המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד הפועל ב"ש, 20 באפריל, שבת, 20:40

יורוליג פנטזי

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

יורוליג פנטזי

הודעהעל ידי toja27 » 03 אוקטובר 2018, 19:13

שלום לכולם, פותח תרד של הפנטזי. ממליץ לכל מי שמשחק שישתף במחשבות ובקבוצות.
כל מי שבטוח בבחירות שלו שישתף שהאחרים יוכלו להעתיק את ממנו, ומי שפחות בטוח ממליץ בחום לשתף גם כן כדי שהאחרים יוכלו להרגיש טוב עם הבחירות שלהם ושנוכל לצחוק קצת עליו. באופן כללי ממליץ להעתיק ממני כי אני תותח, הנה קבוצה לדוגמא, המחירים מעוגלים:
פארגו -0.9 מיליון
לנגפורד-1.2 מיליון
שילדס- 1 מיליון
שנגליה -1.4 מיליון
טברס-1.1 מיליון
סרחיו לול-1.4 מיליון
אולנובס-1 מיליון
מייק ג'יימס- 1.4 מיליון
סמל אישי של המשתמש
toja27

Re: יורוליג פנטזי

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 03 אוקטובר 2018, 19:21

יול
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 03 אוקטובר 2018, 19:29

כדאי לתת לינק למי שלא מכיר
https://fantasychallenge.euroleague.net
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי Jack55 » 03 אוקטובר 2018, 19:30

שנה שעברה ניסיתי לשחק אבל לא כל כך הבנתי את הכללים .
טוז'ה או כל מישהו אחר שמבין יכול להסביר לי בקצרה את החוקים או על מה מקבלים ניקוד ?
תודה
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי TAYO » 03 אוקטובר 2018, 19:45

Holiday_Armadillo כתב:יול

יוי

Sent from my iPhone using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
TAYO

הודעהעל ידי Asf » 03 אוקטובר 2018, 19:51

TAYO כתב:

יוי

לוי

טוז'ה, שכחת את קלויארו בקבוצה שלך.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Asf

הודעהעל ידי felix_r » 03 אוקטובר 2018, 19:55

זה רק אני או שחלק מהשחקנים עדיין חסרים?
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי toja27 » 03 אוקטובר 2018, 20:04

felix_r כתב:זה רק אני או שחלק מהשחקנים עדיין חסרים?

כן, יש כמה שחסרים, בטח ישלמו בימים הקרובים.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי toja27 » 03 אוקטובר 2018, 20:04

Asf כתב:
TAYO כתב:

יוי

לוי

טוז'ה, שכחת את קלויארו בקבוצה שלך.

לא מתעסק איתו עד שספאחיה יתאפס על עצמו.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי TAYO » 03 אוקטובר 2018, 20:06

קרוקר ב 0.8 זו גניבה

סמל אישי של המשתמש
TAYO

הודעהעל ידי Jack55 » 03 אוקטובר 2018, 20:12

TAYO כתב:קרוקר ב 0.8 זו גניבה

גם אני שמתי אותו, חובה .

תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי שמואל1 » 03 אוקטובר 2018, 20:50

יוי
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי toja27 » 03 אוקטובר 2018, 20:56

Jack55 כתב:שנה שעברה ניסיתי לשחק אבל לא כל כך הבנתי את הכללים .
טוז'ה או כל מישהו אחר שמבין יכול להסביר לי בקצרה את החוקים או על מה מקבלים ניקוד ?
תודה

כן, אני אסביר לך בגדול , את הדקויות אסביר אחר כך אם תרצה כשאני אזכר בעצמי תוך כדי משחק, עד שנה שעברה פשוט היה פורמט שונה והם שינו אותו.
אז המטרה של המשחק- שהקבוצה תצבור כמה שיותר נקודות בקו הסיום כלומר בסוף גמר יורוליג. איך הקבוצה צוברת נקודות? על ידי נקודות מדד ( מקווה שכולם יודעים איך נקבע סה"כ נקודות המדד של כל שחקן בסוף המשחק, אם לא אסביר) של כל שחקן שמרכיב את הקבוצה שלך. סה"כ כל משתמש יכול להרכיב 15 קבוצות , ובכל קבוצה ישנם 8 שחקנים פותחים ו 4 שחקנים מחליפים.
רק הנקודות מדד של ה 8 השחקנים הפותחים נחשבים בניקוד המצטבר של הקבוצה בסוף כל מחזור. המטרה של השחקני ספסל היא להחליף שחקן חמישיה שלא שיחק מסיבה מסויימת וכך השחקן ספסל יוכל לתרום לנקודות של הקבוצה במידה וזה קרה. כמה נקודות נוספות לגבי ניקוד:

* כל קבוצה צריכה שיהיה לה קפטן וסגן קפטן ( יש את חלונות הבחירה למעלה) . כל ניקוד שצבר הקפטן בסוף כל מחזור מוכפל אוטומטית. למשל- בחרתי קקפטן את מייק ג'יימס ובסוף המשחק הוא סיים עם 20 נקודות מדד, אז הניקוד שלו בסוף המחזור יהיה 40. לכן בחירת הקפטן היא חשובה במשחק הזה.
תפקידו של הסגן קפטן הוא להחליף את הקפטן במידה והוא לא שיחק מסיבה כלשהיא.
* כל שחקן שקבוצתו ניצחה במשחק מקבל תוספת של 10% לניקוד שלו. אם נחזור לדוגמא של מייק ג'יימס, ונגיד שקבוצתו ניצחה והוא סיים כאמור עם 20 נקודות מדד, אז הוא מקבל תוספת של 10 אחוז מתוך 20- כלומר פלוס 2 וסה"כ 22 נקודות , ובוא נגיד שהוא היה גם הקפטן , לכן בסוף המשחק יסיים עם 22*2= 44 נקודות מדד.
* שחקן יכול לסיים עם מדד שלילי ובמקרה כזה לא רק שלא יוסיף לקבוצתו נקודות אלא יוריד כמספר נקודות המדד השלילי שצבר. במידה והשחקן היה קפטן, הנקודות מדד השליליות מוכפלות .

כל קבוצה מכילה את התפקידים הבאים:
PG, SG, SF, PF,C
Guard, Forward, Utility
כאמור סה"כ 8 שחקנים( ועוד 4 מחליפים).
כאשר לכל שחקן שמשתתף ביורוליג מוגדר בעמדה, חלק מהשחקנים מוגדרים בשתי עמדות (שזה יתרון). אתה יכול לשים שחקן מסויים במשבצת של העמדה שהגדירו לו. למשל במשבצת של הCenter , אי אפשר לשים את פארגו שמוגדר רק כ Pg. לכןלא יהיה מצב כזה שיהיה בקבוצה רק סנטרים למשל או רק גארדים. יש שחקנים כגון וולבקין וקלויארו שמוגדרים ב 2 עמדות, וולבקין למשל מוגדר כpg/ sg וקלויארו כ sf/pf, המשמעות של זה בעיקר היא יותר גמישות בחילופים שהמשתמשים עושים בסוף כל מחזור.
בסוף כל מחזור אפשר לעשות שלושה טריידים, כלומר להוציא שחקנים מהקבוצה הפותחת ולהחליף אותם בשחקנים אחרים בהתאם לשיקולים של כל משתמש ומשתתף במשחק. בנוסף ישנם 3 חילופים בכל סוף מחזור שהם חילוף שחקן פותח בשחקן ספסל( בתכלס בקושי משתמשים בזה).
בכל הנוגע למחירים. נותנים לך סכום התחלתי של 10 מיליון טוז'ות .
מכאן אתה בונה את הקבוצה. [b]המחירים של השחקנים משתנים[/b] ממחזור למחזור על פי נקודות המדד שצבר אותו שחקן. בפורמט הקודם הייתה נוסחא מדוייקת, בפורמט הזה לא פירסמו את הנוסחא ולכן קשה להעריך בכמה יעלה או ירד המחיר. באופן כללי מאוד כי פחות רוצה להיכנס לזה עכשיו, אבל המחירים של כל שחקן בפורמט הזה נקבעים על פי ממוצע של נקודות המדד בחמשת המשחקים האחרונים שלו. כלומר נגיד שבחמשת המשחקים הראשונים מייקל רול היה רע והמחיר שלו היה נמוך בהתאם ופתאום במשחקים האחרים הוא התחיל להפגיז אז יהיו הבדלים משמעותיים במחיר שלו בסוף סדרת המשחקים הרעה ובין בסוף סדרת המשחקים הטובה. ישנם עוד כמה דברים קטנים בקשר למחירים שלא אכנס אליהם כרגע.
באופן כללי, אתה רוצה לבנות קבוצה שכל שחקן ושחקן בה -מחירו נמוך מאיכות ההופעות העתידיות שלו. בצורה כזאת בקבוצתך יהיו שחקנים שגם מביאים נקודות וגם עולים במחיר. למשל נכ
נגיד ובחרנו בפארגו על ההתחלה- מחירו קצת נמוך ממיליון- ופארגו נתן הצגה יפה נגד פאו' במחזור הראשון, אז כתוצאה מזה, גם הרווחת כמות יפה של נקודות ממנו וגם מחירו עלה . נגיד שמחירו עלה מ1 מיליון ל 1.2 מיליון מה המשמעות של זה? המשמעות היא שקבוצתך מחזיקה עכשיו ב 10.2 מיליון ולא 10 מיליון כפי שהיה בהתחלה! ולמה זה חשוב? כי עכשיו אתה יכול למשל למכור את פארגו במחירו החדש ולקנות שחקן אחר שלדעתך אף איכותי יותר וכתוצאה מכל התהליך הזה קבוצתך בדרך כלל משתדרגת.
זה בגדול, יש ניונסים שלא אכנס עכשיו, אבל בגדול זה המשחק.
נערך לאחרונה על ידי toja27 בתאריך 03 אוקטובר 2018, 21:24, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי toja27 » 03 אוקטובר 2018, 21:14

Jack55 כתב:

גם אני שמתי אותו, חובה .

הרגע אמרת שאתה לא יודע לשחק... פתאום יש דיבורים על גניבות, למדת מהר.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי toja27 » 03 אוקטובר 2018, 21:19

רק לצורך הבהרה 10 מיליון טוז'ות זה לא באמת השם של המטבע :)
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי Jack55 » 03 אוקטובר 2018, 21:52

toja27 כתב:
Jack55 כתב:

גם אני שמתי אותו, חובה .

קראתי בקטנה את החוקים שהיו רשומים באנגלית והבנתי שתכלס צריך למצוא שחקנים בכמה שיותר זול שיסיימו עם המדד הכי גבוה, עכשיו אני אקרא את מה שאתה כתבת .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי toja27 » 03 אוקטובר 2018, 21:54

Jack55 כתב:
toja27 כתב:
Jack55 כתב:

גם אני שמתי אותו, חובה .

קראתי בקטנה את החוקים שהיו רשומים באנגלית והבנתי שתכלס צריך למצוא שחקנים בכמה שיותר זול שיסיימו עם המדד הכי גבוה, עכשיו אני אקרא את מה שאתה כתבת .

יש לך מזל שאני קונה את ההסבר שלך.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי Jack55 » 03 אוקטובר 2018, 22:05

toja27 כתב:רק לצורך הבהרה 10 מיליון טוז'ות זה לא באמת השם של המטבע :)

;)
קראתי את ההסבר שלך וקודם כל את הרוב הבהרת לי כמו שצריך אז באמת תודה רבה .
יש לי כמה שאלות :

1. ה"Utility" זה שחקן שיש לך בהרכב הפותח שפשוט יכול להיות בכל עמדה ולא חייב להיות רק PG או רק C לדוגמה ? (אם כן אני מבין שזה אופציה שבעצם נותנת לך יתרון ולא מגבילה אותו לבחור בשחקן מעמדה ספציפית)

2. רשמת לקראת סוף ההסבר שאם פארגו עולה מיליון והוא נותן משחק טוב אז המחיר שלו עולה ל1.2 ובעצם גם התקציב שלי גדל ל10.2 מיליון .
שרשמת שאפשר למכור את פארגו ולהביא שחקן אחר שעולה ב0.2 יותר מהמחיר הרגיל התכוונת לטריידים האלה שניתן לעשות כל מחזור או שזה משהו אחר ?

3. בשחקני ספסל כמעט ולא צריך להשקיע לפי מה שאני מבין כי זה צריך להיות מקרה נדיר שפתאום שחקן לא ישחק מהשחקנים שבחרת (אלא אם סתם בחרת באופן אקראי ולא באמת בדקת שהשחקן כשיר וכו') .
זאת אומרת שזה לא כזה משמעותי (ואפילו עדיף) אם אני אשים 4 שחקנים מחליפים שכולם במחיר המינימלי .

4. עוד שאלה בקשר לתקציב, רשמת שהתקציב גדל ל10.2, הוא לא באמת יהיה 10.2 לאורך כל התחרות זה פשוט כאילו הרווחתי 0.2 רק לאותו מחזור בגלל שהמחיר של השחקן שלי עלה נכון, או שאני טועה ?
אם אני טועה זה אומר שאנשים יכולים להגיע לתקציב ממש גדול אם כל משחק שחקן מהקבוצה שלהם יכול לעלות במחיר (בגלל זה נראה לי שאני לא טועה כי זה נשמע קצת מוזר)

וזהו בגדול אם תענה לי על הדברים האלה נראה לי שהבנתי הכל כמו שצריך ושאני יכול להתחיל לבנות לי קבוצה אחת רצינית .
לי זה דווקא נראה מגניב ושמעתי שיש הרבה שפורשים מזה אחריי 2-3, אם אני הפעם אצליח באמת להבין את הפואנטה של המשחק נראלי שאני אמשיך עם זה עד הסוף או לפחות לא אפרוש בהתחלה
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי toja27 » 03 אוקטובר 2018, 22:17

Jack55 כתב:

;)
יש לי כמה שאלות :

1. ה"Utility" זה שחקן שיש לך בהרכב הפותח שפשוט יכול להיות בכל עמדה ולא חייב להיות רק PG או רק C לדוגמה ? (אם כן אני מבין שזה אופציה שבעצם נותנת לך יתרון ולא מגבילה אותו לבחור בשחקן מעמדה ספציפית)

2. רשמת לקראת סוף ההסבר שאם פארגו עולה מיליון והוא נותן משחק טוב אז המחיר שלו עולה ל1.2 ובעצם גם התקציב שלי גדל ל10.2 מיליון .
שרשמת שאפשר למכור את פארגו ולהביא שחקן אחר שעולה ב0.2 יותר מהמחיר הרגיל התכוונת לטריידים האלה שניתן לעשות כל מחזור או שזה משהו אחר ?

3. בשחקני ספסל כמעט ולא צריך להשקיע לפי מה שאני מבין כי זה צריך להיות מקרה נדיר שפתאום שחקן לא ישחק מהשחקנים שבחרת (אלא אם סתם בחרת באופן אקראי ולא באמת בדקת שהשחקן כשיר וכו') .
זאת אומרת שזה לא כזה משמעותי (ואפילו עדיף) אם אני אשים 4 שחקנים מחליפים שכולם במחיר המינימלי .

4. עוד שאלה בקשר לתקציב, רשמת שהתקציב גדל ל10.2, הוא לא באמת יהיה 10.2 לאורך כל התחרות זה פשוט כאילו הרווחתי 0.2 רק לאותו מחזור בגלל שהמחיר של השחקן שלי עלה נכון, או שאני טועה ?
אם אני טועה זה אומר שאנשים יכולים להגיע לתקציב ממש גדול אם כל משחק שחקן מהקבוצה שלהם יכול לעלות במחיר (בגלל זה נראה לי שאני לא טועה כי זה נשמע קצת מוזר)

וזהו בגדול אם תענה לי על הדברים האלה נראה לי שהבנתי הכל כמו שצריך ושאני יכול להתחיל לבנות לי קבוצה אחת רצינית .
לי זה דווקא נראה מגניב ושמעתי שיש הרבה שפורשים מזה אחריי 2-3, אם אני הפעם אצליח באמת להבין את הפואנטה של המשחק נראלי שאני אמשיך עם זה עד הסוף או לפחות לא אפרוש בהתחלה

1. אכן הutility זה שחקן שלא מגביל אותך בשום עמדה ולכן זה יתרון.
2. כן הטריידים שאתה יכול לעשות בסוף כל מחזור. אגב אתה לא חייב לקנות שחקן יקר יותר באותה עמדה. למשל מכרת את פארגו ב1.2. וקנית במקומו רכז אחר ב1 מיליון. נשאר לך עודף של 0.2 מיליון במקרה הזה שאתה יכול להשקיע גם בעמדה אחרת.
3.נכון, רוב האנשים לא משקיעים בשחקני ספסל ומביאים את הכי זולים שאפשר כדי להשקיע כמה שיותר ב8 הפותחים.
אני חייב לציין שלי הייתה קבוצה אחת שהשקעתי בה בשחקני ספסל בעונה שעברה ומחירם של כמעט כולם עלה שם למשל: המחיר ההתחלתי של רול היה 0.5 משהו ומחירו עלה ל1 מליון ומעלה. במקרה הזה הרווחתי כ 0.5 מיליון בלי לעשות כלום! הקבוצה הספיציפית הזאת הייתה טחונה בכסף. מה שכן הייתי צריך להשקיע טריידים יקרים כדי להחליף את שחקני הספסל האלו בשחקני ספסל זולים לאחר מכן כדי שאני אוכל להנות מהכסף שהרווחתי מהם והחילופים האלו עלו לי בהצלחת הקבוצה.
4.נכון, כרגע יש לך 10.2. תחשוב על זה שמחירם של השחקנים יכול גם לרדת ואתה יכול להפסיד כסף בעתיד. זה נע כל הזמן.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי Jack55 » 03 אוקטובר 2018, 22:20

toja27 כתב:
Jack55 כתב:

;)
יש לי כמה שאלות :

1. אכן הutility זה שחקן שלא מגביל אותך בשום עמדה ולכן זה יתרון.
2. כן הטריידים שאתה יכול לעשות בסוף כל מחזור. אגב אתה לא חייב לקנות שחקן יקר יותר באותה עמדה. למשל מכרת את פארגו ב1.2. וקנית במקומו רכז אחר ב1 מיליון. נשאר לך עודף של 0.2 מיליון במקרה הזה שאתה יכול להשקיע גם בעמדה אחרת.
3.נכון, רוב האנשים לא משקיעים בשחקני ספסל ומביאים את הכי זולים שאפשר כדי להשקיע כמה שיותר ב8 הפותחים.
אני חייב לציין שלי הייתה קבוצה אחת שהשקעתי בה בשחקני ספסל בעונה שעברה ומחירם של כמעט כולם עלה שם למשל: המחיר ההתחלתי של רול היה 0.5 משהו ומחירו עלה ל1 מליון ומעלה. במקרה הזה הרווחתי כ 0.5 מיליון בלי לעשות כלום! הקבוצה הספיציפית הזאת הייתה טחונה בכסף. מה שכן הייתי צריך להשקיע טריידים יקרים כדי להחליף את שחקני הספסל האלו בשחקני ספסל זולים לאחר מכן כדי שאני אוכל להנות מהכסף שהרווחתי מהם והחילופים האלו עלו לי בהצלחת הקבוצה.
4.נכון, כרגע יש לך 10.2. תחשוב על זה שמחירם של השחקנים יכול גם לרדת ואתה יכול להפסיד כסף בעתיד. זה נע כל הזמן.

:thumbup
זה טוב שהם לא מגבילים אותך בקבוצה אחת ככה אתה יכול לעשות כמה אופציות ולא להשקיע מלא זמן מחשבה על קבוצה אחת .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־51 אורחים