המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

מחשבות לקראת עונת 2021/22

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: מחשבות לקראת עונת 2021/22

הודעהעל ידי felix_r » 15 יוני 2021, 22:57

השאלה הגדולה לגבי אוואנס היא האם הוא יצליח לעמוד בדרישות ההגנתיות של יאניס. בחיפה הוא יכול היה להשמר מעבירות בהגנה, ולא להשקיע כל כך בצד ההגנתי של המגרש, כי היה הכוכב הראשי של הקבוצה.

בגלל ששמר על עצמו, ולא השקיע כל כך בהגנה, גורמת לכך שאין לנו אינדיקציה אמיתית לגבי יכולתו ההגנתית. במכבי המצב יהיה שונה מאוד. הוא גם לא יהיה הכוכב הראשי, הוא גם יצטרך לשמור על שחקנים ברמת יורוליג, וגם יצטרך לעמוד בדרישות הגבוהות של יאניס בהגנה. לך תדע אם יצליח. מה שבטוח, אם לא ישמור טוב, יאניס לא יתן לו דקות.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי אדם » 15 יוני 2021, 23:27

felix_r כתב:השאלה הגדולה לגבי אוואנס היא האם הוא יצליח לעמוד בדרישות ההגנתיות של יאניס. בחיפה הוא יכול היה להשמר מעבירות בהגנה, ולא להשקיע כל כך בצד ההגנתי של המגרש, כי היה הכוכב הראשי של הקבוצה.

בגלל ששמר על עצמו, ולא השקיע כל כך בהגנה, גורמת לכך שאין לנו אינדיקציה אמיתית לגבי יכולתו ההגנתית. במכבי המצב יהיה שונה מאוד. הוא גם לא יהיה הכוכב הראשי, הוא גם יצטרך לשמור על שחקנים ברמת יורוליג, וגם יצטרך לעמוד בדרישות הגבוהות של יאניס בהגנה. לך תדע אם יצליח. מה שבטוח, אם לא ישמור טוב, יאניס לא יתן לו דקות.

אחרי הכל היה לנו את דורסי שהוא היה גם שומר רע וגם שומר טיפש ,אני כמעט בטוח שאוואנס,יוכל להתעלות על זה.

דיברתלומאו חוץ מרעש ותנועות אחד השומרים הרעים שלנו.
אדם

הודעהעל ידי felix_r » 15 יוני 2021, 23:32

אדם כתב:
felix_r כתב:השאלה הגדולה לגבי אוואנס היא האם הוא יצליח לעמוד בדרישות ההגנתיות של יאניס. בחיפה הוא יכול היה להשמר מעבירות בהגנה, ולא להשקיע כל כך בצד ההגנתי של המגרש, כי היה הכוכב הראשי של הקבוצה.

אחרי הכל היה לנו את דורסי שהוא היה גם שומר רע וגם שומר טיפש ,אני כמעט בטוח שאוואנס,יוכל להתעלות על זה.

דיברתלומאו חוץ מרעש ותנועות אחד השומרים הרעים שלנו.

לא הכי מסכים. נכון, דורסי לא היה חכם גדול, אבל הוא בכלל לא היה חור בהגנה.

דיבה הוא לא זר, וגם לא שחקן ששיחק כרכז ליד וילבקין. שחקן של האסל לדקות מוגבלות מהספסל ביורוליג, ולמשחקי הליגה המקומית. זה לא אותו דבר.

והדבר הכי חשוב. כל הדוגמאות שלך לא אומרות כלום לגבי אוואנס. אתה רוצה שהוא ישחק עונה אחת ויעוף, או שיפרוץ במכבי וישאר לכמה שנים?
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי Rampel » 15 יוני 2021, 23:54

הגנתית אתה צודק - אבל גם כשהוא שמר על עצמו העונה, הוא עדיין עשה עבודה הגנתית לא רעה בכלל. גם 2 חטיפות למשחק זה לא משהו שהולך ברגל.

אני אוסיף לזה גם את העניין ההתקפי - בחיפה אוואנס ניהל את המשחק, אבל עם כל הכבוד ל-6.4 אסיסטים, הוא קודם כל חיפש ליצור לעצמו והוא יצטרך להבין שבהרבה מאוד הרכבים במכבי הוא יהיה כינור שני במקרה הטוב וצריך לראות איך הוא יתרגל לזה.

ואחרי שזה נאמר - היופי של אוואנס מבחינתי היא הפוטנציאל שלו. לדעתי יש לו תקרה מאוד גבוהה. הוא גארד בגובה הנכון, קשוח יותר ממה שהוא נראה ומסוגל לשחק בעמדות 1-2 בשני הצדדים של הפרקט. אם נהייה סבלניים איתו, אנחנו יכולים להרוויח יורש לווילבקין, אולי אפילו משודרג. למשל, כזה שאשכרה יכול לשחק גם כרכז וגם לא צריך תואר בארכיטקטורה בשביל לבנות סביבו קבוצה.

אבל בינתיים, הוא חייב להיות על תקן מחליף. צריך להגיע לפה רכז מוכח יותר על הנייר שיוכל להיות הרכז הפותח. אם אוואנס יתעלה עליו כבר בעונה הראשונה, דייהנו.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי Jack55 » 16 יוני 2021, 04:52

לכל מי שלא ראה או לא עקב, הכנתי סרטון הייליטס של אוואנס מהעונה

צפייה מהנה (:

תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי Neo » 16 יוני 2021, 09:32

Maccabi18 כתב:https://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=274&docID=370866
מכה גדולה, ראיתי כמה וכמה משחקים של קולסון בליגת האלופות של פיבא ושהוא שיחק בליגה הטורקית נגד פנר ואנדולו, נראה שחקן גדול ובנוי טוב אבל בפועל לא שומר מי יודע מה וקבלת החלטות לא טובה בלשון המעטה. רק אם יאניס מסוגל להחדיר בו מוטיבציה וחוכמת משחק הייתי מביא אותו מה שקשה לי להאמין שיקרה. החתמה לא טובה אם תקרה

מסכים חבר. לא אוהב את כל הצורות של קולסון
המלך הוא ערום
הייתי הולך בכל הכוח על גייסון ברנל מסאסארי . שחקן נהדר בכל האספקטים של המשחק..... אם הייתה לו קליעה מחוץ לקשת היה משחק בצסק"א
גם אלג'ין קוק אחרי עונה טובה בטורקיה יכול להיות מחליף נהדר לקוליארו

https://www.youtube.com/watch?v=Eojkk8Z8uWA
https://www.youtube.com/watch?v=VI2gAH10Y04&t=208s
Neo

הודעהעל ידי אדגר פו » 16 יוני 2021, 09:40

Jack55 כתב:לכל מי שלא ראה או לא עקב, הכנתי סרטון הייליטס של אוואנס מהעונה

צפייה מהנה (:

יופי של קליפ.
הוא אתלטי יותר מכריס ג'ונס בלי ספק, גם עם מכניקת קליעה סולידית ולא המשהוא המכוער של ג'ונס. הוא גם יכול לסיים בשתי הידיים והצעד הראשון של מהיר יותר.

השאלה הגדולה כמה מזה יתורגם לרמת יורוליג ובאיזה מהירות.
סמל אישי של המשתמש
אדגר פו

הודעהעל ידי גל גל » 16 יוני 2021, 10:45

הוא שחקן מצויין .
הולך להיות שיחוק גדול של מכבי.
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי felix_r » 16 יוני 2021, 10:46

Rampel כתב:

הגנתית אתה צודק - אבל גם כשהוא שמר על עצמו העונה, הוא עדיין עשה עבודה הגנתית לא רעה בכלל. גם 2 חטיפות למשחק זה לא משהו שהולך ברגל.

אני אוסיף לזה גם את העניין ההתקפי - בחיפה אוואנס ניהל את המשחק, אבל עם כל הכבוד ל-6.4 אסיסטים, הוא קודם כל חיפש ליצור לעצמו והוא יצטרך להבין שבהרבה מאוד הרכבים במכבי הוא יהיה כינור שני במקרה הטוב וצריך לראות איך הוא יתרגל לזה.

ואחרי שזה נאמר - היופי של אוואנס מבחינתי היא הפוטנציאל שלו. לדעתי יש לו תקרה מאוד גבוהה. הוא גארד בגובה הנכון, קשוח יותר ממה שהוא נראה ומסוגל לשחק בעמדות 1-2 בשני הצדדים של הפרקט. אם נהייה סבלניים איתו, אנחנו יכולים להרוויח יורש לווילבקין, אולי אפילו משודרג. למשל, כזה שאשכרה יכול לשחק גם כרכז וגם לא צריך תואר בארכיטקטורה בשביל לבנות סביבו קבוצה.

אבל בינתיים, הוא חייב להיות על תקן מחליף. צריך להגיע לפה רכז מוכח יותר על הנייר שיוכל להיות הרכז הפותח. אם אוואנס יתעלה עליו כבר בעונה הראשונה, דייהנו.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

אני רואה את זה קצת אחרת. אני לא חושב שאוואנס צריך לשנות את אופיו ולקחת צעד אחורה. זה מה שכריס ג'ונס עושה עכשיו במכבי: מביא את הכדור להתקפה, נותן אותו לוילבקין, וזז אחורה. זה לא טוב, כי מה שאנחנו שוב מקבלים זו כדררת אינסופית של וילבקין, אז בשביל מה מתעקשים להביא רכז? חבל על הכסף.

אז מבחינתי אוואנס צריך ליזום גם במכבי, ולמסור לוילבקין רק בסוף ההתקפה אם זה פנוי לקליעה, ולא בתחילת ההתקפה.

לגבי ההגנה שלו. הוא עדיין צריך להוכיח שהוא יכול לשמור שחקנים ברמות הגבוהות. 2 חטיפות למשחק זה יפה מאוד, אבל בהרבה מקרים כמות החטיפות תלויה בסגנון ההגנתי של הקבוצה שלך.

[לדוגמא, באר-שבע נוהגת ללחוץ בהגנה לאורך המשחק כולו, אז היא מובילה את הליגה בחטיפות, כשהרבה שחקנים שלה מצטיינים בתחום הזה: אגאדה עם 2.4, וייס עם 1.7, בל עם 1.5, ווריק עם 1.3 חטיפות, טומפסון 1, גריפין 0.9 ...]

לסיום אני רוצה להתייחס לנקודה האחרונה שלך, על כך שאוואנס יהיה רכז מחליף ומכבי צריכה להביא רכז אחר לחמישיה. איך לומר את זה בעדינות? תשכח מזה! אין רכזים בשוק.

הינה ריאל החתימה היום את ויליאמס-גוס, שהוא באמת שחקן נחמד מאוד, אבל לא הוכיח בשום מקום שהוא יכול להוביל קבוצה גדולה כמו ריאל מדריד... צסקא עם כל המשאבים שלה מסתובבת בחיפושים. יש איזה עיתון יווני שמדווח כי סגרה עם פאנגוס, אבל בינתים זו שמועה... אנאדולו מאבדת את מיציץ', וכנראה את לארקין, אז גם היא צריכה רכזים... המצב בשוק עד כדי כך גרוע, שיש שמועות על כך שצסקא ואנאדולו רוצות להחזיר את תאודוסיץ' המזדקן ליורוליג.

בקיצור, אין שום סיכוי שמכבי תביא רכז מהשורה הראשונה באירופה, אחד כזה שתגיד שמתאים להיות רכז מוביל במכבי. גם לא מהשורה השניה. רק שחקנים עם פוטנציאל להתפתח לרכז מוביל כמו אוואנס או ג'יילין סמית' מגרמניה.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי er79 » 16 יוני 2021, 13:03

אוואנס שומר רע מאוד. התקפית הפוטנציאל יכול להיות גדול
er79

הודעהעל ידי Runner30 » 16 יוני 2021, 13:19

צריך ביג מן אתלט ב-5, ביג מן אתלט ב 4.
עם 2 כאלה אפילו השנה עם דורסי וג'ונס הדפ"רים מכבי בקלות בפליי-אופ עם סיכוי לפיינל פור.
לא משנה כמה גארדים תחליף, בלי כח מתחת לסל מכבי יהיו תקועים בהתקפה
ופראיירים בהגנה.
Runner30

הודעהעל ידי Maccabi18 » 16 יוני 2021, 14:56

אני באמת חושב שזה אפשרי ושחייבים להביא את דריק וויליאמס, אין הרבה קבוצות שצריכות עכשיו 4, פנר סגורה עם פולונארה ונוכל לנצח את באסקוניה בקרב עליו, אנאדולו הולכת לכיוון וזנקוב ואני די משוכנע שלאולימפיאקוס לא נותר עוד כסף לשחקן בכיר אחרי החתמת ווקאפ. בכל שאר הקבוצות אין תנודה של 4 למרות שאולי ריאל תחפש אחרי מכת הפציעות
וויליאמס מושלם לעמדה ויש לו כל מה שצריך, אם לא רק אז להתחיל להסתכל על הארווי ואייסי למיניהם
Maccabi18

הודעהעל ידי A.Parker » 16 יוני 2021, 16:40

לא הבנתי למה עשו פה מאוואנס שומר גרוע
A.Parker

הודעהעל ידי Jack55 » 16 יוני 2021, 16:51

A.Parker כתב:לא הבנתי למה עשו פה מאוואנס שומר גרוע

כנל, כמו שכתבתי הוא לא עילוי אבל גם לא חור
עם עבודה טובה של יאניס הוא יכול להיות שומר בסדר גמור
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי Jack55 » 16 יוני 2021, 17:08

1. סמית', אוואנס
2. ווילבקין, הולינס, דיבה
3. קורדינייה, זוסמן, בלייזר
4. מיקי, ליף, כספי\סורקין
5. זיזיץ, ניבו, כהן

משהו בסגנון
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי שמוליק » 16 יוני 2021, 17:29

Jack55 כתב:1. סמית', אוואנס
2. ווילבקין, הולינס, דיבה
3. קורדינייה, זוסמן, בלייזר
4. מיקי, ליף, כספי\סורקין
5. זיזיץ, ניבו, כהן

משהו בסגנון

יופי של סגל. הייתי משנה אותו מעט:
1. אוואנס, ים מדר, יפתח זיו
2. ווילבקין, ג'יילן סמית', היידיגר
3. קורדינייה, זוסמן, ג'רמר גאלי
4. דריק וויליאמס, ליף, כספי
5. זיזיץ, ניבו, ג'ף וויטי
לא חסר לנו פאוורד? האם הסיבה לכך היא שיש לנו הנעלה שלא מסוגלת להכניס יד לכיס? שמסתתרת מאחורי "תקציב מאוזן" סטייל נס ציונה? לא הגיע הזמן שישחררו לנו את חיבוק הדוב של הלא יוצלחים האלה? לא הגיע הזמן שהגייט יראה להם את הדלת החוצה?
שמוליק

הודעהעל ידי itai7 » 16 יוני 2021, 19:36

דריק ווילאמס שוחרר מולנסיה, מעניין תוך כמה זמן הוא מועמד אלינו
itai7

הודעהעל ידי Jack55 » 16 יוני 2021, 19:40

itai7 כתב:דריק ווילאמס שוחרר מולנסיה, מעניין תוך כמה זמן הוא מועמד אלינו

מחפשים 4 אתלטי אז בדוק ינסו את הכיוון שלנו
אני מקווה שיצליחו לסגור עם מיקי כמה שיותר מהר, להחתים אותו יהיה שיחוק רציני
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי refael » 16 יוני 2021, 20:26

אוואנס שחקן מעניין מאוד אחלה פוטנציאל.
מזכיר לי קצת בסגנון משחק ובזריקה את בובאה מאנדלו אפס.
תמונה
refael

הודעהעל ידי felix_r » 16 יוני 2021, 20:31

Jack55 כתב:
itai7 כתב:דריק ווילאמס שוחרר מולנסיה, מעניין תוך כמה זמן הוא מועמד אלינו

מחפשים 4 אתלטי אז בדוק ינסו את הכיוון שלנו
אני מקווה שיצליחו לסגור עם מיקי כמה שיותר מהר, להחתים אותו יהיה שיחוק רציני

רק אני לא מחזיק מדריק וויליאמס?
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: felix_r, Gevaudan, Google [Bot] ו־46 אורחים