המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

סקאוטינג V4

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: סקאוטינג V4

הודעהעל ידי SirCharles » 23 מרץ 2021, 14:11

Neo כתב:Kyle Allman 1.93 PG
לא מגזים , מדובר על אחד השחקנים הכי מהנים לצפייה באירופה
אחרי שנתן עונת רוקי נחמדה ביוון השנה הוא משחק נהדר בריגה הלטבית 17 נק' 6.5 אס' בפיבא אירופה
אם הוא יתבגר ויתחיל לעשות לפעמים דברים יותר אפקטיביים על חשבון אטרקטיביים ויתן את ליבו בהגנה כבר בעונה הבאה הוא ינפח את ארנקו במלא שטרות של דולרים
אבי אבן שים לב הילד הזה הולך למקומות נוצצים

https://www.youtube.com/watch?v=MeguxCLL9ag
https://www.youtube.com/watch?v=Vsy5dIDTo7k
https://www.youtube.com/watch?v=d4KlnN5YHP8&t=11s

שחקן עם פוטנציאל. אהבתי את השילוב בין האקספלוסיביות והגודל שלו ליכולת המסירה. גם הג'אמפר שלו עם העלייה החזקה מהמקום והקשת הגבוהה נראה טוב. אממה שני דברים מגבילים אותו כרגע. אחד זה האיבודים - 3.8 למשחק זה הרבה יותר מדי. השני זו ההגנה האישית. אין שום סיבה ששחקן עם כאלה יכולות אתלטיות ופיזיות יראה כל כך חסר אונים בהגנה.

אני לא זוכר מי העלה פה את השם של Jaleen Smith ממובילת הליגה הגרמנית לודוויסבורג, אבל זה השחקן הראשון שהייתי מחתים בקיץ. לא אתלט גדול אבל פשוט שחקן שלם. ריבאונדר, מוסר, מגן, יודע להשיג נקודות במגוון דרכים ומוביל קבוצה קטנה לעונה נהדרת בליגה מובילה לפני קבוצות יורוליג כמו אלבה ובאיירן.

עוד שחקן שהייתי שוקל מהליגה שלנו (מלבד קינן אוונס) הוא ג'וש ניבו האילתי כסנטר מחליף. ריבאונדר אדיר בשני צדי המגרש וחוסם אימתני. מסוגל להגן בפיקנרול שזה חשוב מאוד בכדורסל של היום. בהתקפה הוא די מוגבל, כאשר מלבד לובים (מוביל ההטבעות בליגה) אין לו מובים בפוסט או קליעה מחצי מרחק, אבל גם אין סיבה שבקבוצה כמו מכבי הוא יצטרך לעשות משהו חוץ מלנגוח לסל. שני נושאים בעייתיים הם הרכות המסוימת שלו בהגנה בפוסט - נותן לסנטרים יריבים לחפור עליו יותר מדי בקלות יחסית לסוס שהוא. השני הוא החסימות שהוא נותן בפיקנרול - הוא בקושי חוסם את השומר של השחקן עם הכדור אלא ישר שועט לסל, בליגה שלנו עם ההגנות החלשות זה עוד עובד אבל ביורוליג זה לא יעבוד.
SirCharles

הודעהעל ידי Neo » 25 מרץ 2021, 09:56

לגבי איבודי הכדור של קייל אלמן זו לא בעיה , צריך רק לכוון אותו לבצע דברים פחות בומבסטיים לטובת הדברים הפשוטים
המשחק האקספלוסיבי שלו , האתלטיות שלו , הכישרון שלו .....זה תענוג גדול

אני פחות מתחבר לשחקנים כמן ג'יילן סמית ,גם בשנה שעברה שהוא כמעט חתם במגדל לא נפלתי מהכיסא
אבל האמת קשה מאוד להתווכח עם המספרים שלו בכל קטגוריה אפשרית בגרמניה

אם כבר גרמניה אז יש את מט מובלי שכתבתי עליו בסקאוטינג לפני שנה והיום הוא השחקן הכי אטרקטיבי בליגה הגרמנית
לקחת לקחת לקחת לכיוון יד אליהו
Matt Mobley 1.92
https://www.youtube.com/watch?v=3ewCQqLVnmc
https://www.youtube.com/watch?v=oobYDADqOWQ&t=203s
Neo

הודעהעל ידי SirCharles » 25 מרץ 2021, 16:04

Neo כתב:לגבי איבודי הכדור של קייל אלמן זו לא בעיה , צריך רק לכוון אותו לבצע דברים פחות בומבסטיים לטובת הדברים הפשוטים
המשחק האקספלוסיבי שלו , האתלטיות שלו , הכישרון שלו .....זה תענוג גדול

אני פחות מתחבר לשחקנים כמן ג'יילן סמית ,גם בשנה שעברה שהוא כמעט חתם במגדל לא נפלתי מהכיסא
אבל האמת קשה מאוד להתווכח עם המספרים שלו בכל קטגוריה אפשרית בגרמניה

אם כבר גרמניה אז יש את מט מובלי שכתבתי עליו בסקאוטינג לפני שנה והיום הוא השחקן הכי אטרקטיבי בליגה הגרמנית
לקחת לקחת לקחת לכיוון יד אליהו
Matt Mobley 1.92
https://www.youtube.com/watch?v=3ewCQqLVnmc
https://www.youtube.com/watch?v=oobYDADqOWQ&t=203s

בלי קשר למספרים (המעולים) של סמית', תראה את קליפ הסקאוטינג שלו. לבחור יש כדורסל. והוא לדעתי יותר מתאים מסקוררים כמו מובלי לצד ווילבקין (שאישית בכלל הייתי מעדיף שיעזוב).

לגבי מובלי, אמנם לא ראיתי את כל הסרטונים ששמת עד הסוף, אבל הוא קצת מזכיר לי את דורסי. הרבה כישרון אבל שחקן שמשחק לבד ונוטה להיכנס עם הראש בקיר.
SirCharles

הודעהעל ידי SirCharles » 28 מרץ 2021, 15:34

רשארד קלי (Rashard Kelly), פורוורד, 25, 2.01 מ', גזיאנטפ (ליגה טורקית).
קלי נראה לי פרוספקט מעניין לעמדה 4. קומבו פורוורד אתלטי וחזק. אמנם הוא לא גבוה במיוחד אבל משחק bigger than his height. מגן טוב ואקטיבי. חוסם וחוטף, מוביל ומסיים מתפרצות. ריבאונדר הגנה מצוין עם חוש לכדורים חוזרים וניתור חזק שמאפשר לו להשתלט על כדורים שניתזים גבוה מהטבעת. מסוגל לקחת ריבאונד ולצאת להתקפות מעבר למרות שאינו מוביל כדור טבעי.
בהתקפה הוא יודע לנוע ולסיים חזק בטבעת. משחק פייס אפ לא רע. לוקח שומרים כבדים לטבעת בכדרור. לא נראה שכופה עצמו על המשחק, יודע להרים את הראש ולמסור. גם כשהוא לוקח ריבאונד בהתקפה הוא לא תמיד להתעקש לעלות לקליעה בתוך היער ויודע להוציא את הכדור החוצה להתקפה מסודרת.
קליעה לא משויפת. משחרר את הכדור נמוך ובכללי אינו קלעי טוב מחוץ לקשת, אבל מראה שיפור מה בניסיונות ובאחוזים בכל אחת מ3 השנים שלו באירופה מאז סיים את הקולג' (4 שנים בוויציטה סטייט).
סימני השאלה לגביו הם בעיקר האחוזים הלא מספיק טובים מכל הטווחים (49% מ2, 26% מ3, 64% מהקו, סיים רק בשליש מהמשחקים העונה במעל 50% מהשדה) והעובדה שהוא קצת נופל בין עמדות הפורוורד - חזק אתלטי ומהיר אבל לא מאוד גבוה ולא בעל יכולת כדרור או קליעה מספקים כשחקן פרימטר.
עדיין, לדעתי בניגוד לשחקן דומה שעבר פה - ויקטור ראד - קלי נראה הרבה יותר מחויב וקבוצתי.
סטטיסטיקה העונה בליגה הטורקית - 24 מש', 32 דקות, 11.8 נק' 8.1 כ"ח (רביעי בליגה) 2.1 אס' 1.2 חט' 1 חס' 1.4 איב'.
https://youtu.be/MdWHGiNYAwk
https://youtu.be/zNsS3nQTiLE
SirCharles

הודעהעל ידי refael » 29 מרץ 2021, 15:56

אותי יהיה מעניין את מי נביא בקיץ בעמדות 3 ו-4.
זוסמן לא משכנע אותי בעמדה 3 ובטח שבנדר לא ישאר בעמדה 4.
השאלה האם יהיה בשוק השחקנים בקיץ הקרוב מישהו ששווה להמר עליו? מישהו ששווה אפילו לשים עליו כסף גדול?
הייתי שמח לסקירה קצרה על שוק השחקנים בעמדות הללו למי שבעניינים.
תמונה
refael

הודעהעל ידי SirCharles » 29 מרץ 2021, 16:49

לעמדה 3 הייתי שמח אם היו מביאים את לוצ'יץ' מבאיירן או את פייר מפנרבחצה אבל אני בספק אם הקבוצות האלה יוותרו עליהם.
צריך לזכור שלא חייבים בכל עמדה זר שהוא שחקן מוביל ל30+ דקות, לכן לעמדה 3 הייתי שוקל גם שחקן כמו וויליאם האוורד הצרפתי מוילרבאן. בן 27, 2.03 מ'. אתלט טוב עם קליעה מצוינת ל3. העונה בוילרבאן עולה בעיקר מהספסל אבל נותן יופי של תפוקה יחסית לדקות באחוזים מעולים מכל הטווחים.
ביורוליג - 20 מש', 18 דק', 8.7 נק' (57% מ2, 1.6 שלשות ב-53%, 97% מהקו) 3.1 כ"ח 1.1 אס' 1.1 חט'.
יכול יחד עם זוסמן להחזיק עמדה 3 של 3&D.
SirCharles

הודעהעל ידי felix_r » 29 מרץ 2021, 19:49

SirCharles כתב:לעמדה 3 הייתי שמח אם היו מביאים את לוצ'יץ' מבאיירן או את פייר מפנרבחצה אבל אני בספק אם הקבוצות האלה יוותרו עליהם.
צריך לזכור שלא חייבים בכל עמדה זר שהוא שחקן מוביל ל30+ דקות, לכן לעמדה 3 הייתי שוקל גם שחקן כמו וויליאם האוורד הצרפתי מוילרבאן. בן 27, 2.03 מ'. אתלט טוב עם קליעה מצוינת ל3. העונה בוילרבאן עולה בעיקר מהספסל אבל נותן יופי של תפוקה יחסית לדקות באחוזים מעולים מכל הטווחים.
ביורוליג - 20 מש', 18 דק', 8.7 נק' (57% מ2, 1.6 שלשות ב-53%, 97% מהקו) 3.1 כ"ח 1.1 אס' 1.1 חט'.

לוצ'יץ' שחקן נפלא, אבל פרט לזה שיהיה קשה להשיג אותו, יש גם את עניין הגיל, שצריך לשקול. בקיץ הוא בן 32, ולא ברור כמה זמן ימשיך להציג רמה כזאת גבוהה.

אולי שווה לבדוק את מועמדותו של פוניטקה הפולני של זניט. הוא קלעי שלשות פחות טוב, אבל תורם בכל האספקטים, כולל עזרה בריכוז המשחק ובניית ההתקפה:
8.3 נקודות, 5 כ"ח, 3.2 אסיסטים
פוניטקה גם נמצא בגיל הנכון (יליד 1993)
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי itai7 » 29 מרץ 2021, 20:31

felix_r כתב:
SirCharles כתב:לעמדה 3 הייתי שמח אם היו מביאים את לוצ'יץ' מבאיירן או את פייר מפנרבחצה אבל אני בספק אם הקבוצות האלה יוותרו עליהם.

לוצ'יץ' שחקן נפלא, אבל פרט לזה שיהיה קשה להשיג אותו, יש גם את עניין הגיל, שצריך לשקול. בקיץ הוא בן 32, ולא ברור כמה זמן ימשיך להציג רמה כזאת גבוהה.

אולי שווה לבדוק את מועמדותו של פוניטקה הפולני של זניט. הוא קלעי שלשות פחות טוב, אבל תורם בכל האספקטים, כולל עזרה בריכוז המשחק ובניית ההתקפה:

פונטיקה פוטנציאל נהדר, לגמרי שווה להמר עליו
itai7

הודעהעל ידי felix_r » 29 מרץ 2021, 20:47

itai7 כתב:
felix_r כתב:

השאלה היא האם היורוליג ייתן לזניט אישור רשמי להמשיך ביורוליג או לא. אם זניט תעפיל לפליי-אופ, אז היא בטוח תמשיך ביורוליג, אבל אם היא לא תעפיל, אז לא בטוח. למה השאלה הזאת חשובה? כי אם זניט לא תמשיך ביורוליג, היא אמורה לקצץ בתקציב, ואז יהיה קל להחתים את פוניטקה. אבל אם זניט תמשיך ביורוליג, היא בטח תרצה להשאיר את פוניטקה, שהוא אחד השחקנים המובילים של הקבוצה העונה.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי A.Parker » 29 מרץ 2021, 21:20

אין באמת הרבה פורוורדים מעניינים. לוצ'יץ' מעולה ואני רוצה אותו כבר שנתיים שלוש, אבל קשה לי להאמין שיגיע. פוניטקה גם אחלה, אבל יש סיכוי לא רע שזניט תשאיר אותו. אולי עדיף לבדוק שחקן מה-nba.

בעמדה 4 יש את בולדן שיכול להיות איכותי עם הראש במקום. שחקן אחר, שאולי הפייבוריט שלי כרגע, זה פולונארה. רק שעם היכולת של באסקוניה לאחרונה הוא יכול להיות יקר.
A.Parker

הודעהעל ידי felix_r » 29 מרץ 2021, 22:02

A.Parker כתב:אין באמת הרבה פורוורדים מעניינים. לוצ'יץ' מעולה ואני רוצה אותו כבר שנתיים שלוש, אבל קשה לי להאמין שיגיע. פוניטקה גם אחלה, אבל יש סיכוי לא רע שזניט תשאיר אותו. אולי עדיף לבדוק שחקן מה-nba.

בעמדה 4 יש את בולדן שיכול להיות איכותי עם הראש במקום. שחקן אחר, שאולי הפייבוריט שלי כרגע, זה פולונארה. רק שעם היכולת של באסקוניה לאחרונה הוא יכול להיות יקר.

תשמע, אני רוצה לפחות שחקן אחד אירופי בקו האחורי כדי שישדרג את רמת האינטלגנציה. אי אפשר לסבול יותר סגל מטומטם כזה כפי שיש לנו העונה. לכן אם לא סמול פורווארד, אז באחת מעמדות הגארד.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי SirCharles » 29 מרץ 2021, 23:17

felix_r כתב:
itai7 כתב:
felix_r כתב:

השאלה היא האם היורוליג ייתן לזניט אישור רשמי להמשיך ביורוליג או לא. אם זניט תעפיל לפליי-אופ, אז היא בטוח תמשיך ביורוליג, אבל אם היא לא תעפיל, אז לא בטוח. למה השאלה הזאת חשובה? כי אם זניט לא תמשיך ביורוליג, היא אמורה לקצץ בתקציב, ואז יהיה קל להחתים את פוניטקה. אבל אם זניט תמשיך ביורוליג, היא בטח תרצה להשאיר את פוניטקה, שהוא אחד השחקנים המובילים של הקבוצה העונה.

פוניטקה אכן אחלה שחקן, אבל התהייה שלך נכונה לכלל שחקני היורוליג, מבחינת האם מכבי יכולים היום "לחטוף" שחקן יורוליג טוב מקבוצה אחרת שמשתתפת בליגה. חלפו ימי פנאן שמכבי נחשבה גן עדן לזרים שהיו מעדיפים אותה על פני קבוצות אחרות. מכבי היא היום קבוצת תחתית ביורוליג ואם היא לא רוצה to overpay לשחקנים נחמדים כמו קאליניץ למשל (שדובר עליו בקיץ שעבר) היא חייבת לדוג מציאות עם פוטנציאל מליגות אירופיות או ממפעלי המשנה.
SirCharles

הודעהעל ידי felix_r » 30 מרץ 2021, 00:35

SirCharles כתב:
felix_r כתב:
itai7 כתב:
felix_r כתב:

פוניטקה אכן אחלה שחקן, אבל התהייה שלך נכונה לכלל שחקני היורוליג, מבחינת האם מכבי יכולים היום "לחטוף" שחקן יורוליג טוב מקבוצה אחרת שמשתתפת בליגה. חלפו ימי פנאן שמכבי נחשבה גן עדן לזרים שהיו מעדיפים אותה על פני קבוצות אחרות. מכבי היא היום קבוצת תחתית ביורוליג ואם היא לא רוצה to overpay לשחקנים נחמדים כמו קאליניץ למשל (שדובר עליו בקיץ שעבר) היא חייבת לדוג מציאות עם פוטנציאל מליגות אירופיות או ממפעלי המשנה.

תראה, אני פשוט מסתמך על נסיון העבר. כל הקבוצות הרוסיות שהופיעו ביורוליג באופן חדפעמי (אוניקס, לוקומוטיב, ניז'ני נובגורוד), הורידו בצורה משמעותית מאוד את תקציבן בעונה שלאחר מכן, כשחזרו ליורוקאפ. אני מעריך שזה מה שיקרה גם לזניט, אם לא תמשיך.

לגבי "לחטוף" שחקן מקבוצת יורוליג , זה תלוי עד כמה הקבוצה הזאת עשירה. אפשר לחטוף שחקן מז'ליגירס או מהכוכב האדום, אבל הרבה יותר קשה לעשות זאת מקבוצה עשירה יותר.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי Neo » 30 מרץ 2021, 09:56

refael כתב:אותי יהיה מעניין את מי נביא בקיץ בעמדות 3 ו-4.
השאלה האם יהיה בשוק השחקנים בקיץ הקרוב מישהו ששווה להמר עליו? מישהו ששווה אפילו לשים עליו כסף גדול?

לפי דעתי בשנה הבאה תהיה סוג של עונה פיננסית
הנה כמה שמות של שחקנים לא יקרים שיכולים לתרום מידית ביורוליג
עמדה 3

Marial Shayok 1.97
https://www.youtube.com/watch?v=T4enhwjosEA&t=5s
https://www.youtube.com/watch?v=cVIP6dS38W0&t=183s

Troy Williams 2.03
https://www.youtube.com/watch?v=3W1ch7qrrg0&t=15s
https://www.youtube.com/watch?v=RVkZYKMct7c

עמדה 4

Kevin Hervey 2.06
https://www.youtube.com/watch?v=vLu8rMKUMTY&t=13s

Cameron Oliver 2.03
https://www.youtube.com/watch?v=4ijNItE2WdE&t=29s

שחקנים יקרים שהמניות שלהם בירידה רציניות או מצבם בקבוצה שלהם די לא נוח
עמדה 3

ג'יימס אנדרסון-אפס פילזן
המניות שלו ממש בירידה והוא מקבל 10 דק בליגה הטורקית , עדיין שחקן מעולה בעיני

מריו הזוניה-פנאתינייקוס
הגיע בהפתעה לפנא , קבוצה עם ירידה רצינית בתקציב
באותה הפתעה הוא יכול לחתום ביד אליהו

עמדה4

דרק וויליאמס-ולנסיה
מתתתת לראות אותו על החוף בתל אביב
המשכורת שלו לא ממש גבוהה השנה בספרד , הוא לא ממש רוצה להמשיך בוולנסיה

ג'ורדן מקי- חימקי
כבר הרבה זמן שהוא מפלרטט עם מכבי , די הגיע הזמן לעבור לחדר השינה
חימקי במצב לא ברור , צריכים לנצל את המצב
Neo

הודעהעל ידי itai7 » 30 מרץ 2021, 10:07

גם פונטקיו מאלבה יופי של פוטנציאל
itai7

הודעהעל ידי felix_r » 30 מרץ 2021, 10:43

itai7 כתב:גם פונטקיו מאלבה יופי של פוטנציאל

כן, אבל הוא בדיוק מה שאמרת - פוטנציאל. לא ברור עדיין איך הוא יראה את עצמו בקבוצה שדורשת ניצחונות.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי התנין 2 » 30 מרץ 2021, 10:47

ג'יימס אנדרסון כבר מזמן לא שחקן "מעולה", בקושי "סביר". האמת שלהוציא את העונה הראשונה שלו באירופה, אצל זלגיריס, הוא נראה שחקן כבד ומוגבל.
גם אם היה חותם בהפועל ירושלים הייתי חושב שזו החתמה בינונית.
התנין 2

הודעהעל ידי my man » 30 מרץ 2021, 11:34

התנין 2 כתב:ג'יימס אנדרסון כבר מזמן לא שחקן "מעולה", בקושי "סביר". האמת שלהוציא את העונה הראשונה שלו באירופה, אצל זלגיריס, הוא נראה שחקן כבד ומוגבל.
גם אם היה חותם בהפועל ירושלים הייתי חושב שזו החתמה בינונית.
נכון מאד
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי אנטוניו » 30 מרץ 2021, 15:14

אני הולך דווקא על דיוויד לייטי מוולירבן
נותן עונה סולידית מאוד מזכיר לי את דווין סמית. שחקן טוב שלא מוערך מספיק.
סמל אישי של המשתמש
אנטוניו

הודעהעל ידי MTAbasket » 30 מרץ 2021, 18:01

refael כתב:אותי יהיה מעניין את מי נביא בקיץ בעמדות 3 ו-4.

הייתי שם עין על בונזי קולסון שנותן עונה טובה מאוד בשטרסבורג
MTAbasket

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־42 אורחים