויים כי זה מה שהתחיל את זה מלכתחילה

לרוב הקבוצות באירופה ''מגבלת הזרים'' מדברת על אמריקאים נטו כשכל שחקן עם דרכון אירופאי (כולל אמריקאים עם דרכון של מדינת שקר כלשהו) לא נחשב זר
להרבה קבוצות ספרדיות יש חופן שחקנים עם דרכון ספרדי שחלק מהם ילדים רק בשביל למלא איזשהי מכסה
אתה רואה מישהו שזה מפריע לו?
זה האינטרס של מכבי לקדם שחקנים ישראלים *אם* יש להם פוטנציאל, הם לא צריכים להיות מחוייבים למצב הנוכחי שבו שחקנים כמו משעור ודיברתולומיאו מקבלים מעל 300 אלף דולר כל עונה רק בגלל הדרכון
מבטיחה לך שרוב הקהל של מכבי לא יבכה על שום ''איבוד זהות'' ומי שכן יבכה הוא כנראה אוהד מכבי כמו שחלק מתושבי באר שבע פתאום נזכרו שיש להם קבוצת כדורגל רק אחרי שהיא זכתה באליפות ויישכחו ממנה ברגע שתפסיד אותה
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי צ'שר » 16 פברואר 2018, 11:39

Holiday_Armadillo כתב:
צ'שר כתב:

אני מסכים איתך לגמרי.

אם מכבי תשחט את הליגה שנה אחרי שנה רק ימציאו חוקים יותר הזויים כי זה מה שהתחיל את זה מלכתחילה

לרוב הקבוצות באירופה ''מגבלת הזרים'' מדברת על אמריקאים נטו כשכל שחקן עם דרכון אירופאי (כולל אמריקאים עם דרכון של מדינת שקר כלשהו) לא נחשב זר
להרבה קבוצות ספרדיות יש חופן שחקנים עם דרכון ספרדי שחלק מהם ילדים רק בשביל למלא איזשהי מכסה
זה האינטרס של מכבי לקדם שחקנים ישראלים *אם* יש להם פוטנציאל, הם לא צריכים להיות מחוייבים למצב הנוכחי שבו שחקנים כמו משעור ודיברתולומיאו מקבלים מעל 300 אלף דולר כל עונה רק בגלל הדרכון
מבטיחה לך שרוב הקהל של מכבי לא יבכה על שום ''איבוד זהות'' ומי שכן יבכה הוא כנראה אוהד מכבי כמו שחלק מתושבי באר שבע פתאום נזכרו שיש להם קבוצת כדורגל רק אחרי שהיא זכתה באליפות ויישכחו ממנה ברגע שתפסיד אותה

אני מסכים לגמרי , הסגל שאני הצעתי מוחק כל זהות ישראלית באשר היא. אני פשוט חושב שהליגה כן חשובה למכבי כמועדון כל עוד היא משתתפת בה ולכן אני חושב שזה חשוב ללמוד מהכישלונות שלנו בזירה הזו בשנים האחרונות ולנסות להבין למה זה ככה ומה אפשר לתקן.
תמונה
צ'שר

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 16 פברואר 2018, 11:44

צ'שר כתב:
Holiday_Armadillo כתב:
צ'שר כתב:

אני מסכים איתך לגמרי.

אני מסכים לגמרי , הסגל שאני הצעתי מוחק כל זהות ישראלית באשר היא. אני פשוט חושב שהליגה כן חשובה למכבי כמועדון כל עוד היא משתתפת בה ולכן אני חושב שזה חשוב ללמוד מהכישלונות שלנו בזירה הזו בשנים האחרונות ולנסות להבין למה זה ככה ומה אפשר לתקן.
''חשוב'' כי אף אחד לא אוהב להפסיד, בטח לא מכבי (דיוויד ''זה טוב לספורט'' פדרמן אולי בסדר עם זה) אבל אם מסתכלים על זה בצורה הגיונית אז אפשר לזרוק זין בקלות

כל עוד הליגה עובדת בגלוי ובמכוון במטרה להחליש את מכבי אין מה לנסות למצוא פתרונות
אתה בעצם שם פלסטר על חור של קליע
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 16 פברואר 2018, 12:11

אני מסכים עם צ'שר. שתי קבוצות זה קונספט שלא עבד, לא עובד ולא יעבוד.
מכבי צריכה להביא פחות זרים, אבל להשקיע הרבה יותר בכל אחד מהם. שחקנים יותר שלמים, יותר איכותיים.
אין שום סיבה להחזיק בעמדה 2 זרים כמו קיין ורול. צריך להביא שחקן אחד שיכול לעשות d&3, וזו רק דוגמה אחת.
הליגה היא הלחם והחמאה של מכבי. שני תארים בישראל זה מאסט כל עונה, וספאחיה מעכשיו יצטרך לסחוב כישלון לא קטן.
הדיבורים על פרישה מהליגה לא ריאליים, בטח לא בהנהלה הנוכחית. אני גם לא חושב שהאוהדים יאהבו את זה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 16 פברואר 2018, 12:14

שמואל1 כתב:אני מסכים עם צ'שר. שתי קבוצות זה קונספט שלא עבד, לא עובד ולא יעבוד.
מכבי צריכה להביא פחות זרים, אבל להשקיע הרבה יותר בכל אחד מהם. שחקנים יותר שלמים, יותר איכותיים.
אין שום סיבה להחזיק בעמדה 2 זרים כמו קיין ורול. צריך להביא שחקן אחד שיכול לעשות d&3, וזו רק דוגמה אחת.
הליגה היא הלחם והחמאה של מכבי. שני תארים בישראל זה מאסט כל עונה, וספאחיה מעכשיו יצטרך לסחוב כישלון לא קטן.
הדיבורים על פרישה מהליגה לא ריאליים, בטח לא בהנהלה הנוכחית. אני גם לא חושב שהאוהדים יאהבו את זה.
סיסמאות פופוליסטיות חסרות עומק
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי Rampel » 16 פברואר 2018, 12:23

ואז תהייה עם 5 זרים וכל השאר יהיו טיוס וישראלים אחרים?! רוטציה של 6-7 שחקנים.. הולך להיות כיף ביורוליג עם הרעיון הזה..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 16 פברואר 2018, 12:29

Rampel כתב:
ואז תהייה עם 5 זרים וכל השאר יהיו טיוס וישראלים אחרים?! רוטציה של 6-7 שחקנים.. הולך להיות כיף ביורוליג עם הרעיון הזה..

ואל תשכח את העובדה שהעונה של היורוליג הרבה יותר אינטנסיבית וקשה עכשיו מה שמתבטא גם בפציעות, אז זה בכלל לא ריאלי
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי Jack55 » 16 פברואר 2018, 13:00

בישראלים - יש את טיוס, רוצ'סטי והוואל שיכולים לתרום ברמת יורוליג (אולי גם אלכסנדר)
הם צריכים להיות המתאזרחים שלנו
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי קובי » 16 פברואר 2018, 13:04

מכבי פיספסה את הרכבת אי שם לפני 12 שנים.
בעונת 2005/6 מכבי הייתה אחת ממוקדי העניין המובילים בספורט הישראלי אי פעם.
כולם התעניינו בה, הרוב המוחץ אהב אותה.
גם אנשים שלא עקבו אחרי ספורט וכדורסל, צפו במהלך השנים המופלאות האלו במכבי פה ושם.
כולם ידעו מי זה שאראס ופארקר. מי זה פיני גרשון, ניקולה וויצ׳יץ׳ ודרק שארפ.
הם הפכו לספורטאים מצטיינים באירופה ולמגה סלבס בארץ.

עם זאת, בעלי מועדוני כדורסל מתחרים, עסקנים, פרשנים ומאמנים צבועים (ע״ע אפי בירנבויים) חתרו תחת מכבי והשליטה שלה בליגה הישראלית, על לא עוול בכפה.

הפיינל פור בעונת השושלת האחרונה הייתה אבן דרך - מכרו למכבי פיינל פור ושקט תעשייתי בארץ, תמורת שריון ביורוליג (לא רלוונטי להיום). מכבי אמרה כן והשאר הסטוריה - עוד הנחתות וחוקים אנטי צהובים בתחפושת של קידום השחקן הישראלי (שרק התרחק מאחיו הלבן והאירופאי).

מכבי אז הייתה צריכה להיעמד על שתי רגליה האחוריות ולאיים בפרישה מהליגה באולטימטום עד לתאריך, או ביטול הפיינל פור.

פרישה מהליגה אז, לתפיסתי, הייתה מכת מוות לליגה שקהלה הגיע בעיקר אם מכבי וכוכביה היו על הפרקט.

היום, אחרי איבוד כ״כ הרבה תארים, כבוד, וירידה במעמדה הישראלי והאירופאי, ובמקביל, צימצום הפער של ירושלים בתקציבה - קולה של מכבי איננו רלוונטי. אין לה כח פוליטי מספיק במנהלת, כפי שהיה לה בעבר והפופולאריות הציבורית הלכה חלפה לה זה מכבר.

פרישה של מכבי תוכל להתבצע היום בהתנתקות חד צדדית בלבד. אף אחד לא ירדוף אחרי שמעון הקשיש. אגודת מכבי לא תילחם.

טעות הסטורית שמכבי עוד תמשיך לשלם עליה עוד שנים רבות.

המפלט היחיד שאני רואה לתיקון הוא חבירה עתידית לאינטרס משותף עם ירושלים, שהיא בעלת שאיפות אירופאיות משל עצמה.

אשרי המאמין.
הסגל שלי:
PG-שארונאס יאסיקביצ'יוס
SG-מיקי ברקוביץ'
SF-אנטוני פארקר
PF-ארל וויליאמס
C-ניקולה וויצ'יץ'
מחליפים:דרק שארפ, קווין מגי, נייט האפמן, אריאל מקדונלד, ג'ים בוטרייט, עודד קטש, דורון ג'מצ'י, מייסאו באסטון
מאמן:פיני גרשון
עוזרים:רלף קליין ודיוויד בלאט
סמל אישי של המשתמש
קובי

הודעהעל ידי Rampel » 16 פברואר 2018, 13:05

Jack55 כתב:בישראלים - יש את טיוס, רוצ'סטי והוואל שיכולים לתרום ברמת יורוליג (אולי גם אלכסנדר)
הואל על חשבון מי?! הוא לא יהיה סנטר ראשון, אתה רוצה שטיוס יהיה סנטר ראשון?! עם הסנטרים האלו אתה יוצא להתחרות ביורוליג?! הוואל וטיוס לא צריכים להיות באותה קבוצה, הם משחקים על אותה משבצת.

בנוגע לרוצ'סטי, כנראה ששכחת את החוק שהשהות שלו ושל פארמר במקביל הביאו לכאן - חוק הישראלי החדש.

החל מעונת הכדורסל 2017-2018 קבוצות תהיינה רשאיות להעסיק מספר בלתי מוגבל של "ישראלים חדשים (מתאזרחים)", אך רישום בטופס המשחק של יותר משחקן "ישראל חדש" אחד בקבוצה יביא לגריעה יחסית ממכסת הזרים שאותה קבוצה זכאית להעסיק.

"ישראלי חדש" יחדל להיחשב ככזה לאחר שהות של שנתיים בישראל, לאחר שנטל חלק במשחקי הנבחרת או לאחר שביצע שירות צבאי קצר.

משמע, רוצ'סטי אולי יהיה ישראלי שיוכל לשחק במסגרת החוק הרוסי, אבל יתפוס ברישום הסגל מקום של זר. לא יעיל. נקסט.

סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי Jack55 » 16 פברואר 2018, 13:13

Rampel כתב:
Jack55 כתב:בישראלים - יש את טיוס, רוצ'סטי והוואל שיכולים לתרום ברמת יורוליג (אולי גם אלכסנדר)
הואל על חשבון מי?! הוא לא יהיה סנטר ראשון, אתה רוצה שטיוס יהיה סנטר ראשון?! עם הסנטרים האלו אתה יוצא להתחרות ביורוליג?! הוואל וטיוס לא צריכים להיות באותה קבוצה, הם משחקים על אותה משבצת.

בנוגע לרוצ'סטי, כנראה ששכחת את החוק שהשהות שלו ושל פארמר במקביל הביאו לכאן - חוק הישראלי החדש.

החל מעונת הכדורסל 2017-2018 קבוצות תהיינה רשאיות להעסיק מספר בלתי מוגבל של "ישראלים חדשים (מתאזרחים)", אך רישום בטופס המשחק של יותר משחקן "ישראל חדש" אחד בקבוצה יביא לגריעה יחסית ממכסת הזרים שאותה קבוצה זכאית להעסיק.

"ישראלי חדש" יחדל להיחשב ככזה לאחר שהות של שנתיים בישראל, לאחר שנטל חלק במשחקי הנבחרת או לאחר שביצע שירות צבאי קצר.

משמע, רוצ'סטי אולי יהיה ישראלי שיוכל לשחק במסגרת החוק הרוסי, אבל יתפוס ברישום הסגל מקום של זר. לא יעיל. נקסט.

לא ידעתי שרוצ'סטי נחשב כ"ישראלי חדש", וואלה חידשת לי, טוב לדעת...
בנוגע לגבוהים, הוואל יכול להיות על חשבון שגב, בליגה הסנטר הזר שלנו יוכל לקבל מנוחה גדולה מאוד כאשר בספסל יש גם את טיוס וגם את הוואל, שני הסנטרים הישראלים הכי טובים שיש לכדורסל הישראלי להציע.
ביורוליג כמובן שטיוס יקבל יותר את הקרדיט, אבל יהיו מצבים שאפשר להוריד את הוואל ל4 למשל לכמה דקות .

אני פשוט חושב שצריך להעמיד פה חמישיית זרים חזקה מאוד, ועל הספסל שיהיו גם כמה ישראלים שיוכלו לתרום ברמה הזאת (כמו טיוס\אלכסנדר\הוואל למשל)
בשביל מה להוציא 320 אלף על משעור אם הוא בכלל לא רואה מגרש ביורוליג ?
אם הכסף הזה היית יכול להביא סנטר הרבה יותר איכותי למשל

**נגיד מהזרים העונה, תומאס ג'קסון וקול חייבים להישאר, הייתי מנסה להביא את האניקאט בנוסף לתומאס בשביל לחזק את העמדה הזאת .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי צ'שר » 16 פברואר 2018, 13:19

חלקכם נכנסתם פה לדיון פרסונלי וזה ממש לא האישיו.

אני חושב שמה שקובי רשם שתי הודעות מעליי הוא ניתוח מצויין של מה שקרה, אבל זה המצב כרגע.

לגטימי והגיוני להגיד שלאמץ קונספט שנובע מתוך המבנה של הליגה הישראלית, קרי חמישה זרים, הוא בעייתי ליישום בעונת יורוליג ככ ארוכה.
מצד שני בעייני הגיוני גם לא להסכים עם זה. אני לא חושב שמתאזרח נוסח אלכסנדר יתרום פחות באופן משמעותי מזר ברמה של בולדן. אני לא חושב ששחקן כדוגמת אדריאן בנקס יביא ערך אבסולוטי נמוך יותר משמביא רול. שלא יובן אחרת, ברור שהרולים והבולדנים יותר טובים מהאלכסנדרים והבולדנים, אבל כשמעריכים קבוצת כדורסל ככלולתה, אני חושב שאפשר למצוא את האיזון בין חמישה זרים מעולים וחמישה מתאזרחים בינוניים. לגמרי, בעייני, ניתן לייצר קבוצה שלא נופלת בהרבה ברמת היורוליג שלה מהקבוצה שיש לנו עכשיו לצורך העניין, אבל שמשחקת הרבה הרבה יותר טוב בליגה. למי שזה לא חשוב ולא רואה את המשמעות של זה בשביל היורוליג, ברור שהרעיון הזה בכלל לא רלוונטי. אני חושב, כמו שמואל, שהליגה חשובה לנו והיא המפתח לחזור להיות אימפריה.
תמונה
צ'שר

הודעהעל ידי RomanR » 16 פברואר 2018, 13:20

Rampel כתב:

החוק הזה לא קיים יותר. הוא היה תקף לעונה שעברה, הם הואילו בטובם לבטל את השטות הזאת
סמל אישי של המשתמש
RomanR

הבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot] ו־28 אורחים