המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

יאניס ספירופולוס - סיים את תפקידו

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: יאניס ספירופולוס - חתם ל 3 שנים נוספות

הודעהעל ידי גיא » 29 אוקטובר 2021, 22:21

עידן כתב:
מילוס כתב:
BIG sofo כתב:לאן נעלמן כל אלה שרצו כאן לפטר את יאניס לפני שבועיים?

אני לגמרי פה. ציפיתי לשמוע את זה בעוד חודשיים כשמכבי תוביל בבטחה את היורוליג, הלם שזה נשאל אחרי משחק ורבע טוב. זה מביך..
הזיכרון הקצר הוא מחלה שטובי המומחים עובדים עליה כבר שנים, אבל אני, לצערי, מסתכל על 4 שנים. ובארבע שנים, אני לא נהנה מהכדורסל, לא מהדרך ולא מהתוצאה.
אקראיות היא השם השני של מכבי בימי יאניס! ניצחנו את פנר פעמיים לפני שזכתה באליפות - וסיימנו בתחתית. ניצחנו את בארסה בעונה שעברה פעמיים, ואז הפסדנו פעמיים לאימפריות כמו וילרבאן, אולימפיאקוס וזניט.
היה כיף לראות את מכבי אתמול, אבל בואו.. לאט.

אם מדברים על זיכרון, בוא ניזכר בשנים של לפני יאניס ואחרי בלאט, עם הרגעים היפים שהביאו לנו מגוון מאמנים רנדומליים. אין ספק שלהחליף את יאניס במאמן בינוני מינוס יעניק לנו עוד רגעי עונג מרגשים כאלו.

כשיאניס הגיע מכבי היו בדיכאון קשה. לפני שנתיים היתה שנה מבריקה, ואחר כך חלש יותר - גם כתוצאה מפציעות בלתי פוסקות.
אין ספק שיאניס היה זה שנתן אישור לצורת משחק שבה סקוטי עם הכדור 75% מהזמן.

מצד שני, כשאין את זוסמן הבעייתי, כספי, בנדר וג׳ונדי כמחליף משמעותי, ובמקומם יש כשרונות ברמה גבוהה יותר יש ליאניס יותר אופציות.
גיא

הודעהעל ידי מילוס » 30 אוקטובר 2021, 11:48

כמובן, היה רע, אין ספק. אז אנחנו צריכים להיאחז בבינוני עד סוף העשור? (השמות שעלו פה סתם היו ברמת האופציה זמנית לקבוצה שנגמר לה הכסף, עזוב).
אני אומר שאת הניצחון-שניים מהסוג של שלשום יש לנו בכל עונה, וזה גורם לנו לשכוח להסתכל על התמונה הגדולה.
בדיוק כמו בניית הסגל מדי קיץ. לבנות רע, ולהנחית איזה שם נוצץ שגורם לכולם לשכוח בשניה.
עד שלשום קשה לי להאמין שיש מישהו שהאמין שמכבי של יאניס משחקת כדורסל טוב ועונה על הציפיות, אחרי שלשום זה כאילו שהפכנו למילווקי של יאניס.
מבחינתי הוא עוד מאמן בינוני - עם משכורת עתק וערימות של כריזמה.
בפועל הכדורסל רע, השאיפות הפכו לנמוכות (פלייאוף! זה מכבי??), והתוצאות עוד יותר (מקומות 10-12? כבר לא עוקב).
חוץ מזה, הלוואי שאתבדה.
מילוס

הודעהעל ידי Thorin » 30 אוקטובר 2021, 13:06

איזה מאמן היית רוצה שיגיע לכאן? חוץ מטרינקיירי שאני חושב שיכול להיות מעניין, מי יבוא לפה?
במה יאניס אשם בתקציבים הדלים שנותנים לו?
שלא תבין לא נכון, יאניס הוא ממש לא מאמן ענק, אבל הוא די טוב למערכת כרגע.
כשהקמצנים ייתנו למישהו רציני לנהל את המועדון הזה ולהכניס כסף, כמובן שנשאף גם למאמן מהבכירים ביבשת.
Thorin

הודעהעל ידי עידן » 30 אוקטובר 2021, 13:52

מילוס כתב:כמובן, היה רע, אין ספק. אז אנחנו צריכים להיאחז בבינוני עד סוף העשור? (השמות שעלו פה סתם היו ברמת האופציה זמנית לקבוצה שנגמר לה הכסף, עזוב).
אני אומר שאת הניצחון-שניים מהסוג של שלשום יש לנו בכל עונה, וזה גורם לנו לשכוח להסתכל על התמונה הגדולה.
בדיוק כמו בניית הסגל מדי קיץ. לבנות רע, ולהנחית איזה שם נוצץ שגורם לכולם לשכוח בשניה.
עד שלשום קשה לי להאמין שיש מישהו שהאמין שמכבי של יאניס משחקת כדורסל טוב ועונה על הציפיות, אחרי שלשום זה כאילו שהפכנו למילווקי של יאניס.
מבחינתי הוא עוד מאמן בינוני - עם משכורת עתק וערימות של כריזמה.
בפועל הכדורסל רע, השאיפות הפכו לנמוכות (פלייאוף! זה מכבי??), והתוצאות עוד יותר (מקומות 10-12? כבר לא עוקב).
חוץ מזה, הלוואי שאתבדה.

אף אחד מהשמות שעלו פה לא היה זמני, בעיקר בגלל שפשוט אין מישהו אחר. אני לא רואה באופק אפילו מאמן אחד שיהיה פנוי ומוכן לבוא לפה ויותר טוב מיאניס. עם כל הכבוד לקטש ושות'.

וכמו שנאמר בחוכמה מעליי - לא יעזור להביא מאמן אחר, גם אם יהיה קצת יותר טוב, כל עוד הסגל לא מקבל שדרוג משמעותי. וריאלית, זה לא יקרה.
עידן

הודעהעל ידי מילוס » 30 אוקטובר 2021, 15:31

תראו, אם המשחק מול ברצלונה היה נראה כמו המשחק כמו מילאנו, אני מהמר על מיליון רופי שיאניס היה על הגריל ברמה כזאת שהיו מעדיפים לתת לגמד גינה לאמן (או לאבי אבן). וזו בדיוק הבעיה עם משחק-שניים טובים במכבי, כי זה גורם לכולם לשכוח מה הכלל ומה היוצא מהכלל.
יאניס מרוויח במכבי אאל"ט 800 אלף יורו לעונה (סכום שבודדים המאמנים באירופה שמתקרבים אליו), עם אופציית הארכה בעוד עונה.
דעתי היא, שבדיוק כמו שמשחק כזה או אחר גורמים לאוהדים לשכוח, גם משחק כזה או אחר יכול לגרום להנהלה לתת לו חוזה חדש. וזו הסכנה, וזו הסיבה שהייתי מעדיף להביא מאמן זמני כדי להשתדרג בקיץ.
ולגבי ה"מי" - ב-800 אלף (וגם פחות מזה) אפשר, כנראה, להביא כל מאמן באירופה שיהיה פנוי בקיץ.
מילוס

הודעהעל ידי Jack55 » 30 אוקטובר 2021, 15:50

Thorin כתב:איזה מאמן היית רוצה שיגיע לכאן? חוץ מטרינקיירי שאני חושב שיכול להיות מעניין, מי יבוא לפה?
במה יאניס אשם בתקציבים הדלים שנותנים לו?
שלא תבין לא נכון, יאניס הוא ממש לא מאמן ענק, אבל הוא די טוב למערכת כרגע.
כשהקמצנים ייתנו למישהו רציני לנהל את המועדון הזה ולהכניס כסף, כמובן שנשאף גם למאמן מהבכירים ביבשת.
אני לא בהכרח מסכים איתך
תשמע יאניס פה כבר עונה רביעית, בעיית ניהול המשחק שלו היא משהו שנמשך כבר הרבה מאוד זמן ואי אפשר להתעלם שהוא רע בבחינה הזאת, קבלת ההחלטות שלו במשחקים לא מדהימה

מעבר לזה, בסהכ התקציב של מכבי בסדר גמור ויש ליאניס את הכלים והיכולת לבנות את הסגל כמו שהוא חושב, לדוגמה ההחתמות של וויליאמס ונאנלי העונה הן בחירות נטו שלו, כנל ההתעקשות להשאיר שחקן כמו קלויארו או ההחלטה לוותר על ג׳ונס ולהחתים את אוואנס במקומו (למרות חילוקי דעות של ההנהלהה)

זאת אומרת הוא לא נשלט פה על ידי ההנהלה, יאניס יודע מה הוא עושה ורוב מה שאנחנו רואים פה זה מהחלטות נטו שלו

יש גם המון דברים יפים אצלו ועובדתית לפניי 2 עונות הוא לקח אותנו מאוד רחוק לעונה שבקלות הייתה יכולה להסתיים במינימום פיינל פור
אבל שוב בעיית ניהול המשחק ממשיכה אצלו גם העונה וזה משהו שפוגע בקבוצה לא מעט פעמים, הוא אחראי ללא מעט הפסדים בתקופה שלו פה (נטו על ניהול משחק רע)

כרגע העונה בגלל שזה סגל שהוא בנה בעצמו ובסהכ יש פתיחת עונה טובה, אני חושב שלפטר זה כבר לא אופציה טובה, אבל אם במהלך העונה נחווה ירידה משמעותית ופלייאוף כבר לא יהיה רלוונטי, לגמריי אפשר להתחיל לעשות חושבים לקראת העונה הבאה ולבדוק את שוק המאמנים הפנויים בקיץ הקרוב

אז לסיכום - יאניס בסהכ מאמן לא רע, אבל אם בהמשך העונה הוא לא ישנה את בעיית ניהול המשחק שלו ולא יראה תוצאות והישגים גם ביורוליג, אז מכבי יהיו חייבים לכוון למאמן ברמה גבוהה יותר בקיץ הבא
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי שופי שוף » 30 אוקטובר 2021, 16:49

אם נשאל את האוהד הממוצע ביורוליג, אז אני משער שהוא יחשיב את ספירופולוס לאחד מה-top tier של המאמנים ביורוליג (יחד עם איטודיס, לאסו, פסקואל, עתמאן, ברצוקאס וכו').
ולראייה, בסקר של ה-GMs לפני שנתיים הוא זכה ברוב מוחץ בתואר המאמן הכי טוב ביורוליג (גם בשנה שעברה הוא היה מקום שלישי או רביעי אאל"ט).
האם זה באמת נכון? אני לא ממש יודע, וזה לא כי יאניס הוא כזה גאון כדורסל, אלא שרמת המאמנים ביורוליג לא משהו בכלל. מלבד טראנקיירי, אין אף שם שמישהו יכול לציין כמועמד ראוי וריאלי להחליף את יאניס, אבל לדעתי אין סיכוי שטראנקיירי לא יילך בעונה הבאה לפנר שג'ורג'בי'ץ' הגיע לשם כברירת מחדל בגלל הבלתם עם קוקושקוב, או לאפס או לצסק"א שהולכות ונשחקות עם הזמן ולא מן הנמנע שבקיץ הבא יקרה שם איזה רענון.

הפואנטה שלי שאם אנשים פה מחפשים "שם", אז טראנקיירי הוא בערך האופציה היחידה וגם עליה אי אפשר באמת לבנות.
גם אם נישאר עם יאניס עוד סוף העונה, ואז "ניפטר" ממנו בסוף העונה, סבירות נמוכה מאוד שייפול לידיים של מכבי מאמן מהטופ האירופאי.

בסופו של דבר, עדיין ליאניס יש הרבה מה להוכיח כדי להשכיח את עונה שעברה ואת ההתחלה הרעה מבחינתו ברמה האישית בעונה הזו.
סמל אישי של המשתמש
שופי שוף

הודעהעל ידי A.Parker » 30 אוקטובר 2021, 19:27

איףףף איזו הנמכת סטנדרטים. זה כבר נהיה מביך.
זה שהיו מאמנים גרועים (גם) לפניו, לא הופך אותו למאמן כדורסל איכותי.
זה שרשמו ניצחון מרשים על ברצלונה, לא מוחק את ההפסדים והיכולת הרעה מאוד ברוב המשחקים לפני כן.

אני לא מתפעל מהסגל (יש בו הרבה חורים, שיאניס אחרי ישיר שלהם) ועדיין חומר השחקנים פה שווה הרבה יותר ממה שראינו ברוב העונה, ולראיה המשחק נגד ברצלונה (שכלל התפוצצות אבל גם לא מעט פוטנציאל קיים). במקום זה מכבי שיחקה עד עכשיו כדורסל שבלוני מאוד, כזה בו ווילבקין מכדרר שוב בלי סוף, כזה בו לא משחקים כמעט על שחקני הפנים וכזה בו השלם בטח ובטח שלא גדול מסך חלקיו. אז כן, הוא יצטרך להוכיח את עצמו עוד הרבה פעמים כדי לבנות לעצמו מוניטין מחדש. וכן, זה לגיטימי ואף הכרחי לרצות מאמן אחר.
A.Parker

הודעהעל ידי felix_r » 30 אוקטובר 2021, 19:41

שני הניצחונות היותר משמעותיים של מכבי עד עכשיו היו המשחק השני במחזורים הכפולים.

במחזור הכפול הראשון המשחק השני היה בוילרבאן, ובשבוע הכפול השני המשחק הכפול היה נגד ברצלונה.

מה משותף לכל המשחקים השניים של המחזורים הכפולים?
1) העובדה שלמאמן אין יותר מדי זמן להתכונן ליריבה, ולכן הכישרון הגולמי של הסגל משחק תפקיד גדול.
2) הסיבולת והאתלטיות של השחקנים משחקות תפקיד.
3) עומק הסגל גם הוא חשוב.

מה קיבלנו? ליאניס וגם למאמן היריבה לא היה זמן להתכונן. מי הפסיד מזה יותר? היריבות! כי הכישרון הגולמי של שחקני מכבי (ויש הרבה כישרון בסגל) שיחק תפקיד. מכבי היא קבוצה עמוקה ואתלטית מאוד. גם זה תרם.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי שמוליק » 30 אוקטובר 2021, 22:33

felix_r כתב:שני הניצחונות היותר משמעותיים של מכבי עד עכשיו היו המשחק השני במחזורים הכפולים.

במחזור הכפול הראשון המשחק השני היה בוילרבאן, ובשבוע הכפול השני המשחק הכפול היה נגד ברצלונה.

1) העובדה שלמאמן אין יותר מדי זמן להתכונן ליריבה, ולכן הכישרון הגולמי של הסגל משחק תפקיד גדול.

מה קיבלנו? ליאניס וגם למאמן היריבה לא היה זמן להתכונן. מי הפסיד מזה יותר? היריבות! כי הכישרון הגולמי של שחקני מכבי (ויש הרבה כישרון בסגל) שיחק תפקיד. מכבי היא קבוצה עמוקה ואתלטית מאוד. גם זה תרם.

פליקס, איך עמוקה אם משחק עם 8 שחקנים?
לא חסר לנו פאוורד? האם הסיבה לכך היא שיש לנו הנעלה שלא מסוגלת להכניס יד לכיס? שמסתתרת מאחורי "תקציב מאוזן" סטייל נס ציונה? לא הגיע הזמן שישחררו לנו את חיבוק הדוב של הלא יוצלחים האלה? לא הגיע הזמן שהגייט יראה להם את הדלת החוצה?
שמוליק

הודעהעל ידי felix_r » 30 אוקטובר 2021, 22:58

שמוליק כתב:
felix_r כתב:שני הניצחונות היותר משמעותיים של מכבי עד עכשיו היו המשחק השני במחזורים הכפולים.

פליקס, איך עמוקה אם משחק עם 8 שחקנים?

זה שמונה שחקנים שכל אחד שיחק לפחות 15 דקות. פלוס היה לנו את לסור, שיכול היה בקלות לתת דקות איכותיות במקרה הצורך (אז הגבוהים שלנו לא היו צריכים לשמור על עצמם מעבירות בהגנה), וגם דיבה יכול לתת דקות, כמו שהוא עשה לא פעם בשנים האחרונות.

אתה יודע שאתמול אצל ריאל שיחק ילד בן 16.5 ???
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי BIG sofo » 06 נובמבר 2021, 18:37

לאן נעלמו כל אלה שכבר הספיקו לשחרר את יאניס לפני מספר שבועות?
BIG sofo

הודעהעל ידי מילוס » 07 נובמבר 2021, 01:09

אתה עומד עם אצבע על הסטופר?
יש לי הרגשה שמי ששואל פה אחרי כל ניצחון איפה נעלם מי שלא מחזיק מיאניס, אלו כנראה בדיוק אותם אנשים שמתפוצצים מכעס אחרי הפסד בהכנה וחוגגים אליפות אירופה אחרי ניצחון על ברצלונה.
ובקצרה, אנשים עם מעט הבנה בכדורסל ואפס יכולת להבין תהליכים בספורט ולזהות דברים שמעבר לתוצאה. אה, וגם עם זיכרון מאוד מאוד , מאוד קצר.
אף אחד לא נעלם. מכבי נתנה רצף יפה, ואני בטוח שגם מתנגדי יאניס (אני בהם, אם לא ברור) שמחים על זה ומחזיקים אצבעות שיוכיח שהוא המאמן הכי טוב בהיסטוריה של הכדורסל (כל עוד הוא במכבי), כי זה מכבי הרבה לפני שזה יאניס.
מצד שני, 2 (!!!) משחקים טובים עדיין לא משנים את דעתי על מה שראיתי ממנו (ומהקבוצות שלו) ב-4 העונות האחרונות. בוא נתחיל מעונה שלמה ברמה כזאת, כי הבלחות תמיד היו. יאללה, נקסט.
מילוס

הודעהעל ידי Runner30 » 07 נובמבר 2021, 08:20

BIG sofo כתב:לאן נעלמו כל אלה שכבר הספיקו לשחרר את יאניס לפני מספר שבועות?

אני פה.
מחכה בסבלנות למשבר אמצע העונה אחרי מכת פציעות אופיינית.
Runner30

הודעהעל ידי Evgeny » 07 נובמבר 2021, 19:35

בהקשר הזה מעניין לשמוע מה דורסי אמר על ספירופולוס בראיון שהוא נתן בימים האחרונים :
https://sports.walla.co.il/item/3469597

"ההבדל הוא במאמן. יורגוס ברצוקאס נותן לי את ההזדמנות לשחק כמו שאני משחק עד עכשיו", אמר דורסי, שיארח את ספרופולוס ומכבי תל אביב ביום שישי הבא. "במכבי תל אביב פשוט לא הייתה לי את ההזדמנות להיראות ככה, ועכשיו יש לי. אני שמח שעד עכשיו אני מנצל אותה. אני פשוט מרגיש שיש לי יותר הזדמנויות. באולימפיאקוס אני שחקן מפתח, וזאת תחושה נהדרת. כאן אני צריך להוכיח את היציבות שלי מדי משחק".

לדבריו של דורסי, יאניס ספרופולוס דרש ממנו לשחק בצורה "חד ממדית", וכעת הוא זוכה לחופש פעולה גדול יותר. "אני לא רוצה להיות שחקן חד גוני, כי ככה קל לעצור אותי. כשאני מוסיף מלבד לקליעה מהשלוש גם זריקות מחצי מרחק וחדירות, אני הופך לשחקן הרבה פחות צפוי. במכבי תל אביב המאמן השתמש בי אחרת. קיבלתי את איך שספרופולוס רצה שאשחק, אבל כאן אני יכול להראות יותר יכולות".
Evgeny

הודעהעל ידי עידן » 07 נובמבר 2021, 21:32

Evgeny כתב:בהקשר הזה מעניין לשמוע מה דורסי אמר על ספירופולוס בראיון שהוא נתן בימים האחרונים :
https://sports.walla.co.il/item/3469597

"ההבדל הוא במאמן. יורגוס ברצוקאס נותן לי את ההזדמנות לשחק כמו שאני משחק עד עכשיו", אמר דורסי, שיארח את ספרופולוס ומכבי תל אביב ביום שישי הבא. "במכבי תל אביב פשוט לא הייתה לי את ההזדמנות להיראות ככה, ועכשיו יש לי. אני שמח שעד עכשיו אני מנצל אותה. אני פשוט מרגיש שיש לי יותר הזדמנויות. באולימפיאקוס אני שחקן מפתח, וזאת תחושה נהדרת. כאן אני צריך להוכיח את היציבות שלי מדי משחק".

לדבריו של דורסי, יאניס ספרופולוס דרש ממנו לשחק בצורה "חד ממדית", וכעת הוא זוכה לחופש פעולה גדול יותר. "אני לא רוצה להיות שחקן חד גוני, כי ככה קל לעצור אותי. כשאני מוסיף מלבד לקליעה מהשלוש גם זריקות מחצי מרחק וחדירות, אני הופך לשחקן הרבה פחות צפוי. במכבי תל אביב המאמן השתמש בי אחרת. קיבלתי את איך שספרופולוס רצה שאשחק, אבל כאן אני יכול להראות יותר יכולות".

הוא קיבל המון הזדמנויות ולא הוכיח יציבות בשום שלב.

עם זאת, יכול בהחלט להיות שהוא צודק. תמיד יש מקרים בהם שחקן מתאים יותר למאמן X מאשר מאמן Y. זה לא אומר כלום לגבי יכולות האימון של מאמן Y.

בינתיים נראה שהפרידה מדורסי עשתה טוב לשני הצדדים, כמו במקרה של ג'ונס, אז הכל טוב ולא צריך להצטער על זה.
עידן

הודעהעל ידי A.Parker » 26 נובמבר 2021, 00:49

ניהול משחק של ילד בן 6, וכמובן שהרוטציה הקצרה נותנת את אותותיה.
A.Parker

הודעהעל ידי felix_r » 26 נובמבר 2021, 01:17

A.Parker כתב:ניהול משחק של ילד בן 6, וכמובן שהרוטציה הקצרה נותנת את אותותיה.

איתו אני לא נהנה גם כשמכבי מנצחת את ברצלונה.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי A.Parker » 26 נובמבר 2021, 01:33

felix_r כתב:
A.Parker כתב:ניהול משחק של ילד בן 6, וכמובן שהרוטציה הקצרה נותנת את אותותיה.

איתו אני לא נהנה גם כשמכבי מנצחת את ברצלונה.

דווקא מול ברצלונה שיחקו מושלם
A.Parker

הודעהעל ידי גל גל » 26 נובמבר 2021, 01:37

היה צריך לתת יותר דקות לסורקין ולנסות את בלייזר במקום קלואירו

לא שזה היה מציל אותנו , אבל בלייזר בכושר טוב וחבל שהוא לא נותן לו הזדמנות.

לא קשר ניהול משחק לא מדהים שלו גם היום
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: מרסר ו־45 אורחים