המשחק הקרוב: הפועל חיפה נגד מכבי Playtika ת"א, 18 באפריל, חמישי, 20:45

עומרי כספי - פרש מכדורסל בגיל 33

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: עומרי כספי - בדרך לפרישה?

הודעהעל ידי אחדשיודע » 18 יוני 2021, 12:40

זה כמו לדבר אל קיר. הראיתי לך את המספרים. מאז ותמיד הוא היה קלעי ממוצע (במספרים - קרוב לממוצע הליגה) ותו לא. הטיקט של ״הקלעי״ הוא שקרי ברובו. עוד משהו שמלמד על זה הוא האחוזים שלו מהעונשין. הוא הגיע לאחוזי קליעה ממוצעים ל-3 בזכות עבודה קשה, אחרת גם זה לא היה לו. הרי קלעי טבעי הוא לא.

ועוד אחרי זה להגיד שהוא עשה טעות כששינה את טכנית הזריקה בגלל שהברכיים כבר לא עבדו כמו צריך? אתה אמיתי? מה רצית שיעשה? ניתוח להשתלת ברכיים ביוניות? הוא לא עשה את זה כי הוא רצה לשנות טכניקה, אלא כי הברכיים שלו לא מאפשרות לו לזרוק כמו קודם, ובטח לא באותה תדירות.
אחדשיודע

הודעהעל ידי אחדשיודע » 18 יוני 2021, 13:26

שמואל1 כתב:
אחדשיודע כתב:
שמואל1 כתב:
אחדשיודע כתב:
A.Parker כתב:אני לא חושב שאפשר להאשים אותו בפציעות שלו. מה שכן, אני באמת לא מבין איך שחקן שהטיקט שלו היה קליעה הפך לכזה שנדיר שהוא זורק מבחוץ ושאחוזי הקליעה שלו מהעונשין נמוכים.

הטיקט שלו היה שקרי בגדול. לאורך הקריירה שלו ב-NBA הוא היה קלעי ממוצע ולא הרבה יותר מזה (37% ל-3). ואחוזי הקליעה מהעונשין אף פעם לא היו מציאה גדולה (ממוצע 67%). הוא התחיל טוב בסקרמנטו, וזה קצת תיעתע, אבל אפילו במהלך עונת הרוקי חלה אצלו ירידה די משמעותית באסקפט של הקליעה (שהובילה לכך שאפילו לא נבחר לאחת מחמישיות העונה). ועכשיו, בשנים האחרונות, סביר להניח שהעניין הבריאותי דירדר את זה עוד יותר. הוא פחות משתמש בברכיים כשהוא זורק.

ולגבי להאשים או לא להאשים - לא צריך להאשים אף אחד, אבל עם השקעה נכונה בגוף, הוא בוודאי היה יכול להימנע מחלק מהפציעות.

בקדנציה השנייה בסקרמנטו הוא כמעט נבחר לתחרות השלשות.
באופן כללי עד השינוי במכניקת הזריקה הוא היה קלעי טוב ל-3. עם עליות וירידות כמו אצל הרבה שחקנים.

זה השקר שאתה ואחרים מוכרים. עובדתית, זה לא נכון. הוא היה קלעי ממוצע לאורך כל הקריירה שלו (וכשאני אומר ממוצע, אני מתכוון לזה. הממוצע ל-3 בכל אחת מהשנים שהוא בליגה היה 35-37%). היו לו פיקים (התחיל טוב את כל אחת מהקדנציות שלו בסקרמנטו), אבל לא מעבר לכך. מהר מאוד הממוצעים שלו התיישרו. ולהגיד שהוא כמעט נבחר לתחרות השלשות - זה פשוט לא נכון. זאת הייתה הציפייה שלך ושל אחרים בישראל, שפחות מבינים את מי בוחרים לתחרות השלשות. לא בוחרים רוקיס שזורקים 2.5 פעמיים במשחק מעבר לקשת.
דיברתי על הקדנציה השנייה, בעונה שבא הוא קלע 39 נקודות נגד גולדן סטייט. זכור לי שהוא היה מועמד לתחרות השלשות ובסוף לא נכנס על הסף.

איך הגעת לזה שהוא היה מועמד? לפי מה? כתבות ישראליות שניסו להריץ אותו? עובדתית הוא לא השתתף וגם לא באמת היה מועמד. הוא אפילו לא היה קרוב (וזאת הייתה ביי-פאר העונה הטובה ביותר שלו בקליעה ל-3; הפיק של הקריירה, שלא מעיד על הכלל). תיקח את ג׳ו אינגלס לדוגמה. הוא אחד משני המובילים של הליגה באחוזים ל-3 ב-4 השנים האחרונות ולא הוזמן להשתתף בתחרות השלשות אפילו פעם אחת עד כה. זה מעבר לאחוזים. לוקחים בחשבון את כמות השלשות שנקלעו ע״י כל השחקנים + מחפשים דמויות מוכרות (רוב המתחרים הם אולסטארים). מעבר לכך, בשלב הבחירה של המתחרים לאולסטאר באותה עונה (2015/16), כספי גם לא היה בטופ 10 של המובילים באחוזי הקליעה. אז בכלל לא אמורה להיות טענה אמיתית שהייתה סיבה לבחור בו (חוץ מפרובינציאליות). הוא התחיל גבוה (הייתה תקופה קצרה שהיה בטופ 3 מבחינת אחוזים, בערך שבועיים-שלוש לפני בחירת המתחרים לאולסטאר) והידרדר בהמשך. כמו הקריירה שלו.
אחדשיודע

הודעהעל ידי my man » 18 יוני 2021, 13:35

אתמול היה קשה לצפות בו משחק. הוא פשוט לא מצליח לבצע מהלכים שבראש שלו הוא עדיין יכול לעשות.
רחמנות על הברכיים שאין לו באמת..אבל הוא צריך לפרוש..
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי Rampel » 18 יוני 2021, 13:40

my man כתב:אתמול היה קשה לצפות בו משחק. הוא פשוט לא מצליח לבצע מהלכים שבראש שלו הוא עדיין יכול לעשות.
רחמנות על הברכיים שאין לו באמת..אבל הוא צריך לפרוש..
עצוב ומדויק. בעיקר במחצית הראשונה.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי A.Parker » 18 יוני 2021, 14:16

אחדשיודע כתב:
A.Parker כתב:
שמואל1 כתב:ואחרי שעומרי יפרוש בצורה מכובדת הוא צריך לחשוב עם עצמו מה הוא עשה לא נכון שהביא אותו למצב כזה בגיל 32 בלבד. הוא היה יכול וצריך לתת עוד לפחות 3 שנים ברמות הגבוהות.

אני לא חושב שאפשר להאשים אותו בפציעות שלו. מה שכן, אני באמת לא מבין איך שחקן שהטיקט שלו היה קליעה הפך לכזה שנדיר שהוא זורק מבחוץ ושאחוזי הקליעה שלו מהעונשין נמוכים.

הטיקט שלו היה שקרי בגדול. לאורך הקריירה שלו ב-NBA הוא היה קלעי ממוצע ולא הרבה יותר מזה (37% ל-3). ואחוזי הקליעה מהעונשין אף פעם לא היו מציאה גדולה (ממוצע 67%). הוא התחיל טוב בסקרמנטו, וזה קצת תיעתע, אבל אפילו במהלך עונת הרוקי חלה אצלו ירידה די משמעותית באסקפט של הקליעה (שהובילה לכך שאפילו לא נבחר לאחת מחמישיות העונה). ועכשיו, בשנים האחרונות, סביר להניח שהעניין הבריאותי דירדר את זה עוד יותר. הוא פחות משתמש בברכיים כשהוא זורק.

ולגבי להאשים או לא להאשים - לא צריך להאשים אף אחד, אבל עם השקעה נכונה בגוף, הוא בוודאי היה יכול להימנע מחלק מהפציעות.

אני לא אומר שהוא היה צלף מדופלם, אבל זה כן היה נשק מרכזי במשחק שלו. לעבור ממצב כזה לכך שאתה לא מעז לזרוק מבחוץ גם כשאתה פנוי זה....הזיה אחת גדולה. לא יודע כמה זה קשור לפציעות. זה לא שהוא היה רץ על חסימות וכו', מצופה ממנו בסך הכל לזרוק כשהוא פנוי יחסית.
A.Parker

הודעהעל ידי אחדשיודע » 18 יוני 2021, 14:40

A.Parker כתב:
אחדשיודע כתב:
A.Parker כתב:
שמואל1 כתב:ואחרי שעומרי יפרוש בצורה מכובדת הוא צריך לחשוב עם עצמו מה הוא עשה לא נכון שהביא אותו למצב כזה בגיל 32 בלבד. הוא היה יכול וצריך לתת עוד לפחות 3 שנים ברמות הגבוהות.

אני לא חושב שאפשר להאשים אותו בפציעות שלו. מה שכן, אני באמת לא מבין איך שחקן שהטיקט שלו היה קליעה הפך לכזה שנדיר שהוא זורק מבחוץ ושאחוזי הקליעה שלו מהעונשין נמוכים.

אני לא אומר שהוא היה צלף מדופלם, אבל זה כן היה נשק מרכזי במשחק שלו. לעבור ממצב כזה לכך שאתה לא מעז לזרוק מבחוץ גם כשאתה פנוי זה....הזיה אחת גדולה. לא יודע כמה זה קשור לפציעות. זה לא שהוא היה רץ על חסימות וכו', מצופה ממנו בסך הכל לזרוק כשהוא פנוי יחסית.

נשק מרכזי כן, אבל הנשק העיקרי במשחק שלו בעיניי היה הבנת המשחק והחיתוכים לסל. הקליעה ל-3 לבד לא הייתה משאירה אותה בליגה כי היו הרבה יותר טובים ממנו בתחום הזה.
אבל אני מסכים לגבי הדבר השני. אני לא חושב שזה רק עניין הפציעות. בגולדן סטייט לצורך העניין, הוא שינה רק מעט את הטכניקה בזריקה (בהשוואה לימי סקרמנטו העליזים לעומת היום), והקליעה עבדה טוב מאוד (45.5%). הבעיה שלא היה לו ביטחון בקליעה והוא וויתר על (יותר מידי) מבטים פנויים. ככה זה כנראה כשאתה רואה באימונים שחקנים כמו קרי, תומפסון ודוראנט. ויכול להיות שזה התחיל עוד קודם באפיזודה הקצרה שלו במינסוטה, שהייתה נוראית - ופגעה בביטחון שלו באופן כללי. מבחינה בריאותית, הפגיעה המשמעותית הראשונה שלו בברך/ברכיים הייתה רק בממפיס - הקבוצה האחרונה ששיחק בה ב-NBA. בכל מקרה, מה שאנחנו רואים היום ממנו, זה שילוב של חוסר ביטחון + עניין הפציעות. קשה לזרוק בלי להפעיל כמעט את הברכיים.
אחדשיודע

הודעהעל ידי Shay_uzan » 19 יוני 2021, 00:25

מה הוא עשה לא נכון? הגורל לא אוהב אותו, הוא בקרירה שלו היה יותר פצוע מלא פצוע וזה לא באשמתו, יש שחקנים שעד כמה שהם טובים, הפציעות גומרות אותם, זה כספי
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי אחדשיודע » 25 יוני 2021, 16:59

https://www.instagram.com/p/CQivid4NPlv/

עומרי כספי: "אחרי הפציעה האחרונה רציתי לפרוש. יאניס אמר לי: אל תפרוש בגלל פציעה. תפרוש מתוך בחירה"
אחרי הזכייה בגביע ובאליפות, עומרי כספי צריך לקבל את ההחלטות הקשות • עבור הכדורסלן בן ה־33, שסובל בשנים האחרונות מפציעות חוזרות ונשנות, פרישה היא כבר לא מילה גסה • "במארס חשבתי להגיד למכבי, 'תודה, חבר'ה, לא אבוא יותר', אבל אני מרגיש שאני עדיין יכול לתרום הרבה ברמה הזאת של היורוליג" • עכשיו הוא מדבר בגילוי לב על הפציעות ("הדברים האלה לא בשליטתי"), על הווירוס המסתורי שהשבית אותו לחודש ("לאף אחד אין מושג מה זה היה"), על החברים במכבי ("אמרתי להאנטר: 'אחי, תחזור, אני לא יכול לעשות את זה בלעדיך'"), וגם על היום שאחרי ("לא חושב על אימון, אלא על עסקים")
https://www.israelhayom.co.il/magazine/ ... le/2592395
אחדשיודע

הודעהעל ידי שמואל1 » 25 יוני 2021, 17:36

הוא יפרוש
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי שועל » 26 יוני 2021, 13:16

לפרוש בגלל פציעה זו לא בחירה?

יאניס קלישאה מהלכת

לא בטוח לגבי מצבו החוזי לעונה הבאה, אבל יכול להיות שהוא מפעיל לחץ מתון באמצעות החוזה המובטח כדי לקבל תפקיד מקצועי, ולכן לא מכריז עדיין על פרישה.
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי שמואל1 » 26 יוני 2021, 13:46

שועל כתב:לפרוש בגלל פציעה זו לא בחירה?

יאניס קלישאה מהלכת

לא בטוח לגבי מצבו החוזי לעונה הבאה, אבל יכול להיות שהוא מפעיל לחץ מתון באמצעות החוזה המובטח כדי לקבל תפקיד מקצועי, ולכן לא מכריז עדיין על פרישה.
הוא כבר אמר שהוא יותר מתעניין בעולם העסקים. לא חושב שהוא מעוניין בתפקיד מקצועי.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי A.Parker » 26 יוני 2021, 21:22

נראה שהוא יישאר בשכר מופחת. השאלה בכמה.
A.Parker

הודעהעל ידי אדגר פו » 26 יוני 2021, 21:37

כספי חושב שמכבי רוצה שהוא כן ימשיך, אני בכלל לא בטוח. כלומר זה להישאר אולי בתנאים של מכבי. שכר הרבה פחות גבוה, הרבה פחות דקות משחק. כך לדעתי.
הסיכוי שהוא יפרוש תוך כדי העונה הבאה קיים ועומד. אפילו מאוד.
האם הוא יסכים או יעדיף לפרוש ? נחיה ונראה.
סמל אישי של המשתמש
אדגר פו

הודעהעל ידי JarJarBinx » 01 יולי 2021, 23:38

הוא צריך לפרוש. הגוף שלו זה פציעה שמחכה לקרות, ומההתבטאויות שלו ברור שמנטלית הוא כבר חצי בחוץ.
סמל אישי של המשתמש
JarJarBinx

הודעהעל ידי itai7 » 14 יולי 2021, 09:53

מסתמן: עומרי כספי ימשיך לעונה נוספת. הפורוורד של מכבי ת"א נוטה שלא לפרוש ממשחק, אך ייתן החלטה סופית בתוך כשבועיים
@sport5il
itai7

הודעהעל ידי אדגר פו » 14 יולי 2021, 10:00

לא ברור מהידיעה הזאת האם מכבי תשלם לו את השכר הקבוע בחוזה ?
מצאתי פרסום לפני שנתיים לגבי השכר שלו :
הפורוורד הישראלי יחזור לארץ אחרי 10 שנים ב-NBA וישתכר כ-3.2 מיליון דולר בשלוש שנים (מיליון בשנה הראשונה, מיליון בשנה בשנייה ו-1.2 בשנה השלישית)

אז מכבי תשלם לו 1.2 מיליון דולר בעונה הבאה, לכמה משחקים בדיוק ?
סמל אישי של המשתמש
אדגר פו

הודעהעל ידי מילוס » 14 יולי 2021, 10:13

עושק את הביטוח עד הסוף. אולי הביטוח יכסה לנו דמי הגנה?
למכבי הוא כנראה יעלה בערך כמו התיקונים לפרווה של דוני. יאללה, שיכניסו אותו אל דוני.
מילוס

הודעהעל ידי A.Parker » 14 יולי 2021, 10:35

לי היה די ברור שהוא יישאר. למכבי יש אופציית יציאה ואני מאמין שהוא מספיק הגון כדי שיקבעו שכר נמוך משמעותית.
A.Parker

הודעהעל ידי אדגר פו » 14 יולי 2021, 10:35

אז קיבלתי תשובה ממקום אחר : וואלה :
כחודש אחרי סיום העונה שעברה, מכבי תל אביב קרובה לגלות על עתידו של עומרי כספי. הפורוורד ששקל פרישה נוטה לדחות את סיום הקריירה שלו בשלב הזה, ולהעביר את הכדור לצהובים. לאלופה יש אופציית יציאה מחוזהו של כספי, והנטייה של המועדון היא לא לצאת מהחוזה, אלא להגיע עימו להסכם חדש לעונה הקרובה, ככל הנראה בסכום מופחת ממה שהיה אמור לקבל במקור
סמל אישי של המשתמש
אדגר פו

הודעהעל ידי Jack55 » 14 יולי 2021, 10:39

רועי כהן :

בסביבת המועדון אומרים כי אחת הסיבות לכך שכספי רוצה לשחק עונה נוספת היא הבנייה המעניינת של הקבוצה בקיץ האחרון, שגורמת לו להאמין שיש סיכוי טוב שהסגל הזה יוכל להגיע רחוק
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־24 אורחים