המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

דני אבדיה והוושינגטון וויזארדס V4

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: דני אבדיה והוושינגטון וויזארדס V4

הודעהעל ידי גיא » 10 ינואר 2022, 11:25

על איזה ״ילד״ פראייר מדובר? דני אבדיה?
גיא

הודעהעל ידי אחדשיודע » 10 ינואר 2022, 11:31

כן. היו לו את כל ההזדמנויות בעולם לעשות את קפיצת המדרגה, ובמקום זה הוא צועד לאחור. פראייר. נכון לנקודת הזמן הזאת כמובן. חוץ מזה, מאז שהגיע לליגה הזאת - הוא מאפשר לכולם לבלוט על חשובנו. אז אין הגדרה מתאימה יותר מפראייר.

ואיך אמר קוזמה? הוא חושב יותר מידי. חושב על כמה הוא עייף (גם כשהוא משחק 12 דקות), חושב פעמיים לפני כל לייאפ (במקום פשוט להטביע), חושב 7 פעמים לפני כל זריקה מבחוץ (או פשוט מוותר על הרעיון), חושב על מה חושבים אחרים ובאופן כללי חושב לפני כל פעולה על המגרש. צריך להקליל את העסק ולנסות להיות יותר משוחרר.
אחדשיודע

הודעהעל ידי Runner30 » 10 ינואר 2022, 12:55

איזו קפיצת מדרגה?
לדעתי מצפים ממנו להיות משהו שהוא לא ולא יהיה.

בוא נראה:
קליעה מ-3 - בעייתית.
קליעה מחצי מרחק - אין.
מהקו - פחות מ70%
שליטה בכדור - טעון שיפור.
שליטה ביד שמאל - טעון אימון.
יוזמה ויצירת מצבים לעצמו - לא יהיה.
סיומת מתחת לסל - טעון שיפור.
פוסט אפ - בסדר.
ריבאונד - בסדר.
חטיפות ובלוקים - משתפר.
הגנה - טוב.
ראיית משחק - מצויין.
RAPTOR - חמישיית העונה :D .

קפיצת מדרגה - אולי עוד שנתיים שלוש כשימצא את הנישה שלו.
Runner30

הודעהעל ידי אחדשיודע » 10 ינואר 2022, 13:23

לא מבין למה צריך להתכחש לעובדה שהוא הולך אחורה במשחקים האחרונים (אחרי אותו רצף לא רע של משחקים בדאבל פיגרס). כן, מצפים משחקן צעיר, כל שחקן צעיר - לעשות קפיצה מדרגה כשחצי סגל בחוץ. זה אובייס. לא מצפים ממנו לעשות דברים שהוא לא יודע לעשות בשלב הזה. מצפים ממנו לזרוק בבטיחון, להטביע כשהוא מתחת לסל (במקום להחטיא לייאפים פשוטים), לתת אנרגיות כשהוא עולה לשחק (ולא להגיע כבוי), להיות מגוון ולא להיות צפוי (כלומר, לא לעשות פעם אחר פעם אותו דבר). בעיקר מצפים שלא ייראה זוועה. ומשם מגיעה קפיצת המדרגה.

אצל כספי, שהיה פי כמה פחות כישרוני מאבדיה - היה הפוך. כשהוא הוקפץ לחמישייה וקיבל הזדמנות להוכיח את עצמו בתקפיד משמעותי יותר, הוא לקח את ההזדמנות בשתי ידיים. אבדיה לא מצליח לעשות את הסוויץ׳ הזה כרגע.
אחדשיודע

הודעהעל ידי עידן » 10 ינואר 2022, 13:29

אני מתעלם לרגע מהציפיות המופרכות שיש לחלק מהחבר'ה לגבי היכולות והתקרה שלו. מבחינתי, "קפיצת מדרגה" בתקופה האחרונה של החוסרים בקבוצה הייתה צריכה להתבטא בלקיחת יוזמה, להראות שהוא מעז ומנסה בהתקפה, גם אם זה אומר לקלוע 5 סלים מתוך 15 זריקות מידי משחק. זה עדיף בהרבה על פני 5 זריקות ו-2 סלים או מה שלא יהיה הממוצע שלו. אם קיספרט הרוקי מרשה לעצמו לקחת כמות כזו של זריקות מידי משחק כשהוא מקבל דקות, אין שום סיבה בעולם שדני לא יעשה את זה.

כתבתי כאן בעבר מספר פעמים על כך שחלון ההזדמנויות של דני בעתיד הנראה לעין הוא מוגבל, וברגע שלוויזארדס יהיה סגל מלא (ובמיוחד אחרי חזרתו של האצ'ימורה), הדקות שלו עלולות להיפגע משמעותית אם הוא לא יראה שהוא מסוגל לקחת על עצמו הרבה יותר.

לגבי לשפר ולהוסיף לארסנל שלו עוד דברים עוד שנתיים-שלוש - לא בטוח שישרוד בליגה הזו עוד שנתיים-שלוש אם לא יפסיק עם בזבוז ההזדמנויות שיש לו.
עידן

הודעהעל ידי מילוס » 10 ינואר 2022, 13:50

מדוייק.

והסגל המפורק של הוויזארדס בחודש האחרון הוכיח סופית סופית דבר נוסף: הסיטואציה "הגרועה" בוושינגטון היא לא, ומעולם לא היתה הבעיה שלו או מה שהביא לחולשה שלו. רק הוא. גם כשהיה להם סגל ברמת גביע קוראץ', וגם כשאבדיה קיבל 30-40 דק' במשחק, זה לא נראה טוב יותר. בשום אספקט. הוא לא הראה שום דבר חדש, לא הראה שום שיפור.
זה הכל עליו.

ולגבי הציפיות, נראה לי שרוב מי שעוקב כבר הבין בינואר שעבר שהבילד-אפ לאולסטאר זה סתם, ומאז הציפיות רק יורדות. אני כבר לא יודע כמה אפשר לרדת מהציפייה שיהיה שחקן רוטציה סולידי א-לה כספי. אבל הוא אפילו לא שם. לכספי לפחות היתה קליעה והוא לא ספר אף יריב מדיי-וואן.
מילוס

הודעהעל ידי אחדשיודע » 10 ינואר 2022, 14:23

מילוס כתב:מדוייק.

והסגל המפורק של הוויזארדס בחודש האחרון הוכיח סופית סופית דבר נוסף: הסיטואציה "הגרועה" בוושינגטון היא לא, ומעולם לא היתה הבעיה שלו או מה שהביא לחולשה שלו. רק הוא. גם כשהיה להם סגל ברמת גביע קוראץ', וגם כשאבדיה קיבל 30-40 דק' במשחק, זה לא נראה טוב יותר. בשום אספקט. הוא לא הראה שום דבר חדש, לא הראה שום שיפור.
זה הכל עליו.

ולגבי הציפיות, נראה לי שרוב מי שעוקב כבר הבין בינואר שעבר שהבילד-אפ לאולסטאר זה סתם, ומאז הציפיות רק יורדות. אני כבר לא יודע כמה אפשר לרדת מהציפייה שיהיה שחקן רוטציה סולידי א-לה כספי. אבל הוא אפילו לא שם. לכספי לפחות היתה קליעה והוא לא ספר אף יריב מדיי-וואן.

אתה מערבב פה.
הסיטואציה שהוא הגיע אליה בוושינגטון הייתה גרועה (לא ״גרועה״, גרועה). ומן הסתם, כשאתה מתחיל את הקריירה שלך לא טוב ומתרגל לתפקיד x, זה עשוי להשפיע גם על ההמשך. אבל כאמור, זה לא מוריד ממנו אחריות. צריך לעשות את ההפרדה. הוא עצמו יכל לשחק טוב יותר בשנה שעברה (או לכל הפחות לשחק בגישה אחרת), גם בהינתן שנקלע למקום בעייתי עבורו, ובטח בעונה הזאת - כשהתנאים מסביב השתפרו קצת (אם כי עדיין מדובר בקבוצה ששואפת להשיג כרטיס לפלייאוף מהמקום השמיני - במקום לבנות מחדש ולפתח את הצעירים שלה). בינתיים, הוא מגמגם ומתקשה לייצר רצף של משחקים טובים. הוא נע בין ״שחקן משלים לא רע״/״סטופר הגנתי נטול התקפה״ ל-״גרוע״. וזה בעיקר עליו. יכול לתת הרבה יותר.

לגבי ההשוואה לכספי... צריך להגיד שכספי היה שחקן משלים סביר בקבוצות פח (ולראייה, לא שיחק מעולם בפלייאוף). וכשהגיע לקבוצה עם שאיפות פלייאוף, הוא נדחק מהרוטציה ככל שהתקדמה העונה (אם כי היה מאוד חסר מזל בתקופה שלו בגולדן סטייט). וזה בעיקר כי היה שומר בינוני מינוס, במקרה הטוב. אבדיה, בפוטנציאל, יכול להיות שחקן רוטציה די משמעותי בקבוצת פלייאוף. היום אומנם הוא עוד לא שם, אבל אולי בעתיד. שוכחים שהוא רק בן 21. כשישכיל לפתח מוב התקפי ויבין שהוא מספיק גבוה בשביל להטביע לעיתים תכופות (+כשיעבוד על שינוי הזריקה), אז אולי ייצא ממנו שחקן.
אחדשיודע

הודעהעל ידי מילוס » 10 ינואר 2022, 14:44

זה נכון שהסיטואציה לא היתה טובה, אבל זאת הליגה. אתה נוחת למצב נתון וזה עליך להוכיח שאתה יכול להתמודד, זה שם במבחן את האופי שלך ואם הוא מתאים למקום הזה. כמו בכל דבר, גם כשאתה מקבל פירורים, החוכמה היא לקחת כל צ'אנס בשתי ידיים ולהוכיח שאתה שווה יותר מזה. יש במצב הזה גם הזדמנות, כי כשלכולם ברור שהסיטואציה רעה, יש עליך פחות ציפיות ויותר ימי חסד, וזה יכול להיות דבר מועיל לשחקן לוטרי צעיר מישראל.

ונגיד שזה רק חסרון. הרי הסיטואציה בוויזרדס השתנתה כ"כ הרבה פעמים (בעיקר לטובה) בשנתיים האלו. אנחנו יכולים לטעון שבאיזשהו מהמצבים אבדיה הוכיח שמגיע לו יותר? הראה ניצוצות (אפילו לא חלילה יכולות של שחקן-שחקן) ליותר משניים ורבע משחקים רצופים?
אנחנו מדברים כאילו שאבדיה הוא היחיד שסבל מפציעה, ממערכת בעייתית, ממאמן טיפש, מרכז שלא מוסר, מהקורונה.
הליגה מלאה בשחקנים על-פניו בלבל של אבדיה, שידעו להוכיח את עצמם גם כשקיבלו שאריות מאולסטארים. מישהו יכול לטעון שלהאצ'ימורה יש תנאי פתיחה טובים בהרבה מאבדיה (כישרון, נסיון, סיטואציה וכו')? אני די משוכנע שבחודש הקרוב, אחרי שנה בחוץ, הוא הולך להראות דברים שאבדיה לא יראה גם בגיל 30.
מילוס

הודעהעל ידי אחדשיודע » 10 ינואר 2022, 14:57

כתבתי זאת בעבר, ואכתוב שוב. אבדיה, לעומת אחרים בליגה הזאת, הגיע ממקום לחוץ עם יומרות שלא יודע לפתח צעירים (מכבי), למקום לחוץ עם יומרות שלא יודע לפתח צעירים (וושינגטון עם ווסטברוק). ולכן פיספס זמן יקר בהתפתחות שלו כשחקן. הצ׳ימורה שהזכרת, הגיע אחרי 3 שנים באוניברסיטת גונזגה ושיחק שם מול בני גילו (וצעירים יותר). הוא לא יותר מוכשר מאבדיה, אבל הוא התפתח טוב יותר בזמן קריטי. הוא הגיע ל-NBA אחרי שהוביל קבוצה, צבר ביטחון ופיתח כישורי כדורסל. באופן עקרוני, אבדיה היה צריך עוד לפחות שנה מחוץ ל-NBA, או לכל הפחות להתפתח כשחקן מוביל לתקופה ממושכת מחוץ למכבי. אבל הוא בחר (מסיבות שאפשר להבין) לצאת מוקדם לדראפט. ושם, קיווה, להיבחר לקבוצה שבונה את עצמה מחדש. זה לא קרה. ואצלו, כאמור, זה היה יותר קריטי מלאחרים.

אבל, כמו שאתה אומר, אחרי כל זה, יש רצוי ויש מצוי. הוא היה צריך להגיע ל-NBA בגישה אחרת לחלוטין (נראה שלא הכינו אותו כמו שצריך - מנטלית ומקצועית) ובעיקר להעיז יותר. זה הרבה עליו (או בעיקר עליו).
אחדשיודע

הודעהעל ידי ~Box & 1~ » 10 ינואר 2022, 19:15

מסכים עם הרבה מאוד דברים שנכתבו כאן. המצב בלתי נסבל כרגע. דני מאכזב גם מנטלית וגם במובן שלא מראה גרף שיפור ביכולת האישית.
עשה אחלה קרוס אובר מול מיאמי לפני איזה חודשיים, ציפיתי שהוא יחזור על זה שוב ושוב וירחיב את הגיוון ההתקפי אבל כאילו שהראש שלו אטום. הוא נשאב כל פעם בחזרה למצב ברירת מחדל של פסיביות ורובוטיות.

אגב ידיעה שהגיעה עכשיו:

https://twitter.com/RealQuintonMayo/sta ... 0152797188

דני לדטרויט?
~Box & 1~

הודעהעל ידי שמואל1 » 10 ינואר 2022, 20:10

~Box & 1~ כתב:מסכים עם הרבה מאוד דברים שנכתבו כאן. המצב בלתי נסבל כרגע. דני מאכזב גם מנטלית וגם במובן שלא מראה גרף שיפור ביכולת האישית.
עשה אחלה קרוס אובר מול מיאמי לפני איזה חודשיים, ציפיתי שהוא יחזור על זה שוב ושוב וירחיב את הגיוון ההתקפי אבל כאילו שהראש שלו אטום. הוא נשאב כל פעם בחזרה למצב ברירת מחדל של פסיביות ורובוטיות.

אגב ידיעה שהגיעה עכשיו:

https://twitter.com/RealQuintonMayo/sta ... 0152797188

דני לדטרויט?
הלוואי
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי Runner30 » 11 ינואר 2022, 11:44

אין סיבה לוושינגטון להעביר אותו בטרייד עכשיו.
הוא מראה יכולת הרבה מתחת לפוטנציאל (המצופה).
Runner30

הודעהעל ידי מילוס » 11 ינואר 2022, 12:24

Runner30 כתב:אין סיבה לוושינגטון להעביר אותו בטרייד עכשיו.

ואולי דווקא בגלל זה. בוושינגטון זה לא קורה, וגם לא עושה קולות של משהו שהולך לקרות, ועכשיו עוד אפשר לשווק אותו כפוטנציאל שבמערכת שונה יכול להתפוצץ. יכול להיות שעוד עונה כזאת בוושינגטון והוא לא יהיה שווה יותר מיאן וסלי בזמנו.
מילוס

הודעהעל ידי עידן » 11 ינואר 2022, 14:40

מילוס כתב:

ואולי דווקא בגלל זה. בוושינגטון זה לא קורה, וגם לא עושה קולות של משהו שהולך לקרות, ועכשיו עוד אפשר לשווק אותו כפוטנציאל שבמערכת שונה יכול להתפוצץ. יכול להיות שעוד עונה כזאת בוושינגטון והוא לא יהיה שווה יותר מיאן וסלי בזמנו.

בדיוק. אם הוויזארדס חושבים שהוא חלש, אז דווקא הכי הגיוני מבחינתם להעביר אותו בטרייד. אבל אני לא בטוח שהם חושבים ככה או שימהרו לעשות את זה.
עידן

הודעהעל ידי שמואל1 » 11 ינואר 2022, 16:53

לדעתי יש סיכוי לא רע שהוא יעבור בטרייד.
הוויזארס עמוסים בעמדה של דני, והמנייה שלו בירידה חדה. העונה עוד יש סיכוי שקבוצות יסכימו לקחת אותו בגלל הפוטנציאל, בעונה הבאה זה כבר יהיה הרבה יותר קשה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי מילוס » 11 ינואר 2022, 18:32

אם יש לוושינגטון אופציות טובות על הכוונת, אז מנקודת המבט שלהם נראה לי שהדברים אמורים להיות די ברורים. ברטנס, אבדיה ובראיינט הם לגמרי קלפים שימושיים כרגע, ואני חושב שכל המתנה (אולי מלבד בראיינט, שמעניין איך יחזור) תפגע בערכם.
מעניין אותי איזה קבוצות יכולות כן להתאים לאבדיה.
מילוס

הודעהעל ידי שמואל1 » 11 ינואר 2022, 18:36

מילוס כתב:אם יש לוושינגטון אופציות טובות על הכוונת, אז מנקודת המבט שלהם נראה לי שהדברים אמורים להיות די ברורים. ברטנס, אבדיה ובראיינט הם לגמרי קלפים שימושיים כרגע, ואני חושב שכל המתנה (אולי מלבד בראיינט, שמעניין איך יחזור) תפגע בערכם.
אף קבוצה לא תסכים לקחת את החוזה המזעזע של ברטנס. הוויזארדס נתקעו איתו, אבל מגיע לטומי שפרד שהחתים אותו (ועוד בקיץ אחרי שבחר במו ידיו את דני אבדיה)
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי עידן » 11 ינואר 2022, 19:00

מילוס כתב:אם יש לוושינגטון אופציות טובות על הכוונת, אז מנקודת המבט שלהם נראה לי שהדברים אמורים להיות די ברורים. ברטנס, אבדיה ובראיינט הם לגמרי קלפים שימושיים כרגע, ואני חושב שכל המתנה (אולי מלבד בראיינט, שמעניין איך יחזור) תפגע בערכם.

ברטאנס הוא ממש לא קלף שימושי בטרייד. ההיפך הוא הנכון. יש לו ערך שלילי.
עידן

הודעהעל ידי felix_r » 11 ינואר 2022, 19:41

מכבי
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי מילוס » 11 ינואר 2022, 20:12

אין ספק שהוא עסקה מזעזעת. אבל את זה חשבנו גם על ווסטברוק (אלפי הבדלות, כן. אבל ראסל הוא נזק הרבה יותר גדול).
עונת הפריצה שלו גרמה לאמריקאים להאמין שהוא קלע מטורלל (בצדק או שלא), ואמנם הוא זוועה מאז, אבל קבוצה שנואשת לקלע עלולה ליפול בפח כמו ששפרד נפל. לא חסרים שם GMים עם הגיון לא ברור.
נערך לאחרונה על ידי מילוס בתאריך 11 ינואר 2022, 20:19, נערך פעם אחת בסך הכל.
מילוס

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Gevaudan, עידן ו־38 אורחים