המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 25 באפריל, חמישי, 21:15

יורוליג פנטזי

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: יורוליג פנטזי

הודעהעל ידי toja27 » 03 אוקטובר 2018, 22:22

Jack55 כתב:
toja27 כתב:
Jack55 כתב:
toja27 כתב:רק לצורך הבהרה 10 מיליון טוז'ות זה לא באמת השם של המטבע :)

;)
קראתי את ההסבר שלך וקודם כל את הרוב הבהרת לי כמו שצריך אז באמת תודה רבה .
יש לי כמה שאלות :

1. ה"Utility" זה שחקן שיש לך בהרכב הפותח שפשוט יכול להיות בכל עמדה ולא חייב להיות רק PG או רק C לדוגמה ? (אם כן אני מבין שזה אופציה שבעצם נותנת לך יתרון ולא מגבילה אותו לבחור בשחקן מעמדה ספציפית)

2. רשמת לקראת סוף ההסבר שאם פארגו עולה מיליון והוא נותן משחק טוב אז המחיר שלו עולה ל1.2 ובעצם גם התקציב שלי גדל ל10.2 מיליון .
שרשמת שאפשר למכור את פארגו ולהביא שחקן אחר שעולה ב0.2 יותר מהמחיר הרגיל התכוונת לטריידים האלה שניתן לעשות כל מחזור או שזה משהו אחר ?

3. בשחקני ספסל כמעט ולא צריך להשקיע לפי מה שאני מבין כי זה צריך להיות מקרה נדיר שפתאום שחקן לא ישחק מהשחקנים שבחרת (אלא אם סתם בחרת באופן אקראי ולא באמת בדקת שהשחקן כשיר וכו') .
זאת אומרת שזה לא כזה משמעותי (ואפילו עדיף) אם אני אשים 4 שחקנים מחליפים שכולם במחיר המינימלי .

4. עוד שאלה בקשר לתקציב, רשמת שהתקציב גדל ל10.2, הוא לא באמת יהיה 10.2 לאורך כל התחרות זה פשוט כאילו הרווחתי 0.2 רק לאותו מחזור בגלל שהמחיר של השחקן שלי עלה נכון, או שאני טועה ?
אם אני טועה זה אומר שאנשים יכולים להגיע לתקציב ממש גדול אם כל משחק שחקן מהקבוצה שלהם יכול לעלות במחיר (בגלל זה נראה לי שאני לא טועה כי זה נשמע קצת מוזר)

וזהו בגדול אם תענה לי על הדברים האלה נראה לי שהבנתי הכל כמו שצריך ושאני יכול להתחיל לבנות לי קבוצה אחת רצינית .
לי זה דווקא נראה מגניב ושמעתי שיש הרבה שפורשים מזה אחריי 2-3, אם אני הפעם אצליח באמת להבין את הפואנטה של המשחק נראלי שאני אמשיך עם זה עד הסוף או לפחות לא אפרוש בהתחלה

1. אכן הutility זה שחקן שלא מגביל אותך בשום עמדה ולכן זה יתרון.
2. כן הטריידים שאתה יכול לעשות בסוף כל מחזור. אגב אתה לא חייב לקנות שחקן יקר יותר באותה עמדה. למשל מכרת את פארגו ב1.2. וקנית במקומו רכז אחר ב1 מיליון. נשאר לך עודף של 0.2 מיליון במקרה הזה שאתה יכול להשקיע גם בעמדה אחרת.
3.נכון, רוב האנשים לא משקיעים בשחקני ספסל ומביאים את הכי זולים שאפשר כדי להשקיע כמה שיותר ב8 הפותחים.
אני חייב לציין שלי הייתה קבוצה אחת שהשקעתי בה בשחקני ספסל בעונה שעברה ומחירם של כמעט כולם עלה שם למשל: המחיר ההתחלתי של רול היה 0.5 משהו ומחירו עלה ל1 מליון ומעלה. במקרה הזה הרווחתי כ 0.5 מיליון בלי לעשות כלום! הקבוצה הספיציפית הזאת הייתה טחונה בכסף. מה שכן הייתי צריך להשקיע טריידים יקרים כדי להחליף את שחקני הספסל האלו בשחקני ספסל זולים לאחר מכן כדי שאני אוכל להנות מהכסף שהרווחתי מהם והחילופים האלו עלו לי בהצלחת הקבוצה.
4.נכון, כרגע יש לך 10.2. תחשוב על זה שמחירם של השחקנים יכול גם לרדת ואתה יכול להפסיד כסף בעתיד. זה נע כל הזמן.

:thumbup
זה טוב שהם לא מגבילים אותך בקבוצה אחת ככה אתה יכול לעשות כמה אופציות ולא להשקיע מלא זמן מחשבה על קבוצה אחת .

נכון כי אם אכלת בהתחלת המשחק עם הקבוצה, קשה לחזור איתה ולהיות תחרותי.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי toja27 » 03 אוקטובר 2018, 22:29

יאללה זזתי לישון, מחר נסיעה של 7 שעות על הבוקר מקו צ'אנג לבנגקוק, והשעה כבר 2:30 בלילה.
שתפו בקבוצות חברים.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי Jack55 » 03 אוקטובר 2018, 22:40

toja27 כתב:יאללה זזתי לישון, מחר נסיעה של 7 שעות על הבוקר מקו צ'אנג לבנגקוק, והשעה כבר 2:30 בלילה.
שתפו בקבוצות חברים.

שכחתי שאתה בכלל עדיין בתאילנד...
תהנה גבר!, בנגקוק עיר מדהימה .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי toja27 » 03 אוקטובר 2018, 22:45

Jack55 כתב:
toja27 כתב:יאללה זזתי לישון, מחר נסיעה של 7 שעות על הבוקר מקו צ'אנג לבנגקוק, והשעה כבר 2:30 בלילה.
שתפו בקבוצות חברים.

תודה , אישית לא אוהב את בנגקוק, כמה שיותר מהר משם יותר טוב..בעיקר תחנת מעבר.

שכחתי להגיד דבר חשוב לגבי מחירים:
אם ראית ששחקן מסויים נתן הופעה רצינית, ואתה צריך כסף לקבוצה, אתה יכול בדרך כלל לקנות אותו. מההסבר שנתתי לך נוצר אולי רושם שהמחיר נקבע רק לפי המשחק האחרון אבל בפועל הוא נקבע על פי ממוצע 5 משחקים האחרונים. בקיצור תראה שככל ששחקן נמצא בכושר טוב או נתן משחק טוב שמעלה את ממוצע נקודות המדד למשחקים האחרונים, תדע שמחירו כנראה יעלה גם בהמשך.
קצת קשה להסביר את הדינמיקה במלואה אבל מקווה שהבנת את המהות.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי Jack55 » 03 אוקטובר 2018, 22:54

toja27 כתב:
Jack55 כתב:
שתפו בקבוצות חברים.

אם ראית ששחקן מסויים נתן הופעה רצינית, ואתה צריך כסף לקבוצה, אתה יכול בדרך כלל לקנות אותו. מההסבר שנתתי לך נוצר אולי רושם שהמחיר נקבע רק לפי המשחק האחרון אבל בפועל הוא נקבע על פי ממוצע 5 משחקים האחרונים. בקיצור תראה שככל ששחקן נמצא בכושר טוב או נתן משחק טוב שמעלה את ממוצע נקודות המדד למשחקים האחרונים, תדע שמחירו כנראה יעלה גם בהמשך.

וואלה...
אני שמעתי דברים טובים אבל יכול להיות שאתה פחות מתחבר לזה .

ונראה לי שהבנתי, אם נגיד יש שחקן שעולה 0.7 ואני רואה שהוא נתן משחק טוב ביורוליג, גם בליגה המקומית שלו הוא מפציץ והמשחקים הבאים שלו יחסית נוחים אז כדאי לי לשים אותו כי אם הוא ימשיך להראות טוב ב2-3 משחקים הבאים אז המחיר שלו יכול לקפוץ ל1.3 (סתם לדוגמה) ובכך אני יכול להרוויח תוך 2-3 מחזורים גם הרבה נקודות מהשחקן וגם 0.6 מיליון .
או סתם לדוגמה להשקיע באיזה שחקן אחד בספסל שעולה זול אבל שלדעתי יכול לתת 2 משחקים רצופים שיקפיצו אותו במחיר וככה אני מרוויח כסף קל .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי toja27 » 03 אוקטובר 2018, 23:06

Jack55 כתב:
toja27 כתב:
Jack55 כתב:
שתפו בקבוצות חברים.

וואלה...
אני שמעתי דברים טובים אבל יכול להיות שאתה פחות מתחבר לזה .

ונראה לי שהבנתי, אם נגיד יש שחקן שעולה 0.7 ואני רואה שהוא נתן משחק טוב ביורוליג, גם בליגה המקומית שלו הוא מפציץ והמשחקים הבאים שלו יחסית נוחים אז כדאי לי לשים אותו כי אם הוא ימשיך להראות טוב ב2-3 משחקים הבאים אז המחיר שלו יכול לקפוץ ל1.3 (סתם לדוגמה) ובכך אני יכול להרוויח תוך 2-3 מחזורים גם הרבה נקודות מהשחקן וגם 0.6 מיליון .
או סתם לדוגמה להשקיע באיזה שחקן אחד בספסל שעולה זול אבל שלדעתי יכול לתת 2 משחקים רצופים שיקפיצו אותו במחיר וככה אני מרוויח כסף קל .

לא לא זאת לא הייתה הכוונה, אבל עכשיו הסתבכתי...
פליקס, אתה זוכר אם בפורמט הנוכחי יש את החוק של העלייה או הירידה המקסימלית ב15% בלבד כל מחזור?
לא מוצא בחוקים.
עריכה : יש.
כלומר המחיר של השחקן יכול לעלות או לרדת ממחזור למחזור מקסימום ב 15 אחוז ממחירו הנוכחי.
מה זה אומר בעצם? בוא נגיד שהמדד הממוצע של וולבקין לאחר 5 משחקים הוא 10 ומחירו 1.20 מיליון. במשחק השישי הוא נותן משחק של 40 נקודות מדד, מה שהופך את הממוצע נקודות מדד ל15. במצב הזה המחיר שלו אמור לעלות משמעותית( כמה משמעותית? אי אפשר לדעת כי הם לא פירסמו את הנוסחא אבל תדע שמשמעותית בעקבות העלייה בממוצע נקודות מדד ב5 משחקים האחרונים) . בוא נגיד שהמחיר שלו אמור לעלות מ1.2 מיליון ל 1.6 מיליון, פחות או יותר . אבל יש את חוק 15% . החוק אומר שהמחיר יכול לעלות או לרדת מקסימום ב15 אחוז ממחירו הנוכחי ממחזור למחזור. זאת אומרת שמחירו יכול לעלות במחזור הזה מקסימום עד 1.38 מיליון. עכשיו אתה יודע שאם הוא יעשה אפילו משחק ממוצע במחזור הבא - המחיר שלו ימשיך לעלות כי המחיר שלו עוד לא השיג את הנקודות מדד הממוצע שלו. לכן אם תבחר אותו רוב והוא יתן אפילו רק משחק סביר , המחיר שלו ימשיך לעלות למעלה.
ככה רוב המשתתפים מרוויחים כסף קל. העניין שכסף היא לא המטרה אלא רק האמצעי והמטרה היא נקודות שצברה הקבוצה שלך. לכן עכשיו בחרת אותו כמו חצי מהמשתתפים כדי להרוויח כסף קל אבל פתאום הוא נתן משחק בינוני, אז הרווחת כסף אבל את ה40 נקודות של המחזור שעבר לא תפסת בזמן( או שכן).
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי felix_r » 03 אוקטובר 2018, 23:40

אתה לא תאמין, אבל בניגוד לשיטה הישנה אני ממש לא מומחה לפנטזי בשיטה החדשה. לא אהבתי איך הם עשו את זה.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי toja27 » 03 אוקטובר 2018, 23:57

felix_r כתב:אתה לא תאמין, אבל בניגוד לשיטה הישנה אני ממש לא מומחה לפנטזי בשיטה החדשה. לא אהבתי איך הם עשו את זה.

בעיקר כי לא פרסמו נוסחא ברורה שהייתה ידועה בפורמט הישן, עכשיו הכל זה הערכות בלבד.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי felix_r » 04 אוקטובר 2018, 01:06

הינה מצאתי

5. TEAM & PLAYER VALUATIONS

Players’ Prices change from Round to Round depending on how they have been performing over the previous rounds and months.
The Players’ Prices will change based on a formula that takes into account their past performances. The last five games played by the Player since the start of the season are taken into account in the calculation of their Price changes, with a sliding scale of weightings with the most recent game receiving the highest weighting. The value of a Player cannot go up or down more than 15% from one round to the next one.
The value of your Team is calculated based on the total value of your Team of 12 Players, plus any unused money in your Salary Cap. The value of your Team effectively becomes your round Salary Cap and may increase or decrease depending on the Price changes of your Players.

כאן יש את הכל
https://fantasychallenge.euroleague.net ... guidelines
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי Jack55 » 05 אוקטובר 2018, 13:10

ג'ורדן מיקי ב0.77 נראה לי גניבה מטורפת להתחלה, לא מבין איך שמו אותו במחיר כזה נמוך .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי toja27 » 05 אוקטובר 2018, 13:20

Jack55 כתב:ג'ורדן מיקי ב0.77 נראה לי גניבה מטורפת להתחלה, לא מבין איך שמו אותו במחיר כזה נמוך .

טוב שאמרת , לא התייחסתי אליו עד כה.
מה עם קבוצות?
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי toja27 » 05 אוקטובר 2018, 13:22

אגב, רוצים נעשה את תרד הנביאים( תחרות התחזיות של חברי הפורום) העונה? נוכל לפתוח נראה איך ירוץ.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי Jack55 » 05 אוקטובר 2018, 13:23

toja27 כתב:אגב, רוצים נעשה את תרד הנביאים( תחרות התחזיות של חברי הפורום) העונה? נוכל לפתוח נראה איך ירוץ.

הכוונה למיקומים של הקבוצות ביורוליג ?
ובהודעה מעל התכוונת אם עשית כבר קבוצות ?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי toja27 » 05 אוקטובר 2018, 13:25

Jack55 כתב:
toja27 כתב:אגב, רוצים נעשה את תרד הנביאים( תחרות התחזיות של חברי הפורום) העונה? נוכל לפתוח נראה איך ירוץ.

הכוונה למה ששיחקנו עונה שעברה בIBN רק באתר צהבת.
קבוצות קבוצות..אין מצב שרק אני משחק כאן.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי Jack55 » 05 אוקטובר 2018, 13:30

toja27 כתב:
Jack55 כתב:

יש מצב אתה שולח לי קישור לת'רד משנה קודמת ?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי toja27 » 05 אוקטובר 2018, 13:33

Jack55 כתב:
toja27 כתב:
Jack55 כתב:

אתר האינטרבאסקט- IBN prediction game.. שיחקנו שנינו אני פרשתי כשמכבי התחילה לעשות במכנסיים ואתה אפילו היית ראשון באחד המחזורים.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי Jack55 » 05 אוקטובר 2018, 13:35

toja27 כתב:
Jack55 כתב:
toja27 כתב:
Jack55 כתב:

אתר האינטרבאסקט- IBN prediction game.. שיחקנו שנינו אני פרשתי כשמכבי התחילה לעשות במכנסיים ואתה אפילו היית ראשון באחד המחזורים.

אה רק עכשיו הבנתי למה התכוונת חחחח .
כן כן אני זוכר שיחקנו ביחד ובאמת הייתי ראשון אבל גם אני פרשתי באמצע .
וואלה זה יכול להיות ממש מגניב לעשות את זה פה, תאמת שהיה כיף להשתתף באתר של אינטרבאסקט .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי toja27 » 05 אוקטובר 2018, 13:39

כרמל אני אפתח תרד ונראה אם יש היענות, אם יש אז תריצי את המשחק.כלומר את תהיה אחראית לכל החישובים בכל סוף מחזור .
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 05 אוקטובר 2018, 13:46

toja27 כתב:כרמל אני אפתח תרד ונראה אם יש היענות, אם יש אז תריצי את המשחק.כלומר את תהיה אחראית לכל החישובים בכל סוף מחזור .
מעולם לא הייתי אחראית על חישובים באף אספקט בחיים שלי ואני לא אתחיל עכשיו
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 05 אוקטובר 2018, 14:27

Holiday_Armadillo כתב:
toja27 כתב:כרמל אני אפתח תרד ונראה אם יש היענות, אם יש אז תריצי את המשחק.כלומר את תהיה אחראית לכל החישובים בכל סוף מחזור .
מעולם לא הייתי אחראית על חישובים באף אספקט בחיים שלי ואני לא אתחיל עכשיו
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־122 אורחים