המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד הפועל ב"ש, 20 באפריל, שבת, 20:40

יאניס ספירופולוס - סיים את תפקידו

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: יאניס ספירופולוס חתם במכבי ת

הודעהעל ידי סומבץ » 30 נובמבר 2018, 02:07

TAYO כתב:אני מסכים שלא חכם להיכנס לאופוריה, וכן אני זוכר חילופי מאמנים בעבר ואיך הכל שב לדעוך שבועיים אחר כך, אבל הפעם זה בכל זאת מרגיש וגם נראה שונה. אמנם לא סביר שנשיג את כל הניצחונות הנדרשים, אבל מכבי בשלושת המשחקים האחרונים (ביורוליג ובליגה) משחקת פשוט אחרת לגמרי. זה מעבר לאפקט פסיכולוגי. זה נראה ברוב הדקות (היום למעט רבע שלישי) שהשחקנים יודעים מה הם אמורים לעשות על המגרש. רואים סבלנות בביצוע התרגילים שלא נראתה קודם. מכבי של ספאחייה הייתה מנסה תרגיל ובשיבוש הראשון השחקנים היו שוברים לאחד על אחד כשכל השאר מסתכלים בתסכול. היום ראינו רצף של מסירות גם אחרי שתרגיל נתקע וראינו הרבה יותר שקט וביטחון.
אז אפשר להיות ציניים וביקורתיים, אולי אפילו כדאי, בהתחשב בשנים המזוויעות שאנחנו עוברים, אבל אפשר לשקול גם לנתח באור חיובי את השינוי שאנחנו רואים. כי שינוי יש.

Sent from my iPhone using Tapatalk

מסכים מאוד עם הנקודה הזאת. שמתי לב לזה וחשבתי על זה במהלך המשחק. זה ניכר במיוחד על רקע כמה דקות ברבע השלישי שבהן כן נתקעו בהתקפה, מה שהזכיר את כל התקופה הקודמת.
היתה התקפה אחת בחצי הראשון, שבה הנסיון הראשון לא צלח, הכדור היה אצל קיין ונראה היה שעומד להיתקע איתו. ואז בלאק סימן לו להמשיך להניע את הכדור. אז הוא המשיך וזה נגמר בסל יפה.
לצערי זה לא היה קיים אצלנו כבר המון זמן, למרות שזה צריך להיות מאפיין בסיסי של כל קבוצת יורוליג נורמלית.
סומבץ

הודעהעל ידי bigi » 30 נובמבר 2018, 02:47

אני חושב שההבדל בין מאמן מצליח למאמן שלא זה כמה השחקנים מפחדים ממנו חחח , ולמאמן הזה יש לוק של מאפיונר איטלקי אני חושב שזה עושה את כל ההבדל לעומת ספאחיה שאני מאוד אוהב אבל מזכיר לי קצת דמות מצעצוע של סיפור
bigi

הודעהעל ידי A.Parker » 30 נובמבר 2018, 03:09

האמת? אחרי שפאחיה הלך אני קולט עד כמה הוא היה מאמן גרוע. אני לא מאלה שתקפו אותו דרך קבע ועשיתי לו הנחות, אבל זה היה לא הגיוני לראות כזה חוסר תיאום בהתקפה, ניהול רוטציה הזויה, איבוד עשתונות לפעמים והגנת חילופים שגורמת לך לרצות למות. גם הקבוצות שבנה יחד עם ניקו היו לא טובות ולא מאוזנות.
A.Parker

הודעהעל ידי יוסי22 » 30 נובמבר 2018, 04:04

felix_r כתב:אחד הדברים שאהבתי יותר אצל המאמן החדש, זה שכבר לאחר המשחק הראשון שלו במכבי (המשחק נגד אנאדולו אפס) הוא קלט, שאין שום סיבה בעולם שדיבה ישחק ביורוליג. ומאז בשני המשחקים גם יחד דיבה קיבל 55 שניות.
:thumbup

זו באמת נקודה לזכותו , מצד שני הוא נותן דקות לריי ..

מצד שלישי כל עוד פארגו בחזקת נעלם אין הרבה ברירות .

אבל למה אחרי 4 דקות כשווילבקין פותח טוב , מה התזזיתיות חילופים הזו ..
יוסי22

הודעהעל ידי jol9 » 30 נובמבר 2018, 09:27

יוסי22 כתב:
felix_r כתב:אחד הדברים שאהבתי יותר אצל המאמן החדש, זה שכבר לאחר המשחק הראשון שלו במכבי (המשחק נגד אנאדולו אפס) הוא קלט, שאין שום סיבה בעולם שדיבה ישחק ביורוליג. ומאז בשני המשחקים גם יחד דיבה קיבל 55 שניות.

אני גם לא ממש מבין למה ריי משחק ולא כריס פול למשל שמתייבש על הספסל.

לגבי החילוף של ווילבקין - הוא עשה עבירה מוקדמת, וכנראה שזאת היתה הסיבה העיקרית לחילוף המוקדם. בכל מקרה, יש למאמן שיטה מסויימת, וגם אם יש יותר מדי חילופים כרגע זה לא משנה. זה לא הדבר שצריך להסתכל עליו בכלל, אחרי שהמאמן כאן שבועיים, אלא על צורת המשחק והתוצאה הסופית.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MM3 » 30 נובמבר 2018, 10:53

jol9 כתב:
יוסי22 כתב:

אני גם לא ממש מבין למה ריי משחק ולא כריס פול למשל שמתייבש על הספסל.

לגבי החילוף של ווילבקין - הוא עשה עבירה מוקדמת, וכנראה שזאת היתה הסיבה העיקרית לחילוף המוקדם. בכל מקרה, יש למאמן שיטה מסויימת, וגם אם יש יותר מדי חילופים כרגע זה לא משנה. זה לא הדבר שצריך להסתכל עליו בכלל, אחרי שהמאמן כאן שבועיים, אלא על צורת המשחק והתוצאה הסופית.

לשאלתכם , זה מה שווילבקין אמר על החילוף :
הגארד סיפר על החילוף המוקדם שלו בקנדריק ריי שהפתיע לא מעט אנשים בהיכל: "אני ביקשתי להתחלף. עם המאמן החדש אנחנו משחקים הרבה יותר אינטנסיבי, והכושר הגופני שלי עדיין לא מספיק טוב כדי שאוכל לשחק באינטנסיביות כזאת לאורך הרבה דקות, כי פספסתי הרבה משחקים ואימונים בגלל הפציעה בבוהן".
MM3

יאניס ספירופולוס חתם במכבי ת"א לעונה וחצי

הודעהעל ידי TAYO » 30 נובמבר 2018, 11:29

עוד דבר שקרה מאז שיאניס הגיע - טיוס פתאום מראה ניצוצות של פעילות בבלוטת החשק

Sent from my iPhone using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
TAYO

Re: יאניס ספירופולוס חתם במכבי ת"א לעונה וחצי

הודעהעל ידי MTA2311 » 30 נובמבר 2018, 12:16

הוא עושה רושם טוב, ראיתי אתמול לא מעט דברים יפים, אבל כמובן שזה עוד מוקדם מדי. ראינו לא פעם בשנים האחרונות מגמת שיפור אחרי חילופי מאמנים, וזה התפוצץ די מהר.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי גל גל » 30 נובמבר 2018, 12:35

MTA2311 כתב:הוא עושה רושם טוב, ראיתי אתמול לא מעט דברים יפים, אבל כמובן שזה עוד מוקדם מדי. ראינו לא פעם בשנים האחרונות מגמת שיפור אחרי חילופי מאמנים, וזה התפוצץ די מהר.

נכון אבל אם זה התפוצץ אני לא חושב שזה בגלל המאמן, סך הכל זה מישהו שהגיע בשיטת היורוליג החדשה ל פעמיים גמר יורוליג ופעמיים אלוף יוון

זה מישהו עם קבלות ולא בגאצקיס רמי הדר וטבק
על הנייר הוא 6 רמות מעליהם.

אם זה יתפוצץ זה בגלל תקרה מסויימת שהסגל שהוא לא בנה יכול להגיע אליה.
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי MTA2311 » 30 נובמבר 2018, 12:36

גל גל כתב:
MTA2311 כתב:הוא עושה רושם טוב, ראיתי אתמול לא מעט דברים יפים, אבל כמובן שזה עוד מוקדם מדי. ראינו לא פעם בשנים האחרונות מגמת שיפור אחרי חילופי מאמנים, וזה התפוצץ די מהר.

נכון אבל אם זה התפוצץ אני לא חושב שזה בגלל המאמן, סך הכל זה מישהו שהגיע בשיטת היורוליג החדשה ל פעמיים גמר יורוליג ופעמיים אלוף יוון

זה מישהו עם קבלות ולא בגאצקיס רמי הדר וטבק
על הנייר הוא 6 רמות מעליהם.

אם זה יתפוצץ זה בגלל תקרה מסויימת שהסגל שהוא לא בנה יכול להגיע אליה.

כן, זה ברור
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jay » 30 נובמבר 2018, 13:40

כה
סמל אישי של המשתמש
jay

הודעהעל ידי Mitelka » 30 נובמבר 2018, 14:37

שהוא הגיע אמרתי שזה בעיה - זה לא חבורת יוונים לוחמת ומוכשרת אלה אמריקאים שלא כל כך שומרים. זאת לא קבוצה לאופי שלו.
אבל יאמר לזכותו שאחרי 2.5 משחקים אשכרה אתה אומר, ואללה, זה מזכיר קבוצות שלו.

אני אתן לו את זה.
תמונה
Mitelka

הודעהעל ידי felix_r » 30 נובמבר 2018, 14:38

שמתם לב לשינוים בחמישיה הפותחת?

אז נכון, כולם שמו לב לכך, שקלויארו פותח בעמדה 3 במקום ב 4, ורול פותח על הספסל, ואובריינט נכסנס לחמישיה בעמדה 4. זה הופך את החמישיה שלנו יותר גבוהה, יותר פיזית וחזקה יותר בהגנה ובריבאונד.

אבל האם שמתם לב, שמי שמשחק רכז בחמישה הזאת הוא לא וילבקין אלא קיין (לפחות חלק מהזמן)? פעם היינו רגילים לכך שוילבקין היה מוביל את הכדור, ואילו קיין היה ישר הולך לעמוד בפינה, משם היה זורק את השלשות שכל כך עיצבנו את כולם. עכשיו מי שמוביל את הכדור להתקפה הוא קיין, ואילו וילבקין הולך לעמדת הקלעי.

יש לזה יתרונות וחסרונות:
א) וילבקין לא מרגיש בטוח כל כך בהובלת כדור מול יריב לוחץ (בעיקר בגלל הפציעה באצבע). לכן באמת עדיף שקיין יוביל את הכדור להתקפה ולא יעייף את וילבקין יתר על המידה.
ב) באמת עדיף שקלעי מוכשר כמו וילבקין ישמש כקלעי מאשר קיין שאין לו קליעה יציבה. בינתיים זה מורגש פחות, כי וילבקין עדיין פצוע.
ג) כשקיין עומד בפינה, הכשרון שלו בריבאונד התקפה מבוזבז.
ד) כשקיין עומד בפינה, יש לו דרך ארוכה מדי לחזור להגנה, בה הוא מהווה חלק חשוב.

יש לזה גם חסרונות:

קיין הוא לא רכז טבעי, ובהרבה מקרים הוא מכדרר במשך חצי התקפה, אחר כך נתקע, ואז מחליט להעביר את הכדור לוילבקין. עד שוילבקין משתחחר לקבל את הכדור עוברות עוד כמה וכמה שניות, ואז כשוילבקין סופפסוף מקבל את הכדור, נשארות לו שניות בודדות לסיום ההתקפה, והוא נאלץ להעיף איזו שלשה משוגעת, שלרוב לא יוצא ממנה כלום (לפחות בכושרו הנוכחי של וילבקין).
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי jay » 30 נובמבר 2018, 15:10

ברור. גם השימוש במייקל רול. הוא דיי עושה טוב את כל מה שספאחיה היה עושה חרא.

אם כי אני חושב שאתה מגזים, הוא נותן לקיין לעזור לווילבקין, אבל ווילבקין עדיין משחק רכז, לפחות ברוב ההתקפות שהוא על המגרש.
סמל אישי של המשתמש
jay

הודעהעל ידי קובי » 07 דצמבר 2018, 13:49

אהרל׳ה וייסברג:

נבן ספאחיה Vs יאניס ספרופולוס, מצא את ההבדלים.

דוגמה ראשונה: הריבאונד.
בארבעת המשחקים האחרונים שלה תחת ספאחיה, הפסידה מכבי ת"א 41:29 בממוצע במאבק על הכדורים החוזרים; בארבעת משחקיו הראשונים של ספרופולוס, היא מנצחת 29:40 לערב. אתמול היא ניצחה 37:50 בתחום הזה (12:20 בדקות המהפך).

דוגמה שנייה: השימוש בספסל.
היווני שיגר את דני אבדיה לפרקט מול פנרבחצ'ה והעלה את ג'ייק כהן ברבע הראשון מול אנאדולו אפס. הוא מעניק אשראי מוגדל ליובל זוסמן, מתייחס לקנדריק ריי כאל שחקן לגיטימי, ובכלל, נראה כמי שבא נטול דעות קדומות לגבי השחקנים שעומדים לרשותו.
אף אחד מארבעת שחקני נבחרת ישראל לא שותף אמש לפני הדקה ה-17, אבל הקרדיט למהפך מגיע במידה רבה לג'ון דיברתולומאו, שקלע 13 נקודות ב-13 דקות.

דוגמה שלישית: ג'וני אובריאנט.
"אם הצהובים רוצים לנפק משהו מהשחקן האחר, השונה והבלתי שגרתי הזה, הם יצטרכו לחפש ולחפש אחר האיזון - לרסן ולחנך אותו מצד אחד, ולא לסרס אותו מצד שני", נכתב כאן לפני חודש וחצי; במילים אחרות: אובריאנט זקוק למישהו שיאמן אותו.
אז הוא עדיין מבצע טעויות, והמשחק שלו לא תמיד הכי אחראי, אבל מדובר בשחקן שונה לחלוטין מזה שפתח את העונה. 6.1 נקודות מדד תחת ספאחיה הפכו ל-13.5 תחת ספרופולוס, והאיש אפילו חגג אמש דאבל-דאבל ראשון.

מראה מראה שעל הקיר.
לטור המלא: bit.ly/dackamaccabi
הסגל שלי:
PG-שארונאס יאסיקביצ'יוס
SG-מיקי ברקוביץ'
SF-אנטוני פארקר
PF-ארל וויליאמס
C-ניקולה וויצ'יץ'
מחליפים:דרק שארפ, קווין מגי, נייט האפמן, אריאל מקדונלד, ג'ים בוטרייט, עודד קטש, דורון ג'מצ'י, מייסאו באסטון
מאמן:פיני גרשון
עוזרים:רלף קליין ודיוויד בלאט
סמל אישי של המשתמש
קובי

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 14 דצמבר 2018, 08:57

התחלנווווווווווו
מצאו שעיר לעזאזל חדש

תמונה
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 14 דצמבר 2018, 11:49

הוא באמת ניהל את המשחק רע, מעניין למה לא דיברו על זה פה בכלל. את ספאחיה ("אחד המאמנים החלשים שהיו פה") היו שולחים על זה הביתה.

בסופו של דבר מכבי תחתיו אולי מראה קצת יותר אנרגיות, אבל היא ממש לא נראית יותר מאומנת.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי A.Parker » 14 דצמבר 2018, 12:59

MTA2311 כתב:הוא באמת ניהל את המשחק רע, מעניין למה לא דיברו על זה פה בכלל. את ספאחיה ("אחד המאמנים החלשים שהיו פה") היו שולחים על זה הביתה.

בסופו של דבר מכבי תחתיו אולי מראה קצת יותר אנרגיות, אבל היא ממש לא נראית יותר מאומנת.

דווקא במשחקים הראשונים הנעת הכדור והשטף ההתקפי היו הרבה יותר מרשימים מאצל ספאחיה
מאז זה קצת דעך, אבל אני מקווה שזה יחזור
A.Parker

הודעהעל ידי my man » 14 דצמבר 2018, 13:05

A.Parker כתב:
MTA2311 כתב:הוא באמת ניהל את המשחק רע, מעניין למה לא דיברו על זה פה בכלל. את ספאחיה ("אחד המאמנים החלשים שהיו פה") היו שולחים על זה הביתה.

דווקא במשחקים הראשונים הנעת הכדור והשטף ההתקפי היו הרבה יותר מרשימים מאצל ספאחיה
מאז זה קצת דעך, אבל אני מקווה שזה יחזור

קוראים לזה אפקט החלפת המאמן אני חושב..
שאגב אצל יאניס האפקט הזה אפילו לא התבטא בניצחונות כמו במקרים אחרים(אפילו רמי הדר)
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי Mmm » 14 דצמבר 2018, 13:08

אחלה מאמן הנהלה על הפנים והשחקנים כמו ההנהלה
Mmm

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־105 אורחים