המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 25 באפריל, חמישי, 21:15

טאריק בלאק

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: רשמית: טאריק בלאק חתם במכבי לעונה אחת

הודעהעל ידי toja27 » 08 דצמבר 2018, 16:42

MTA2311 כתב:
toja27 כתב:אני חושב שאת המיליון דולר הוא כנראה שווה, מתוך מבט של הרגע הזה, אבל אני כן מתעקש לשים את הדברים על דיוקם(שוב בעיני כמובן), זה שהקהל של מכבי טראומטי בקשר לכמה מהגבוהים ששיחקו בקבוצה בעבר, לא הופך אותו למעולה בעיני. הוא גם לא שייך לדעתי כרגע לרשימת הגבוהים שהזכרתי למעלה. רק בשביל התזכורת- שחקן של 12.2 מדד למשחק עם פחות מ70 אחוז מהקו ועושה יותר עבירות מאשר סוחט- בעיני זה לא מעולה.
הוא כן בעיני שחקן סולידי מאוד, בחור רציני שבא לעבודה ועל זה אני מעריך אותו. שווה את המיליון הדולר? בעיני כן, הרבה יותר מזה -לא.

זה נכון, רק שגם לו בגדול מגיעה ההנחה שעושים לאובראיינט על התאקלמות באירופה וכו.

מיליון דולר זה נשמע כמו סכום סביר בהחלט בהתחשב בכלל הנסיבות.

מסכים מגיע.
שוב, מיליון בעיני כשאני מסתכל עליו מרגע זה- מגיע. אבל נוצרה לי כאן מן סוג של תחושה שאנשים היו משאירים אותו תמורת סכום הרבה יותר גבוה ממיליון.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי toja27 » 08 דצמבר 2018, 16:54

האמת שאני לא יודע למה עצרתי רק על ה-4 סנטרים האלו(איון/גודאיטיס/דיוויס/וסלי), מה עם מוליטנוב? מה עם לוברן? מה עם וינסט פרויירה מבאסקוניה? מה עם פלייס? מה עם טומיץ'? בלאק עדיף עליהם?
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי A.Parker » 08 דצמבר 2018, 19:19

אני קצת מאוכזב ממנו דווקא בהגנה. בעוד שבהתקפה הוא באמת יראה יותר טוב לצד רכז חכם, אני נוכח לדעת שהוא לא המפלצת ההגנתית שעשו ממנו כשחתם. עדיין הוא שומר וריבאונד טוב (מאוד?) שיכול להיות יעיל גם בהתקפה ובעל אופי נהדר מכדי שלא נרצה אותו כאן גם במיליון.

האמת? אולי עדיף שהוא לא כל כך טוב אחרת הוא היה עוזב אחרי עונה. במצב הנוכחי עוד יש לנו סיכוי להשאיר אותו.
A.Parker

הודעהעל ידי my man » 08 דצמבר 2018, 19:23

אני לא יודע מה אתם לא רואים שאני כן אבל לדעתי הוא מעולה.
עם רכז נורמלי, לדעתי, הוא יכול להיות מההכי טובים שיש..
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי שועל » 08 דצמבר 2018, 21:08

A.Parker כתב:אני קצת מאוכזב ממנו דווקא בהגנה. בעוד שבהתקפה הוא באמת יראה יותר טוב לצד רכז חכם, אני נוכח לדעת שהוא לא המפלצת ההגנתית שעשו ממנו כשחתם. עדיין הוא שומר וריבאונד טוב (מאוד?) שיכול להיות יעיל גם בהתקפה ובעל אופי נהדר מכדי שלא נרצה אותו כאן גם במיליון.

האמת? אולי עדיף שהוא לא כל כך טוב אחרת הוא היה עוזב אחרי עונה. במצב הנוכחי עוד יש לנו סיכוי להשאיר אותו.

לא נכתב עליו שהוא מפלצת בהגנה באף שלב. ידענו מראש שהוא סביר פלוס ולא יותר.
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי A.Parker » 08 דצמבר 2018, 21:20

שועל כתב:
A.Parker כתב:אני קצת מאוכזב ממנו דווקא בהגנה. בעוד שבהתקפה הוא באמת יראה יותר טוב לצד רכז חכם, אני נוכח לדעת שהוא לא המפלצת ההגנתית שעשו ממנו כשחתם. עדיין הוא שומר וריבאונד טוב (מאוד?) שיכול להיות יעיל גם בהתקפה ובעל אופי נהדר מכדי שלא נרצה אותו כאן גם במיליון.

לא נכתב עליו שהוא מפלצת בהגנה באף שלב. ידענו מראש שהוא סביר פלוס ולא יותר.

דווקא זכור לי שממש היללו אותו בפן הזה
A.Parker

הודעהעל ידי toja27 » 08 דצמבר 2018, 21:44

my man כתב:אני לא יודע מה אתם לא רואים שאני כן אבל לדעתי הוא מעולה.
עם רכז נורמלי, לדעתי, הוא יכול להיות מההכי טובים שיש..

אני אסביר לך, משום מה יש כאן איזו הילה בלתי מוסברת סביב בלאק שאין סביב שום שחקן אחר.
אני לא נגדו, אני כן חושב שהוא סנטר סולידי ושחקן חיובי סה"כ, אבל בעיני ההילה הזאת סביבו כאן לא מוצדקת. אנשים כאן מוכנים להציע לו סכומים גבוהים בלי למצמץ העיקר שישאר לעונה הבאה, כשבעיני תמוה העניין למה בדיוק.
הבט כאן ברשימת השחקנים השחקנים שמשחקים בעמדה 5 "במשרה מלאה או חלקית" לפי הסדר:
נקודות מדד פר 40 דקות:

1.גוסטאבו איון - 39.20
2.ארטורס גודאיטיס- 34.54
3.טיבור פלייס-32.70
4.יאן וסלי- 31.68
5.זאק לידיי- 30.78
6.מייקל אריק- 28.88
7.ברנדון דיוויס-28.38
8.אנטה טומיץ'-28.35
9.אנטאנס קוילאוסקס-27.69
10.ג'ופרי לוברן-27.51
11.ניקולה מילוטינוב- 27.42
12.וינסט פרוייה-26.60
13.ולטר טוורס- 26.00
14.פיליפה רייס- 25.59
15.ג'ורדן מיקי-23.30
16.אלן אומיץ'-22.50
17.קווין סראפין-22.37
18.טאריק בלאק-21.81
.......

אז על מה ההילה סביבו? מילא הייתה תרומה משמעותית בתחום ה-intangibles , כמו בריאן רנדל למשל או כמו קייל היינס, אבל אין לו תרומה משמעותית בעניין הזה. אז על מה סימני הקריאה הבלתי פוסקים בכל מהלך שבלאק מעורב?
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי jol9 » 08 דצמבר 2018, 22:52

השאלה המעניינת היא, כמה מהשחקנים האלה שהבאת היו עושים את זה במכבי. זה לא בדיוק מקום קל להצליח בו.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 08 דצמבר 2018, 23:08

jol9 כתב:השאלה המעניינת היא, כמה מהשחקנים האלה שהבאת היו עושים את זה במכבי. זה לא בדיוק מקום קל להצליח בו.

בלי רכז
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי toja27 » 08 דצמבר 2018, 23:28

jol9 כתב:השאלה המעניינת היא, כמה מהשחקנים האלה שהבאת היו עושים את זה במכבי. זה לא בדיוק מקום קל להצליח בו.

יש גבול לכל תעלול גם בעניין הזה, מייקל אריק יעיל מבלאק
בלא מעט כשהוא משחק בקבוצה הגרועה ביורוליג כשהרכז שלהם הוא לא פחות ולא יותר - מקולום. ארטורס גודאיטיס יעיל בהרבה כשהרכז הוא- מייק ג'יימס, לא יודע כמה יצא לך לצפות במייק ג'יימס לאחרונה...אתה יודע למה גודאיטיס יעיל יותר? כי הוא ריבאונדר טוב יותר, קלעי עונשין טוב הרבה יותר וסוחט יותר עבירות מאשר עושה. אומיץ' יעיל ממנו כשהוא משחק בבודצ'נוסט. אפשר לדבר על כמה בלאק סנטר מעולה מכאן עד הודעה חדשה, בפועל , ולפחות עד עכשיו ועוד בהחלט יש זמן לשיפור, הוא סנטר ממוצע ברמת היורוליג.
התגובה מתייחסת גם להודעה של פליקס.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי שופי שוף » 08 דצמבר 2018, 23:43

אני חושב שאולי מה שהכי טוב בו בעבור מכבי זו העובדה שהוא לא טוב מדי. נגיד והוא היה ברמתו של וסלי, איון ודומיהם, הוא היה נחטף מהמדף בשנה הבאה, בין אם ע"י ריאל או פנר או קבוצה מהNBA.
אבל הוא טוב במידה הנכונה בעבור מכבי, ולכן יש סיכוי ריאלי שהוא יישאר במכבי גם בשנה הבאה תמורת חוזה מכובד של מיליון עד מיליון מאתיים, ולהתחיל את הקיץ בראש שקט בכל הנוגע לשחקנים המובילים בעמדות הגארד והסנטר (ווילבקין גם כן שלו חוזה לעוד שנתיים. אני בטוח שהוא ישתפר ויתייצב עוד העונה. לשחרר אותו בסוף העונה זה לא ריאלי ואימפולסיבי).
שחקנים "מעולים" כפי שציינת טוז'ה כבר כמעט ולא נוחתים פה יותר לצערנו, ואם כן, זמנם פה שאול עד הקיץ הבא.
סמל אישי של המשתמש
שופי שוף

הודעהעל ידי toja27 » 09 דצמבר 2018, 00:07

ולפני שאני אקבל על עצמי את תפקיד הדיין על מלא, אני אציין שזאת עונתו הראשונה של בלאק באירופה ולכן יש מקום להתחשבות כאן כמו שאמרו לפני. דבר שני, הלוז של מכבי היה קשה יותר מהרגיל ובגדול הקבוצה לא רצה טוב, גם כאן יש מקום להקלה.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי jol9 » 09 דצמבר 2018, 00:08

toja27 כתב:

בלא מעט כשהוא משחק בקבוצה הגרועה ביורוליג כשהרכז שלהם הוא לא פחות ולא יותר - מקולום. ארטורס גודאיטיס יעיל בהרבה כשהרכז הוא- מייק ג'יימס, לא יודע כמה יצא לך לצפות במייק ג'יימס לאחרונה...אתה יודע למה גודאיטיס יעיל יותר? כי הוא ריבאונדר טוב יותר, קלעי עונשין טוב הרבה יותר וסוחט יותר עבירות מאשר עושה. אומיץ' יעיל ממנו כשהוא משחק בבודצ'נוסט. אפשר לדבר על כמה בלאק סנטר מעולה מכאן עד הודעה חדשה, בפועל , ולפחות עד עכשיו ועוד בהחלט יש זמן לשיפור, הוא סנטר ממוצע ברמת היורוליג.

אולי אתה צודק, אבל בעיניי בלאק הוא פחות או יותר האחרון בסגל שצריך לדבר עליו כרגע בהקשרים שליליים, ובהסתמך
על הכשרון של הצוות המקצועי של מכבי לאתר שחקנים טובים.

בכל אופן, אני מבטיח לך שאומיץ' במכבי (ובלי רכז כמו שפליקס ציין), עושה הרבה פחות מבלאק, שלא לדבר על ההגנה.
ספציפית לגבי אומיץ' אין באמת מקום לחשוב אחרת, כי ראינו אותו כאן מקרוב.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 09 דצמבר 2018, 00:11

חוץ ממחסור ברכז, יש עוד כמה סיבות מקלות:

א) עונה ראשונה באירופה, עדיין מסתגל.
ב) היה פצוע, וכשחזר לא בריא ב 100%, נתן 2-3 משחקים די חלשים. דבר שמשפיע על הסטטיסטיקה הכוללת של 9 משחקים בלבד בהם שותף.
ג) שיפוט מאוד עוין שמכבי כולה סובלת ממנו העונה (מכבי במקום האחרון ביורוליג בעבירות לזכותה). לכן לא פעם בהתקפה הוא מקבל פיצוצים על הידים, פיצוצים שלא זוכים לשריקות, ומצד שני נשרקות לחובתו כל מיני שריקות גבוליות לעבירות תוקף.

נכון, הסיבות האלה הן לא קריטיות ממש, אבל כולן ביחד במצטבר נותנות השפעה שלילית על האפקטיביות של בלאק.

לגבי המספרים הלא הכי מרשימים שלו בריבאונד, לדעתי זה בגלל שהוא כל פעם קופץ לחסום, ואז משיהו אחר לוקח את הריבאונד.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי toja27 » 09 דצמבר 2018, 00:11

jol9 כתב:
toja27 כתב:

אולי אתה צודק, אבל בעיניי בלאק הוא פחות או יותר האחרון בסגל שצריך לדבר עליו כרגע בהקשרים שליליים, ובהסתמך
על הכשרון של הצוות המקצועי של מכבי לאתר שחקנים טובים.

בכל אופן, אני מבטיח לך שאומיץ' במכבי (ובלי רכז כמו שפליקס ציין), עושה הרבה פחות מבלאק, שלא לדבר על ההגנה.
ספציפית לגבי אומיץ' אין באמת מקום לחשוב אחרת, כי ראינו אותו כאן מקרוב.

אני פחות בקטע של לדברים בהקשרים חיוביים או שליליים כאן, כמו שאני רוצה לשים את הדברים על דיוקם מנקודת עיני.
אומיץ' ספיציפית כנראה היה פחות טוב, אבל גודאיטיס מצד שני או אפילו מייקל אריק היו יכולים לעשות יותר בלי קשר לרכז .
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי my man » 09 דצמבר 2018, 00:27

לדעתי שים את בלאק בריאל נגיד או פנר' והוא טופ 10 מהרשימה שהבאת..

אבל זו רק דעתי שלא באמת מסתמכת על נתונים..ראות עיניים נטו..

אף שחקן בשנים האחרונות לא הצליח במכבי! תוסיף לזה את כל הנקודות שהעלו פה ונוצרת פה סיטואציה סופר בעייתית לבלאק להצליח ועדיין הוא נותן עבודה סולידית אמנם אבל לדעתי כמו שאמרתי במקום אחר הוא רמה אחת למעלה..
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי toja27 » 09 דצמבר 2018, 00:34

my man כתב:לדעתי שים את בלאק בריאל נגיד או פנר' והוא טופ 10 מהרשימה שהבאת..

אבל זו רק דעתי שלא באמת מסתמכת על נתונים..ראות עיניים נטו..

אף שחקן בשנים האחרונות לא הצליח במכבי! תוסיף לזה את כל הנקודות שהעלו פה ונוצרת פה סיטואציה סופר בעייתית לבלאק להצליח ועדיין הוא נותן עבודה סולידית אמנם אבל לדעתי כמו שאמרתי במקום אחר הוא רמה אחת למעלה..

יכול להיות...שמע באישיות ובפרסונה הוא עושה רושם של סופר בשל בשביל לשחק בקבוצה מצליחה, וזאת נקודת זכות גדולה לטובתו. העניין הוא שעדיין לא הצלחתי להשתכנע שהכישורים במגרש מצדיקים את הדעה הכללית עליו כאן.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 09 דצמבר 2018, 14:39

טוז׳ה, אתה גדול.

די ברור שהמניה של סנטרים מהסוג של בלאק נמצאת בשפל חסר תקדים היום, בכל הכדורסל העולמי.
לדבר על סכומים של מיליון+ לשחקן כמו בלאק או 600-800 אלף דולר לשחקן כמו טיוס, זה הזוי בהסתכל על מה קורה בעולם.

יש מגמה מאוד ברורה: הסנטר הוא כבר מזמן לא שחקן שמשחק צמוד לטבעות, מטביע, חוסם ולוקח ריבאונדים.
הסחורה החמה היום זה יוקיץ׳, דייויס, קאזינס, KAT. פליימייקרים; קולעים, מוסרים, מכדררים, וכמובן שגם גדולים מספיק כדי לשמור, לחסום ולסיים.
סנטרים שהיו מעולים עד לפני כמה שנים כמו דוויט האוורד (ואפילו רודי גובר וקלינט קאפלה, שהיו נחשבים לשוס גדול אפילו בקיץ)- בצלילה אדירה.
סנטרים כמו טריסטן תומפסון, קנת׳ פאריד, ביסמק ביומבו- נחשבים היום לעסקאות הכי גרועות בNBA.

בעולם של כדורסל בלי עמדות, הסנטר הוא בסך הכל ״עוד״ שחקן כדורסל מעולה ומגוון, ובמקרה גם הכי גבוה, ארוך וחזק במגרש.
ביורוליג עדיין לא ממש קיבלנו את הבשורה של סנטרים ״אמיתיים״ שקולעים מבחוץ בטבעיות, אבל היכולת של שחקנים כמו וסלי, איון ודייויס להשפיע על המשחק היא הרבה מעבר לפיקנרול והגנה על הטבעת.

שחקנים כמו בלאק וטיוס, בלי קליעה, בלי יכולת אחד על אחד, בלי גובה, בלי יכולת מסירה, בלי יכולת שמירה אימתנית בפרימטר- לא מביאים כמעט יתרון מול היריבות שלנו.
סנטר לא צריך להיות תלוי ברכז. הוא צריך להיות שחקן איכותי בפני עצמו.
יותר מזה, הרכז תלוי גם בסנטר. אולי אם היה למכבי מה למכור שם, ווילבקין היה חופשי יותר לקלוע ולייצר, וההגנות לא היו מסוגלות לנטרל אותו בכזאת קלות?

פרסונלית, ברור שבלאק בחור לעניין, אבל מכאן ועד להפוך אותו לנכס ולשחקן שישחק כאן שנים? אני ממש לא בטוח.
מבין שחקני הקו הקדמי שלנו, ג׳וני אובריאנט כרגע נראה לי כמו שחקן שהרבה יותר שווה להשקיע בו לטווח רחוק- כי הגודל והסקילס כבר שם, ומה שצריך זה טיונינג לכדורסל האירופאי, ואולי התאמות טובות יותר לחסרונות הברורים שלו.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי MTA2311 » 09 דצמבר 2018, 14:45

מכבי משחקת בנבא?
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי גל גל » 09 דצמבר 2018, 14:57

MTA2311 כתב:מכבי משחקת בנבא?

מסכים איתך מכבי לא משחקים ב NBA והכדורסל באירופה די שונה.

לגבי אובראיינט בקצב הזה ובגרף העלייה שלו לא הייתי מתנגד גם שישאר אם ימשיך להתקדם.

עמדה 5 שלו ושל בלאק + עוד ישראלי כמו הוואל ושחקן בעמדה 4 (זר ) זה יכול להיראות די טוב.

הכל בגדר התקציב וכמה משלמים.
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־152 אורחים