המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

האם ספאחיה צריך ללכת הביתה?

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: האם ספאחיה צריך ללכת הביתה?

הודעהעל ידי Mmm » 18 מרץ 2018, 00:49

לדעתי ספאחיה כישלון אחד ענק הבעיה שאין מישהו שיכול להחליף אותו...
Mmm

הודעהעל ידי ביבו » 18 מרץ 2018, 00:59

ספאחיה צריך להישאר.
עם שניים, שלושה שינויים בסגל נראה כאן קבוצה אחרת.
ביבו

הודעהעל ידי Mmm » 18 מרץ 2018, 08:31

ביבו...לא מבין מה ראית השנה מספאחיה ?בוא תסביר לכולם למה נראה לך שהוא מאמן טוב?מה הרווחנו השנה?לא טופ8 לא גביע ולא אליפות ככל הנראה...
הגנה נוראית...
Mmm

הודעהעל ידי קובי » 18 מרץ 2018, 10:51

למכבי יש בעייה להנחית פה מאמן בעל שיעור קומה.
ספאחיה הוא כנראה הכי טוב שנקבל פה מבחינת נסיון מקצועי.
על שאראס (למי שתופס ממנו) אני מאמין שיהיו קופצים עשירים יותר בקיץ, טרינקיירי אולי יכול לבוא בחשבון ואולי ברצוקאס - תלוי איך יסיים את העונה.
פה בארץ, יש הלפטופ וקטש, כשהשני חתום באדומים לעוד עונה לפחות. לגבי דנשה לא זוכר.

בקיצור, אין ביג V של אף אחד מהם על קואץ' ספאחיה.
בלאט? אשרי המאמין.

אותי מדאיגים בעיקר שני דברים בהקשרו של האיש והפדחת החלקה:
1) הגנה - הקבוצה משחקת כבר קרוב ל-3 חודשים עם הגנה מזוויעה ולא נראה שהעסק מתקדם, או מתייצב. מבחינתי, הוא נושא האחריות הראשי בעניין הזה, למרות שהוא לא נמצא על הפרקט ומזיז את הרגליים בצעדי הגנה. הוא חייב לבסס שיטה חדשה שתסתיר את ההגנה האישית הרעועה של החלשים, או פשוט לשחק עם מי ששומר.
הקבוצה הזו היא בדיחה הגנתית, גם במושגי ליגה ישראלית בתקופה האחרונה. ביורוליג, מקום אחרון בגאון.

2) ניהול משחק\קשר עם השחקנים - בניגוד לתחילת העונה, ספאחיה נראה פשוט מנותק מהשחקנים. כל שחקן שיורד מהפרקט מקבל גב קר, ספאחיה נראה מתרחק לכיוון קצה הספסל, רק כדי לא ליצור קשר עין\מגע עם מי שהוא מוריד ממנו.
זה מאוד בולט, בעיקר לבאי ההיכל.
זה נשמע אולי כמו פרשנות בשקל\מצוצה מהאצבע, אבל לעניות דעתי, זה מסמל הרבה על הירידה ביכולת.

ונכון - הקבוצה הזו בינונית מבחינת סגל, בנוייה רעוע וכו'. ועדיין - לא חושב שהסגל הזה צריך להפסיד לפאקינ' פניני קשישא, וג'ו(ן) טיפשון באופן סדרתי.
לא חושב שהסגל הזה שווה מקום אחרון בהגנה ביורוליג.
הסגל שלי:
PG-שארונאס יאסיקביצ'יוס
SG-מיקי ברקוביץ'
SF-אנטוני פארקר
PF-ארל וויליאמס
C-ניקולה וויצ'יץ'
מחליפים:דרק שארפ, קווין מגי, נייט האפמן, אריאל מקדונלד, ג'ים בוטרייט, עודד קטש, דורון ג'מצ'י, מייסאו באסטון
מאמן:פיני גרשון
עוזרים:רלף קליין ודיוויד בלאט
סמל אישי של המשתמש
קובי

הודעהעל ידי ankram » 18 מרץ 2018, 14:24

אין שאלה בכלל , שאומרים שהדג מסריח מהראש , כך גם הכוונה ללחץ , מה שמשדר ספחיה מהספסל זה חרדה ולחץ , אין פלא ששחקנים עולים על המגרש עצבניים וחסרי ביטחון , זה מה שמוקרן מהספסל.
גם אני שמתי לב לחוסר הקומוניקציה של ספחיה לשחקנים , הוא בכלל לא מסתכל עליהם בחילופים (אולי כי הוא לא מודע - גודס אחראי על החילופים - עוד משהוא הזוי , ממתי עוזר מאמן הוא זה שמחליט על ההרכב ?) , עסוק בעיקר בלגעור בהם , קופץ כמו תיש על כל שריקה , ממש אדלשטיין הקרואטי.
אין שום סיבה להמשיך איתו ולו בגלל הלחץ , מאמן מכבי צריך להיות מספיק חזק כדי לעמוד בלחץ , ספחיה כבר קדנציה שנייה מוכיח שהוא לא קורץ מהחומר הזה , וגם שלל תארים בשלל יבשות, לא יסבירו את חוסר ההמשכיות שלו בקבוצות בהם זכה בתואר , כנראה ששנה אחת איתו זה יותר מדי.
ועדיין הבעיה הכי גדולה זה ההנהלה שלנו ובעיקר האתרוג הקרואטי , אני מווה שמכבי סוף סוף תשכיל להפרד ממנו , לא נהיה כבר במקום של ראשון לציון מבחינת עניין.
סמל אישי של המשתמש
ankram

הודעהעל ידי אחדשיודע » 18 מרץ 2018, 15:19

ankram כתב:אין שאלה בכלל , שאומרים שהדג מסריח מהראש , כך גם הכוונה ללחץ , מה שמשדר ספחיה מהספסל זה חרדה ולחץ , אין פלא ששחקנים עולים על המגרש עצבניים וחסרי ביטחון , זה מה שמוקרן מהספסל.
גם אני שמתי לב לחוסר הקומוניקציה של ספחיה לשחקנים , הוא בכלל לא מסתכל עליהם בחילופים (אולי כי הוא לא מודע - גודס אחראי על החילופים - עוד משהוא הזוי , ממתי עוזר מאמן הוא זה שמחליט על ההרכב ?) , עסוק בעיקר בלגעור בהם , קופץ כמו תיש על כל שריקה , ממש אדלשטיין הקרואטי.
אין שום סיבה להמשיך איתו ולו בגלל הלחץ , מאמן מכבי צריך להיות מספיק חזק כדי לעמוד בלחץ , ספחיה כבר קדנציה שנייה מוכיח שהוא לא קורץ מהחומר הזה , וגם שלל תארים בשלל יבשות, לא יסבירו את חוסר ההמשכיות שלו בקבוצות בהם זכה בתואר , כנראה ששנה אחת איתו זה יותר מדי.
ועדיין הבעיה הכי גדולה זה ההנהלה שלנו ובעיקר האתרוג הקרואטי , אני מווה שמכבי סוף סוף תשכיל להפרד ממנו , לא נהיה כבר במקום של ראשון לציון מבחינת עניין.

כן, רק שהראש הוא לא ספאחיה חביבי. כל שנה מגיעים פה לאותה מנטרה של "המאמן לא עומד בלחץ", לא הגיע הזמן להפנים שהלחץ מוזרם מגבוה? כמו שהשחקנים מושפעים מהמאמן והסביבה, כך גם המאמן מושפע מהבוסים שמתרוצצים סביבו ומקרקרים. מוטב היה אם ראשי המועדון הזה היו פועלים בעצמם כדי להפחית מהלחץ שמופעל על הצוות המקוצעי והשחקנים, כפי שעשו למשל במועדון הכדורגל של מכבי (בהובלת מיץ' גולדהאר) אחרי עשור של בצורת. כל מה שקורה בשנים האחרונות הוא סממן של מועדון שפשוט לא מתנהל נכון.
אחדשיודע

הודעהעל ידי ankram » 18 מרץ 2018, 15:53

אחדשיודע כתב:
ankram כתב:אין שאלה בכלל , שאומרים שהדג מסריח מהראש , כך גם הכוונה ללחץ , מה שמשדר ספחיה מהספסל זה חרדה ולחץ , אין פלא ששחקנים עולים על המגרש עצבניים וחסרי ביטחון , זה מה שמוקרן מהספסל.

כן, רק שהראש הוא לא ספאחיה חביבי. כל שנה מגיעים פה לאותה מנטרה של "המאמן לא עומד בלחץ", לא הגיע הזמן להפנים שהלחץ מוזרם מגבוה? כמו שהשחקנים מושפעים מהמאמן והסביבה, כך גם המאמן מושפע מהבוסים שמתרוצצים סביבו ומקרקרים. מוטב היה אם ראשי המועדון הזה היו פועלים בעצמם כדי להפחית מהלחץ שמופעל על הצוות המקוצעי והשחקנים, כפי שעשו למשל במועדון הכדורגל של מכבי (בהובלת מיץ' גולדהאר) אחרי עשור של בצורת. כל מה שקורה בשנים האחרונות הוא סממן של מועדון שפשוט לא מתנהל נכון.

ההקבלה לכדורגל , לא נכונה , מלבד גולדהר והכסף שלו , במכבי גם שמו אוטוריטה מקצועית חדשה ושמה יוהן קרוייף , ואם אתה חושב שאין לחץ זה בגלל שמכבי של השנים הראשונות של מיץ' וקרוייף , הייתה מעל ליגה , אם אתה חושב שעכשיו יש שקט במכבי כדורגל , או שאין לחץ , אתה מאד מטעה.
מלבד זאת , לחץ תמיד יהיה , בין אם במיישרין דרך ההנהלה , בין אם דרך הקהל , ומאמן מכבי צריך לעמוד בלחצים , לא להתפורר אם איזה ילד בן 5 מקלל את אמא שלו. ההתנהגות של ספחייה , אולי נובעת מלחץ , אבל היא לא פרופורציונאלית כלל להתנהגות שלו.
סמל אישי של המשתמש
ankram

הודעהעל ידי אחדשיודע » 18 מרץ 2018, 16:09

ג'ורדי קרויף, לא יוהאן.
תקרא שוב. אף אחד לא אמר שהלחץ בכדורגל נוטרל לחלוטין (זה בלתי אפשרי במועדון בסדר הגודל הזה), אלא שהלחץ הופחת במידה ניכרת. השחקנים נמצאים בסביבת עבודה הרבה יותר סטרילית ונעימה. כל אחד שקצת מתעניין יודע על השינוי שהמועדון הזה עבר תחת גולדהאר (בניצוחו של קרויף). לעיתונאים אין גישה לאימוני הקבוצה, הבעלים משקיע כסף ומשאיר את הניהול לאנשי המקצוע ואפשר להניח שגם לא מתרוצצים אנשים מיותרים על הדשא בזמן האימונים. בקיצור, נגמר השוק. בכדורסל עדיין יש שוק.

כל שנה לבוא ולהגיד שמהמאמן לא עומד בלחץ, זה לעצום לעיניים ולהתעלם מהבעיות האמיתיות של המועדון הזה בעיניי. אני לא אומר שאי אפשר לבקר את המאמן, אבל אם מסמנים את ראש הדג - זה בהחלט לא הוא.
אחדשיודע

הודעהעל ידי הצופה » 18 מרץ 2018, 17:30

מדברים פה לאחרונה הרבה על לחץ על המאמן/שחקנים - לחץ זה לאו דווקא דבר רע, וצריך לדעת לאן לקחת את הלחץ הזה.
אנחנו לא אשדוד או ראשל"צ, ברור שיש כאן לחץ תמידי והוא לעולם לא ינוטרל (לפחות עד שהמותג לא יהרס לחלוטין), אבל כאמור צריך לדעת לתעל את הלחץ הזה למקומות נכונים של להוציא מהסגל יותר ממה שהוא שווה - וזה לא קורה וגם לא צפוי לקרות בשנים הקרובות.
הצופה

הודעהעל ידי MTA2311 » 18 מרץ 2018, 17:34

אני בכלל לא חושב שהבעיה היא לחץ.

אולי תסכול.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי אחדשיודע » 18 מרץ 2018, 17:55

MTA2311 כתב:אני בכלל לא חושב שהבעיה היא לחץ.

אולי תסכול.

זאת לא ה-בעיה. רק סממן של הבעיה לטעמי.
הבעיה היא ההתנהלות הכללית במועדון. שכחו לעדכן את התוכנה ל-2018.
אחדשיודע

הודעהעל ידי MTA2311 » 18 מרץ 2018, 18:05

אחדשיודע כתב:
MTA2311 כתב:אני בכלל לא חושב שהבעיה היא לחץ.

אולי תסכול.

זאת לא ה-בעיה. רק סממן של הבעיה לטעמי.
הבעיה היא ההתנהלות הכללית במועדון. שכחו לעדכן את התוכנה ל-2018.

דיברתי ספציפית על ספאחיה, אני לא חושב שהוא בהכרח מתנהג כמו שהוא מתנהג כי הוא לחוץ. נראה לי יותר הגיוני שהוא פשוט מאוד מתוסכל מהקבוצה הזאת ומהיעדר הכלים שנותנים לו בשביל לנסות לשפר אותה.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי אחדשיודע » 18 מרץ 2018, 18:16

בטוח שיש אצלו תסכול, אבל אני לא חושב שסביבת העבודה במכבי תורמת לשקט הנפשי שלו. המועדון נכנס לסחרור ולא יודע לצאת ממנו, וזה לא משהו שהתחיל השנה כמובן.
אחדשיודע

הודעהעל ידי ankram » 18 מרץ 2018, 18:20

יש פה וואקום מנהיגותי , אין מנהיג ברוסטר , אין מנהיג על הקווים , אין מנהיג בהנהלה , ברגעי משבר צריך מנהיג.
סמל אישי של המשתמש
ankram

הודעהעל ידי my man » 18 מרץ 2018, 18:22

ankram כתב:יש פה וואקום מנהיגותי , אין מנהיג ברוסטר , אין מנהיג על הקווים , אין מנהיג בהנהלה , ברגעי משבר צריך מנהיג.

איפה פניני כשצריך אותו?
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי ankram » 18 מרץ 2018, 18:24

אחדשיודע כתב:בטוח שיש אצלו תסכול, אבל אני לא חושב שסביבת העבודה במכבי תורמת לשקט הנפשי שלו. המועדון נכנס לסחרור ולא יודע לצאת ממנו, וזה לא משהו שהתחיל השנה כמובן.

גם זה נכון , אבל לדעתי אתה מקל מאד עם התרומה של ספחיה למצב,העובדה היא שבשבוע הגביע , ספחיה התפרק לחלוטין וגרר איתו את הקבוצה , לא חושב שסביבת העבודה (לדעתי הכי פחות לוחצת מ5 השנים האחרונות) , היא זאת שגרמה לו לרוץ באמוק כלפי השופטים בחצי מול אשדוד , לא חושב שסביבת העבודה , גרמה לספחיה למחוק את קול מהקוטציה בדקות האחרונות של הרבע הרביעי , לא חושב שסביבת העבודה , הכריכה אותו למחוק שליש הרכב.
סביבת העבודה היא זאת שהחתימה אותו , ועל זה האחריות שלה.
סמל אישי של המשתמש
ankram

הודעהעל ידי ankram » 18 מרץ 2018, 18:25

my man כתב:
ankram כתב:יש פה וואקום מנהיגותי , אין מנהיג ברוסטר , אין מנהיג על הקווים , אין מנהיג בהנהלה , ברגעי משבר צריך מנהיג.

איפה פניני כשצריך אותו?

היה ב3 השנים האחרונות , לא ראיתי אותו מנהיג , רק שבא להניף את הגביע.
סמל אישי של המשתמש
ankram

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 18 מרץ 2018, 18:31

אם כבר מביאים דוגמא מהכדורגל, אז כשהביאו לפה מאמן ברמה של סלאבישה יוקאנוביץ' הוא היה במעמד כזה בכדורגל העולמי שהוא ביקר גם את המנהל המקצועי וגם את הבעלים שלא הביאו לו את החיזוק שהבטיחו לו שיגיע כשהוא חתם

אצלנו אפילו ספאחיה מכחיש את זה שהוא ביקש חיזוק
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי אחדשיודע » 18 מרץ 2018, 18:39

ankram כתב:
אחדשיודע כתב:בטוח שיש אצלו תסכול, אבל אני לא חושב שסביבת העבודה במכבי תורמת לשקט הנפשי שלו. המועדון נכנס לסחרור ולא יודע לצאת ממנו, וזה לא משהו שהתחיל השנה כמובן.

גם זה נכון , אבל לדעתי אתה מקל מאד עם התרומה של ספחיה למצב,העובדה היא שבשבוע הגביע , ספחיה התפרק לחלוטין וגרר איתו את הקבוצה , לא חושב שסביבת העבודה (לדעתי הכי פחות לוחצת מ5 השנים האחרונות) , היא זאת שגרמה לו לרוץ באמוק כלפי השופטים בחצי מול אשדוד , לא חושב שסביבת העבודה , גרמה לספחיה למחוק את קול מהקוטציה בדקות האחרונות של הרבע הרביעי , לא חושב שסביבת העבודה , הכריכה אותו למחוק שליש הרכב.
סביבת העבודה היא זאת שהחתימה אותו , ועל זה האחריות שלה.

תרשה לי להסכים איתך, כפי שלא הסכמתי איתך לפני כן. סביבת העבודה שלו, שיושבת לו על הצוואר (בדיוק כמו לשאר המאמנים שדרכו כאן בשנים האחרונות, גם אם שמעון יושב מאוחרי הסל בשביל מראית העין), מעצימה כל משבר קטן שנוחת על המועדון הזה. זה מתבטא בלחץ לא פרופורציונלי בעת משבר (ותתפלא כמה זה משפיע על מאמנים/שחקנים), אבל זה מתחיל עוד קודם - בהתערבות בעניינים מקצועיים מחד ואי השקעה כספית מאידך (בקיץ וכשהמאמן מבקש חיזוק/שינוי בסגל).

ספציפית לגבי העצבים שספאחיה שחרר בחצי הגמר - לא יודע אם זה היה מכוון או לא, אבל לי אין בעיה עם זה. לפעמים המאמן צריך לצאת מהשלווה כדי להוציא את השחקנים שלו מתרדמת.

ההתעסקות החוזרת במאמן לא מובילה לשום דבר. הבעיה של מכבי גדולה מזה.
אחדשיודע

הודעהעל ידי MTA2311 » 18 מרץ 2018, 19:05

Holiday_Armadillo כתב:אם כבר מביאים דוגמא מהכדורגל, אז כשהביאו לפה מאמן ברמה של סלאבישה יוקאנוביץ' הוא היה במעמד כזה בכדורגל העולמי שהוא ביקר גם את המנהל המקצועי וגם את הבעלים שלא הביאו לו את החיזוק שהבטיחו לו שיגיע כשהוא חתם

אצלנו אפילו ספאחיה מכחיש את זה שהוא ביקש חיזוק

יוקאן
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־32 אורחים