המשחק הקרוב: הפועל חיפה נגד מכבי Playtika ת"א, 18 באפריל, חמישי, 20:45

כדורסל ישראלי 18/19 - V1

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: כדורסל ישראלי V7

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 18 יולי 2018, 12:55

my man כתב:"ועדת שרעבי" - יש לי הרגשה שזוהי תחילתה של ידידות מופלאה..
מניחה שהם גם יקבעו שאוחיון יותר ישראלי מזוסמן
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 18 יולי 2018, 21:02

ג'וש אוואנס חתם רשמית בהפועל ירושלים.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 21 יולי 2018, 18:17

נתנאל ארצי בגלבוע גליל
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 21 יולי 2018, 18:38

שמואל1 כתב:נתנאל ארצי בגלבוע גליל

אולי יצא מזה משהו. את העונה האחרונה הוא סתם ביזבז. כשראה, שהוא לא מקבל זמן, היה צריך לעבור לליגה הלאומית
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי Rampel » 21 יולי 2018, 20:57

וזה שהוא משדר שהוא רכז NBA זו לא גניבת דעת... תמונה

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 21 יולי 2018, 21:00

כי מתי הייתה פעם קבוצה נוער שהגיעה לבוגרים ואז לא עשתה כלום? זה מעולם לא קרה
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 21 יולי 2018, 21:02

אז זה הקטע עכשיו? אחרי כל ניצחון של נבחרת ישראלית כלשהי (גם הקדטים) הטרחנים מהמחאה המטופשת יקפצו וינסו להוכיח את העמדות שלהם?
שמישהו יספר למקל שאת הכסף סופרים בבוגרים, לא בילדים.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי סומבץ » 22 יולי 2018, 00:37

ברור שהוא גונב כאן דעת בעצמו (אני אגב לא אוהב את הביטוי הזה ומעדיף להגיד משהו כמו "מנסה להוליך שולל"...), מכיוון שבין הנבחרות שהגיעו לגמר בתחילת שנות האלפיים ועד היום היתה תקופה ארוכה של חוסר הצלחה, ואפילו ירידה לדרג ב', ואפשר לומר שזה די משתקף ביכולת של הנבחרת הבוגרת בתקופה הזו. הרי הנבחרת הזו מתבססת על הדורות הפחות מוצלחים האלה, שמקל שייך אליהם. היחיד שמתבלט מעל כולם הוא עמרי כספי, אבל הוא בכלל בנבא, די מנותק מפה, וגם לא השתתף בחלק מהמשחקים הבינלאומיים.
לגבי הצעירים של היום (ולפני שנה), את תרומתם לכדורסל הישראלי נוכל למדוד רק עוד כמה שנים.
אבל אין צורך לומר את זה לאנשי הפורום. מי שימשיכו עם הסיסמאות האלה הם אותם פרשנים ואנשי כדורסל ישראלים אינטרסנטים, שחלק גדול מדבריהם בעצם נובע רבות משנאת זרים ושנאה למכבי ש"מייבשת" ישראלים על לא עוול בכפם ובכך "הורגת" את הכדורסל הישראלי.
סומבץ

הודעהעל ידי felix_r » 22 יולי 2018, 02:09

נבחרת הנוער של בני, בריסקר, זוסמן, רוינה ומושקוביץ' (וגם עבו) ירדה לדרג ב' לפני שנתים אחרי שסיימה במקום ה 15 באליפות הנוער U18 2016. זאת החמישיה הפותחת של נבחרת העתודה שעלתה לגמר עכשיו.

מה זה אומר? אני לא יודע להסביר איך נבחרת הנוער שירדה דרג לפני שנתיים הפכה פתאום למועמדת לזכות בזהב בגיל העתודה. לא יודע.

יש כמה נקודות שאפשר לחבר ביחד:

1) אז המאמן היה דני גוט, שהוא יותר סקאוט מאשר מאמן אמיתי, והיום יש את בית הלחמי, מאמן אמיתי שגם טוב בלעבוד עם צעירים (הוכיח את זה העונה בגליל).

2) אולי בגלל שעכשיו יש לנו את דני אבדיה כשחקן שישי מעולה, שעולה מהספסל ותורם 14 + 7 כ"ח ?

3) ואולי זה בכלל בגלל ששחקני החמישיה שלנו שיחקו עונה שלמה בבוגרים? בני, בריסקר ומושקוביץ' שיחקו ברעננה (לאומית) , רוינה בגליל עליון (לאומית), זוסמן במכבי. יש הבדל גדול מאוד בין הפיזיות של קבוצות בוגרות ופיזיות של הנוער! קחו לדוגמא את שחקן הנבחרת גבריאל צ'צ'שוילי. העונה הוא נבחר לשחקן המצטיין של ליגת הנוער (כן הוא רק בן 18), אבל פה בנבחרת הוא נראה כמו ניצול מחנה ריכוז. הבדל ענק בינו לבין השחקנים השריריים ששיחקו העונה בבוגרים.

לא יודע...
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי אחדשיודע » 22 יולי 2018, 08:43

כל התשובות נכונות פליקס, ואפשר כמובן לחשוב על עוד סיבות (שחלקן נגזרות מהנקודות שציינת).
יכול להיות למשל שעבו היווה דווקא גורם שלילי בנבחרת הזאת (יחס אסיסטים/איבודים שלילי, פגיעה בשטף הקבוצתי בהתקפה, הגנה לא מספיק טובה, אחוזים לא מספיק גבוהים מהשדה וכ'ו). בנוסף, התפקוד של השחקנים הנוכחיים השתפר - מה שמתחבר לנקודה הראשונה והשלישית שציינת. זוסמן שיחק באליפות ההיא לא מעט כרכז, למרות שיכולת הובלת הכדור וניהול המשחק שלו היו לא מספיק טובים (יחס איבודים/אסיסטים של 3.2/3.2), בעוד בריסקר וגיל בני הראו באופן כללי שיפור גדול ביכולות שלהם מאז.

חוץ מזה, צריך לזכור שכל 5 ההפסדים שהיו להם בטורניר ההוא, הגיעו זה אחר זה בשניות האחרונות של הזמן החוקי או אחרי הארכה (בשלב הבתים הפסידו לבוסניה וליטא אחרי ההארכות וללטביה על חודה של נקודה). הם לא הפסידו ביותר מ-6 הפרש לאורך כל הטורניר. אם הם היו מנצחים למשל את בוסניה במשחק הראשון, משחק שהובילו בו ב-20 הפרש והפסידו בנקודה לאחר ההארכה, הכל היה יכול להיראות אחרת. מה שכן, טוב לראות שיש גרף שיפור, לפחות אצל חלק מהשחקנים.

אגב, פרט פיקנטי - הנבחרת שהורידה אז את ישראל לדרג ב', היא לא אחרת מאשר נבחרת קרואטיה (לה הפסידו 87:84 במשחקי הדירוג על מקומות 13-16). אותה קרואטיה ירדה בעצמה לדרג ב' משחק לאחר מכן עם הפסד 76:90 ללטביה. וכעת שתיהן כאמור נפגשות בגמר של U20 דרג א' (אם כי בקרואטיה צריך להגיד שהתחלפו רוב השחקנים המובילים)...
אחדשיודע

הודעהעל ידי Ran222 » 22 יולי 2018, 09:35

felix_r כתב:נבחרת הנוער של בני, בריסקר, זוסמן, רוינה ומושקוביץ' (וגם עבו) ירדה לדרג ב' לפני שנתים אחרי שסיימה במקום ה 15 באליפות הנוער U18 2016. זאת החמישיה הפותחת של נבחרת העתודה שעלתה לגמר עכשיו.

מה זה אומר? אני לא יודע להסביר איך נבחרת הנוער שירדה דרג לפני שנתיים הפכה פתאום למועמדת לזכות בזהב בגיל העתודה. לא יודע.

יש כמה נקודות שאפשר לחבר ביחד:

1) אז המאמן היה דני גוט, שהוא יותר סקאוט מאשר מאמן אמיתי, והיום יש את בית הלחמי, מאמן אמיתי שגם טוב בלעבוד עם צעירים (הוכיח את זה העונה בגליל).

2) אולי בגלל שעכשיו יש לנו את דני אבדיה כשחקן שישי מעולה, שעולה מהספסל ותורם 14 + 7 כ"ח ?

3) ואולי זה בכלל בגלל ששחקני החמישיה שלנו שיחקו עונה שלמה בבוגרים? בני, בריסקר ומושקוביץ' שיחקו ברעננה (לאומית) , רוינה בגליל עליון (לאומית), זוסמן במכבי. יש הבדל גדול מאוד בין הפיזיות של קבוצות בוגרות ופיזיות של הנוער! קחו לדוגמא את שחקן הנבחרת גבריאל צ'צ'שוילי. העונה הוא נבחר לשחקן המצטיין של ליגת הנוער (כן הוא רק בן 18), אבל פה בנבחרת הוא נראה כמו ניצול מחנה ריכוז. הבדל ענק בינו לבין השחקנים השריריים ששיחקו העונה בבוגרים.

לא יודע...

אתה מעלה נקודות מעניינות, במיוחד אלמנט הפיזיות.

אני חושב שבסופו של דבר, בגילאים האלו מספיק שבכל נבחרת יפרצו 2-3 קדימה בגיל 19 ביחס לרמה שלהם בגיל 17, ואז זה כבר תלוי מאד במאמן,בשיטה, ובאיכות השנתונים של היריבות.

הנבחרת משחקת התקפית בצורה נהדרת, הנעת כדור ושימוש נרחב בשחקנים בעמדות 4/5 שמקבלים כדור באיזור העונשין ומשם מוציאים לגארדים או נותנים דיש לשחקן חותך מהבייסליין.
שים לב למשל שכמעט כל השלשות של בני הן מהפינה הרחוקה בקאץ' אנד שוט אחרי התקפות בהן הגבוה נגע בכדור בצבע לפני כן

הם ממש משחקים בחכמה על החוזקות של הסגל.

לבית הלחמי יש מניות אדירות בהצלחה הזו.
Ran222

הודעהעל ידי אחדשיודע » 22 יולי 2018, 11:13

חייבים לציין בהזדמנות הזאת שהנבחרות הצעירות יותר של ישראל (נוער וקדטים) נחלו הרבה פחות הצלחה לאורך השנים מנבחרות העתודה. למעט המקום השלישי של נבחרת הקדטים ב-1997 (שכללה את אפיק ניסים ואורי יצחקי), שגם תורגם לאחר מספר שנים להצלחה בעתודה, אין לישראל הישגים בגילאים האלה. אני חושב שזה מדגיש עד כמה העבודה שעושים עם השחקנים הצעירים טעונה שיפור (ושלא יספרו לי עד כמה הצבא "דופק" את ההתקדמות שלהם).

קרואטיה לעומת זאת, זה מקרה הפוך. זכו מספר פעמים באליפויות אירופה לנוער וקדטים, אבל בעתודה לא זכו אפילו במדליה אחת (עד האליפות הנוכחית). אני לא יודע אם זה בגלל עבודה לקויה, או שהם פשוט ייחסו פחות חשיבות לנבחרת בטווח הגילאים הזה - ולא זימנו את כל השחקנים המובילים שלהם (שחלקם אני מאמין התכוננו למעבר ל-NBA או לקחו חלקו במחנות כדורסל כאלו ואחרים).

אחדשיודע כתב:אגב, פרט פיקנטי - הנבחרת שהורידה אז את ישראל לדרג ב', היא לא אחרת מאשר נבחרת קרואטיה (לה הפסידו 87:84 במשחקי הדירוג על מקומות 13-16). אותה קרואטיה ירדה בעצמה לדרג ב' משחק לאחר מכן עם הפסד 76:90 ללטביה. וכעת שתיהן כאמור נפגשות בגמר של U20 דרג א' (אם כי בקרואטיה צריך להגיד שהתחלפו רוב השחקנים המובילים)...

עוד משהו שלא ציינתי - שנה לאחר מכן ישראל פגשה את קרואטיה בחצי גמר אליפות אירופה לנוער (U18) דרג ב', והפסידה לה 75:69 - מה שהשאיר אותה בדרג ב'. קרואטיה זכתה בטורניר ועלתה בחזרה לדרג א'. 3 שחקנים מנבחרת הנוער הזאת של ישראל (קרביץ, אביבי ואדם) יפגשו הערב 5 שחקנים מנבחרת הנוער ההיא של קרואטיה.
נערך לאחרונה על ידי אחדשיודע בתאריך 22 יולי 2018, 12:13, נערך 2 פעמים בסך הכל.
אחדשיודע

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 22 יולי 2018, 11:20

אחדשיודע כתב:חייבים לציין בהזדמנות הזאת שהנבחרות הצעירות יותר של ישראל (נוער וקדטים) נחלו הרבה פחות הצלחה לאורך השנים מנבחרות העתודה. למעט המקום השלישי של נבחרת הקדטים ב-1997 (שכללה את אפיק ניסים ואורי יצחקי), שגם שתורגם לאחר מספר שנים להצלחה בעתודה, אין לישראל הישגים בגילאים האלה. אני חושב שזה מדגיש עד כמה העבודה שעושים עם השחקנים הצעירים טעונה שיפור (ושלא יספרו לי עד כמה הצבא "דופק" את ההתקדמות שלהם).

קרואטיה לעומת זאת, זה מקרה הפוך. זכו מספר פעמים באליפויות אירופה לנוער וקדטים, אבל בעתודה לא זכו אפילו במדליה אחת (עד האליפות הנוכחית). אני לא יודע אם זה בגלל עבודה לקויה, או שהם פשוט ייחסו פחות חשיבות לנבחרות בטווח הגילאים הזה - ולא זימנו את כל השחקנים המובילים שלהם (שחלקם אני מאמין התכוננו למעבר ל-NBA או לקחו חלקו במחנות כדורסל כאלו ואחרים).

אחדשיודע כתב:אגב, פרט פיקנטי - הנבחרת שהורידה אז את ישראל לדרג ב', היא לא אחרת מאשר נבחרת קרואטיה (לה הפסידו 87:84 במשחקי הדירוג על מקומות 13-16). אותה קרואטיה ירדה בעצמה לדרג ב' משחק לאחר מכן עם הפסד 76:90 ללטביה. וכעת שתיהן כאמור נפגשות בגמר של U20 דרג א' (אם כי בקרואטיה צריך להגיד שהתחלפו רוב השחקנים המובילים)...

עוד משהו שלא ציינתי - שנה לאחר מכן ישראל פגשה את קרואטיה בחצי גמר אליפות אירופה לנוער (U18) דרג ב', והפסידה לה 75:69 - מה שהשאיר אותה בדרג ב'. קרואטיה זכתה בטורניר ועלתה בחזרה לדרג א'. 3 שחקנים מנבחרת הנוער הזאת ישראל (קרביץ, אביבי ואדם) יפגשו הערב 5 שחקנים מנבחרת הנוער ההיא של קרואטיה.

מעניין. תודה על המידע!
הגיע הזמן לנצח את הקרואטים...

:sofo:
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי סומבץ » 23 יולי 2018, 03:18

כמובן שיש כאלה המעלים מיידית מסקנות בעלות כשל לוגי מובנה, לגבי הצורך להעיף זרים ומתאזרחים מהליגה, לשים את הישראלים החמודים במקומם ובכך להציל את הכדורסל הישראלי.
אני אומר שאכן רצוי להסתכל על מה שעשתה נבחרת העתודה הנוכחית, אבל מכיוון שונה לגמרי. צריך ללמוד מהסגנון האינטנסיבי והתוקפני (בעיקר בהגנה...) של הנבחרת, ולאמץ גישה כזו גם בליגה. מסתבר שאם דוחפים שחקנים לעבודה קשה, הם אפילו יכולים ליהנות מזה (ככה זה - כשלוחצים וחוטפים, נאבקים על כדורים, מניעים כדור מהר, נעים ללא כדור מהר ובתיאום ומשיגים סלים קלים, המורל עולה וכיף לכולם). זה לא עניין של ישראלים או זרים. זה עניין של סגנון וגישה למשחק. ראו למשל מכבי של עונת 2010/11.
מן הסתם, צפוי שמה שנראה זו אותה ליגה רופסת חסרת הגנות, שרחוקה מלהציב דרישות הנהוגות בליגות האירופיות הסבירות ומעלה. הדרישות הנמוכות יחולו כמובן גם על הישראלים, וכך הם לא ממש יתקדמו. הלוואי וזה לא יהיה נכון.
סומבץ

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 23 יולי 2018, 14:55

''בשיחות ווטסאפ אחרי הזכייה מול קרואטיה רצה במספר קבוצות תמונה של מכונית פרארי עם התיוג: "יובל זוסמן" - זכר לכתבה שנחשפה ב-ONE על המו"מ בין תמיר בלאט להפועל חולון''
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי Jack55 » 23 יולי 2018, 15:11

Holiday_Armadillo כתב:''בשיחות ווטסאפ אחרי הזכייה מול קרואטיה רצה במספר קבוצות תמונה של מכונית פרארי עם התיוג: "יובל זוסמן" - זכר לכתבה שנחשפה ב-ONE על המו"מ בין תמיר בלאט להפועל חולון''

https://twitter.com/IAmDPick/status/1021130591343906816
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 23 יולי 2018, 15:34

עוד 4 ימים אבדיה כבר משחק עם הנוער בדרג ב'.
מקווה שהMVP של זוסמן בנה לו תאבון.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי שמואל1 » 23 יולי 2018, 15:49

החציל האצטקי כתב:עוד 4 ימים אבדיה כבר משחק עם הנוער בדרג ב'.
מקווה שהMVP של זוסמן בנה לו תאבון.
על הנייר אבדיה אמור להתפוצץ הטורניר הזה.
מגרש ילדים בשבילו אחרי ההצגה בעתודה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 23 יולי 2018, 15:58

אגב, בטורניר הבא, לנערים (עד גיל 16) ישחק אחד, גלעד לוי, 2.15 מ', שחתם בקיץ באסטודיאנטס.

קיץ מעניין... אין ספק.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי felix_r » 23 יולי 2018, 17:56

החציל האצטקי כתב:אגב, בטורניר הבא, לנערים (עד גיל 16) ישחק אחד, גלעד לוי, 2.15 מ', שחתם בקיץ באסטודיאנטס.

קיץ מעניין... אין ספק.

:eek
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־24 אורחים