המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד הפועל ב"ש, 20 באפריל, שבת, 20:40

מחשבות לקראת עונת 2021/22

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

מחשבות לקראת עונת 2021/22

הודעהעל ידי Jack55 » 24 מאי 2021, 15:54

עזב בלי להודיע: ג'וש ניבו לא צפוי לשוב לישראל
סנטר אילת המריא על דעת עצמו. במועדון זעמו: "הפרת חוזה״
https://m.sport5.co.il/articles.aspx?Fo ... cID=369090

במהלך השבועות האחרונים ניבו היה אחד השמות שהכי רציתי שיהיו פה בעונה הבאה, אבל אחריי מהלך כזה מסריח זה גורם לך לחשוב פעמיים אם אתה רוצה במועדון שלך בן אדם כזה ובאופן כללי מה זה אומר על האופי שלו

זה לא אומר שאני פוסל אותו במאה אחוז, אבל כן מאכזב מאוד לשמוע שככה הוא התנהג
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

Re: מחשבות לקראת עונת 2021/22

הודעהעל ידי שמוליק » 25 מאי 2021, 09:39

למשחק אתמול מסר אחד: ניקוי אורוות. או שבונים קבוצה סביב סקוטי או שמוכרים אותו לריאל בסכום שיממן קבוצה שלמה. אין שחקן אחד בקבוצה שאשמח לראות אותו בעונה הבאה.
לא חסר לנו פאוורד? האם הסיבה לכך היא שיש לנו הנעלה שלא מסוגלת להכניס יד לכיס? שמסתתרת מאחורי "תקציב מאוזן" סטייל נס ציונה? לא הגיע הזמן שישחררו לנו את חיבוק הדוב של הלא יוצלחים האלה? לא הגיע הזמן שהגייט יראה להם את הדלת החוצה?
שמוליק

הודעהעל ידי ankram » 25 מאי 2021, 11:42

A.Parker כתב:דברת מתפתח נפלא. יש מצב שכבר עכשיו הוא יותר טוב ממדר.
כבר יותר טוב מזוסמן.

Sent from my iPhone using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
ankram

הודעהעל ידי ankram » 25 מאי 2021, 11:47

שמוליק כתב:למשחק אתמול מסר אחד: ניקוי אורוות. או שבונים קבוצה סביב סקוטי או שמוכרים אותו לריאל בסכום שיממן קבוצה שלמה. אין שחקן אחד בקבוצה שאשמח לראות אותו בעונה הבאה.
בכסף על סקוטי אתה יכול גג לרכוש 2 שחקני פיב״א שלא יעשו כלום. לא תבנה מזה קבוצת יורוליג. לפחות הוא שחקן טוב. לא משחררים שחקן טוב אלא אם הוא רוצה לעזוב, מה שאני מאמין שיקרה בתום העונה , הוא שחקן שגדול בכמה מספרים על המועדון שלנו בתקופה הנוכחית , ואם אני במקומו , אני מבקש לעזוב לקבוצת כדורסל רצינית.

סמל אישי של המשתמש
ankram

הודעהעל ידי SirCharles » 25 מאי 2021, 11:52

ankram כתב:
שמוליק כתב:למשחק אתמול מסר אחד: ניקוי אורוות. או שבונים קבוצה סביב סקוטי או שמוכרים אותו לריאל בסכום שיממן קבוצה שלמה. אין שחקן אחד בקבוצה שאשמח לראות אותו בעונה הבאה.
בכסף על סקוטי אתה יכול גג לרכוש 2 שחקני פיב״א שלא יעשו כלום. לא תבנה מזה קבוצת יורוליג. לפחות הוא שחקן טוב. לא משחררים שחקן טוב אלא אם הוא רוצה לעזוב, מה שאני מאמין שיקרה בתום העונה , הוא שחקן שגדול בכמה מספרים על המועדון שלנו בתקופה הנוכחית , ואם אני במקומו , אני מבקש לעזוב לקבוצת כדורסל רצינית.

הלוואי שיבקש לעזוב. בכסף שהוא מרויח אפשר לסגור את הקו האחורי עם קינן אוונס או ג'ריאן גרנט + ג'אלין סמית' ועוד יישאר עודף.
SirCharles

הודעהעל ידי אדגר פו » 25 מאי 2021, 11:56

ankram כתב:
כבר יותר טוב מזוסמן.

במה זוסמן התקדם ב 3 שנים שלו במכבי ? דורך במקום. אותו שחקן מפוחד שלא מסוגל לסיים עם הכדור בטבעת.
סמל אישי של המשתמש
אדגר פו

הודעהעל ידי אחדשיודע » 25 מאי 2021, 13:13

ankram כתב:
כבר יותר טוב מזוסמן.

יופי, אז בוא נהרוס גם אותו.
אחדשיודע

הודעהעל ידי אחדשיודע » 25 מאי 2021, 13:26

SirCharles כתב:
ankram כתב:בכסף על סקוטי אתה יכול גג לרכוש 2 שחקני פיב״א שלא יעשו כלום. לא תבנה מזה קבוצת יורוליג. לפחות הוא שחקן טוב. לא משחררים שחקן טוב אלא אם הוא רוצה לעזוב, מה שאני מאמין שיקרה בתום העונה , הוא שחקן שגדול בכמה מספרים על המועדון שלנו בתקופה הנוכחית , ואם אני במקומו , אני מבקש לעזוב לקבוצת כדורסל רצינית.

הלוואי שיבקש לעזוב. בכסף שהוא מרויח אפשר לסגור את הקו האחורי עם קינן אוונס או ג'ריאן גרנט + ג'אלין סמית' ועוד יישאר עודף.

כן, שמענו (את קטש מדבר על קינן אוואנס). מתי פעם אחרונה מכבי הצליחה לדוג שחקן שמעורר עניין בקרב קבוצות יורוליג אחרות בסכום נורמלי? מכבי היום זו ברירת מחדל עבור כמעט כל שחקן שיכול לשחק ביורוליג, ולא יעד מועדף. תשלם סכום יפה - יבוא. לא תשלם יפה? ייבחר יעד אטרקטיבי יותר.
אם יש לך שחקן איכותי ביד, אתה לא ממהר להיפטר ממנו - אלא אם יש חלופה טובה יותר בקנה. ובכל מקרה, זה שיש לך אחד טוב, לא אומר שלא צריך להחתים עוד שחקנים טובים (וזה משהו שבמכבי נמנעים לעשות בשנים האחרונות).
אחדשיודע

הודעהעל ידי SirCharles » 25 מאי 2021, 15:12

אחדשיודע כתב:
SirCharles כתב:
ankram כתב:בכסף על סקוטי אתה יכול גג לרכוש 2 שחקני פיב״א שלא יעשו כלום. לא תבנה מזה קבוצת יורוליג. לפחות הוא שחקן טוב. לא משחררים שחקן טוב אלא אם הוא רוצה לעזוב, מה שאני מאמין שיקרה בתום העונה , הוא שחקן שגדול בכמה מספרים על המועדון שלנו בתקופה הנוכחית , ואם אני במקומו , אני מבקש לעזוב לקבוצת כדורסל רצינית.

כן, שמענו (את קטש מדבר על קינן אוואנס). מתי פעם אחרונה מכבי הצליחה לדוג שחקן שמעורר עניין בקרב קבוצות יורוליג אחרות בסכום נורמלי? מכבי היום זו ברירת מחדל עבור כמעט כל שחקן שיכול לשחק ביורוליג, ולא יעד מועדף. תשלם סכום יפה - יבוא. לא תשלם יפה? ייבחר יעד אטרקטיבי יותר.
אם יש לך שחקן איכותי ביד, אתה לא ממהר להיפטר ממנו - אלא אם יש חלופה טובה יותר בקנה. ובכל מקרה, זה שיש לך אחד טוב, לא אומר שלא צריך להחתים עוד שחקנים טובים (וזה משהו שבמכבי נמנעים לעשות בשנים האחרונות).

אבל זה בדיוק העניין עם סקוטי, הוא סקורר מוכשר, אין ספק, אבל א) הוא לא מנהל משחק טוב מצד אחד ומצד שני לא יכול לשמור על מספרי 2, מה שדורש שהגארד שלצידו יהיה שחקן מסויים מאוד (גבוה, הגנתי, מסוגל לנהל משחק), ב) הוא ווליום שוטר שלא סוחט מספיק עבירות ולא קולע ביעילות מספיק גבוהה, בנוסף לכך שהוא מאוד צפוי במשחק שלו וקבוצות הגנה חכמות עוצרות אותו בלי יותר מדי בעיות או פשוט נותנות לו להפציץ ועוצרות את כל השאר, ג) הוא לא משפר את השחקנים שלצידו או תורם משהו מיוחד מעבר לקליעה ו-ד) למעט העונה שעברה בסה"כ בשלוש עונותיו במכבי הוא הפסיד הרבה יותר משחקים מאשר ניצח.
אז בשורה התחתונה, אם זה הכוכב של הקבוצה שלך שמרוויח הכי הרבה, אז או שתתאים את שאר השחקנים אליו (מה שהצוות המקצועי לא מצליח לעשות) או שתחליף את הכוכב.
אני אישית מעדיף בכלל קבוצה בלי כוכב, אבל קבוצה. קח לדוגמא את זניט. אין להם אף סופרסטאר (פנגוס שחקן טוב אבל לא נטול חסרונות) או תקציב גבוה ממכבי אבל יש להם שיטה והגנה ומאמן חכם.
הייתי מאוד שמח אם היו מחליפים את יאניס בטרנקיירי ומביאים שחקנים עם BBIQ גבוה שיודעים לעשות הגנה. זה הזוי כמה מעט מוסרים טובים יש במכבי השנה (סמית', כספי וזהו תכלס) וכמה מעט שחקני Two way (מלבד האנטר כל השאר הם או שחקני התקפה נטולי הגנה כמו ווילבקין, דורסי וזיזיץ, או מגנים שמתקשים לקנות סל כמו זוסמן, קלויארו וסנדי כהן, או סתם שחקנים שלא מתבלטים באף צד של המגרש).
SirCharles

הודעהעל ידי אחדשיודע » 25 מאי 2021, 15:24

א) תן לי לחדש לך. פנגוס כוכב יורוליג. רק לאחרונה נבחר לחמישיית העונה. לא משהו שהייתי מזלזל בו. אבל מעבר לכך - לרצות להיות זניט, שסיימה במקום השמיני ביורוליג, זאת לא פסגת השאיפות שלי ממכבי. זה נחמד, לא מעבר.
ב) ווילבקין לא יצליח פה כל עוד יזניחו את כל שאר העמדות, כולל עמדת הרכז שהוא חלק ממנה. הוא שחקן טוב, אבל הוא לא יכול לשחק לבד ולא צריך לשחק לבד. ועובדתית, כרגע הוא לבד. חלק מזה בגלל בנייה לקויה של הקבוצה, חלק בגלל המאמן וחלק בגלל האופי של השחקן עצמו. אבל כולנו ראינו כבר את השחקן הזה מתפקד הרבה יותר טוב ממה שאנחנו רואים השנה - בדגש על שנה שעברה, כשהיו לצידו שחקנים טובים יותר (בקו הקדמי וגם בקו האחורי), ובטח תחת דייוויד בלאט בדרושפאקה. צריך להסתכל על הקבוצות המובילות ביבשת ולהבין שחייבים הרבה שחקנים טובים כדי להיות קבוצה טובה. לא מספיק רק אחד. ברגע שיש רק שחקן מוביל אחד - הכל מתנקז אליו. מבית (כל הכדורים הולכים אליו - עומס פיזי ומנטלי מצטבר) ומחוץ (השמירה של היריבה מתמקדת בו). בשנה שעברה ואפילו בתחילת השנה הנוכחית, ראינו מווילבקין גם הגנה טובה. זה אומר שהוא יכול לשחק טוב יותר, אבל צריך לשמור עליו פיט ולהביא עוד שחקנים טובים לצידו. אי אפשר לתלות הכל על שחקן אחד. לא אשמה ולא הצלחה.
ג) אפשר לחלום על החלפת המאמן היווני בזה האיטלקי כמה שרוצים, אבל זה כנראה לא יקרה. לראשון יש חוזה יקר במכבי, ולשני יש מספיק ביקוש באירופה.
אחדשיודע

הודעהעל ידי Jack55 » 25 מאי 2021, 19:00

עוד פעם קיץ של בנייה לגמרי מחדש?
זה רע, אבל עם מה שאנחנו רואים ומקבלים מהסגל הנוכחי, כנראה שאין ברירה

את הרכב הישראלים אפשר קצת לרענן עם החתמות חדשות - מדר במקום דיבה, דוברת במקום זוסמן, סורקין במקום בלייזר וליף במקום כספי
לרביעייה הזאת אפשר לצרף את ג'ייק כהן ואחד מבין סנדי או היידיגר ולסגור את נושא הישראלים

בנוגע לזרים, אין בכלל ספק שבתכלס אף אחד לא צריך להישאר פה חוץ מסקוטי
השנייים היחידים שעוד עלולים להישאר על פי הדיווחים הם זיזיץ וג'ונס, זיזיץ אני מאמין שיישאר בעיקר בגלל החוזה השמן שלו

בנוגע לג'ונס, ביורוליג אהבתי ברוב העונה את מה שראיתי ממנו אבל לאחרונה הוא כבוי לגמרי וממש חלש
לא יודע מה יהיה איתו, מצד אחד אם הוא יראה יכולת מרשימה בישורת האחרונה של העונה ויחזיק עם סקוטי את הקו האחורי הדליל שיש לנו, אני מאמין שיש סיכוי גבוה שיממשו עליו את האופציה, אבל אם ימשיך להיות חלש אין סיבה שיישאר
בכל מקרה אם הוא לא נשאר, בעיניי אחד מבין קיינן אוואנס או ג'אלין סמית צריך להחליף אותו

כך או כך יש לנו עוד הרבה זרים משמעותיים שצריך להחתים וזה ברור לגמרי שגם הקו האחורי וגם הקו הקדמי יעברו שינוי משמעותי ביותר בעונה הבאה
תהייה הרבה עבודה הקיץ אבל גם יש הרבה שמות טובים בשוק - מיקי, לויד, בולדווין, היליארד, קורדינייה, לייטי, יאבוסלה, בוקר ועוד ועוד
צריך לשים את היד על השחקנים הנכונים
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי שמוליק » 26 מאי 2021, 07:49

Jack55 כתב:עוד פעם קיץ של בנייה לגמרי מחדש?

את הרכב הישראלים אפשר קצת לרענן עם החתמות חדשות - מדר במקום דיבה, דוברת במקום זוסמן, סורקין במקום בלייזר וליף במקום כספי
לרביעייה הזאת אפשר לצרף את ג'ייק כהן ואחד מבין סנדי או היידיגר ולסגור את נושא הישראלים

השנייים היחידים שעוד עלולים להישאר על פי הדיווחים הם זיזיץ וג'ונס, זיזיץ אני מאמין שיישאר בעיקר בגלל החוזה השמן שלו

בנוגע לג'ונס, ביורוליג אהבתי ברוב העונה את מה שראיתי ממנו אבל לאחרונה הוא כבוי לגמרי וממש חלש
לא יודע מה יהיה איתו, מצד אחד אם הוא יראה יכולת מרשימה בישורת האחרונה של העונה ויחזיק עם סקוטי את הקו האחורי הדליל שיש לנו, אני מאמין שיש סיכוי גבוה שיממשו עליו את האופציה, אבל אם ימשיך להיות חלש אין סיבה שיישאר
בכל מקרה אם הוא לא נשאר, בעיניי אחד מבין קיינן אוואנס או ג'אלין סמית צריך להחליף אותו

כך או כך יש לנו עוד הרבה זרים משמעותיים שצריך להחתים וזה ברור לגמרי שגם הקו האחורי וגם הקו הקדמי יעברו שינוי משמעותי ביותר בעונה הבאה
תהייה הרבה עבודה הקיץ אבל גם יש הרבה שמות טובים בשוק - מיקי, לויד, בולדווין, היליארד, קורדינייה, לייטי, יאבוסלה, בוקר ועוד ועוד

לא מבין על מה כולכם עפים על סורקין. הבחור עם 16%לשלוש, הוריד את חיפה ליגה. הוא שחקן חמישייה רק בגלל שהוא ישראלי בקבוצה חלשה להחריד. ובנוסף, סובב את הגב למכבי בעונה שעברה. שימשיך עם חיפה בלאומית. אפילו הגנת האימה של ג'ייק כהן טובה משלו.
לא חסר לנו פאוורד? האם הסיבה לכך היא שיש לנו הנעלה שלא מסוגלת להכניס יד לכיס? שמסתתרת מאחורי "תקציב מאוזן" סטייל נס ציונה? לא הגיע הזמן שישחררו לנו את חיבוק הדוב של הלא יוצלחים האלה? לא הגיע הזמן שהגייט יראה להם את הדלת החוצה?
שמוליק

הודעהעל ידי Neo » 26 מאי 2021, 09:13

דיווחים שגרשון יאבסולה המועמד הראשי למכבי בדרך לריאל
הייתי הולך בכל הכוח עכשיו על ראשון טומאס מפרטיזן
שחקן זול , שיפר כמה אספקטים במשחק שלו בפרטיזן ומגיע רעב פעם ראשונה לבמה המרכזית

צריך לשמור את הכסף ל2\3 איכותי והייתי דורש מהמוסד לחטוף את דרון הילארד
מקצועית הוא יכול לפתור כמה וכמה צרות כרגע
Neo

הודעהעל ידי felix_r » 26 מאי 2021, 10:40

שמוליק כתב:
Jack55 כתב:עוד פעם קיץ של בנייה לגמרי מחדש?

לא מבין על מה כולכם עפים על סורקין. הבחור עם 16%לשלוש, הוריד את חיפה ליגה. הוא שחקן חמישייה רק בגלל שהוא ישראלי בקבוצה חלשה להחריד. ובנוסף, סובב את הגב למכבי בעונה שעברה. שימשיך עם חיפה בלאומית. אפילו הגנת האימה של ג'ייק כהן טובה משלו.

סורקין גם אלוף הליגה בלעשות סל + עבירה בהגנה.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי Adam » 28 מאי 2021, 19:27

אנחנו מוצפים בלא מעט אופציות לרכזים ישראלים פוטנציאליים לעונה הבאה (רק חבל שמדובר *רק* ברכזים):
מדר
דוברת
היידגר

אני מאוד אוהבת את דוברת אך חושבת שלא יזיקו לו עוד שנה-שנתיים עד שיבוא למכבי.
מדר כוכב. אבל אני באמת מקווה בשבילו שסלטיקס ייתנו לו הזדמנות שנה הבאה גם כן. במידה ולא - צריך ללכת בכל הכוח עליו.
בהנחה שמחזירים את היידגר אלינו ואולי מביאים אחד מהשניים הנוספים - אין כלכך מקום לסנדי כהן ודורי סהר.
אני מקווה שזוסמן יישאר אצלנו למרות כל הדיבורים בתקופה האחרונה.
תמונה
מכבי תל אביב 23/24:
PG: בראון, בלאט
SG: בולדווין, דיברתולומאו, קליבלנד
SF: קולסון, מנקו, פניני
PF: ווב, סורקין, כהן
C: ניבו, ריברו
Adam

הודעהעל ידי felix_r » 28 מאי 2021, 19:34

Adam כתב:אנחנו מוצפים בלא מעט אופציות לרכזים ישראלים פוטנציאליים לעונה הבאה (רק חבל שמדובר *רק* ברכזים):
מדר
דוברת
היידגר

מדר כוכב. אבל אני באמת מקווה בשבילו שסלטיקס ייתנו לו הזדמנות שנה הבאה גם כן. במידה ולא - צריך ללכת בכל הכוח עליו.
בהנחה שמחזירים את היידגר אלינו ואולי מביאים אחד מהשניים הנוספים - אין כלכך מקום לסנדי כהן ודורי סהר.

אדם, שינית מין לאחרונה? :)
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי שמוליק » 28 מאי 2021, 22:15

Adam כתב:אנחנו מוצפים בלא מעט אופציות לרכזים ישראלים פוטנציאליים לעונה הבאה (רק חבל שמדובר *רק* ברכזים):
מדר
דוברת
היידגר

היידיגר הראה שהוא ראוי למכבי בעונה הבאה.
הייתי שמחה מאוד לקו אחורי הכולל את מדר, היידיגר, קינן אוונס, וולבקין, קורדנייה ואולי לצרף גם את יפתח זיו
שמוליק

הודעהעל ידי TAYO » 28 מאי 2021, 22:25

בחייאת רבאק, תראו איזה שחקנים יש על המגרש הערב בפיינל פור... היידיגר? יפתח זיו? מדר? מי שקונה מנוי בעונה הבאה הוא פילנטרופ נדיר.

סמל אישי של המשתמש
TAYO

הודעהעל ידי שמוליק » 28 מאי 2021, 22:32

TAYO כתב:בחייאת רבאק, תראו איזה שחקנים יש על המגרש הערב בפיינל פור... היידיגר? יפתח זיו? מדר? מי שקונה מנוי בעונה הבאה הוא פילנטרופ נדיר.

בחייאת רבאק, תראו איזה שחקנים יש על המגרש הערב בפיינל פור... מדר, סקוטי, קורדנייה מי שקונה מנוי בעונה הבאה עושה זאת מתחושה של משהו חדש נבנה
שמוליק

הודעהעל ידי TAYO » 28 מאי 2021, 22:49

שמוליק כתב:
TAYO כתב:בחייאת רבאק, תראו איזה שחקנים יש על המגרש הערב בפיינל פור... היידיגר? יפתח זיו? מדר? מי שקונה מנוי בעונה הבאה הוא פילנטרופ נדיר.

בחייאת רבאק, תראו איזה שחקנים יש על המגרש הערב בפיינל פור... מדר, סקוטי, קורדנייה מי שקונה מנוי בעונה הבאה עושה זאת מתחושה של משהו חדש נבנה
ברור, כל שנה בונים כאן משהו חדש. ככה זה בקבוצות בינוניות, אם זה טוב אין כסף להחזיק ואם זה רע אין כסף לשפר.

סמל אישי של המשתמש
TAYO

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־40 אורחים