המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד הפועל ב"ש, 20 באפריל, שבת, 20:40

ת'רד הקו הקדמי (או: איך יראו עמדות 3-4-5)

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: ת'רד הקו הקדמי (או: איך יראו עמדות 3-4-5)

הודעהעל ידי toja27 » 07 אוגוסט 2018, 20:47

בכל מקרה , אני הייתי מציע להכניס במערכת השיקולים שלהם לעכשיו גם באיזו עמדה יכולים להביא שחקן איכותי יותר שגם יודע לעשות הגנה. כלומר לא להינעל דווקא על עמדה אחת, אלא לראות בהתאם לשוק , איזה שחקן איכותי הם יכולים להביא. דווקא בקטע הזה אובראיינט מאפשר קצת גמישות.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 07 אוגוסט 2018, 21:03

אני מלכתחילה אמרתי אחרי ההחתמה של אובריאנט שצריך להביא 3-4 ולא 4-5
להישאר בלי עמדה 3 ועם 4 של קאלוירו וכהן זה התאבדות
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי Jack55 » 07 אוגוסט 2018, 21:08

גם אני חושב שעם כל הכבוד לוויט, אנחנו צריכים להביא לפה שחקן עם יותר מסה ופיזיות .
שיביאו סנטר בן זונה כזה שכל פעם שהמגן ישמור אותו ירעדו לו הביצים בגלל הפיזיות של הסנטר שלנו .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי Naor116 » 07 אוגוסט 2018, 21:21

כרגע הפיט הכי טוב הוא כריסטיאן ווד ואחריו טרנס ג׳ונס שבנוי בצורה טובה ולפי מה שאני זוכר מתקופתו בליגה ב2016-17 הוא מסוגל לשחק אפילו ב3 לפעמים ולספק ריווח עם קליעה לא רעה לשלוש , אבל על מה שהוא עשה השנה אין לי מושג
Naor116

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 07 אוגוסט 2018, 21:25

הסיפור הוא היצע וביקוש, ומסגרת תקציב די קשיחה.
אם יהיו שני שחקנים טובים בעמדות 3 ו5 שיסכימו לשחק פה במחירים שמכבי מוכנה לשלם- זו גם יכולה להיות אופציה.
האופציות לסנטרים בכירים בכסף גדול מצטמצמות משמעותית.

אין סיבה לרוץ ולהביא שחקנים לא מתאימים או יקרים רק כי הם שמות.
יכולים לקחת את הכמה שבועות האלה, להבין מה נשאר פנוי ומי מוכן לבוא בסכומים (הסבירים לחלוטין) שמכבי מציעה, ולקבל החלטה.

נחכה ונראה מה מתפתח. הסגלים למחנות מתחילים להסגר והאופציות מתחילות להתבהר בהתאם.

לא פסלו את האופציה של חיזוק ב-3, אבל היא מורכבת ומחייבת כמה משתנים שלאו דווקא מתחברים כרגע.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי Naor116 » 07 אוגוסט 2018, 21:27

חציל אתה לא חושב שג׳ונס יכול להתאים פה?
Naor116

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 07 אוגוסט 2018, 21:39

Naor116 כתב:חציל אתה לא חושב שג׳ונס יכול להתאים פה?

יכול בקונסטלציה מסויימת.
לא חושב שהוא לבד פותר את כל הבעיות.

הייתי מעדיף קומבינציה של 3 ו5 זולים ומתאימים יותר. יש כאלה.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 08 אוגוסט 2018, 16:10

אני יכול לחבב את הרעיון של אוקארו ווייט אם מכבי הולכת על דומיניק סאטון ב-3 לידו.
זו אמנם תהיה קבוצה נמוכה, אבל מאוד אתלטית ותוכל לשחק הגנת חילופים חזקה.

בלי 3 מאוד פיזי ואתלטי לידו ווייט נראה לי קצת פריך מדי כגבוה שיסגור את הסגל הזה.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי felix_r » 09 אוגוסט 2018, 00:08

החציל האצטקי כתב:אני יכול לחבב את הרעיון של אוקארו ווייט אם מכבי הולכת על דומיניק סאטון ב-3 לידו.
זו אמנם תהיה קבוצה נמוכה, אבל מאוד אתלטית ותוכל לשחק הגנת חילופים חזקה.

בלי 3 מאוד פיזי ואתלטי לידו ווייט נראה לי קצת פריך מדי כגבוה שיסגור את הסגל הזה.

דומיניק סאטון חתם בריטאס הליטאית
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

Re: ת'רד המלפפונים V5

הודעהעל ידי SirCharles » 09 אוגוסט 2018, 00:17

רגע לא הבנתי, סגרו את התרד הקודם בגלל שסאטון חתם בריטאס וירד מהפרק, או שבעמ' 50 מעדכנים גרסה?
מבחינתי זה לא רע שלא הלכו על סאטון כי למרות שזה לא רע להחזיק עוד "דאנדרה קיין על סטרואידים" כמו שחציל תיאר יפה, אם זה הוא או ווייט אני מעדיף את השני שגם קולע מצוין מהקו וקצת יותר טוב מ3. חוץ מזה הרכבים שלו עם קיין וטיוס היו עלולים להיות בעייתיים מאוד מבחינת קליעה מהקו ומבחוץ והובלת כדור (לסאטון יש אחלה צעד ראשון אבל הוא לא איזה מוביל כדור או מוסר מצטיין, גם ווייט לא דרך אגב.. אבל הוא יותר גבוה וארוך ועם מעל 80% מהקו) וזה לא שאובריינט הוא איזה בוב קוזי...

אני גם לא בטוח אם צריך עוד 2-3 זר עכשיו שזוסמן נשאר (כמו היליארד שלמרות שהוא שחקן טוב לגמרי יבלום את ה-U20 MVP שלנו) , הרי אם כבר השארתם אותו תנו לבחור לשחק.

מבחינתי קיין הוא ה3 הפותח שלנו. אין לו קליעה והובלת כדור ברמה מספקת עבור גארד אבל הוא מספיק פיזי כדי לשמור על רוב מספרי ה3 (ועל אלו שלא, ווייט יכול לכסות) הוא ריבאונדר מצוין שלא צריך את הכדור ביד ויכול לחיות בהתקפה על חיתוכים ריב' התקפה מתפרצות ושלשות מזדמנות (שיפר את הקליעה מבחוץ משמעותית בשלהי העונה שעברה).
אני יכול לראות חמישייה של פארגו, סקוטי, קיין, ווייט ואובריינט.
אין פה חולייה ממש חלשה בהגנה (ג'וני יהיה בעייתי בפיקנרול אבל ווייט וקיין מספיק מהירים בשביל לחפות עליו, פארגו יכול לשים גוף על גארדים גדולים וסקוטי גם כך עדיף בשמירה על הכדור ופחות במעבר בחסימות).
בהתקפה יש קליעה (ווילבקין) משחק פוסט (אובריינט) חותכים (ווייט וקיין) וריבאונדרי התקפה (שלושתם) ופלור ג'נרל שעדיין מהווה איום בחדירה (ג'רמי).
כאשר אחד מהגארדים יתעייף השני יעבור לרכז וייכנסו רול (כדאי לצד סקוטי לייצר הרכב קליעה מאיים שפחות בעייתי בהגנה מאשר יחד עם פארגו) או זוסמן (עדיף לצד ג'רמי מאחר ויובל הגנתי יותר ולא צריך את הכדור ביד) וכאשר השני יתעייף ספחיה יישלח את דיבה' פנימה לכמה דקות שיתעלק על הרכז היריב.
את קיין יכולים להחליף ווייט בהרכב גבוה, קלויארו להרכב גבוה עם קליעה וגם זוסמן ורול להרכבי גארדים.
במקום ווייט אפשר לשחק עם אובריינט בהרכב שני גבוהים, ועם קלויארו כהן ואפילו לוי כסטרץ' 4.
טיוס יחליף את אובריינט. כנראה שחסר פה עוד איזה באנגר גדול מימדים. לא חייב להיות מישהו יקר... מעניין מה המצב הפיזי של פטריק יאנג. אם הוא חי וקיים ומסוגל לנוע מבלי להישבר בכיף הייתי מביא אותו כזר נוסף (רק ליורוליג) של 5-10 דקות של הגנה ריבאונד והאסל. לא נראה לי שהוא יקר מדי.
SirCharles

הודעהעל ידי Jack55 » 09 אוגוסט 2018, 00:23

כל 50 עמודים סוגרים ופותחים חדש
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי SirCharles » 09 אוגוסט 2018, 00:36

WTF just happened?
איך ההודעה שלי עברה מתרד המועמדים לפה?
לא, באמת, כתבתי על ההרכב שהייתי רוצה לראות (לא רק קו קדמי אלא גם אחורי ומכל הצדדים) מסביב לווייט שלפי חלק מהאתרים הוא מועמד (או לפחות היה בזמן שרשמתי את ההודעה...) למה הזיזו אותה דוקא לפה?
SirCharles

הודעהעל ידי שועל » 09 אוגוסט 2018, 01:11

ההתפתחות של זוסמן לא מעניינת. שילמו לו להתפתח בליגה או בקבוצה אחרת. הוא לא ממלא מקום של שחקן ביורוליג.

צריך פה עוד 2 החתמות.
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי arie85 » 09 אוגוסט 2018, 03:30

שועל כתב:ההתפתחות של זוסמן לא מעניינת. שילמו לו להתפתח בליגה או בקבוצה אחרת. הוא לא ממלא מקום של שחקן ביורוליג.

צריך פה עוד 2 החתמות.

הוא שיחק בעונה שעברה שמונה דקות ממוצא ביורוליג ב19 משחקים? אפשר וצריך לעלות את זה בעונה הבאה ל12-13 דקות כמעט בכל המשחקים
רק ככה יהפכו אותו לשחקן משמעותי בעוד שנה-שנתיים לפחות כמו שהיו פניני ואוחיון בעונות שהיינו מגיעים בקביעות לפליאוף ואפילו זכינו בגביע אירופה
arie85

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 11 אוגוסט 2018, 17:41

טוב, אני חושב שיש לי את זה.
ה3 וה5/4 שלי הם לוק באביט ודיימונד סטון.

באביט אמנם 2.06, אבל אני מתקשה להסתכל עליו כעל שחקן פנים, ואפילו לא כסטרץ' פור באופן קבוע.
היתרונות שלו יכולים להיות מקסימליים בעמדה 3.
הוא נראה לי זריז ואתלטי מספיק כדי לשמור בעמדה הזאת באירופה, ומדי פעם לזוז ל4 בסמול בול.
הוא לא בדיוק מתאים לטיפול בכדור, אבל כן מספיק טוב בשביל לסדר חסימות ולצאת לקליעה, להניע כדור ולעזור בריבאונד.
שאלת המחיר תהיה על השולחן, אבל אם מכבי תבחר ללכת עם שחקן כמו סטון- שמגיע ישירות מהג'י-ליג- יכולה להיות פה עסקה במחיר סביר, איכשהו.

סטון מספיק טכני ומלוטש כדי לספק את הדומיננטיות שהייתי רוצה לראות מהקו הקדמי בהתקפה, ואני כן רואה אותו, את אובריאנט ואת באביט מסוגלים לשחק הגנה סבירה בזכות הסייז והפיזיות שלהם.

מכאן זה עניין של שיטת משחק, תרגילים נכונים, אימונים וכשרון.

המודל שאני חושב שנכון למכבי, בהיעדר כשרונות יוצאי דופן ברמה האירופאית, זה המודל של אטלנטה הוקס של בודנהולצר.
נבן ספאחיה היה עוזר המאמן בקבוצה הגדולה של ההוקס ב2014-15 ויכל לראות איך המאמן שלו, עם שינויים מינוריים בסגל, מקפיץ את הקבוצה ממאזן שלילי לעונה של 60-22 בזכות שיטת משחק רצחנית, ועל הדרך נבחר למאמן העונה.
גם ככה ברור שספאחיה משתמש בפלייבוק של הקבוצה הזאת לא מעט, רק שעד עכשיו- לא ממש היו לו השחקנים הנכונים בשביל לעשות את זה.

דווקא כאן, אני יכול לראות קווי דמיון בין סגנון השחקנים שהיו באטלנטה ההיא למה שאני מתאר בראש כאן, וזה נראה לי מאוד מעניין:
ווילבקין ופארגו - ג'ף טיג ודניס שרודר
מייקל רול ולוק באביט - קייל קורבר ודמארי קארול
ג'וני אובריאנט ודיימונד סטון - פול מילסאפ ואל הורפורד

אני אפילו יכול לראות איך קלוריו נכנס לתפקיד של מייק סקוט, איך קיין וזוסמן נכנסים לבייזמור וספולושה, ואיך ג'ייק כהן הופך לפרו אנטיץ' :-t

אולי זה העניין שחזרתי מיוון והדלקתי ג'וינט, אבל אולי זו גם אחלה אופציה בשביל מכבי. אתם תגידו.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי שמואל1 » 11 אוגוסט 2018, 17:47

לוק באביט שחקן טוב ומועמד למכבי בערך כל קיץ כבר כמה שנים. לצערי אני לא רואה אותו משחק בעמדה 3 באירופה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 11 אוגוסט 2018, 17:50

שמואל1 כתב:לוק באביט שחקן טוב ומועמד למכבי בערך כל קיץ כבר כמה שנים. לצערי אני לא רואה אותו משחק בעמדה 3 באירופה.

הוא שיחק גם בעמדה 3 בניז'ני, שהריצה בזמנו את סמן אנטונוב ופרימוז בריזץ' ב4 וב5. גם 3 וגם 4.
אבל אני בהחלט רואה אותו מסוגל להיות 3 איכותי, הרבה יותר משאני רואה אותו בתור 4 איכותי.

בכל מקרה, האופציה הזאת טובה כי היא נותנת למכבי גם גמישות עם הרכבים של באביט ב4 ליד אובריאנט או סטון ב5.
הכל פתוח ברגע שאתה מביא 3/4 ו5/4, וזה מה שאני מציע כאן.

זה מאפשר למכבי להעמיד הרכבי קליעה פסיכיים עם רול, באביט וקלוריו כשיש לה בפנים איזשהו גבוה עם נוכחות פיזית וגארד יוצר בחוץ (עם ווילבקין זה בכלל מסוכן), אבל גם המון אופציות אחרות.

הרעיון הוא יותר להתבסס על הנעת כדור וספייסינג איכותי, כשלכולם יש יכולת אישית די גבוהה ובעיקר יכולת גבוהה לצלוף מבחוץ, ולאו דווקא להתקבע רק על פיק אנד רול.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי cifkcv » 11 אוגוסט 2018, 18:07

החציל האצטקי כתב:טוב, אני חושב שיש לי את זה.
ה3 וה5/4 שלי הם לוק באביט ודיימונד סטון.

באביט אמנם 2.06, אבל אני מתקשה להסתכל עליו כעל שחקן פנים, ואפילו לא כסטרץ' פור באופן קבוע.
היתרונות שלו יכולים להיות מקסימליים בעמדה 3.
הוא נראה לי זריז ואתלטי מספיק כדי לשמור בעמדה הזאת באירופה, ומדי פעם לזוז ל4 בסמול בול.
הוא לא בדיוק מתאים לטיפול בכדור, אבל כן מספיק טוב בשביל לסדר חסימות ולצאת לקליעה, להניע כדור ולעזור בריבאונד.
שאלת המחיר תהיה על השולחן, אבל אם מכבי תבחר ללכת עם שחקן כמו סטון- שמגיע ישירות מהג'י-ליג- יכולה להיות פה עסקה במחיר סביר, איכשהו.

סטון מספיק טכני ומלוטש כדי לספק את הדומיננטיות שהייתי רוצה לראות מהקו הקדמי בהתקפה, ואני כן רואה אותו, את אובריאנט ואת באביט מסוגלים לשחק הגנה סבירה בזכות הסייז והפיזיות שלהם.

מכאן זה עניין של שיטת משחק, תרגילים נכונים, אימונים וכשרון.

המודל שאני חושב שנכון למכבי, בהיעדר כשרונות יוצאי דופן ברמה האירופאית, זה המודל של אטלנטה הוקס של בודנהולצר.
נבן ספאחיה היה עוזר המאמן בקבוצה הגדולה של ההוקס ב2014-15 ויכל לראות איך המאמן שלו, עם שינויים מינוריים בסגל, מקפיץ את הקבוצה ממאזן שלילי לעונה של 60-22 בזכות שיטת משחק רצחנית, ועל הדרך נבחר למאמן העונה.
גם ככה ברור שספאחיה משתמש בפלייבוק של הקבוצה הזאת לא מעט, רק שעד עכשיו- לא ממש היו לו השחקנים הנכונים בשביל לעשות את זה.

דווקא כאן, אני יכול לראות קווי דמיון בין סגנון השחקנים שהיו באטלנטה ההיא למה שאני מתאר בראש כאן, וזה נראה לי מאוד מעניין:
ווילבקין ופארגו - ג'ף טיג ודניס שרודר
מייקל רול ולוק באביט - קייל קורבר ודמארי קארול
ג'וני אובריאנט ודיימונד סטון - פול מילסאפ ואל הורפורד

אני אפילו יכול לראות איך קלוריו נכנס לתפקיד של מייק סקוט, איך קיין וזוסמן נכנסים לבייזמור וספולושה, ואיך ג'ייק כהן הופך לפרו אנטיץ' :-t

אולי זה העניין שחזרתי מיוון והדלקתי ג'וינט, אבל אולי זו גם אחלה אופציה בשביל מכבי. אתם תגידו.

ג'וינט
cifkcv

הודעהעל ידי Rampel » 11 אוגוסט 2018, 18:54

אני חושב שלפני הכל מכבי צריכה ללכת על 4 שיודע לתת הגנה. בין אם זה 4-5 או 4-3, זה פחות קריטי. פארגו, ווילבקין, קיין וטיוס מרכיבים ביחד רביעיה הגנתית לא רעה, כחשסר עוד 4 שידע לתת דקות משמעותיות של הגנה בשביל לאזן את הסגל שעמוס בלא מעט כשרון התקפי כרגע.

בגלל זה נראה לי שווייט היה מושלם למכבי, אבל אני מבין אנשים שמתלוננים על בעיית סייז. הקטע הוא שלא נראה לי שילד בן 21 עם הגנה חשודה הוא הפתרון. זה שיש סייז לא מעיד על הגנה טובה.

בקיצור, מעניין מה המצב של קווינסי אייסי.. מספיק מיואש בשביל להתפשר עלינו?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי MTA2311 » 11 אוגוסט 2018, 18:55

פארגו, קיין, ווילבקין וטיוס ירכיבו ככהנ את החמישייה הנמוכה במפעל, אלא אם יצרפו אליהם את פסנקו או וראנש.

סייז זה פאקטור חשוב מאוד.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: omerk ו־35 אורחים