המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

עומרי כספי - פרש מכדורסל בגיל 33

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: חוזר הביתה: עומרי כספי חתם במכבי ת

הודעהעל ידי אחדשיודע » 26 ספטמבר 2019, 15:06

NY boy כתב:בטח שיש. כמו שאמרתי אין לו שום יתרון בעמדה 3. הוא לא שחקן פוסט אפ ומעולם לא היה (ולא פוסט אפ על תומר גינת לא נחשב הוא לא יתקל בהגנה כזאת ביורוליג) ההבדל העיקרי בין העמדות זה העובדה שבעמדה 4 כספי מסוגל להוריד כדור לרצפה ולחדור על השומר שלו מידי פעם (גם תלוי מי זה) בעמדה 3 הוא לא מסוגל לחדור על אף אחד, זה מיקום אחר במגרש, ריווח אחר, ושחקנים הרבה יותר זריזים ומהירים. כספי היה בדרבי בדיוק באותו כושר (למעשה היה צריך להיות בכושר גרוע יותר כי ישב בחוץ עם רגישות ולא התאמן) ההבדל העיקרי היה בעמדה שהוא שיחק בה וכמובן ברמה של הקבוצה וההגנה שהוא נתקל בה.

זה בכלל לא קשור ללהגביל או לא. זה קשור כן להבין מה השחקן שלך מסוגל לעשות, איפה יש לו יתרון ואיפה יש לו בעיקר חסרונות. כספי בעמדה 3 הוא בעיקר חיסרון, חיסרון בהגנה (שם הוא צריך להתרוצץ אחרי קלעים ושחקנים מהירים וזריזים יותר), חיסרון בהתקפה (שם הוא לא יכול לחדור על השחקן ולא יכול באמת לשחרר זריקות מבחוץ בקלות), ובאופן כללי חיסרון. בשביל פעם ב איזה פוסט אפ שלרוב לא יצא ממנו כלום זה ממש לא שווה ניסיון אפילו. במיוחד שיש לך כל כך הרבה שחקנים בעמדות הגארד\הפווארד השנה.

להגביל את עצמך ואת האפשרויות שלך - זה הדבר הכי מטומטם שאפשר לעשות. באופן כללי, בחיים.
להכיר ביתרונות ובחסרונות של השחקן שלך - אחלה. אבל להגיד שיש יתרונות במקום אחד ולהתעלם מהיתרונות בצד השני - זה כבר פחות חכם. חוץ מזה, שזה מעבר לכספי והיכולות שלו. יש עוד גורמים במשוואה - היריב שלך (ולהציג את כל היורוליג או את כל ה-NBA כמקשה אחת זה טיפשי) והחברים לקבוצה. מן הסתם, המאמן ירצה למשל לראות את אייסי וכספי משתפים פעולה ביניהם גם בעמדות 3/4. וזה יקרה, וטוב שיתרגלו את זה הרבה (על אף שהם כבר מכירים זה את זה מסקרמנטו).

ספציפית לגבי כספי - האיש שיחק רוב הקריירה שלו בעמדה 3. בעיקר ב-NBA (וברור שיש הבדלים מאירופה), אבל גם במעט ששיחק בנבחרת/באירופה הוא העביר חלק גדול מהזמן שלו בעמדה 3. להגיד שאין לו יתרון יחסי בעמדה 3 זה פשוט לא נכון בשום צורה. הסייז לא מתבטא רק בפוסט-אפ, הוא מתבטא גם ביתרון גובה בזריקה (מבחוץ/מהצבע) ובמאבקים הפיזיים בצבע (והוא נמצא שם יותר מבעבר). זה ממש לא עניין של מה בכך בכדורסל. וכן, הסייז מתבטא גם בעניין ההגנתי (על אף החיסרון במהירות, שישתפר ביחס לעכשיו כשהוא ייכנס לכושר). כמו שלסנטר 2.20 יש יתרונות הגנתיים וחסרונות הגנתיים.

ההבדל בין מה שהוא הציג במשחקי ההכנה הראשונים לבין הדרבי - נטו מנטלי. היו לו אנרגיות (לעומת 0 במשחקים הקודמים) ורצון להוכיח. מבחינת כושר, הוא עדיין בכושר רע (אם כי אולי השכיל להוריד כמה גרמים). וזה לא עניין שייפתר בשבוע.
אחדשיודע

הודעהעל ידי Jack55 » 28 ספטמבר 2019, 23:00

משחק לא רע בכלל שלו, קצת אכזב אותי בהגנת אחד על אחד על גארדים אבל חוץ מזה הייתי מרוצה, עכשיו בוא נראה מה הוא מסוגל להביא ביורוליג.
הייתי רוצה לראות את מכבי מנסים בהתקפה לעשות איתו קצת פיק אנד פופ כמו שעושים עם ג'ייק, זה יכול לעבוד בלא מעט מצבים.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי A.Parker » 28 ספטמבר 2019, 23:04

ההגנה שלו פשוט לא קיימת, עוברים אותו בקלות שמחמיאה לכהן. שלא נדבר על זה שהוא לא זורק בכלל מבחוץ. בליגה זה עוד יעבוד לו לאור הרמה הנמוכה והכבוד מהשופטים, אבל בהצלחה עם זה ביורוליג.
A.Parker

Re: חוזר הביתה: עומרי כספי חתם במכבי ת"א ל- 3 שנים!

הודעהעל ידי שמואל1 » 28 ספטמבר 2019, 23:05

הוא לא צריך לשמור על גארדים.
טורניר גביע ווינר מצויין שלו.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי A.Parker » 28 ספטמבר 2019, 23:07

שמואל1 כתב:הוא לא צריך לשמור על גארדים.

בריימו גארד ולא אמרו לי? הוא לבדו לקח אותו כמה פעמים לסל קל
A.Parker

הודעהעל ידי שמואל1 » 28 ספטמבר 2019, 23:10

A.Parker כתב:
שמואל1 כתב:הוא לא צריך לשמור על גארדים.

בריימו גארד ולא אמרו לי? הוא לבדו לקח אותו כמה פעמים לסל קל
בריימו 4-5. כספי יכול לשמור על עמדות 3-4.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי A.Parker » 28 ספטמבר 2019, 23:28

טוב, תמשיכו להיות עיוורים לחסרונות שלו.
A.Parker

הודעהעל ידי שמוליק » 28 ספטמבר 2019, 23:39

A.Parker כתב:טוב, תמשיכו להיות עיוורים לחסרונות שלו.

אני מאוד מעודד מהשיפור ביכולת שלו. כשיפתח כושר גופני יוכל לשמור על שחקנים ניידים כמו בריימו.
לא חסר לנו פאוורד? האם הסיבה לכך היא שיש לנו הנעלה שלא מסוגלת להכניס יד לכיס? שמסתתרת מאחורי "תקציב מאוזן" סטייל נס ציונה? לא הגיע הזמן שישחררו לנו את חיבוק הדוב של הלא יוצלחים האלה? לא הגיע הזמן שהגייט יראה להם את הדלת החוצה?
שמוליק

הודעהעל ידי NY boy » 28 ספטמבר 2019, 23:45

לא צריך להיות עוורים החסרונות שלו ברורים. הדבר העצוב זה שהוא הישראלי הכי טוב שלנו עדיין... אני חושב שאנשים חיים באיזה מחשבה חיובית שהוא לא בכושר, אני חושב שזה קשקוש הוא בכושר בסדר גמור, זה פשוט השחקן. מוגבל התקפית, חלש הגנתית (מה לעשות בגלל הגיל). עדיין שחקן תורם, נע בלי הכדור, יכול לקלוע מבחוץ שהוא חופשי, יעשה 10-12 נק' ויתרום מה שיכול אבל הוא לא הולך להיות יתרון או שובר שיוויון לא בליגה ובטח שלא ביורוליג. ועדיין הוא נראה בגביע ווינר בעמדה 4 ובליגה שלנו מול ההגנות שלה הרבה יותר טוב (ב2 המשחקים האחרונים הרבה פחות כי נתקל אולי ב2 השומרים הכי טובים בעמדה 4 בליגה).

תכלס אם הגארדים שלנו לא יתעוררו על החיים שלהם וישחקו הרבה יותר טוב מהיום ביורוליג אנחנו הולכים לשנה קשה.
NY boy

הודעהעל ידי שמוליק » 28 ספטמבר 2019, 23:51

NY boy כתב:לא צריך להיות עוורים החסרונות שלו ברורים. הדבר העצוב זה שהוא הישראלי הכי טוב שלנו עדיין... אני חושב שאנשים חיים באיזה מחשבה חיובית שהוא לא בכושר, אני חושב שזה קשקוש הוא בכושר בסדר גמור, זה פשוט השחקן. מוגבל התקפית, חלש הגנתית (מה לעשות בגלל הגיל). עדיין שחקן תורם, נע בלי הכדור, יכול לקלוע מבחוץ שהוא חופשי, יעשה 10-12 נק' ויתרום מה שיכול אבל הוא לא הולך להיות יתרון או שובר שיוויון לא בליגה ובטח שלא ביורוליג. ועדיין הוא נראה בגביע ווינר בעמדה 4 ובליגה שלנו מול ההגנות שלה הרבה יותר טוב (ב2 המשחקים האחרונים הרבה פחות כי נתקל אולי ב2 השומרים הכי טובים בעמדה 4 בליגה).

תכלס אם הגארדים שלנו לא יתעוררו על החיים שלהם וישחקו הרבה יותר טוב מהיום ביורוליג אנחנו הולכים לשנה קשה.

כשהגארדים ישחקו בעמדה שלהם (סקנד גארד) ויהיה עושה משחק שיפעיל אותם (אפילו וולטרס לא כזה), הם ישחקו טוב יותר. סקוטי סקנד גארד אדיר אבל יעיל יותר כשוולטרס מוביל כדור.
לא חסר לנו פאוורד? האם הסיבה לכך היא שיש לנו הנעלה שלא מסוגלת להכניס יד לכיס? שמסתתרת מאחורי "תקציב מאוזן" סטייל נס ציונה? לא הגיע הזמן שישחררו לנו את חיבוק הדוב של הלא יוצלחים האלה? לא הגיע הזמן שהגייט יראה להם את הדלת החוצה?
שמוליק

הודעהעל ידי NY boy » 28 ספטמבר 2019, 23:58

לא יהיה עושה משחק וסקוטי לא סקנד גארד בגלל שהוא לא מוסגל לשמור על עציץ בעמדה הזאת. רק אם יש רכז גבוה, אתלטי, סקורר, שומר אז הוא יכול לשחק לצידו כסקנד כשהם בהגנה יהיו הפוך. סוג של דיאנדרה קיין עם שכל, בהצלחה למצוא כזה (בכסף שלנו המקסימום שהצליחו להגריל זה וולטרס). זה הסגל איתו הקבוצה הולכת לשחק כל השנה, לא יצרפו שחקן, לא רכז ולא שום דבר. תתקדם.
NY boy

הודעהעל ידי אחדשיודע » 29 ספטמבר 2019, 00:03

מה אנחנו מטומטמים? האיש בקושי קיבל 15 דקות במשחקי ההכנה. הוא הגיע בכושר זוועתי ולא הצליח לזוז בלי להתנשף.
גם עכשיו הוא בקושי זז בהגנה (וגם זה במקסימום של 25 דקות על הפרקט בגביע ווינר). הוא עדיין לא בכושר משחק נורמלי.
אחדשיודע

הודעהעל ידי arie85 » 29 ספטמבר 2019, 00:26

כספי בגביע ווינר
ממוצא של 14.33 נקודות, 5 ריבואנדים, 3 אסיסטים, 2 חטיפות, 23 נקודות מדד והכל ב22 דקות בממוצא.
עדיין מביך לדעתכם?
arie85

הודעהעל ידי A.Parker » 29 ספטמבר 2019, 14:00

arie85 כתב:כספי בגביע ווינר
ממוצא של 14.33 נקודות, 5 ריבואנדים, 3 אסיסטים, 2 חטיפות, 23 נקודות מדד והכל ב22 דקות בממוצא.
עדיין מביך לדעתכם?

אם אתה רוצה להסתמך נטו על מספרים, בבקשה. למעט המשחק מול הפועל הוא עוד לא ממש הבריק ויש לו חסרונות.
אבל סבבה, תעצמו עיניים ותקטלו אותו בהמשך כשזה יהיה בולט יותר, כאילו זה לא מה שעשו לו כאן לפני פחות מחודש. הוא שחקן טוב יחסית, אבל ממש לא מיוחד וכרגע יש לו גם לא מעט חסרונות.
A.Parker

הודעהעל ידי Rampel » 29 ספטמבר 2019, 15:07

A.Parker כתב:
עדיין מביך לדעתכם?

אם אתה רוצה להסתמך נטו על מספרים, בבקשה. למעט המשחק מול הפועל הוא עוד לא ממש הבריק ויש לו חסרונות.
אבל סבבה, תעצמו עיניים ותקטלו אותו בהמשך כשזה יהיה בולט יותר, כאילו זה לא מה שעשו לו כאן לפני פחות מחודש. הוא שחקן טוב יחסית, אבל ממש לא מיוחד וכרגע יש לו גם לא מעט חסרונות.
הזויה לי ההתקפה המוגזמת שלך כלפיו. התחיל את ההכנה חלוד ולא בכושר (כן, בצורה די מביכה) והספיק עוד להעמיס על הקרסול שלו, אבל לאט לאט נכנס לכושר ומתחיל להראות אחלה של יציבות (היה הכי יציב בגביע ווינר הזה) עם הרבה יתרונות שעולים על החסרונות (שאף אחד לא מתכחש אליהם). הוא ממש לא שומר רע כמו שאתה מתאר אותו, הוא שמר די טוב על פורוורדים עד עכשיו והוא אולי כבד מדי לשמור על גארדים, אבל הוא חכם ויצא לו לא פעם להוביל גארד שעמד לעבור אותו ישירות למלכודת, כשהוא גם מאוד אינטילגנטי ויודע לסמן ולעזור גם פיזית לאחרים טוב מאוד כשצריך (ולצערנו צריך עם קו קדמי נמוך מדי ולהוציא את בלאק גם חלש מדי וקו אחורי פריך מדי).

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי A.Parker » 29 ספטמבר 2019, 15:58

Rampel כתב:
A.Parker כתב:
עדיין מביך לדעתכם?

הזויה לי ההתקפה המוגזמת שלך כלפיו. התחיל את ההכנה חלוד ולא בכושר (כן, בצורה די מביכה) והספיק עוד להעמיס על הקרסול שלו, אבל לאט לאט נכנס לכושר ומתחיל להראות אחלה של יציבות (היה הכי יציב בגביע ווינר הזה) עם הרבה יתרונות שעולים על החסרונות (שאף אחד לא מתכחש אליהם). הוא ממש לא שומר רע כמו שאתה מתאר אותו, הוא שמר די טוב על פורוורדים עד עכשיו והוא אולי כבד מדי לשמור על גארדים, אבל הוא חכם ויצא לו לא פעם להוביל גארד שעמד לעבור אותו ישירות למלכודת, כשהוא גם מאוד אינטילגנטי ויודע לסמן ולעזור גם פיזית לאחרים טוב מאוד כשצריך (ולצערנו צריך עם קו קדמי נמוך מדי ולהוציא את בלאק גם חלש מדי וקו אחורי פריך מדי).

פחות התקפה הזויה, כמו חוסר יכולת להכיל כבר את ההלל המוגזם כלפיו. הוא שחקן טוב, ובגביע הוא נראה הרבה יותר טוב, אבל זה לא אומר שאין לו מגרעות שמשום מה מתעלמים פה מהן. גם המצ'-אפים שלו עברו אותו כמה וכמה פעמים בקלילות מרגיזה, פשוט חלפו על פניו בכדרור. זה מרתיח. ודבר שני זה שהוא לא זורק בכלל שלשות ברמה שגורמת לזוס להיראות אסרטיבי בזריקות מבחוץ. אגיד שוב שהוא שחקן טוב, ואני מאמין שעוד ישתפר ככל שייכנס לכושר, אבל היכולת שלו לא כל כך מרשימה כרגע (למעט הדרבי).
A.Parker

הודעהעל ידי Jack55 » 29 ספטמבר 2019, 16:29

A.Parker כתב:
עדיין מביך לדעתכם?

מרגיש לי שאתה כותב את כל הדברים האלה נטו בשביל שאם הוא לא יצליח בהמשך העונה אתה תוכל להגיד שאתה היית הראשון לזהות שהוא היה רע מההתחלה, אחרת אני באמת לא מצליח להבין את הדברים האלה.
אף אחד לא מתמוגג ממנו נכון לעכשיו ברור לכולם שיש לו חסרונות ושהוא לא היה נראה מושלם עד עכשיו, אבל בוא העונה אפילו לא התחילה והוא עדיין לא בכושר משחק מלא ובטח שלא נכנס לעניינים במאה אחוז.
הוא היה מצוין בשלושת המשחקים בגביע, גם התקפית וגם הגנתית חוץ מהגנת אחד על אחד ששם אני מסכים שפישל כמה פעמים, אבל חוץ מזה הוא היה באמת בסדר גמור בהתחשב בכך שהוא לא שיחק כמעט חצי שנה, אני חושב שכדאי לחכות עוד קצת עם הביקורות.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי A.Parker » 29 ספטמבר 2019, 16:48

Jack55 כתב:
A.Parker כתב:
עדיין מביך לדעתכם?

מרגיש לי שאתה כותב את כל הדברים האלה נטו בשביל שאם הוא לא יצליח בהמשך העונה אתה תוכל להגיד שאתה היית הראשון לזהות שהוא היה רע מההתחלה, אחרת אני באמת לא מצליח להבין את הדברים האלה.
אף אחד לא מתמוגג ממנו נכון לעכשיו ברור לכולם שיש לו חסרונות ושהוא לא היה נראה מושלם עד עכשיו, אבל בוא העונה אפילו לא התחילה והוא עדיין לא בכושר משחק מלא ובטח שלא נכנס לעניינים במאה אחוז.
הוא היה מצוין בשלושת המשחקים בגביע, גם התקפית וגם הגנתית חוץ מהגנת אחד על אחד ששם אני מסכים שפישל כמה פעמים, אבל חוץ מזה הוא היה באמת בסדר גמור בהתחשב בכך שהוא לא שיחק כמעט חצי שנה, אני חושב שכדאי לחכות עוד קצת עם הביקורות.

זאת בדיוק הנקודה. אתה ואחרים מגדירים את ההופעות שלו ככאלה, כשבמציאות הוא לא היה מצויין וברוב המשחקים גם לא טוב מאוד.
A.Parker

הודעהעל ידי Rampel » 29 ספטמבר 2019, 17:08

A.Parker כתב:
Rampel כתב:
A.Parker כתב:
עדיין מביך לדעתכם?

פחות התקפה הזויה, כמו חוסר יכולת להכיל כבר את ההלל המוגזם כלפיו. הוא שחקן טוב, ובגביע הוא נראה הרבה יותר טוב, אבל זה לא אומר שאין לו מגרעות שמשום מה מתעלמים פה מהן. גם המצ'-אפים שלו עברו אותו כמה וכמה פעמים בקלילות מרגיזה, פשוט חלפו על פניו בכדרור. זה מרתיח. ודבר שני זה שהוא לא זורק בכלל שלשות ברמה שגורמת לזוס להיראות אסרטיבי בזריקות מבחוץ. אגיד שוב שהוא שחקן טוב, ואני מאמין שעוד ישתפר ככל שייכנס לכושר, אבל היכולת שלו לא כל כך מרשימה כרגע (למעט הדרבי).

לא מרגיש שיש פה הלל מוגזם. להפך, הייתה פה ביקורת מאוד נוקבת מצד המון אנשים שציפו שכספי יראה כמו הגרסה מגולדן סטייט (ואתה מדבר על שלשות, אז אתה מצפה בכלל לגרסה מסקרמנטו שעוד הייתה מרוכזת בקליעה מחוץ לקשת. כספי לא משחק ככה כבר 3 שנים) אחרי חצי שנה בלי פרקט.
ועם כל זה, לא ראיתי קלות משום מאצ' אפ שפגש אותו עד עכשיו ואני מניח שיהיו כאלו שזה יבוא להם יותר בקלות, בטח בכושר הנוכחי של כספי. הוא לא שומר גדול, אבל הוא גם לא שומר רע והוא בעיקר שחקן חכם, בשני צידי הפרקט ואת זה רואים גם עכשיו כשהוא צריך הנשמה אחרי כ-10 פוזשנים (שיפור מזה שבתחילת החודש המספר הזה עמד על 2 פוזשנים בערך).

סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי Jack55 » 29 ספטמבר 2019, 17:18

A.Parker כתב:
Jack55 כתב:
A.Parker כתב:
עדיין מביך לדעתכם?

זאת בדיוק הנקודה. אתה ואחרים מגדירים את ההופעות שלו ככאלה, כשבמציאות הוא לא היה מצויין וברוב המשחקים גם לא טוב מאוד.

אם מסתכלים על מספרים אז הוא סיים עם דו ספרתי במדד ובנקודות בשלושת המשחקים, שרק זה מראה על משחקים טובים שלו.
ובאופן כללי הוא היה מאוד אקטיבי והפגין ראיית משחק נפלאה, רץ את המגרש טוב וידע לספק נקודות בדרכים מגוונות, בהגנה על הגבוהים לפחות הוא שמר טוב ממה שאני ראיתי (בחילופים על הגארדים נכון שפחות).
ומבחינה אישית ראו שיפור ניכר ברמת הכושר לעומת משחקי טורנירי ההכנה הראשונים שזה גם היה מעודד.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Jazzman ו־36 אורחים