המשחק הקרוב: הפועל חיפה נגד מכבי Playtika ת"א, 18 באפריל, חמישי, 20:45

סקאוטינג V4

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: סקאוטינג V4

הודעהעל ידי toja27 » 23 נובמבר 2019, 23:46

Jack55 כתב:אחריי 10 מחזורים ביורוליג, הנה כמה שחקנים שלדעתי שווה לשים עליהם עין עד סוף העונה :

1. טוניה ג'קירי - אי אפשר בלי להזכיר את השחקן הזה, תופעה מדהימה וסנטר שחובה לעקוב אחריו ולראות אם הוא ממשיך ביכולת המטורפת הזאת גם בהמשך.

2. רוקאס גיידרייטיס - זאת עונתו ראשונה ביורוליג ועד עכשיו הוא נראה מעולה באלבה ברלין (13.7 נק', 4 ריב', 1.5 חטיפות) והספיק להפציץ גם מול האריות של המפעל, קלעי אתלטי שמשחק עמדה 3 (והוא גם אירופאי ;) ), בקיצור מומלץ בחום להמשיך לעקוב אחריו.

3. אוסטין הולינס - דובר עליו פה רבות אז אין מה להרחיב על השחקן עצמו, עד כה נותן תפוקה טובה במדי זניט (11.5 נק' עם 43.5% לשלוש, 1.7 אס' ו2.4 ריב'), כישרון נהדר שצריך להמשיך לשים עליו עין.

4. בויאן דובלייביץ' - חזר העונה ליורוליג וממשיך להוכיח שהוא לגמרי מתאים ובגדול לרמות האלה, הוא נראה מצוין ולדעתי בשנה הבאה הוא כבר לא ימשיך בולנסיה.

5. מריוס גריגוניס - ממשיך להיראות מעולה גם העונה תחת שאראס, גארד התקפי סופר מגוון שאני מאוד מחזיק ממנו.

דעתכם?

ג'קרי סנטר טוב אבל לדעתי לא בטווח הישג של מכבי אחרי העונה.
גידראייטיס שחקן מעניין שאכן גם אני הייתי שם עין עליו.
הולינס משום מה מרגיש לי כמו סתם סקורר.
גריגוניס זה שחקן שאו שישאר בז'לגיריס או שיעבור לקבוצה כמו פנר', מכבי לא תיאבק עליו מספיק.
דובליביץ' לדעתי פחות רלוונטי מהסיבות שציינתי בפוסט הקודם.
שחקנים נוספים שהייתי שם עין עליהם :
* זאן פאל מוילרבאן
* לויד מולנסיה
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי Jack55 » 24 נובמבר 2019, 00:04

toja27 כתב:
Jack55 כתב:אחריי 10 מחזורים ביורוליג, הנה כמה שחקנים שלדעתי שווה לשים עליהם עין עד סוף העונה :

1. טוניה ג'קירי - אי אפשר בלי להזכיר את השחקן הזה, תופעה מדהימה וסנטר שחובה לעקוב אחריו ולראות אם הוא ממשיך ביכולת המטורפת הזאת גם בהמשך.

2. רוקאס גיידרייטיס - זאת עונתו ראשונה ביורוליג ועד עכשיו הוא נראה מעולה באלבה ברלין (13.7 נק', 4 ריב', 1.5 חטיפות) והספיק להפציץ גם מול האריות של המפעל, קלעי אתלטי שמשחק עמדה 3 (והוא גם אירופאי ;) ), בקיצור מומלץ בחום להמשיך לעקוב אחריו.

3. אוסטין הולינס - דובר עליו פה רבות אז אין מה להרחיב על השחקן עצמו, עד כה נותן תפוקה טובה במדי זניט (11.5 נק' עם 43.5% לשלוש, 1.7 אס' ו2.4 ריב'), כישרון נהדר שצריך להמשיך לשים עליו עין.

4. בויאן דובלייביץ' - חזר העונה ליורוליג וממשיך להוכיח שהוא לגמרי מתאים ובגדול לרמות האלה, הוא נראה מצוין ולדעתי בשנה הבאה הוא כבר לא ימשיך בולנסיה.

5. מריוס גריגוניס - ממשיך להיראות מעולה גם העונה תחת שאראס, גארד התקפי סופר מגוון שאני מאוד מחזיק ממנו.

דעתכם?

גריגוניס זה שחקן שאו שישאר בז'לגיריס או שיעבור לקבוצה כמו פנר', מכבי לא תיאבק עליו מספיק.
* זאן פאל מוילרבאן
* לויד מולנסיה

מסכים עם זה שגידראייטיס הכי רלוונטי מהרשימה שציינתי והוא גם יכול להתאים למערכת של מכבי.
הולינס בעיניי שחקן ממש כישרוני וממה שיצא לי לראות הוא גם שומר לא רע בכלל, מה שבטוח זה שחייב להמשיך לעקוב אחריו..
בנוגע לג'קירי, בסיטואציה שבה הוא אכן ממשיך להרשים עד סוף העונה ובנוסף בלאק לא ימשיך איתנו, למכבי יתפנה סכום מאוד מכובד שיוכל ללכת להצעה יפה לג'קירי, אם בלאק ימשיך הוא לא רלוונטי כמובן.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי toja27 » 24 נובמבר 2019, 00:10

Jack55 כתב:
toja27 כתב:

דעתכם?

* זאן פאל מוילרבאן
* לויד מולנסיה

מסכים עם זה שגידראייטיס הכי רלוונטי מהרשימה שציינתי והוא גם יכול להתאים למערכת של מכבי.
הולינס בעיניי שחקן ממש כישרוני וממה שיצא לי לראות הוא גם שומר לא רע בכלל, מה שבטוח זה שחייב להמשיך לעקוב אחריו..
בנוגע לג'קירי, בסיטואציה שבה הוא אכן ממשיך להרשים עד סוף העונה ובנוסף בלאק לא ימשיך איתנו, למכבי יתפנה סכום מאוד מכובד שיוכל ללכת להצעה יפה לג'קירי, אם בלאק ימשיך הוא לא רלוונטי כמובן.

לא הייתי בונה על ג'קרי...בעיני הוא חומר לנבא בכלל.
לגבי הולינס , מודה שלא ראיתי מספיק את המשחקים שלהם, אבל מהקצת שראיתי, ההרגשה שקיבלתי שמדובר בעוד סקורר ותו לא.
גם את המשחקים של ולנסיה לא ראיתי מספיק, אבל שוב ממה שראיתי- לויד שמזכיר את הולינס במובן הסקורינג, היה נראה שיש שם משהו יותר מזה..
בכל מקרה צריך לראות עוד.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי Jack55 » 24 נובמבר 2019, 00:17

toja27 כתב:
Jack55 כתב:
toja27 כתב:

דעתכם?

* זאן פאל מוילרבאן
* לויד מולנסיה

לא הייתי בונה על ג'קרי...בעיני הוא חומר לנבא בכלל.
לגבי הולינס , מודה שלא ראיתי מספיק את המשחקים שלהם, אבל מהקצת שראיתי, ההרגשה שקיבלתי שמדובר בעוד סקורר ותו לא.
גם את המשחקים של ולנסיה לא ראיתי מספיק, אבל שוב ממה שראיתי- לויד שמזכיר את הולינס במובן הסקורינג, היה נראה שיש שם משהו יותר מזה..
בכל מקרה צריך לראות עוד.

אין ספק שצריך ״לטעום״ עוד קצת מהשחקנים בשביל שהתמונה תהייה יותר ברורה לגביי כל אחד...
נמשיך לעקוב (:
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי MTAbasket » 24 נובמבר 2019, 22:51

אני חושב שמה שיהיה נחמד אם יש מישהו שיש לו איזה שחקן (לא משנה מאיזה ליגה) שיכול להיות מעניין ושווה לעקוב אחריו?
אני אישית אשמח אם מישהו/כמה ישרשמו פה על שחקנים
(כמו מה שאראל כתב פה לאחרונה)
MTAbasket

הודעהעל ידי MTAbasket » 25 נובמבר 2019, 12:50

רציתי לרשום כאן על 3 שחקנים שאני עוקב אחריהם:
הראשון, איבן ראב (Ivan rabb) בשנה שעברה היה שחקן רוטציה בממפיס והעונה הוא יושב על חוזה to- way בניקס, קשה לי להאמין שהוא יצא מתישהוא לאירופה גם בגלל שהוא שחקן טוב מספיק כדי להיות שחקן נבא וגם בגלל שהוא בן 22.

השחקן השני הוא אחד שכבר כתבתי עליו פה, נורבל פל (Norvel Pelle), שומר טוב מאוד, יושב על חוזה to way בפילי, יכול לשחק גם בעמדה 4 וגם ב5 ודווקא אותו לדעתי יש סיכוי שנראה באירופה בגלל שכבר שיחק 2 עונות באיטליה, וגם בגלל שהוא כבר לו ילד, בן 26.

האחרון, פי. ג'יי. דוזייר (P. J. Dozier), שחקן שמשחק בשתי עמדות הגארד, חוזה to way בדנבר, סייז מצוין, שומר לא רע, בן 23, יכול להיות עוד כמה שנים כוכב באירופה
MTAbasket

הודעהעל ידי toja27 » 30 נובמבר 2019, 01:19

הייתי ממליץ לשים עין על שיין לארקין שחקנה הנמוך קומה של אנאדולו אפס.
סה"כ לפי ההתרשמות שלי ישנו שם פוטנציאל מסויים לפרוץ ולהפוך לשחקן רוטציה סולידי ביורוליג.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי שמואל1 » 30 נובמבר 2019, 02:29

toja27 כתב:הייתי ממליץ לשים עין על שיין לארקין שחקנה הנמוך קומה של אנאדולו אפס.
סה"כ לפי ההתרשמות שלי ישנו שם פוטנציאל מסויים לפרוץ ולהפוך לשחקן רוטציה סולידי ביורוליג.

לא משהו, לדעתי גל מקל עדיף עליו (סיפור אמיתי)
https://sports.walla.co.il/item/2671371
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 30 נובמבר 2019, 13:33

:laugh1

תמונה
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי MTAbasket » 30 נובמבר 2019, 13:48

שמואל1 כתב:

לא משהו, לדעתי גל מקל עדיף עליו (סיפור אמיתי)
https://sports.walla.co.il/item/2671371

גם אני חושב ככה
:laugh3
MTAbasket

הודעהעל ידי TAYO » 30 נובמבר 2019, 14:33

אין לו ליפט

Sent from my iPhone using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
TAYO

הודעהעל ידי felix_r » 02 דצמבר 2019, 18:01

חציל,
מה אתה אומר על אלכס פויטרס (Alex Poythress) שחתם בגלאטסראי ? שווה מעקב?
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי MTAbasket » 07 דצמבר 2019, 21:42

צפיתי עכשיו בסרטונים מהg league של טיילור אניס ושמתי לב שjustin anderson משחק איתו בקבוצה , anderson שחקן שאני אישית מאוד אוהב והייתי מאוד מאוד שמח לראות אותו פה בשנה הבאה, למרות שאני עד עכשיו לא מבין איך זה שהוא לא נמצא בקבוצת nba, דעתכם אליו?
MTAbasket

הודעהעל ידי שופי שוף » 08 דצמבר 2019, 00:18

לרוב הת'רד הזה משמש לסקאוטינג על שחקנים זרים מעבר לים, אבל הפעם אני אחרוג מהמנהג ואעסוק בשחקן ישראלי בליגה שנותן עונת פריצה די מדהימה שעוברת בשקט מדהים מתחת לרדאר, וזהו ספנסר ווייס מהפועל באר שבע.
וויס, יהודי-אמריקאי בן 24 בוגר מכללת פרינסטון, הוא 2-3 בישראל (ברמות גבוהות יותר הוא 2 מובהק) בגובה 1.93 ובעל מסה מכובדת של 95 ק"ג שהיא רובה ככולה מסת שריר שהופכת אותו לפיזי במיוחד.
עד כה העונה וויס מעמיד ממוצעים של 16.7 נק' למשחק, 7.3 ריבאונדים ו-3.2 אסיסטים, וסה"כ יש לו מדד ממוצע של 19.2 (ראשון מבין הישראלים כמובן).
עד העונה הזו, ווייס היה שחקן סולידי לליגה הישראלית שלא מצטיין באף אספקט של המשחק, אבל משהו השנה השתנה. יכול להיות שהוא עבד על עצמו בקיץ או שהוא פשוט מצא את מקומו בבירת הנגב. בגדול, ווייס הפך לאחד הקלעים הטובים בליגה, כשהוא קולע ב-44% מרשימים מחוץ לקשת כשבממוצע הוא זורק כמעט 10 שלשות במשחק (לעומת זאת מהשתיים הוא זורק בערך פעמיים במשחק).
אבל ווייס הוא לא רק קלעי השנה, אלא הוא שחקן אול-אראונד מעולה שמצטיין בכל צידי המגרש (מה שמשתקף בסטטיסטיקה המגוונת שלו). לראייה, בקבוצתו הוא ניצב במקום הראשון גם במדד הדירוג ההגנתי ובגם במדד הדירוג ההתקפי. הנתון המדהים ביותר הוא הnet rating שלו (הדירוג ההתקפי מינוס הדירוג ההגנתי) שעומד על 20.3+, כאשר ישנו רק עוד שחקן אחד בקבוצה עם net rating חיובי (ג'ון פטרוסלי למי שסקרן) של 2.6.
אמנם עדיין לא נגמר הסיcוב הראשון, אבל אפילו אם ווייס ימשיך לשחק בחצי מהיכולת שלו כעת, מכבי צריכה לשקול ברצינות את המועמדות שלו בתור עוד שחקן ישראלי לליגה עם פוטנציאל מעולה להפוך לשחקן D&3 של 10-12 דק' למשחק ביורוליג.

אני מצרף כאן סרטון קצר שמראה בדיוק מי הוא- אנרג'ייזר, בולדוג הגנתי וקלעי לא רע בכלל.
https://www.youtube.com/watch?v=CSOGF0efMY0
סמל אישי של המשתמש
שופי שוף

הודעהעל ידי felix_r » 08 דצמבר 2019, 02:08

שופי שוף כתב:לרוב הת'רד הזה משמש לסקאוטינג על שחקנים זרים מעבר לים, אבל הפעם אני אחרוג מהמנהג ואעסוק בשחקן ישראלי בליגה שנותן עונת פריצה די מדהימה שעוברת בשקט מדהים מתחת לרדאר, וזהו ספנסר ווייס מהפועל באר שבע.
וויס, יהודי-אמריקאי בן 24 בוגר מכללת פרינסטון, הוא 2-3 בישראל (ברמות גבוהות יותר הוא 2 מובהק) בגובה 1.93 ובעל מסה מכובדת של 95 ק"ג שהיא רובה ככולה מסת שריר שהופכת אותו לפיזי במיוחד.
עד כה העונה וויס מעמיד ממוצעים של 16.7 נק' למשחק, 7.3 ריבאונדים ו-3.2 אסיסטים, וסה"כ יש לו מדד ממוצע של 19.2 (ראשון מבין הישראלים כמובן).
עד העונה הזו, ווייס היה שחקן סולידי לליגה הישראלית שלא מצטיין באף אספקט של המשחק, אבל משהו השנה השתנה. יכול להיות שהוא עבד על עצמו בקיץ או שהוא פשוט מצא את מקומו בבירת הנגב. בגדול, ווייס הפך לאחד הקלעים הטובים בליגה, כשהוא קולע ב-44% מרשימים מחוץ לקשת כשבממוצע הוא זורק כמעט 10 שלשות במשחק (לעומת זאת מהשתיים הוא זורק בערך פעמיים במשחק).
אבל ווייס הוא לא רק קלעי השנה, אלא הוא שחקן אול-אראונד מעולה שמצטיין בכל צידי המגרש (מה שמשתקף בסטטיסטיקה המגוונת שלו). לראייה, בקבוצתו הוא ניצב במקום הראשון גם במדד הדירוג ההגנתי ובגם במדד הדירוג ההתקפי. הנתון המדהים ביותר הוא הnet rating שלו (הדירוג ההתקפי מינוס הדירוג ההגנתי) שעומד על 20.3+, כאשר ישנו רק עוד שחקן אחד בקבוצה עם net rating חיובי (ג'ון פטרוסלי למי שסקרן) של 2.6.
אמנם עדיין לא נגמר הסיcוב הראשון, אבל אפילו אם ווייס ימשיך לשחק בחצי מהיכולת שלו כעת, מכבי צריכה לשקול ברצינות את המועמדות שלו בתור עוד שחקן ישראלי לליגה עם פוטנציאל מעולה להפוך לשחקן D&3 של 10-12 דק' למשחק ביורוליג.

אני מצרף כאן סרטון קצר שמראה בדיוק מי הוא- אנרג'ייזר, בולדוג הגנתי וקלעי לא רע בכלל.
https://www.youtube.com/watch?v=CSOGF0efMY0

אותו דבר היה בבאר-שבע בעונה שעברה עם ווריק, שהוביל את הליגה באחוזים לשלוש עד שנפצע.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 08 דצמבר 2019, 12:46

הוא בעונה ענקית עד עכשיו.
אין ספק שהוא נהנה בשיטה של רמי הדר ונראה שהוא מועמד טבעי לעשות את השדרוג שלו בקיץ לרמות הגבוהות יותר.

צריך להגיד: ב״ש קבוצה די מחורבנת, אבל את מה שנותנים לו- הוא לוקח בשתי ידיים. הוא משחק כמו סוג של ג׳ונדי בחיפה בהתקפה.

בהגנה זה כבר סיפור אחר. הוא באמת בנוי טוב וחזק, אבל הרגליים שלו לא מספיק זריזות בשביל לטפל בגארדים.
זה עובר כשאתה בקבוצת תחתית בליגת העל, אבל ברמות גבוהות יותר הוא פשוט יידרס.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי Adam » 08 דצמבר 2019, 13:20

עם כל הרצון שלי לראות כמה שיותר ישראלים במכבי, אין לווייס מקום ברוטציה בשום צורה.
שנה הבאה אולי נאבד את אבדיה, אבל אני לגמרי רואה את סנדי כהן מתאזרח סופסוף ותופס את מקומו ברוטציה בעמדות 2-3.
אין ספק שמכבי צריכה עוד ישראלי עונה הבאה, אך אני לא חושב שהוא צריך להיות גארד, ולצערנו היחיד שבאמת אולי יש לו מקום ברוטציה של מכבי זה תומר גינת.
תמונה
מכבי תל אביב 23/24:
PG: בראון, בלאט
SG: בולדווין, דיברתולומאו, קליבלנד
SF: קולסון, מנקו, פניני
PF: ווב, סורקין, כהן
C: ניבו, ריברו
Adam

הודעהעל ידי Cobra » 08 דצמבר 2019, 15:17

מה אתם חושבים על גרג וויטנגטון לשנה הבאה אולי במקום אייסי , וויטנגטון נותן בנתיים עונה טובה ב גלאטסראיי
Cobra

הודעהעל ידי MTAbasket » 08 דצמבר 2019, 15:24

Cobra כתב:מה אתם חושבים על גרג וויטנגטון לשנה הבאה אולי במקום אייסי , וויטנגטון נותן בנתיים עונה טובה ב גלאטסראיי

תכננתי לכתוב עליו, יכול להיות מושלם במקום אייסי, גם מבחינת מחיר, גם סייז, קליעה טובה ושומר טוב אפילו מאוד
MTAbasket

סקאוטינג V4

הודעהעל ידי Jack55 » 08 דצמבר 2019, 15:31

Adam כתב:עם כל הרצון שלי לראות כמה שיותר ישראלים במכבי, אין לווייס מקום ברוטציה בשום צורה.
שנה הבאה אולי נאבד את אבדיה, אבל אני לגמרי רואה את סנדי כהן מתאזרח סופסוף ותופס את מקומו ברוטציה בעמדות 2-3.
אין ספק שמכבי צריכה עוד ישראלי עונה הבאה, אך אני לא חושב שהוא צריך להיות גארד, ולצערנו היחיד שבאמת אולי יש לו מקום ברוטציה של מכבי זה תומר גינת.

מכבי צריכה 5-6 ישראלים בגג, לא יותר.
כרגע יש לנו בעונה הבאה 4 בטוחים - כספי, זוסמן, סנדי ודיבה.
יכול להיות שאם דורסי ימשיך ביכולת הטובה ויהיה ניתן לאזרח אותו בקיץ אז ישאירו גם אותו כישראלי חמישי.
ואז אנחנו נשארים עם כהן שלדעתי לא יישאר וגם לא צריך להישאר, אם יצליחו לאזרח את דורסי יש סיכוי שיישארו עם 5 ישראלים וזהו, ואם לא אז כנראה ינסו להביא גבוה ישראלי אחר לקו הקדמי, גם יכול להיות שאם לא תהייה ברירה ישאירו את כהן למרות שזאת שנת חוזה שלו.
בעיניי 5 ישראלים יחד עם 8 זרים זה סבבה לגמריי, את שאר הכסף צריך להשקיע בזרים איכותיים.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: A.Parker ו־32 אורחים