המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד הפועל ב"ש, 20 באפריל, שבת, 20:40

ת'רד הקו הקדמי (או: איך יראו עמדות 3-4-5)

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: ת'רד הקו הקדמי (או: איך יראו עמדות 3-4-5)

הודעהעל ידי Rampel » 11 אוגוסט 2018, 19:07

MTA2311 כתב:פארגו, קיין, ווילבקין וטיוס ירכיבו ככהנ את החמישייה הנמוכה במפעל, אלא אם יצרפו אליהם את פסנקו או וראנש.

סייז זה פאקטור חשוב מאוד.
אני לא אומר שהם צריכים לשחק ביחד. אני אומר שבכל עמדה צריך להיות שחקן משמעותי שיודע לתת הגנה. אם השחקן הבא שמביאים הוא שחקן עם טיקט הגנתי בעמדה 4, הוא יכול להשלים טוב את אובראיינט בחמישיה. שיהיה 4-5 ואפילו 7 פוטר, הלוואי.. אבל שידע לעשות הגנה. או במילים אחרות, דיימונד סטון לא צריך להיות פה.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי SirCharles » 11 אוגוסט 2018, 20:03

החציל האצטקי כתב:
שמואל1 כתב:לוק באביט שחקן טוב ומועמד למכבי בערך כל קיץ כבר כמה שנים. לצערי אני לא רואה אותו משחק בעמדה 3 באירופה.

הוא שיחק גם בעמדה 3 בניז'ני, שהריצה בזמנו את סמן אנטונוב ופרימוז בריזץ' ב4 וב5. גם 3 וגם 4.
אבל אני בהחלט רואה אותו מסוגל להיות 3 איכותי, הרבה יותר משאני רואה אותו בתור 4 איכותי.

בכל מקרה, האופציה הזאת טובה כי היא נותנת למכבי גם גמישות עם הרכבים של באביט ב4 ליד אובריאנט או סטון ב5.
הכל פתוח ברגע שאתה מביא 3/4 ו5/4, וזה מה שאני מציע כאן.

זה מאפשר למכבי להעמיד הרכבי קליעה פסיכיים עם רול, באביט וקלוריו כשיש לה בפנים איזשהו גבוה עם נוכחות פיזית וגארד יוצר בחוץ (עם ווילבקין זה בכלל מסוכן), אבל גם המון אופציות אחרות.

הרעיון הוא יותר להתבסס על הנעת כדור וספייסינג איכותי, כשלכולם יש יכולת אישית די גבוהה ובעיקר יכולת גבוהה לצלוף מבחוץ, ולאו דווקא להתקבע רק על פיק אנד רול.

רול, באביט וקלויארו זו שלישייה נטולת אתלטיות והגנה ברמה כזו שגם אם תוסיף להם את גארי פייטון ודיקמבה מוטומבו אני לא בטוח שזה יעזור.
איפה השחקן שישמור את שנגליה ושאר ה4 המוכשרים של היורוליג?
ובאיזה עולם לוק באביט מזכיר את דמארה קארול של אטלנטה?
SirCharles

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 11 אוגוסט 2018, 21:33

SirCharles כתב:רול, באביט וקלויארו זו שלישייה נטולת אתלטיות והגנה ברמה כזו שגם אם תוסיף להם את גארי פייטון ודיקמבה מוטומבו אני לא בטוח שזה יעזור.
איפה השחקן שישמור את שנגליה ושאר ה4 המוכשרים של היורוליג?
ובאיזה עולם לוק באביט מזכיר את דמארה קארול של אטלנטה?

קודם כל, באביט שומר יותר טוב מהקרדיט שניתן לו. אני לא בטוח שהוא שומר פחות טוב מעמרי כספי לצורך העניין, שיש לו כלים פיזיים דומים.

ווילבקין - רול - באביט - אובריאנט - סטון זה הרכב גדול פיזית, ארוך למד, עם קו ראשון של לחץ מווילבקין וגופות גדולים שתיתקל בהם בכל מדרגה.
אפשר לשמור עם סגל כזה, ובוודאי שעם גיבויים של קיין וטיוס (ובמידת מה פארגו וזוסמן) מהספסל, אפשר להעמיד הרכבים הגנתיים ראויים.

אני לא מכיר הרבה מספרי 4 שמביאים גם פיזיות וסייז, גם משחקים מעל הטבעות, גם ניידים וגם קולעים מבחוץ שיתפרו אותך בהרכב כזה.
יש לך מה להציע נגד רוב האיומים. אולי שחקן כמו שנגליה יהיה קשה לעצירה אבל גם מולו אני אוהב את אובריאנט כמצ'-אפ.
מול כל מיני ניקולו מלים אפשר לזרוק גם את אובריאנט וגם את באביט ולראות מה עובד יותר טוב. ברגע שיחכה בצבע עוד גוף גדול כמו סטון או מטריה אווירית כמו טיוס יהיה לגבוהים קשה.

מול שחקני כנף יש לך את קיין כשחקן למשימות מיוחדות. מול סנטרים כבדים סטון ואובריאנט מביאים גם פיזיות וגם אתלטיות ברמה סבירה, אורך מצויין.
אני אוהב אותם מול הקייל היינסים והבריאנט דאנסטונים ואני אוהב אותם מול הטיבור פלייסים והאנטה טומיצ'ים וגם מול גוסטבו איון ויאן וסלי.

סה"כ, זה ליין אפ גבוה, חזק ומגוון, והאופציות על הספסל מספיק איכותיות כדי שיהיה אפשר לחסל איומים נקודתיים.
ברמת ההגנה הקבוצתית, אפשר לייצר פה שיטה מספיק אפקטיבית שתעבוד טוב.

באיזה עולם באביט מזכיר את קארול?
בעולם שהוא סמול פורוורד שיכול לזוז לעמדה 4, שמסוגל לעשות נזק רב גם בלי הכדור, שהוא ספייסר מצויין ויכול גם לתת אופצייה סבבה של משחק פנים מעמדה 3.
שוב, אני תופס ממנו בהגנה כאחד שיכול להתמודד עם שחקני 3-4 גדולים בצורה טובה, ומול סווינגמנים תמיד יהיה לי את קיין כגיבוי.

אל תטעו.
אוקארו ווייט השחיף לא מסוגל לשמור את שנגליה.
גם טאריק בלאק לא מתאים לשמור אותו, וגם לתומאס רובינסון יהיה קשה.

אני מעדיף לצרף סייז, כשרון ועומק בעמדות 3/4 ו5/4, וככה לנסות לייצר הגנה קבוצתית ראוייה יותר. לאו דווקא בזכות שמירה אישית יוצאת דופן.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 11 אוגוסט 2018, 21:47

Rampel כתב:
MTA2311 כתב:פארגו, קיין, ווילבקין וטיוס ירכיבו ככהנ את החמישייה הנמוכה במפעל, אלא אם יצרפו אליהם את פסנקו או וראנש.

אני לא אומר שהם צריכים לשחק ביחד. אני אומר שבכל עמדה צריך להיות שחקן משמעותי שיודע לתת הגנה. אם השחקן הבא שמביאים הוא שחקן עם טיקט הגנתי בעמדה 4, הוא יכול להשלים טוב את אובראיינט בחמישיה. שיהיה 4-5 ואפילו 7 פוטר, הלוואי.. אבל שידע לעשות הגנה. או במילים אחרות, דיימונד סטון לא צריך להיות פה.

אובריאנט לא בדיוק סנטר ויהיה נכון יותר להריץ אותו בעמדה 4 ולקוות שימצא את עצמו שם. בעמדה 5 הוא מוגבל אפילו יותר הגנתית, לטעמי.
לשים לידו שחקן רזה כמו אוקארו ווייט, או לחלופין שחקן כבד ונמוך כמו טאריק בלאק, לא ייתן לך את הורסטיליות בהגנה פתאום.
זה פשוט לא קם ונופל על שומר אישי טוב או רים פרוטקשן ברמה.
צריך לבנות פה הרכב שלם שיכול לספק הגנה קבוצתית חזקה.

לא מספיק להחתים שחקנים שהטיקט שלהם הוא יענו-הגנה, אבל לא ישדרגו אותך מספיק ברמה הקבוצתית.
טאריק בלאק הוא "כאילו" שומר מעולה. בפועל הוא יעשה לך קו קדמי של שני דרדסים כבדים.
אוקארו יעשה לך קו קדמי של דרדסים כשאחד כבד מדי ואחד רזה מדי.

זה לא משהו.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי MTA2311 » 11 אוגוסט 2018, 21:49

בספק גדול מאוד אם אובראיינט ישחק 4 במכבי. בכלל, ככל שעובר הזמן פחות ופחות מבין את ההחתמה הזאת. סתם תוקע אותנו.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 11 אוגוסט 2018, 21:51

MTA2311 כתב:בספק גדול מאוד אם אובראיינט ישחק 4 במכבי. בכלל, ככל שעובר הזמן פחות ופחות מבין את ההחתמה הזאת. סתם תוקע אותנו.

למה שלא ישחק בעמדה הזו בעצם?
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי MTA2311 » 11 אוגוסט 2018, 21:55

החציל האצטקי כתב:
MTA2311 כתב:בספק גדול מאוד אם אובראיינט ישחק 4 במכבי. בכלל, ככל שעובר הזמן פחות ופחות מבין את ההחתמה הזאת. סתם תוקע אותנו.

הוא נראה לי הרבה יותר 5 קטן באירופה. מאמין שמכבי מייעדת אותו ל4, אבל אני בספק אם זה ילך.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 11 אוגוסט 2018, 22:01

MTA2311 כתב:
החציל האצטקי כתב:

הוא נראה לי הרבה יותר 5 קטן באירופה. מאמין שמכבי מייעדת אותו ל4, אבל אני בספק אם זה ילך.

התקפית אני לא רואה בעיה שישחק 4.
יש לו מגוון מספיק רחב של כישורים כדי לעשות המון נזק מהעמדה הזאת.

הגנתית יש ספקות לגבי היכולת שלו להזיז רגליים, אבל גם בעמדה 5 יש לו בעיות עם הסייז והעובדה שהוא לא שומר פיק אנד רול גדול.
מבחינתי הוא 4 שיכול לזוז ל5. לא ההיפך. צריך לבנות אותו שם, ולהתאים לו שחקנים שיעזרו לו בעמדות 3 ו5.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי שועל » 11 אוגוסט 2018, 22:03

אני חושב שהוא לא שחקן מספיק טוב בשני צידי המגרש. כ5 ועם 4 איכותי לצידו, הוא לפחות יתרום בספייסינג ויהווה פחות נזק כנראה בהגנה.
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי SirCharles » 11 אוגוסט 2018, 22:04

החציל האצטקי כתב:
Rampel כתב:

אובריאנט לא בדיוק סנטר ויהיה נכון יותר להריץ אותו בעמדה 4 ולקוות שימצא את עצמו שם. בעמדה 5 הוא מוגבל אפילו יותר הגנתית, לטעמי.
לשים לידו שחקן רזה כמו אוקארו ווייט, או לחלופין שחקן כבד ונמוך כמו טאריק בלאק, לא ייתן לך את הורסטיליות בהגנה פתאום.

לא מספיק להחתים שחקנים שהטיקט שלהם הוא יענו-הגנה, אבל לא ישדרגו אותך מספיק ברמה הקבוצתית.
טאריק בלאק הוא "כאילו" שומר מעולה. בפועל הוא יעשה לך קו קדמי של שני דרדסים כבדים.

זה לא משהו.

לא מסכים לגבי ווייט ואובריינט.
ווייט רזה אבל ממש לא דרדס (2.03 עם מוטת ידיים של 2.11) ואתלט מצוין שגם מזנק לכדורים חוזרים מעל הטבעת וגם חוסם וויקסייד מעולה. דוקא ליד אובריינט זה לדעתי יכול לעבוד כי ג'וני רחב ועושה בוקס אאוט כמו שצריך בריבאונד ויכול לשים גוף על סנטרים כבדים וגם אם לא יחסום אותם יפריע להם מספיק כשווייט יחפה עליו. דוקא המשפט שלך שהדגשתי מפחיד אותי...אובריינט יתקשה מאוד לא רק מול שנגליה. לקוות שהוא יסתדר גם עם שאר ה4 המובילים ביורוליג (אני לא צריך להזכיר לך מי הם, כתבת אותם בתרד היורוליג) זה לא דבר לבנות עליו הגנה. יאכלו אותו בפיקנפופ כל התקפה.

עוד סיבה להביא את ווייט היא מבחינה התקפית. הוא לא סקורר גדול אבל טס למתפרצות, יודע לחתוך לסל, קולע טוב מהקו ושיפר את הקליעה מבחוץ בשנתיים האחרונות מעבר לים.
הוא שיחק באירופה כולה שנתיים בהן הראה התקדמות ולדעתי אחרי שהתנסה בפיזיות של הNBA (בשתי עמדות הפורוורד) הוא לדעתי יכול להיות אחלה שחקן יורוליג.
SirCharles

הודעהעל ידי MTA2311 » 11 אוגוסט 2018, 22:10

החציל האצטקי כתב:
MTA2311 כתב:
החציל האצטקי כתב:

התקפית אני לא רואה בעיה שישחק 4.
יש לו מגוון מספיק רחב של כישורים כדי לעשות המון נזק מהעמדה הזאת.

הגנתית יש ספקות לגבי היכולת שלו להזיז רגליים, אבל גם בעמדה 5 יש לו בעיות עם הסייז והעובדה שהוא לא שומר פיק אנד רול גדול.
מבחינתי הוא 4 שיכול לזוז ל5. לא ההיפך. צריך לבנות אותו שם, ולהתאים לו שחקנים שיעזרו לו בעמדות 3 ו5.

אשאל ככה. לפני ההחתמה של אובראיינט היינו צריכים 3+4+5. אחרי ההחתמה הצורך הזה השתנה בעיניך?

בעיני לא.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Rampel » 11 אוגוסט 2018, 22:12

SirCharles כתב:
החציל האצטקי כתב:
Rampel כתב:

זה לא משהו.

לא מסכים לגבי ווייט ואובריינט.
ווייט רזה אבל ממש לא דרדס (2.03 עם מוטת ידיים של 2.11) ואתלט מצוין שגם מזנק לכדורים חוזרים מעל הטבעת וגם חוסם וויקסייד מעולה. דוקא ליד אובריינט זה לדעתי יכול לעבוד כי ג'וני רחב ועושה בוקס אאוט כמו שצריך בריבאונד ויכול לשים גוף על סנטרים כבדים וגם אם לא יחסום אותם יפריע להם מספיק כשווייט יחפה עליו. דוקא המשפט שלך שהדגשתי מפחיד אותי...אובריינט יתקשה מאוד לא רק מול שנגליה. לקוות שהוא יסתדר גם עם שאר ה4 המובילים ביורוליג (אני לא צריך להזכיר לך מי הם, כתבת אותם בתרד היורוליג) זה לא דבר לבנות עליו הגנה. יאכלו אותו בפיקנפופ כל התקפה.
עוד סיבה להביא את ווייט היא מבחינה התקפית. הוא לא סקורר גדול אבל טס למתפרצות, יודע לחתוך לסל וקולע טוב מהקו.

בדיוק ככה אני רואה את זה.

אני רק אוסיף שאובראיינט שהוא אנדרסייזד בטירוף ב-NBA ועדיין שיחק המון כסנטר בליגה הזו. ב-NBA הוא לא הסתדר ב-4, אז עם מספרי 4 יותר נמוכים ואתלטים בסמול בול האירופי הוא כן יסתדר?

הוא טווינר התקפי, שזה אחלה בגיוון, אבל בהגנה מפחיד אותי לראות אותו מול כל מי שלא נופל לקטגוריה של שאנגליה.

סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 11 אוגוסט 2018, 22:19

אין לי שום בעיה עם אוקארו ווייט.
אני תופס ממנו, הוא שחקן מעולה, וכנראה שהיה מאפשר למכבי להביא סנטרים שיותר קל למצוא כרגע בשוק אם היה מגיע *במקום* אובריאנט.

אבל הלכו על ג'וני, שאני רואה אצלו פוטנציאל מצויין בתור 4 ביורוליג, גם אם לא השומר הכי גדול, ואני חושב שיהיה נכון להתאים לו שחקנים אחרים, ולא ווייט או בלאק שלכל אחד מהם יש את המגבלות שלו.

מיותר לציין שוב- אוקארו ווייט לא היה בתוכניות של מכבי. אבל בואו נמשיך להאמין לדיווחים מאיזה צייצן איטלקי שמבלבל בביצים.

אור- מבחינתי צריך פה 5 ו3. ג'וני זה ה4 הפותח שלי, ויש לו הרבה מאוד דברים להציע. בהגנה- מה לעשות- פחות מבהתקפה.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי Rampel » 11 אוגוסט 2018, 23:21

זה שנוח לראות אותו כ-4 כי הוא לא 7 פוטר וקולע מחוץ לקשת לא באמת הופך אותו ל-4. נראה שהבחור עשה את רוב הדקות שלו בעמדה 5.

ויייט הוא לא השחיף מאריס שאתה מנסה לצייר - 2.03 ו-98 קילו - אותו גובה ו-5 קילו פחות מטרבור בוקר שיצרת סביבו הייפ. הוא אמנם לא בולדוזר כמו בוקר, אבל הוא מחפה על זה עם אתלטיות ולא פחות האסל.

לדעתי אם מכבי באמת לא פנתה אליו זו חלמאות, כי אני לא רואה אותה מוצאת משהו טוב יותר. אלא אם אתה רואה 4.5 הגנתי אחר שמביא איתו גם את הסייז שחסר לוויט.

סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי שועל » 11 אוגוסט 2018, 23:55

Rampel כתב:זה שנוח לראות אותו כ-4 כי הוא לא 7 פוטר וקולע מחוץ לקשת לא באמת הופך אותו ל-4. נראה שהבחור עשה את רוב הדקות שלו בעמדה 5.

ויייט הוא לא השחיף מאריס שאתה מנסה לצייר - 2.03 ו-98 קילו - אותו גובה ו-5 קילו פחות מטרבור בוקר שיצרת סביבו הייפ. הוא אמנם לא בולדוזר כמו בוקר, אבל הוא מחפה על זה עם אתלטיות ולא פחות האסל.

לדעתי אם מכבי באמת לא פנתה אליו זו חלמאות, כי אני לא רואה אותה מוצאת משהו טוב יותר. אלא אם אתה רואה 4.5 הגנתי אחר שמביא איתו גם את הסייז שחסר לוויט.

יש לך ספק שאם למכבי היייתה היכולת הכספית היא הייתה מביאה אותו? זה לא שהיא לא מודעת לקיומו.

זה השלב הזה בקיץ שמכבי מביאה את השם הראשון שמסכים לבוא בסכום שהיא הקציבה.
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי arie85 » 12 אוגוסט 2018, 00:45

אז ממה שאני מבין מניתוח שלכם שמכבי צריכה יותר 3-4 מ5 כי את עמדת החמש בנוסף לטיוס מיועדת לג'וני?
כלומר אם מכבי מביאה עוד זר אחד זה לא צריך להיות סנטר?
arie85

הקודם

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־53 אורחים