המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

יאניס ספירופולוס - סיים את תפקידו

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: יאניס ספירופולוס - חתם ל 3 שנים נוספות

הודעהעל ידי מילוס » 14 דצמבר 2021, 11:35

הקונספט של "גם ככה לא יגיע מישהו טוב מיאניס" שגוי לדעתי.
גם "בעונה הגדולה" של יאניס, לא עפתי עליו. זאת אומרת, לגמרי עפתי על הדמות, המבטא והחיבור עם הקהל, אבל לא על הכדורסל. גם אז, הכל היה על סקוטי ואלילת המזל. ואלילת המזל היתה לצדנו, אבל היא free agent כידוע, ולא חלק מהסגל.
במבחינתי, סיכום ימי יאניס: עונה רעה, עונה בסדר, עונה רעה, עונה רעה. כדורסל שבלוני, ניצחונות אקראיים, הפסדים אקראיים, הכל אקראי, הכל תלוי ביום ספציפי של שחקן או יריבה איקס. אם הוא לא היה יווני עם פאסון, זה לא שונה בהרבה ממה שכל מני מאמנים ישראלים היו יכולים לעשות פה בארבע שנים.
וכשזה ככה, ואני לא אומר שזה יצליח, אז גם לנסות לשארית העונה את קטש או הימור אחר (מצדי את מאמן השנה בליגה הבלקנית), עדיף לנסות מלהמשיך לתקוע את אותו גירוס יבש-מלוח ולוותר מראש על אוכל בלקני או טריפוליטאי לשני שליש שנשאר מהעונה. לא נאהב? גם ככה כבר מעכשיו צריך לחפש מאמן לקיץ. אבל לוותר מראש, זה בדיוק מה שנהיה ממכבי.
הסכנה בלתת לו צ'אנס מס' 100 היא שרצף קטן של נצחונות יורוליג חסרי משמעות+אליפות יזכו אותו בחוזה חדש, כי כאמור בהנהלה פה עובדים על זיכרון לטווח קצר ולא על התמונה המלאה.

בפועל, גם לי קשה להאמין שיחליפו פה מאמן.
מילוס

הודעהעל ידי Runner30 » 14 דצמבר 2021, 12:17

לא עניין של לוותר מראש. אלטרנטיבה ראלית.
גודס? מקום אחרון בליגה.
קטש? נזרק מפאו.
לשניהם עבר עגום כמאמני מכבי.
טרינקיירי? קוקושקוב?
Runner30

הודעהעל ידי A.Parker » 14 דצמבר 2021, 14:15

אין מה להחליף מאמן עכשיו. זה כבר לא ישנה משהו ולא נראה שישנו דברים מהותיים בסגל.
בקיץ יצטרכו להתאבד על טרינקיירי, אבל הוא בערך האחרון שיגיע.
A.Parker

הודעהעל ידי Rampel » 14 דצמבר 2021, 14:34

כולנו באווירת סיכום של פרידה מיאניס בסיום העונה הזו. אבל יש אופציה לחוזה לעוד עונה. מעניין אם מכבי סינדלה את עצמה בנוהל עם אופציה דו כיוונית שבה היא תצטרך לפצות את יאניס על אי מימוש.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי עידן » 14 דצמבר 2021, 15:00

מילוס כתב:בפועל, גם לי קשה להאמין שיחליפו פה מאמן.

אני באמת לא מבין למה. כאילו שמכבי לא החליפה מאמנים בכירים באמצע העונה בעבר. אם המפולת ביורוליג לא תיגמר, לדעתי הוא יוחלף בסבירות גבוהה מאוד, ובקרוב.

לא שזה משהו חיובי, כי אני גם בטוח ששום מאמן ישראלי אחר לא יצליח להביא להישגים העונה הזו. זה רק פיצויים מיותרים לשלם שכמובן עשויים לבוא בהמשך על חשבון שכר השחקנים.

בעיני הדבר הנכון זה לסיים איתו את החוזה העונה, לומר לו יפה תודה ושלום, ולהביא מאמן בינוני אחר שיוביל אותנו לאותם הישגים גם בשנה הבאה, כי אני לא רואה איך שאר המעטפת מסביב משתנה. את יאניס כבר נפגוש מתישהו כמאמן קבוצה אחרת ביורוליג (הוא כמובן ינצח).
עידן

הודעהעל ידי גיא » 14 דצמבר 2021, 16:19

נאנלי במשבר, ווויליאמס בירידה, אין לסור, אין סורקין - זה ההבדל בין עכשיו לקבוצה שניצחה את וילרבאן.
גיא

הודעהעל ידי מילוס » 14 דצמבר 2021, 16:33

A.Parker כתב:אין מה להחליף מאמן עכשיו. זה כבר לא ישנה משהו

זו בדיוק הגישה התבוסתנית שהשתלטה על מכבי בעשור האחרון וחלחלה אל כולנו (לא מאשים אותך).
עונת היורוליג של מכבי מתחילה באוקטובר ונגמרת כבר שנים בנובמבר-דצמבר. שם משהו משתבש, מרימים ידיים ומחכים לקיץ. עוד קיץ. במקום להבין שיש עוד יותר מחצי עונה לתקן.

אין אלטרנטיבות? תמיד יש.
אני לא מהעכברים, אבל זה בדיוק התפקיד הקריטי של מח' הסקאוטינג, לא? לאבן אמורה להיות בסטנד-ביי רשימת אופציות באורך הגלות של מאמנים זרים, צעירים\מנוסים, מפתיעים\בנאליים, מבין אלפים שמסתובבים באירופה.

מאמנים ישראלים?
קטש - לגמרי הייתי נותן לו צ'אנס (והוא לא נכשל בפאו, לא היה לו שום סיכוי שם).
גודס - hell no.

הקבוצה הנוכחית כ"כ נבולה וחבולה, חסרת חשק ומעוף בשלב כ"כ מוקדם בעונה. מצדי שמני ממטרה ורפי בוגוטין יאמנו, הרמת הידיים הזו היא מה שמרגיז אותי.
נערך לאחרונה על ידי מילוס בתאריך 14 דצמבר 2021, 16:36, נערך פעם אחת בסך הכל.
מילוס

הודעהעל ידי מילוס » 14 דצמבר 2021, 16:35

גיא כתב:נאנלי במשבר, ווויליאמס בירידה, אין לסור, אין סורקין - זה ההבדל בין עכשיו לקבוצה שניצחה את וילרבאן.

לא. ההבדל הוא שוילרבאן קבוצה בינונית מינוס, שנפלה על היום האקראי הזה שבו מכבי כן מצליחה להתעלות במשחק חוץ.
מילוס

הודעהעל ידי Tom1313 » 14 דצמבר 2021, 17:04

שבוע קריטי בשבילו
Tom1313

הודעהעל ידי גיא » 14 דצמבר 2021, 17:06

מילוס כתב:
גיא כתב:נאנלי במשבר, ווויליאמס בירידה, אין לסור, אין סורקין - זה ההבדל בין עכשיו לקבוצה שניצחה את וילרבאן.

לא. ההבדל הוא שוילרבאן קבוצה בינונית מינוס, שנפלה על היום האקראי הזה שבו מכבי כן מצליחה להתעלות במשחק חוץ.

לא. היה לך סנטר הגנתי, ועכשיו אין לך. בנוסף ה״רים פרוטקטור״ השני בתור אחריו - סורקין פצוע.
היה פה מהלך חסר אחריות ברמה קשה.
נערך לאחרונה על ידי גיא בתאריך 14 דצמבר 2021, 17:07, נערך פעם אחת בסך הכל.
גיא

הודעהעל ידי ankram » 14 דצמבר 2021, 17:06

מילוס כתב:

זו בדיוק הגישה התבוסתנית שהשתלטה על מכבי בעשור האחרון וחלחלה אל כולנו (לא מאשים אותך).
עונת היורוליג של מכבי מתחילה באוקטובר ונגמרת כבר שנים בנובמבר-דצמבר. שם משהו משתבש, מרימים ידיים ומחכים לקיץ. עוד קיץ. במקום להבין שיש עוד יותר מחצי עונה לתקן.

אין אלטרנטיבות? תמיד יש.
אני לא מהעכברים, אבל זה בדיוק התפקיד הקריטי של מח' הסקאוטינג, לא? לאבן אמורה להיות בסטנד-ביי רשימת אופציות באורך הגלות של מאמנים זרים, צעירים\מנוסים, מפתיעים\בנאליים, מבין אלפים שמסתובבים באירופה.

מאמנים ישראלים?
גודס - hell no.

הקבוצה הנוכחית כ"כ נבולה וחבולה, חסרת חשק ומעוף בשלב כ"כ מוקדם בעונה. מצדי שמני ממטרה ורפי בוגוטין יאמנו, הרמת הידיים הזו היא מה שמרגיז אותי.

מתי מכבי החליפה מאמן באמצע עונה וזה עזר לה? אני כלל לא מדבר על שחקנים , מאמן.
תשובה - מעולם לא.
להחליף לשם ההחלפה זה הוצאת קיטור , אני מקווה שבהנהלת מכבי מבינים שאין צורך להתרשם מהכעס ברשתות , אלא צריך לעשות את מה שנכון.
להחליף? רק אם יש מאמן שרוצים לבנות עליו לשנים הבאות (נניח טראנקיירי היה פנוי , או מישהו בסגנון) , אם כלים כל הקיצים והקהל שורק בוז ליאניס וזה מכריח את ההנהלה לפטר אותו
אז שניקולה יאמן עד סוף העונה , אולי גם ממנו נצליח להפטר.
לקטש היית נותן צ'אנס? בזכות מה? בזכות שכמה שנים הוא לא הצליח לעבור את ראשל"צ בסדרה? אולי בגלל הכשלון שלו בפאו אשתקד? את יאניס היית זורק ומביא במקומו את קטש - נשמע מאד הגיוני.....
את סומך על מחלקת הסקאוט של מכבי? למה? בגלל ה"שחקנים" שהם מצאו לנו ממונגוליה בואכה בורמה? או אולי בגלל ההצלחות ההיסטריות שלהם עוד מהימים היפים של טבק , ספחיה ובגקציס?
סמל אישי של המשתמש
ankram

הודעהעל ידי עידן » 14 דצמבר 2021, 17:27

ankram כתב:
מילוס כתב:

אין אלטרנטיבות? תמיד יש.

מאמנים ישראלים?
גודס - hell no.

מתי מכבי החליפה מאמן באמצע עונה וזה עזר לה? אני כלל לא מדבר על שחקנים , מאמן.
תשובה - מעולם לא.
להחליף לשם ההחלפה זה הוצאת קיטור , אני מקווה שבהנהלת מכבי מבינים שאין צורך להתרשם מהכעס ברשתות , אלא צריך לעשות את מה שנכון.
להחליף? רק אם יש מאמן שרוצים לבנות עליו לשנים הבאות (נניח טראנקיירי היה פנוי , או מישהו בסגנון) , אם כלים כל הקיצים והקהל שורק בוז ליאניס וזה מכריח את ההנהלה לפטר אותו
אז שניקולה יאמן עד סוף העונה , אולי גם ממנו נצליח להפטר.
לקטש היית נותן צ'אנס? בזכות מה? בזכות שכמה שנים הוא לא הצליח לעבור את ראשל"צ בסדרה? אולי בגלל הכשלון שלו בפאו אשתקד? את יאניס היית זורק ומביא במקומו את קטש - נשמע מאד הגיוני.....
את סומך על מחלקת הסקאוט של מכבי? למה? בגלל ה"שחקנים" שהם מצאו לנו ממונגוליה בואכה בורמה? או אולי בגלל ההצלחות ההיסטריות שלהם עוד מהימים היפים של טבק , ספחיה ובגקציס?

מדויק.

ובכלל, איזה סיכוי לא היה לקטש בפאו? הוא הגיע לקבוצה מפורקת ביורוליג, והשאיר קבוצה מפורקת באותה מידה ביורוליג, אם לא יותר. מה ההבדל מהסיטואציה במכבי? למה שפה כן יהיו לו כלים להצליח ופה זו לא תהיה אותה התוצאה בדיוק?

הפעם האחרונה שזכור לי שהחלפת מאמן באמצע העונה עזרה הייתה במקרה של...קטש. אחרי פיטוריו מכבי הגיעה לגמר היורוליג. הסיטואציה כיום היא ממש לא אותה הסיטואציה אבל.
עידן

הודעהעל ידי ankram » 14 דצמבר 2021, 17:34

ההחלפה של קטש (שאכן פרחה מזכרוני) , היא משהו קצת אחר משום שמי שהחליף אותו היה המנהל המקצועי של הקבוצה , ש"במקרה" היה מאמן אגדי במכבי , ואף בנה את הקבוצה , זה לא אותו מקרה כמו מאמן שבא לקבוצה באמצע עונה לרוסטר שלא הוא בנה.
ד"א אין לי בעיה שיעשו את אותו הדבר עם ניקולה , אם כבר עוד עונה התחרבנה לנו , לפחות תהיה הזדמנות להפטר מהנגע הרע הזה.
סמל אישי של המשתמש
ankram

הודעהעל ידי A.Parker » 14 דצמבר 2021, 19:43

מילוס כתב:

אין אלטרנטיבות? תמיד יש.

מאמנים ישראלים?
גודס - hell no.

אין מה לעשות, אני ריאלי. בעיקרון, החלפה של מאמן + 2-3 שחקנים והקבוצה הזאת עושה פלייאוף. הבעיה ששום שינוי בסגל לא ייעשה (אולי איזה זר פלסטר) ואין איזה מאמן שכדאי להביא עכשיו.

כפי שהיה ברור מראש, בסגל הזה יש בעיות מהותיות (מחזור ברכז, ארבע הגנתי ויותר כלים התקפיים), אבל ככה החליטו לבנות אותו מלכתחילה.
תוסיף לזה מאמן שלא יודע לנצל את המעט שכן יש לו ומנהל משחק מהגרועים שראיתי וזה מה שתקבל.
A.Parker

הודעהעל ידי A.Parker » 14 דצמבר 2021, 22:33

לא חושב שזה יביא לשינוי בהגעה לפלייאוף, אבל יאללה ביי.
A.Parker

הודעהעל ידי שמואל1 » 14 דצמבר 2021, 22:49

קטש יעשה מטעמים מהקבוצה הזאת בהתקפה.
יאניס לא מאמן.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי עידן » 14 דצמבר 2021, 22:57

אין ספק שקטש יעשה מטעמים. אולי הוא יצליח להוביל את מכבי למקום ה-15 ותהיה המשכיות אחרי ההצלחה האדירה שלו בעונה שעברה בפאנאתיניקוס. באופן כללי יש לו הישגים אדירים באירופה.
עידן

הודעהעל ידי RomanR » 14 דצמבר 2021, 23:02

עדיף כבר ננו מקטש, באמת

Sent from my RMX2111 using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
RomanR

הודעהעל ידי מילוס » 14 דצמבר 2021, 23:03

תראו, רוב הדברים נכונים. ואני יכול, על אותו משקל, לשאול מתי בפעם האחרונה נחת פה בינואר שחקן ששינה את הקבוצה, הפך לשחקן מוביל וזכה להארכת חוזה. מישהו זוכר? אז מה, לא צריך לנסות?
אני גם לא בונה על זה ששינוי מאמן יהפוך הכל. זה יכול לקרות, לא על זה אני בונה.
אבל שינוי מהותי בסגל הרי לא יהיה. וברוח הדברים, בלי שינוי כזה או אחר, זו עונה נוספת שכבר בדצמבר בהנהלה מרימים ידיים וממתינים לקיץ, וזה החלק שקשה לי לקבל. ההחלטה של לא להחליט.
אני אומר שצריך לנסות, משהו, ואם להנחית פה 3 שחקנים מרכזיים זה דבר שלא יקרה, אז מאמן חדש אולי כן. משהו צריך לקרות.
מילוס

הודעהעל ידי שמואל1 » 14 דצמבר 2021, 23:05

עידן כתב:אין ספק שקטש יעשה מטעמים. אולי הוא יצליח להוביל את מכבי למקום ה-15 ותהיה המשכיות אחרי ההצלחה האדירה שלו בעונה שעברה בפאנאתיניקוס. באופן כללי יש לו הישגים אדירים באירופה.
לא מבין למה אתה חוזר שוב ושוב על המנטרה הזאת.
יש דבר שנקרא התאמה לקבוצה. זה שקטש לא הצליח בפנא (ואפשר להתווכח אם הוא באמת לא הצליח, בהתחשב בסיטואציה שאליה הגיע) לא אומר דבר לגבי סיכויי הצלחתו במכבי.
מכבי קבוצה עם dna התקפי, עם לא מעט שחקנים יוצרים. זה בדיוק הסגנון של קטש.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: מרסר ו־166 אורחים