המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

סקאוטינג V3

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: סקאוטינג V3

הודעהעל ידי Ran222 » 18 אוגוסט 2018, 14:23

SirCharles כתב:לדעתי הקו האחורי של מכבי סגור וגם לא הייתי רוצה שיביאו עוד שחקן שיקח דקות מזוסמן. בעמדה 4 לעומת זאת אנחנו בבעיה גדולה כאשר אין אף שחקן בסגל שיכול לשמור כמו שצריך שם.

זוסמן הסכים להישאר במכבי, לדעתי זו טעות כי לטובתו כדאי היה שיצא לשחק 30 דקות למשחק בקבוצה אחרת.

אבל עכשיו כשהוא במכבי, מבחינתי כאוהד האינטרס הוא הצלחת הקבוצה.

אם אפשר תיאורטית להביא את האנטר, ההשפעה על הדקות של זוסמן בכלל לא שיקול מבחינתי כי זה משדרג משמעותית את הקבוצה.
Ran222

הודעהעל ידי SirCharles » 18 אוגוסט 2018, 15:52

Ran222 כתב:
SirCharles כתב:לדעתי הקו האחורי של מכבי סגור וגם לא הייתי רוצה שיביאו עוד שחקן שיקח דקות מזוסמן. בעמדה 4 לעומת זאת אנחנו בבעיה גדולה כאשר אין אף שחקן בסגל שיכול לשמור כמו שצריך שם.

זוסמן הסכים להישאר במכבי, לדעתי זו טעות כי לטובתו כדאי היה שיצא לשחק 30 דקות למשחק בקבוצה אחרת.

אם אפשר תיאורטית להביא את האנטר, ההשפעה על הדקות של זוסמן בכלל לא שיקול מבחינתי כי זה משדרג משמעותית את הקבוצה.

אני מסתכל על מה צריך יותר כשלוקחים בחשבון שלא יחתימו יותר מעוד זר אחד (וגם זה במידה ואחד מהנמצאים יושאל)- עוד סווינגמן כשמבחינתי עמדות החוץ שלנו די עמוקות ויש לנו מספיק שחקנים עם הגנה סבירה ומעלה (קיין, זוסמן, ווילבקין, דיבה), או עוד קומבו פורוורד הגנתי כאשר אין לנו אף שחקן שיכול לשמור על פורוורדים גבוהים ואתלטים.
צריך גם לזכור שלמרות שעל פניו יש לנו ארבעה שחקנים שיכולים לשחק ב4, שניים מהם (כהן ולוי) לא בטוח שיכולים לתרום ברמת היורוליג.
SirCharles

הודעהעל ידי toja27 » 18 אוגוסט 2018, 15:56

SirCharles כתב:
Ran222 כתב:

אני מסתכל על מה צריך יותר כשלוקחים בחשבון שלא יחתימו יותר מעוד זר אחד (וגם זה במידה ואחד מהנמצאים יושאל)- עוד סווינגמן כשמבחינתי עמדות החוץ שלנו די עמוקות ויש לנו מספיק שחקנים עם הגנה סבירה ומעלה (קיין, זוסמן, ווילבקין, דיבה), או עוד קומבו פורוורד הגנתי כאשר אין לנו אף שחקן שיכול לשמור על פורוורדים גבוהים ואתלטים.
צריך גם לזכור שלמרות שעל פניו יש לנו ארבעה שחקנים שיכולים לשחק ב4, שניים מהם (כהן ולוי) לא בטוח שיכולים לתרום ברמת היורוליג.

סליחה אולי פספסתי, אבל מתי זוסמן הוכיח שהוא יכול לשחק הגנה ברמת היורוליג שאתה מציין זאת פעם אחר פעם?
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי שועל » 18 אוגוסט 2018, 16:10

הוא הוכיח גם בליגה שהוא שומר בינוני במקרה הטוב

הוא לא אמור להיות חלק מהשיקולים בבניית הסגל בשום מצב
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי toja27 » 18 אוגוסט 2018, 16:16

שועל כתב:הוא הוכיח גם בליגה שהוא שומר בינוני במקרה הטוב

הוא לא אמור להיות חלק מהשיקולים בבניית הסגל בשום מצב

אני מסכים בנושא הזה.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי SirCharles » 18 אוגוסט 2018, 16:33

זו הבעיה שלנו שעד שיש לנו שחקן שזוכה בmvp באליפות עתודה ועדיין לא רוצים לתת לו צ'אנס.
זוסמן היה מצוין בהגנה באליפות ואני לוקח בחשבון המשך התקדמות והתחזקות של שחקן בן 20 שכבר חווה שנת ניסיון ביורוליג.
הייתי מהמקטרגים הגדולים שלו בעונה הקודמת בה הוא נראה מפוחד מהצל של עצמו אבל באליפות הוא נראה הרבה יותר החלטי, גם בהתקפה עם חדירות וסיומת יפים ובעיקר בהגנה שם היה קילר אמיתי. גם בניגוד למישהו כמו רוינה למשל שאין לו נתונים מספיק טובים לבוגרים, לזוסמן יש אחלה נתונים כסווינגמן עם הידיים הארוכות והאינסטינקטים שלו.
SirCharles

הודעהעל ידי MTA2311 » 18 אוגוסט 2018, 16:36

SirCharles כתב:זו הבעיה שלנו שעד שיש לנו שחקן שזוכה בmvp באליפות עתודה ועדיין לא רוצים לתת לו צ'אנס.
זוסמן היה מצוין בהגנה באליפות ואני לוקח בחשבון המשך התקדמות והתחזקות של שחקן בן 20 שכבר חווה שנת ניסיון ביורוליג.
הייתי מהמקטרגים הגדולים שלו בעונה הקודמת בה הוא נראה מפוחד מהצל של עצמו אבל באליפות הוא נראה הרבה יותר החלטי, גם בהתקפה עם חדירות וסיומת יפים ובעיקר בהגנה שם היה קילר אמיתי. גם בניגוד למישהו כמו רוינה למשל שאין לו נתונים מספיק טובים לבוגרים, לזוסמן יש אחלה נתונים כסווינגמן עם הידיים הארוכות והאינסטינקטים שלו.

כן, אבל הרמה באליפות הזאת רחוקה מאוד מרמת יורוליג.

היה יותר הגיוני לחשוב עליו ברול של שחקן מחליף בעמדות 2-3, אבל זה לא הגיוני בעיני לבנות סגל שמכוון להצלבה בהתאם לשיקולי זוסמן. 10-15 דקות יורוליג- אולי. שחקן מוביל בעמדה 3- פחות.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי toja27 » 18 אוגוסט 2018, 16:38

SirCharles כתב:זו הבעיה שלנו שעד שיש לנו שחקן שזוכה בmvp באליפות עתודה ועדיין לא רוצים לתת לו צ'אנס.

מבין לגמרי את הרצון שלך לתת לו את המקום שלו להתפתח, מצד שני יש לנו עוד בעיה, לא הגענו להצלבה שלוש שנים ברציפות והשנה לפניה הובסנו ב3-0 משפיל. יש גם רצון נגדי לשחק פחות ברולטה ולהבטיח סגל שיכול לעשות דברים באירופה. מבחינתי האליפות עד גיל 20 היא לא מדד מספק לגבי היורוליג. אני חושב שההתעקשות להשאיר אותו העונה במכבי הייתה טעות.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי toja27 » 18 אוגוסט 2018, 16:43

בכל אופן , אפשר לתת לו הרבה דקות בליגה ולדאוג שהמאמן מכניס אותו למשחק בצורה מודעת בליגה הישראלית כסוג של פשרה.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי SirCharles » 18 אוגוסט 2018, 17:01

toja27 כתב:

מבין לגמרי את הרצון שלך לתת לו את המקום שלו להתפתח, מצד שני יש לנו עוד בעיה, לא הגענו להצלבה שלוש שנים ברציפות והשנה לפניה הובסנו ב3-0 משפיל. יש גם רצון נגדי לשחק פחות ברולטה ולהבטיח סגל שיכול לעשות דברים באירופה. מבחינתי האליפות עד גיל 20 היא לא מדד מספק לגבי היורוליג. אני חושב שההתעקשות להשאיר אותו העונה במכבי הייתה טעות.

אבל כבר השאירו אותו, אז למה לא לתת לו לשחק? כמה כשרונות עם פוטנציאל יורוליג כבר גדלים לנו פה?
זה לא עוד מקרה בנדר שמקריבים מקום בחמישייה בשביל לקדם שחקן שלא ברמה. זוסמן גם ככה אמור להיות שחקן משלים, אבל מה ההגיון בלהביא עוד סווינגמן, שלא רק יקח דקות מזוסמן אלא גם מרול וקיין, כאשר יש צורך הרבה יותר מהותי בקומבו-פורוורד מגן?
SirCharles

הודעהעל ידי שועל » 18 אוגוסט 2018, 17:05

בינתיים הוא לא הוכיח שהוא פוטנציאל יורוליג. וגם אם כן, זה לא רלוונטי לטווח הקצר.
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי toja27 » 18 אוגוסט 2018, 17:11

SirCharles כתב:
toja27 כתב:

אבל כבר השאירו אותו, אז למה לא לתת לו לשחק? כמה כשרונות עם פוטנציאל יורוליג כבר גדלים לנו פה?
זה לא עוד מקרה בנדר שמקריבים מקום בחמישייה בשביל לקדם שחקן שלא ברמה. זוסמן גם ככה אמור להיות שחקן משלים, אבל מה ההגיון בלהביא עוד סווינגמן, שלא רק יקח דקות מזוסמן אלא גם מרול וקיין, כאשר יש צורך הרבה יותר מהותי בקומבו-פורוורד מגן?

לא אמרתי להביא בהכרח סווינגמן, בסיטואציה שנוצרה כנראה שגם אני מעדיף 3-4 עם הגנה. רק קח בחשבון שגם ה3-4 יקח מזוסמו דקות. העמדה 4 כבר מלאה עם קלויארו-אובראיינט , מדי פעם כהן וה3-4 שבתאוריה שיכול להיכנס לעמדה 4 בסיטואציות ספיציפיות. ה3-4 ישחק בעיקר בעמדה 3, כי שוב עמדה 4 כבר מלאה. הדקות שה3-4 התיאורטי יקח מהעמדה 3, לוקחות גם מקיין ורול דקות בעמדה הזאת . בסופו של דבר איך שלא נסתכל על זה, אם זה יהיה 2-3 או 3-4, יקח מזוסמן דקות ביורוליג. אם מכבי רוצים לתת לזוסמן ברצינות במה, הם צריכים לעצור כאן. השאלה - האם זה הדבר הנכון לקבוצה?
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי Jack55 » 18 אוגוסט 2018, 17:20

toja27 כתב:בכל אופן , אפשר לתת לו הרבה דקות בליגה ולדאוג שהמאמן מכניס אותו למשחק בצורה מודעת בליגה הישראלית כסוג של פשרה.

בדיוק בליגה מצדי שישחק 25 דקות כל משחק ויפתח גם בעמדה 3 כל משחק .
אבל צריך להיות ריאליים ואי אפשר לבנות על שחקן כמו זוסמן כבורג מרכזי ברוטציה של היורוליג, מצפה שיקבל 10 דקות פלוס מינוס כל משחק בהתחלה ולאט לאט לראות אם מתאים לעלות לו את זה ליותר דקות או שבכלל צריך להוריד לו את הדקות .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי גל גל » 18 אוגוסט 2018, 17:25

יש מצ בשבכלל זוס פותח בחמישייה

זה כבר קרה בתחילת העונה שעברה
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי Jack55 » 18 אוגוסט 2018, 17:33

גל גל כתב:יש מצ בשבכלל זוס פותח בחמישייה

יכול להיות אבל לא נראלי, אני חושב שהמקום של קיין בחמישייה דיי מובטח
שחקן כמוהו אתה חייב בחמישייה בשביל שיעצור את הכוכב של הקבוצה היריבה בדקות הראשונות ולא ייתן לו להיכנס למשחק .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי גל גל » 18 אוגוסט 2018, 17:53

Jack55 כתב:

שחקן כמוהו אתה חייב בחמישייה בשביל שיעצור את הכוכב של הקבוצה היריבה בדקות הראשונות ולא ייתן לו להיכנס למשחק .

פארגו אולי יעלה מהספסל

ווילבקין -זוסמן-קיין-אובראיינט-בלאק

הרכב הגנתי די טוב ויש גם קליעה , ריבאונד סייז יחסית

לא רע
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי Jack55 » 18 אוגוסט 2018, 17:56

גל גל כתב:
Jack55 כתב:

פארגו אולי יעלה מהספסל

ווילבקין -זוסמן-קיין-אובראיינט-בלאק

הרכב הגנתי די טוב ויש גם קליעה , ריבאונד סייז יחסית

לא רע

כן בפעמים שספאחיה לא ייפתח עם פארגו זה בהחלט נשמע יותר הגיוני .
אבל אני לא הייתי ממהר עם זה, הייתי בהתחלה נותן לו בסביבות ה10-15 דקות למשחק רואה איך הוא ברמה הזאת ואם הוא באמת הצליח להשתפר יותר ולהוכיח את זה ביורוליג ורק אז מנסה לשלב אותו בחמישיות
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי toja27 » 18 אוגוסט 2018, 17:57

מה זה משנה באמת מי עולה בחמישיה? חשוב יותר איך המאמן תופס את ההיררכיה בין השחקנים ועם מי הוא יסיים.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי Jack55 » 18 אוגוסט 2018, 17:59

toja27 כתב:מה זה משנה באמת מי עולה בחמישיה? חשוב יותר איך המאמן תופס את ההיררכיה בין השחקנים ועם מי הוא יסיים.

זה העיקר
אבל חשוב גם מי פותח לך את המשחק ושלא תפתח עם חמישייה שעל ההתחלה תגרום לך לרדוף אחריי הקבוצה היריבה לאורך כל המשחק .
בסהכ צריך לפתוח עם חמישייה מאוזנת שתהייה מתאימה לפי הקבוצה שאנחנו משחקים מולה .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי toja27 » 18 אוגוסט 2018, 18:11

Jack55 כתב:
toja27 כתב:מה זה משנה באמת מי עולה בחמישיה? חשוב יותר איך המאמן תופס את ההיררכיה בין השחקנים ועם מי הוא יסיים.

זה העיקר
אבל חשוב גם מי פותח לך את המשחק ושלא תפתח עם חמישייה שעל ההתחלה תגרום לך לרדוף אחריי הקבוצה היריבה לאורך כל המשחק .
בסהכ צריך לפתוח עם חמישייה מאוזנת שתהייה מתאימה לפי הקבוצה שאנחנו משחקים מולה .

כן זה ברור, החמישיה צריכה להיות סולידית. אני רק מאמין בסבירות גבוהה שנמצא למשל את פארגו עולה מהספסל אבל יסיים משחקים עם וולבקין. אני אישית פחות מייחס חשיבות לחמישיה הפותחת ויותר למסיימת משחקים.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Gevaudan ו־35 אורחים