המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

יאניס ספירופולוס - סיים את תפקידו

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: יאניס ספירופולוס - חתם ל 3 שנים נוספות

הודעהעל ידי A.Parker » 10 אוקטובר 2021, 00:11

אין מה לפטר אותו אם האלטרנטיבות הן קטש ודומיו. גינזבורג היחיד שאולי רלוונטי, אבל גם עליו לא הייתי מהמר.
A.Parker

הודעהעל ידי שועל » 10 אוקטובר 2021, 03:24

כל מאמן שפוי אחר לא יתן קרדיט לזיו ודיב' ביורוליג שזה כבר יתרון גדול
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי עידן » 10 אוקטובר 2021, 12:05

שועל כתב:כל מאמן שפוי אחר לא יתן קרדיט לזיו ודיב' ביורוליג שזה כבר יתרון גדול

לא אתפלא בכלל אם מאמן ישראלי אחר ייתן להם אותו הקרדיט ואפילו גדול יותר
עידן

הודעהעל ידי מילוס » 10 אוקטובר 2021, 12:09

Rampel כתב:
אגב, גם ליאניס יש עד סוף העונה להוכיח שהוא לא חמור. גם בתחילת 2014 היה נראה שדייויד לא יודע מה הוא רוצה מהקבוצה.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

יאניס כבר קיבל פה 3 וחצי עונות, כן?
ועדיין נבנות פה קבוצות אשפה, שמשחקות עם פחות סדר, שיטה, דמיון ומעוף מקבוצת הקט-סל שלי לפני 20 שנה.

שני הדברים היחידים שמחזיקים אותו פה זה המבטא ועונת הקורונה השקרית ההיא, שבה מכבי שיחקה רע וגירדה שוב ושוב ניצחונות עלובים עם כדורסל אפור, מקרי, ו-ווילבקיני, חפרה בורות מול כל מני חימקיים והצליחה במומחיות לגרום לנו לחגוג קאמבקים בפוטו פיניש. ואת זה רובנו כבר שכחנו, כן? הנה, בעונה שאחרי, עם פחות מזל ופחות ווילבקין - ראינו מה הקבוצה הזו שווה.
מאוד מזכיר את קללת הזכייה ב-2014. לפטר.

מצדי שננו יקבל צ'אנס לעונה הזאת, מצדי קטש, מצדי בראד גרינברג.
מילוס

הודעהעל ידי עידן » 10 אוקטובר 2021, 12:12

מילוס כתב:
Rampel כתב:
אגב, גם ליאניס יש עד סוף העונה להוכיח שהוא לא חמור. גם בתחילת 2014 היה נראה שדייויד לא יודע מה הוא רוצה מהקבוצה.

אז גם אתה שכחת מה היה פה לפניו. מה ייתן שנעבור עוד עונות עם 3 מאמנים שמתחלפים במהלך העונה? זה תורם במשהו, או שזה רק מזיק לתקציב שגם ככה הוא לא בשמיים?
עידן

הודעהעל ידי Asf » 10 אוקטובר 2021, 14:26

אני רחוק מלסנגר על יאניס, אבל איך לעזאזל זה הופך את קטש למאמן ראוי ברמת יורוליג?
מתי הוא אי פעם הוכיח שהוא יכול להיות שווה משהו ביורוליג?
לא שאני חושב שאפשר להסיק יותר מדי מהכמה חודשים שהוא הגיע לקבוצה קיימת, אבל זה נראה כאילו הוא הגיע לשם בשביל לסתום חור בשל קשרים אישיים עם ההנהלה.
מבאס כשכל פעם שחושבים על מועמד לתפקיד כלשהו במכבי (צוות מקצועי או שחקנים), אוטומטית מועלים כברירת מחדל שמות שהן נטו בעלי יחסי הציבור הטובים מבין השמות (בד"כ הישראלים) בלי שום כשר לסט הכישורים שלהם.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Asf

הודעהעל ידי Rampel » 10 אוקטובר 2021, 14:34

מילוס כתב:
Rampel כתב:

יאניס כבר קיבל פה 3 וחצי עונות, כן?
ועדיין נבנות פה קבוצות אשפה, שמשחקות עם פחות סדר, שיטה, דמיון ומעוף מקבוצת הקט-סל שלי לפני 20 שנה.

שני הדברים היחידים שמחזיקים אותו פה זה המבטא ועונת הקורונה השקרית ההיא, שבה מכבי שיחקה רע וגירדה שוב ושוב ניצחונות עלובים עם כדורסל אפור, מקרי, ו-ווילבקיני, חפרה בורות מול כל מני חימקיים והצליחה במומחיות לגרום לנו לחגוג קאמבקים בפוטו פיניש. ואת זה רובנו כבר שכחנו, כן? הנה, בעונה שאחרי, עם פחות מזל ופחות ווילבקין - ראינו מה הקבוצה הזו שווה.
מאוד מזכיר את קללת הזכייה ב-2014. לפטר.

לפטר ומה? את מי אתה מביא במקומו? המחליף יצליח להוביל את הסגל העמוס בעיות הזה להצלבה? כי אם לא, אז גם החלפת מאמן סתם וגם הורדת את הפיצויים ליאניס מהתקציב לסגל בשנה הבאה.

אם היה פה סגל שגם נבנה טוב, שבעזרת שיטה מסויימת הוא גם יכול להצליח ויש מאמן שיכול להוציא ממנו את מירב הפוטנציאל אז אחלה. פה מדובר על סגל שרובו מורכב מהימורים ובעיית התאמות.

לדעתי, גם ברמה הכלכלית וגם ברמת היחס למאמן הבא - יאניס בישל את הדייסה הזו, מגיע לו לאכול אותה ואין שום סיבה שנביא כל מאמן אחר, מוצלח ככל שיהיה, כדי שיסבול מהטעויות שהוא עשה בבנייה ויכשל מראש.

סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי מילוס » 10 אוקטובר 2021, 15:57

אני לגמרי לא חושב שקטש הוא פתרון לטווח ארוך. יותר מזה, אני לא מאמין שאפילו פופוביץ' יכול להוציא מהסגל האפור והעייף הזה הישגים שכבר שכחנו שאנחנו מסוגלים.
מצד שני, כשזה נראה רע לאורך כ"כ הרבה זמן, אני חושב שפשוט צריך לשנות, לנסות, מעדיף גם את 5 האחוזים שאיזה ננו בשקל ותשעים יתגלה כמאמן יורוליג סביר ויצליח אולי להוציא מהקצת שיש פה עונה מעט שמחה יותר, מאשר עוד עונה שנראית כמו דופליקציה של אלו שהיו. לא יוכיח את עצמו? גם ככה נצטרך למצוא מאמן זר לקיץ הבא.

מאמן חדש יפגע בתקציב עתידי? ככה זה בעולם הספורט. לא עובד, מנסים משהו אחר.
הנזק של עוד עונה מחפירה - שבה מראש מרימים ידיים כדי לחסוך כמה מאות אלפים - הוא גדול פי כמה.

אני חושב שבמקרה של מכבי עניין התקציב וערך המותג הוא גם ככה תאונת שרשרת שדנו בה כל הקיץ. הנזק מהסקאוטינג החובבני וההחלטות הבלתי מקצועיות ומגוון ענק של טעויות שנעשות מדי קיץ - גדול פי 100 מזה של החלפת מאמן.
מילוס

הודעהעל ידי עידן » 10 אוקטובר 2021, 16:35

הקונספציה שהחלפת מאמן באמצע עונה עשויה לעזור במהלך העונה הנוכחית ואולי אפילו לעונה שאחריה, הופרכה כבר פעם אחר פעם אחר פעם. אין מה לעשות שוב את אותו המהלך שכשל בכל הפעמים הקודמות שעשינו אותו, ובמכבי באמת שלא היו חסרים נסיונות.

בשורה התחתונה הסגל בינוני ומטה. מאמן מעולה עשוי להוציא מסגל בינוני יותר, אבל אם מחליפים מאמן בינוני במאמן בינוני אחר, מקבלים בדיוק את אותן התוצאות.

אז לא, אני לא רואה שום סיבה להחליף את יאניס במאמן ליגה בינוני ומטה אחר. בעיני זה אפילו טמטום.
עידן

הודעהעל ידי שמואל1 » 10 אוקטובר 2021, 16:37

עידן כתב:הקונספציה שהחלפת מאמן באמצע עונה עשויה לעזור במהלך העונה הנוכחית ואולי אפילו לעונה שאחריה, הופרכה כבר פעם אחר פעם אחר פעם. אין מה לעשות שוב את אותו המהלך שכשל בכל הפעמים הקודמות שעשינו אותו, ובמכבי באמת שלא היו חסרים נסיונות.

בשורה התחתונה הסגל בינוני ומטה. מאמן מעולה עשוי להוציא מסגל בינוני יותר, אבל אם מחליפים מאמן בינוני במאמן בינוני אחר, מקבלים בדיוק את אותן התוצאות.

אז לא, אני לא רואה שום סיבה להחליף את יאניס במאמן ליגה בינוני ומטה אחר. בעיני זה אפילו טמטום.
לא מסכים. שינוי מאמן יכול לשנות את הקבוצה מקצה לקצה, במיוחד אם המאמנים נוקטים בפילוסופיות משחק מנוגדות.
יש הבדל מאוד גדול בפילוסופיית המשחק של יאניס וקטש. כמו שהיה הבדל גדול בין קטש לצביקה שרף בזמנו.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי עידן » 10 אוקטובר 2021, 16:50

שמואל1 כתב:
עידן כתב:הקונספציה שהחלפת מאמן באמצע עונה עשויה לעזור במהלך העונה הנוכחית ואולי אפילו לעונה שאחריה, הופרכה כבר פעם אחר פעם אחר פעם. אין מה לעשות שוב את אותו המהלך שכשל בכל הפעמים הקודמות שעשינו אותו, ובמכבי באמת שלא היו חסרים נסיונות.

לא מסכים. שינוי מאמן יכול לשנות את הקבוצה מקצה לקצה, במיוחד אם המאמנים נוקטים בפילוסופיות משחק מנוגדות.
יש הבדל מאוד גדול בפילוסופיית המשחק של יאניס וקטש. כמו שהיה הבדל גדול בין קטש לצביקה שרף בזמנו.

לא, ההבדל בין קטש לשרף לא היה "הפילוסופיה", אלא משהו פשוט בהרבה - מאמן טוב לעומת מאמן חלש (בטח ובטח קטש של אותה התקופה).

אני מבין שאתה ואחרים פה מתגעגעים משום מה לתקופת רכבת המאמנים שהייתה פה. אני אישית לא.

אם אתה חושב שמאמן בינוני אחר במקום יאניס יכול לקחת את הסגל הזה רחוק, אז מה אני אגיד לך, שיהיה לנו בהצלחה. אני חושב שהסיכוי לכך אפסי, וההיסטוריה מלאה בהוכחות לכך.
עידן

הודעהעל ידי מילוס » 11 אוקטובר 2021, 00:33

אין פה שום געגוע לרכבת המאמנים, למה זה חייב להיות שחור ולבן?
לא החלפנו מאמן כבר קרוב ל-4 שנים. אז מה, כדי לא לחזור לרכבת המאמנים - נישאר עם יאניס עד גיל 90?
מצדי להציע את העולם לפיני, מצדי גם שרף. צריך להיות פרגמטיים פה, אבל כמעט כל דבר טוב יותר משעמומוני ה-60 נק' של היווני.
עדיף לנסות מלהמשיך לחשוב שיאניס הוא האופציה היחידה בעולם. זה מאוד ביביסטייל ללכת בדרך הזו.
מילוס

הודעהעל ידי Rampel » 11 אוקטובר 2021, 01:19

מילוס כתב:אין פה שום געגוע לרכבת המאמנים, למה זה חייב להיות שחור ולבן?
לא החלפנו מאמן כבר קרוב ל-4 שנים. אז מה, כדי לא לחזור לרכבת המאמנים - נישאר עם יאניס עד גיל 90?
מצדי להציע את העולם לפיני, מצדי גם שרף. צריך להיות פרגמטיים פה, אבל כמעט כל דבר טוב יותר משעמומוני ה-60 נק' של היווני.
עדיף לנסות מלהמשיך לחשוב שיאניס הוא האופציה היחידה בעולם. זה מאוד ביביסטייל ללכת בדרך הזו.

לא חושב שראיתי פה קול אחד שעוד מגן על יאניס או רוצה להישאר איתו מעבר לסיום החוזה שלו בעונה הקרובה (בהנחה שדברים לא משתנים - אנחנו אחרי 2 מחזורי יורוליג ושום הכנה. גם את דייויד בלאט אוהדים שלחו הביתה בחורף 13-14). אז אף אחד פה לא "ביביסטייל".
מצד שני, אם תרשה לי להרחיב את הדימוי שלך, אז גם גישת "רק לא יאניס" היא מיותרת. להגיד שכמעט כל דבר יותר טוב מיאניס זה לא רציני ובעיקר לא נכון.
אם יש מאמן פנוי שאתה חושב שיגיע ויכול להתאים עכשיו לסגל הזה, אתה מוזמן לציין אותו ולפתח עליו דיון.
בכל מצב אחר, לזרוק את יאניס, לשלם לו פיצויים (הוא מקבל 750 אלף דולר לעונה. אלו לא יהיו פיצויים נמוכים) ולשלם על המהלך מאוחר יותר עם ריבית, שסביר שתזלוג ותפגע גם בעונה הבאה, זה פחות או יותר אחד המהלכים הכי לא פרגמטיים כרגע.

סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי Runner30 » 11 אוקטובר 2021, 07:47

קבוצות של יאניס מתבססות על הגנה.
כרגע מסתובבות על המגרש גופות לונג קוביד, עבמים וסתם שחקני הגנה רעים.
אם יצליח לייצב את ההגנה- ירוצו יותר יקבלו פחות סלים ונראה פחות כדררת של סקוטי.
Runner30

הודעהעל ידי עידן » 11 אוקטובר 2021, 09:13

Rampel כתב:
מילוס כתב:אין פה שום געגוע לרכבת המאמנים, למה זה חייב להיות שחור ולבן?

לא חושב שראיתי פה קול אחד שעוד מגן על יאניס או רוצה להישאר איתו מעבר לסיום החוזה שלו בעונה הקרובה (בהנחה שדברים לא משתנים - אנחנו אחרי 2 מחזורי יורוליג ושום הכנה. גם את דייויד בלאט אוהדים שלחו הביתה בחורף 13-14). אז אף אחד פה לא "ביביסטייל".
מצד שני, אם תרשה לי להרחיב את הדימוי שלך, אז גם גישת "רק לא יאניס" היא מיותרת. להגיד שכמעט כל דבר יותר טוב מיאניס זה לא רציני ובעיקר לא נכון.
אם יש מאמן פנוי שאתה חושב שיגיע ויכול להתאים עכשיו לסגל הזה, אתה מוזמן לציין אותו ולפתח עליו דיון.
בכל מצב אחר, לזרוק את יאניס, לשלם לו פיצויים (הוא מקבל 750 אלף דולר לעונה. אלו לא יהיו פיצויים נמוכים) ולשלם על המהלך מאוחר יותר עם ריבית, שסביר שתזלוג ותפגע גם בעונה הבאה, זה פחות או יותר אחד המהלכים הכי לא פרגמטיים כרגע.

ושוב - מדויק, אין לי מה להוסיף. שמח שעוד מישהו מסביר את מה שאני חושב במילים אחרות.
עידן

הודעהעל ידי מילוס » 11 אוקטובר 2021, 12:00

בהנחה שהוא באמת מגיע לסכומים כאלה, אם אתה סוגר איתו על פיצוי של חצי או שני שליש מזה - מצב שפיני בתנאים הנכונים לגמרי יהיה רעב מספיק לכדורסל כדי לקחת את הקבוצה בשארית המשכורת שלו. ואם לא, גם שרף, בראד גרינברג ואולי גינזבורג וקטש נראים לי כפתרונות ביניים לא רעים, שמאפשרים לך כבר מעכשיו להתבחבש בשוק המאמנים לקראת הקיץ. בלי שום פגיעה תקציבית.
אני באמת מאמין שאפילו האפקט של חילוף מאמנים כזה יכול לזעזע ולהוציא מהקבוצה יותר.
ולגבי ההכנה הלקוייה, אם זה היה הקיץ הראשון של יאניס פה, מילא. אבל הוא קיבל עד עכשיו יריבות עם הכנה לקוייה פי כמה - וזה פשוט נראה חסר מעוף, חסר כיוון. שוב. בהכרותי את המשחק שלו, ובזוכרי את העונות הקודמות שלו, זה הולך להיראות די דומה גם כשיגמרו כל התירוצים.
מילוס

הודעהעל ידי עידן » 11 אוקטובר 2021, 12:56

מילוס כתב:בהנחה שהוא באמת מגיע לסכומים כאלה, אם אתה סוגר איתו על פיצוי של חצי או שני שליש מזה - מצב שפיני בתנאים הנכונים לגמרי יהיה רעב מספיק לכדורסל כדי לקחת את הקבוצה בשארית המשכורת שלו. ואם לא, גם שרף, בראד גרינברג ואולי גינזבורג וקטש נראים לי כפתרונות ביניים לא רעים, שמאפשרים לך כבר מעכשיו להתבחבש בשוק המאמנים לקראת הקיץ. בלי שום פגיעה תקציבית.
אני באמת מאמין שאפילו האפקט של חילוף מאמנים כזה יכול לזעזע ולהוציא מהקבוצה יותר.
ולגבי ההכנה הלקוייה, אם זה היה הקיץ הראשון של יאניס פה, מילא. אבל הוא קיבל עד עכשיו יריבות עם הכנה לקוייה פי כמה - וזה פשוט נראה חסר מעוף, חסר כיוון. שוב. בהכרותי את המשחק שלו, ובזוכרי את העונות הקודמות שלו, זה הולך להיראות די דומה גם כשיגמרו כל התירוצים.

אתה מביא שמות לא ריאלים. פיני גרשון וצביקה שרף לא הולכים לחזור, ואפילו אם כן, הם כבר מזמן גמרו את הסוס. היו מאמנים מעולים לפני עשור ומעלה, זמנם עבר.

לגבי גרינברג, גינזבורג וקטש - כאמור, שמות בינוניים. אני לא חושב שמישהו מהם מסוגל להוציא מהסגל הזה יותר ממה שיאניס יוציא ממנו.

נדיר שיש דבר כזה "אפקט חילוף מאמנים" שמשפיע על יותר ממשחק או שניים של התלהבות. אפקט כזה קורה רק אם המאמן משמעותית יותר טוב מהמאמן שהוחלף, או שבאמת יש סגל מעולה ומאמן גרוע בראשו. אף אחד מהם זה לא המצב במכבי של העונה.
עידן

הודעהעל ידי מילוס » 11 אוקטובר 2021, 13:19

על סמך מה החלטת שפיני גמר את הסוס? הכרס גדלה? כי בשיאו הוא היה מפרק פלאפלים באימון, אז זה סימן טוב.
אז גם אוברדוביץ' גמר את הסוס? ומסינה? וגרג פופוביץ'?
יש לפיני מוח כדורסל מבריק, יש לו מוח התקפי מבריק, וזה מספיק ביחס לציפיות של מכבי בשנים האחרונות. במצב הנוכחי אני מעדיף להפסיד 110-100 מ68-58. אם להפסיד, אז לפחות שיהיה כיף.

האחרים לא שמות לוהטים (למרות שננו עשה פלאות עם נבחרת צ'כיה), אבל במצב הדברים אני חושב שאפילו רפי בוגוטין כרגע היה מוציא יותר מיאניס.
הסגל בינוני מינוס, כן, אבל אנחנו מתלוננים על ההגנה, בזמן שההתקפה ממשיכה להתבסס על תרגיל "סקוטי, תעשה משהו".
מילוס

הודעהעל ידי עידן » 11 אוקטובר 2021, 16:16

מילוס כתב:על סמך מה החלטת שפיני גמר את הסוס? הכרס גדלה? כי בשיאו הוא היה מפרק פלאפלים באימון, אז זה סימן טוב.
אז גם אוברדוביץ' גמר את הסוס? ומסינה? וגרג פופוביץ'?
יש לפיני מוח כדורסל מבריק, יש לו מוח התקפי מבריק, וזה מספיק ביחס לציפיות של מכבי בשנים האחרונות. במצב הנוכחי אני מעדיף להפסיד 110-100 מ68-58. אם להפסיד, אז לפחות שיהיה כיף.

על סמך זה שפיני מאז 2008 בערך לא הביא שום הישג משמעותי. ההשוואה לשאר לא רצינית אז לא אתייחס אליה.

מעבר לכך, הוא אמר כבר כמה פעמים שהוא לא יחזור יותר לאמן, ושהוא גם לא הולך להחליף קולגה באמצע עונה.
עידן

הודעהעל ידי מילוס » 11 אוקטובר 2021, 17:36

עידן כתב:על סמך זה שפיני מאז 2008 בערך לא הביא שום הישג משמעותי. ההשוואה לשאר לא רצינית אז לא אתייחס אליה.

מעבר לכך, הוא אמר כבר כמה פעמים שהוא לא יחזור יותר לאמן, ושהוא גם לא הולך להחליף קולגה באמצע עונה.

אם ההשוואה רצינית או לא, זה תלוי בסיבה שמבחינתך שרף ופיני גמרו את הסוס.
גיל? כולם מאותו דור. תארים? מסינה ופופוביץ', מאמנים פעילים, לא זכו בתואר מאז 2013-14.
אתה מודע לזה שפיני לא אימן מאז 2010, כן?

זה כרגע תיאורטי לגמרי כמובן, אבל תחושתי מכל מני ראיונות מהשנים האחרונות היא שבסיטואציה הנכונה (יישור הדורים עם ניקולה ואחרים), הוא דווקא ישמח לסיים עם מכבי בטוב, ועל הדרך לתת סיבוב אחרון על באמת. וכדי שכולם יירדו מהאולימפוס, לדעתי, זה יכול לקרות רק בשעת משבר.
מילוס

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־187 אורחים