המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

כדורסל ישראלי V6 - הפועל ירושלים עוברת לליגת האלופות

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: כדורסל ישראלי V6 - אורי אלון עוזב את ירושלים

הודעהעל ידי jol9 » 13 יוני 2018, 12:11

אחדשיודע כתב:
jol9 כתב:
MTA2311 כתב:
jol9 כתב:אני מסכים איתכם, והדעה שלי על ההנהלה ידועה. אני רק אומר שיש תסריט אחד שהוא אולי יותר גרוע מהתסריט הנוכחי,
שבו מגיע מיליארדר, מעלה את התקציב קצת, ואחרי שנתיים נוטש ומרסק את המועדון לקרשים.

איך עזיבה של מישהו מרסקת את התקציב אם היום חיים בכמעט 100% על הכנסות?

מגיע מישהו, מעלה את התקציב, עוזב אחרי שנתיים וחוזרים לחיות על ההכנסות. רק בלי פדרמן וניקולה.

מממ, אני לא לגמרי בטוח שזה עובד ככה.
בכל מקרה, יש כאן אלמנט של סיכון.

בדיוק או לא בדיוק, ככה זה עובד.
כמו שאמרתי בעבר - הסיכון הגדול יותר הוא להישאר במצב הנתון.

קח כדוגמה את הכדורגל. סבלנו עם לוני הרציקוביץ', הגיע המיליארדר אלכס שניידר לתקופה של שנה אחת (במהלכה סגר חובות והשקיע קרוב ל-20 מיליון דולר מכיסו) ולאחריו הגיע מיץ' גולדהאר וירש את הקבוצה ללא תמורה. מבחינת מכבי ההיא הסיכון היה להישאר תחת לוני הרציקוביץ' - ולא שמיליארדר יירש את הקבוצה ויחליט לעזוב אותה לאחר תקופה קצרה. אותו דבר במקרה של הפדרמנים, שבעיקר מרוויחים (משקיעים באופן מינימלי ומקבלים פרסום שעוזר להם בעסקים) על הגב של הקבוצה והאוהדים.

אני מתאר לעצמי שאתה צודק.
רק שני דברים:
1 - לוני הרציקוביץ' לא דומה בשום צורה ואופן לבעלי מכבי הנוכחיים
2 - החשש שלי הוא לא מונפץ. אני יכול לחשוב על מספר דוגמאות של בעלים עשירים שבאו, השקיעו ואז ברחו והשאירו חובות/ריסקו את המועדון. למשל הקבוצות של בולוניה.
מצב שבו אין סיכון בכלל, זה מצב שבו מגיע מישהו שמתנהל לא יותר גרוע מהמצב הנוכחי. אבל מה אם יגיע מישהו שייגרום לצבירת
חובות, יעשה מעשים פליליים וכד'? גם אז אין בכך סיכון?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי אחדשיודע » 13 יוני 2018, 14:23

1. לא דומה בשום צורה? עפ"י מה בדיוק? דומה וחצי. הפדרמנים הם כישלון כמו שהרציקוביץ' הוא כישלון. יש להם הרבה מן המשותף, יותר ממה שאתה חושב נראה לי.
2. די מונפץ. הקריסות הכלכליות שחוו קבוצות באיטליה (והיו הרבה - הקבוצות מבולוניה, בנטון, סיינה, וארזה) הן לא דוגמה לשום דבר ובטח לא מלמדות משהו על הסיטואציה הייחודית של מכבי בישראל - שמכניסה לערך 20 מיליון דולר מבלי שהבעלים מכניסים את היד לכיס. הקבוצות הללו הגיעו להישגים רק בזכות השקעה כספית גדולה מצד הבעלים ותמיכה של ספונסרים גדולים שהרכיבו את שם הקבוצה (אחרת בכלל לא היית שומע עליהם), אבל הן קרסו לאו דווקא בגלל נטישת בעלים. הסיבות רבות ומגוונות - אם זה נטישה של ספונסר גדול, שחיתות/מכירת משחקים, ניהול רע ועוד ועוד. חלק מהקבוצות הללו אגב מנסות לעשות את דרכן חזרה לקדמת הבמה, כך שקריסה כלכלית זה לא סוף העולם עבורן. ובכל מקרה, עדיף להיות וירטוס בולוניה ולקרוס למשך מספר שנים, מאשר לדשדש לעד באמצע הטבלה של הליגה האיטלקית.
3.אף אחד לא ביקש להחליף את הפדרמנים בבעלים אחרים שאינם מעוניינים להשקיע / אין להם את האפשרות. למכבי יש ויהיו הרבה קונים, חלקם אמידים מאוד - מיליארדרים (בעצם אחד מהבעלים הנוכחיים של מכבי הוא כזה, רק שיש לו חלק קטן ואין לו ההשפעה שיש לפדרמנים והרקנאטים). הפדרמנים לא עושים טובים לאף אחד שהם הבעלים של מכבי, חוץ מלעצמם כמובן (וגם זה אני מקווה שלא לאורך זמן).
אחדשיודע

הודעהעל ידי cannon » 13 יוני 2018, 14:30

ג'ף אדריאן עוזב את בני הרצליה. לא הייתי שולל על הסף אם מחפשים סנטר בסגנון החזק והנמוך יותר (סטייל לסורט או קייל היינס). אולי יסגור מעגל עם גיא גודס שרצה אותו מאוד לפני כמה שנים.
cannon

הודעהעל ידי שועל » 13 יוני 2018, 16:13

cannon כתב:ג'ף אדריאן עוזב את בני הרצליה. לא הייתי שולל על הסף אם מחפשים סנטר בסגנון החזק והנמוך יותר (סטייל לסורט או קייל היינס). אולי יסגור מעגל עם גיא גודס שרצה אותו מאוד לפני כמה שנים.

:fe:
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי felix_r » 13 יוני 2018, 18:58

אף פעם לא התלהבתי מאדריאן. בעיקר עושה "צוברי" בגארבאג' טיים
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי ankram » 13 יוני 2018, 18:59

cannon כתב:ג'ף אדריאן עוזב את בני הרצליה. לא הייתי שולל על הסף אם מחפשים סנטר בסגנון החזק והנמוך יותר (סטייל לסורט או קייל היינס). אולי יסגור מעגל עם גיא גודס שרצה אותו מאוד לפני כמה שנים.

שולל, שולל החוש שילינג.

Sent from my iPhone using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
ankram

הודעהעל ידי שמואל1 » 13 יוני 2018, 21:33

הפועל ירושלים הודיע כי תשחק בליגת האלופות של פיב"א
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי בשלות » 13 יוני 2018, 21:34

ירושלים הודיעה שבשנה הבאה היא תשחק בליגת האלופות של פיבא .
כנראה הבינו שאין להם סיכוי ליורליג ואולי בגלל הקיצוצים
בשלות

Re: כדורסל ישראלי V6 - הפועל ירושלים עוברת לליגת האלופות

הודעהעל ידי שמואל1 » 13 יוני 2018, 21:47

הפיינל פור של ליגת האלופות צפוי להתקיים בארנה.
ירושלים הולכת על מהלך של כל הקופה - לקחת תואר אירופאי.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 13 יוני 2018, 21:50

לא תואר ששווה משהו או שלמישהו אכפת ממנו

נקסט
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי Rampel » 13 יוני 2018, 21:51

כל כך עלובים.. ברכות לכדורסל הישראלי על עוד צעד אחורה.

מאמן הנבחרת מדבר על ישראלים ביורוליג ועכשיו לא יהיו לו כאלו אפילו ביורוקאפ.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי אחדשיודע » 13 יוני 2018, 22:42

שמואל1 כתב:הפיינל פור של ליגת האלופות צפוי להתקיים בארנה.
ירושלים הולכת על מהלך של כל הקופה - לקחת תואר אירופאי.

נו באמת. פיב״א בוחרת את מארחת הפיינל פור מתוך 4 הקבוצות שיעפילו אליו. הוא לא צפוי להתקיים בארנה, הוא עשוי (במקרה הטוב).
אחדשיודע

הודעהעל ידי jol9 » 13 יוני 2018, 23:17

אחדשיודע כתב:1. לא דומה בשום צורה? עפ"י מה בדיוק? דומה וחצי. הפדרמנים הם כישלון כמו שהרציקוביץ' הוא כישלון. יש להם הרבה מן המשותף, יותר ממה שאתה חושב נראה לי.
2. די מונפץ. הקריסות הכלכליות שחוו קבוצות באיטליה (והיו הרבה - הקבוצות מבולוניה, בנטון, סיינה, וארזה) הן לא דוגמה לשום דבר ובטח לא מלמדות משהו על הסיטואציה הייחודית של מכבי בישראל - שמכניסה לערך 20 מיליון דולר מבלי שהבעלים מכניסים את היד לכיס. הקבוצות הללו הגיעו להישגים רק בזכות השקעה כספית גדולה מצד הבעלים ותמיכה של ספונסרים גדולים שהרכיבו את שם הקבוצה (אחרת בכלל לא היית שומע עליהם), אבל הן קרסו לאו דווקא בגלל נטישת בעלים. הסיבות רבות ומגוונות - אם זה נטישה של ספונסר גדול, שחיתות/מכירת משחקים, ניהול רע ועוד ועוד. חלק מהקבוצות הללו אגב מנסות לעשות את דרכן חזרה לקדמת הבמה, כך שקריסה כלכלית זה לא סוף העולם עבורן. ובכל מקרה, עדיף להיות וירטוס בולוניה ולקרוס למשך מספר שנים, מאשר לדשדש לעד באמצע הטבלה של הליגה האיטלקית.
3.אף אחד לא ביקש להחליף את הפדרמנים בבעלים אחרים שאינם מעוניינים להשקיע / אין להם את האפשרות. למכבי יש ויהיו הרבה קונים, חלקם אמידים מאוד - מיליארדרים (בעצם אחד מהבעלים הנוכחיים של מכבי הוא כזה, רק שיש לו חלק קטן ואין לו ההשפעה שיש לפדרמנים והרקנאטים). הפדרמנים לא עושים טובים לאף אחד שהם הבעלים של מכבי, חוץ מלעצמם כמובן (וגם זה אני מקווה שלא לאורך זמן).

טוב, בוא נגזים...
אותה ההנהלה הביאה לך 5 או 6 אליפויות אירופה (אני כבר לא זוכר). אפילו בעשור האחרון, שזה ממש אותו המבנה הניהולי, היינו בפיינל פור 3 פעמים כולל זכיה אחת. איפה זה ואיפה לוני הרציקוביץ'.

החשש הוא לא מונפץ, כי אתה לא יודע מי ייקח את הקבוצה. אם נניח זה יהיה גאידמק כזה, אתה באמת חושב שזה יעשה טוב למועדון?
אני מבין שלעומת ה-4 השנים האחרונות, גם בל היורקשירית שלי יכולה לנהל יותר טוב את העסק, אבל אי אפשר להגיד שאין
שום סיכון במהלך כזה. זה לא אומר שאני מתנגד לזה, פשוט צריכים להיות מוכנים גם לדברים הפחות טובים.

לגבי 3 אני מסכים.

אני אישית חושב שמכבי יכולה להצליח במבנה הנוכחי שלה, אם היא תשכיל להביא לכאן איש מקצוע ראוי שיוביל את העסק
מבחינה מקצועית. אני בזמנו חשבתי שGM אמריקאי עם נסיון מהNBA, יכול להיות פתרון מעניין.
הבעיה העיקרית של המועדון בשנים האחרונות, היא קבלת החלטות מקצועיות נוראית, והפקדת החלק המקצועי בידיים של אנשים
לא מספיק טובים/מנוסים/מקצועיים וכד'.
עובדה שעם אותם האנשים בדיוק, ועם איש מקצוע מהרמה הגבוהה ביותר, מכבי כן הצליחה מקצועית, וזה לא היה ממש מזמן.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 13 יוני 2018, 23:20

Holiday_Armadillo כתב:לא תואר ששווה משהו או שלמישהו אכפת ממנו

נקסט

אהה... אני מבקש. לא בכל ליגה, לודוויגסבורג עושה מקום רביעי.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 13 יוני 2018, 23:32

אני לא מבין מה זה המוסר הכפול הזה?
איך ירושלים תשתתף בליגת האלופות אם היא לא אלופה?
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי אחדשיודע » 14 יוני 2018, 00:30

jol9 כתב:
אחדשיודע כתב:1. לא דומה בשום צורה? עפ"י מה בדיוק? דומה וחצי. הפדרמנים הם כישלון כמו שהרציקוביץ' הוא כישלון. יש להם הרבה מן המשותף, יותר ממה שאתה חושב נראה לי.

טוב, בוא נגזים...
אותה ההנהלה הביאה לך 5 או 6 אליפויות אירופה (אני כבר לא זוכר). אפילו בעשור האחרון, שזה ממש אותו המבנה הניהולי, היינו בפיינל פור 3 פעמים כולל זכיה אחת. איפה זה ואיפה לוני הרציקוביץ'.

החשש הוא לא מונפץ, כי אתה לא יודע מי ייקח את הקבוצה. אם נניח זה יהיה גאידמק כזה, אתה באמת חושב שזה יעשה טוב למועדון?
אני מבין שלעומת ה-4 השנים האחרונות, גם בל היורקשירית שלי יכולה לנהל יותר טוב את העסק, אבל אי אפשר להגיד שאין
שום סיכון במהלך כזה. זה לא אומר שאני מתנגד לזה, פשוט צריכים להיות מוכנים גם לדברים הפחות טובים.

על מה אתה מדבר תגיד לי? "אותה ההנהלה הביאה לך 5 או 6 אליפויות אירופה"? מה זאת ההנפצה הזאת? מאיפה מגיע לך כל פעם הצורך הזה להגן על אנשים שכל מעשם בקבוצה היה לרכב על גל ההצלחה? כבר היינו בדיון הזה - פדרמן לא נמנה בין מייסדי המותג של מכבי, אלא בתור אחד ממפרקיו בהווה. הוא הצטרף לחגיגה בתור ספונסר עם עלית בשנות ה-80 (אחרי שתי אליפויות אירופה), ורק בשנת 2000 כבעלים (מיד אחרי שהקבוצה העפילה לגמר אליפות אירופה). מה שנקרא, משקיע חכם. לא מעבר. הפדרמנים הם הבעלים של מכבי לא כי אין מישהו אחר שייקח על עצמו את התפקיד, אלא כי זה עוזר להם בעסקים (ולא לאף אחד אחר) והם נהנים מזה. הצעצוע של הילד.
עכשיו, כדי לדייק - ההנהלה של מכבי היום (בשנים האחרונות) מורכבת גם מהבנים של... ולא רק מהאבות (שגם הם, אינם מעודכנים בשום צורה עם מה שקורה בשנת 2018). הקשר בין ההצלחה של מכבי בעבר למה שקורה עכשיו הוא מקרי בהחלט. ואם יש מישהו שכן חתום על ההצלחות (שמעון), צריך להגיד שהוא כבר מזמן אחרי השיא.

לטעמי החשש הוא מונפץ. ההפחדות האלה לא קשורות לכלום ומתעלמות לחלוטין מהמצב העכשווי של המועדון הזה. הסיכון בעיניי הוא אפסי עד לא קיים. חותם בכיף על "גאידמק כזה" וכל משקיע אחר.
אחדשיודע

הודעהעל ידי שמוליק » 14 יוני 2018, 01:06

האמת, עצוב שירושלים חוזרת להיות קבוצה בינונית. עם חצי מתקציבה הקודם....עצוב.
לא חסר לנו פאוורד? האם הסיבה לכך היא שיש לנו הנעלה שלא מסוגלת להכניס יד לכיס? שמסתתרת מאחורי "תקציב מאוזן" סטייל נס ציונה? לא הגיע הזמן שישחררו לנו את חיבוק הדוב של הלא יוצלחים האלה? לא הגיע הזמן שהגייט יראה להם את הדלת החוצה?
שמוליק

הודעהעל ידי jol9 » 14 יוני 2018, 07:52

אחדש, אתה צודק בדברים, שלא תבין, אני מחזיק גם בדעה הזאת על המצב הנוכחי ועל ההנהלה והתנהלותה.
מה שאני אומר, זה שהפתרון שהצעתי עשוי להיות טוב יותר למועדון מאשר החלפת בעלים.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי my man » 14 יוני 2018, 11:01

שמוליק כתב:האמת, עצוב שירושלים חוזרת להיות קבוצה בינונית. עם חצי מתקציבה הקודם....עצוב.
עצוב למי?
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי er79 » 14 יוני 2018, 12:32

איך חצי עם חומסקי אמר 15 אחוז פחות?
er79

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־130 אורחים