המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

ת'רד המלפפונים

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: ת'רד המלפפונים

הודעהעל ידי מילוס » 27 מאי 2022, 13:26

יכול להיות ששווה להמר על איזה קטש+אהרוני ולהתחיל לזוז כבר. אם לא פסקוואל (שנשמע יקר בטירוף), לא רואה אופציות אירופאיות הרבה יותר טובות.
מילוס

הודעהעל ידי felix_r » 27 מאי 2022, 17:21

מילוס כתב:
RomanR כתב:אם לא נצליח להביא את גווארדיולה נביא את אריה זיו

Sent from my RMX2111 using Tapatalk

:laugh1 :-??
מדוייק ביותר.

עצם זה שמפמפמים אותו כמועמד לגיטימי זה פשוט מביך (חכו ותראו את הידיעות בעניין במידה ומכבי תנצח את אימפריית מגדל ותזכה באליפות). כל פעם מגיעים פה לתחתית - ומגלים שעוד יש נמוך ממנה.

אימפריית מגדל כנראה לא תהיה בגמר. הפסידה היום בבית במשחק הראשון. ראגלנד עם 40 נקודות. וזה ממש לא טוב למכבי. כי אם נשחק נגד מגדל, לשתי הקבוצות אין מאמנים. אבל נגד חולון נצטרך לתת מאמן פור.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי מקאדו 3 » 27 מאי 2022, 17:46

אני מעדיף את מגדל אם נגיע לגמר
תמונה
מקאדו 3

הודעהעל ידי שמוליק » 27 מאי 2022, 19:01

מילוס כתב:יכול להיות ששווה להמר על איזה קטש+אהרוני ולהתחיל לזוז כבר. אם לא פסקוואל (שנשמע יקר בטירוף), לא רואה אופציות אירופאיות הרבה יותר טובות.

מה רע בננו גינזבורג+שמיר?
לא חסר לנו פאוורד? האם הסיבה לכך היא שיש לנו הנעלה שלא מסוגלת להכניס יד לכיס? שמסתתרת מאחורי "תקציב מאוזן" סטייל נס ציונה? לא הגיע הזמן שישחררו לנו את חיבוק הדוב של הלא יוצלחים האלה? לא הגיע הזמן שהגייט יראה להם את הדלת החוצה?
שמוליק

הודעהעל ידי JarJarBinx » 27 מאי 2022, 20:52

כרגע בראיה שלי הסבירות הגבוהה ביותר היא שאבי אבן יהיה המאמן שנה הבאה. אולי זה ישתנה אם מכבי לא תיקח אליפות.
אם היתי צריך לשים על זה כסף כרגע, זה היה ההימור שלי.
סמל אישי של המשתמש
JarJarBinx

הודעהעל ידי מילוס » 27 מאי 2022, 21:55

שמוליק כתב:
מילוס כתב:יכול להיות ששווה להמר על איזה קטש+אהרוני ולהתחיל לזוז כבר. אם לא פסקוואל (שנשמע יקר בטירוף), לא רואה אופציות אירופאיות הרבה יותר טובות.

מה רע בננו גינזבורג+שמיר?

ברמה המקומית כנראה שגם אלה וגם אלה עדיפים על הפייבוריטים של ההנהלה (גודס והנוכחי), למרות שלא בטוח שאחרי 25 שנה כעוזר שמיר יתלהב לחזור להיות עוזר, ועוד של מאמן שהוא לגמרי לא בכיר ממנו.
אני אישית יותר מסוקרן מקטש את אהרוני.
יותר מזה, אם להוציא כמה מאמנים שלא רלבנטיים למכבי, יש ביורוליג יותר מדי ספאחיות שמשחקים כסאות מוסיקליים ולא בטוח שבמצבה של מכבי הם שווים את סכומי העתק.
מילוס

הודעהעל ידי felix_r » 27 מאי 2022, 22:38

JarJarBinx כתב:כרגע בראיה שלי הסבירות הגבוהה ביותר היא שאבי אבן יהיה המאמן שנה הבאה. אולי זה ישתנה אם מכבי לא תיקח אליפות.

מכבי לא תיקח אליפות. חולון תזכה
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי er79 » 27 מאי 2022, 22:50

JarJarBinx כתב:כרגע בראיה שלי הסבירות הגבוהה ביותר היא שאבי אבן יהיה המאמן שנה הבאה. אולי זה ישתנה אם מכבי לא תיקח אליפות.

אבי אבן לא מאמן כדורסל. הוא גם לא סקאוט. הוא מתחזה לשני התפקידים האלה. מי שיקבל את ההחלטה הבזויה הזאת להשאיר אותו עוד עונה צריך להשתיל לו אונה במוח
er79

הודעהעל ידי omerk » 28 מאי 2022, 00:31

מה לגבי מאמן אמריקאי? אני באמת שואל כי אין לי מושג לגבי השוק הזה. כמובן שאני לא מצפה שיגיע לפה סטיב קר, אלא יותר משהו באזורי חיוג של ריק פטניו.

בסוף למכבי יש שתי אופציות: או מאמן אירופי בכיר ומנוסה, או הימור על ישראלי. אם ינסו ללכת על אירופאי במחיר של ישראלי זה נדון לכישלון כמעט בוודאות.

בגזרת הישראלים יש, לטעמי, רק שתי אופציות לישראלים שיש להם את הפוטנציאל להפוך למאמני יורוליג לגיטימיים וזה קטש וגינצבורג. כמובן שזה עדיין לא אומר שזה לא חתיכת הימור ובהחלט לא צריכה להיות האופציה המועדפת. יש פה גם את הסיכון ששחקנים זרים לא יכבדו מאמן אלמוני (אין לשחקן האמריקאי הממוצע סנטימנט מיוחד כלפי שם כמו קטש)

מבחינת מאמנים אירופאים בכירים פוטנציאלים, כרגע יש רק אחד שיכול להיות אופציה וזה פסקוואל, וגם הוא עדיין בחוזה בזניט ולא ברור איך הסיטואציה הזאת תפתר.מיותר לציין שכל מאמן אירופאי בכיר ירצה שכר בהתאם וינגוס מתקציב שהוא גם ככה נמוך.

בכל מקרה מכבי קבוצה שבדנא שלה היא מאד אמריקאית לעומת רוב הקבוצות האירופאיות (גם בסגנון וגם הזרים). ההצלחה פה של יאניס הייתה סטיית תקן וברור שהסגנון שלו לא התאים לקבוצה כמו מכבי לטווח ארוך, והסיבה היחידה ששרד פה כל כך הרבה זמן היא סטיות התקן האלו.

ציוות של אמריקאי ביחד עם עוזר אירופאי מנוסה, או אפילו מאמן ישראלי, יכול להיות מעניין ולאור היצע המאמנים המאד דל בקיץ, אולי שווה לשקול.
omerk

הודעהעל ידי Rampel » 28 מאי 2022, 01:13

בואו נשים את זה על השולחן - אין מאמן ישראלי מתאים.
מאוד ירד לי מגינזבורג אחרי המשחק מול מגדל. ניהל רע את המשחק כשהייתה לו קבוצה עדיפה והפסיד להלפרין שהוא אפילו לא מאמן. תוסיפו לזה את העובדה שברגע שלא גינזבורג ניהל את שאר המשחקים ירושלים הפסידה פעמיים והודחה והמסקנה המתבקשת היא שגינזבורג הוא מאמן דרג ב' בצ'יפופו ליג וזה כל מה שהוא.
הישראלי היחיד שאפשר להמר איתו ברמה הזו זה קטש והוא כאמור הימור. כי זה לא שהוא ממש הוכיח את עצמו ביורוליג, לא במכבי ולא בפאו. מה גם שלקטש יש מין עילת מקורבים מאוד בינונית ועלובה. למשל, לי לא בא לראות את גולן גוט במכבי, כמו שלא הבנתי למה אני רואה אותו בנבחרת.

אני לא יודע איזה מאמן אמריקאי יעדיף לאמן ביורוליג או האם הוא מתאים בכלל, כי בסופו של דבר מדובר בשיטה, התנהלות ומעמד שונים לגמרי.
אבל אני כן רוצה להתייחס לסיפור הזה של "מכבי קבוצה אמריקאית בדנ"א שלה".
ברוב המוחלט של קבוצות היורוליג, מרבית השחקנים הזרים הם אמריקאים. זה לא שמכבי היא קבוצה אמריקאית, אלא יותר זה שכדורסל הוא ספורט אמריקאי.
מכבי היא לא "קבוצה אמריקאית בדנ"א שלה". כמו ששום קבוצה אחרת היא לא כזו.
דנ"א של קבוצה מוטמע על ידי המאמן. תחת יאניס הוא היה "מלחמתי" אם כבר והזכיר מאוד סגנון יווני בכלל. תחת אבן הוא בעיקר בלאגן. תחת פיני זה באמת היה קצב גבוה ודגש על התקפה. אצל בלאט זה היה משחק ריצה שנובע ממשחק הגנה. כל מאמן והדנ"א שהוא מכתיב. אבל זה לא דנ"א אמריקאי ולא באמת דומה לכדורסל ב-NBA, כשאמריקאים יש בכל קבוצת יורוליג.

זניט של פסקוואל בשנתיים האחרונות הייתה קבוצה של 6 זרים אמריקאים ופוניטקה פולני אחד. מכבי של השנתיים האחרונות היא 6/7 אמריקאים, אנטה ז'יז'יץ' אחד וחצי דרגאן בנדר מקרואטיה. אין הבדל גדול (חוץ מזה שיש לו שם 3/4 רוסים ברמת רוטציית יורוליג. מה שיהיה לו קשה למצוא בישראל).

וההשוואה הזו מביאה אותי לנושא פסקוואל ומתחברת לתחילת התגובה שלי.
לא ננו גינזבורג, לא דן שמיר, לא אורן אהרוני ובטח שלא אבי הבשל לא צריכים להיות פה. גם קטש כאמור זו התפשרות ובכלל הלך הרוח פה הוא של התפשרות על מאמנים ישראלים, מתוך הנחה פסימית שמכבי לא תצליח לסכם עם פסקוואל ו/או זניט.
למה אנחנו עושים את ההנחות האלו? למה צריך להיות פה מאמן סוג ז'? יאניס עשה פה 750K לשנה בשנתיים האחרונות שלו פה. אלו היו שנתיים של קורונה. מה הבעיה להביא מאמן באזור של 750K ומיליון דולר אחרי הקורונה? ואל תיקנו את התירוץ המפגר על החוזה עם זניט. אם פסקוואל ירצה ללכת בגלל הסיטואציה של הרוסיות, זניט לא באמת יכולה לעצור אותו אבל היא מן הסתם כן תרצה פיצוי. למה לגיטימי לשלם 150K על אשפות כמו כריס ג'ונס ששיחק בתחתית הליגה הטורקית אחרי מסע במונגוליה, אבל לשלם נניח 250K בייאאוט על מאמן יורוליג בכיר זו פרסה שאי אפשר להתמודד איתה?! מה זו ההתנהלות השכונה הזו ולמה אנחנו מקבלים את זה?

Sent from my SM-S908E using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי Shay_uzan » 28 מאי 2022, 05:05

Rampel כתב:בואו נשים את זה על השולחן - אין מאמן ישראלי מתאים.
מאוד ירד לי מגינזבורג אחרי המשחק מול מגדל. ניהל רע את המשחק כשהייתה לו קבוצה עדיפה והפסיד להלפרין שהוא אפילו לא מאמן. תוסיפו לזה את העובדה שברגע שלא גינזבורג ניהל את שאר המשחקים ירושלים הפסידה פעמיים והודחה והמסקנה המתבקשת היא שגינזבורג הוא מאמן דרג ב' בצ'יפופו ליג וזה כל מה שהוא.
הישראלי היחיד שאפשר להמר איתו ברמה הזו זה קטש והוא כאמור הימור. כי זה לא שהוא ממש הוכיח את עצמו ביורוליג, לא במכבי ולא בפאו. מה גם שלקטש יש מין עילת מקורבים מאוד בינונית ועלובה. למשל, לי לא בא לראות את גולן גוט במכבי, כמו שלא הבנתי למה אני רואה אותו בנבחרת.

אני לא יודע איזה מאמן אמריקאי יעדיף לאמן ביורוליג או האם הוא מתאים בכלל, כי בסופו של דבר מדובר בשיטה, התנהלות ומעמד שונים לגמרי.
ברוב המוחלט של קבוצות היורוליג, מרבית השחקנים הזרים הם אמריקאים. זה לא שמכבי היא קבוצה אמריקאית, אלא יותר זה שכדורסל הוא ספורט אמריקאי.
דנ"א של קבוצה מוטמע על ידי המאמן. תחת יאניס הוא היה "מלחמתי" אם כבר והזכיר מאוד סגנון יווני בכלל. תחת אבן הוא בעיקר בלאגן. תחת פיני זה באמת היה קצב גבוה ודגש על התקפה. אצל בלאט זה היה משחק ריצה שנובע ממשחק הגנה. כל מאמן והדנ"א שהוא מכתיב. אבל זה לא דנ"א אמריקאי ולא באמת דומה לכדורסל ב-NBA, כשאמריקאים יש בכל קבוצת יורוליג.

זניט של פסקוואל בשנתיים האחרונות הייתה קבוצה של 6 זרים אמריקאים ופוניטקה פולני אחד. מכבי של השנתיים האחרונות היא 6/7 אמריקאים, אנטה ז'יז'יץ' אחד וחצי דרגאן בנדר מקרואטיה. אין הבדל גדול (חוץ מזה שיש לו שם 3/4 רוסים ברמת רוטציית יורוליג. מה שיהיה לו קשה למצוא בישראל).

לא ננו גינזבורג, לא דן שמיר, לא אורן אהרוני ובטח שלא אבי הבשל לא צריכים להיות פה. גם קטש כאמור זו התפשרות ובכלל הלך הרוח פה הוא של התפשרות על מאמנים ישראלים, מתוך הנחה פסימית שמכבי לא תצליח לסכם עם פסקוואל ו/או זניט.
למה אנחנו עושים את ההנחות האלו? למה צריך להיות פה מאמן סוג ז'? יאניס עשה פה 750K לשנה בשנתיים האחרונות שלו פה. אלו היו שנתיים של קורונה. מה הבעיה להביא מאמן באזור של 750K ומיליון דולר אחרי הקורונה? ואל תיקנו את התירוץ המפגר על החוזה עם זניט. אם פסקוואל ירצה ללכת בגלל הסיטואציה של הרוסיות, זניט לא באמת יכולה לעצור אותו אבל היא מן הסתם כן תרצה פיצוי. למה לגיטימי לשלם 150K על אשפות כמו כריס ג'ונס ששיחק בתחתית הליגה הטורקית אחרי מסע במונגוליה, אבל לשלם נניח 250K בייאאוט על מאמן יורוליג בכיר זו פרסה שאי אפשר להתמודד איתה?! מה זו ההתנהלות השכונה הזו ולמה אנחנו מקבלים את זה?

מבחינה תקציבית אני מסכים
יאניס סיכם פה על חוזה מאוד גבוה, ספחיה גם היה פה על חוזה גבוה, אם מכבי רוצה להשקיע במאמן היא מסוגלת וכאשר מאמן כזה ב"שוק" ואין באמת מתחרות, זה הזמן להביא אותו

תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי שמוליק » 28 מאי 2022, 08:11

Rampel כתב:בואו נשים את זה על השולחן - אין מאמן ישראלי מתאים.

איבדת אותי ב"אצל בלאט זה היה משחק ריצה..." בלאט מנהל משחק ריכוזי שרצה משחק מבוקר בכל מהלך ונמנע ממשחק ריצה. 90% מעונת אליפות היורוליג עם רייס הייתה מכוערת בגלל שיטת המשחק שלו. בלאט בחור מאוד פיקח, בשלב מסויים, שיחרר מושכות ושיחק בלאגן והתפלק לו אליפות. נראה לי שכאשר כתבת "אצל בלאט זה היה משחק ריצה " חשבת רק על קבוצה אחת שלו: אידסון-פרקינס. זה ממש לא מייצג בלאט.
לא חסר לנו פאוורד? האם הסיבה לכך היא שיש לנו הנעלה שלא מסוגלת להכניס יד לכיס? שמסתתרת מאחורי "תקציב מאוזן" סטייל נס ציונה? לא הגיע הזמן שישחררו לנו את חיבוק הדוב של הלא יוצלחים האלה? לא הגיע הזמן שהגייט יראה להם את הדלת החוצה?
שמוליק

הודעהעל ידי מילוס » 28 מאי 2022, 12:59

בגדול אתה לא טועה ברוב הדברים. אבל צריכים להיות ריאליים.

א. אין ישראלי מתאים,
אין ישראלי שבאמת קיבל צ'אנס.
יש זמנים שצריך לנסות אחרת. אחרי הניינטיז הגרועות, מכבי שינתה קונספט ועברה לכוון על מאמנים עם היסטוריה של הצלחה - שטרם קיבלו צ'אנס ברמות הגבוהות. זה הוכיח את עצמו בגדול. אפשר להמשיך לגרד מאמני יורוקאפ או יורוליג בינוניים, ואפשר לחפש פיני או בלאט חדשים.

ב. נמאס ממאמנים סוג ז',
נכון, אבל מנגד, מיהם מאמני העל? היורוליג מלאה במאמנים מאוסים שעל כל עונה מוצלחת נכשלו בחמש - ויבקשו סכומי עתק בלי להתנצל בכלל. מי שחושב שעתמאן מאמן על, שיזכר מה עשה ב-20 שנה האחרונות. לאסו ואיטודיס? אולי, אבל איפה הם באמת הוכיחו מה הם שווים? כל מני ספאחיה, פלאסה ופראסוביץ' - שמות אקזוטיים עם "נסיון" שנכשלו ופוטרו יותר משאי פעם הצליחו. יש בודדים עם ערך מוסף, והם יקרים.

ג. מכבי מסוגלת לשלם סכומים גבוהים למאמנים.
נחזור לזה שהתקציב של מכבי מוגבל מאוד. תביא מאמן במיליון? זה יבוא על חשבון הסגל. תחתים את שומאכר בימים קצת יותר מוטוריים שלו ותשלח אותו למסלול עם סובארו פשע כי אין תקציב - הוא לא יגיע רחוק.
נערך לאחרונה על ידי מילוס בתאריך 28 מאי 2022, 14:07, נערך פעם אחת בסך הכל.
מילוס

הודעהעל ידי מילוס » 28 מאי 2022, 13:10

כל מה שאני אומר זה חאלאס לפופוליזם, ליח"צ ולחובבנות הזאת. אם יש להם כלים לתת לפסוואל ודומיו להרים קבוצה רצינית, סבבה. אם פסקוואל ודומיו הם עוד אופיום להמונים וע"ח הכלים שיקבל, מיותר. זה לא יביא לשום מקום.
מילוס

הודעהעל ידי Rampel » 28 מאי 2022, 14:57

מה זאת אומרת אין ישראלי שקיבל הזדמנות?
קטש לא קיבל את ההזדמנות בזמנו? הוא לא אימן רק לפני שנה בפאו? איך הלך לו? איך הלך לירושלים תחתיו? כמה תארים יש לו שם עם התקציב השני בגובהו בישראל בשנים רעות של מכבי?
את עונת אדלשטיין-הדר אתה זוכר? על פניו ניסיון כושל לעשות שוב פיני גרשון. וזה הגיע בתמורה לתקציב שחקנים גבוה. איך הלך לקבוצה הזו?
אנחנו לא בתחילת המילניום. אין גרשון ששיטתית מקשה על מכבי. אין צביקה שרף שגדל כעוזר אלופים וגודס הוכיח שהוא לא כזה.

אני אוהב את האנלוגיה שלך אז אני אזרום איתה.
מאמן זה מקצוע, כמו שנהג זה מקצוע. עם כמה שמכבי מנסה להאדיר את ההחלטה שלה עם אבי אבן, ראינו העונה כמה קריטי תפקיד המאמן. גם בתקופה של אבן וגם בתקופה של יאניס.
כן, מאמן טוב לא יצליח בקבוצה רעה כמו ששומאכר לא יסע טוב בסובארו פשע. אבל שים אותו ברכב מירוצים נורמלי ואת רוי ניסני בפרארי או במרצדס של שומאכר ורוב הסיכויים ששומאכר עדיין יקח.
השאלה היא, למה אתה חושב שאי חסכון על מאמן מוביל אותך מ"פרארי/מרצדס" ל"סובארו פשע"? בוא נניח שמכבי באמת חוסכת על מאמן ואת הכסף שחסכה היא מעבירה לתקציב שחקנים (למרות שאף אחד לא אומר שזה מה שהיא תעשה), מה יהיה ההפרש? בוא נגזים ונניח ש-750K (ואין מצב שזה יהיה ההפרש. אלא אם אבי אבן ישאר המאמן). זה ההפרש מבחינתך בין "סובארו פשע" ל"רכב פורמולה"?

הנקודה שלי, היא שמכבי לא מסכנה. גם ההנעלה הזו היא לא מסכנה כמו שהיא משדרת. מכבי הרגע שילמה למאמן 750K בעונה. זה ממש לא מעט ואני מאמין שפסקוואל דורש שכר באזור החיוג הזה.
ועם זה שהיא העסיקה מאמן יקר, היא עדיין העמידה תקציב שחקנים של 7 מיליון דולר. שוב, כל זה בעונות קורונה תחת מגבלות רשת הבטחון.
כמו שאמרתי, ההנעלה בוכה שרשת הבטחון דרשה ממנה לקצץ בתקציב ב-20%-25%. אז אין רשת בטחון יותר.
רשמתי פה בקיץ לפני כמה שנים שאסור לנו לשחק אותה רואי החשבון של מכבי. התפקיד שלנו הוא לא לחסוך להם כסף אלא לדרוש השקעה ראויה בגבול הריאלי בהתאם לנתונים המפורסמים.
בחלוקת העוגה התקציבית הקיימת, תקציב כמו שמכבי טוענת שיש לה, אמור להביא עכשיו מאמן של כמיליון דולר ותקציב שחקנים באזור ה-9 מיליון דולר. זה חשבון פשוט. אם הסכומים יהיו אחרים, זה אומר שחלוקת העוגה השתנתה וזכותנו לבוא להנעלה בטענות על כך.
כל דבר אחר, בעיני, הוא יישור קו עם ההתנהלות המביכה שלהם ואסור לנו להתפשר וליפול לשם.

סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי מילוס » 28 מאי 2022, 16:23

כשאני מכוון ל"פיני ובלאט הבאים" אני מכוון למאמנים מצליחים ברמה המקומית. גודס לגמרי לא כזה. שאראס למשל, קיבל צ'אנס וכן היה כזה.
קטש של מכבי (2007) זה מאמן ג'וניור שהיה גימיק לא מוצלח בתקופה עם סטנדרטים פי 10 יותר גבוהים מהיום, קטש בפאו זה מאמן שנחת לסיטואציה מראש חסרת סיכוי. בשתיהן הוא קיבל דקה וחצי. זה נחשב לצ'אנס? אפילו גודס קיבל עונה וחצי.
קטש של 2022 זה מאמן אחרי עונות מעולות בגלבוע (שני גמרים, אליפות), הרים בשנה וחצי קבוצה מעולה בקדנציה השניה במגדל (וגם שני גביעים ואחלה ריצה ביורוקאפ), אליפות יוון, קמפיין מעולה עם העתודה, דברים יפים עם הנבחרת.
הוא לא מאמן על, הוא לא מאמן יורוליג (עד שיוכיח אחרת). הוא כן יכול להוכיח שהוא לא נופל מאופציות אחרות ו"נוצצות" בכאילו שיקבלו כותרות מאוד בקרוב.
אדלשטיין לא אימן את מכבי, כמו שגם אפי לא אימן. אי אפשר להגיד דבר כזה על מאמן שנחתך אחרי יומיים וחצי. לא יודע מה היה עם אדלשטיין, אף אחד לא יודע מה היה שם, אבל עובדתית אף מאמן זר ויקר לא פיטרו כ"כ מהר. וכן, הימור בבסיסו הוא.. הימור.
רוצה לשמוע משהו מדהים? אפי, קטש ואלדשטיין בי-ח-ד אימנו במכבי פחות מזאן טבק אחד. ופחות מבגאצקיס אחד. ומה עם ספאחיה ויאניס שקיבלו צ'אנס על צ'אנס על צ'אנס במחיר מופקע? מה זה הוכיח?

אנחנו לא רואי חשבון, ובגלל זה אני מסתכל על העובדות ולא על ההצהרות הנדושות של אנשי המועדון. רשת שמרשת, העובדות הן שכבר שנים יש מאמנים יקרים בתוך מסגרת תקציבית דומה. שלא ישתמע שאני מצדד אך ורק בישראלי או מסתפק ביותר טוב מהכלום שיש עכשיו. אבל אני כן חושב שצריך לחשוב איך משנים קונספציה.

ולאסט באט נוט ליסט, 700K יכולים לעשות את ההבדל בין וויליאמס וריינולדס לשני שחקני יורוליג תחרותיים (לא אומר "טופ" חס וחלילה). בין אוואנס לרכז.
מילוס

הודעהעל ידי Rampel » 28 מאי 2022, 17:02

שוב, זה לא באמת יהיה 700K, בטח לא אם ההימור שאתה הולך עליו הוא קטש שכנראה ידרוש במינימום 500K לעונה, בגלל שהוא תופס מעצמו ובגלל שהוא רואה בעצמו מאמן יורוליג ולא סותם חורים.
עם הפרש כזה אתה כנראה תשדרג את הקבוצה אבל שוב, אני בספק אם באמת תגיע לתוצאות טובות יותר, כי מאמן זה מקצוע.
להוציא את קבוצת השושלת, מכבי לא הייתה קבוצה יקרה מעולם. אבל כשבלאט הוביל אותה, עם כל הניסיון המוכח ביורוליג וברמות גבוהות אחרות, זה הספיק. כי היה מאמן ברמה הנדרשת.

מכבי ראויה למאמן יורוליג בכיר. אחד שעשה משהו במפעל הזה, הצליח בו ועדיין רלוונטי בו בשנים האלו. מכבי עדיין מועדון שראוי למאמן כזה ולא לסותם חורים או הימור.
וכן, אני אומר שקטש הוא סותם חורים והוא מעולם לא הוכיח את עצמו ברמה הזו (סלח לי שרמת צ'יפופו ליג ונבחרות עד גיל 20 לא נתפסות בעיני כרמה הנדרשת). ושוב, לי אישית מפריע שלקטש יש עדיפויות מוזרות לשחקנים בינוניים (התאהבויות בטיישון תומאסים והגולן גוטים של הכדורסל).
ועזוב, מילא מה אני חושב, מכבי גם חושבת ככה. וקטש לא יבוא במצב כזה. למקרה שזה לא ברור, אם זה לא יהיה פסקוואל, זה יהיה אבי אבן.

אבל לא צריך להיות בהיסטריה מזה ולא להתחיל לחשב מסלול לסוגרי פינות. אני טוען שאם באמת ובתמים, מכבי תנהל מו"מ עם פסקוואל ותציע לו חוזה ראוי הוא יהיה פה. ועל פניו אמור להיות התקציב גם בשבילו וגם כדי להעמיד קבוצה טובה (רמז, לא צריך בכלל להיות שחקן על הספסל בשכר של ריינולדס. הכסף הגדול צריך ללכת על חמישיה מאוזנת).
וכל מה שאני אומר, זה שזה מה שצריך לצפות לו ולדרוש מההנעלה.

סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי felix_r » 28 מאי 2022, 18:08

מאמן ברמה חשוב הרבה יותר מכל שחקן בסגל.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי JarJarBinx » 28 מאי 2022, 18:26

אכתוב פה שוב מה שכבר אמרתי: לאף מאמן שיגיע לא יהיה סיכוי אמיתי כשהוא מסתכל כל רגע מעבר לכתף לראות אם אבי אבן שעדיין נמצא בארגון לא בא להחליף אותו אחרי הפסד בלתי צפוי אחד, או תקופה לא מרשימה. מאמן עם שכל לא יכניס את עצמו למצב כזה, אלא אם כן הוא חסר כל מעמד שזו ההזדמנות שלו לפריצה. לכן לא יהיה מועמד בעל שם אמיתי, ולכן ההנהלה תגיד שאם כך כבר עדיף לקחת את אבי אבן "שמכיר את המערכת" גם ככה.
סמל אישי של המשתמש
JarJarBinx

הודעהעל ידי עידן » 28 מאי 2022, 19:20

מילוס כתב:ולאסט באט נוט ליסט, 700K יכולים לעשות את ההבדל בין וויליאמס וריינולדס לשני שחקני יורוליג תחרותיים (לא אומר "טופ" חס וחלילה). בין אוואנס לרכז.

איך 700K? כמו ש-Rampel כתב - סביר להניח שקטש ממש לא יהיה זול. הוא גם לדעתי ממש לא צריך להיות פה.

זה שמכבי נפלו עם מאמנים מוכחים ביורוליג (ספאחיה, אגב, לא הצליח יותר מידי ביורוליג בשום שלב בקריירה) לא אומר שצריך להפסיק ללכת על כאלו. הסיכוי להצליח איתם הוא הרבה יותר גבוה מאשר הסיכוי למצוא את "פיני הבא", ובמיוחד כשהאופציות שהצעת לא כאלו זולות.
עידן

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־38 אורחים